DE ZEEDW feuilleton. HONiG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL TWEEDE BLAD. Uit de Provincie Bab Fenwicks verloving. oesters zou zijn te wijten aan het hit, dat de kweekera zich niet hebben gehou den aan do overeengekomen prijzen. (Wcrdt vervolgd.) VAN MAANDAG 4 DEC. 1933, Nr S5. REORGANISATIE VAN HET ONDERWIJS. Binnen enkele maanden een ontwerp tot algemeene bezuiniging. Verschenen is de Memorie van Ant woord aan de Tweede Kamer inzake de begrooting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen voor 1934. Hierin wordt opgemerkt, dat de scher pe critiek goeddeels hieruit voortvloeit, dat de critici de verschillende feiten en belangen niet zien in de juiste verhou ding. Het is 's ministers plicht om ons onder wijs te behoeden voor den ondergang, die van de financiëele positie des lands het gevolg kan zijn. 's Ministers onderwijspoli- tiek zal eerst kunnen worden beoor deeld, wanneer zijn constructieve plan nen ter tafel zijn gebracht. Dat uit zijn tot dusver voorgestelde incidenteele maat regelen niet de toeleg zou spreken om de vitale onderwijsbelangen zooveel mogelijk te ontzien, kan niemand redelijk volhou den. De ministerraad heeft het cijfer van 15y2 millioen bezuiniging, die moet wor den aangebracht, vastgesteld. Dit is al leen mogelijk door reconstructie van het onderwijsbestel in zijn geheel. Hiertoe heeft de minister zich gezet. De minister vertrouwt, dat een wetsvoor stel tot algemeene regeling van het onder wijs in zijn geheel binnen enkele maan den de Tweede Kamer zal hebben bereikt Concentratie en betere distributie van het voortgezet onderwijs acht de minister ge boden. De opheffing van de inspectie van het voorbereidend onderwijs is een be zuinigingsmaatregel, die geenszins betee- kent, dat van een wettelijke regeling van dit onderwijs is afgezien. De minister moet erkennen, dat bij hem twijfel bestaat, of de wijze, waarop thans de commissies voor georganiseerd overleg, in leeraars- en onderwijzers zaken in het overleg zijn ingeschakeld, inderdaad wel bevredigend is. Hij be houdt zich zijn oordeel voor. Zoodra het wetsvoorstel, houdende de algemeene regelen voor het onderwijs, zal zijn ingediend, zal automatisch de reorganisatie van het hooger onder wijs aan de orde zijn. Op concentratie zal daarbij moeten worden aangestuurd. Het betrekken in deze concentratie van de Landbouwhoogeschool maakt een on derwerp uit van gedachtenwisseling tus- schen den Minister en zijn ambtgenoot van Economische Zaken. Ongetwijfeld heeft de sterke uitbreiding van het aantal studenten de aan dacht van den minister. Intusschen kan hij de opmerking, dat de beperking zal moeten worden gezocht in een scherpere selectie, niet toestemmen, zoolang niet vaststaat, dat een selectie-methode be schikbaar is, die het inderdaad mogelijk maakt de minst geschikten uit te lezen. De excessen, die zijn voorgekomen bij het ontgroenen van studenten heb ber. ook den minister geërgerd. Meer ernst en sterker besef van fatsoen ware te wen- schen bij jongelieden, die door universi taire studie zich voorbereiden voor een belangrijke maatschappelijke positie. in een verbod van het groenloopen ziet d- minister geen heil. ::-Ü de afdeeling Voorbereidend hooger en middelbaar onder wijs wijst de Minister er op, dat er geen reden voor de meening is, dat het met de klassieke opvoeding te onzent niet in de gewenschte richting zou gaan. In tegendeel valt op dit gebied een vooruit gang te constateeren. Tot de taak van den Minist r behoort ook na te gaan, welke scholen voor voor bereidend hooger en middelbaar onderwijs zonder overwegend bezwaar kunnen wor den gemist. Vrij naar het Engelsch. 