°w«PUROL Gemeenteraad van Goes. Sab Fenwicks verloving. Uit de Provincie dom, zij het dan ook niet ln die ma/te Eooale in Duita^hland, zullen optreden. Voor zulke Joden ie in Nederland geen plaats. Dat is geen anti-semitisme, neen, dat is den Nederlandschen arbeider vrij waren voor dergelijke Joden. Daaraan zal een einde komen." In dit verband, aldua weer de heer Dekker, is dus door den spreker absoluut niets gezegd over de Amsterdamsche wet houders. Over de Amsterdamsche wethouders is door den spreker gesproken in verband met een interruptie uit de vergadering, naar aanleiding van het gezegde van spreker: „Is het een goede verhouding, dat Am sterdam op het oogenblik drie Joodsche wethouders heeft?" Iemand uit de vergadering riep toen: ,.Ze zijn gekozen", waarop spreker ant woordde: „Ja ze zijn gekozen als vrucht van het kiesrecht waarover ik straks nog tot U zal spreken." Meer is over de Amsterdamsche wet houders niet gezegd." Wat blijkt nu uit dit alles? Dit, dat wij in ons overzicht van deze vergadering, het gesprokene vrij nauw keurig hebben weergegeven. De heer Dekker doet het nu, door twee stukjes van de rede geheel los naast elkaar te plaatsen voorkomen alsof er ook geen verband bestond. Maar wie de ver gadering bijwoonde kreeg heelemaal niet den indruk dat bedoelde wethouders niet behooren tot de Joden die de arbeiders exploiteeren en voor wie in Nederland geen plaats is. Wel het tegendeel. Dat de heer Dekker de indruk van de rede van den heer v. d. V. v. Z. tracht te verzwakken eert hem. Of hij echter ook den heer v. d. V. v. Z. eert door er in het publiek aan te herinneren dat hij die nu zoo scherp tegen de A.R. partij te velde trekt en haar beginselen be strijdt, jarenlang vertrouwensman en vaandeldrager van die partij was, wagen we te betwijfelen. Wij althans hebben gemeend den heer v. d. V. v. Z. een dienst te bewijzen, door zijn ontrouw aan de partij die hij. jaren lang principieel verdedigde en door wie hij zich telkens weer naar de Kamer liet afvaardigen, niet nogeens speciaal in herinnering te brengen. Gisteravond vergaderde de Gemeente raad van Goes onder voorzitterschap van den burgemeester, die de vergadering met gebed opent. Afwezig met kennisgeving de heeren v. d. Wart en Adriaanse. De heer H. Jonkers wordt hierna door den secretaris binnengeleid en legt de voorgeschreven eeden af, waarmee hij is geïnstalleerd als Raadslid in de vaca- ture-v. Poelgeest. Le voorzitter roept hem het wel kom toe en hoopt, dat hij in het belang der gemeente en tot eigen voldoening als Raadslid zal werkzaam zijn. De heer Jonkers dankt voor deze woorden. In/gekomen stukken. Goedkeuring Raadsbesluiten. Verzoek van dhr S. van Strien om ver mindering van pacht van een stukje ge meentegrond aan den Keizersdijk. Naar B. en W. om prae-advies. Verzoek van den Goeschen Bestuur- dersbond om een Kerstgave uit te keeren aan hen, die te werk zijn gesteld bij de werkverschaffing of werkloozensteun ontvangen. De voorzitter zegt, dat B. en W. weer een Kerstgave zouden willen ver strekken aan de werkloozen op denzelf den voet als in 1932, mits de Minister dit goed keurt. Als de Kerstgave weer 25 pet. van de wekelijksche uitkeering be draagt, en de regeering hetzelfde percen tage bijdraagt, zal het de gemeente f213 kosten. De Raad gaat hiermede accoord. De voorz. deelt vervolgens mede, dat op 21 Dec. weer Raadsvergadering zal zijn en op 28 Dec. de begrooting zal wor den behandeld. Benoeming in verschil lende commissies. Dhr de Roo legt een verklaring af, waarom de Vrij heidsbond niemand kan leveren in de vacature in de fin. commissie. Het is FEUI L LE TO N (Vrij naar het Engelsch.) 