s. Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Marktberichten. ie doet de opper de ontstellende aweging" sterk rgsmaatregelen machte elemen- dringen, wellke aangeduid als kankeraars, van dit soort den 'leider zeli >rdt nu bij toe- en verscherpte krijgt men nu het voorloo- volgt na drie trent de defini- s van een zoo reeds 10 pet, aar moet wor- OPMERKER. it. Voorloopig ireid verklaard eid te Rilland, en Hansweert, mnen, op zich oimmissies zijn ontwikkeliags- der werkloo- alleen voor de ïeiden subsidie trekt, zal men ie ontspanning ijgen, o.a. door ipjesdag. >nd vergaderde onder leiding behandeling kken leidde de in Armenzorg", ireking. Na af- yudelijke zaken Siesvereeniging ap van Ds A. korti openings- volgde bespre- sbrief voor de ine Deputaten- eht 10 Jan. a.s. schrijtven van an de A.R.J.A. waarin de aan- 3e propaganda- elinge zal wor- dag a.s., welke n ds Fransen, vergadering te vertegenwoor- oor het volgen lige werkloozen aangemeld. door een der ge en leerrijke de vereen, van uinbouwwinter- e eerste les ge- Motorcursus, heette dhr Bal eid was geven te treden, ie verwachting. werd een der hare school be- imiddag kwam lige zitting biji- mededeelingen eurde raadsbe- in de nieuwe iling is gesteld aan de wa- en eveneens goedgekeurd de op de hoofd- lasting, 70 (40) 25 (0) op de 1934. Vervol- salariskorting aris, ontvanger [et alg. st. ging irgestelde tijde uren van eenig doen breken. zag hij voer- paard in stevi- trokken. wat er gebeurd een poets ge- dat geleverd een in den gut- hte. Even later oge, keek even ■en, en wendde in de richting 2g- Igd af had Bah gelijke wijze er- ihter of hij den en haar grap- waardeeren als en, maar toch ap hem voorbij, grooten weg op gen om hem op weer op weg de glimlach een glimlach Tot lid van het Burg. Armbestuur werd herkozen dhr A. Zandee. Op een herhaald verzoek van H. Hoe ve te Baarland om ontheffing van schoolgeld werd gunstig beschikt. Verder werd besloten tot stopzetting der werkverschaffing, aangezien het ge- heele najaar en ook in den zomer, sloo- ten in overleg met het polderbestuur en onder toezicht van de Bleide-Mij. zijn ge dolven, wat de gemeente zeer duur is komen te staan. B. en W. kunnen, hoe ongaarne ook, niet anders voorstellen als stopzetting wegens geldgebrek. De Rondvraag leverde niet veel bijzon ders op, dan alleen dat de voorzitter me- deelde dat bij den laatsten brand op Zondag 19 Nov. de gemeente wederom zich een uitgaaf kan getroosten van f 70, buiten de onkosten welke nog aan de brandbluschmiddelen zullen moeten ge beuren. Daarna sluiting. Ellewoutsdijk. Loop der bevolking over de maand November. Ingekomen: Gilles Schaalje van Veere; Pieter de Dreu en ge zin van Driewegen. Vertrokken: Johannes de JageT en ge zin naar Kapelle; Marinus Gornelis de Jager, naar Baarland. Krabbendijke. Loop der bevolking over de maand November. Vertrokken: A. A Elenbaas en gezin naar 'sH. Arends- kerke; Jacs. Kloosterman en gezin naai Goes; Leintje Engelse naar Rilland-Batb; Dirk Anthonie de Kok naar Bergen op Zoom; Teunis Rijndorp en gezin naai Terneuzen. Ingekomen: Gornelis Klap van Vlissin- gen; Jacobus Langendijk en gezin van Nijmegen; Dirk Cornelis Krijger van Renkum; Jhr Mr G. A. Strick van Lin- schoten en gezin va,n Bergen op Zoom. Grijpskerke. Loop 'der bevolking over de maand November. Ingekomen: Hette Anne Jellema, van Woubrugge; Floras Adriaan Wondergem, Jacomina Joziasse van Seroos'kerke (W.). Vertrokken: Izaak van Sluijs, naar 'O. en W. Souburg; Johanna Stroo, naar Middelburg. Meliskerke. Loop der bevolking over de maand November. Ingekomen: GerrR Willemse van Middelburg. Arnemuiden. De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en 'Oranje", vergaderde in de Óhr. School onder presidium van d'hr J. J. C. iv. d. 