Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Radio-Nieuws. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen eens te laten hooren, waaraan met graag te voldaan werd. Na de pauze werd het programma op voortreffelijke wijze verder afgewerkt Het genoegen, waarmede geluisterd werd en de groote bijval na elk nummer, waren de belooning voor de groote inspanning, die elke medewerker persoonlijk zich ge troostte om alles te doen slagen. Ds Kelder sloot dezen zeer belangrijken avond met dankgebed. Zaamslag. De Raad dezer gemeente vergaderde voltallig. Medegedeeld werd, dat kas en boeken van den administrateur van het G. E. B. en van den gemeente-ontvanger zijn opge nomen en in orde bevonden. Door Ged. Staten is de bouwverordening goedge keurd. Een schrijven van Ged. Staten is ingekomen, meldende, dat de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand met ingang van 1 Jan. 1934 zullen bedragen als volgt: J. G. Eijke f 380 en G. A. Wisse f 80. Naar aanleiding van de bekende circu laire van Ged. Staten omtrent de tijde lijke korting op de salarissen van burge meesters, secretaris, ontvanger en wet houders, wordt er door dhr Haak op ge wezen, dat reeds op 30 Jan. 1931 door den Raad aan genoemd college is ver zocht deze salarissen te herzien. Gedep. Staten zijn uitvoerig ingelicht, maar zij hielden daar geen rekening mee. Alle ca tegorieën lijden onder de crisis, behalve de ambtenaren. Hij wil verder gaan dan zij voorstellen. De salarissen van burge meester en secretaris waren voor den oorlog f 900, in 1917 f 1700 en thans f 3500. In werkelijkheid zou de korting maar 4 pet. bedragen en Spr. stelt daar om voor om 10 pet. te korten op salaris sen van f 10002000, 20 pet. op die van f 2000—3000, 30 pet. op die van f 3000— 4000, 40 pet. op die van f 40005000 en 50 pet. op die van f 5000 en hooger. Dhrn Maas, Buijze en Bakker spreken zich uit in gelijken geest. Zij willen ran gen en standen behouden, doch het ver schil is te groot. Ook de hooge regeerings- personen geven er weinig blijk van een offer te willen brengen. Dhr Koopman zegt, dat Ged. Staten hun voorstel doen om den nood der tij den en dat het advies vragen van hen ge woon een formaliteit is. Ook in de hoog conjunctuurjaren hebben ze adviezen ge vraagd en wij hebben toen tegen die sa- larisverhooging heftig geprotesteerd, maar het heeft niets geholpen. Hij voor ziet, dat ze ook nu hun eigen gang weer zullen gaan. De voorzitter en weth. De Feijter mee- nen, dat Ged. Staten goed gedaan hebben om 12.5 pet. korting voor te stellen. Zij geven er de voorkeur aan om geleidelijk naar omlaag te gaan. Het voorstel van dhr Haak wordt aangenomen. Tot lid van de plaatselijke schoolcom missie wordt herbenoemd dhr J. Dees- van Lierg, Ten einde de begrooting 1934 sluitend te krijgen stellen B. en W. voor 20 op centen op de hoofdsom der personeele be lasting te heffen. Dhr Buijze kan niet meegaan met dit voorstel en is tegen elke belastingverhoo- ging- Dhr Haak wil, omdat hij geen posten kan aanwijzen, waarop bezuinigd kan worden, genoegen nemen met dit voorstel, maar is ook tegen verhooging van belas tingen. De voorzitter verzoekt dhr Buijze den weg aan te wijzen om zonder verhooging de begrooting sluitend te krijgen. De heer Buijze blijkt daartoe n i e t in staatl Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. Dhr Buijze tegen. Na enkele oogenblikken met gesloten deuren te hebben vergaderd, wordt de ge- meentebegrooting behandeld. Daarbij blijkt, dat alle subsidies met 25 pet. zullen worden verminderd. Dhr Buij ze vindt het jammer, dat daarbij ook het Groene Kruis is betrokken; dat zal nu ook f 250 minder ontvangen. Dhr Maas, bestuurslid van het Groene Kruis, deelt mede, dat het bestuur kans ziet om met f 750 subsidie rond te komen. B. en W. stellen voor op het salaris van