Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. Finantiëeie Berichten Radio-Nieuws. Qeraf. Ewkaa (S. Beroepen, te Leiden (ale hulppred.) K. H. Kroon, cand. te Utrecht. stilstaan van dan train ontstond, haaft da dader gelegenheid gevonden om te ont snappen. De politie van Abcoude ia ge mobiliseerd om hem op te sporen. Op „De Schelde" Ie er zooveel dat Doopsgez. Gemeenten. Bedankt voor Sneek, L. D. G. Knip- scheer te Dantumawoude. Remonstr. Gemeente. Aangenomen naar Rotterdam, P. B. Tjalsma te Leiden. 's-Heer Hendrikskinderen. In de Vrij dagavond. gehouden vergadering van stemgerechtigden ter verkiezing van ker- keraadsleden is gekozen tot ouderling in de vacature van dhr M. Vermeule, die zich wegens hoogen ouderdom niet meer verkiesbaar stelde, dhr Jb. vein den Berge, thans diaken. In zijn plaats werd gekozen tot diaken dhr W. de Schipper. Beiden hebben hun benoeming aangenomen. Koudekerke. Tot ouderling bij de Geref Kerk alhier werd gekozen in de plaals van dhr F. de Rijke, welke niet meer her kiesbaar was, dhr J. G. Ruitenbeek. Tol diaken in de plaats van J. Huijsman, aftr., en wegens uitbreiding van het getal van 4 óp 5 de heeren J. de Buck en D Kasse. Wilhelminadorp. Geslaagd te 's-Gra- venhage voor het volledig machinisten- diploma B dhr D. Verburg Gz, alhier. Gapinge. Vrijdagmiddag j.l. was het feest voor de schooljeugd der Chr. School te Gapinge, daar het Bestuur besloten had het 25-jarig bestaan der school feestelijk door de kinderen te doen herdenken. Door het onderwijzend personeel werd de betee- kenis uiteengezet van dit jubileum, waar na op zeer opgewekte wijze de middag werd doorgebracht. Het zingen van va- derlandsche en andere liederen werd on derbroken door allerlei attracties en trac- taties. De voorzitter der Vereeniging, bur gemeester Louwerse, sprak de kinderen toe en reikte aan elk hunner als aanden ken aan dit heugelijk feit een aardig lees boekje uit, waarna men voldaan huis waarts keerde. Aan de Universiteit te Groningen werd bevorderd tot doctor in de genees kunde op een proefschrift: „Onderzoe kingen over locale passieve pollen-over gevoeligheid", de heer J. de Graaf, arts te Middelburg. De promotie geschiedde „Gum laude". Geslaagd aan de Universiteit te Utrecht voor het artsexamen de heer K. Vaandrager. Mej. E. S. Sijpkens, directrice der Chr. Industrie- en Huishoudschool te Gro ningen is benoemd tot bestuurslid der Vereeniging van Chr. leeraars en leerares- sen bij het Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor het machinisten-exa men (diploma G) dhr W. de Bruin, Vlisr singen. Voor het theoretisch gedeelte van diploma G dhr W. J. A. de Brauwer te Vlissingen. Gecommitteerden bijde eindexamens. De samenwerkende Leeraren-vereenigingen M. O. hebben in zake het voornemen der regeering tot ver mindering van het aantal gecommitteer den bij de eindexamens H.B.S., een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin zij verzoeken te willen bevorderen, dat het aantal der deskundigen bij de eindexa mens der hoogere burgerscholen B niet zal worden verminderd. Mocht de toestand van 's lands finan ciën niettemin deze besparing van f 23.800 vereischen, dan zouden adressanten er de voorkeur aan geven, dat voor dit doel óf de vergoeding voor het nazien van het schriftelijk werk zou worden afgeschaft, óf een matig examengeld zou worden ge heven van hen, die slagen en wier oudera niet on- of minvermogend zijn. Toezicht op Gymnasia, H. B. S. enz. De Minister van Onderwijs heeft bepaald, dat met ingang van 1 Maart 1934 voor het toezicht op de gym nasia, de lycea, de hoogere burgerscho len, de middelbare scholen voor meisjes, de handelsscholen (dag- en avondscho len) en de cursussen ter opleiding voor akten