Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Radio-Nieuws. door taUtaox, nuif «a voordrachten. Th de pauze waa er gelegenheid om de ver vaardigde kleedingstukken te bezichtigen. Hiervan werd door zeer velen gebruik ge maakt. 'Het aiottableau: „Onderzoek de Schriften", waa bijzonder mooi. N.- en St.-Joosland. Vrijdagavond hield de afd. van de vereeniging „Het Groene Kruia" alhier de gewone najaarsverga dering. Van de 240 leden waren met het bestuur een 12-tal opgekomen. De begroo ting voor 1934 werd vastgesteld op f 520. In 1933 is evenals in de andere afdeelin- gen ook hier een „speldjesdag" gehou den die in totaal heeft opgebracht f13.90 M, waarvan voor deze af deeling f9.07. Als bestuursleden werden herko zen de heeren A. Moens en P. Baurdoux. In de plaats van dhr Jan Baas, die niet meer in anmerking wenschte te komen, werd gekozen dhr A. M. van Zweden. De afgevaardigde, dhr L. Wattel, bracht verslag uit van de in 1933 gehouden pro vinciale vergadering te Vlissingen. Hij werd wederom als afgevaardigde gekozen voor de vergadering in 1934 te Tholen. Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid naar voren gebracht van het bezit van een eigen „hoogtezon". Het bestuur zegde overweging toe. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de Jongel. Vereen, op G. G. „Timotheus" haar jaarvergadering in de Chr. school. De leiding berustte bij den voorzitter dhr P. de Kam. De jaarverslagen toonden een opgewekt vereenigingsleven. Door A. Geertse werd een inleiding geleverd over „Nehemia" en door A. van Maldegem over „De schoolstrijd". In de verschillen de pauzes werd getracteerd. Verschillen de voordrachten werden gehouden. Me- morisaties en improvisaties wisselden elkander af. Verschillende afgevaardig den brachten hun felicitaties over. De af gevaardigde van den kerkeraad sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. Aagtekerka. Loop der bevolking over de maand Nov. Vertrokken: Anna Pieter- nella Trielier, naar Domburg; Elizabeth Meijers, naar Middelburg; Pietexnella Geertje Kodde, naar Oostkapelle; Maria Margretha van Sluijs, naar Koudekerke; Elizabeth r. d. Driest, naar Koudekerke. Veere. Donderdagavond hield de Chr. Schoolvereeniging alhier haar jaarlijksche Ouderavond. Na op gebruikelijke wijze de vergadering te hebben geopend, sprak de voorzitter, dhr A. de 'Nood. zijn begroe tingswoord. Vervolgens gaf hij 't woord aan Ds J. v. d. Guchte, die sprak over „Gezin en opvoeding". Spr. wees op de ingrijpende beteekenis van een geloovig, stevig en teer gezinsleven voor de kinde ren. Het bezichtigen van het schoolwerk onder leiding van het personeel geschied de als altijd onder levendige 'belangstel ling. Daarna hield mej. van Leeuwen een referaat over: „Waarheid in d!e opvoe ding", waarin zij wees op de leugen in het kinderleven hoe deze door foutieve opvoeding wordt versterkt op de roe ping om steeds waar te zijn tegenover de kinderen. De onderwerpen werden afge wisseld door een pauze en 't zingen van verschillende liederen. Be 'heer W. de Wolf, 'hoofd der sc'hool, werd door den voorzitter toegesproken in verband met 't feit, dat hij dertig jaar als hoofd aan deze school was verbonden op dezen dag. De vergadering zong naar aanleiding van dit feit Gez. 1801 en 2. Nadat dhr H. Dronkers,, burgemeester nog eenige waardeerende woorden ge sproken had, werd deze gezellige en leer zame avond beëindigd. Ds van de Guchte ging in dankzegging voor. Domburg. Loop der bevolking over de maand Nov. Gevestigd: A. Schönig, van Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 142; L. Ruppel, van Amsterdam, Wetering schans 25; A. P. Trielier, van Aagtekerke Vertrokken: M. v. d. Weg, naar Oost kapelle B 147; Ja. Provoost; naar Oost kapelle, Dr v. d. Harst; M. J. Dekker, naar Serooskerke A 196; C. A. van Gen- nip, naar Meerssen; A. P. Trieier, naar Bergen op Zoom. Terneuzen. Ambtsjubileum bur gemeester Huizinga. Onder een zeer