Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Telegrammen. Radio-Nieuws. Marktberichten. Bij de raming Tan dezen post op de Zondag 10 Dec. Ned. Herv. Kerk. Goesvm. ds Steinz, av. da v. d. Waa van Heer Amdskerke. Wilhelminadorp vm dhr Overgaauw, m het bestuur dier gemeente wordt voor zien. I ch&utne, een tiental met een paard be- i spannen groentenwagens had doen stop- I pen, ten einde het vervoer van aardappe len te controleeren, aldaar mondeling in het openbaar heeft opgeruid tot een straf baar feit door toen opzettelijk op luiden toon tot de bestuurders van die wagens te roepen: jongens laten wij doorrijden, daar doen ze geen d... aan. moorden van onze kmine broeders in Indië." !f|f reeds aangeboden ontwerp-begrooling was uitgegaan van de toen bekende cij fers over 1933 en die van de laatste drie (ongunstige) maanden van 1932. B. en W. onderwierpen o.a. ook dezen post aan een hernieuwd onderzoek. In de eerste plaats kon thans worden berekend, dat de raming over 1933, zoo als die bij de 9e begrootingswijziging is geworden, vermoedelijk een overschot van omstreeks f 6000 zal aanwijzen. Voorts is door de Regeering een wij ziging gebracht in de uitkeeringsnormen voor de ongeorganiseerden, terwijl, bij de berekening der uitkeeringen, de even- tueele verdiensten van de echtgenooten gedeeltelijk in mindering moeten worden gebracht. Deze wijzigingen zullen naar raming een mindere uitkeering van on geveer f 5000 tengevolge hebben. De loonsverlagingen, die inmiddels zijn ingevoerd bijl de collectieve contrac ten, zullen ook hun invloed doen gelden op de uit te keeren steunbedragen, een invloed, die wordt geraamd op f 3000. Tenslotte zal, van 1 Jan. 1934 af, de verstrekking van brandstoffen in natura geschieden, waardoor voor de gemeente ook nog een bezuiniging wordt verkregen, die geraamd wordt op ruim f 1500. Alles bijeengenomen, blijkt, dat de eerst op f 160.000 uitgetrokken post met f7000 kan worden verlaagd. Als gevolg hiervan moest natuurlijk het subsidiebedrag, dat onder de nieuwe regeling bijna 50 pet. zal bedragen, met rond f3500 worden verlaagd. k. "Werkverschaffing. Het op de begrooting voor den dienst van gemeentewerken uitgetrokken bedrag hebben zij alsnog met f 2500 verminderd. Verhooging van ontvangstposten. 1. Verhooging belasting vermakelijk heden. B. en "W. meenen tot het voorstellen van verhooging te moeten overgaan, om dat hiermede de bestaande ongelijkheid van heffing voor bioscopen en andere vermakelijkheden, die ten gunste werkt van laatstgenoemde, zal worden opgehe ven. m. Verhooging Hondenbelasting. Ook voor deze belasting meenen B. en "W. een verhooging van 50 pet. te moeten voorstellen. n. Schoolgeld Gymnasium. Nu de schoolgelden voor de R. H. B. S. zijn verhoogd, meenen B. en W. dat de ze voor het Gymnasium daarmede met het nieuwe cursusjaar in overeenstem ming dienen te worden gebracht. Voor de laatste 4 maanden van 1934 ramen zij de hoogere opbrengst op f 500. o. Niet-betalen rente aan de reserve van Electrisch- en Gasbedrijf. B. en W. stellen voor in afwijking van de beheers- verordening voor de bedrijven, te bepa len, dat voor 1934 geen rente aan de re serve van de bedrijven zeil worden be taald. p. Opcenten straatbelasting. Tenslotte meent het college niet te kun nen ontkomen aan een verhooging van belasting. "Waar men de keuze heeft tus- schen het heffen van opcenten op de straatbelasting en verhooging van het aantal opcenten op de personeele belas ting, meent zij, dat de eerstgenoemde heffing de voorkeur verdient, omdat door meer opcenten op de personeele belas ting een groote groep van ingezetenen zou worden belast, die reeds door andere maatregelen wordt getroffen. Het Gal lege stelt voor 20 opcenten te heffen op de straatbelasting, hoewel een minder heid