RUGPIJN Uit de Provincie. L NORTH STATE Ovennd. De Raad vergaderde gisteren Ingezonden Mededeeflng. KWALITEIT LIEGT NIET DE SIGARET MET DE GROOTSTE OMZET brengst niet weer teloor gaat, moet aldus beantwoord worden, dat er altijd schade lijke bij-omstandigheden zijn. Bij de (siga rettenindustrie is veel minder werkgele genheid dan bij de sigarenindustrie; dat is in het ontwerp niet vergeten. Daarom is de onderscheiding tusschen sigaren en cigarillos in het ontwerp ge komen, verbani houdende met de werk gelegenheid. De grens van 3.5 K.G. is genomen op grond van ingewonnen in formaties. Indien het zelf maken van ci- garetten sterk toeneemt, wat spr. niet verwacht, dan zal de kort gesneden ta bak, z.g. Kleinschnitt, extra moeten wor den belast. Dm de handerollehesoherming te kun nen controleeren, is bedrijfscontröle wel noodzakelijk. Spr. is het ermede eens, dat de marktkooplieden daarvan niet de dupe mogen worden; zij zullen hun vergunning kunnen behouden. Het gaat niet aan, de machinale pro ductie te verbieden ter wille van de werk gelegenheid; dit ligt trouwens niet op den weg van spr.'s departement. Bovendien is met geen mogelijkheid te controleeren of sigaren machinaal of uit de hand zijn ge fabriceerd. Bij art. 1 verdedigt de heer Boon (lib.) een amendement om den accijns op sigaretten niet op 50 doch op 45 te 'bren gen. De Minister heeft er overwegende 'bezwaren tegen. Spr. kan met een min dere opbrengst over de geheele linie dan van veertien millioen niet volstaan. Dhr Boon trekt het amendement in. Dhr Kortenhorst (r.k.) verdedigt een amendement op art. 4, om de vrije luchtruimte in elk lokaal, waarin het be drijf van fabrikant wordt uitgeoefend, per werklokaal te brengen van 40 op minstens 80 kubieken meter, behoudens een over gangsbepaling. Het gaat tegen de huis industrie in de eerste plaats. De Minister herinnert aan de ver schillende periodieke verlengings wetjes, aangenomen om dispensatie te verleenen van de Tabakswet. Om een bedrijfsver- gunning te verkrijgen, moet men thans ruimte hebben voor vijf arbeiders. De heer Kortenhorst zou bedrijven met minder dan tien arbeiders wellicht onmogelijk maken. Met dit doel is het ontwerp niet inge diend. De heer Kortenhorst trekt zijn amendement in. Het wetsontwerp wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming, met aan- teekening dat de communisten en de heer Sneevliet (Rev.-Soc.) geacht worden te hebben tegengestemd. Sociale Zaken. Behandeling werkverschaffing. Voortgezet wordt de behandeling van hoofdstuk Xa (Sociale zaken) der Rijks- begrooting 1934. De heer Louw es (Lib.) zegt bij afd. VI (werkverschaffing en steunverleening) dat meer controle op de gemeentebesturen gewenscht ware. De werkgelegenheid worde zooveel mogelijk versohaft in de eigen omgeving. De heer Weitkamp (OH.) bespreekt de loonen in de werkverschaffing. Ver schillende 'kleine boeren, semi-landarbei- ders, gaan met looden sühoenen naar de werkverschaffing. Hun bedrijfje wordt verwaarloosd. Economisch is steunverlee ning voor hen te verkiezen. Er wordt thans ten plattelande een stedelijke men taliteit verbreid. Men wordt er gewend aan het leven van de hand in den tand. De heer Bakker (OH.) doet een be roep op de offervaardigheid van hen, die nog iets bezitten. Spr. heeft vertrouwen in dezen minister, 'die bij de hulpverlee ning ook aan grenzen is gebonden. De overweging van de proef om parti culiere bezittingen als werk'object aan te wenden, juicht spr. toe. Ten plattelande ware in die richting veel te bereiken. De loonen in de werkverschaffing zijn dikwijls te laag; er komen er voor van zes a zeven gulden. Die behooren verbeterd te worden. Mej. M e ij e r (R.K.) betoogt, dat biji de steunverleening te weinig rekening wordt gehouden met de grootte en de samen stelling van hef gezin. Spr. bepleit een systematisch 'berekende kindertoeslag regeling. De heer Drees (S.D.A.P.) bespreekt de uitvoering van normale werken in werkverschaffing. De minister werke dat niet in de hand. Er