22). _o— „Heb je al eens een natte spons op zijn kop uitgeknepen? Dat wil nog wel eens!" „Neen, nog niet. We zullen het dadelijk doen'. Jack schudde langzaam het hoofd, ter wijl hij met zijn hand Venoms zwakken hartslag trachtte te controleeren. „Ik vrees, dat het vergeefsche moeite is, Dab, hem nog met middeltjes te kwellen. Laten we hem maar met rust laten. Het einde is niet ver meer, geloof ik". Maar het woord sterven stond niet in tvabs woordenboek. Het was haar on mogelijk, om werkeloos toe te zien, terwijl naar trouwe er zoo naar aan toe was. „Waarom zou hij doodgaan, Jack?" zeide ze onwillig. „Daarvoor behoef je hem maar aan te zien „Ja, ja, dat heb ik al lang genoeg ge daan; maar vergeet niet, dat hij van een taai ras is, hij kan het er nog best door halen. Herinner je je nog, dat hij in een klem was geraakt, en dat we een week hebben moeten zoeken, voor we hem von- dsn? Hij was zoo mager, dat zijn lichaam "-ofütomen stetót hfj i» mat de meaning dat het in deze tijden niet wel verdedig baar is kleine klassen van Rijkswege in stand te houden en te subsidiëoren. Echter mag niet uit het oog worden verloren, dat de vigeerende wetten het volle sub sidie aan gymnasia en hoogere burger scholen waarborgen bij onderscheidenlijk 36 en 40 leerlingen. Deze getallen zullen naar het inzicht van den Minister niet gehandhaafd kunnen blijven. De salarlBregellng der leeraren wordt onder de oogen gezien, o.m. ten einde na te gaan ln hoeverre In de tech niek dier regeling verbetering valt te brengen zonder de kosten te verhoogen. Dat het mogelijk zou zijn aan alle leeraren een vast salaris te verschaffen onafhankelijk van hun getal lessen, is buitengesloten. Gegeven het groot aantal te examinee- ren candidaten, zullen de kosten der eindexamens na de aan te brengen bezuinigingen niet te hoog kunnen wor den geacht. Wel is de minister van mee ning, dat het overweging verdient ook voor deze examens een klein examengeld te vragen. Daarvoor zal echter een wette lijke voorziening noodig zijn. De minister stelt zich voor het getal gecommitteerden bij de eindexa mens der hoogere burgerscholen tot drie te verminderen. Ook zoo zal een voldoend toezicht alleszins zijn gewaarborgd. Ook de minister acht het nijver heidsonderwijs voor jongens en meisjes, met inbegrip van het landbouw- huishoudonderwijs, en daaronder zeker niet het minst de ambachis- en vakscho len voor jongens, juist in dezen tijd van werkloosheid en economischen nood van zeer groot belang voor de volksopvoe ding en voor de economische weerkracht van Nederland. Van een sterke besnoei ing of feitelijke inkrimping van dit on derwijs is dan ook geen sprake. Ook het 'laxidbouwhuishoudonderwijs is seer sterk ontwikkeld, m tot dusver niet noemenswaardig besnoeid. In de toe komst zal men op geleidelijks Inkrimping bedacht moeten zijn. Het nijverheidsonderwijs voor meisjes behoort zoo eenvoudig mogelijk te worden gehouden. Dat het Staatsexamen ter verkrijging van deonderwijzersakte geheel zou worden afgeschaft, komt den minister niet mogelijk voor. Wel dient inperking van de gelegenheid om dit examen al te leggen te worden overwogen. Het denkbeeld om door wetswijziging mogelijk te maken, dat kweekelingen met de akte als onderwijzer zonder onmid dellijk toezicht in de school werkzaam kunnen zijn, wil de minister in over weging nemen. De leden, die de circulaire van 20 Juni 1933 inzake opheffing van open bare scholen in strijd achten met de wet, vergissen zich. De steller heeft er niet aan gedacht aan eenige bevoegdheid van den raad te kort te doen. Concentratie van bijzondere scho- 1 e n kan niet als voorwaarde worden ge steld voor die van openbare scholen. De ervaring heeft reeds bewezen, dat de schoolorganisaties van het bijzonder on derwijs bereid zijn om vrijwillig te doen wat de financiëele nood eischt. De minis ter zal niet een zoodanigen toestand schep pen, dat ouders, die voor hun kinderen veel hechten aan de openbare school, ge dwongen zullen zijn, hen naar de bij zondere school te zenden. De onderwijzers, die waarde hechten aan den bloei der openbare school, zul len dezen kunnen bevorderen door een minder scherpe tegenstelling te maken tusschen hun optreden in hun functie en dat daarbuiten. Indien er onderwijzers zijn, die de viering van den