MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspak Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Rechtszaken fngexonden Madadeallng. NEDERLANDSCH FABRIKAAT merkt, dat in vele bedrijven het moeilijk zal zijn bet noodige te vinden om het loon te betalen, maar het is een van de meest vanzelfsprekende uitgaven, die een dergelijk bedrijf heeft te doen en die moet er, dunkt mij, in dit geval en dan volgens de billijke methode, die ik heb aangege ven, toch in de allereerste plaats uitko men. Goesche Penkrassen. ui. Amice, Het is niet alleen voor vele particulie ren en zakenmenschen, maar ook voor hen, die geroepen zijn het publieke leven te leiden een uiterst moeilijke tijd. Dit geldt zoowel van de regeering des lands als van de bestuurders van Provinciën en Gemeenten. Wij hebben hier in Goes wat de ge- meentefinanciën betreft, nog vrij lang in een bevoorrechte positie verkeerd en tot op zekere hoogte is dat nog het geval. In vergelijking met vele andere plaatsen wer den de ingezetenen tot nu toe minder zwaar door de crisis geteisterd, terwijl de werkloosheid hier naar verhouding veel minder groot was en is. Maar op dit oogenblik zitten we ook hier midden in de zwarigheden. In het onlangs gepubliceerde begeleidend schrij ven van B. en W. bij de gemeentebegroo-1 ting voor 1934 is er op gewezen, dat, ter wijl de begrooting 1933 opende met een saldo van vorige diensten, groot f 18.285, thans hiervoor niets kon worden uitge trokken. D'at is al een belangrijk verschil. Voorts zijn de uitkeeringen uit het ge meentefonds met een kleine f 5000 ver minderd, moet voor de omzetbelasting een bedrag van f 5000 worden uitgetrok ken en moet op een belangrijk lagere sub' sidie voor werkverschaffing en steunver lening worden gerekend. Tot overmaat van ramp zal daar bovendien nog een be drag van f 20.000 voor het gasthuis moe ten worden uitgetrokken. Maar dan zijn we er, naar te vreezen staat, nog niet. Ge hebt zeker wel gelezen, hoe te Leeuwarden de gemeenteraad besloten heeft een 70 mid denstandswoningen met alle lusten en lasten voor f 1 over te nemen, omdat de vereeniging, die dit woningblok beheerde, de zaken niet voor elkaar wist te houden. Welnu, iets dergelijks staat hier ook te vreezen. Van het blok middenstands woningen in Bouwplan I staan, als ik mij niet vergis, maar even 7 woningen leeg, waarvan sommige al zeer geruimen tijd. Het spreekt vanzelf, dat dit op een débacle moet uitloopen en dat de gemeen te de kwade gevolgen daarvan zal krijgen te dragen. Het is duidelijk, amice, dat het onder dergelijke omstandigheden een ver van gemakkelijke taak was een begrooting, die voor een gemeente als Goes weinig elas tisch is, sluitend te maken. Er kan allicht hier en daar wat bezuinigd worden zoo als dan ook wordt voorgesteld, maar in hoofdzaak zullen dat bezuinigingen zijn voor één keer; uitstel van werkzaamhe den, die geen afstel toelaten. De groote kwade posten zijn voor Goes het Burgerlijk Armbestuur, hetwelk, ter wijl het vroeger meermalen de gemeente met een bijdrage voor werkverschaffing steunde, thans van de gemeente een klei ne f 60.000 vraagt en het Gasthuis, waar voor een f 20.000 moet worden uitgetrok ken. Vooral over het laatste zou veel te zeg gen zijn, maar ik betwijfel of er nog veel gezegd kan worden, dat niet reeds gezegd en herhaald is, en daarom zal ik er hier, wat de zaak in het algemeen betreft, ihel zwijgen toe doen. Alleen wil ik de opmerking maken, dat het mij, afgezien van de vraag voor wiens rekening de tekorten behooren te komen, in hooge mate verwondert, dat niet reeds lang maatregelen zijn genomen om aan de exploitatietekorten een einde te maken. Dat moet toch kunnenl Als eerst het mogelijke gedaan is om te bezuinigen wat er te bezuinigen valt, en een werkelijk doelmatig beheer te voe ren, dan spreekt het m. i. vanzelf, dat de rest moet worden gevonden door de ver- pleeg-tarieven te verhoogen. Wanneer de verpleegprijs hier te laag is en dat schijnt 'hier ook als de