groote en inderdaad algemeene be langstelling heeft burgemeester Huizinga zijn zilveren ambtsjubileum gevierd. De receptie die in het stadhuis gehou den werd was een komen en gaan van tientalen deputaties uit allerlei kringen. Van de velen, die hun opwachting maak ten en den jubilaris complimenteerden, noemen wij allereerst diegenen welke uit hoofde van hun functie schier dagelijks met den jubilaris van heden in aanraking komen: de beide wethouders, den secreta ris en het verdere gemeentepersoneel. Door dhr L. J. Geelhoed, wethouder, werd burgemeester Huizinga in hartelijke be woordingen toegesproken, waarop Z.E.A. als volgt antwoordde: Moge ik allereerst mede namens mijn vrouw en kinderen, hartelijk dankzeg gen voor uwe wenschen en het uitge sproken vertrouwen in mijn arbeid. Ik zie daarin niet alleen wat door u persoonlijk wordt gevoeld, maar dat U voor mij staat namens de burgerij en uwe erkentelijkheid deed kennen voor wat ik beb gedaan. Uwe vriendelijke woorden doen mij denken aan onze onderlinge verhouding, wijl wij steeds met de meest mogelijke eenstemmigheid mochten samenwerken, al hielden wij onze zelfstandigheid bij de overwegingen wat we moesten doen. U hebt gewaagd van hetgeen ik heb ge daan. Moge ik u verzekeren dat ik in nig overtuigd ben, dat wat er gedaan weid, «Heen mogelijk is geweest net de knip, steun en wa&rdeering van de wet houders. Immers het zou voor mij niet mogelijk zijn geweest als ik daarbij niet was terzijde gestaan door uwe medewer king. Wat ik heb mogen doen, dat deed ik met Gods hulp, dat deed ik in het diepe besef van mijn plicht. In mijn arbeid beb ik willen dienen, heb ik getracht het goede te zoeken voor de bevolking en voor onze woonplaats. Onze hartelijke dank voor uwe waar deerende woorden en moge God geven dat onze samenwerking steeds zij in het be land onzer gemeente. Nadat namens het personeel der ge meente van hoog tot laag een ge schenk met oorkonde was aangeboden, volgde het meer algemeene gedeelte der receptie, waarbij de vereenigingen, par ticuliere ondernemingen, kerkelijke en maatschappelijke organisaties op veler lei gebied vertegenwoordigd waren. Hiet was een inderdaad grootsche huldi ging. Een keur van bloemen vulde een ge- heele zijde van de groote raadszaal, vele schriftelijke en telegrafische gelukwen- schen stroomden toe. Uit alles bleek, welk een plaats burge meester Huizinga inneemt! Brufnisse. Vrijdagavond kwam de afd. Bruinisse van den Bijz. Vrijw. Landstorm en genoodigden in vergadering bijeen, on der voorzitterschap van den heer F. D. van Vessem. Sprekers waren de heeren Bierman en Laernoes, die op duidelijke wijze de 'belangrijkheid, vooral in dezen tijd, van 'het instituut van den B. V. L. onder de aandacht van de aanwezigen brachten. Ter afwisseling werd de film vertoond: „Huldiging van H. M. de Ko ningin in het Stadion te Amsterdam op 9 September 1933" en den landdag van den B. V. L. te Hulst in Sept. j.l. Nieuwerkerk (Z.). Het bericht, als zou de burgemeester dezer gemeente ontslag hebben aangevraagd tegen 1 April 1934 is niet geheel juis't. 'Het ontslag zal waar schijnlijk pas tegen 1 Juli worden aange vraagd. Poortvliet. Toen de koopman P. v. d. Jacht uit Tholen 's avonds bij 'het café M. Steeketee alhier afstapte, en zijn rij wiel, beladen met manufacturen, onbe heerd liet staan, kwam hij, toen 'hij' huis waarts wilde keeren, tot de onaangename ontdekking, dat één van zijn drie pakken verdwenen was, wat een verlies beteekent van ongeveer f 50. De politie heeft in ver band met deze zaak bij enkele personen huiszoeking gedaan. Brutale indringer op klaarlichten dag. Een vrouw zwaar gewond en later overleden. Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur ver voegde zich een tot dusverre onbekende jonge man aan de woning van den heer H. aan de Joan Maetsuyckerstraat 56 te Den Haag. De 73-jarige mevrouw H., die alleen thuis was opende de voordeur. Zooals zoovelen, die aan de deur komen, was ook deze man niet weg te krijgen. Op een gegeven oogenblik drong hij langs mevr. H. heen naar binnen. Toen zij den in dringer wilde tegenhouden mishandelde hij haar. Hevig ontdaan vluchtte mevrouw H. naar de voorkamer. Inmiddels nam de onbekende man de kans waar om zich eenige gouden sieraden toe te eigenen en zich uit de voeten te maken. Bij zijn thuiskomen vond de heer H. zijn echtgenoote in deemiswekkenden toestand kreunende en onrustig op den divan zitten. Haar zenuwen waren totaal in de war. De geneeskundige dienst heeft dan ook mevr. H. naar het Ziekenhuis gebracht. Met het vage signalement, dat mevr. H. van den indringer kon geven, is de politie het onderzoek aangevangen, doch zij staat voor een duistere zaak. Vermoedelijk heeft in de gang der wo ning een worsteling plaats gevonden tus- schen mevrouw Harmsen en den dader. In de gang bevonden zich namelijk plas sen bloed, er kleefde bloed aan de muren en het kleed achter den kapstok was ge scheurd. In verschillende vertrekken zijn de kas ten uitgehaald. Een nauwkeurige opgave van het ge- stolene kon nog niet gegeven worden. Wel staat vast, dat een aantal sieraden ver mist worden. Gisteren is de vrouw aan haar ver wondingen overleden. Ze is slechts enkele malen even bij bewustzijn geweest. In die korte poozen heeft ze aan een recher cheur, die bij haar bed zat, een signale ment van den dader kunnen geven. Meisje valt voor auto bus. Zaterdagmorgen fietsten twee meis jes uit Vianen onder Jutphaas, toen een autobus uit IJsselstein wilde passeeren. De meisjes reden tegen elkaar met het ge volg, dat een harer over den weg slinger de en voor de autobus terecht kwam. Hoewel de chauffeur zooveel mogelijk uit haalde kon hij niet voorkomen, dat het meisje onder den wagen kwam. Met vrij' ernstige wonden is zij opgeno men. Lijk gevonden op het fietspad. Zaterdagmorgen 6 uur von den voorbijgangers op het fietspad langs den weg EttenRoosendaal, nabij „Hoo- gendonk" (gem. Etten) stervend naast zijn rijViel den 36-jarigen R. uit Ruc- phen. Een dokter kon slechts den dood contateeren. Een direct ingesteld onderzoek leidde tot den indruk, dat bier slecht» van een natuurlijhen desd door hartverlamming kan worden gesproken; noch sporen van aanrijding, noch van ander geweld wer den aan lijk of fiets gevonden, —■Luxe auto rijdt op vrachtauto. Juffrouw aan zware verwondingen over leden. Op den nieuwen Rijksweg tus- schen Delft en Overschie onder de ge meente Pijnacker heeft Zaterdagavond een auto-ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door den heer B. uit Amsterdam, reed in de richting Rotterdam. In dezelfde rich ting bewoog zich een vrachtauto, die door den heer B. schijnbaar te laat werd op gemerkt. Hij trachtte op het laatste mo ment de vrachtauto te passeeren, maar dit gelukte niet. Er ontstond een botsing met het gevolg, dat de personenauto eeni ge malen over den kop sloeg. De 25-jarige mej. de J. uit Rotterdam, die in de auto zat, werd zeer ernstitg gewond. Zij is kort na het ongeluk overleden. De auto was totaal versplinterd en dat de heer B. geen letsel heeft bekomen, mag als een groot wonder worden beschouwd. Margarine smokkelen. Zaterdagmorgen in de vroegte kwam in de buurt van Swalmen uit de richting Bruggen (D.) een luxe Cadillac de grens over. Aan de sommatie der rijksambte naren, om te stoppen, werd niet voldaan. De wagen werd onder vuur genomen mei 't gevolg, dat driebanden werden stuk geschoten. De chauffeur, die zich hier door genoodzaakt zag te stoppen, vluchtte met achterlating van den wagen de bos- schen in. De wagen werd in beslag geno men; hij bleek te bevatten 500 kilo's Duit- sche margarine. Het gevaar van brief- jesteekenen. Een caféhouder te Gro ningen kreeg eenige weken geleden be zoek van twee reizigers in stofzuigers. Zij probeerden hem er een te verkoopen en toen hij daarnaar direct geen ooren had, stelden zij voor dat