leren w. a. DE ZEEUW XARTJES kker, want >n vakman - GOES ."T iding- URG. ingen. gevraagd TWEEDE BLAD. Staten-Generaal. FEU1LLET ON. Bab Fenwicks verloving. Uit de Provincie. ruk legt U eer in f A ij pen, wordt mede- betreffende teelt veiling zullen )ORN. Directeur. pond Bladreuzel Spek te koop, in Ikensslagerij van 's-H. Hendriks- |Goes. )OP: )OR DE ZAAI. |hooge opbrengst, HUIJBREGTSE, Kaas 40 34 Se Leidsche Kaas lessert Kaas 40 Kaas volvet 39 as 25 ct. p. h. p. It 89, Middelburg. Het kost u 8 ct. afstanden spec, boede Radio 35. (lend: A. A. DE 1 Zoutelande. Almanakken, j Winteravondspe- |berjan, Domino, ren, enz. IRDOUX, Lange [idagavond na 7 bin I, Goes. edig mogelijk, JIENSTBODE, J kan werken en dag en nacht en per brief onder Crt te M'burg. VAN VRIJDAG 8 DEC. 1933, Nr 59. TWEEDE KAMER. Korting op de Indische pensioe nen. Het wetsontwerp aangeno men. Naar de algemeene opvatting zou het bij de stemming over het ontwerp tot korting op de Indische pensioenen, na de bestrij ding door de heeren de Geer en Aalberse, een dubbeltje op zijn kant zijn. Het is echter anders geloopen. Tenslotte is he' ontwerp nog met een vrij groote meerder heid aangenomen. De heer de Geer verklaarde gisteren het met den Minister eens te zijn. dat he' crediet van den staat van het grootste belang is. Maar daarom juist is hij tegen experimenten, die bedenkelijk dicht ko men bij middelen, welke het crediet van den staat zouden schaden. „Arm, maar eerlijk", zij de leus. Welken weg, zoo vroeg hij, zal de re geering inslaan bij verwerping van het wetsontwerp? De Kamer heeft recht op een duidelijke stemming. Komt er Kabinetscrisis of Kameront binding of totstandkoming bij ordonnan tie want er is nog een weg of blijf i. de zaak dan liggen? De heer Aalberse erkende ten volle de noodzakelijkheid van diep ingrijpende maatregelen ter saneering van de Indi sche en de Nederlandsche financiën. Maar een harde maatregel is nog wat an ders dan een onrechtvaardige maatregel Het wetsontwerp acht hij onrechtvaar dig en daarom kan hij er niet voorstem men. Anders zou hij zich aan gruwelijk farizeeisme schuldig maken. Men respec- teere de opvatting die zijn geweten hem voorschrijft. Nadat nog verschillende sprekers he' woord hadden gevoerd, heeft M i n :i s ter G o 1 ij n het ontwerp opnieuw ver dedigd. Jegens den heer Aalberse houdt spr zijn lezing van de geschiedenis van art 77 der Grondwet staande. Deze geschiede nis wijst erop, dat het artikel uitsluitend met betrekking tot schuldeischers be doeld is. Ook inzake het toetsingsrecht van den Indischen rechter handhaaft spr. zijn standpunt, zich beroepende op de geble ken meening van den Indischen rechter zelf. Wat betreft de rechtvaardigheid, spr. zal het daarover vermoedelijk niet met den heer Aalberse eens worden. Toen hij minister was met den heer Aalberse heeft spr. nadrukkelijk aanvaard, dat het pen sioen de vrucht was van samenwerking van gezag en ambtenaar ter voorziening voor den laatste van een voldoend levens onderhoud bij ouderdom en invaliditeit. Toen bleek, dat de 40 pet. toeslag op de oude pensioenen nog niet voldoende was voor een genoegzaam levensonder houd in sommige gevallen, is men* overge gaan tot het maken van een stichting. De verhooging van pensioenen hij de nieuwo Pensioenwet is voorts een vrije daad van den wetgever geweest, waarop geen en kele ambtenaar heeft kunnen rekenen, toe i hij in dienst trad. Spr. had gedacht, dat de heer De Geer in tweede