Dr. J. M. PLANTEYDT Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Radio-nieuws Marktberichten. Advertentiën. NUTSSPAARBANK Nog geen 3 Ceiflt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementen f0.20 Zaterdag 9 December GEEN spreekuur. Bogardstraat D 51, Middelburg. Oir. Event. Gemeente. Goes, 7.30 u. bidstond, 9.30 en 6 u. dg r. d. Vig. Maandagiv. 8 u. bidstond. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds Werges. Dinsdag, Woensdag en Donderdag 10, 2 en 7 u. conferentie. Geref. Kerken (H. V.) Middelburg, 10 en 6 u. ds Nieuwpoort. Leger des Heils. Goes, 7.30 u. bidstond, 10 u. heiligingsdienst, 3.30 u. verbiijdingssamenkomst, 7.30 u. ver lossingssamenkomst. Leider Kapt. Langelund. Aagtekerke. Benoemd tot tijdelijk on derwijzer bij de bijzondere school op Geref. grondslag alhier de beer A. J. Wisse alhier. Te veel medische studen ten. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft ingesteld een commissie, aan welke wordt opgedragen den minister behulpzaam te zijn bij het treffen van maatregelen ter tegemoetko ming aan de bezwaren, welke de practi- sche opleiding van medische studenten aan de Rijksuniversiteiten door de groote toeneming van het aantal studenten on dervindt. Benoemd zijn tot lid en voorzit ter mr J. Terpstra, oud-minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen en lid der Tweede Kamer; tot leden dr W. A. Kuenen, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Leiden, dr Th. M. van Leeuwen, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, dr L. Polak Daniels, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, dr J. F. J. ten Berge, directeur-genees heer van het ziekenhuis den H. Johannes de Deo te 's Gravenhage en dr J. Hekman, geneesheer-directeur van het gemeentelijk ziekenhuis aan den Bergweg te Rotter dam en tot secretaris jhr mr G. J. A. de Ranitz, commies aan het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap- pen. Examineeren en examinatoren. In „Stemmen des Tijds" maakt Ds P. J. Molenaar eenige opmerkingen over examineeren, een kunst die maar door weinigen wordt verstaan, al achten velen zich geroepen haar te beoefenen. Hij haalt tal van sprekende voorbeel den aan uit zijn ervaring. Ziehier een ci taat: „Hoe vindt u dit begin van een examen: Mijnheer welk onderdeel vein het vak hebt gij speciaal bestudeerd, waarover wilt gij bij voorkeur eens gevraagd wor den? Vindt u het dwaas? Ik kan u zeggen, dat door zóó te be ginnen, de examinatoren menigen can- didaat op zijn gemak hebben gebracht. Mag dat niet? Is aan het examen on losmakelijk verbonden de eisch, dat de ge- examineerde het gevoel heeft, dat hij een slachtoffer is van de inquisitie? Dat in geen geval de smarten van de pijnbank en het rad hem bespaard kunnen worden? Dat men hem van te voren al beschouwt als een nonvaleur en dat zoo goed als ze ker na gedaan onderzoek zal blijken, dat hij in alle opzichten onvoldoende is voor bereid? Sommige examinatoren stellen zich werkelijk zoo aan, en sommige afgevaar digde deskundigen bij eind-examens ook. In al het gewicht hunner waardigheid stappen zij binnen, wetende, dat zij heb ben te beslissen over leven of dood van de candidaten. Eén blik van hun oog, één wenk van hun hand heeft over het lot der arme lijders beslist. De examinator mag in geen geval toe geven aan een kwade luim, een onaan gename stemming van het oogenblik. Ik denk aan een man ook al weer eenige decenniën geleden die oorpijn had. Dit is inderdaad een zeer onaange name bezoeking, en men kan begrijpen, dat men zich dan minder prettig gevoelt. Daarbij