van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs het Rijk wordt verdeeld in zeven inspectiën. Voorts is o.a. bepaald, dat de 2e in spectie zal omvatten genoemde onderwijs inrichtingen in Zeeland en Noord- Brabant ten westen van de Zuid-Wil lemsvaart (behalve 's Hertogenbosch en Vught) en in Dordrecht, Gorinchem en Leerdam. Met het toezicht is belast de inspec teur dr E. H. Renkema met als stand plaats Breda met bepaling dat hij voor- loopig te 'sGravenbage woonachtig kan blijven. Roof-overval in een trein. Gisteravond te 9.08 is de assitentie van politie ingeroepen voor een 50-jarigen heer, secretaris-penningmeester van den modernen Bond in de kleeding-industrie, die met den trein uit de richting Abcoude aan het W.P.-station te Amster dam was aangekomen. De persoon in kwestie had hevig bloedende wonden, die hem met een ploertendooder waren toe gebracht door een persoon, die den coupé met hem had gedeeld en het blijkbaar op zijn geld voorzien had. Het slachtoffer heeft zich met kracht geweerd en kon nog aan de noodrem trekken. In de consternatie, die na het Het ijs. De vorst, die gisteren ook den geheelen dag flink bleef doorzetten, heeft op de voormalige Zuiderzee de scheepvaart volkomen lamgeslagen. Er is door de schippers nog gevochten wat zij konden. Het ijs is hen echter de baas gebleven. Met ingang van heden is de veerdienst Enkhuizen Stavo ren v.v. gestaakt. De Gouwzee tusschen Marken en Mon nikendam is eveneens dichtgevroren. De postboot, die gisterenmorgen om 5(4 uur van Marken naar Monnikendam was ver trokken, kon eerst tegen 9 uur in den morgen Monnikendam bereiken na een harden strijd tegen het ijs. Om 10 uur werd weer vertrokken met aan boord de post en eenige passagiers meest Markers. Uren heeft de boot met de elementen ge worsteld, doch het mocht haar niet ge lukken het eiland te bereiken. Men had een ijsvlet meegenomen en noodgedwon gen moesten de passagiers per ijsvlet weer terugkeeren. Omstreeks 4 uur in den middag kwa men zij bij Catswoude onder Monniken dam aan land. De postboot keerde even eens terug en ligt nu bij Catswoude in gevroren. Het ijs is nog niet betrouwbaar genoeg om via het ijs Marken te bereiken. Het eiland ligt dan ook momenteel geïsoleerd. Van Schiermonnikoog wordt nog ge meld, dat tengevolge van den hevigen Oostenwind en het vele drijfijs de rijks veerboot den landingsdam gisteren niet heeft kunnen bereiken. De boot is nu op het zuid-westelijke strandgedeelte geland. Met een vlet werden post en passagiers naar het eiland gebracht. In verband met een en ander achtte het bestuur van het Christelijk vacantiehuis „Elim" het niet wenschelijk een vijftigtal kinderen, dat heden naar huis zou terug keeren, te laten vertrekken. Besloten is gunstiger weersomstandigheden af te wachten. Tal van banen worden vandaag ge opend. Een kind verbrand. Gister avond heeft te Wijnbergen een 1%-jarig meisje van den landbouwer Hagen in een onbewaakt oogenblik een kleed naar zich toegetrokken, waarop een pertroleumlamp stond, die omviel, zoodat de kleine spoe dig in vlammen stond. Toen de ouders toesnelden, had het kind reeds zulke ernstige brandwonden opgeloopen, dat het later in het Ziekenhuis te Doetinchem is overleden. LichtschipWesthinderlos- geslagen. Reuter meldt uit Antwer pen, dat het lichtschip Westhinder giste ren in den storm van zijn ankers losge slagen is en op den sterken stroom af gedreven. Geraffineerde oplichters- truc. In den nacht van 30 Juni had een ernstig auto-ongeval te Sliedrecht plaats. Een man zat daar nabij de spoorbrug te visschen, toen hij plotseling een zwaren slag hoorde gevolgd door een grooten plons. Onmiddellijk besefte hij, dat hier iets ernstigs was geschied en aanstonds snelde hij naar de