worde een vastere 'grondslag gelegd voor de Rijksbijdragen in de werkverschaffing. Spr. dient een motie in, uitsprekende, dat de verlaging van de 'Rijkswerkloofcen- bijdragen niét mag leiden tot verlaging van de steunde men. De heer v. d. Zaal (A.R.) wijst op den onvoldoenden toestand van verschil lende werkverschaffmgskampen. Door verbetering zou de geest bij tal van. werk verschaffingen gunstiger worden. De hygiëne moet worden bevorderd, vergifti gende bladen moeten worden geweerd; de kampen moéten zijn in plaats van een hel een toevlucht. De werkverschaffing staat over 't geheel in Nederland op een hoog peil, dooft er ie nog veel te verbeteren. De heer Hie metra (S.D.A.P.) wil geen verschil zien tusschen crisis- en ge wone werkloosheid. Voor boventallige ar beiders drage het Rijk bij tot het bedrag van het normale loon. De heer Duymaer van Twist (A.R.) keurt het af, dat menschen met een eigen huisje van de werkverschaffing zijn uitgesloten. De stempeling moet wor den gedecentraliseerd, nu zijn vele stem pellokalen vaak broeinesten van revolu- tionnaire propaganda. De heer Loerakker (R.K.) bepleit inschakeling van het particuliere 'bedrijf in de werkverschaffing. Spr. hoopt, dat de minister hier resultaat zal bereiken. Dat er ten plattelande véle moeilijkheden aan verbonden zijn, weet ieder, die 'het platteland kent. Men zij voorzichtig met het inschakelen van polderbesturen. De Minister van Sociale Za ken zal de sprekers Dinsdag beantwoor den. Hooger dan ooit te voren is het aantal aangeslotenen bij de Goessche Radio Centrale. Thans slechts f 10 aan- §luitkosten. (Adv.) Waterschap Oud-en Nieuw Noord-Beveland. Twee pol ders vereenig d. Naar aanleiding van brieven van de besturen van de pol ders Oud- en Nieuw Noord-Beveland, wij zen Ged. Staten er de Provinciale Staten op, dat nu na den dijkval van 3 October besloten is, de voormalige inlaagdijk voortaan zeedijk te doen zijn, er voor de Oud-Noord-Bevelandpolder groote belan gen bij betrokken zijn, dat zich aan de zeewering van den Nieuw Noord-Beve landpolder in de toekomst geen derge lijke calamiteiten meer zullen voordoen. Mede aan de hand van het rapport van den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, stellen Ged. Staten voor te voldoen aan het verzoek om beide polders samen te voegen, al is dit met het oog op den waterstaatkundigen toestand niet direct noodzakelijk. In het voorstel wordt aan het samen te voegen gebied den naam van Waterschap Oud- en Nieuw Noord- Beveland gegeven. In verband hiermede stellen Ged. Sta ten nog voor om in het bijzonder regle ment voor het bestuur en beheer der wa- terkeering van den Calamiteuzen polder Vliete, als aangrenzende polder te schrap pen den Nieuw Noord-Bevelandpolder en daaraan toe te voegen genoemd water schap. In het bijzonder reglement van de wa- terkeering van den calamiteuzen Leen- dert-Abrahampolder zal als bijdragende polder moeten worden geschrapt de Oud Noord-Bevelandpolder en worden toege voerd het nieuwe waterschap. Middelburg. Het Middelburgsch Muziekkorps. Gisterenavond verga derde het bestuur der Vereeniging tot instandhouding van het Middelburgsch Muziekkorps ter bespreking van hei schrijven van Burg. en Weth., waarbij zij mededeelen aan den raad te moeten voorstellen het subsidie aan het korps te verlagen van f 3000 tot f 1000. Het bestuur besloot alles in het werk te stellen om ook bij aanneming van dit voorstel door den Raad te trachten het korps door de te verwachten financieel 3 moeilijke jaren heen te helpen. Het bestuur rekende daarbij met de groote waardeering, die de Middelburgers L(na zonder uitzondering voor het korps dat nu reeds verre over de 100 jaar be staat, hebben. Als de Raad over de sub sidie beslist heeft, zal het bestuur verdere maatregelen uitwerken om aan het doel der Vereeniging, het instandhouden van het korps, gevolg te geven. Van de gelegenheid gisteren aan de leden van de Middelburgsche ijsclub ge boden om van de banen gebruik te ma ken. hebben zeer