van oordeel is, dat deze heffing dient te worden beperkt tot 10 opcenten. Onvoorziene uitgaven. Bij toepassing van de maatregelen, door het College voorgesteld, sluit de be grooting met een post voor „Onvoorziene Uitgaven" van f 22.646; in den gedach- tengang van de minderheid met een be drag van f21.441. De minderheid is van meening, dat deze post in beide gevallen aan den la gen kant is te achten. Haars inziens dient in ernstige over weging te worden genomen zoowel tot op heffing van de gemeentelijke bewaar school als de beëindiging van de subsi- dieering van bijzondere bewaarscholen, hetzij met ingang van 1 Mei 1934, hetzij met ingang van een eenigszins lateren datum. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw-Weerdinge, B. S Dijkstra te Ovezande-Driewegen. Aangenomen naar Hoorn, F. W. Boers te Winsum. Bedankt voor IJsselstein, A. J. Westra Hoekzema te Mijnsheerenland. Voor Ot- terlo, J. H. Koster te Montfoort. Kloetinge. Door het college van nota belen der Ned. Herv. Kerk alhier werden in zijn gisteravond gehouden vergadering tot kerkvoogden herbenoemd de heeren G. Dekker en J. Straub. (Belangeloos be richt.) "~Z r d r H. H. K u y p e r. Naar ae standaard verneemt, gaat Prof. ar H. H. Kuyper, al is het zeer lang zaam, gestadig vooruit. De hoogleeraar mag zich al buitenshuis begeven. Hij ma-akt eiken dag een kleine wandeling. ds Steinz. Rilland vm. ds de Beus, nm. dhr Van Pelt. Hansweert 9.30 en 6.30 u. dr v. Selms. Geref. Kerken. Rilland vm. en nm. ds Winter te Antwer pen. Litterair-Ec. afd. H. B. S. De minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen brengt ter algemeene kennis: le. dat gedurende den cursus 1933 1934 een litterair-economische afdeeling (A-afdeeling) is verbonden aan de navol gende hoogere burgerscholen: Goes, Mid delburg, Oostburg, Vlissingen, Zierikzee 2e. dat gedurende den cursus 1933 1934 de navolgende school een zelfstan dige litterair-economische hoogere bur gerschool (hoogere burgefsch. A) vormt: de Bjjz. H. B. S. A met 5-j. c. te Middel burg; 3e. dat aan de sub le. met een ge merkte school gedurende den cursus 1933 >1934 geen nieuwe klassen zijn gevormd. Geslaagd voor examen apothekers assistent mej. O. Louwerier te Vlissingen. IJzel te Brussel. Donderdag ochtend heeft het te Brussel zóó sterk geijzeld, dat het geheele verkeer was ge stoord. Trams, auto's en voetgangers von den nauwelijks vaart en er heerschte een hopelooze stagnatie. Een merkwaardig gevolg was, dat de arbeid in het Paleis van Justitie geen voortgang kon vinden, daar de gedetineer den niet van de gevangenis naar het ge rechtshof konden worden vervoerd I Het rundvleesch in blik. Nu de distributie van het in blikken gecon serveerde rundvleesch eenige dagen aan den gang is, heeft de crisis-Rundvee centrale eens hier en daar geïnformeerd hoe de distributie verloopt en hoe het bussen-vleesch door het publiek wordt ge- appreciëerd. Deze steekproeven betroffen zoowel grootere als kleinere plaatsen en zooveel steden als plattelandsgemeenten. Het resultaat van dit onderzoek is, dat er nergens klachten over het vleesch werden vernomen. Overal was men er best over te spreken. In sommige gemeen ten overtrof de vraag naar het vleesch in blik de verwachting, zoodat men spoe dig nieuwe voorraden bij moest bestel len. De distributie verloopt normaal. Ameland geïsoleerd. De post boot „Waddenzee" kon reeds in geen twee dagen naar Ameland varen vanwege het ijs en den lagen waterstand op de wad den. Het beurtschip van gebroeders Bruin ligt op de reede van Hollum in het ijs, zoodat ook de beurtvaart HollumHar- lingen stilligt, waardoor Ameland geheel geïsoleerd is. Deze vroeg invallende vorst is zeer ten ongerieve van de eilandbewo ners, omdat de benoodigde wintervoor raad nog niet is opgeslagen. Laat