len Mei op de scholen bevorderen en die van den verjaardag van de Koningin tegengaan, dan ligt het op den weg van de gemeente en schoolbesturen, in wier dienst zij zijn, hieraan een eind te maken. Den minister is van een dergelijk optreden in de school niet gebleken. De Minister deelt mede, dat in samen werking met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken een ontwerp van wet tot bescher ming van leerlingen tegen de gevolgen van besmettelijke ziekten van personeel aan inrichtingen van onderwijs in ge vorderden staat van voorbereiding is. wel een vogelkooi geleek, zoo staken de ribben er door, en toen dacht jij ook, dat hij het niet halen zou. Hij heeft zoo'n stevig gestel. O", ze hief smeekend de handen op „laten we het nog niet op geven". „Maar lieveling, toen was hij heel wat jonger. Hij zal nu al vijftien zijn, denk ik" „Vijftien!" haar stem klonk scherp. „Wat is vijftien jaar nu. En ia het niet wreed, dat vijftien jaar oud is voor een hond, terwijl menige stomme visch, waar niemand wat om geeft, een eeuw leeft en alleen al twintig jaar noodig heeft om volwassen te worden?" Haar zachte wang rustte tegen den grijzen snuit van den hond, terwijl ze Jack aankeek. Inderdaad, op dit oogenblik zou hij iedere wet wreed vinden, die zijn lieve ling leed zou berokkenen. Hij kon haar niets weigeren. „Jack, laten we toch nog eens probeeren met een spons; haal die van jou even, hier in de keuken ia er niets". Het zal nauwelijks twee minuten ge duurd hebben, dat Jack met zijn kande laar den langen weg naar zijn kamer en weer terug - aflegde; echter, toen hij naar adem hijgend, weder in de keuken was aangeland, bleek het reeds niet meer noodig. Bab lag in dezelfde houding geknield, al» tont hij haaz verliet; ze eprak niet, Voor f 1,70 per week kunt U in het bezit komen van een N.S.F.- of Philips- toestel met electro-dynamische luidspre ker. Hoofdagent; J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Motorschip gezonken. De opvarenden gered. Zondagmorgen omstreeks half elf is op de Westerschelde het Ned. motorschip „Maco", metende 190 ton, schipper Pik, geladen met suiker bieten, komende van Breskens met be stemming naar Dinteloord, door den Oos tenwind en hooge zee, gevuld geraakt en gezonken. De vier opvarenden, twee man nen en twee vrouwen, hebben zich met de roeiboot kunnen redden en zijn geroeid naar een in de nabijheid li'ggenden Duit- schen sohoener en daar aan boord gegaan. Een motorboot van het Nederl. Loods wezen heeft hen vervolgens afgehaald en naar den wal 'te Vlissingen gebracht. Per soonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Ned. Chr. Landarbeiders- bond. Dia trictsver ga dering te Goes. Zaterdag vergaderden in de mel'k- salon-Bustraan te Goes d'e afgevaardig den van zoo goed als alle afdeelingen van den Ned. Chr. Landarbeidersbond op Z.- en N.-Beveland onder voorzitterschap van den heer P. Luikenaar uit Wolfaartsdijk, die de vergadering op de gebruikelijke wijze opende. Medegedeeld werd, dat dit jaar niet een groote Provinciale Landdag zal worden gehouden, maar dat bijeenkomsten voor elk district of eiland zullen worden geor ganiseerd, waarop zooveel mogelijk alle leden zullen worden bijeengebracht. Na de afhandeling van versohillende- huishoudelijke zaken hield de heer De Groot van Hoedekenskerke een inleiding over de beoefening van 'huisvlijt, speciaal voor werkloozen, zooala die vcrigen win ter in zijn woonplaats plaats had. Ook.de plannen voor dezen winter werden uiteen gezet. Krachtig werd aanbevolen ook in andere plaatsen te komen tot beoefenen van huisvlijt. Een levendige bespreking volgde op dit onderwerp. Daarna sprak de heer A. Vingerling, hoofdbestuurder uit Goes, over: „Onze taak voor den komenden winter". Spr. handelde o.a. over de uitkeering uit de werkloozenkas en de wijzigingen daarin toegepast of aanhangig, over de werkverschaffing en de contactcommissie in elke inspectie tot welker instelling Min. Slotemaker de Bruine heeft besloten en de steunregeling. Wat dit laatste betreft zal het wellicht hier en daar noodig zijn aan de gemeentebesturen te verzoeken de zelfde toeslagen die aan de steuntrekken- den worden gegeven ook toe te kennen aan hen, die uit de Bondskassen trekken, ten einde te voorkomen, dat ongeorganiseer den zouden worden bevoordeeld boven •georganiseerden. Een langdurige bespreking volgde op deze inleiding, waarbij tal van vragen uit de practijk der werkioozenzorg werden ge steld en beantwoord. Bij de rondvraag gaf de heer De Lange uit Goes in overweging te trachten ook op N.