25) o— Den geheelen weg heuvelopwaarts zat juffrouw Fenwick zich te verkneuteren in den streek, dien ze Jack gespeeld had. „Wie zou er nu rijden Jack of zij? Zij natuurlijk. Zou Jack de grap waardeeren, terwijl hij met zijn parapluie langs de be slijkte wegen sjokte. Of zou de regen zijn gevoel voor humor wegspoelen? Bab lachte niet meer, want ze voelde het wa ter in haar hals dringen en in de schoot van haar cape vormde zich een meertje. Het was nog een heel eind naar huis en de weg was slecht; in Devon waren de heuvels altoos steil, zoo moeizaam men ze opklauterde, zoo gevaarlijk was de af daling. Brr, wat een weerl En Jack was reeds zes en dertig uur op de been, be dacht ze zich hoe vriendelijk en lief was hij niet voor haar geweest in de keu ken, vannacht. Wat zal hij nat worden, de arme jongen. Bab begon hoe langer hoe minder waardeering te krijgen voor de poets, die ze hem gebakken had. Er s&t eigenlijk ia 't geheel geen humor in, om persoonlijke redenen geen der drie leden van deze fractie mogelijk, in die commissie zitting te nemen. De heer Hollestelle is echter bereid voorloopig voor een jaar de vacature te vervullen. Dhr C r u o q wil dit voor verantwoor ding van den Vrijheidsbond laten. Spr. vindt het verkeerd, dat geen der V.B. le den in die commissie zitting neemt. Spr. beveelt den heer Simons aan. Dhr V i s s c h e r vindt het niet prettig als S. D. A. P.'er straks in de fin. com missie met twee G.H. leden zitting te hebben. Het is beter, dat in die com missie de verschillende stroomingen ver tegenwoordigd zijn. Spr wil ook een R.K. lid. Dhr d e R o o wil de benoemingen aan houden tot aan het eind der vergadering. Dit wordt aangenomen, nadat dhr S i- m o n s heeft medegedeeld, dat hij niet in de fin. commissie zitting kan nemen. Wel wil hij dit in een andere commissie doen. Subsidie schietcursus politiepersoneel. Dhr G r u c q laakt het, dat aan dezen cursus alleen leden van den Alg. Ned. Politiebond kun nen deelnemen. Waarom ook niet andere politiemannen toegelaten? De voorz. is het daarmee eens. Spr. heeft getracht daarin verandering te brengen, maar tevergeefs. Dhr Eckhardt vraagt of het be zwaar is voor de agenten lid van dien Bond te worden. De voorz. wijst op de rivaliteit tus- schen de Bonden. Dhr d e R o o zou graag zien, dat de gemeente Goes al haar agenten in het revolverschieten liet onderwijzen. Beslaten wordt als voorwaarde te stel len, dat alle Goesche agenten aan de schietoefeningen kunnen deelnemen. Op wachtgeldstelling onderwijzers 0. L. scholen (de heeren Wisse en Overhoff). De voorz. leest nog een schrijven van den Inspecteur voor, die adviseert, het ontslag geven aan den heer Overhoff tot na 16 Dec. aan te houden, omdat de mogelijkheid bestaat, dat dit ontslag ook reeds met 1 Jan. zal moeten ingaan. De voorz. stelt voor het ontslag te verleenen, maar de datum van ingang te doen be palen door B. en W. Dhr G r u c q vraagt of de lokalen in school A straks wel groot genoeg zullen zijn. De voorz. kan dit nu nog niet zeg gen. Misschien zal nog wel overplaatsing van leerlingen noodig zijn. Dhr Grucq merkt op, dat er aan school B lokalen die grooter zijn, leeg staan. Het voorstel van den voorzitter ten aanzien van de op wachtgeldstelling Wordt aangenomen. Nieuwe deur aan het Beursgebouw. De voorz. heeft gehoord, dat er over dit voorstel een stormpje is opgestoken. Er is in over weging gegeven: in het portaal een zij deur aan te brengen. Spr. ontraadt dit. Het zal weinig baten. We moeten ook bedenken, dat het beursbezoek toeneemt. De secretalris licht toe, waarom op dit oogenblik twee man voor de con trole noodig zijn. Dat komt door de tocht. Dhr Eckhardt gelooft, dat een zij deur wel zal helpen. Dat zal misschien f 50 kosten. Het uitsparen van een man moet in dezen tijd van werkloosheid geen gewicht in de schaal leggen De voorzitter zegt, dat een zijdeur plm. f 120 zal kosten. B. en W. zijn af gegaan op het advies van den Directeur van Gemeentewerken, die een draaideur de eenige afdoende oplossing noemt. Dhr Hollestelle zou willen volstaat met een loketje. De voorzitter: dat neemt de tocht niet weg. De secretaris en dhr Vermai- r e wijzen op het hooge gasverbruik door de tocht. Dhr Simons steunt het idee-Eck- hardt. Dhr Visscher gelooft ook niet, dat een draaideur noodig is, maar zal zich neerleggen bij het advies van Gemeente werken. Dhr Eckhardt doet dit niet. De Raadsleden en niet gemeentewerken moeten waken voor de financiën der gemeente. De voorz. wil toch den indruk weg- op den keper beschouwd. Wat een kwaad aardig schepsel was ze eigenlijk? Waar zou Jack nu zijn? En hij zou natuurlijk te laat voor het eten zijn, en er zouden gasten komen. Wat zou vader boos zijn! Bij het nauwkeurig zelfonderzoek, waarin Bab zich niet spaarde, maakte de aan vankelijke voldoening voor de gelukte grap plaats voor gevoelens van afkeer. Als een kind had ze zich aangesteld, vond ze, en dan bovendien als een onheb belijk, ondeugend kind. Ze was zoo verdiept in haar onaange name overpeinzingen, dat ze nauwelijks acht sloeg op de merrie, die, de stal rui kende en de teugels niet meer voelend, in vliegende vaart voortdraafde. De weg was hier om een heuvel gelegd, beneden in de diepte van een kloof hoorde men het brui sen van een beek, die door de overvloe dige watertoevoeging was aangegroeid tot een kokend bergstroompje. En ook op den weg vormden zich kanaaltjes, waarlangs het water door de borstwering van na tuursteen, zich een weg baande naar be neden. De merrie jong als ze was, danste in het tuig, ze sloeg nauwelijks meer acht op den last, dien ze meevoerde; het ranke wagentje slingerde dan ook van het eene wiel op het andere. Als Bab niet ver moeid en uit haar humeur was geweest of bitter nog, al® haar hoofd even koel nemen dat er bij gemeentewerken niet de zuinigheid betracht wordt. Als de heer Eckhardt eens een maquette in suiker gemaakt had van deze deur Dhr Eckhardt is van zoo'n grapje niet gediend. De voorz.: maar de directeur van gemeentewerken weet er meer van dan U. Dhr de Roo: ook een deskundige kan een andere oplossing over het hoofd zien. De voorz. prijst zeer het werk van den heer Rothuizen, met wien hij nu 30 jaar samenwerkt. Dhr Eckhardt waardeert dat ook, maar zal toch niet voor elk voorstel van hem stemmen. Dhr Jonkers wil een tusschen- deur. Het voorstel wordt aangehouden tot 21 Deo. Het verzoek van dhr A. G. v. d. Rest inzake de boodschappenbussen is inge trokken en wordt dus van de agenda af gevoerd. Nieuw tarief voor Sas- en havengeld. Goedgekeurd. Salariskorting voor bur gemeester, secretaris, ont vanger, wethouders en ambt. Burg. Stand. De voorz. deelt mede, dat de beide leden van de fin. comm. het niet eens zijn. Dhr v. d. Wart wijst op den ernsti- gen financieelen toestand en op de kor tingen van het rijkspersoneel en wil de ambtenaren 8,5 pet. pensioenpremie la ten betalen. Dhr Visscher meent, dat als er verlagingen moeten worden toegepast, die voor allen gelijk moeten zijn. Waar B. en W. voor het lagere personeel 5 pet. voorstellen, wil Spr. dat ook voor burge meester enz. Dhr Simons spreekt namens de R.K., A.R., C.H. en V.B. fractie en meent dat Gedep. Staten wat te ver gaan. Dit college heeft enkele jaren geleden de sa larissen, tegen 't advies van vele gemeen tebesturen in, verhoogd en nu wil het op eens 12.5 pet. korten. Genoemde fracties willen aan Gëd. Staten adviseeren: een tijdelijke korting van 8,5 pet. (dus geen 8,5 pet. pensioenpremie) inplaats van 12,5 pet. Dhr Visscher verdedigt nog nader zijn meening. Dhr de Roo vestigt er de aandacht op, dat de Raad nog niet heeft beslist over de 5 pet. korting, door B. en W. voor het lagere personeel voorgesteld. In 1930 adviseerde de Raad van Goes aan Gedep. Staten de salarissen niet te verhoogen. Gedep. Staten deden het toch. Dat was een fout. Maar het zou nu weer foutief zijn, opeens 12,5 pet te kor ten. De meerderheid van den Raad wil accoord gaan met 'n korting van 8,5 pet, wat ongeveer overeenkomt met de door B. en W. voorgestelde 5 pet voor 't lagere personeel plus de reeds loopende korting van 3 pet. Dhr G r u o q vindt het niet juist, dat reeds vier fracties zich hebben vastge legd. Spr. wil niet de gevolgen van de crisis afwentelen op de ambtenaren. Het geld, vooral voor de wethouders, is zuur verdiend. Dhr Visscher zegt, dat het gebeur de hem moeilijk maakt lid te blijven van de fin. commissie. Vier fracties hebben zich uitgesproken, voor het advies der fin. commissie bekend was. Ook is de soc.