politie. Deze vond op de plaats van het onheil aangekomen, sporen van een auto op den berm van den weg, zoodat het vermoeden rees, dat een auto, misleid door de duisternis, in het water was gereden. Direct toog men aan het reddingswerk, waarbij men af ging op olievlekken, die op het water1 dreven. Het was daar ter plaatse echter zeer diep, zoodat het langen tijd duurde alvorens men den wagen vond en op het droge had gebracht. Er zat niemand in. Het bleek, dat de portieren nog gesloten waren, doch de voorruit openstond, zoodat het mogelijk kon zijn, dat het slachtoffer hieruit was ontsnapt, doch later in de rivier was verdronken. Intusschen werd naar den eigenaar ge zocht, waarbij bleek, dat de wagen af komstig was van een garagehouder te Amsterdam. Deze had hem verhuurd aan den 23-jarigen van L., eveneens woonach tig te Amsterdam. Urenlang heeft men nog naar het lijk van het slachtoffer ge dregd, maar niets werd gevonden. Eenigen tijd later kwam de broer van den verdronkene in rouwgewaad op de plek van het ongeval, terwijl ook het meisje van den spoorloos verdwenen van L. uit Zwitserland overkwam om bloemen in het golvengraf te strooien. Van L. had zich voor een zeer hoog bedrag laten verzekeren, zoodat de broer nu pogingen in het werk ging stellen, deze verzekeringssom te innen. Hij was hierin reeds gedeeltelijk geslaagd. De zaak klopte echter niet geheel en al, men meende den verdronkene in Bel gië gezien te hebben. De justitie kwam van een en ander op de hoogte en waar schuwde de Belgische justitie met het gevolg, dat in de gemeente Ekeren bij Antwerpen een man werd gearresteerd, die bleek te zijn de 23-jarige L. uit Am sterdam. Deze had natuurlijk niet in de auto gezeten, toen deze in het water stort te, maar had naar België de wijk geno men. Te Ekeren was hij in dienst getreden bij een kippenfokker. Teneinde zich on herkenbaar te maken had hij zijn blonde haren zwart geverfd en zijn snor laten staan. Bij het verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Onmiddellijk na het be kend worden van de arrestatie is de re cherche overgegaan tot inhechtenisne ming van den broer, die getracht had de verzekeringssom te bemachtigen. Deze is in verzekerde bewaring gesteld. burg. Tusschen zekere S. en v. d. S., belden afkomstig uit een dorp in de Lang straat, tegenwoordig wonende te Tilburg, bestond een veete, die in den nacht van Zondag op Maandag tot een ernstige vechtpartij heeft geleid. De beide mannen, die vergezeld waren van eenige kennissen, kwamen elkaar omstreeks 12 uur tegen. Ze verkeerden allen min of meer onder drankinvloed. Na wederzijds wat scheldwoorden te heb ben gewisseld, kwam men tot een hand gemeen, waarbij het mes gebruikt werd. S. kreeg een steek in den buik. Hij moest per ziekenauto naar het ziekenhuis worden overgebracht, waar direct opera tief moest worden ingegrepen. Zijn toe stand is ernstig. Als verdachte is later door de politie van zijn bed gelicht en gearresteerd bo vengenoemde v. d. B. Deze ontkent ech ter. Het onderzoek duurt voort. Gasleidingen gesprongen. In Alkmaar kwam men gisterenmorgen op de gasfabriek tot de minder aange name ontdekking, dat tengevolge van de vorst vele gasleidingen waren gespron gen. Dientengevolge kon de fabriek, die ook den geheelen Langendijk bedient, geen gas leveren. Het gevolg was, dat tal van bedrijven niet konden werken en de arbeiders naar huis moesten zen den. Deze menschen zijn toen gezamenlijk naar het stadhuis gegaan, waar zij er bij den burgemeester op aandrongen maatregelen te treffen, dat de gaslevering zoo spoedig mogelijk weer normaal zou functionneeren. Bevangen door de kou. Tijdens een te Enter gehouden voetbal wedstrijd is, toen de wedstrijd ongeveer 20 minuten aan