den veldwachter 4 pet. te korten. Aldus besloten. De nachtwacht zal worden afgeschaft. Voor werkloozensteun is f 10.000 uit getrokken. Hierbij deelt de voorzitter me de, dat men trachten wil met subsidie van het rijk en de gemeente buizen te laten opgraven en verleggen ter bestrijding der werkloosheid. Beiden zullen dan 25 pet. bijdragen en de landbouwers 50 pet. Een en ander zal moeten geschieden onder toe zicht der Heide-Maatschappij. Dhrn Wisse en A. Dees voelen niets voor zulke werkverschaffing. Men zal de menschen bedanken en later weer aanne men, om die 50 pet .toeslag. Dhr Buijze merkt op, dat er door de verschillende steunmaatregelen meerdere werkloozen zullen komen. Dhr Koopman heeft de ervaring opge daan, dat er op dit gebied op de land bouwers weinig te rekenen valt. Hij, en meerderen met hem, betreuren het, dat toezicht moet worden gehouden door de Heide-Maatschappij. Dhr Haak gelooft, dat de meeste land bouwers nog wel zoo hoog staan, dat ze niet onnoodig tot bedanken overgaan. Er is volgens hem niets tegen, dat de regee ring controle eischt. Dhr Wisse meent, dat het, wanneer de Heide-Maatschappij er tusschen zit, al tijd tegen zal vallen. Een voorstel van B. en W. om, wan neer het de goedkeuring van den Minis ter kan verdragen, 25 pet. toeslag van de gemeente te geven, wordt met de stem men van dhrn Wisse en A. Dees tegen, aangenomen. Haar Arandakarka. Maandagmorgen hield de Raad dezer gemeente een open bare vergadering, die door 9 leden en den secretaris werd bijgewoond. Afwezig met kennisgeving de heer D. W. Linden- bergh en zonder kennisgeving de heer H. van Gorsel. Het voorstel van den heer J. Snoodijk tot verlaging der jaarwedden der amb tenaren boven de flOO, die niet van hoo ger hand worden vastgesteld, met 4 over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt, wordt in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Jacs Nijsse, J. Hommes en K. Janse. Daarna kwam aan de orde de vaststel ling van een steunregeling voor werk loozen. De volgende tarieven werden vastge steld: voor de uitgetrokkenen: a. voor gehuwde en ongehuwde kost winners f 7 per week benevens f 0.50 per week per gezinslid boven 2 personen; b. voor kostgangers f5 per week. Voor de reglementair nog niet recht hebbenden, dubbel uitgetrokkenen en on georganiseerden a. voor gehuwde en ongehuwde kost winners f 6 per week, benevens f 0.50 per week per gezinslid boven 2 personen; b. voor kostgangers f4 per week; en verder volgens de door den betrok ken Minister daarvoor vastgestelde voor schriften. Op voorstel van B. en W. werd be sloten aan de werkloozen, die gedurende een volle week uit de werkloozenkas trekken, en een gezin hebben van meer dan 4 personen, en wier gezinsinkomen blijft beneden een bedrag van f 10.20 per week, een brandstoffentoeslag te verstrek ken van maximaal fl per week, voor de personen, vallende onder de vorst- steunregeling bij werkverschaffing geldt eveneens deze brandstoffentoeslag. Daarna werden vastgesteld de vergoe dingen overeenkomstig art. 101 L.O.-wet 1920, over 1931 en wel voor de Herv. Chr. school op f637.23, R.-K. Bijz. school te Lewedorp f866.45, voor de Bijz. Lagere school te Lewedorp f766.06, voor de Bijz. Lagere school te Nieuwdorp f 1110.89. Met algemeens stemmen werd weder om voor een tijdvak van drie jaren her benoemd tot havenmeesteres Mej. Wed. J. Kieboom. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten dezer provincie werd de bouwverordening dezer gemeente nader gewijzigd en opnieuw vastgesteld. Vastgesteld werden de begrootingen van het Burg. Armbestuur te 's-Heer Arends- kerke en van het Groot Armbestuur te 'sHeer Hendrikskinderen voor 1934, in ontvang en uitgaaf in een gelijk bedrag van resp. f 17679.20 en f 5126.59. De voorzitter merkt hierbij op, dat onder de verlaging van de jaarwedden der ambtenaren met 4 ook begrepen zijn die van de secretaris-penningmeesters dezer instellingen. Hierna sluiting. Wilhelminadorp. In de gisteren ge houden raadsvergadering werd medege deeld dat op 5 November j.l. de gemeente- begrooting voor 1934 door Ged. Staten is goedgekeurd en dat door hetzelfde col lege is medegedeeld, dat bij Kon. besluit is goedgekeurd de wijziging verordening veldwachters. Aan H. J. Minnaard werd met ingang van 1934 een bezoldiging verleend van f 10 als agent der arbeidsbemiddeling. Geen bezwaren bestaan tegen het in stellen van een bloemen- en automarkt te Oostburg. Van J. F. Hundersmarck was ander maal een schrijven ingekomen over zijn presentiegeld als raadslid over 1930, waar in hij door het Kantongerecht in het on gelijk is gesteld. De Raad besloot dat schrijven voor kennisgeving aan te nemen, mede omdat het niet gezegeld was. De Raad besloot met het voorstel tot korting op de jaarwedden van burge meester, secretaris, ontvanger en ambte naar van den Burg. Stand accoord te gaan. De Pander „Postjager". De Postjager staat nog steeds in het centrum der publieke belangstelling. Geen wonder, want er zijn heel wat Nederlan ders, die post in dat vliegtuig hebben zitten. En die willen toch wel weten, wat er met die post gebeurt. Er zijn er, die zeggen, laat de post maar in den Postjager zitten en doorgaan, als die doorgaat al wordt bet dan achterin De cember of al wordt het zelfs Januari. Maar de meesten willen toch wel, dat hun post doorgaat naar Insulinde. Aan die post, schrijft het H b 1 d., heeft natuurlijk het organiseerende Comité da delijk ook gedacht. En zoodra het zeker was, dat de Postjager niet kou doorgaan en gedoemd was te wachten tot er een nieuwe motor ingebouwd was, heeft men een poging gedaan bij de K. L. M., om te verkrijgen, dat het vliegtuig van de In- dië-lijn, dat Zaterdag te Athene was aan gekomen en Zondag door moest naar Cai ro, terug zou gaan naar Italië om de postlading van den Postjager over te ne men en naar Indië mee te nemen. Afgezien van het feit, of dat mogelijk was met het oog op de reeds aanwezige lading en op de passagiers, die dat vlieg tuig had, dacht men er bij de K. L. M. begrijpelijkerwijze niet aan om den ge- heelen dienst in de war te gooien. Dus dat vliegtuig ging volgens vliegplan Zon dag gewoon door. Toen Is er getracht om het mogelijk te maken, dat de „Havik", die gisterochtend van Schiphol naar Parijs is gegaan, de post mee te laten nemen, Maar die „Havik" die door Scholte gevlogen wordt is uit den dienst ge nomen en gecharterd door een Fransch- man, den heer La Rochefoucault, die er met een paar anderen een reis mee maakt naar Indië. En dat gecharterde vliegtuig kon derhalve alleen die post van den Postjager meenemen, indien die Fransche meneer de vriendelijkheid zou hebben om dat aan te bieden. Het is begrijpelijk, dat daar dus ook zonder meer verder niet aan kon worden ge dacht. De derde mogelijkheid was de „Ijs vogel", die, met Sillevis als commandant Donderdag a.s. van Schiphol naar Indië vertrekt, die zou de post wel kunnen meenemen, indien het „Comité Snelpost" er voor zou kunnen zorgen, dat de lading van den Postjager naar Cairo werd ver scheept. Want de „Ijsvogel" heeft be halve zijn aanzienlijke postlading, reeds vier passagiers bij het vertrek van Am sterdam. Maar twee daarvan gaan maar mede tot Cairo, zoodat daar dan in de plaats van die twee passagiers de 271 K.G. post van het gestrande vliegtuig zouden kunnen worden opgenomen. De mogelijkheid is er dus. Er loopen van Brindisi naar Port Said uiterst snelle mailschepen, treinbooten, die den afstand tot Port Said in een minimum van tijd afleggen; dus als de post daarmee gaat en men zorgt dat die dan van Port Said naar Caïro-vliegveld per trein wordt ge- expedieerd, dan komt de post zeker met