-Beveland een Chr. Besturenbond op te richten. Verdere pogingen hiertoe zullen worden aangewend. Ds He'tebrij te 'Rilland eindigde met dankgebed. Aan den assistent Ie klasse J. Ba- rentsen van het post- en telegraafkantoor te Middelburg is op zijn verzoek met in gang van 1 Januari a.s. eervol ontslag verleend met toekenning van pensioen. De oesterp&cht. Door het be stuur der Visscherijen op de Zeeuwsche Slroomen is aan alle pachters van oester- perceelen een circulaire gezonden, waarin wordt medegedeeld, dat de bedoelde pach ters niet op pachtsom vermindering behoe ven te rekenen, wanneer de lage prijs der doch wees naar het lichaam in de mand. „Het hoeft niet meer, Bab, hij is dood", zeide Jack met zachte stem. Met afgewend gelaat en gebogen hoofd, met de vlecht van heur haar over de wit te, losse kimono die ze droeg, met het schijnsel van het vuur op haar, dat haar lokken in gouden kleuren tintte, bleef Bab in dezelfde houding liggen. Jack zette zijn kandelaar neer en legde de spons op ta fel, waarna hij op haar toetrad; met zijn hulp kwam ze moeizaam overeind, ze liet hem zelfs haar handje, dat hij bleef vast houden en keek hem met verduisterde oogen in het gelaat. „Ik ik wilde, dat honden nooit hoefden dood te gaan nooit. Ik ik wou, dat ik niet zooveel van Venom ge houden haid". „De oude stakker! Helt is eenmaal des werelds loop, dat menschen en dieren sterven Bab. En daar zal God Zijn bedoe ling wel mee gehad hebben, denk ik. Bo vendien, als een hond zoo erg oud wordt, wordt hij vies en onaantrekkelijk het is beter, dat hij heengaat, nu hij gewaar deerd wordt". „Nu Jack, dan zou ik het er wel op ge waagd hebben; maar ik heb nog nooit een hekel aan eenig dier gekregen, ik veran der nooit in die dingen". „Neen Bab. dat weet ik." „Nooit miste hij een rat ala hij er een achtervolgde, Jack." Middelburg. Onder presidium van dhr D. N. Loodewijk, vergaderde Vrijdagavond da afd. Middelburg van den Algem. Ned. Ohr. Ambtenaarsbond alhier. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgedaan, sprak d'hr J. Goote, lid van het hoofdbe stuur. In een „Rondblik" eprak hij over de Ambtenaarflpositie en de taak der Chr. Valkorganisatie in dezen tijd van ongeloof en revolutie en de waarde die de studie der Christelijke beginselen daarbij 'heeft. Na 'n korte gedach t en wisseling werd de vergadering gesloten. Goes. De Goesche Wijkverpleging en de T.B.C.-vereeni'ging aldaar ontvingen van de Nederlandsch'a Naaiwerkvereeniging, afd. Goes, door bemiddeling van mevr. E. Pilaar-Kakebeeke en mej. H. Slegt, resp. 100 en 50 stuks bleedings tukken. Kapells. Overgeplaatst van station Ka- pelle-Biezelinge en benoemd tot Halte chef ingaande 16 Dec. e.k. met standplaats 's-H. Arandsikerke, de heer J. G. Treffers. Wemeldinge. Het aardappelscheepje van schipper Hout, op weg met een lading aardappelen van Tholen en bestemd naar Amsterdam, kwam alhier binnen met lek kage. Met een pompboot langszij heeft de schipper de reis voortgezet. Hoedekenskerke. Loop der bevolking over November 1933. Ingekomen: Corne lia de Winter en gezin, veldarbeider, van Baarland. Vertrokken: Cornelia Frans Castel, bak kersknecht, naar Goes; Cornelia Lukasse, zonder 'beroep, n. Wisse nik erke; Adriaan Steenbakker, winkelier, naar Terneuzen; Frans da Groot, matroos, naar Antwer pen; Cornelia Franse, werkman, naar Wieringernieerpolder. Krabbendijke. Zaterdagmiddag