hij gedurende een maand de machine op proef zou krijgen. Aldus werd overeengekomen en de vol gende dag kwamen ze met een mooie ma chine, die dan een maand op proef zou worden gegeven. De caféhouder teekende een klein brief je voor goede ontvangst, niet wetende, dat hij eigenlijk een koopbriefje teeken de, waarin verwezen werd naar een ver koopcontract, dat men hem echter niet liet zien. De twee reizigers waren heele- maal geen vertegenwoordigers der stof zuiger Mij., waarvan zij een exemplaar leverden. Een van hen was dat vroeger wel geweest en was op die wijze nog in het bezit van blanco ongeteekende koop contracten. Zij vulden een van die con tracten in en plaatsten daaronder val- schelijk de handteekening van den café houder. Met dit contract en het koop briefje zagen zij kans door bemiddeling van een vertegenwoordiger van de firma een machine te krijgen en bovendien, en daar was alles om begonnen, de provisie, die meer dan twintig gulden bedroeg, op te strijken. Eerst later, toen de firma bij den café houder om geld kwam vragen, bleek de fraude. De beide verdachten, de 25-jarige B. en de 28-jarige S., zijn gearresteerd en zullen ter beschikking der Justitie worden gesteld. Lijk gevonden. Bij een drijf jacht in de bosschen, behoorende bij het landgoed Roverstein te Bilthoven is, door één der drijvers in een dichtbegroeid jong sparrenbosch het in verren staat van ont binding verkeerend lijk gevonden van een man, van naar schatting ongeveer 50 jaar oud, terwijl dicht in de nabijheid van het lijk een heerenrijwiel stond. Eén der beenen van het lijk was een kunstbeen, terwijl het rijwiel een vast pedaal bezat. Van de vondst werd de po litie in kennis gesteld, die vermoedde, dat dit lijk misschien kon zijn van een sedert Mei j.l. vermisten ingezetene van Maars- seveen, zoodat men van deze vondst ken nis gaf ten gemeentehuize aldaar. De politie uit Maarssen met een familie lid van den sedert Mei verdwenen per soon, kwamen naar de plaats van vinding en zij herkenden in het gevonden lijk J. B., oud 50 jaar uit die gemeente, welke sedert 16 Mei j.l. vermist werd. Gezien de houding waarin het lijk werd gevonden, behoeft aan misdrijf niet gedacht te wor den. Brandstichting. In den nacht van 3 op 4 April 1931 brandde de heeren-modezaak van W. aan de Oude straat te Kampen af. Hoewel men reeds dadelijk verdenking tegen W. koesterde, kon toch geen schuld van brandstichting bewezen worden. De politie te Kampen vond echter dezer dagen aanleiding op nieuw een onderzoek naar de oorzaak van den brand in te stellen. W. werd aangehouden en heeft thans bekend den brand te hebben aangestoken door een brandende gaskachel naast het behang te plaatsen. De man is ter be schikking van de Justitie gesteld. Sint-Nicolaasetizijnknecht in arrest. Te Zaandam heeft gister avond de O.S.P. het St.-Nicolaasfeest aan gegrepen om propaganda te maken voor haar denkbeelden. Op het drukste uur van den avond zag men plotseling St.- Nicolaas met zijn knecht in vol ornaat over het marktplein schrijden, omstuwd door een groote schare toeschouwers. Op den mijter van den bisschop prijkten de letters „O.S.P.", op den zak van zijn knecht stond te lezen Kolijn's surprises: broodroof, steunroof e.d. Vóór het midden van de markt bereikt was, is de politie tusschenbeide getreden •n heeft zoowel „bieeehop" ale kneeht aangehouden en naar het bureau geleid. Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt wegens het houden van een vertooning waartoe geen vergunning was verleend en die aanleiding gaf tot verstoring der openbare orde. Vorstschadein't Westland. Tengevolge van de plotseling ingevallen koude hebben verscheidene Westlandsche kweekers vorstschade in de bedrijven ondervonden. Niet alle kweekers konden tijdig hun maatregelen nemen, zoodat en kele nagewassen onder de koude te lijden kregen. Van de tulpentrekkers eischte deze koude veel zorg en er moest hard worden gestookt om de temperatuur in de kassen stabiel te houden. Groentenuitvoer naar Frankrijk. Het departement van Ec. Zaken deelt mede, dat tengevolge van eenige wijzigin gen in de regeling voor den uitvoer van groenten naar Frankrijk, dezer dagen de induk is gevestigd als zouden voor den uitvoer van uien naar Frankrijk geen uitvoercertificaten noodig zijn. De aandacht van belanghebbenden wordt er evenwel op gevestigd, dat de ministerieele beschikking van 4 Jan. 1933 waarbij de uitvoer van uien naar Frank rijk zonder certificaat veboden is, nog steeds van kracht is. Een goedgeslaagde Pluimveefentoon- stelling te Gent. Flinke Nederlandsche deelname. Een schrijver van kippenartikeltjes is in zekeren zin een gelukkig mensch, hij behoeft nooit verlegen te zitten om een onderwerp en er is steeds zoo geweldig veel nieuws in de wereld te bestudeeren, dat het gemakkelijk is met wat nieuws te komen, zonder in oude dingen te ver vallen. Men zou elke week een flink blad vol kunnen schrijven met nieuwe vond sten op pluimveegebied, met wetenswaar dige besprekingen, doch moet tenslotte ook denken aan nieuwe lezers, die nog niet zoo ver op de hoogte zijn en voor wien men van tijd tot tijd het z.g. sei- zoenswerk eens herhalen moet. Jammer, dat verschillende vakbladen van dit der de rangs werk den hoofdschotel maken en de veel belangrijker wetenschappelijke voorlichting, die tenslotte den prikkel tot vooruitgang moet vormen, lang niet de noodige plaats krijgt. Dit alles viel me in toen ik Zateidag j.L op een somberen, guren herfstdag door Gent zwierf, na afloop der tentoonstel ling, welke daar gehouden werd. Ook Vlaanderen heeft meerdere pluimveebla den en thans werd mij al weer een nieuw blad getoond, dat zijn weg zoekt. Evenals dus in Nederland veel te veel bladen op dit gebied met al de nadeelen hier aan verbonden. Mijn doel in Gent was de z.g. tweede Technische Pluimveetentoonstelling, dat wil zeggen een tentoonstelling van aller lei hulpmiddelen ten behoeve van de pluimveehouderij. De eerste was goed ge slaagd en ik was zeer benieuwd hoe het nu in Gent zou gaan. Welnu, we kunnen direct zeggen, dat de zaak uitstekend ge slaagd is; niet minder dan 32 flinke stands, waaronder acht Nederlandsche, waren aanwezig en boden den bezoekers iets interessants. Ondanks het gure weer waren veel bezoekers aanwezig en al was de zaal ook akelig koud en ongezellig (een holle ijzerconstructie van 175 M. lang en 180 M. breed met glazen dak en bodem van zand), de belangstelling vooi de stands was er niet minder om. Ja, het was heel eigenaardig op te merken, dat de stands langs de wanden der zaal opgesteld, veel en veel meer bezoekers trokken dan de kooien met kippen, dui ven en konijnen, die het midden der zaal opvulden. De technische tentoonstelling, die uit ging van de jonge en energieke A.V.P.V. (Algemeene Vlaamsche Pluimveehouders- Vereeniging), had n.l. de zaal samen ge huurd met de Gentsche Pluimveevereeni- ging „Het Neerhof", die daar haar jaar- tentoonstelling hield. De zaak is nog in wording in Vlaanderen, het is nog een probeeren hoe het zich ontwikkelen zal en deze opzet door twee vereenigingen, brengt vele moeilijkheden mede. Zoo was er bijvoorbeeld nergens in de stad een flinke reclameplaat aanwezig, zelfs vlak bij het reuzen gebouw, waarin ook schouwburg en andere zaken gevestigd zijn, was geen plaat aanwezig, waar de tentoonstelling was en vele menschen liepen dan ook evenals ik in het groote modderige park, dat 's zomers zoo schit terend mooi kan zijn, te zoeken. Wat een verschil met de dagen als in dit Feest paleis in het park in het voorjaar de beroemde Floraliën-bloemententoonstel- ling gehouden wordt. Aan den anderen kant hebben de Vla mingen weer het voordeel, dat de spoor wegen hun medewerking verleenen en naast de reductie van 25 voor week end uitstapjes (Zaterdag en Zondag gel dig) nog een extra reductie van 10 voor de bezoekers der tentoonstelling toe