de „Ijsvogel" mee, want dit vliegtuig wordt, volgens de dienstregeling, Zater dag in Caïro verwacht. Naar wij vernemen, heeft het Comité Snelpost onmiddellijk maatregelen geno men om een nieuwen motor gestuurd te krijgen. Het heeft daartoe een telegram naar de Curtissfabriek in Amerika die de Wright Whirlwind-motoren bouwt gezonden. Daarop is echter nog geen ant woord ontvangen. In het gunstigste geval, dus als er da delijk zulk een motor beschikbaar is, en geleverd kan worden, zou die kunnen worden verzonden per s.s. „Conté di Sa- voia", welk schip 15 December van New York vertrekt en op 22 Dec. te Napels wordt verwacht. Dan zou dus de motor nog vóór de Kerstdagen zijn ingebouwd, maar dan zouden er zeker nog eenige dagen verlo ren gaan met het invliegen en proef draaien. Het vermoeden ligt evenwel voor de hand, dat, daar het thans reeds 12 Dec. is, de mogelijkheid van op 15 Dec. ver schepen maar minimaal is. Gezin door kolendamp be dwelmd. Op de 2e étage van pand 64 aan de van der Sluisstraat te Rotterdam woont het gezin v. d. Laar, bestaande ui: den 27-jarigen v. d. L., zijn 25-jarige echtgenoote en een 2-jarig dochtertje Gistermorgen verscheen v. d. Laar niet op den gezetten tijd op zijn werk en men stuurde daarom een anderen broodbezor ger uit om hem te vervangen. Deze laatste belde te ongeveer half 10 bij v. d. Laar aan, maar kreeg geen ant woord. Daar hem dit verdacht voorkwam, begaf hij zich naar den politiepost. Een inspecteur begaf zich onmiddellijk met twee agenten naar de v. d. Sluisstraat en verschafte zich toegang tot de woning. In de tusschenkamer gekomen vond men den man en vrouw bewusteloos te bed lig gen. Hun dochtertje was nog wel bij ken nis maar was toch ook niet heelemaal in orde. Het bleek, dat het gas zich uit een brandende kachel had ontwikkeld. On middellijk hebben de politiemannen de vensters open gegooid, waarna zij op de slachtoffers kunstmatige ademhaling heb ben toegepast. De man kwam bet eerst bij kennis, de vrouw, die men al gedeeltelijk verstijfd had gevonden, wat later. Het ge- heele gezin is naar het ziekenhuis ge bracht. Alle drie maken het redelijk wel. Goudsmidwinkel te Breda geplunderd. Gisternacht hebben die ven ingebroken in een goud- en zilver winkel aan den Ginnekenweg te Breda. De indringers hebben zich toegang ver schaft door een kelderrooster, dat niet vast was bevestigd, op te lichten, zoodat het binnenkomen niet al te veel moeilijk heden opleverde. Hoewel de bewoners zich in het huis bevonden, hebben zij van den diefstal hoegenaamd niets bemerkt. Eerst gister morgen bij het openen van de zaak werd ontdekt, wat er was gebeurd. Medegenomen bleken 132 horloges, met uittrekstift, 245 gouden ringen, waarvan 60 brandringen met monogram of zegel De poging tot roof moord in den trein. Juist een week geleden heeft in den trein van Utrecht naar Amsterdam een poging tot roofmoord plaats gehad. De burgemeester van Abcoude-Baam- brugge, die het politie-onderzoek in deze zaak leidt, had o.a. per politie-radio auto mobilisten opgeroepen, die misschien op den bewusten avond iemand hadden ver voerd, die meer van deze zaak wist. Naar aanleiding van dezen oproep heeft zich een automobilist aangemeld, die me dedeelde, uit Abcoude-Baambrugge op den bewusten avond iemand te hebben mee genomen, wiens signalement nagenoeg overeen kwam met hetgeen gepubliceerd is. De passagier is meegereden tot Loenen, waar hij is uitgestapt. Het is de politie niet gelukt in of voorbij Loenen een spoor van den dader te vinden. In verband hiermede verzoekt de bur gemeester v&n Abcoude thans automobi listen, die in den avond van Maandag 4 December na half tien tusschen Amster dam en Utrecht den vermoedelijken dader in hun auto hebben meegenomen, zich bij hem te willen aanmelden. De vervoerde persoon moet voldoen aan het