'Graaff. De opkomst was zeer gering. Na gebruikelijke opening werd besproken de voorgestelde statutenwijzi ging van het A.R. program van begin selen. Besloten werd om geen afgevaardigden te zenden naar de in Januari te houden Deputaten-vergadering te Utrecht. Eenige gestelde vragen van socialen aard wer den nog gesteld en besproken, waarna sluiting volgde. —i Loop der bevolking over No vember. Ingekomen uit: Veere, L. Klaasse A 160 en gezin; Vlissingen, M. Kluijfhout E 42; Den Helder, J. Schroe- vers A 126; Vlissingen, E. Meerman en gezin, A 68; Vlaardinger-Ambacht, P, Detiger en gezin, B 71; Middelburg, M. de Nooijer B 1; Amsterdam, G. Dingemanse Van Belzen B 18; Middelburg, M. van Belzen G 129; Oostkapelle, F. Schultz G 21; Wissenkerke, G. Marijs E 39; Vertrokken naar: Middelburg Wagen plein P 16, A. A. D. Geervliet't Gilde; Vlissingen Badhuisweg 128 Jannetje Fi- lius; Ovezand A 44, M. WirtzKluijf hout; Vlissingen Paardenstraat 17 J. van Belzen. Poortvliet. Het ondersteuningsfonds al hier kwam in vergadering bijeen, ten einde uitkeering te doen voor de geleden verliezen over het jaar 1933. Het bleek een totaal bedrag te zijn van f 59.80. Van de 61 leden waren er 24 aanwezig. Tholen. Toen de heer J. S. Maandag morgen met den beugel aan het mosselen visschen was, wat een zeer koud werkje is, bemerkte bij eerst dat hij hevige kou de handen had, terwijl hij ze later heele- maal niet meer voelde. Het gevolg was dat hij genoodzaakt was met het werk op te houden en naar huis te gaan. Daar aangekomen, kreeg hij hevige pijn in de vingertoppen. Een ontboden geneesheer constateerde dat de vingertoppen van beide handen bevroren waren. ds og ■as ed. fordt vervolgd.) Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Sneek, Jac. Treffers te Marken. Bedankt voor Sliedrecht, Jac. Treffers te Marken. Geref. Kerken. Tweetal te Burum, Th. Kerssies, cand. te Wildervank en T. H. Meedendorp, cand. te Assen. (Doordat cand. Morsink een beroep aannam is het gestelde drie tal vervallen.) i ^ssink t- Op 57-jarigen leeftijd is overleden Ds B. Assink, pred. der Ned. Herv. Gemeente te Rhoden. De overledene diende alleen, sinds 26 Ja nuari 1902, de gemeente Roden. Bevestiging en intrede. Na een vacature van 14 jaar, ontving de Geref. Kerk te Muiden weer een eigen leeraar. Ds E. Douma, gekomen van Oostkapelle, werd Zondag bevestigd door zijn vader Ds J. Douma van Arnhem, met een predikatie over 1 Cor. 1:21. De nieuwe leeraar sprak bij zijn intrede over Ps 122:9. Hij werd toegesproken door ouderling P, Elffers namens kerkeroad en gemeente; door Ds D. Ringnalda Jr van Weesp namens de classis Hilversum, en door Burgemeester De Raadt. Oostkapelle. Gekozen tot ouderling bii de Geref. Kerk dhr W. Vreke. i Vrije Universiteit. Lega ten. Door een Hervormden broeder te W. is aan de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden grondslag vermaakt een bedrag van f 1000, als vrucht van de radio-rede van Dr H. Go- lijn in Februari j.l. te Amsterdam gehou den. EINDEXAMEN H. B. S. Minister Marchant heeft het voorne men om het aantal gecommitteerden (des kundigen) bij de eindexamens der H. B. S. te verminderen van vijf op drie. Van de zijde der leeraren is hiertegen aanstonds geprotesteerd. Wij begrijpen dat, zegt de „M aas b.'