re en Rechtszaken land- en Tuinbouw Wetenschap en Kunst Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Finantiëele Berichten Hiloop Verknopingen en Aanbesledingerr rechtvaardigheid *n eet de Grondwet. Het sluit voor de betrokkenen den weg naar den rechter af, zoodat zij als 't ware reohtloos moeten toezien, hoe de Staat hen wederrechtelijk benadeelt. De heer Aalberse betoogde, dat het pensioen een gedeelte is van de contra-prestatie voor de prestatie van hen, die hun werkkrach ten leveren. De Regeering begaat met dit wetsontwerp een daad, die een particulier met den strafrechter in aanraking zou brengen. In parlementaire kringen verluidt, vol gens de N. A r n h. C r t. wij' zagen het in geen ander blad vermeld dat Minister Colijn er niet aan denkt om voor het dreigement dat in de woorden van prof. Aalberse besloten ligt, op zij te gaan. „De Regeering schijnt vastbesloten te zijn, indien noodig niet alleen de porte- feuillekwestie te stellen, doch tot Kamer ontbinding over te gaan." Het Dagb 1. v. N.-B rab. en Zee land merkt in verband met deze kwes tie op: „Men lette op dezen gang van zaken! De Regeering kan er niet buiten om eindelijk over het vraagstuk van den gul den, die met het goud in de hoogte is ge gaan, te gaan discussieeren. Neemt men eenmaal het standpunt in, dat geen enkele sehuldeischer recht heeft op méér geld, dan op zooveel als overeen komt met de feitelijke koopkracht van het bedrag, dat in andere omstandigheden is toegewezen, dan is niet alleen de weg ge- effend voor een herleiding van pensioe nen, van salarissen, van loonen, van hu ren, van hypotheek- en andere renten, maar ook vande uitgeleende schuldbedragen! En zoo zal de Regeering er al heel spoedig toe moeten komen om, hoe on willig zij daartoe tot dusver is geweest, toch het vraagstuk der muntcorrectie te gaan behandelen." bedmg ran den eteow tot hot maximum tan 1710 millioen K.G. wordt en blijft gelimiteerd, De rentabiliteit onzer landbouwbedrijven In „Landbouw en Maatschappij", het orgaan van den Nationalen Bond van dien naam, maakt de heer B. Meihuizen een berekening omtrent de rentabiliteit onzer landbouwbedrijven aan de hand van de gegevens der boekhoudbureaux van de Groninger Maatschappij van Landbouw en van het Drentsch Landbouwgenoot- schap, gecompleteerd door het verslag van den accountant P. H. Bakker te Veendam, over de financiëele resultaten van 25 boerderijen in de oude veenkoloniën. Zoo kwamen gegevens ter beschikking over de weidebedrijven in West-Groningen, de akkerbouwstreken op de klei, de veen koloniale bedrijven in de zandbedrijven in Drenthe. Bij de eerste werd de grondrente niet berekend, bij de laatste groepen slechts de werkelijk betaalde pacht of rente. Ter bepaling der juiste rentabiliteit moet wel terdege de grondrente in de berekening worden opgenomen. Bij een berekening, gebaseerd op een „redelijke waarde" van den bodem, en hierbij uitgaande van een prijs van f2000 per H.A. voor het beste cultuurland, neemt de heer M. aan voor de drie eerstgenoem de groepen van bedrijven een prijs van f1800 per H.A. en voor de Drentsche be drijven van f1500 per H.A. Bij deze prij zen is de bezwaarde eigenaar ongeveer geruïneerd, daar heel vaak voor ongeveer deze waarde de bedrijven bezwaard zijn. Berekend naar een rente van 4 pet. be draagt dan de grondrente voor de 4 typen van bedrijven f72, f72, f72 en f60. Volgens de cijfers der boekhoudbureaux bleven op die bedrijven over per H.A. zonder