-dem. fractie uitgeschakeld. Dhr Simons merkt op, dat het ad vies der fin. com. Maandag nog niet be kend was. Dhr de Roo begrijpt niet, waarom een groep raadsleden geen accoord mag maken. Spr. had het advies der fin. com missie wèl gelezen. Dhr Jonkers komt er tegen op, dat salariskorting mindere appreciatie van het werk zou beteekenen. We wor den door de omstandigheden gedwongen. Het voorstel van de 8,5 pet. tijdelijke korting wordt aangenomen met 7 tegen 4 st. (tegen dhr Visscher, Grucq, v. Melle en Goedbloed). De overige voorstellen worden z.h.st. aangenomen. Nadat de vergadering eenigen tijd is geschorst, volgen verschillende benoe mingen. Tot lid der fin. commissie voor de maand Dec. 1933 (vac. Ir v. Poelgeest) wordt benoemd dhr Simons, die deze be noeming noodgedwongen aanneemt. Tot was geweest als gewoonlijk, zou er dien avond waarschijnlijk niets gebeurd zijn, want dan zou ze stellig niet - den toe stand van het vurige paard in aanmer king genomen door het slingeren van het rijtuigje opmerkzaam geworden, de zweep uit den koker gehaald en over Bru nettes glanzende flanken gelegd hebben. En Brunette zou bijgevolg niet wild van boosheid zijn geworden. Nu echter scheen het Brunette, of haar een rood waas voor de oogen trok, haar natuurlijk instinct verliet haar, ze deed een zijsprong, en een der boomen van het rijtuig botste met groote kracht tegen de steenen palisa- deering en brak. Bab, die gelukkig op haar plaats was gebleven en geen letsel had bekomen, kreeg een gevoel, of haar het lachen voorgoed verleerd werd. Ze had de grootste moeite, het paard, dat geheel buiten zichzelf was, op de plaats te houden, en het tuig los te maken om het te bevrijden van het hevig beschadig de voertuigje. Daar stond ze, luisterend naar voetstappen, die zich niet deden hooren. Alleen de regen, die haar in het gele at striemde en de wind, die door de eenzame laan, langs den heuvel loeide, hielden haar gezelschap. Waar zou Jack zijn? O, wat was ze dom geweest. Ze kon hier niet blijven bivaqueeren. Er zat niets anders op, dan te voet naar huis te voorzitter dezer eoounlBala voor die maand wordt benoemd dhr Simone met 0 st. tegen 2 st. op dhr v. d. Wart. Voor 1934 worden de volgende benoe mingen gedaan: in de fin. comm. de heeren Simons, v. d. Wart en Visscher (voorzitter dhr Si mons), in de andere Raadscommissies de af tredende leden, idem in de schoolcom missie, in het Burg. Armbestuur dhr E. G. van Dissel en Mevr. Duvekotde Wa- gemaker (aftr.) en dhr P. Grucq (vac. A. M. Overhoff). Dhr Visscher is het B. A. en de Raad dankbaar, dat ze deze voor de S. D. A. P. droevige moeilijkheden hebben helpen oplossen. Commissie tot wering van schoolver zuim: dhrn G. E. F. M. Geijsen, J. Ruis- aard, L. K. van Zaltbommel, A. Cappon, A. A. Nederhand, J. de Kruyter en G. J Snouck. De benoeming in de commissie van toezicht M. O. komt in de volgende ver gadering aan de orde. Gasthuiskwestie. Rondvraag. Dhr de Roo vraagt naar de Gasthuiskwestie. De voorz. zegt, dat de beslissing in hoogste instantie, wie de tekorten moet betalen, nog niet is genomen. Spr. heeft echter vernomen, dat die beslissing spoedig zal volgen. Dhr d e R o o vindt het vreemd, dat het gemeentebestuur van Goes in dezen nog niet door den Raad van State is ge hoord. De voorz. zegt verder, dat een gewij zigde verordening, waarin