\ en ook de minister zal zijn voornemen wel beschouwen als een noodmaatregel van tijdelijk karakter, alleen met het oog op onvermijdelijk noodzakelijke oogen- blikkelijke bezuiniging duldbaar. Inderdaad: vermindering van het aan tal gecommitterden zonder wijziging van den aard van het eindexamen is wel de slechtst denkbare oplossing van een toch al moeilijk geval. Juist op de deskundigheid van de „deskundigen", bij het eindexamen-H. B. S. werd de meeste critiek geoefend, naar onze meening overdreven, zeker vergele ken met de welwillendheid, waarmede do gecommitteerden bij de eindexamens gymnasium steeds werden beoordeeld, maar toch niet geheel ongemotiveerd. Het blijft echter onmogelijk om voor ieder eindexamen-vak een volslagen des kundige aan te wijzen. Vermindering van gecommitteerden zal noodzakelijk met zich moeten meebren gen vermindering, niet van het aantal eindexamen-vakken, maar wel van het aantal vakken, waarin, met het oog op het eindexamen nog eens expresselijk wordt geëxamineerd. Het zal noodzakelijk blijken voor een gïooter aantal vakken de beslissing te leggen bij de rapportcijfers zonder een afzonderlijk extra-geëxamineer. Daar behoeft het onderwijs niet onder te lijden. Integendeel. Het winterweer. De Bilt geeft voor de schaatsenrijders bemoedigende berichten. Wel is de toestand wat onzekerder ge worden doordat boven Scandinavië en ook langs de Oostzee o.a. bij Memel lichte dooi is ingetreden, maar aan den ande ren kant is het in Duitschland veel kou der geworden. Daarbij komt dan nog, dat verwacht mag worden, al is het niet met zekerheid te zeggen, dat het gebied van hoogen druk ten N. van ons land zal blijven, waardoor wij den heerscnenden Oostenwind zullen houden. En daar zich tot nu toe ook geen nieuwe depressie beeft voorgedaan, die op bet booge druk- gebied een aanval zal ondernemen, mag men hopen, dat de vorst in ieder geval deze week wel uit zal duren. Zij het dan wat minder streng dan de eerste twee dagen van de week, daar zich in de lucht wat meer vocht voordoet. Ameland is nu reeds drie dagen zon der post. Een beurtschip van Harlingen naar West-Ameland is ook op de Wad den vastgeloopen. Er zit veel ijs tusschen de Friesche kust en Ameland, De postverbinding Monnikendam Marken is gistermiddag per ijsvlet in de richting van het eiland tot stand ge bracht. De tocht ging met veel moeilijkheden gepaard. Postvervoer naar Monniken dam is dan ook uitgesteld tot heden. In verband met de felle koude, zijn de werken voor den bouw van de vaste brug over den Rijn, bij Arnhem, grootendeels stopgezet. Tengevolge van de vorst zij'n de werk zaamheden voor den bouw van de Waal brug te Nijlmegen stopgezet. Men verwacht vandaag zwaar drijfijs op de groote rivieren. Paard van een woon wagen op hol geslagen. Gis termiddag is op den wieg Nijmegen Grave onder Wijchen een personenauto in snelle vaart een woonwagen gepas seerd. Het paard voor den woonwagen schrok en sloeg op hol. Daardoor wer den de bewoners van den woonwagen, een echtpaar en een kind, op den weg ge slingerd. De man en het kind bekwamen verwondingen aan het gelaat. De vrouw geraakte onder den wagen en kreeg een beenfractuur. Alle drie moesten zich on der geneeskundige behandeling stellen. De automobilist trok zich van het ge beurde niets aan en reed in razende vaart door. i Giftige dampen in een garage. In een garage te Heer Hugo- waard zijn gisterenmiddag