werd het pas voltooide nieuwe Groene Kruis- gebouw geopend. Van de genoodigden za gen wij aanwezig: Burg. Strick v. Lln- schoten, beide wethouders en eenige ge meenteraadsleden en het bestuur van het Groene Kruis, met hun vrouwen, de 'be sturen van de Groene Kruisvereeniging te Waarde, Kruiningen en Rilland, van de vereen. Krabbendijke-Waarde 'tot uitzen ding van 'kinderen enz. In de bovenzaal hield de voorzitter, dhr J. Frelier, een toespraak: Ruim 3 maan den geleden, bij de eerste steenlegging van dit gebouw waren op dit terrein een klein groepje mannen bijeen, alleen de bestuurs leden van het Groene Kruis. Thans zijn we in groeten getale aanwezig om getuige te zijn van de ingebruikneming van dit gebouw, dat een uiting is van de humane beginselen van het Groene Kruis. Hier is meer dan een magazijn van het Groene Kruis, dan een bergplaats. Toen n.l. het plan gerijpt was om een magazijn met woning en garage te bouwen en dit reeds voor een groot deel in uitvoering was, heeft 'Dr Nieuwenhuyse er iets aan toe gevoegd, dat juist een zoo groote waarde aan dit gebouw geeft. Het is hier deze groote ruime kamer, ingericht tot consul tatiebureau met wachtkamer, tevens die nende tot 'gebruik van de 'hoogtezon. Dit laatste, is een geschenk van de Vereen. Krabbendijke-Waarde tot uitzending van kinderen, een vorstelijke gift, waarvoor wij niet dankbaar genoeg kunnen zijn. Als alle Krabbendijkenaren het groote belang van deze stichting inzien en hun oude verplichtingen aan het Groene Kruis handhaven, dan 'kan dit alles gemakkelijk in stand gehouden worden. Spr. brengt een woord van lof aan den architect tevens uitvoerder van 'het werk, den heer Wabeke. En niet in de laatste plaats aan den ijverigen penningmeester Jacobusse, die de leidende en voortstu wende kracht in vele aangelegenheden is geweest. Het Groene Kruis bezit thans een gebouw dat een sieraad is van de ge meente, waarop we trotsch kunnen zijn. Voor de bijeengebrachte geldmiddelen zijn wij dankbaar. We denken hierbij aan de Ingezonden Mededeeling. Deze opmerking was nu niet direct in de lijn van Jack's gedachtengang, doch de klagende toon van baar stem sneed hem door bet hart. „Hij was de slimste, trouwste hond van de wereld", zeide hij met overtuiging, ter wijl hij een blik op de mand sloeg, die naast hem stond; en zoo spraken ze ver der, op fluistertoon verhaalden ze elkan der maar Bab het meest van de heldendaden van den gestorven makker. In het Oosten begon zich de hemel al zwak rood te kleuren; in de kachel was het vuur reeds lang gedoofd; doch Bab voelde de koude niet, zoozeer was zij ver vuld met haar verlies. HOOFDSTUK X. Dien zelfden morgen bleek het weer omgeslagen, de lucht zag er dreigend uit en de wolken deden aldoor pogingen hun overtolligen watervoorraad kwijt te ra ken. Men was besloten, dat de logees van Combe naar de Hanleys zouden gaan, die in het gelukkig bezit waren van een over dekte hockeybaan om met dat spel den tijd te dooden. Toen het gezelschap op het punt stond te vertrekken, vroeg men: „Waar is Bab?" Én toen bleek, dat de dochter des hui zes zich nog niet vertoond had, evenals de heer Holland, die volgens mevrouw Kanfnuran in Croxton vu gun jagen. Ijverige pogingen, dia mevr, Nieuwen- huyae-Voa in het werk stelde voor een bazaar, Spr. dankte ook Dr Nieuwenhuyse die de zaak. met raad en daad heeft ge diend, Ook Dr Maren Bentz van den Berg danken we voor zijn adviezen en wenken. Ten slotte een woord aan den scheiden den magazijnmeester Piet Smit, Vanaf de oprichting der Vereen., meer dan 25 jaar geleden, is hij met grooten ijver werkzaam geweest. Het is wel tragisch, dat een ge schokte gezondheid hem noodzaakte ont slag te nemen. We wenschen hem nog jaren van welverdiende rust, Spr. hoopte dart de nieuwe bewoners, van Boven en vrouw, dit keurig gebouw netjes in orde zullen houden en aan hun voorganger een voorbeeld zullen nemen. Spr. hoopte, dat deze stichting aan haar doel zal beant woorden. Namens het bestuur verklaarde hij het nieuwe gebouw geopend. Hierna voerde de burgemeester het woord. 