kwam nog, dat hij zich „ai" ge voelde door een aantal zittingen van een gewichtige vergadering, waarvan hij de voorzitter was. Eindelijk had hij nog bin nen eenige dagen een werkzaamheid in het vooruitzicht, waar hij erg tegen op zag. Is er iemand, die hem daarom veront schuldigen wil, als hij vervolgens twee candidaten op een grove manier behan delde, die onder ik zal het maar zeg gen: fatsoenlijke menschen zeker niet te pas kwam? De beide candidaten zijn geslaagd niet met zijn goedvinden! en een van hen was er zoo verontwaardigd over niet over het slagen, maar over de behan deling! i dat hij bij de examencommis sie een klacht heeft ingediend wegens on welwillende behandeling. Hoewel hij met een Jantje van Leiden werd afgescheept, weet hij, gelijk hij later in intiem gesprek vernam, dat de andere examinatoren er ook geërgerd over waren. Maar moest men zoo Iemand toelaten te examineeren? Moest hij niet onmiddellijk uit die ge wichtige en verantwoordelijke functie ont slagen worden? Ik weet van een examinator het is met lang geleden die een her-examen moest afnemen. Hij was daar slecht over te spreken, want het dwarsboomde hem in zijn reisplannen, en hij koelde zijn woe de daarover door den candidaat op grove en onrechtvaardige manier te behandelen. De candidaat was niet sterk, maar hij had, naar het getuigenis van den direc teur der school, kunnen slagen. Nu werd hij afgewezen. Dat heeft die slecht-geluimde examina tor op zijn geweten. Zulke dingen moesten in onzen tijd niet meer kunnen voorkomen en.... «trant gestraft worden! Een ander voorbeeld van onwelwillend heid: Een jongmensch wordt geëxamineerd in wiskunde. Er wordt hem een vraag stuk voorgelegd, dat hij begrijpt en hij be gint aanstonds met de uitwerking. Maar „het komt niet uitl" Hij loopt vast en zit te zoeken waar de schoen wringt, waarop de knappe examinator, die dat al dadelijk gezien hadden (als ieder gewoon normaal mensch zou gedaan hebben) hem aanstonds op zijn vergissing opmerkzaam had moeten maken sarkastisch zegt: Ja, ziet u, daar heb je een drie gezet. Dat had een 5 moeten zijn. Maar daarom heet het dan ook „wiskunde"! Lezer, waartoe zoudt gij dezen on- mensch veroordeelen? Ik zou hem, als ik er macht toe had, onmiddellijk naar het asyl zenden! En dan werd hij vergezeld door een van zijn vrienden en hij heeft er velen zoo! die aldus examineert: o, ik zie wel, dat u die weet, laat ik dan wat anders vra gen. Wat natuurlijk inhoudt: ik moet er zien achter te komen, wat u niet weet!" iSinterklaasendenood in de venen. De Minister van Eco nomische zaken, Mr T. J. Verschuur, ont ving als Sinterklaas-surprise een doos met Emmer Turfjes, een specialiteit van de banketbakkers in Emmen, begeleid door het volgende, aan duidelijkheid niets te wenschen overlatende, rijm: Excellentie van Bedrijven, Regelaar van 't wat en hoe, Van productie en consumptie, Van kooiesijs tot crisiskoe, Klachtenbus van heel het volk, Drager van der Natie leed, Stootblok voor ons aller zorgen, Gij, die Crisisdokter heet, Sinterklaas heeft m' opgedragen, Uit het oord van d' oudste nood, U te zenden als attentie Namens lijders, klein en groot, I m m i it a t i e-Drentsche turven, Excellent van fijnen smaak, 't Is, in zouten vorm, de bede: Ach toe, Excellentie, maak van crisismacht een deugd en schrijf een banbul aan den nood in 't veen. Help, opdat wij echte turven kunnen maken, als voorheen! Hitler en Mussolini een scheldnaam? In den Ge meenteraad van het plaatsje Chalmoux is het dezer dagen warm toegegaan, zoo warm dat een der leden den maire „uit schold" voor