vier personen bedwelmd geraakt door hei ontsnappen van koolmonoxyde uit een auto, waarvan men den motor, in verband met de vorst, in werking had gesteld. Door een dokter zijn ze met behulp van een zuurstofappa raat bij kennis gebracht De menschen zijn buiten levensgevaar. Een winnaar en een dief. Een oplichter heeft met een vervalscht lot de Fransche staatsloterij voor een mil- lioen francs gedupeerd, het bedrag n.I. van den 'hoofdprijs in de tweede nationale loterij. Het bedrog werd eerst ontdekt, toen eenige uren na het uitbetalen van den hoofdprijs, een lot met betzelfde nummer werd aangeboden. De beambten der loterij moesten toen tot hun grooten schrik con- etateeren, dat de eerste „prijswinnaar", die zijn geld reeds had ontvangen, de beide laatste cijfers van het nummer op zijn lot had weggeradeerd en docr andere had vervangen. De rechtmatige eigenaar kreeg evenwel toch den prijs uitbetaald. Het zal de politie moeilijk vallen, den oplichter te ontdekken, daar de loterij beambten bij de uitbetaling van den prijs geen legiimitatie hebben verlangd. Heeft de ooievaar zich vergist? Te Deuteren bij Den Bosch is, tot groote verbazing van de bewoners de ooievaar weer op zijin nest terugge keerd. Eenzaam en mistroostig zit de trekvogel, aldus het N. v. d. D., op zijn hooge plaats en vliegt overdag uit om voedsel te zoeken. Het beest heeft eenige malen getracht een warm plaatsje te vinden in een hooiberg. De onbewaakte over weg. Gistermorgen is de 60-jarige land bouwer S. uit Reuver, terwijl hij met een kruiwagen den onhewaakten overweg tusschen Reuver en Swalmen passeerde, door een goederentrein, die uit de rich ting Venlo kwam gegrepen en op slag ge dood. Knoeierij met boter. Dezer dagen werd te Breda zekere J. aangehouden die margarine verkocht, welke bij onderzoek niet het vereischte botergehalte bleek te hebben. Tevens bleek dat het papier waarin het vet was verpakt, stempels van de Crisis-Zuivel- Gentrale droeg welke vervalscht waren. J. verklaarde de waar betrokken te, hebben van een Overschieschen boter- handelaar B., die, daar naar gevraagd, opgaf het vet van zekeren v. L. te hebben gekocht. Toen was de politie aan het goede adres, want, deze v. L., die op Gharlois woont heeft reeds eerder met de politie te doen gehad, naar aanleiding van het in den handel brengen van ondeugdelijke margarine. Er zat voor van L. niet veel anders op dan te bekennen dat 't vet in derdaad door hem geleverd was en te vens gaf hij toe het papier met de val- sche merken te hebben laten drukken bij zekeren v. A. te Killigersberg. Bij dezen drukker zijn 6000 exemplaren pakpapier met valsche merken in beslag genomen. Tegen van L. en v. A. is procesverbaal opgemaakt. J. en B. schijnen te goeder trouw te zijn geweest. EINDHOVEN. Gisteren is in de Phi- lipsfabrieken een 40-jarige electricien in aanraking met den electrischen stroom gekomen. Hij was op slag dood. WAA'LRE. Het 12-jarig dochtertje van den landbouwer H. is met haar kleeren in aanraking gekomen met den motor van een maalmachine. In deerniswekkenden toestand is ze naar het ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. HEERLEN. De heer en mevrouw Zijl stra uit Brunssum zijn 'bij Glad'bach in Duitschland met hun auto tegen een an dere auto gebotst. De heer Z. werd ge dood en mevr. Z. ernstig gewond. DE WIJK. Hedenmorgen geleidde de landbouwer 'R. te Zuidwolde een jong paard met de hand. Het dier schrok van een passeerende auto met het gevolg, dat R. onder he.t paard geraakte en hoogst ernstig werd geWond. Hij hekwam een schedelbreuk. Zijn toestand is zorgwek kend. SNEEK. 