stonden. De kippententoonstelling omvatte 342 nummers, ongeveer 30 nummers water vogels, ongeveer 1000 duiven en 130 ko nijnen. Kippenhouderij om mooie dieren en veeren te kweeken, lijkt mij een aar dige bezigheid, maar de kippenhouderij als middel, om geld met eieren en vleesch te verdienen, is van veel meer belang. Daarom is zoo'n technische tentoonstel ling interessant, men leert er de hulp middelen van het bedrijf kennen. Opvallend, in vrijwel alle stands waar kippen ra kuiken» vertoond werden, was een eeart «tandaardmodel eleetrleehe kunstmoeder en eveneens een uitstekend model hygiënische voederbak. Dat wijst er op, dat men in Vlaanderen op de hoog te van den tijd is. Het groote aantal stands van hande laren in pluimveebenoodigdheden is even eens een bewijs, dat deze menschen ver trouwen hebben in de toekomst van het bedrijf, anders zouden zij er de enorme kosten zeker niet voor over hebben. En dan was het aardig om te zien hoe vele groote kunstmoeders dicht bevolkt waren met duizenden kuikens, terwijl de meeste dezer diertjes van het ras der Noord-Hollandsche blauwen waren. Het is voor ons interessant, dat men daar in Vlaanderen, het vaderland van de be roemde Mechelsche koekoeken, thans uit Noord-Holland en andere streken van ons land duizenden en nog eens duizenden eendagskuikens van Noord-Hollandsche kippen importeert. Deze worden in Bel gië verder opgefokt en dan als Brussel- sche poularders ter markt gebracht. De kuikens moeten voorzien zijn van een certificaat der Rijksseruminrichting te Rotterdam, vermeldende, dat de kippen, waaruit de kuikens gefokt zijn, op pul- lorum onderzocht en daarvan vrij be vonden zijn. Deze handel in mestkuikens is thans in Vlaanderen zeer levendig en zelfs kui kens van Witte Leghorns, waarvan men dit toch allerminst zou verwachten, wor den voor de slacht opgefokt. Ik sprak een kippenhouder, die zijn machine van 16000 eieren voortdurend vol heeft liggen met Witte Leghorn-eieren, waarvan de kuikens bestemd zijn voor de slacht en hij komt nog steeds kuikens te kort. Er is daar dus een hoopvol leven in de brou werij! En ook eendenkuikens vinden zelfs gretig aftrek. Geen wonder dus, dat voederfabrikanten en anderen be langstelling hebben voor deze tentoonstel ling en degenen, die ik sprak, waren zeer tevreden over het succes, dat zij gehad hadden. Over deze stahds hoop ik den volgenden keer nog wat meer te ver tellen. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. AANKONDIGING VAN VERGADERIN GEN ENZ. TE GOES. Dec. 6 Gemeenteraad. 7 Uitvoering Ghr. Gymnastiek-Vereen O.K.K. 7 Filmavond vereen. Alg. Wetensch Belangen. 8 Chr. Vrouwenbond. 11 Verg. A.-R. Kiesvereen. 12 en 13 Uitvoering Toonkunst. 14 Tweede cursusavond Chr. Besturen bond. 21 Kerkconcert Geref. Kerk. 21 Lezing voor Alg. Wetensch. Belan gen. Jan. 11 Uitvoering Padvinders. 12 Chr. Winterlezing. 12 Ned. Ghr. Radio-avond. 22 Zendingsrede dr Bavinck. Febr. 22 Java Soemba-film der Geref. Kerken 27 Declamatie-avond vereen. Alg. We tensch. Belangen. Mrt. 2 Chr. Winterlezing. Programma van Dinsdag 5 Dec. HUIZEN 1875 M. K.R.O. 8—9.15 Con cert. 1011.30 Gramof.muziek. 12.152 Lunchconcert. 23 Vrouwenuurtje. 3 3.30 Gramof.muziek. 3.303.45 Cello. 3.454 en 4.304.45 Declamatie. 5.15 6 en 6.157 Het Orkest. 66.15 St. Ni- colaas. 812 Sinterklaasavond. HILVERSUM 296.1 M. A.V.R.O. 8—10 Gramof.-muziek. 1010.15 Morgenwij ding. 10.30—11 Zang. 11—11.30 Kook- en bakpraatje. 11.301 Concert. 12.15 Lunchconcert. 2.303 Omroeporkest. 3 4 Knipcursus. 44.30 Piano. 4.305 Kinderkoorzang. 55.30 Voor de Jeugd. 67.30 Concert. 811 St. Nicolaas- avond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 5 Dec.: Krachtige tot matige Oostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer. over dag lichte tot matige, 's nachts matige tot strenge vorst. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 4 u. 18 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6