geen effecten in een taxi liggen. Een dame deed de vorige week bij de politie te Amsterdam aan gifte, dat zij in een taxi een tasch had laten liggen, waarin zich een viertal ef fecten ter waarde van f3000 bevonden. De politie spoorde den chauffeur op, die verklaarde, dat hij inderdaad de dame had gereden, maar dat hij daarna nog een rit had gemaakt met een jongen man, wonende in de Const. Huygens- straat. De tasch had hij niet gevonden. Deze week werd een der effecten aan geboden bij de Ned. Handel-Mij. Bij nader onderzoek bleek, dat het stuk gekomen was van de Geldersche Crediet Vereeni- ging te Bussum. Het bleek daar, dat een jongmensch het effect had aangeboden. Het spoor leidde ook naar de Const. Huy- gensstraat. Het jonge mensch is daarop door de politie gearresteerd en overge bracht naar het bureau Leidscheplein. Hij heeft bekend de effecten in de taxi te hebben gevonden. Aanvankelijk zou hij voornemens zijn geweest de tasch te de- poneeren bij de politie, doch hij bezweek voor de verleiding en verkocht een der stukken. De jonge man zal ter beschik king worden gesteld van de justitie. Scheepsbrand in de haven van Duinkerken. Een telegram meldt, dat het Fransche stoomschip „Ne vada", geladen met Chilisalpeter en stuk goederen, gistermiddag in de haven van Duinkerken in brand is geraakt. De ha venautoriteiten hebben gelast, dat het schip tot zinken moet worden gebracht. Een nader Lloydbericht meldt, dat al leen de ruimen 4 en 5 onder water zijn gezet en dat de andere ruimen blijkbaar geen schade hebben geleden. Men was den brand bij het afzenden van dit nadere bericht vrijwel meester. DE GEMEENTE BEERTA ONDER RIJKSBESTUUR. Aan den Gemeenteraad wor den alle bevoegdheden ontnomen. De wethouders van hun functie ontheven. De burgemeester re- geerlngscommlssaris. Ingediend is een wetsontwerp tot voor ziening in hét 'bestuur der gem. Beerta. ■In den considerans wordt gesteld, dat het wenschelijk is, in verband met groote verwaarl'oozing van de regeling en het bestuur van de huishouding der gemeente Beert», de wijze te bepalen, waarop in 4 Blijkens het ontwerp houdt de gemeen te Beerta op, als bestuursorgaan te be staan. De wethouders worden met ingang van den datum, waarop de wet in werking treedt, van hun functie ontheven. De raad der gemeente Beerta komt niet in ver gadering bijeen. De door den raad inge stelde commissies, 'bedoeld in de artikelen 60, 63 en 197 der Gemeentewet, houden op te bestaan. 'Volgens art. 2 oefent de burgemeester van Beerta de taak uit, welke bij wette lijke voorschriften aan den raad en het college van B. en W. is opgedragen. In de Mem. van Toelichting zegt de Minister van Binnenlandsche Zaken, dat de gemeenteraad van Beerta reeds in ge breke bleef de begrootingen voor 1930 en 1931 overeenkomstig de opmerkingen van Ged. Staten te wijzigen. Evenmin werd beroep tegen het niet verleenen van goed keuring ingesteld. Beide begrootingen zijn tenslotte door B. en W. overeenkomstig art. 151 lid 2 der Gemeentewet vastge steld. Ook de door den Raad vastgestelde be groeting voor 1933 gaf Ged. Staten aan leiding, tot tal van opmerkingen. De ge meente was inmiddels noodlijdend gewor den en werd daarom door Gedep. Staten in kennis gesteld met de eischen, welke de regeering als voorwaarde voor bet verleenen van onderstand in de kosten der gemeentehuishouding pleegt te stellen. De Raad vond echter slechts aanleiding eenige wijzigingen van formeelen aard aan te brengen en verwierp alle in over weging gegeven maatregelen tot opvoe ring van de inkomsten en bezuiniging op de uitgaven. De diepere oorzaak, waaruit deze ver- waarloozing voorspruit, moet, naar de overtuiging van den Minister, die Ged. Staten aan zijn zijde vindt, gezocht wor den in de onbekwaamheid van de meer derheid van den raad, om de belangen der gemeente naar behooren te beharti gen. Ook op ander dan financieel terrein treden de symptomen daarvan aan den dag. Ontelbaar is reeds 'het aantal geval len, waarin Ged. 