zaak economisch beheerd wordt het geval te zijn dan moeten die tot den kostprijs verhoogd worden. Dat is toch logisch. En het is eenvoudig tevens. Het zou minder gemakkelijk gaan wan neer het hier gold een stichting van barm hartigheid in dien zin, dat arme men- sohen, die het niet betalen kunnen, gratis verpleegd worden. Maar zoo is het niet. Zij, die niet betalen kunnen, worden door diaconie of armbestuur geholpen, anderen vallen onder de Ziektewet en ko men voor rekening van den Raad van Arbeid of een andere organisatie, en zij, die geheel voor zichzelf moeten zorgen, kunnen zich door zich aan te sluiten bij de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging, tegen een zeer laag tarief een behoorlijken tijd van verpleging verzekeren. Voor de pa tient zelf kan een kleine verhooging van den verpleegprijs dus geen bezwaar zijn maar ai was dit het geval, dan is hel Gasthuis nog niet verplicht, beneden den kostprijs te verplegen. Het is wel heel aardig, dat nu door het Gasthuisbestuur aan allerlei instellingen en aan gemeenten en armbesturen in den omtrek een belangrijke subsidie wordt verleend, in den vorm van te weinig be rekend verpleeggeld, maar minder aardig is, dat de last hiervan wordt gelegd op de schouders van ónze gemeente. Op deze wijze kan het niet doorgaan. En als eenmaal beslist is over de vraag wie wettelijk voor de tekorten aanspra kelijk is, dan zal m. i. een der eerste maat regelen moeten zijn, dat de tarieven wor den verhoogd en in overeenstemming ge bracht met den kostprijs. Hoe dit alles echter ook moge zijn, mo menteel zitten B. en W. en zit de Gemeen teraad met de bestaande moeilijkheden. Zij kunnen niet als het Gasthuisbe stuur de tekorten maar laten oploopen, maar zij hebben tot taak te zorgen voor een sluitende begrooting en straks voor een sluitende rekening. Laten we hopen, dat het, zooals thans door B. en W. is voorgesteld, zal gelukken zonder de be- lastingschroef tot den allerlaatsten slag aan te draaien. In mijn vorig briefje heb ik enkele op merkingen gemaakt over de N. S. B. Ge hebt zeker ook gelezen de merkwaardige mededeeling van den oppersten leider, dat er nu reeds een zeer belangrijk percen tage kaf onder het fascistische koren zit. Geen wonder overigens als men ziet hoe de propaganda van deze beweging wordt gevoerd. Uit een oproep van de vergadering van de A. R. Kiesvereeniging op a.s. Maandag blijkt me, dat Mr Krans over Fascisme en Nat. Socialisme een referaat zal hou den. Dat kan een interessante en leerzame avond worden, temeer omdat er breede gelegenheid zal gegeven worden voor be spreking. Ik verwacht dan ook, dat het druk zal loopen, dat onze mannen en vrouwen en vooral onze jonge menschen in grooten getale zullen opkomen. VERITAS. De noodlottige brand te Den Haag. In het huis Daen delsstraat 26 te Den Haag, waar zich gisteren het bovenver melde drama heeft afgespeeld, was se dert kort een confectiezaak gevestigd, die door den bewoner van het huis, den heor L. met zijn familieleden gedreven werd De familie was als vluchtelingen uit Duitschland overgekomen. De fabriek nam de kamers gelijkvloers en die van de eerste verdieping in. De familie woonde op de tweede en derde verdieping van het pand. In het atelier gelijkvloers waren gister morgen als gewoonlijk eenige meisjes aan het werk gegaan. De heer L. was naar be neden gekomen om instructies te geven en had zich daarop, naar de meisjes van het atelier vertelden, naar de eerste ver dieping, de knipkamer, begeven, om daar de verwarming, een gasradiator, aan te steken. De heer L. heeft zich toen naar beneden begeven toen zijn echtgenoot-* nog in nachtgewaad hevig ontsteld van de trap tusschen eerste en benedenste verdieping gesneld kwam met den kreet, brand, brand, red de kinderen. In de knipkamer woedde op dit oogenblik do brand reeds fel. De veronderstelling, dat hij door gas is aangekomen, wordt ook hierdoor, waarschijnlijk, dat het eerste, waaraan do vrouw dacht, het afsluiten van