den gang was de scheids rechter Brinkhuis, uit Lonneker, door de kou bevangen geraakt en bewusteloos in eengezakt. De heer B. is per auto naar zijn woonplaats vervoerd. De wedstrijd werd gestaakt. Uitkeering van het eerste bietengeld. Het departement van Economische Za ken heeft aan de gezamenlijke Nederland- sche suikerfabrikanten bericht gezonden, dat eerst Donderdag 7 dezer het eerste voorschot van f 4.50 tot steun aan de bie tenverbouwers en de fabrieken zal wor den overgemaakt. Dë bietenverbouwers kunnen dus eerst tegen volgende week Jhun eerste bietengeld tegemoet zien. Steunregeling voor tuinbouwproducten. In het laatst van April is de regeling in werking getreden, waarbij aan de tuin ders voor hun producten, welke aan de veilingen onverkoopbaar bleken te zijn, na goedkeuring dier producten, de door de regeering vastgestelde minimumprijizen werden uitbetaald. De groote hoeveelheden voorjaarsgroen- ten, welke gedurende de eerste vier maan den van dit jaar waren aangevoerd, doch onverkoopbaar „doorgedraaid", kwamen niet voor dezen steun in aanmerking, hoe wel op de billijkheid daarvan in verzoek schriften was gewezen. De veilingen hebben thans bericht ont vangen, dat ook die doorgedraaide groen ten van het voorjaar voor uitkeering vol gens de minimum-prijsregeling in aan merking komen. Aan de veilingbesturen is gevraagd, daaromtrent gegevens te ver zamelen. De fraude bij het markt wezen te Amsterdam. Gisteren is voor de Rechtbank te Amsterdam voortgezet de behandeling van de strafzaak tegen de twee veiling- exploitanten C. de J. en G. T. K., ver dacht van fraude bij het marktwezen te Amsterdam. Het O. M. heeft tegen elk der twee ver dachten twee jaar gevangenisstraf ge- ëischt. Vlissingen. Huldiging van Dr A. Staverman inhet zieken huis „Bethesd a". Gisteravond werd door het bestuur van het ziekenhuis „Bethesda" uitvoering gegeven aan het voornemen om aan haar chirurg, Dr A. Staverman, een huldeblijk aan te bieden. Voor deze gelegenheid wan de kerkaaal van het ziekenhuis stemmig met bloemen versierd. Behalve het bestuur van het zieken huis met de directrice, waren mede aan wezig vele doctoren uit Vlissingen. Nadat Dr Staverman en zijn dochter aan wie een lsouquet rozen werd aan geboden door den secretaris waren bin nengeleid en de voor hen bestemde zetels hadden ingenomen, richtte de voorzitter, Ds A. T. W. de Kluis, het woord. Er ging aldus spr. tot Dr Staver man sinds eenige maanden een ge rucht door onze stad, dat dit jaar voor u een bijzonder jaar zou zijn. Dit gerucht bleek waarheid te bevatten. Het bestuur van „Bethesda" heeft gaarne de gelegen heid aangegrepen om U met uw jubileum te huldigen. Hoewel Spr. hier nog maar kort is, heeft ihij toch al veel van Dr Staverman gehoord. Als Spr. denkt aan het dorp waar hij vroeger arbeidde, dan weet hij, dat daar velen met dankbaarheid aan Dr Staverman terug denken, daar hij hen de helpende en reddende hand bood. sjpfftAt «jy. resials lusisltes *sn B*. Sc, tot wering ven de gevaren voor de arbeider». We zien in den geest de Raadszaal van Vlissingen, waar hij zoovele jaren met eere een plaats innam, zooals nu nog in de Staten van Zeeland. Tenslotte is er „Bethesda", waar alles spreekt van de kundige adviezen van Dï S. Velen kwamen tot Dr S. in den nood van hun lijden en groot is de dankbaar heid en de liefde in vele harten voor de hulp van Dr S.. Spr. eindigde met den wensch, dat God Dr S. nog vele jaren moge sparen voor zijn werk en ook voor „Bethesda". Hierna nam Dr Staverman het woord en zeide, dat hij met groote dankbaarheid in het hart hierheen gekomen is en ook dankbaar is voor de gesproken woorden. Ook spreker blikte terug in het verle den, en dan zag hij in den geest een zee van leed en tranen. Dit leed zou voor hem en ook voor zijn collega's niet te dragen zijn geweest ais er niet tegenover stond de vreugde over het behoud van zoovele menschenlevens. De groote troost in zijn leven is, dat hij zich zoovele vrienden verworven heeft. Spr zeide, dat hü groote sympathie heeft voor „Bethesda" in verband met herinnering aan zijn ouderlijk tehuis. Hij vertolkte dat in zulke bewoordingen, dat de aanwezigen diep ontroerd werden. Spr. dankte bijzonder voor het ge schenk, hem door het bestuur aangebo den, n.l.