velen geprofiteerd. Jammer was het, dat de rust verstoord werd door enkele personen, die nu maar niet schijnen te begrijpen, dat de ijsclub deze vest pacht van de gemeente en een belangrijk bedrag aan stedelijke belasting moet betalen en dat het bestuur het recht heeft alleen leden of indien dagkaarten beschikbaar zijn gesteld, ook de houderj j dier kaarten, toegang te verleenen tot da j banen, die bijzonder voor de betalenden in gereedheid zijn gebracht. Het bleek noodig te zijn tegen die personen, die zon- der betaling op deze vest wilden rijden, de hulp der politie in te roepen. Ook te- gen de politiemannen namen deze perso nen een uittartende houding aan en ten slotte zijn enkele met geweld van het ijs verwijderd, terwijl eenige processen-ver balen zijn opgemaakt. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, hoopt de zangvereeniging „Soli Deo Gloria" op a.s. Woensdag uit te voeren het Kerst-oratorium van H. Barth, voor koor, solisten en orkestbege leiding. Met een enkel woord willen we de aandacht vestigen op dit concert, daar de vereeniging en haar directeur alles 'hebben gedaan om de uitvoering op hoog peil te doen staan. lerseke. Ook hier werd gisteravond een door den heer Jn. Dekker uit Goes ge leide vergadering gehouden, waarin de heer Swemmelaar zijn bekende rede voor de Nat.-Soc. partij hield. Er waren on geveer 200 personen aanwezig. In de zaal waren veel socialisten, die druk inter rumpeerden. Een hunner moest uit de zaal worden verwijderd. Na de pauze was er de gebruikelijke beantwoord: g van ingediende vragen. De vergadering werd ook hier gesloten met het zingen van het Wilhelmus. Vooraf waren echter velen vertrokken, Aan het verzoek van Ged. Staten om in de bouwverordening alsnog op te nemen een bepaling, dat bij nieuw te bouwen woningen aansluiting aan de waterlei ding verplichtend is, wanneer de woning niet meer dan 40 M. van de hoofdhui'; is verwijderd, wordt met 6 tegen 1 stem besloten niet te voldoen. Tot lid van het Burgerl. Armbestuur werd herbenoemd dhr D. van den Dries met 4 stemmen; dhr A. van 't Westende verwierf hiervoor 3 stemmen. In verband met de korting op de jaar wedden van den burgemeester, secretarif en ontvanger, wordt besloten voor alle gemeente-ambtenaren wier jaarwedde meer dan f 100 is, eenzelfde korting van 12^ pet. toe te passen. In beginsel wordt besloten de benoo- digde grond voor verbreeding van het Oud-Ovezandsche wegje aan te koopen voor den overeengekomen prijs. De rijks subsidie voor deze werkverschaffing is inmiddels aangevraagd. In verband met diverse verzoeken van de landarbeidersbonden wordt besloten, tijdens de uitkeeringen door de Werk lozenkassen, aan diegenen welke bij cri- sissteun voor kolentoeslag in aanmerking komen, eenzelfde kolentoeslag uit te kee- ren. Over een huurtoeslag zal in een vol gende vergadering worden beslist. Het verzoek om een algemeene toeslag op het bedrag der uitkeering uit de werkloozen- kas wordt afgewezen. Op denzelfden voet als het vorige jaar zal aan de daarvoor in aanmerking ko mende werkloozen een kerstgave worden verstrekt. Kruiningen. Vrijdagavond had in de Geref. Kerk een orgelbespeling plaats door den bekenden blinden organist H. J. Kruithof te Kampen. Na de gebruike lijke opening door Ds J. Koolstra gaf de blinde kunstenaar een zestal nummers orgel met en zonder zang en las hij een meditatie in blindenschrift. Het was een avond van kunstgenot, welke jammer ge noeg maar door weinigen was bezocht. Ds Koolstra eindigde met dankzegging. Heinkenszand. Vrijdagmiddag verga dert de Raad der Gemeente voltallig. Op voorstel van B. en W. wordt besloten af wijzend te 'beschikken op een adres van de Zangvereeniging „Ons Genoegen", om vermindering van huur voor het ver gaderlokaal. De toekende korting van 12^ pet. gedurende 3 jaar voor burgemeester, secretaris enz. ontmoet bezwaar voor wat de wethouders betreft. Voor de overige ambtenaren wordt overeenkomstig het advies van Ged. Staten toesloten. Met alg. stemmen wordt tot lid van het Burgerl. Armbestuur herbenoemd de heer J. de Jonge M'z. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim, worden herbe noemd de hoofden der scholen en de heer Fokker en benoemd de heer J. Vermue Jz. in de plaats van den heer A. Vermue Jz., die niet voor herbenoeming in aanmer king wensehte te komen. Besloten wordt tot de noodige grond aankoop in den Ouden Kamerschen weg tot verbetering van dien weg. Bij de rondvraag vraagt de heer Bos of dit jaar een kerstgave kan worden ver strekt aan de werklooze veldarbeiders. De voorzitter zegt, dat dn verband met een in gekomen schrijven betreffende toeslag op de steunnormen uit de werkloozenkassen de geheele situatie toeter bekeken zal kun nen worden en wilde straks in geheime zitting een en ander 'bespreken. De heer Simon se zal gaarne zien, dat dit schrij ven wat te Iaat is ingekomen om op de agenda te komen voor deze vergadering, thans behandeld zal worden. De heer Beaufort zegt, dat hij zulks niet wensche- lijk acht. In de eerste plaats wenscht hij zich een oordeel te kunnen vormen over eventueele gevolgen, die uit aanneming of verwerping van de voorstellen kunnen voortvloeien. De schuld .van latere 'behan deling ligt niet bij den raad, doch bij de betrokken organisaties. Gaarne zal de heer Beaufort nog worden ingelicht be treffende de aanbesteding van het schoon houden der O.L. school. Hij heeft een schrijven gelezen uitgaande van B. en W., waarin o.a. wordt voorgeschreven aan de schoonmaaksters, dat de plafonds zullen worden afgenomen. Aangezien zulks nim mer is gebeurd en dit ook geen werk voor een schoonmaakster zou zijn, zou hij gaarne vernemen wat hier onder moet worden verstaan. 'De voorzitter zegt, dat dit ook onjuist is en niet de bedoeling van B. en W. Om meer andere redenen zal toch thans wijziging gebracht worden in de voorschriften. De heer Mol vraagt of reeds het bedrag, dat het Rijk in de steun normen betaalt, is ontvangen. De voorzit- ter zegt, dat nog niets is ontvangen, doch dat hij maatregelen zal nemen om het spoedig te weten. Daarna gaat de raad in geheime zitting over. Bepaald wordt dat Maandagavond opnieuw zal worden ver gaderd. I Kloetinge. De Antir-rev. Kiesvereeni- i ging kwam gisteravond in ledenvergade ring bijeen. Na een kort openingswoord door den voorzitter en vaststelling der notulen werd door de afgevaardigden naar de Centrale Goes en het Provinciaal Comité verslag uitgebracht over de laatst gehouden vergaderingen. Als bestuurslid in de vacature A. de Jager, die wegens vertrek uit de gemeente bedankte, werd gekozen dhr W. Nieuwdorp, die deze be noeming aanvaardde. Door den voorzitter werd hierna een inleiding gehouden over de A.R. partij en i haar Program van beginselen, waarin te vens toelichting werd gegeven op de voor stellen van het Centraal Comité inzake eenige wijzigingen in het Programma, j Na een korte bespreking van deze voor- stelten werd ate afgevaardigde naar de Ingezonden Mededeellng. Ik moet Slotn'g Lini ment gebrui ken. Dat iel mijn pijn In een oogen- blik verlich ten. Een enkele aanwending van Sloan's Liniment is in vele gevallen reeds voldoende. Licht gewreven op het pijnlijke gewricht of spier, dringt het onmiddellijk door. De pijn der gekwelde zenuwen en weefsels wordt dadelijk gelenigd. Zindelijk en gemakkelijk in gebruik zijnde, is Sloan's Lini ment de algemeen erkende Remedie voor Pijnen en Smarten. Zorg dat U steeds een flacon binnen Uw bereik heeft. buitengewone D'eputatenvergadering aan gewezen de secretaris G. de Dieu. Nadat nog was gesproken over de mo gelijkheid van oprichting eener A. R. J. A.