volgende signalement: jongeman, ongeveer 23 jaar oud, ongeveer 1.75 M. lang, bleek gelaat en gekleed in grijze overjas met roodach- tigen halsdoek. De jongeman sprak goed Nederlandsch, geen dialect. Dood gevallen. Toen Zondag middag een meisje de woning van haar grootmoeder in de Doelenstraat te Utrecht binnentrad, vond zij deze 71-jarige alleen wonende vrouw dood op den grond liggen, met een ladder er naast. Vermoedelijk heeft zij, zooals zij wel meer deed, op die ladder naar de vliering willen klimmen en is deze ladder, terwijl de oude vrouw er zich op bevond, uitgeschoten. Doodelijk ongeval te Bellingwolde. Gistermiddag is te Bellingwolde een ernstig ongeval gebeurd, waarbij een jongeman het slachtoffer is geworden. Bij het afbreken van een huis is door tot nog toe onbekende oorzaak plotseling het perceel geheel in elkaar ge stort. De 21-jarige Blaauw uit Vriescheloo werd door neervallende balken getroffen en nagenoeg geheel bedolven. Ofschoon men den ongelukkige vrij spoedig uit zijn benarde positie wist, te bevrijden, bleek hij zeer ernstige verwondigen te hebben be komen, waaraan hij kort na het ongeval is overleden. Het bleek, dat de schedel van 't slacht offer door de neervallende steenbrokken verbrijzeld was. Het ongeval veroorzaak te in het rustige dorpje groote ontroering en de deelneming met de ongelukkige ouders is algemeen. 'Doodelijk ongeluk bij het schaatsenrijden. Bij het schaatsenrijden op, de Hoogeveensche Vaart kwam gistermiddag de 22-jarige gehuwde arbeider H. Hebeis uit Stuif zand, gemeente Ruinen, zoo geducht te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Een geneesheer, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. 'Geheime zender in be- sl a g genomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de recherche te Groningen een inval gedaan in een per ceel aan den Gr. Kromme Elleboog, waar men vermoedde, dat zich aldaar een ge heime zender bevond. Dit bleek bij onder zoek juist te zijn. Het toestel is in beslag genomen. Tegen de clandestien-zenders W. B. en R. C. uit Groningen en B. R. uit Paterswolde, die naar het hoofdbureau van politie geleid werden, is proces-ver baal opgemaakt. Meisje gedood. Zaterdag avond heeft op den Berghemscheweg, in de bocht, juist op de grens van de ge meenten Berghem en Oss een ongeluk plaats gehad, waarbij een meisje werd gedood. De weg was ter plaatse zeer glad en het 7-jarig dochtertje van den heer C. Jansen, dat daar aan het spelen was, kwam te vallen, juist toen een vrachtauto naderde. De bestuurder trachtte nog te remmen, doch de wagen begon te slippen. Het kind werd gegrepen en zoo zwaar gewond, dat het kort na aankomst in het ziekenhuis overleed. Slapen op straat. De po litie te Kanton is van plan een verbod af te kondigen om de openbare straat als slaapplaats te gebruiken. Op het oogenblik slapen honderden ar me Chineezen des nachts op de straten en dit aantal stijgt met den dag als gevolg van de toenemende werkloosheid. Dikwijls ontstonden er ook vechtpartij en onder de dakloozen om het bezit van het meest beschutte plekje. Alvorens het betreffende verbod af te kondigen zullen de autoriteiten eerst naar een plaats zoeken, waar deze dakloozen gedurende den nacht kunnen worden on dergebracht. Gelukkige bietencampagne te Eist. De suikerbietencampagne in de om geving van Eist (Bet.) is dit jaar zeer voorspoedig geweest. De meeste bieten waren bestemd voor de Neder-Betuwsche Beetwortelsuikerfabriek van de Centrale Suikermaatschappij, waar den 5en Octo ber met de werkzaamheden kon worden begonnen, die zonder onderbreking wer den voortgezet. Aldaar werden 43y2 mil- lioen garantiebieten verwerkt. In de Over-Betuwe was het suikergehal te van de bieten dit jaar zeer goed en wel een fractie boven het gemiddelde, dat dit jaar 17% pet. was. De oogst van het