'Van Dr Hondelink uit Utrecht, die in dertijd 'het instituut van pleegzusters mede in 't leven riep, was een 'telegrafische ge- luikwenseh ingekomen. Eveneens van Dr Maren Bentz van den Berg, die verhin derd was wegens ziekte. Hierna werd een rondgang gemaakt om alles te bezichtigen. Ieder was vol lof over de practische en nette inrichting. Boor de afd. Krumingen-Hansweert- Schore was een fraai bloemstuk gezonden. Vrijdagavond hield de afd. van den Ohr. Landarbeidersbond een openbare vergadering, die 'goed bezocht was, onder leiding van 'haar voorzitter A. Meeuwse. Als spreker trad op dhr Vingerling uit Goes, die vooral de noodzakelijkheid van Ohr. vakorganisatie nog eens besprak voor hen, die nog ongeorganiseerd waren. Na de openbare vergadering werd nog een leden-vergadering gehouden, waar over werkverschaffing en steunregeling gespro ken werd. Blijkens een mededeeling in „De Kampioen" heeft de hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaart in de direc tie Zeeland aan den A.N.W.B. en de K.N. A.'C. medegedeeld, dat de rijksweg nabij het kruispunt met den Zuidweg in deze gemeente van een asverkeersstreep zal, Worden voorzien. Ook zullen eenige wit- gevorf'de paaltjes het kruispunt aangeven. Aan 'het postkantoor Krabbendijke en de daaronder ressorteerende hulppost- kantoren is gedurende de maand Nov. 1933 ingelegd 11872.71, terugbetaald 8524.28. Amemuiden. Vrijdagavond werd in de Ohr. School een ledenvergadering gehou den door de afdeeling Mi!ddelburg-Arne- muiden van den Chr. Metaal-Bewerkera- bond. Na gebruikelijke opening door den vooras iter, dhr P. Meliefate, verkreeg de Idistricts-hoofdbestuurder, dhr H. Wedse- laar te 'Dordrecht het woord over het on derwerp: „De oude strijd op breeder front". Allereerst gaf spr. een overzicht van den slechten economischen toestand inzonderheid voor de metaalindustrie. Tegen de schoonklinkende leuzen van het Fascisme moert ernstig worden gewaar schuwd, daar 'het even gevaarlijk is als het vroeger bestreden liberalisme, socia lisme en communisme. De Christen echter belijdt en erkent openbaring Gods in natuur en schriftuur. Daarom moet de Chr. arbeider staan op den 'grondslag van Gods Woord, om al- zoo elkander in deze moeilijke tijden te steunen te schragen. Na nog eenige be spreking volgde sluiting. Zoutelande. Vrijdagavond hield de Clir, Meisjesvereen. „Martha" onder grooii be langstelling haar 14de jaarvergadering in de school. Uit het verslag der secretaresse bleek, dat de vereeniging 23 leden tolt en dat er dit jaar 101 kleedingstukker. kun nen worden uitgereikt. Uit het verslag der penningmeesteresse bleek, dat er in kas is f 90.96. Een leuke samenspraak werd gehouden, n.l.: „De mechanieke dienstbode". Verder werd de avond gezellig doorgebracht, afgewisseld 's Middags om twee uur vond Bab, die zoo juist was opgestaan en die er weer frisch en blozend uitzag, hem in de eet kamer. De gasten zouden in Hanley blij ven lunchen. „Hoe lang ben je al op, Jack," vroeg ze, terwijl ze hem goed gehumeurd op den schouder klopte. „Sinds gistermorgen negen uur." „W-a-t?" „Het is mij niet mogelijk op klaarlich ten dag nog te gaan slapen. Ik slaap nooit overdag." Jack had in zeker deel van den tuin, van waar uit men een ze ker venster kon zien, heen en weer ge wandeld, doch eindelijk had de hardnek kigheid, waarmede het gordijn gesloten bleef, hem verjaagd. Bab keek hem on derzoekend aan. „Dan zul je wel moe zijn, ik kan het aan je zien. Ik had Rawle gevraagd me om een uur te wekken en ik heb geslapen, tot zij mijn kamer binnenkwam, nu ben ik weer zoo frisch als een hoentje. Becket zegt, dat het gaat regenen." Ze keek met onderzoekende blikken naar het grauwe panorama van de vallei, heuvels en bo«- schen, dat men van uit het raam zien kon. „Wat denk jij er van?" „Het gaat kletteren," zei hij lakoniek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5