instantie wel geschut zou heb- h laten aanrukken, dat niet gemakke- lv tot zwijgen zou zijn te brengen. Maar de heer Du Geer heeft één hoogleeraar ge noemd, die zich terloops heeft uitgelaten over de vraag water gebeurd zou zijn, indien iets gebeurd ware, dat inmiddels niet gebeurd is. (Hilariteit.) De heer De Geer zei, dat onaantastbaar is wat toegekend is en stellig recht is ge worden. Wil hij zeggen, dat wel teruggekomen zou kunnen worden op den toeslag van 40 pet. op de oude pensioenen? Dit ware een veel dieper ingrijpen dan de voorge stelde maatregel. Wat betreft een geleidelijken overgang, waarom de heeren Joekes en Bierema ^rij naar het Engelsch. 26) „Kun jij Lady Youngs tong vasthou den? Bovendien het spijt mij, dat ik he' zeggen moet als Jacks moeder heeft ze niet geheel en al ongelijk in hetgeen ze Bab verweet, en in haar plaats zou ik misschien net zoo zijn," „Maar je zou geen belachelijke praatjes rondstrooien over Aletta. Ik mag Jack graag, naar je weet. maar mij dunkt, dat hij zich in deze zaak wat flinker moest toonen en zijn voet neerdrukken. Hij moet het een of het ander kiezen, dat half slachtige gedoe is om wee van te worden, en dat is jou werk, Mary. Waarom stelt Bab zich zoo aan en geeft dat mensch aanleiding lasterpraatjes over haar rond te strooien? Als je 'tvan dien kant be kijkt, ben ik heusch niet op een nadere relatie met Woodbury gebrand." Het ge beurde maar zelden, dat de heer van Gombe zich werkelijk boos maakte, maar nu was hij het. Mary luisterde terwijl vewashten, al dij srneecsias kosten geld, maar een geleidelijker overgang kost maar voor een jaar geld. Spr. heeft dien aangaande een amendement voor zich liggen, waartegenover hij geen absoluut afwijzend standpunt behoeft in te ne men, hoewel groote voorzichtigheid ge boden blijft. Wanneer men pensioenen en schuld onaantastbaar beschouwt, wanneer men afschaft alle marine, alle onderwijB, alle volksgezondheidszorg, als men niets uit geeft voor wegen, bruggen en irrigatie, als men alle dokters, ingenieurs, onder wijzers en leeraren naar huis zendt, zon der één cent wachtgeld of pensioen, als men alleen behoudt het politieleger, de rechterlijke macht, het binnenlandse!) bestuur en den belastingdienst, dan is er nog geen sluitende begrooting. Den heer De Geer antwoordt spr., dat hij niets heeft toe te voegen aan zijn mededeelingen welke wegen kunnen wor den ingeslagen bij verwerping van het wetsontwerp. Het ontwerp eenigermate verzacht door de overname van een paar amende menten wordt daarna in stemming ge bracht en met 56 tegen 33 stemmen aan genomen. Tegen: de leden Katz, de Geer, Van Hkraten, Arts, Steinmetz, Snoeck Hen- kemans, Krijger, Bongaerts, IJsselmui- den, Van Koeverden, Van Voorst tot Voorst, Engels, Suring, Van Poll, Aal berse, Sneevliet, de sociaal-democraten en de communisten. Visscherljbelangen, Daarna werd voortgezet de behande ling van de begrooting van Economische Zaken, afd. Visscherijbelangen. In ant woord op een door den heer Wester- m a n gemaakte opmerking over het ge- fa r e k aan goed mosselzaad bij de Zeeuwsche visschers, verklaarde de Mi nister dat hij de mosselzaad-kwestie zal onderzoeken. De begrooting werd hierna z.h.st. aangenomen. Avondvergadering. Waterstaat. Zondags- treinen. In de avondvergadering werd voortge gaan met de behandeling van de Water- staatsbegrooting. Hierbij werd o.a. door den heer Van Dobben de Bruin (A.R.) betoogd, dat t.o.v. den Zondagsdienst de minister