'Gisteren is de 16-jarige mej. L. V. te Hommerts door het ijs gezakt en verdronken. DEVENTER. Wegens ijsgang is de schipbrug bij Deventer weggenomen. De overtocht geschiedt over de spoorbrug. ATHENE. Uit Saloniki wordt gemeld, dat op het schiereiland Chalcidis weer twee krachtige aardschokken zijn waar genomen. 'Ook had een zeebeving plaats. Onder de bevolking ontstond groote schrik. RE'EKJAVIK. Op IJsland deed zich weer een vulkanische uitbarsting voor. Rook en vuurzuilen stijgen uit den krater omhoog. LONDEN. Het echtpaar Lindbergh ia gestart voor de zuidelijke route over den Atlantisehen Oceaan naar Brazilië. MIDDELBURG. Bevallen: J. Vlieger Moens, z.; A. N. de VosHibels, d.; N. NaderhandGerreman, d.; G. Hofman de Wagter, z. Overleden: J. Westerveld, 41 j.. geh. met J. P. J. Geelhoed; G. Poerstamper, 65 j., geh. met E. A. Verhoeff. GOES. Overleden: Benjamin West- strate, 53 j., echtgenoot van Maria Jo hanna Smit, te 's Heer Arendskerke; Ra- chaël Martha Roegiers, 2 dagen, d. v. Edmond Roegiers en Irma Falmina Beijens. Van 1080 Nor. K0UDEKERKE. Gehuwd: M. B. Scheij- beler, 24 j. jm. en D. Geensen, 23 j. jd F. de Klerk, 26 j. jm. en A. N. Goote. 26 j. jd. Bevallen: C. van Breda geb. Kesteloo, G. G. Davidse geb. de Visser, z.; M. do Potteer geb. Z&chariasee, z. Overleden; H 3'omink^e, y., qmj van F. Buitier; J. Jobee, 84 wede. van D. Wielemaker; A. Lourense, 8 j. jd. Over de maand Nov. ELLEWOUTSDIJK. Geboren: 2. Le- vina Jannetje, d. v. Izaak Nortier en Ma ria Pieternella Paulusse; 4, Adriaan Gor nelis, z. v. Pieter Maxinus Smallegange en Gatharina Johanna Josepha Sof f ere. WOLPHAARTSDIJK. Geboren: 6, Cor nelia, d. v. Jan Boonman en Adriana Goense; 18, Cornelia Cathalina, d. v. Gor nelis Reijnhout en Forra Cathalina Ruie- sen; 25, Cornelia Jannetje, d. v. Pieter Roeland van den Berge en Wilhelmina Kloosterman. Overleden: 3. Elisabeth Barentse, 51 j., wed. van Abraham van de Linde; 9, Kor- nelis van der Siikke, 74 j., wedn. van Geertruid van Damme; 20. David Hanne- wijk, 74 j., echtgen. van Jannetje. Sinke; 24, Pieter Huibregtse, 70 j., echtgen. van Maatje Dobbelaar; 25, Willemina van Sabben, 79 j., echtgen. van Jacob Bebe- laar. NISSE. Geboren: 1, Adriana, d. v. Ja cob Slabbekoorn en Wilhelmina Louisa Eckhardt; 5, Geertraida, d. v. Hubrechl Moerman en Pieternella Magdalen a Fier- loos; 17, Adriana Jozina, d. v. Jan Cor nelis Meeuwse en Maatje van Oosten. Overleden: 15. Adriana, 14 d., d. v. Ja cob Slabbekoorn en Wilhelmina Louisa Eckhardt. HEINKENSZAND. Geboren: 6, Din- gena Stijntje. d. v. Jacob Dekker en Eli zabeth Maria van Huisstede; 6, Marinus, z. v. Isaac Paauwe en Janna Meijaard. 17, Gatharina Apolonia, d. v. Bastiaan Faes en Maria Johanna Vroonland; 20, Johanna, d. v. Nicolaas van Stee en Cor nelia Boonman; 28, Laurentius, z. v. Jan Vermue en Tannetje Vermue. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 16, Abra ham Koster, 27 j. te Rilland-Bath en Leintje Engelse, 29 j. Geboren: 27, Dina Lena, d. v. Abraham Hendrik Lagendijk en Jozina Joossen, 28, Jan Lauras Jacobus, z. v. Wilhelmus Abraham Gusee en Jacoba Johanna van Doorn. Overleden: 9, Marinus Gornelis van Elsacker, 71 j., ongeh.; 15, Francina van Harn, 51 j., echtgenoote van Gornelis Ha- verhoek; 16, Gornelis Wisse, 74 j., we duwnaar van Pieternella Johanna Boot: 22 te Goes, Gerard Tramper, 60 j., echt genoot van Neeltje Hamelink. RILLAND-BATH. Geboren: 8. Jakoba Lena, d. v. Ghristiaan Wisse en Jannetje Overbeeke; 26, Plonia Janna, d. v. Wil lem Leendert Dronkers en Neeltje Egt. Overleden: 20, te Breda, Jannetje Geen- se, 56 j., echtgenoote van Anthonie Bou- terse; 27, te Bergen op Zoom, Willem Johannes Marinus Dronkers, 60 j. MELISKERKE. Geboren: 1. Antheu- nis, z. v. Joost van den Broeke en Cor nelia Gatharina Tissink. Overleden: 2, Jakobus Koppejan, 73 j., wednr. v. Elizabeth Adriaanse. GRIJPSKERKE. Geboren: 13, Krijn, z.v. Jacobus Louwerse en Suzanna Huijs- man; 27, Jakomina Maria, d. v. Antheu- nis Kerkhove en Maria Lenselink. OOSTKAPELLE. Ondertrouwd: Abra ham Schoe, 22 j. jm. en Wilhelmina Hen- drika Melse, 22 j. jd. Getrouwd: Aarnout de Voogd. 26 j. jm. en Elizabeth Maria Cornelia Groenen- berg, 20 j. jd. Geboren: Adriaan Marinus, z. v. W. L. van Liere en J. J. Westveer; Pieter, z. v. A Bimmel en S. den Hollander; Jakob, z. v. Chr. Kooman en J. Janse. RITTHEM. Overleden: 21, Jozias de Buck, 69 j., echtgen. van Maatje de Rijcke. WESTKAPELLE. Geboren: Gornelis Willem, z. v. Jacobus Marinus Mol en Eliz. Adra. van Wijck. Overleden: Bartel Louwerse, 64 j., echtgen. van Pieternella Minderhoud; Eliz. Maria van der Schaaf, 72 j., echtg. van Hendrik de Vos. HOEK. Huw.-aang.: 29, Marinus Meer- tens, 20 j. jm. en Elizabeth van Wijck, 17 j. jd. Gehuwd: 2, Levinus Zegers, 24 j. jm. en Janna Helena Kaijser, 21 j. jd.; 2, Leendert Adriaan Willemsen, 28 j. jm. te Zaamslag en Pieternella Donze, 24 j. jd. Geboren: 12 Salomon, z. v. Jan de Put ter en Cornelia Brandes; 20, Pieter Gor nelis, z. v. Thomas Vermeulen en Corne lia Leijs. Overleden: 4, Jan de Kraker, 69 j., echtgen. van Pieternella van Doesselaar; 6, Jacoba Cornelia de Back, 49 j., echtg. van Frangois Jan Stoffels; 12, Maatje de Ridder, 65 j., echtgen. van Johannes An- tbeunis de Smidt; 18, Jacobus van Dron- gelen, 59 j., echtgen. van Janna Corne lia de Bree. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 3, Bastiaan van Belzen, 22 j. jm. en Adriana van Bel zen, 22 j. jd.; 8, Gornelis Hendrik Wirtz, 19 j. jm. en Maria Kluijfhout, 20 j. jd.; 10, Robbert van Belzen, 24 j. jm. en Maatje van Belzen, 23 j. jd.; 11, Cornelis de Nooijer, 39 j. wedn. en Glasina van Belzen, 32 j. jd.; 15, Arie Willem van der Graaff, 22 j. jm. en Dorothea Caljouw, 21 j. jd. Geboren; 1, Grietje, d. v. Jacobus Meer man en Adriana de Nooijer; 4, Wilhel mina, d. v. Lieven van Belzen en Jozina van Belzen; 7, Johannis, z. v. Jacob van Belzen en Suzanna de Nooijer; 9, Daniël, z v. Marinus Schroevers en Christina van Belzen; 12 Willem, z. v. Job van de Ketterij en Pieternella van Belzen; 15, Jacob, z. v. Blaas Ventevogel en Cornelia Schroevers; 14, Willem, s. v. Pieter Filiue m Isiia::U iLTfekkebooiA; 1?, Prina, d. r. Blaas van Belzen en Prina van de Grui- ter; 18 Pieternella, d, v. Joos Schroevers en Gornelia van Belzen; 22, Janna, d. v. Aart van Belzen en Johanna Theune; 28, Hendrik Lambertus, z. v. Hans Scholing en Lammigje Bos; 30, Catharina Paulina, d. v. Willem Marteijn en Jacoba Wijk huis. Overleden: 15, Aart Siereveld, 19 J., ongeh.; 20, Wilhelmina Francke, 52 echtgenoote van Cornelia Franse. Namens Ged. Staten van Zeeland is heden aanbesteed het uitvoeren eener verbetering van een in de kom van Hein- kenszand gelegen gedeelte van den weg '^/HeerenhoekEbinkenszand, voorko mende op het Prov. wegenplan onder nr 131, met bijkomende werken. Inschrijvers: J. J. Jansen te