Hitler en Mussolini De maire heeft nu een klacht ingediend tegen het gemeenteraadslid wegens „het belasteren van een maire in de uitoefe ning van zijn functie", en de rechtbank zal hebben uit te maken of de namen van Hitler en Mussolini inderdaad met een beleediging gelijkstaan. Het gefingeerde auto- ongel u k. In aansluiting op het be richt inzake het gefingeerde auto-ongeval te Sliedrecht, waarbij gesimuleerd was, dat een auto te water was gereden en de inzittende was verdronken, om een ver zekeringssom, groot f 50.000 los te krij gen, vernemen wij nader, dat zich inzake de uitlevering door de Belgische justitie eenige moeilijkheden voordoen. De Neder- landsche justitie heeft telegrafisch van de Belgische Justitie mededeeling gekre gen, dat voor oplichting als in dit geval, niet werd uitgeleverd. Opnieuw vroeg de Nederlandsche justitie uitlevering aan, nu op grond van verduistering, daar van L. ook nog een som geld had verduisterd. Terwijl dit telegram verzonden was kreeg de substituut-officier te Amsterdam, Mr de Blécourt bericht, dat van L. in België reeds in vrijheid was gesteld. Dit besluit is later weer tegengesproken. Men wilde van L. juist in vrijheid stellen, toen dit tweede telegram van de Nederlandsche justitie binnenkwam, en men v. L. nog juist in arrest kon houden. De beslissing over zijn uitlevering zal heden worden genomen. Tram van een helling gereden. Te Blanden is een stoom tram met een sleep van vier wagens van een hellende baan gegleden, tengevolge van den ijzel, welke de rails bedekte. Er ontstond een ernstige botsing met een lor rie, waardoor de tram tot ontsporing kwam. De trambeambte werd levensge vaarlijk gewond. Een der inzittenden werd zeer ernstig gewond en is later over leden. —-Autobus van een hel ling gestort. Donderdagochtend heeft op den straatweg Bautzen-Loebau een autobusongeluk plaats gehad, waar bij 20 personen werden gewond. Bij het uitwijken voor een andere auto, is de autobus van den dijk gereden. 20 inzittenden, meisjes en vrouwen, zijn ge wond naar het Ziekenhuis overgebracht. 14 hunner konden huiswaarts keeren. Cursus in boekhouden en wettenkennls. Uitgaande van de Vereen, van Oud leerlingen der Rijkslandbouwwinterschool te Goes en van den Bond van Gediplo meerde leerlingen van land- en tuin- bouwcursussen, wordt aan de Rijksland bouwwinterschool te Goes een cursus ge geven in landbouwboekhouden en wet- tenkennis. De lessen aan dezen cursus worden gegeven door de heeren J. S. Be- det, Mr Ph. R. Hiugenholtz en B. Meij- «r« t« Goh. UIT DEN RUSTI9EN OUDEN TIJD. Een aardig specimen van de maatrege len, welke men nog geen eeuw geleden noodig achtte, om de veiligheid van hët verkeer te verzekeren, en tevens een typisch beeld van den rustigen weg in die dagen, geeft de volgende „policie-ver- ordening", welke bij 'besluit der Staten van Utrecht op 2 October 1850 werd vast gesteld, en in art. 1 het volgende voor schreef: Art. 1. Alle molenaars of degenen, die het toezicht hebben over molens, staande op, of in de nabijheid van vijf-en-twintig Nederlandsche ellen van de wegen in de provincie Utrecht, onder welke benaming ook, zullen verplicht zijn, om, bij het pas- seeren van paarden of rijtuigen over de zelve wegen, op het verzoek der personen, die dezelve paarden of wagens geleiden, of namens dezelven gedaan, hunne molens te doen ophouden met malen, tot zoolang de gezegde paarden of rijtuigen zullen zijn voorbij gereden, en zulks op verbeurte eener boete van f 1.tot f 10.of ge vangenis van één tot drie dagen, indien door hen aan zoodanig verzoek niet mogt zijn