zich te veel stelt op het standpunt van den exploi tant. Geheele stopzetting van het vervoer op Zondag is niet mogelijk, maar het inleggen van goedkoope treinen op Zon dag is zeker niet toelaatbaar. Het groote sociale belang van talrijke leden van het personeel behoort hier voor te gaan. Deze extra-treinen behooren te worden afge schaft, het vervoer moet des Zondags tot het strikt noodige beperkt worden. Minister Kalff antwoordde dat hier iets onmogelijks wordt gevraagd. Hij heeft niet het recht om aan do spoorwe gen te verbieden, het doen rijden van treinen buiten de dienstregeling. Deze laatste is goedgekeurd, maar daarbuiten heeft de directie het recht treinen in te leggen. Slechts een Zondagswet zou al leen deze geheele materie kunnen rege len. Alle N.S.F. en Philipstoestellen zijn voorzien van electrodynamische luidspre kers. Vanaf 137,50. Hoofdagent: J. M Polderman, Goes. (Adv.) LuchtlijnR ott erd a m Haamsted eV 1 i s s i n g e n. De exploitatie van de K. L. M.-luchtlijn Rot terdam-Haamstede heeft dermate gunsti ge resultaten opgeleverd, dat het geran- tiefonds, waarin eenige gemeentebesturen en particulieren hadden deelgenomen, niet behoeft te worden aangesproken. De lijn maakt deel uit van de verbin ding RotterdamHaamstede—Vlissingen Knocke. De vrees, dat deze snelverbinding met de Belgische kust gasten aan de Neder landsche centra van vreemdelingenver keer zou onttrekken, is niet bewaarheid. Talrijke bezoekers van Belgische bad plaatsen hebben integendeel van de lijn gebruik gemaakt voor uitstapjes naar Ne derland. Er is groote vooruitgang te be- ze haar oogen strak op het vuur gericht hield. „Ik wenschte, dat Bab een weinig kneedbaarder was, als andere vrouwen, liever dan die halsstarrigheid, waar zij asn lijdt. Dat moet maar eens uit wezen. En ik zal Jack ook onderhanden nemen, vanavond nog. Ik geloof trouwens, dat men daar altijd het verst mee komt, met epen kaart spelen. Als men nooit iets zegt, blijven de misverstanden in de we reld. Jack loopt met een gezicht rond als van een aanspreker, die dienst heeft en je ziet Bab altijd met een anderen, maar nooit den juisten man. 't Wordt tijd, dat ze eens om haar toekomst gaat denken. Maar de heele kwestie is. dat Jack zoo dol op haar is, dat hij niet de kracht heeft, haar eens. flink te zeggen, waar het op staat. Jij" hij wendde zich tot zijn ongelukkige echtgenoote „jij hebt haar in den grond bedorven, Mary." Mevrouw Een wiek bleef nog een oogen- blik zwijgen; toen zeide ze langzaam: „Ik zou ze voor een kort poosje nog maar allebei met rust laten. Godfray." „Vroeger, Mary, moest je er niets van hebben om de zaken maar op hun be loop te laten je was toen flink genoeg je meening te zeggen. Ik ben van plan te doen, zooals jij deed, niet zooals je me speuren ln het reiïigersvervoer op het taject Rotterdam-Vlissingen. In de maan den Juli en Augustus bleek het aanbod van passagiers dat in het algemeen do verwachtingen verre overtrof, vooral op Vrijdagen, Zaterdagen, Zondagen en op Maandagen het aantal beschikbare plaat sen te overtreffen. Het vrachtvervoer nam ook in 1938 toe. Het belangrijkste vervoer bestond uit cou ranten, namelijk voor Zierikzee 162 K.G., voor VlisBingen 4170 K.G,, voor Haam stede 3703 K.G. en voor de Belgische kust 1149 K.G. In de maand Augustus hegon het bloemenvervoer naar de Belgische kust langzamerhand tot ontwikkeling te ko men. Enkele proefzendingen van rozen gaven hiertoe den stoot. Goes. De