Middel burg f 22.980; L. G. J. v. d. Ven te Kou- dekerke en M. Wandel te Schoondijke f 22.900; J. H. v. d. Ven te Vlissingen f 22.800; C. v. d. Klippe, Vlissingen f22.620; N. V. Noord-Nederlandsche Aannemersmaatschappij v. h. J. v. Droo- ge Zn, Harlingen f22.480; W. Wandel en A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 21.957, N. v. d. Linde te Scharendijke f21.600; J. Vereijke te Ellewoutsdijk f21.539; P. Dekker te Veere f21.230; P. Vette Jr. te 's Heerenhioek f 20.600; A. M. Kuiper te Middelburg f 20.500; L. F. Groosman, Middelburg f20.470; J. Blaringman te Golijnsplaat f 20.200; W. v. d. Linde te Kattendijke f20.197; J. den Oude te Zie- rikzee en M. de Voogd te Scharendijke f20.187; J. Geldof te Serooskerke (W.) f 19.997A. J. Verjaal te Dreischor f 19.955; A. Warren en Jos. Kindt, Hon- tenisse f 19.865; firma F. Duinhouwer Sr., Goes f 19.668; M. Hoogesteger, We- meldinge f 19.620; M. W. Knuist te Goes en J. Knuist, 's H. Arendskerke f 19.240; L. van Boven te Ellewoutsdijk f 18.982 en G. Wiskerke te Nieuwdorp f 18.879. De Hjpofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft heden aanbe steed het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaatsen, gebouwen en verdere inrichtingen, behoorende tot het kanaal door Walcheren, gedurende 1934, in twee perceelen of massa. Eerste perceel, raming f3400, inschrij vers: firma Gebr. Bruggeman, Goes f 2855. Tweede perceel, raming f 500, inschrij vers: A. J. van Miert, Middelburg f448, gebr. Bruggeman, Goes f 445. Massa, raming f3900. Inschrijvers: D. Luitwieler, Vlissingen f 3650; J. L. A. v. d. Ven, Vlissingen f 3596; M. J. Roe ting, Veere f3550; G. Klette, Utrecht f3525; Gebr. Bruggeman f3270; Gebr. de Pauw, Hansweert f2685; J. J. Doma, Horst f2600 en J. J. Polderman, Krab bendijke f 2270. Zoowel voor de massa, als voor ieder perceel afzonderlijk was één biljet van onwaarde. BEURSBERICHTEN. Slotkcersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers hedeu Ned. Handel Mij. 45 47 Philips Gloeilampen G.B. 257 257 M Unilever 86 87 Anaconda Copper 9V& 954 Bethlehem Steel 21% 22% U.S. Steel Corp. 2954 30% Koninkl. Petroleum 178 178 Shell Union 5% 5»/« Amsterdam Rubber 9954 97% Ned. Scheepvaart Unie 45% 4954 Deli Maatschappij 10854 110 Handelsverg. Amsterdam 176 17454 5 pet. Nederland 1932 10154 10154 454 pet. Ned.-Indië 1920 87 87% 4 pet. Nederland 1933 100% 100% Na een hoogere inzet kwam spoedig na de opening eenige reactie, zonder ech ter de betere atmosfeer welke gedurende eenige tijd de markt beheerschte, te ver storen. Ook Amerikaansche fondsen wa ren heden gevraagd, en langzamerhand breekt de belangstelling van het publiek weer door. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Dec., 2.30 n. Londen 8.088.10. Parijs 9.719.75. Berlijn 59.2459.26. Brussel 3455—34.59. New-York 1.56—1.58. MIDDELBURG. Op de veiling van 5 Dec. deden: veldsla 2021 ct.; spruiten 8—19; witlof 111; koolrapen 12; peën 16; uien 13; kroten 2—3; bruine boonen 9; roode (kooi 13 alles per kg.; peeën 5.5—7; rapen 2.5; prei 610; sel derie 16.5; knolselderie 0.57.5; alles per bos; savoye kool 34; roode kool 2.5 6; boere kool 13.5; witte kool 13; bloemkool 13.5; andijvie 1.52, alles per stuk. GOES. Veiling van Dec. 1933 Appels: Goud Reinette extra 1822; idem A 15 19 idem B 13—17; idem C 8—12; Fransche Goud iReinette extra 13—14; idetm A 12—13; idem B 10—11; idem C 6—9; Zure (Bellefleur extra 14—17; id.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3