voldaan, en in geval van herhaling zal de overtreder gestraft worden met eene geldboete van f 10, en naar mate van omstandigheden met of zonder eene ge vangenis van hoogstens drie dagen, en zulks onverminderd de actie tot schade vergoeding, welke door degenen, die ten gevolge dezer weigering mogten schade geleden hebben, tegen de genoemde mole naars, zouden kunnen worden ingesteld." Of onze wegen en speciaal het verkeer en gerij langs die wegen er in dien tijd nauwelijks tachtig jaren geleden ook anders uitzagen, zegt het Centrum, dan tegenwoordig! Wie herkent dilt beeld nog, vergeleken bij dat van heden? Maarde molens zijn dan ook veel spaarzamer geworden. En de paarden, die voor de wagens worden gespannen, evenzeer. Rechtbank ie Middelburg. Uitspraak van 8 December. Diefstal: J. de G., 24 j., slagersknecht te Middelburg 3 mnd. gev.straf. Oplichting: J. P. v. H., 48 j., werkman te Goes. Vrijspraak. Wederspannigheid. A. J. G., 24 j. koopman gedom. te Middelburg; J. v. H. 28 j. koopman te Middelburg. Voor ieder 14 d. gev.straf. Verduistering: F. J. P., 25 j., koopman te Vlissingen, 4 mnd. gev.straf. Veroorzaken van gevaar voor het ver keer over een overweg: G. V. 39 j. auto verhuurder te Eindhoven f 25 of 10 d. h. M. S. N. A., huisvr. F. de K., 47 j. te Middelburg, abortus, 4 mnd. gev.straf. Overtr. Crisis-Zuivelwet: S de B. 63 j. landbouwster te St. Jansteen. Vernieti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. 2 maal f 10 of 2 maal 5 d. h. Overtr. Crisis Varkenswet: A. J. v. E., 53 j., voerman te Hontenisse. Vernieti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. f 10 of 5 d. h. Bedreiging: G. R., werkman te Terneu- zen 1 mnd. gev.str. LEEFTIJDEN VAN DIEREN. Een gier, die in een dierenpark te Weenen werd gehouden, leefde daar van 1706 tot 1824 en bereikte dus den respec tabelen ouderdom van 118 jaren. Paarden kunnen 35 tot 40 jaar oud worden. Van twee paarden, die het eigen dom van Frederik de Groote waren, weet men, dat het eene 38 en het andere 40 jaar oud is geworden. Aristoteles schat den ouderdom van hengsten op 35, van merries op 40 jaar; ook vertelt hij van een paard, dat zelfs een leeftijd van 70 jaar bereikte. De beer wordt niet ouder dan 50, de leeuw in het algemeen 35 jaar. In gevan genschap bereikt het laatste dier een hoo- gere leeftijdsgrens. Zoo zegt men, dat in den Tower te Londen een leeuw ouder dan 70 jaar werd. Een andere leeuw stierf daar, toen hij 64 jaar oud was. Het varken kan 20 jaar worden, het wilde zwijn 25. Ook geiten kunnen 20 jaar in leven blijven, runderen zelfs iets langer. De vos bereikte den leeftijd van 14 jaar; de haas wordt wel 10 jaar en de muis 6. Kanaries blijven in hun kooi zelfs 20 jaar in leven. Merels kunnen 18 jaar oud worden en eksters 20 jaar. DEN HAAG. De prijs van het Crisis- botermerk is, behoudens tusschentijdsche wijziging, voor de week van 1016 Dec. vastgesteld op f 1 per K.G. en van de vervoervergunning van buitenlandsche boter op f 1.10 per K.G. LONDEN. De president der ontwape ningsconferentie Henderson is gister avond uit Parijs te Londen aangekomen. Daar zal hij heden een onderhoud hebben met den Engelschen minister van buiten- I landsche zaken. PARIJS. Volgens sommige bladen zal i minister Paul Boncour een bezoek aan de hoofdsteden in Zuid-Oost-Europa en Polen brengen. Zelfs zal hij zijn reis uit strekken tot Moscou. Muiterij? PARIJS. Volgens niet-offieieele be richten uit Algiers is aan boord van het drijvende tuchthuis La Martinière, dat 800, volgen» andere bladen 600 misda digers naar de strafkolonie Cayenne ver