-club werd de vergadering op de ge bruikelijke wijze gesloten. Terneuzen. Woensdag hield de Ned Chr. Landarbeidersbond een districtsver gadering. De vergadering werd geopend door den districtsvoorz. den heer J. de Putter, van Hoek, waarna hij de aan wezige leden en in 't bizonder de drie hoofdbestuurders, de heeren R. Simons, H. Oudekerk en A. Vingerling en den Burgem. dezer gem. verwelkomd. Als le spreker trad op de heer A. Vingerling, met het onderwerp: „Trouw aan het Vaandel". Afgekeurd moet worden de on trouw van sommige leden, de slechte op komst op de vergadering en het slechte meeleven. Overal, ook buiten de vergade ring, moeten we trouw aan het Vaandel zijn. Hierna kreeg de heer Oudekerk het woord om te spreken over: „Gisteren, heden en morgen". In korte trekken schetste spr. de historie van den Bond. Maar ook wees spr. op hetgeen de land arbeiders in de vorige eeuw hebben moe ten doormaken. Wat het heden betreft wees spr. op de roeping hier in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar alles nog zoo tegen werk, om de Chr. vakbeweging vooruit te brengen. In de toekomst kunnen wij niet zien, maar onze taak kennen we. Tenslotte sprak de Bondsvoorzitter over: „Van binnen naar buiten". Er moet van binnen uit worden gewerkt. De eerste spreker had over trouw gesproken, de tweede over de liefde tot den Bond en onze arbeid en spr. wilde wijzen op het geloof. Dit zijn de drie pijlers waar de gansche maatschappij en ook de organi satie op moet rusten. Met stille aandacht werd door de aanwezige personen ge luisterd. Nadat de Burgemeester nog een kort woord had gesproken, volgde slui ting. Tholen. Vrijdagmiddag is door den in specteur van de Volksgezondheid belast met het toezicht op de naleving der Drankwet en de gemeentepolitie, in een verlofzaak onder deze gemeente, een in val gedaan. Een hoeveelheid sterke drank werd aangetroffen in een bedstede, welke in beslag werd genomen, terwijl tegen den verlof-houder proces-verbaal werd opgemaakt. DE GEMEENTEBEGROOTING VAN MIDDELBURG VOOR 1934. Verdere ingrijpende bezuinigingen^ In hun brief van 15 November 1.1. waarbij zij de ontwerp-begrooting voor 1934 den Raad aanboden, deelden B. en W. 'O.a. mede, dat ernstig zou moeten worden rekening gehouden met een niet onbelangrijke korting op de uitkeering uit het Gemeentefonds. Deze korting berekenden zij voorloo- pig op rond f 15.000. Inmiddels is be doelt wetsontwerp door de Tweede Kamer der Staten-Generaal gewij zigd aangenomen. Tengevolge van de aangebrachte wijziging dient thans voor Middelburg te worden gerekend op een korting van 12 pet. of ruim f30000, zoo dat dit voor 1934 beteekent een lager te ramen uitkeering van f 22.686. Aan het slot van hun bovenvermeld schrijiven hebben B. en W. voorts opge merkt, dat de gewijzigde subsidierege ling voor de kosten van werkverschaffing en steunverleening voor 1934 een la gere raming van f47.500 noodzakelijk maakte. Waar tenslotte nog dekking ge zocht moest worden voor het op den post voor „Onvoorziene uitgaven" vermelde bedrag van f 15.500, stonden zij dus nog voor de taak dekking te zoeken voor een totaal-bedrag van ruim f 85.600.Dit willen zij als volgt doen: a. Verlaging onderhoudsposten Ge meentewerken. Tal van onderhoudspos ten zijn opnieuw zeer sterk besnoeid, n.l. met een bedrag van f 16.905,50, (zoodat, met inbegrip van de bij het opmaken der begrooting in eersten aanleg aange brachte bezuiniging van f 7000, het totaal der vermindering bedraagt f23.905.50), een maatregel, die uit den aard der zaak niet elk jaar opnieuw kan worden toege past, wil dit niet tot verwaarloozing lei den. Zoo is met name van den post „Straten" nog een bedrag van f9000 af genomen. Als gevolg van de sterke verlaging van onderhoudsposten zijn B. en W. genood zaakt geweest een tweetal werklieden, die per 1 Jan. a.s. twee jaar in tijdelij'ken dienst zouden zijn te ontslaan. Verder zullen na 1 Jan. a.s., behalve de twee genoemde tijdelijke werklieden, nog 3 andere personen minder in dienst van Gemeentewerken zijn, n.l. één vaste en twee werklieden, behoorende tot het straatmakerspersoneel. b. Crisiskorting op salarissen en loo nen. Bij de ontwerp-begrooting was reeds voorloopig gerekend op de invoering van een tijdelijke crisiskorting van 3 pet. (ge raamde opbrengst f 11.500). Het Georganiseerd Overleg kon zich in meerderheid neerleggen bij een tijde lijke