grondrente, eigen loon en risico f6, f40, f49.50 en f24.50. Nemen we aan, dat de boer een rede lijke belooning voor zijn werk mag heb ben, dan mag dat toch stellig bedragen voor een landbouwersgezin als bestaans minimum f800. Het voor den ouden dag te vormen kapitaal, dat toch ontegen zeggelijk door deze ondernemers moet kunnen worden gevormd, wordt hierbij buiten beschouwing gelaten. In „betere" tijden kan daarvoor dan gezorgd worden. De f800 omgeslagen per H.A. over de bedrijven, die gemiddeld 30, 45, 25 en 20 H.A. groot zijn, bedraagt deze bedrijfslast f27, f 18, f32 en f40 per H.A. Alles bij eengenomen blijkt dus, dat het tekort over 19321933 per H.A. bedraagt f93, f50, f54.50 en f75.50. De kleibouwboer zal dus op zijn 45 H.A. f2250 tekort komen. Indien hij zijn bedrijf van 45 H.A. en van een waarde van f90.000 vrij en on bezwaard in zijn bezit heeft en hij f800 als loon berekent, zal hij dus als rente kunnen berekenen f 2250 f 800 =f 1450 of nog geen 1 y2 pet. De Drentsche huurboer zal volgens deze berekening op een bedrijf van 5 H.A., het meest voorkomende bedrijfstype, zonder voor zich een cent te verdienen, nog f50 te kort komen. Voor de bietenverbouwers. De Commissie inzake steun aan de sui kerbietenteelt, deelt mede, dat voor de suikerbieten, waarvoor geen garantie beschikbaar is, geen aanvullende steunregelingen te verwachten zijn. Dengenen, welke over dergelijke bieten beschikken, wordt aangeraden on daar voor een zoo goed mogelijke bestemming te zoeken, hetzij voor veevoeder, hetzij op andere wijze. Hoewel dit buiten de bemoeiing der Commissie ligt, maakt de Commiss'e er op opmerkzaam, dat bij levering aan suiker fabrieken daarvoor slechts een lage prijs »1 kunnen worden uitbetaald, daar bet Kantongerecht la Middelburg Terechtzitting van 29 November 1933. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Te Westkapelle een weg tot eenig doel innemen: W. M. Lzn, te Westkapelle f10 b. s. 10 d. h. Te Vlissingen wateren buiten de daar toe bestemde bakken en zich in kenlijken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevinden (bij herhaling): J. M. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. en 3 d. h. Te Vlissingen, zonder vergunning van B. en W. voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden: H. B. te Beverwijk f3 b. s. 3 d. h. Te Middelburg wateren buiten de daar toe bestemde bakken: H. dé R. te Oost en West-Souburg f3 b. s. 3 d. h. Te Middelburg, zonder vergunning van B. en W. voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden: P. de V. te Oost- en W.- Souburg, geen straf in verband met de omstandigheden, waaronder het feit is gepleegd. Overtreding reglement op de wegen en voetpaden: P. L. te N.- en St.-Joosland f5 b. s. 5 d. h. Te Zeeland aan den voet der dijken schelpdieren rapen: M. G. te Arnemuiden f5 b. s. 5 d. h.; J. v. B. te Arnemuiden. f5 b. s. 5 d. h. Zonder vergunning over de kanaal gron den, welke geen openbare wegen zijn, met een voertuig rijden: A. v. d. V. te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; C. B. te Oost en West-Souburg f5 b. s. 5 d. h.; A. M. te Antwerpen f5 b. s. 5 d. h.; J. de J. te Nieuwdorp f5 b. s. 5 d. h, Visschen in een water, waarvan een ander de rechthebbende op het vischrecht is: G. R., zonder bekende woon- en ver blijfplaats f3 b. s. 3 d. h. Overtreding Arbeidswet, bij herhaling binnen twee jaar: P. A. S. te Vlissingen f5 b. s. 5 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zijn