de hoofd kraan van het gas was. De kinderen, een van 3 en een van 6 jaar, sliepen op de tweede verdieping aan de achterijde van het huis, op een badkamer, die tot slaap kamer was ingericht. Toen men de kin deren te hulp wilde komen, bleek de weg naar boven reeds versperd te zijn. Het vuur moet zich van de knipkamer onmid dellijk aan de trap naar boven hebben meegedeeld. Bijna onmiddellijk na de ontdekking van den brand loeiden de vlammen door het trapgat naar boven. Op de tweede verdieping heeft toen snel de voorkamer vlam gevat, en vandaar heeft het vuur zich aanstonds naar achteren naar de slaapkamer van de kinderen voortgeplant. Het heeft dezen blijkbaar geheel overrom peld. Het derde slachtoffer, de tante, die op de derde verdieping haar kamer had is de kinderen blijkbaar op het eerste al arm te hulp gesneld maar is daarbij zelf door de vlammen ingesloten en in het vuur omgekomen. Ook anderen hebben aanstonds bij het begin van den brand pogingen tot redding van de kinderen gedaan. In den tuin van het huis was een tuinman werkzaam Toen deze zag dat er op de tweede ver dieping brand was, probeerde hij met een ladder, die in den tuin voor de hand stond, het raam van de kinderslaapkamer te bereiken. Doch de ladder was helaas te kort en deze reddingspoging moest worden opgegeven. Gisteravond werd nog gemeld: De heer Löwi, die bij dezen brand in zijn huis aan de Daendelsstraat van het balcon aan de tweede etage is gesprongen en zwaar gewond in het ziekenhuis is op genomen, is in het ziekenhus overleden. De radiateur, waarvan wordt aangeno men, dat deze den vuurhaard veroorzaak te, is door de politie in beslag genomen. De heer Löwi heeft voor zijn overlijden in het bijzijn van den medicus aan den politiecommissaris Kramer eenige in lichtingen kunnen verstrekken. Hij heeft de zorg voor de gasradiateu- ren in de verschillende kamers van het perceel persoonlijk op zich genomen; iederen ochtend omstreeks acht uur placht hij die radiateuren te ontsteken. Naar zijn beste weten had hij dat ook gisterochtend op normale wijze gedaan, n.l. door eer6t het steekvlammetje te ge bruiken. Daarop was hij naar beneden waar zich het atelier bevindt ge gaan om het werk te verdeelen voor de meisjes. In de gang teruggekomen ont dekte hij, dat er op de le etage brand was. Zijn echtgenoote had intusschen even eens onheil bemerkt en riep hem toe, dat het gas moest zijn ontploft; zij begaf zich ijlings naar beneden en sloot de hoofd kraan van het gas af. Haar echtgenoot snelde naar boven om te trachten de kin deren te redden. Toen zijn vrouw even eens naar boven wilde gaan, bleek het vuur zich reeds dit ging alles schier ongelooflijk snel in zijn werk te heb- oen uitgebreid tot de trappen en de gan gen, zoodat zij noodgedwongen beneden moest blijven. Haar man bekwam bij zijn oogingen tot redding hevige brandwon den en moest helaas zijn reddingswerk staken. Daarna is hij aan de achterzijde uit wanhoop naar beneden gesprongen. Mevrouw L. is tenslotte toch nog weer naar boven gegaan, doch zag zich den -oegang tot het kabinet afgesneden door net vuur. Door een achterkabinet heeft zij toen het balcon op de tweede etage we ten te bereiken, vanwaar zij is gered. Behalve den heer Zalm, die aan de voorzijde op straat sprong, waardoor hij ernstige kneuzingen bekwam, is ook diens broeder gewond geworden; deze zou aan de achterzijde door buren, die hem een stok hadden toegereikt, worden gered. Toen hij zich echter langs dien stok naar een platje wilde laten glijden, brak de stok, zoodat hij in den tuin viel en eenige fracturen bekwam. Kanongebulder van over de Duitsche grens. Sinds de vorige week hoorden de bewo ners van Sellingen telkens kanongebul der, dat zijn oorsprong vindt op Duitsch gebied. Ook wordt telkens mitrailleur- vuur waargenomen, dat, naar men meent, afkomstig is van machine-gewe ren, die worden ingeschoten. De vorige week, in den nacht van Woensdag op Donderdag, maakte de ver schijning van een geheimzinnig