korting van 3,5 pet., echter met vrijstelling van de eerste f 500 (geraamde opbrengst f 8925). Een korting van 5 pet. kon bij geen der leden dier Commissie instemming vinden. In afwijking van dit advies heeft de meerderheid van B. en W. gemeend te moeten voorstellen een tijdelijke korting van 5 net. in te voeren. De minderheid van B. en W. meent zich te moeten aansluiten bij het advies van de meerderheid van de Commissie van Georganiseerd Overleg, nu deze door haar advies heeft blijk gegeven van een uiterst tegemoetkomende houding en zich zeer bewust toonde van den ernstigen toestand der gemeentefinanciën. 0. Bezuiniging gemeentelijke bewaar school en wijziging subsidieering bijzon dere bewaarscholen. Terzake van deze punten verwijzen B. en W. naar een afzonderlijk voorstel, dat binnenkort don Raad zal bereiken. d. Subsidies. De voornaamste verlagingen zijTi hier wel die voor het Handelsonderwijs en voor het Middelb. Muziekkorps. Tot subsidieering van het Handelson derwijs is de gemeente niet verplicht. Desniettegenstaande werd dit onderwijs reeds sedert jaren gesubsidieerd met 30 pet. der netto-kosten. Neemt men in aan merking, dat de gemeente geen enkel verhaal heeft op de „buitengemeenten", zulks in tegenstelling met het Nijver heidsonderwijs en dat het Rijik hier slechts subsidieert met ongeveer 60 pet., terwijl dit percentage bij het Nijverheids onderwijs 70 pet. bedraagt, dan zijn B. en "W. van meening, dat een verlaging van het gemeentelijk subsidie met 15 pet. waardoor het subsidie 25,5 pet. wordt van de neetto-kosten, niet onbillijk ge noemd kan worden. Hoewel het subsidie voor het Middelb. Muziekkorps vorig jaar reeds met f 1000 werd verlaagd, zijn B. en W. van mee ning, dat een verdere verlaging in de ge geven omstandigheden niet mocht achter wege blijven. Het college stelt voor het subsidie, in gaande 1 Jan. a.s. terug te brengen van f 3000 op f 1000. De minderheid van B. en W. is van meening, dat, al betreurt zij dit ten zeer ste, geheele intrekking van het subsidie in deze omstandigheden geboden is. e. Opheffing vervolgonderwijs. Terzake van dit mint verwijzen B. en W. naar een afzonderlijk voorstel, dat binnenkort den Raad zal bereiken. f. Instituut „boventallige onderwijzer". Dat B. en W. ook, zij het noode, moesten besluiten, voor te stellen het in stituut „boventallige onderwijzer" op te heffen, zal niet verwonderen in de gege ven omstandigheden. Deze opheffing zal voor 1934 een voor deel kunnen opleveren van rond f2000, gerekend over een vol jaar, daar de be sturen der bijzondere scholen volgens de bepalingen der L. O.-wet 1920 nog ge durende twee jaren recht hebben op een vergoeding voor „boventallige" leerkrach ten. Volledigheidshalve merken B. en W. hierbij op, dat de Minister van Onder wijs heeft voorgesteld dezen termijn van twee jaren in te krimpen tot één jaar. g. Op wachtgeld stellen personeel be drijven. Door de op-wachtgeld-stelling van personeel bij de bedrijven, zoowel admi nistratief personeel als werklieden, zal voor 1934 een totaal-bezuiniging van rond f 8500 kunnen worden verkregen. De bate voor de gemeentebegrooting, tot uitdrukking komende in de winsten van Electriciteits- en Gasbedrijf, zal ongeveer f 6000 kunnen bedragen. h. Reorganisatie politie. De burgemeester heeft in principe be sloten tot een reorganisatie der politie, als gevolg waarvan de personeelssterkte zal kunnen verminderen. De verdere voorbereiding van deze zaak vereischt nog eenig beraad. B. en W. meenen op een bezuiniging van ongeveer f2600 te kunnen rekenen. 1. Geneeskundige hulp politie-perso- neel. Door B. en W. is in principe besloten voor te stellen de in de salarisverorde ning voorkomende bepaling ten aanzien van het betalen der kosten van genees kundige hulp aan de agenten van politie en hunne gezinnen te schrappen. Hier over moeten nog de organisaties worden gehoord. Deze bezuiniging is te stellen op f 1000. j. Steunverleening aan werkloozen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2