Zuid-Bevelandsche „Dorcas" hield heden haar jaarlijksche bedeeling. Met 38 lakens, 47 hemden, 37 sloopen, dekens, rokken en schorten werden weer velen blij gemaakt. Het bestuur beveelt deze instelling verder minzaam aan. lerseke. Vanwege de ijsgang en met het oog op noodzakelijk levensonderhoud is H. M. Ramses van de lerseksche oester- bank naar Zierikzee gesleept. Het is te wenschen, dat dit onmisbare schip voor scheepvaart en veiligheid van de oester- banken spoedig moge terugkomen. Biezelinge. Gisterenavond werd onder leiding van Ds A. M. Franssen ahier een propaganda-avond gehouden om te ko men tot oprichting van een A. R. J. A.- club. Ds Fransen sprak een inleidend woord, wees op den ernst der tijden en het nood zakelijk kennen onzer beginselen. Hierna verkreeg de districtcommissa ris van de A. R. J. A. voor Zeeland, dhr W. Boogaards van Kapelle, het woord om te spreken over de A. R. J. A. Spr. beant woordde deze vragen: Waarom de A. R. J. A. noodig is? Waarom de A. R. J. A. onmisbaar is? Waarom de A. R. J. A. levensvatbaarheid bezit? Besloten werd een club te vormen. 10 leden gaven zich op. In het bestuur werd gekozen: Ds A. M. Franssen, voorzitter; Matth. Fraanje, secretaris; Adr. de Regt, penningmeester en Ant. Slabbekoorn, alg. adjunct. Namens de A, R. Kiesvereeniging Ka- pelle-Biezelinge werd een sympathiek woord gesproken door den vice-voorzitter, dhr A. Slabbekoorn. Deze eindigde met dankgebed. Kruiningen. Donderdagavond reed M. Ie C. met zijn auto over den grindweg na bij de molen en wilde voor een kennis stoppen en bijdraaien om dezen te laten meerijden. Door de gladheid van den weg gleed de auto uit en kwam in de sloot te recht. Gelukkig bekwam le G. geen letsel. De auto werd onbeschadigd door de vele aanwezigen weer op den weg getrokken. Schore. Het ligt in de bedoeling om den nieuw benoemden burgemeester H. D. Trimpe op 4 Januari a.s. feestelijk in te halen. In een hiervoor gehouden ver gadering is een feestcommissie gekozen, bestaande uit de volgende heeren: W. M. Snoep, voorzitter; W. Rijn Czn, secreta ris; J. C. Smallegange, penningmeester. H. van Koeveringe Jzn, vice-voorzitter; leden: B. van der Borgt, G. Bruijnzeel, P. Deurloo, J. P. Glerum, J. Karelse, J. van Koeveringe Hzn, J. van der Maas, J. van Nieuwenhuize, W. Rijn Ghr.zn, W. Rijn J. Pzn en P. M. Stevense. De commissie is reeds druk bezig met het treffen der voorbereidende maatrege len. Waarde. Als het blijft vriezen zal a.s. Zaterdagmiddag door de ijsvereeniging „De Vliet" een ijsfeest worden gehouden met verschillende wedstrijden en spelen. De banen zullen 's avonds zijn verlicht. Arnemuiden. Woensdagavond werd in het kerkgebouw der Geref. Kerk een or gelbespeling gegeven door den bekenden blinden organist te Kampen, den heer H. J. Kruithof. Na gebruikelijke opening door Ds Scho ling werden door dhr Kruithof verschil lende nummers gespeeld, zonder en met zang. Vervolgens werd door hem nog een meditatie in blindenschrift gelezen. Aan hot einde der orgelbespeling was Ds Scholing, nadat dhr Kruithof eerst den Kerkeraad had dank gebracht voor de geboden gelegenheid om hier voor het eerst deze orgelbespeling te geven, de tolk der aanwezigen door dhr Kruithof harte- nu vraagt." „En toch blijf ik er bij, je deed beter hen nog een poosje met rust te laten", herhaalde ze. „Nacht en dag pieker ik over die kwestie." „Jij kiest altijd de zijde van je seksege- nooten, Mary, je denkt aan haar, niet aan hem." „Hij" Mary