voerde, kort voor het binnenloopen van de haven van Algiers, muiterij uitgebro ken. Bij het onderdrukken daarvan wer den 40 personen gedood en velen gewond. De positie van de bewakers is een oogen blik zeer critiek geweest. Ze hebben be halve van de wapens, ook gebruik moeten maken van een speciale inrichting tot het uitlaten van stoom. De strijd heeft eenige uren geduurd. Nader wordt gemeld, dat het aantal dooden en gewonden nog niet precies vaststaat. Het Havas-bureau publiceert een of- ficieele tegenspraak over de muiterij aan boord van de Martinière. Slechts 2 of 3 personen hebben getracht muiterij te stichten, maar zijn daarin niet geslaagd. Deze tegenspraak wordt echter te Pa rijs sceptisch opgenomen. Volgens som mige berichten moet het aantal dooden grooter zijn dan 40. BERLIJN. De Rijksdag zal in Decem ber slechts één dag samenkomen en wel op Dinsdag 12 Dec., des nam. 3 uur. Na de constitueering zal de verkiezing van het presidium plaats hebben. Goering zal weer tot president worden herbenoemd. GENEVE. De secretaris-generaal van den Volkenbond Avenol zal heden te Pa rijs een onderhoud hebben met den mi nister van buitenlandsche zaken Paul Boncour. Zondag zal hij naar Londen doorreizen en daar begin volgende week confereeren met Mac Donald en Cham berlain. Zijn reis staat in verband met de eischen der Italiaansche regeering in zake reorganisatie van den Volkenbond. GOES. Overleden: Hubrecht Johannes Pieter Visser 78 j. wednr. van Dina van Hoorn. Van 30 Nov.—7 Dec. 1933. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Walg, 28 j. en E. Cracau 25 j., J. L. v. d. Driest, 29 j. en G. H. Htuser 25 j.; L. Kooman, 23 j. en G. E. Roelse 21 j.; G. L. van Daele 44 j. en E Schout 40 j.; L. A. E. Aspeslagh 24 j. en F. M. H. van Hal, 20 j. Getrouwd: J. W. J. van der Velden, 27 j. en A. Geldof 23 j.; M. de Bruine 26 j. en D. G. Sinke, 24 j.; M. de Nooijer 21 j. en M. A. Verhage, 20 j.; G. Fritz, 24 j. en H. Girtler 23 j.; H. P. J. Busé, 39 j. en F. G. A. Carton 33 j.; F. D. E Corveleijn, 31 j. en M. Sio 27 j. Bevallen. G. J. J. Timmerman, geb. Klijberg z.; M. de Bree geb. Buisman z; J. D. Ottens geb. Schuurman z., A. C. de Vos geb. Grimminck d. Overleden. A. J. de Ruijter 24 j. ongeh. (Vliss. Grt.) Over de maand Nov. KLOETINGE. Geboren: 13, Pieter, z. v. Guiljaam Leendert Slabbekoorn en Janna Thorenaar. Overleden: 10, Adriana Brik, 65 j., echtgenoote van Adriaan de Kok. Van 17 Dec. KRUININGEN. Gehuwd: Pieter Mari- nus van Doorn, 22 j. te Goes en Aaltje van Nieuwenhuijzen, 22 j. Geboren: Leuntje, d. v. Willem de Bat en Jozina Minnaard. Van 18 Dec. IERSEKE. Ondertrouwd: Pieter Jo hannes Sinke, 24 j. jm. en Catharina Zuidweg, 24 j. jd. Gehuwd: Ghristiaan Lamper, 30 j. jm en Helena Elisabeth van Loo, 29 j. jd. Geboren: Matthias Cornelis, z. v. Pe trus Judocus de Koster en Maria Adriana van Oeffelen. Van 24 Nov.7 Dec. WISSENKERKE. Ondertrouwd: 2, Abraham Pieter Heijboer, 41 j. wedn. van Adriana Kastelein en Catharina Blazina Kabboord, 37 j. jd. Geboren: 24, Jacoba, d. v. Jan Antheu- nisse en Sara de Kraker; 3, Jacomiene Johanna, d. v. J. L. J. Bruijnzeel en Jen- negje Reina Schurink. Overleden: Jan Jozias Buijze, 79 j.« wedn. van Maria Abrahamse. BEURSBERICHTEN. Glotkcersen van de Amsterdamsclie Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers lieden Ned. Handel Mij. 47 47 Philips Gloeilampen G.B. 256 253 Unilever ö7 88 )4 Anaconda Copper 97/n 9)4 Bethlehem Steel 2214 22 >4 U.S. Steel Corp. 30% 30% Koninkl. Petroleum 178)4 176 Shell Union 5% 5% Amsterdam Rubber 66 34 97%, Ned. Scheepvaart Unie 46 44 Deii Maatschappij 108% 106 Handels verg. Amsterdam 174 168)4 5 pot. Nederland 1932 101*4 101)4 4*4 pot. Ned.