'Staten of de regeering moesten ingrijpen. De Minister deelt in de meening van Ged. Staten, dat de gemeentelijke autono mie, een der pijlers van ons staatsbestel, door den raad van Beerta niet langer tot een aanfluiting mag worden gemaakt. Om de voorziening, door de regeering bedoeld, voldoende effectief te maken, is noodig, dat aan den Raad alle bevoegdheden wor den ontnomen. Waar 'het misbruik van bevoegdheid zich alleen in den Raad heeft voorgedaan, heeft de Minister overwogen, of wellicht de 'bevoegdheden van den Raad in 'handen van B. en W. zouden kunnen worden ge legd. Dat zou het voordeel hebben, dat nog een deel van den invloed van de burgerij op den gang van zaken behouden bleef. Niettemin meent hij, dat aan hand having van da't college zulke bezwaren verbonden zijn, dat, zij het noode, deze invloed moest worden prijsgegeven. Voor de vervulling van hun moeilijke taak zou van de tegenwoordige leden een plaatselijke sfeer worden geëischt, welke al te groote onafhankelijkheid van de de minis'ter meent niet te mogen vergen. Genoemd bezwaar geldt niet voor het derde bestuursorgaan, den burgemeester. Dit orgaan is dan ook het meest aange wezen, om in dit geval de 'taak van den Raad over te nemen. De omvangrijke taak welke den Burgemeester bij dit wetsont werp wordt opgedragen, maakt het echter noodig, zijn afhankelijkheid 'ten opzichte van het hooger gezag te versterken. Deze afhankelijkheid treedt in de plaats van de verantwoordelijkheid der gekozen colleges, wier functies de burgemeester uitoefent, jegens de kiezers. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 8 December 1933. J. H. C. K., 20 jaar, bakkersknecht te Middelburg, thans in voorarrest, ver dacht van oplichting van drie winkeliers te Vlissingen. Verdachte erkende het hem ten laste gelegde te hebben gepleegd. De Officier van Justitie is van meening dat verdachte goed moet worden aange pakt. Er zijn nog diverse oplichtingen binnengekomen tegen verdachte. Niets helpt, en de Officier acht K. onverbeter lijk. Eisch: 9 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte Mr A. J. v. d. Weel, bepleitte clementie. J. J. F., 41 jaar, makelaar te H e i n- kenszand, thans in voorarrest, ver dacht, dat hij te 's-Heerenhoek opzette lijk omstreeks 13 Mei 1931 ongeveer f100 en op of omstreeks 19 Juni 1932 onge veer f 300, welke geldsbedragen toebehoor den aan een ander dan verdachte en die hij had ontvangen van respectievelijk Anthonie van Bunder en de Wed. A. de BunderKooman om dit geld voor aflos sing van een hypotheek ter hand te stel len aan notaris Kram, zoodat verdachte dit geld, aldus althans anders dan door misdrijf onder zich had, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend. Verdachte erkende het hem ten laste gelegde te hebben gepleegd. De Officier van Justitie eisch te 9 maan den gevangenisstraf. De verdediger van verdachte bepleitte clementie. P. C., 36 jaar, koopman te Koude- kerke, verdacht dat hij op 31 October 1933 te Vlissingen op den openbaren weg den Koudekerksehen weg, toen een mare- Verdachte ontkende het hem ten laste gelegde. Dei Officier van Justitie eischte een geldboete van f30 of 15 d. h. J. J. H., 46 jaar, sleepbootkapitein te Dordrecht, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens het als schip per het rijkskanaal door Zuid-Beveland bevarende toen op de Westsluis te Hans- weert een rooden cylinder afgedekt door een halven bol werd getoond, het vaar tuig niet heeft doen stoppen, werd ver oordeeld t.ot een geldboete van f25 of 25 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waar