vliegtuig met zijn zware motoren en lichtende schijnwerpers velen ongerust. Maakte dit vliegtuig deel uit van een eskader, dat deelnam aan militaire oefeningen? Een en ander verwekr natuurlijk ver wondering onder de bewoners, vooral omdat men in de bladen gelezen heeft dat na de verkiezingen op 12 Novem ber j.l. de concentratie-kampen spoedig zouden worden opgeheven. Deze bevinden zich ook in deze omgeving, slechts op vrij korten afstand van de grens. Tot nu toe echter kan men, wanneer men des avonds door Sellingen (een dorp, be- hoorende tot de gemeente Vlagtwedde) wandelt, op enkele kilometers afstand in Zuid-Oostelijke richting, dicht bij de rijksgrens, nog steeds de heldere lichten zien branden van een Duitsch concentra tie-kamp. Kijkt men van daaruit in de richting van de Eems, dan kan men ook daar in de verte de helle lichten zien van een ander concentratie-kamp. En tot ieders verbazing werpt sinds de vorige week in het donker van den nacht een nieuw licht, vermoedelijk afkomstig van een nieuw concentratiekamp, gelegen op eenigen afstand van het eerstgenoemde, zijn helder schijnsel in de lucht. Of zijn dit geen concentratiekampen meer, maar legerkampen en zijn in ver band daarmee ook het kanongebulder, het mitrailleurvuur en nachtelijke vlieg tuigoefeningen te verklaren? De magere en de vette koeien. De smokkeltrucs worden aan de Zuider-grens hoe langer hoe geraffi neerder. Aan de grens stonden Woens dag smokkelaars gereed met verschillen de zware koeien. De Belgische smokke laars speurden echter onraad en één van hen trok er met een magere koe op uit, de kommiezen tegemoet. Toen de kom miezen dicht genoeg genaderd waren joeg hiji de koe over de grens. De kom miezen stelden alles in het werk om het magere beestje te vangen, terwijl in dien tijd de smokkelaars met de vette koeien ongehinderd de grens passeerden. Gasverstikking te Zwolle. Gistermiddag was de vrouw van den hoofd-conducteur A. te Zwolle bezig met het schoonmaken van het gasfornuis, waartoe zij de slang van de leiding had afgenomen. Een jongetje van drie jaar speelde bij haar. Plotseling begon het jongetje te schreien en voelde de vrouw zich onwel worden. Zij liep met de kleine naar buiten, waar deze dadelijk bewuste loos geraakte en zij zelf eenige oogen- blikken later in elkaar zakte. Bij buren ingedragen gelukte het met behulp van een zuurstofapparaat beiden tot bewust zijn terug te brengen. Bij onderzoek bleek de kraan van de gasleiding geheel open te staan. Vermoedelijk was deze spelen derwijs door het jongetje opengedraaid. Fraude. Als verdacht van het niet afdragen van gelden, bestemd voor den Rijkscrisisvarkensdienst in Den Haag is gisteren naar Maastricht over gebracht de chef van den vleeschkeu- ringsdienst te Beek (L.). De aangehou dene is 58 jaar oud en was circa dertig jaar Rijksveearts te Beek. Het bedrag zou f 2500f 2800 bedragen. Kastekorten bij ver een i g J4lgsb es t u u r d er s. Een de zer dagen vernam de gemeente-veldwach ter H. J. Keij te Kesteren, dat het beheer van de gelden van de afd. Kesteren van den modernen landarbeidersbond te wen- schen overliet. Deze geruchten deden de ronde naar aanleiding van een aldaar ge houden algemeene vergadering, waarop ie penningmeester in tegenwoordigheid van een lid van het hoofdbestuur reke ning en verantwoording zou doen. De penningmeester was echter niet gekomen. De burgemeester heeft toen, vergezeld van voornoemden veldwachter, ambtshalve tien onderzoek ingesteld ten huize van oedoelden penningmeester, den 43-jari- gen V. en ontdekte een tekort van f 486. De geheele kas was door den penning meester ten eigen bate aangewend. Bij zijn bekentenis kwam o.m. aan het icht, dat er reeds tijden geleden een te- cort was. Hangende dit onderzoek werd tevens 'ernomen, dat het ook bij den penning- neester van de afdeeling Kesteren der *ïed. Ver. van Fabrieksarbeiders niet ge- ïeel in den haak zou zijn. Terstond toog nen ook daarheen ter onderzoek en ont lokte een kastekort