sloeg haar betraande oogen naar haar echtgenoot op „hij Godfrey, hij houdt van haar, hij heeft altijd van haar gehouden en hij zal altijd van haar houden, meer dan van iemand anders in zijn leven." „Kom nu, Mary, gras mag misschien welig tieren op een steen, maar een man bekoelt toch wel als hij in aanraking komt met een meisje, dat even onvatbaar is voor liefde als een ijsklomp. Jack moet meer dan geduldig zijn en dat zal ik hem ook vertellen." Op dat oogenblik luidde de gong voor het diner en Becket kwam met een ver ontrust gezicht binnen met de mededee- ling ,dat juffrouw Bab nog niet thuis was en dat de dogcart nog niet terug was en dat het stortregende en dat het buiten stikdonker was. Er werden gasten ver wacht en hoe moest juffrouw Bab nu ge reed komen met haar toilet en waar moest men haar zoeken? 1 lijk te danken voor hetgeen door hem op het orgel ten gehoore was gebracht. Deze aangename avond, die ook wat de collec te betreft, goed geslaagd was, werd door Ds Scholing met dankgebed beëindigd. St, Laurens. Woensdagavond verga- derde de Raad, Van den Minister van j Onderwijs was bericht ontvangen, dat de I R.H.B.S. te Middelburg dit jaar door zes j leerlingen uit deze gemeente wordt be- I zocht; van den Raad van Arbeid te Mid delburg, dat f 14,66 wordt terugbetaald wegens vermindering van de premie ziektewet over 1932. Inzake de circulaire van Ged. Staten betreffende de 12% salarisverlaging voor burgemeesters, secretarissen, ont vangers, ambtenaren van den burger lijken stand en wethouders, stellen B. en W. voor te berichten, dat hiertegen geen bezwaar bestaat. Weth. Boon kan zich met de voorgestelde korting wel vereenigen, maar vindt er toch een onbillijkheid in, dat naar gelang van den datum van be noeming meer of minder wordt gekort voor het tegelijkertijd bekleeden van twee of meer 'functies. Hij vindt de korting voor den burgemeester die reeds 25 wordt gekort nog al ingrijpend. Hij stelt voor deze onbillijkheden ter kennis van Ged. Staten te brengen. De heer Riemens kan zich vereenigen met het voorstel van B. en W., doch niet met de aanvulling zooals door wethouder Boon wordt voor gesteld, omdat de aftrek bij cumulatie niet het element is, waarover Ged. Staten thans schrijven. Die korting is in de his torie gegroeid. De thans voorgestelde houdt verband met de tijdsomstandig heden. Ook bij het Rijk treft men derge lijke ongelijkheden aan. Het voorstel van B. on W. met de door den heer Boon voorgestelde nadere mededeeling, wordt aangenomen met de stem van den heer Riemens tegen. In verband met door den Inspecteur der Volksgezondheid gemaakte opmerkin gen, wordt de bouwverordening opnieuw vastgesteld, waardoor open bebouwing voor de geheele gemeente zal gelden, met uitzondering van de kommen en percee- len tusschen Middelburg en Brigdamme. Voor varkenshokken worden overeen komstig het schrijven van genoemden inspecteur waterdichte vloeren voorge schreven met uitzondering van die voor hoogstens 2 varkens, om het hebben van Verplaatsbare hokken mogelijk te blij ven maken. De heer Hamelink hoopt, dat B. en W. in de bebouwde gedeelten niet te vrijgevig met vrijstellingen in dit op zicht zullen zijn. Hoewel het een politioneele aangelegen heid is, vraagt de heer Hamelink de aaA'dacht van den voorzitter te mogen vestigen op het feit, dat een paar dagen geleden in de felle koude nog vee buiten liep en vraagt of dit geen dierenmishan deling is. De voorzitter deelt mede, dat