van hooger beroep. C. de W., 39 jaar, landbouwer te 's-Heerenhoek, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij we gens overtreding van de Zuivelwet, werd veroordeeld tot een geldboete van f25 of 15 d. h. Eisch: bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep. Dezelfde verdachte had zich nogmaals wegens soortgelijk feit te verantwoorden. De eisch was bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 15 of 10 d. h. A. L. G., 26 jaar, koopman te Stoppel dijk, was tegen een drietal vonnissen in hooger beroep gekomen van den Kanton rechter te Temeuzen, waarbij hij wegens overtr. van de Crisis-Varkenswet n.l. het in voorraad houden van varkens zwaar der dan een door den Minister bepaald levend gewicht, terwijl deze dieren niet waren voorzien van het vereischte oor merk, werd veroordeeld tot 3 geldboeten elk van f40 of 3 maal f10 d. h. De Officier van Justitie eischte in alle drie de zaken vernietiging van het von nis waarvan hooger beroep en vrijspraak. Vervolgens waren C. van O., 37 jaar, landbouwer te Sas van Gent; G. G., 28 jaar, varkenshandelaar te Sas van Gent; J. de P., 53 jaar, landbouwer te Zaam- slag; J. D. 38 jaar, landbouwer te Axel, allen in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Ter- neuzen, waarbij zij werden veroordeeld ieder tot een geldboete van f 40 of 10 d. h. Eisch voor ieder: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uit zondering van de straf en veroordeeling tot een geldboete van f25 of 10 d. h. Ph. Th. V., 35 jaar, boterproducent te Schore, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens het niet na komen van de gegeven voorschriften be treffende de productie van zijn bedrijf, werd veroordeeld tot een geldboete van f25 of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. C. de B., 32 jaar, werkman te St.-Jans- steen, thans in voorarrest, was bij be schikking van den Districtscommandant der Kon. Marechaussee, voor geruimen tijd het bewakingsgebied ontzegd. Verdachte, die op 23 November te St.- Janssteen werd aangetroffen, is door de politie aangehouden en overgebracht naar Middelburg. Verdachte verklaarde terug te zijn ge komen teneinde zijn vrouw en kinderen te kunnen zien. De Officier van Justitie eischte 2 maanden gevangenisstraf. De verdediger van verdachte bepleitte cle mentie. Uitspraak in alle zaken 20 Dec. 1933. Hooger beroepen; Door E. D., 31 jaar, koopman te Vlis singen is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroor deeld tot f10 of 10 d. h. en betaling van f 21 schadevergoeding. De Ambtenaar van het O.M. is eveneens in hooger beroep gekomen. Eveneens door Ca. v. d. L., fruithande laar te Kapelle, tegen het vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij ter zake van overtreding van de Jachtwet is veroordeeld tot f 100 of 50 d. h. met verbeurdverklaring van het geweer. De Ambtenaar van het O.M. kwam eveneens in hooger beroep. Idem door J. H., bakker te 's-Graven- polder, tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Goes, waarbij hij is veroor deeld wegens overtreding van de Motor en Rijwielwet tot f10 of 10 d. h. en f25 schadevergoeding. Idem door J. v. D., chauffeur te We- meldinge, tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f25 of 25 d. h. Idem door J. V., commissionair te Wis- senkerke tegen een vonnis van den Kan tonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot f 15 of 10 d. h. Door J. A. S., 35 jaar, koopman te Wis- senkerke, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 24 Nov. j.l., waarbij hij wegens het veroor zaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, gepleegd met zijn automobiel bij aanrijding op 17 Nov. 1933, nabij Kortgene is veroordeeld tot zes weken hechtenis. Minister Golijn 'beleedigd. In October van dit jaar heeft