beschot kwam boven de verwachtingen. Men hoopt nu maar spoedig op de uitbe taling der toegezegde regeerings-garantie. De bietenprijzen waren dit jaar: le pe riode, waarin ditmaal zeer veel zelfs werd afgeleverd, f 10.50, 2e periode f 10.25, 3e periode f10, 4e periode f9.75, en laatste periode f9.50 per 100 kilo. Dreigend gevaar voor onze bieten- verbouw? De vorige week hebben wij melding ge maakt van geruchten omtrent dreigend gevaar voor onze bietenteelt. Er zou n.l sprake van zijn de suikerbietensteun te beperken ten bate van de Twentsche tex tielindustrie. Een commissie zou bezu zijn de vraag onder de oogen te zien in hoeverre de suikerproductie in Neder land zou kunnen worden stopgezet, ten einde suiker uit Nederlandsch-Indië waar pl.m. drie millioen ton suiker liggen op geslagen, die niet aan den man kunnen worden gebracht, te kunnen invoeren. Het „Dagbl. v. N.-Brabant" weet om trent een en ander nog het volgende te melden: Wat de samenstelling van de commis sie betreft, daarin hebben geen vertegen woordigers van de belanghebbenden bij de suikerbietenindustrie zitting. Alleen het Kamerlid de heer van den Heuvel, kan in die Commissie als een pleitbezor ger van een deel der bij de suikerindus trie betrokken belanghebbenden worden beschouwd. Overigens schijnen in die commissie alleen personen zitting te hebben die de belangen der Twentsche textiel-industrie en der Indische suikerondernemingen voorstaan. Het gaat we leggen er hier nog eens den nadruk op om iets minder dan de algeheele stopzetting van den suikerbie- tenverbouw in ons land, met dien ver stande, dat aanvankelijk het thans gel dende maximum van 1710 millioen kilo gram bieten zal worden teruggebracht tot een geringe hoeveelheid, om tot geleide lijke afschaffing te komen in de toekomst. Programma van Woensdag 13 Dec. HUIZEN 1875 M. N.C.R.V. 8.15—9.30 Concert. 10.3011 Morgendienst 1112 Liederenrecital. 12.1512.30 Leger des Heils. 12.30—1.15 Concert. 1.15—1.45 en 1.452.30 Gramof.platen. 2.303 Huis houdelijke raadgevingen. 33.30 T "Óen Chr. lectuur. 3.30—3.45 Beethoven progr. 45 Viool. 56 Kinderuurtje. 66.30 Over de tuinbouw. 7.308 Spr. de heer Hemmes. 89 Chr. radiokoor. 99.30 Dr F. C. Dominicus te Den Haag. 9.30 10.30 N.C.R.V.-orgel. 10.30—11.30 Gra- mofoonplaten. AANKONDIGING VAN VERGADERIN GEN ENZ. TE GOES. Dec. 12 en 13 Uitvoering Toonkunst. 14 Tweede cursusavond Chr. Besturen bond. 20 Prop.-avond Nat.-Soc. beweging. 21 Gemeenteraad. 21 Kerkconcert Geref. Kerk. 21 Lezing voor Alg. Wetensch. Belan gen. 28 Gemeenteraad. Jan. 11 Uitvoering Padvinders. 12 Chr. Winterlezing. 12 Ned. Chr. Radio-avond. 22 Zendingsrede dr Bavinck. Febr. 22 Java Soemba-film der Geref. Kerken 27 Declamatie-avond vereen. Alg. We tensch. Belangen. Mrt. 2 Chr. Winterlezing. Dec. 13 Ierseke, woonhuis, tuin en erf, Kram 13 Heinkenszand, boomgaard en grond, v. Werkum. 13 Kraaiers en Nieuwdorp, houtwaren, De Wilde. 14 Kapelle, Krabbendijke en Rilland, afbraakveiling. De Wilde. 14 Middelburg huizen en pakhuiss, Terpstra, 15 Middelburg, Inboedel, Terpstra. 15 Middelburg, inboedel, De Groot en Hondius. 16 Veere, huis met tuintje, v. d. Harst. 18 Lewedorp en Driewegen, afbraakvei ling, De Wilde. 20 's Heerenhoek, Borssele en Oude- lande, houtwaren, De Wilde. 20 Kattendijke, woonhuis, schuur, bouwland. Kram. 21 Middelburg, huis, schuur, tuin en 4 perc. tuingrond, Blaupot ten Cate 22 Borssele, scheepsafbraak. De Wilde 22 Heinkenszand, woonhuizen, Kram. Febr. 23 Wissenkerke, boeren-inspan, Heij- boer. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 13 Dec. 1933: ZwvKXe tot matige, Zuidelijke tot Oos telijke Wind, nevetig tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte tot matige vorst. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 14 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6