dergelijke feiten de aandacht hebben en verwijst b.v. naar een juist heden in de courant vermeld staande veroordee ling van een ingezetene inzake dieren mishandeling. De voorzitter deelt daarna mede, dat deze vergadering wel de laatste in dit jaar zal zijn. Het jaar 1933 was voor deze gemeente rustig met een gestadigen voor uitgang, die kon worden afgewacht, om dat vroeger tijdig de noodige maatregelen waren genomen. Er is druk gebouwd, en de bevolking nam snel toe; de 1200 in woners zijn ruim overschreden. Hij brengt een bijzonder woord van dank aan alle leden voor de aangename en vriend schappelijke wijze, waarop zij de zaken hebben behandeld. Kamperland. Gistermiddag had onder groote belangstelling de begrafenis plaats van wijlen dhr J. J. Buijze. De overle dene heeft de Ned. Herv. Kerk alhier 23 jaar als ouderling en de burgerlijke ge meente 15 jaar, eerst 7 jaar als raadslid en later nog 8 jaar als wethouder mogen dienen. Bovendien bekleedde hij nog vele jaren het voorzitterschap van het burger lijk Armbestuur voor Kamperland. Onder de aanwezigen merkten we op de beide predikanten, den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk, den president-kerk voogd, dhr P. G. Leendertse, den burge meester, de beide wethouders, raadsleden, den oud-burgemeester dhr Vedhorst, den gemeente-ontvanger, notaris Matthijsen, deurwaarder Heijboer, het bestuur der A. B. kiesvereeniging en vele andere ge- noodigden en belangstellenden. De kapitein keek zijn vrouw aan en deze hem. „Er moet een vergissing in het spel zijn, Godfrey, want ik heb Bab zelf met Jack zien wegrijden zoo straks, misschien schuilen ze ergens voor den regen." Deze geruststelling bleek echter voor beiden slechts van korten duur, want toen ze de trap naar de hall afdaalden, kwa men ze tot hun groote verrassing Jack tegen, die diep in gedachten verzonken was en zijn beschermers niet eens op merkte. „Hola, Jack, ben je daar, dan zal 't wel in orde zijn; Becket kwam bij ons met een opgewonden verhaal dat jullie nog steeds niet waren komen opdagen. Waar is Bab?" ,Ik heb er geen flauw idee van." „Wat zeg je me daar? En jij hebt haar naar huis gereden," „Ik heb haar tot aan den voet van East Hill gebracht, niet verder." „East Hilll Waarom niet verder? Ik begrijp er niets van. Is er iets aan de Jiand?" „Met mij niet. Maar ik begrijp niet, dat ze nog niet is aangekomen. Ze had al een uur thuis moeten zijn." Jack verklaarde daarna in 'tkort, hoe het geval zich had toegedragen. Nadat de kist in de groeve was neerge laten, sprak eerst Ds Tonsbeek enkele waardeerende woorden. Spr. wees op de nauwgezette plichtsbetrachting in geheel het leven van den overledene en inzonder heid op wat hij gedaan heeft voor de Kerk die hij liefhad. Spr, was dankbaar voor de liefde on den steun welke hij per soonlijk van hem heeft mogen ondervin den. Ook de oud-burgemeester, dhr Verhorst had behoefte bet aan zijn grof uit te spre ken met welk een nauwgezetheid de heer Buijze steeds de belangen der gemeente heeft behartigd en hoe hij daarin heeft volhard, gedreven door een hooger be ginsel dat hem bezielde. De oudste zoon, dhr H. Buijze uit Mid delburg, dankte beide sprekers en voorts allen welke tegenwoordig waren voor de laatste eer aan zijn geliefden en onverge- telijken Vader bewezen. HAAR KNIEëN WEIGERDEN Gevolg van verwaarloosde rheumatiek Verlichting na een lijden van 14 jaar Hier volgt een brief die bewijst, dat zelfs een lang verwaarloosde