van ongeveer f 100. )e administratie was hier al sinds maanden niet meer bijgehouden. Ook tegen dezen afdeelingspenning- meester den 38-jarigen V. is proces-ver- baal opgemaakt. Bij beiden is de administratie in beslag genomen. De e x-k eizer bezoekt de nieuwe brug te Zalt- bommel. De gewezen keizer van Duitschland en zijn gemalin, hebben gis teren een bezoek gebracht aan de nieuwe brug te Zaltbommel en de stad Zaltbom- mel. De gasten werden vergezeld door de burgemeesters van Waardenburg en Zalt bommel en gebruikten het noenmaal ten huize van baron van Nagell, burge meester van Waardenburg. Onbewaakte overwegen. Gistermorgen is op den onbewaakten overweg te Sint Pancras de wagen van den veehouder B. uit Broek op Langen- dijk aangereden door een goederentrein. Het paard werd ongeveer 30 meter mee gesleurd. en totaal vermorzeld. De heer B. kwam met den schrik vrij. De wagen werd licht beschadigd. Zacharias Jansen een valsche munter? Men schrijft ons uit Arnemuiden: Uw schrijven in uw blad van 4 dezer omtrent het vermoeden, dat Zacharias Jansen, de z.g. uitvinder van de verre kijkers, zich aan het maken van val sche munten zou hebben schuldig ge maakt, kan nog worden aangevuld met het volgende: Hierover schrijft H. M. Kesteloo in „Geschiedenis en Plaatsbeschrijving van Arnemuiden" o.m.: De regeering der stad Middelburg maakte op 13 Febr. 1528 een accoord met haren baljuw, dat hij te Arnemuiden een persoon zou aanstellen „daartoe nut en bekwaam en niet vexatief". Na Gornelis Weilandt werd op last van Prins Maurits op 12 Febr. 1617 hiertoe aangewezen Christoffel Spierinck. Op 25 Juni 1619 gaf de Magistraat hem order om Zacharias Jansse, „in de dobbele bussen" (een huis gelegen aan de Langstraat in de nabijheid van het tegenwoordige postkantoor), en zijn zwa ger Izak de Haan, dadelijk gevangen te nemen, omdat het College van Wet en Raad in het zekere onderricht en het hun voldoende gebleken was, dat zij Spaansche quarten, dat waren koperen munten, geslagen, geperst of geschroefd hadden. De baljuw moet weinig haast gemaakt hebben om aan dezen last te voldoen, maar de zaak kwam ter kennis van ge committeerde raden; deze benoemden op 9 Juli d.a.v. een commissie van on derzoek, welke commissie den volgenden dag te Arnemuiden kwam en den bal juw insgelijks gelastte om orde op de zaak te stellen. Het duurde nog tot 20 Juli eer de baljuw tegen Zacharias Jansse (van de Haan is geen sprake) ge rechtelijk begon te procedeeren „in Judi- cio ter rolle" en concludeerde tot veroor deeling in een boete van duizend Neder- landsche gouden dukaten, „en te com- pareeren binnen balie". Burgemeester en schepenen van Ar nemuiden verklaarden echter op dezen eisch niet te kunnen disponeeren (be schikken), omdat de baljuw de zaak ci viel en zij crimineel beschouwde, ten ware gerechtigd door gecommitteer de raden, of voorgelicht door advies van rechtsgeleerden, dat zij geen misgreep zouden begaan. Den 27en Juli had de zaak te Arne muiden andermaal gediend. Jansse nam door een procureur conclusie tot niet- ontvankelijk-verklaring, bewerende niets misdaan te hebben en in elk geval, d a t de zaak civiel was. Gecommitteer de raden gaven 30 Juli last aan den bal juw om crimineel te procedeeren, bij ge vangenneming, indien de beklaagde pre sent, en bij indaging, indien hij absent was. Er wordt daarop in het register der vierschaar van een indaging melding ge maakt, zonder dat daarin verder van de zaak iets aangeteekend is. De naam Zacharias Jansse is te onbe stemd om te veronderstellen, dat de val sche munter te Arnemuiden en hij, aan wien de uitvinding der verrekijkers wordt toegeschreven, dezelfde persoon was. Ik wacht er mij althans voor een blaam op laatstgenoemde te werpen. Was het in zijn voordeel, men zou dan allicht, bij de vele veronderstellingen omtrent dien persoon, ook deze kunnen voegen, dat hij de kunst van geld-maken had aangeleerd doordat hij in de nabijheid der Provin ciale Munt te Middelburg woonde. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: leerplichtwet J. H., 's H. Abtskerke f 1 of 1 d. h.; trekdier zonder toezicht laten staan op den weg: G. K., Goes f 0.50 of 1 d. h.; wild vervoeren in gesloten jachttijd: M. K., 's H. Arendskerke f 25 of 25 d. h.; zich met een geweer in het veld bevin den: M. T., Baarland, ontslag rechtsver volging; vuurwapen voorhanden hebben: L. v. 1. M., Wissenkerke f25 of 10 d. h.; op het gemeentehuis niet aangeven dat sijn vee mond en klauwzeer heeft: A. R., Oudelande f30 of 15 d. h.; te Ierseke venten zonder vergunning: M. F., 'sGravenhage ontslag van rechts vervolging; op den openbaren weg rijden met vuile wielen: J. v. D., Kerkwerve f 5 of 5 d. h.; overtr. keuringsverordening van Goes: J. H., Kloetinge f 10 of 10 d. h.; Schelde bevisschen zonder dat men is voorzien van een vergunning: J. B., Tho- len, geen straf toegepast, D. M., P. M., en B. M. te Breskens f 10 of 10 d. h.; als voren zonder consent: J. B., Tholen f 10 of 10 d. h.; harder rijden dan 20 K.M. per uur met een motorrijtuig in de gemeente Kapelle: P. C„ Goes f 10 of 10 d. h.; op den openbaren weg een wapen bij zich hebben: G. G., Oudelande f 25 of 10 d. h.; vuurwapenwet: J. G. Lzn., Ovezande, G. G. v. d. G., Rilland-Bath, ieder f 10 of 10 d. h.; H. M., Ellewoutsdijk f 1 of 1 d., A. v. d. V., J. J. S., J. L. te Ellewouts dijk geen straf toegepast. vee drijven over een trottoir te Ierseke: J. M. M., Ierseke, berisping; zonder rijbewijs rijden met een motor rijtuig: H. V., Bergen op Zoom f 3 of 3 d. h.; L. M. S„ Wissenkerke f 10 of 5 d. h.; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. L., Ruc- phen f 5 of 1 w. t.sch., J. A., Sprundel f 5 of 1 w. t.sch.; 's avonds fietsen zonder licht: A. N., Ierseke f 5 of 1 w. t.sch., W. R„ Hans- weert, J. B., W. A. d. J., Goes f 3 of 3 d. h., J. d. W., Golijnsplaat, G. de S., Kats, G. B., Kwadendamme, J. V., 's Heer- Arendskerke f5 of 5 d. h.; 's avonds met een voertuig rijden zon der licht: C. H., Kloetinge f3 of 3 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder voorlichten: P. S„ Baarland f 5 of 5 d. h.; met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken voor een wielrijder: W. W., Krabbendijke f 5 of 5 d. h.; met motorrijtuig rijden zonder achter licht: A. J. S., Kapelle f3 of 3 d. h.; als voren en zonder rood licht: H. L. C., Eindhoven f 3 of 3 d. h. Kalf laten doodhonge ren. Voor den politierechter te Win schoten heeft terecht gestaan de koop man B. uit Nieuwolda wegens het laten doodhongeren van een kalf. Zes dagen had hij het diertje in de maand Septem ber zonder eenig voedsel of water gela ten, zoodat een buurvrouw uit medelijden met het Yan honger verarmde dier het wat melk had gegeven. De eigenaar be kommerde zich in het geheel niet om het kalf. Toen het dood was, stroopte hij de huid af om deze te kunnen verkoopen. Het kadaver wierp hij in de schuur. De officier van Justitie achtte het een erger lijk feit en eischte veertien dagen gevan genisstraf. De politierechter veroordeelde B. in verband met den ernst van het feit en gezien ook de eigenaardige onverschil lige houding, die hij voor de rechtbank aannam, tot een maand gevangenisstraf Hooger beroep. Door A. J. V., 47 j., landbouwer te Westdorpe, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Ter Neuzen, waarbij hij wegens overtreding van de Grisis-Zuivelwet is veroordeeld tot f 40 of 10 d, h. Faillissementen. Het fail lissement van J. de Kok, sigarenhande laar te Ter Neuzen, curator Mr C. M. Kegge te Goes, is geëindigd door het ver bindend worden der eenige uitdeelings- lijst met een uitkeering aan de concur rente schuldeischers van 6,666 pet. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 9 Dec.: Matige Oostel. tot N.O. wind, licht tot half bewolkt, droog weer, matige tot strenge vorst 's nachts, overdag matige tot lichte vorst. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Zaterdag 4 u. 10 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6