bet Schie- damscthe gemeenteraadslid de heer C. Frenay, in een door de C. P. H. te Schie dam belegde openbare vergadering onder meer gezegd, dat „Dr Golijn een gouden degen zou hébben verdiend met het ver Gister beeft de heer Frenay zich ter zake van opruiing te verantwoorden ge had voor den Rotterdamschen politie rechter en het Sohiedamsche gemeente raadslid gaf de tenlastelegging volkomen toe. Nadalt de vertegenwoordiger van het O. M. een gevangenisstraf voor den tijd van één maand had geëischt, deelde de heer Frenay mede, dat hij geen lid meer is van de C. P. H. Hij liet zich voorts in af keurenden zin uit over den misleidenden inhoud van de communistische pers. Ten slotte verzocht hij den politierechter hem een voorwaardelijke veroordeeling te wil len geven. De politierechter veroordeelde den ver dachte tot een 'gevangenisstraf voor den tijd van één maand, voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar, onder uitdruk kelijke belofte van verdachte, dat hij in openbare vergaderingen geen opruiende taal meer zal spreken. De Postjager vertrokken. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 4 u. 15 heeft de Postjager de reis naar Indië aanvaard. Bij het vertrek waren tegen woordig de Minister van Binnenlandsche Zaken Mr J. A. de Wilde, de directeur- .generaal der P.T.T., Ir Bamme, wethou der Abrahams, de directie der Pander- fabrieken en vele andere autoriteiten. De heer Bromsing opende de rij der sprekers en sprak, de bemanning namens het comité toe. Daarna voerde o.a. Mi nister de Wilde het woord. Het vertrek had een vlot verloop. De Postjager vervoert 51.000 stuks brieven en briefkaarten, met een gewicht van 271 Kg. Programma van Maandag 11 Dec. HUIZEN 1875 M. N.C.R.V. 9.15— 0.30 Concert. 10.3011 Morgendienst 1111.30 Lezen Chr. lectuur. 11.3012 Gramof.-muziek. 12.1512.30 D'on Ko zakken. 12.302 Orgelconcert Jan Zwart. 22.35 Voor de scholen. 2,353.15 Over Kamerplanten. 3.153.45 Knippen en Stofversieren. 45 Bijbellezing. 5.15 6.15 Joh. de Heer, zang. 6.307 en 7.30 8 Vragenuurtje. 811 N.C.RV. Kleiu Orkest. Weer een uitzending van de V.A.R.A. verboden. Gistermorgen zou de heer J. le Maire voor de V.A.R.A. fragmenten declamee- ren uit Vernieuwingen van H. Roland Holst. De omroeper deelde evenwel mee. dat de Radio-controlecommissie tegeD deze uitzending bezwaren had gemaakt, zoodat de declamator niet mocht door gaan. In plaats daarvan is gramofoon- muziek gegeven. Middelburg. Notaris J. L. van der Harst heeft Donderdag publiek verkocht: 1. Het heerenhuis, aan de Station straat P 44f, groot 96 c.A. In koop toege wezen aan G. van Sluijs voor f 6490. 2. Het winkelhuis en erf, aan de Korta Delft, G 2, groot 84 c.A. Onder voorbe houd van het recht van vergunning in koop toegewezen aan J. Louws voor f4400. 3. Het huis met tuin, aan den Veer- schen Singel, S 83, groot 1 A. 50 c.A. In koop toegewezen aan P. Toussaint voor f 3450. 4. Het huis en erf, aan de Lange Gist- straat, F 205, groot 1 A. 9 c.A. Onder voorbehoud van het recht van gunning in koop toegewezen aan G. van Sluijs voor f 1229, Stand van hedenmorgen 10 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 775. Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 16 min. Maandag 4 u. 16 min. MIDDELBURG, 8 Dec. 1933. Op de vei ling deden: molsla 37, veldsla 31-33, stok- snijboonen 57-62, spruiten 5-21, witlof 12 -20, schorseneeren 17-20, koolrapen 1-2, peen 3-5, uien 2-3, kroten 1-3, roode kool 2-3. bruine boonen 9-12, Brusselsch lof 23, tomaten 5-11, alles per K.G. Peen 6, rapen 3-4, prei 7.5-11.5, selde rie 1.5-5.5, knolselderie 0.5-9, alles p. bos. Savoye kool 1-3, roode kool 1.5-4, boere kool 2.5-3, witte kool 1-2, bloemkool 2- 12.5, andijvie 0.5-8, alle* per stok.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3