koo- pen over eens anders grond: H. K. te Middelburg, geen straf; J. A. G. te Mid delburg, geen straf. Dronkenschap op den openbaren weg: A. J. G. te Rotterdam gedomiciliëerd f 15 b. s. 15 d. h.; H. G. te Middelburg f 10 b. s. 5 d. h.; H. M. B. te Middelburg f 15 b. s. 15 d. h. StrooperijJ. P. Ch. te Koudekerke f 0.50 b. s. 1 d. h. Rijden met een rijwiel/motorrijtuig op zoodanige wijze en/of met zoodanige snel heid, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: A. A. te Kou dekerke f10 b. s. 10 d. h.; J. C. R. te Middelburg f10 b. s. 10 d. h.; A. J. J. v. d. B. te Rotterdam, vrijspraak. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering der daartoe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs ver- toonen: O. H. K. te Goes f 10 b. s. 10 d. h.; O. H. K te Goes f5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een rijwiel op een rijwielpad, links naast een anderen wiel rijder rijdende, niet op tijdige waarschu wing aan een wielrijder, die hem tege moet rijdt, de noodige ruimte tot pas- seeren geven: A. T. te Middelburg fl b. s. 1 d. h. 's Av. fietsen zonder licht: C. C. te Arne muiden f5 b. s. 1 w. t. s.; A. H. te Vlis singen f5 b. s. 5 d. h.; D. F. te Koude kerke f5 b. s. 5 d. h.; M. de B. te Mid delburg f2 b. s. 2 d. h. Fietsen zonder bel: A. J. te Koudekerke f5 b. s. 5 d. h. 'sAv. rijden met een motorrijtuig zon der licht: J. G. te Ovezande f 5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: A. J. J. te Breskens f5 b. s. 5 d. h. Met een rijwiel een weg, welke voor het verkeer met rijwielen in beide richtingen is gesloten, berijden: C. R. te 's-H. Arends- kerke (2 b. s. 2 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: P. de V. te Vrouwen polder f2 b. s. 2 d. h.; L. K. te Koude kerke f2 b. s. 2 d. h.; Ma. Aa. W. te Domburg f2 b. s. 2 d. h.; W. B. M. te Arnemuiden fl b. s. 1 d. h.; L. v. D. te Groede f2 b. s. 2 d. h. Met een rijwiel in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: J. E. D. H. te Vlissingen fl b. s. 1 w. t. s. Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt van wegen niet den voorrang aan verkeer van rechts geven: C. R. te Vlissingen f10 b. s. 10 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig op den weg niet behoorlijk uitwijken naar links bij het inhalen van een motorrij tuig: A. M. te Rotterdam f10 b. s. 10 d. h.; M. J. S. te Vlissingen f5 b. s. 5d. h. Met ingang van 1 Dec. is de heer mr. P. van Empel, beëedigd klerk ten parkette van het kantongerecht te Mid delburg, aangewezen als waarnemend ambtenaar van het O. M. bij de Kanton gerechten in het Arrondissement Middel burg, terwijl is ingetrokken als zoodanig de aanwijzing van den heer mr P. E. Vogelvanger, advocaat en procureur te Middelburg. Hooger beroep. Door J. M. F., slager te Souburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Vleeschkeu- ringswet is veroordeeld tot 14 d. h., met last tot openbaarmaking van het vonnis op kosten van verdachte. Idem door G. G., caféhouder te Zaute- lande, door dan Kantonrechter te Mid delburg veroordeeld t« van het afet den geheelen Zondag zijn café gesloten houden tot f0.50 of 1 d, h. Idem door G, P., pensionhouder te Zoutelande, wegens als bezoeker zich op den Zondag in voormeld café bevinden, ook tot f 0.50 of 1 d. h. Was Zacharias Jansen een valsche munter? Een der straten in de voormalige Wa tergraafsmeer is naar Zacharias Jansen, den z.g. uitvinder der verrekijkers, ge noemd. De heer H. F. Wijnman herin