- de gerestaureerde dokterskamer, die hij als gezellig ingericht noemde, en waarin hij en zijn collega's rustig kunnen vertoeven tijdens hun arbeid in dit huis. Spr. zag er in een symbool van de goe de samenwerking en verstandhouding tusschen de doctoren en het bestuur. Spr. eindigde met te zeggen dat de bloei van „Bethesda" hem en zijn collega's zeer ter harte gaat. Hierna werd de smaakvol ingerichte dokterskamer waarvan de restauratie geschied was door de Kon. Mij. „de Schelde" bezichtigd, waarvan de wan den versierd zijn door een nog door het bestuur aan ds Staverman aangeboden schilderij, voorstellende de Barmhartige Samaritaan, een duinlandschap en het door de zusters aangeboden „Gezicht op oud-Brugge". Na dit officieele gedeelte bleef men nog eenigen tijd in intiemen kring bijeen. lerseke. De stormwind uit Oostelijke richtingen heeft de laatste dagen veel schade toegebracht aan de mosselen die onder den wal staan. Een groot gedeelte is weggeslagen. De werkzaamheden in de oestercuituur zijn reeds geheel stop ge zet door de vorst. Zooals gewoonlijk een minder aangename verrassing, die het weTkloozenpercentage verhoogt. Ook de mosselkweekers ondervinden stagnatie door de vorst, daar de vaart is verhin derd en de omzet in België direct veel vei mindert. Hedenmiddag had de Belgische vrachtauto B 214983 op den Oudendijk het ongeluk met een vaart van 60 K.M. van den dijk te rijden. Na een paar hoo rnen te hebben gerooid vond de wagen een parkeerterrein in den mestput van molenaar Van Iwaarden. De twee inzit tenden werden licht gewond aan gezicht en handen. De wagen werd ernstig be schadigd. AALSMEER. Heden zijn op de West- einderplassen twee jongens van omstreeks negen jaar van een tuinarbeider door het ijs gezakt en verdronken. De Westeinder- plassen zijn nog absoluut onbetrouwbaar. GOUDA. Hedenmorgen moest het mili tair vliegtuig D 620 uit Soesterberg, be stuurd door den res. Ie luitenant Jong bloed, een noodlanding maken onder de gemeente Haastrecht. Bij het inloopen ge raakte de machine in een sloot en sloeg om. De bestuurder bleef ongedeerd; de machine werd licht beschadigd. LEIDEN. Vanmorgen is in het labora torium van de fa. Tieleman Dros aan de Hooigracht de gasmeter uit elkaar ge slagen, wat een niet geringe materieele schade veroorzaakte. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De oorzaak ia gelegen in het doorblazen van de gaslei ding met een zuurstofapparaat, waardoor een gevaarlijk knalgas was ontstaan. ROERMOND. Gisteravond had op den rijksweg Heerlen— Swalmen een ernstig auto-ongeval plaats. Een auto bestuurd door H. uit Roermond reed tegen een boom. Een der inzittenden, mej. W. uit Swalmen, bekwam een schedelfractuur, terwijl de heer S. uit Swalmen een been brak. De toestand van mej. W. is ernstig. HEERLEN. Maandag heeft een verga dering plaats gehad van de contactcom missie in het Nederlandsche mijnbedrijf. Er is een voorstel aanhangig gemaakt, om de contactcommissie te vervangen door een bedrijfsraad. De Directie heeft dit afgewezen. Storm en koude. EMDEN. Door de strenge vorst is de scheepvaart naar de Oost-Friesche eilan den gestaakt. De toestand op deze eilan den wordt daardoor moeilijk. Het ver