rekening is ge houden met de voorstellen der Raadscom missie, aan het Gasthuisbestuur is toege zonden. Gevraagd is om een conferentie, waarin een en ander zal kunnen worden besproken. Vóór 7 Dec. zouden graag op- of aanmerkingen worden vernomen, maar er is nog geen antwoord bij B. en W. ingekomen. Een ander punt zijn de tijdelijke kasgeldleeningen, waarvoor de gemeente garant is, en waarvan de eerste op 25 Jan. a.s. afloopt. Het Gasthuisbe stuur wil deze aflossen met de bijdrage van de gemeente in het kwaad slot over het boekjaar 1929. (Protesten bijl verschillende Raadsle den.) De Gasthuisrekening over 1932, die reeds in Sept. moest zijn ingediend, is nog steeds niet ontvangen. D.d. 18 Nov. is om spoedige toezending gevraagd, waarop het Gasthuisbestuur antwoord de, dat het reeds vele malen daarop bij den administrateur had aangedrongen en een afschrift van een schrijven van dezen administrateur overlegde, waarin deze mededeelt, dat door extra-werk zaamheden achterstand in het werk is ontstaan en hij reeds tevergeefs meer malen om extra-hulp en een grooter kan toor heeft gevraagd. De voorzitter vindt dit wel wat eigen aardig. Nu hebben B. en W. gevraagd in elk geval de rekening voor 31 Dec. a.s. in te zenden. Dhr C r u c q vraagt, wie verantwoor delijk is: de administrateur of het Be stuur. De voorzitter: het Bestuur. Dhr Visscher vraagt of er nu een bedrijfsvoering komt, zooals de Raad die wilde. De voorz. antwoordt, dat de Gast- huisbegrooting 1934 in dien geest door het Bestuur is gewijzigd. De vergadering wordt hierna om on geveer 10 uur gesloten. W.D. 4 en Y.D. 4 zijn twee sublieme nieuwe N.S.F. radiotoestellen. Hoofd agent: J. M. Polderman. Goes. (Adv.) Alikruiken. Nu het begint te winteren op „ouderwetsche" wijze, komt er spoedig stagnatie in de verschillende visscherijbedrijiven op de Zeeuwsche stroomen; gedurende het gansche jaar worden er alikruiken verzameld, zoowel te voet als per vaartuig; de laatste wor den dan alleen gebruikt om de kreukel- rapers, zooals ze genoemd worden, op de platen in de stroomen te brengen; ook worden de kreukels wel verzameld, die bij het oesterkorren mede boven gebracht worden. Wat den omvang van het kreu- gaan en de wagen aan zijn lot over te laten. De meeste vrouwen, in Babs om standigheden, zouden het weerspannige paard, dat bij het minste geluid wild aan den toom trok, op goed geluk hebben los gelaten; doch zoo was Bab niet drie mijlen hield ze met de uiterste inspanning Brunette bij den teugel, totdat haar arm stijf en gevoelloos was geworden. Toen ze eindelijk de lichten van Combe zag, was ze Jack en de slechte grap geheel en al vergeten. Het waren nu meer de ge volgen er van, die indruk op haar maak ten. Ze had behoefte aan medelijden en troost, en droge kleeren en voedsel had den haar nimmer zoo aanlokkelijk ge schenen, als op dat oogenblik. HOOFDSTUK XI. De heer van Combe trad bemorst en bemodderd van een dag jagen, het bou doir van zijn vrouw binnen, die met een boek op haar schoot bij het vuur zat te rusten. Het was een slechte dag geweest voor de jacht en kapitein Fenwick was niet erg in zijn humeur. Mary keek hem aan met den zachten glimlach op haar gelaat, dit haar zoo aantrekkelijk maakte, en die hem altijd zoo welkom was, als hij na een moeizamen, onvruchtbaren dag, thuis kwam. Gesprongen hcaer! - Rusve Bij Apothekers en Drogisten kels-lezen betreft, kan gemiddeld gere kend worden op een totaal van 150 200.000 pond van deze slakken, welke haast zonder uitzondering alle in België worden omgezet. In de voorjaarsmaan den gaan ook veel veldarbeiders in da gen van werkloosheid naar de slikken bij de schorren er zoeken, die dan in hqn eigen omgeving worden omgezet. Niet uitsluitend Zeeland voorziet België en Frankrijk van kreukels, want uit het Noorden gingen in de laatste jaren 1Vt millioen k.g. naar bedoelde landen en ook naar