-Indië 1926 87% 87% 4 pot. Nederland 1933 100% 100% Niettegenstaande de koersen gedurende de ochtenduren zich vrijwel op het niveau van gittenen konden handhaven, moeeten de hoofdsoorten onïxr beurs rich be langrijke koersverliezen getroosten, waar van waarschijnlijk de veeleischende uitla tingen van Hitier aanleiding waren. De Amerikaansche afdeeling bleef echter prijshoudend, terwijl Duitsche waarden goed van stemming waren. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Dec., 2.30 u. Londen 8.088.10*4. Parijs 9.729.74*4. Berlijn 59.3059.34. Brussel 34.5434.57. New-York 1.581.58 *4. Programma van Zaterdag 9 Dec.: HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8—9.15 Concert. 1011.30 Gramof. muziek. 12.15 2 Lunchconcert. 22.30 Voor de rij pere jeugd. 2.304 Kinderuurtje. 5.30 6.20 Gramof.pl. 811 Onze Zaterdag avond. Programma van Zondag 10 Dec.: HUIZEN 1875 M. N. G. R. V. 8.30— 9.30 Morgenwijding. Ds E. B. Couvée te Utrecht. 57 Kerkdienst van uit de Evang. Luth. Kerk te Enkhuizen. Ds B. E. J. Bik. 77.45 Evangelisatie. K. R. 0. 9.30—10 Concert, 10—11.30 Hoogmis. 11.3012 Orgelsoli. 12.152 Lunchconcert. 22.30 Godsdienstonder richt. 33.45 Concert. 4.155 Ziekenlof. 910 Maastrichtsch Sted. Orkest. MIDDELBURG, 7 Dec. Fruitveiling. Appels: zure bellefleur 310; zoete idem 3; goudreinette '528; armgaard 37; biggelaars 7; sterappels 521; grauwzoet 211, campagne 27; roode ribbing 2 10; reine d!'or 23; baldwin 57; honds muil 57; Hollandsch zoet 37; Nota risappel 9; roode bakker 3; Peren: Kled- peer 6; Gieser wildeman 314; bergamot 5; pondspeer 69; winterlouwtjes 37; supperfin 1; stoofpeer 6; Joséphine de Malines 913; tomaten 23; mispels 1 4; alles per kg. honing per pot 3538. GOES. Veiling van 8 Dec. Spruiten 18 21, witlof 24, wijnpeen 2.302.50, kro ten 2.40, uien 1.903.10, tomaten 16 gld. alles p. 100 k.g.; bloemkool 918, 2e soort 1.506, roode kool 3.10, witte kool 3.90, gele savoye kool 55.20, groene sa- voye kool 24, boerekool 2.103.50, an dijvie 1.802.60, selderie 34.10 gld. alles per 100 stuks; prei 2e soort 5 gld. p. 100 bos; bloemen 0.250.26 p. pot, hazen 1.512.49, patrijzen 0.50 gld. p. stuk. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kort stondig lijden, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader C. MELIS Pt, in den ouderdom van 77 Jaar. Uit aller naam: M. MELIS—TEN VELDE. Borssele, 7 December 1933. De heer en mevrouw TRIMPE BURGER zeggen hierbij hartelijk dank voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij de ge boorte van hun dochter. Kloetinge, 7 December 1933. Voor de zeer vele blijken van deel neming, zoowel van hier als elders, ontvangen na het zoo plotseling overlijden van onze geliefde Echt genoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder ADRIANA DE KLERK, geb. Reijnhoudt, betuigen wij aan allen onzen op rechten dank. Uit aller naam: P. DE KLERK. N.- en St.-Joosland, 8 Dec. 1933. INTERNIST GOES Aangesloten bij het Nederlandsch Spaarbank-Bureau. Eiken dag geopend van 101 uur Donderdags van 10—12 uur en 1—2 uur. Woensdag- en Zaterdagavond van 7—8 uur. Rente 3 pCt. van één tot lOOOO gulden, per dag berekend, Sedert jaren gelegenheid tot be taling van belasting door tusschen- komst der Spaarbank, sinds 1 Jan. 1926, dito van schoolgelden. Inlichtingen hieromtrent, omtrent spaarbusjes, het ontvangen van traktementen en pensioenen pet giro Spaarbank No. 92296 worden gaarne verstrekt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3