keer naar Borkum wordt nog met groote moeite onderhouden. ROME. De koude heeft zich ook tot de Italiaansche Riviera uitgebreid. De tem peratuur is ook daar onder nul gedaald. Langs de kust woedt een hevige storm met sneeuw- en ijsregen. Ook aan de kust van de Adriatische Zee heerschen storm en koude. PARIJS. Volgens uit Stamboel ontvan gen berichten hebben de stormen die op ds 2*3 hebbtt sairdsi, de tóeap- vaart volkomsn lamgeslagen. Er worden meer dan 100 zeelieden vermist. De ma terieele schade valt niet te berekenen. LONDEN. In den afgeloopen nacht heeft in het Kanaal een hevige storm ge woed. Nabij Calais is een Fransch schip van de ankers losgeslagen. Het schip had reeds eenige uren hulpeloos rondgedreven toen het door een Engelsche sleepboot op sleeptouw kon worden genomen. LISSABON. Het motorschip „Conti nental" is tijdens den hevigen storm op de kust geslagen. Een groot deel van de bemanning en de passagiers is omge komen. Het juiste aantal slachtoffers is nog niet bekend. Goes, 5 Dec. 1933 Kookerwten 99.50, kroonerwten 10 10.50, schokkers 1213.50, bruine boo- nen 8.509.25, paardeboonen 6gld. Aanvoer klein, handel gewoon. Eieren p. 100 st. f5.80, middenpr. p. 25 st. f 1.45; winkelprijs f7; boter per k.gj- f 1.55, middenpr. p. halve k.g. 77,5 ct., winkelprijs 87,5 ct. Fabrieksboter verkocht voor f 0.90, eendeieren f 4.50, poeleieren f 4. Afwij kende boter f 0.60. Noteering van boter- en eierhande- laren. Boter 75 ct., eieren 5.80, kleine eie ren 3.50, eendeieren 4.p. 100. V. P. Z. Aanvoer 6389 eieren. Prijs f 6.10 p. 100 stuks. MIDDELBURG, 4 Dec. Op de veiling deden: Zure Bellefleur 49, Zoete Belle fleur 26, Goxidreinette 617, Campag- Dezoet 3. Notarisappel 12, Paradijsappel 10, Roode Bakker 9, Roode Ribber 813, Grauwzoet 59, Gourtpendu 4, Sterappel 8>19, Warner sking 47, Reine d'Or 2 3 ct., alles per Kg. Peren: Gieser Wildeman 7. Kleipeer 48, Bergamot 6, Pondspeer 7>10 ct., alles per Kg. Honing 3136 ct. per pot. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers hedeu Ned. Handel Mij. 45 45 Philips Gloeilampen G.B. 248 25614-7 Unilever 87 8614 Anaconda Copper 9(4 9(4 Bethlehem Steel 21(4 21%-% U.S. Steel Corp. 29 29% Koninkl. Petroleum 178(4 17714-8 Shell Union 55/i» 5(4 Amsterdam Rubber 9714 9914-100 Ned. Scheepvaart Unie 43 54 45(4 Deli Maatschappij 10454 10814 Handelsverg. Amsterdam 16014 176 pet. Nederland 1932 10114 10114 414 pet. Ned.-Indië 1926 87 87 4 pet. Nederland 1933 100(4 100(4 De markt was, vooral voor de locale hoofdsoorten zeer vast, waarbij Philips- lampen de toon aangaven. De Amerika nen, hoewel veel kalmer, waren ook goed prijshoudend. Beleggingswaarden nage noeg onveranderd. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Dec., 2.30 u. Londen 8.168.19. Parijs 9.719.74. Brussel 34.5334.57. Berlijn 59.24—59.28. New-York 1.59—1.6114. Programma van Woensdag 6 Dec.: HUIZEN. 8.15—9.30 Concert. 10.30— 11 Morgendienst. 1112 Liederen recital. 12.30—1.15 N.G.R.V. orgel. 1.15—2 Viool. 22.30 Koormuziek. 2.303 Praatje voor postzegelverzamelaars. 35 Fluit- kwintet. 5-6 kinderuurtje. 66.30 Land- bouwhalfuurtje. 7.308 De druif in het verleden. 810.30 Volkszang. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachtig tot den avond van 6 Dec.: Matige tot zwakke Oostel. tot N.O. wind, helder tot licht of half bewolkt, droog weer, matige tot strenge vorst des nachts, overdag lichte tot matige vorst. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 9 uur geseind van De Bilt aan alle posten tusschen Delfzijl en Hoek van Holland: Attentiesein neer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag S u.: 770. Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 17 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3