Engeland en Duitschland. Over het algemeen is men met de le vensgeschiedenis van de alikruiken wei nig op de hoogte en waar de kreukelra- pers in geen geval onder de intellecten moeten gezocht worden, kan men alleen enkele bijzonderheden hooren over vind plaatsen, enz. Volgens deskundigen wor den de kreukels vroeg in den zomer ge boren, hoofdzakelijk in de tweede helft van Juni, maar na een jaar zijn ze nog slechts 12 m.M. in doorsnee, om in het derde jaar 20 m.M. te bereiken, waarna van volwassen kreukels wordt gesproken. Van een kunstmatige alikruikenteelt, zoo als die in Frankrijk wel geschiedt, is nog nimmer in onze wateren gehoord. Aan het te 's Gravenhage gehouden examen in vakbekwaamheid voor ad junct-commiezen bij den Post-, Tele graaf- en Telefoondienst voor het 2e ge deelte hebben met goed gevolg voldaan de adj.-commies bij den post- en tele graafdienst L. G. v. Dalsen van het post en telegraafkantoor te Middelburg en de kantoorbediende Jie kl. J. Belderok van het bureel van den Inspecteur te Middel burg. Met ingang van 12 Mei 1934 is aan den Rijksveldwachter briJ. tit. A. van der Mooren, op diens verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend. Middelburg. Er is gisterenmiddag druk gereden op de verschillende vesten, maar niet zonder dat enkele personen door het ijs zakten. Allen kwamen er met natte voeten of bemodderde kleeren af. Het bestuur van de ijsclub heeft de leden gelegenheid gegeven te rijden van af de Griffioen tot bij het eilandje in de vest. Intusschen zijn vanaf de Griffioen tot aan de Seisbrug banen in orde ge bracht voor het geval er ook heden nog gereden kan worden. Gisterenavond vergaderde het bestuur om verdere plannen te beramen. Verschil lende wedstrijden zullen worden gehou den. Mocht het Bestuur die nader willen aankondigen, dan is de advertentiepa gina daarvoor de aangewezen plaats. De bedoeling is ook de banen te verlich ten vanaf de Seisbrug tot bij het eilandje in de vest. Gisterenavond viel op de Markt een man over een daar spelenden hond en kwam zoo hard op de straat terecht, dat hij bloedend in de melksalon „de Land bouw" moest worden binnengebracht. De man had een neusbloeding en een wonde aan den kin en klaagde erg over pijn in het hoofd. Hij is op medisch advies per taxi naar zijn woning overgebracht. Kloetinge. Loop der bevolking over de maand November. Ingekomen: E. Schmid, opzichter Heide maatschappij, Kapelscheweg A 98; M. A. de Dreu, bakkersknecht, Schoolstraat A 170; J. Landman en gezin, magazijn knecht, Kapelsche weg D 89; L. J. van Burgh, handelsreiziger, Heeraisseweg B 34. Vertrokken: J. van Luijk en gezin, pak huisknecht, naar Goes, Julianastraat 21; Ghr. L. Minderhoud en gezin, timmerman naar Halsteren D 409; H. de Korte, fitter Waterleiding-Mij, naar Goes, Piccardstr. 26; Ma. A. Oele, dienstbode, naar Baar land D 5; M. Kerkhove en gezin, land arbeider, naar 's-Heer Arendskerke, Spoor- pad. „Je ziet er moe uit, Mary. Wat heb je uitgevoerd?" Ze vertelde hem over de hockeypartij in Burton; de dag was haar lang gevallen ze beet zich op de lippen en zuchtte. „Wat is er aan de hand?" vroeg de ka pitein bezorgd. „Niets waarlijk niets niets nieuws tenminste." „Wil je 't me niet zeggen? Ik dacht, dat je vijf en twintig jaar geleden al had op gehouden met je moeilijkheden voor je zelf te houden; je gaf me je woord, dat we ze samen zouden deelen, Maryl" „Lady Young heeft het op mijn zenu wen voorzien, Goff, dat is het. Vanmid dag klampte ze me aan en ik kon niet van haar afkomen." „Maar wat had ze dan allemaal te ver- tellen? Zeg het maar, van mijn discretie ben je verzekerd." „Ze sprak kwaad van Bab, kleine venij nige steekjes, en ze wilde het mejaten voorkomen of Aletta werk van Jack maakte." „Kwaadspreken van Bab?" zeide hij, de wenkbrauwen fronsend. „En dat liet je toe?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2