rheumatiek voor het juiste middel zal wijken. „Ongevoer 12 tot 14 jaar lang heb ik nu aan rheumatiek geleden en dom genoeg nooit ernstig geprobeerd hel kwijt te raken. Het soort rheumatiek dat ik liad, ontnam mij het gebruik van hem den en knieën. Nu en dan konden mijn knieën eensklaps weigeren, zoodat ik neerviel als geen stoel of tafel in mijn na bijheid was. Eindelijk besloot ik dan Kru schen Salts eeno te probeeren ik nam een ernstige proef en nu voel ik me een ander wezen. Ik kan nauwelijks zeil gelooven, dat ik zoo korten tijd geleden nog met een stok rcndstrompelde." Mevr. M. L, P Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige or ganen; een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalpro ducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke re cept tot het behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan tot ge makkelijke, geregelde werking. U wordt dus inwendig vrijgehouden van alle on zuiverheden, welke, indien zij zich kun nen ophoopen, ongetwijfeld het peil Uwer gezondheid zullen verlagen. De kleine, dagelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der af- voerorganen, verschaffen U nieuwen le venslust. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten él 0.90 en 1.60 per flacon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) DE ARBEIDERS EN DE LANDBOUW STEUN. Meermalen is de opmerking gemaakt en ook weersproken! dat de arbei ders zoo weinig profiteeren van den steun door de Regeering aan het landbouw bedrijf, waartoe ook de arbeiders be hooren, toegekend. Bij de behandeling van de begrooting voor Economische Zaken is deze kwestie ook in de Kamer ter sprake gebracht. Minister Verschuur heeft er toen o.m dit van gezegd: „Ik denk in de positie van de landar beiders eenige mate van zekerheid te kun nen brengen door in de crisisorganisatie regelingen de bepaling te maken, dat de daarbij aangeslotenen verplicht zijn om over collectieve arbeidsovereenkomsten te overleggen, althans met de organisaties der landarbeiders te overleggen, dat zij verplicht zijn om, als zij contracten ge sloten hebben, zich daaraan te houden het zijn nogal primitieve verplichtingen, zou ik zeggen, en bij geschillen zich aan arbitrage te onderwerpen. In deze richting gaan mijn gedachten. Het blijft waar, wat de geachte afge vaardigde de heer Louwes heeft opge- „Het was een grap", verzachtte hij de situatie. En ik heb er haar zoo weinig mogelijk plezier van gegund, want ik her innerde me juist in tijds, dat de postwa gen nog langs den grooten weg moest komen en die heeft me toen opgenomen Het gouvernement heeft me een goeden dienst bewezen, want ze hebben me gratis naar Combe gebracht. Om half zeven was ik al hier." Het was nu niet direkt een verhaal, da t den held ervan veel luister bijzette, en kapitein Fenwick, die toch al uit zijn heumeur was, had dan ook geen medelij den mot hem. „Bab moest dergelijke flauwe streken allang ontgroeid zijn, bulderde hij, ,en ik kan niet begrijpen hoe het mogelijk is, dat een man zoo met zich kan laten sol len. Je had allang je voet neer moeten zetten en er een eind aan maken. Ik had het er juist met mijn vrouw over. dat het zoo met jullie niet langer kan voortgaan, het heeft op beiden een slechten invloed. En ik heb er genoeg van, ik kan het niet langer aanzien je moet nu maar zorgen, dat het met jullie den een of den anderen kant uitgaat." (Wordt vervolgd,)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5