nert er in het laatst-verschenen nummer van het Maandblad Amstelodamum aan, dat, blijkens hetgeen de heer G. de Waard te Vlissingen, in zijn werk „De uitvinding der verrekijkers" heeft meegedeeld, deze Zacharias Jansen slechts een handig len- zen-slijper en namaker van verrekijkers was. Bovendien was hijeen valsche munter, omdat hij zich geruimen tijd be zig hield met het vervaardigen van Spaansche koperen munten, een misdrijf waarop toenmaals de doodstraf stond. Eerst Zacharias' zoon heeft later zijn va der als uitvinder van de verrekijkers ge pousseerd en dit verhaal werd gretig aan vaard. In verband hiermede vraagt de heer Wijnman zich af: moet er te Amsterdam een straat bestaan, genoemd naar een du bieuss figuur als Zacharias Jansen? Z.i. behoort de naar hem genoemde «traat zoo spoedig mogelijk te worden herdoopt. Er zijn nog genoeg werkelijke uitvinders of ontdekkers, die voor de eer in aaumer- king kennen. De koude. AMSTERDAM. In Artis werd vannacht een temperatuur waargenomen van 6.8 gr. C. onder nul; te Groningen en De Bilt van 10 gr. HOORN. Hoe hard het vannacht ge vroren heeft, blijkt wel uit het feit, dat het IJsselmeer van Hoorn uit gezien een onafzienbare ijsvlakte is. ENKHUIZEN. Het IJsselmeer is, zoo ver het oog reikt, met ijs bedekt. Alleen de vaargeul naar Enkhuizen is nog open. Vanmiddag zal de boot naar Urk voor- loopig de laatste reis maken en nog en kele runderen vervoeren, teneinde de eilandbewoners van vleesoh voor enkele dagen te* voorzien, Vanavond zal worden beslist over den dienst Enkhuizen-Stavo ren. HOLLUM. Door den krachtigen Oosten wind is de waterstand op de Wadden zeer laag en is het onmogelijk om de postboot te laten varen. Ameland is daardoor ge ïsoleerd. Sedert twee dagen is geen post ontvangen. BERLIJN. Het was vannacht een zóó koude nacht, als Berlijn in lang niet ge kend heeft. De ijsbanen konden vanmor gen worden geopend. In de binnenstad be droeg vannacht de temperatuur 13 gr. on der nul en in de buitenwijken 15 gr. LONDEN. Ook in geheel Engeland heerseht strenge koude. Op vele plaatsen is sneeuw gevallen. In Zuid-Wales lag de sneeuw 1 M. dik. Aan de Oost- en Zuid kust stormt het. WORKUM. De autobus Makkum Workum is op een melkwagen gereden. De chauffeur kreeg glaswonden, terwijl een passagier licht werd gewond. AMSTERDAM. Vannacht is in perceel Nassaukade 319 ingebroken. Er is een geldkistje, inhoudende f 700 gestolen. VELF. Toen het echtpaar S. gister avond thuis kwam, bevonden zich drie mannen in de keuken, die direct de vlucht namen. De politie werd onmiddellijk ge waarschuwd met het gevolg, dat spoedig een der mannen, gekleed in leeren motor- jekker werd gearresteerd. Hij was in het bezit van een geladen revolver. Later zijn ook de beide anderen gearresteerd. LONDEN. Het kabinet kwam heden morgen in buitengewone zitting bijeen ter bespreking van de gerezen moeilijkheden tusschen Groot-Brittannië en Ierland. WEENEN. De Bondskanselier, dr Doll- fuss, zal zidh deze week onderwerpen aan een reeds enkele maanden uitgestelde keeloperatie. WEENEN. Het vermogen der N. S. D. A. P. in het district Weenen is in beslag genomen. Van de zijde der N. S. D. A. P. wordt deze daad onwettig genoemd, daar de partij niet is ontbonden. HAWAÏ. De vulkaanuitbarsting is de hevigste sedert 1903. Drie breede lava- stroomen vloeien uit den krater. Ds Aya Sofia. ÏSTAMBOEL. Alhier woedt een groote brand, die wordt aangewakkerd door den hevigen wind. Het Paleis van Justitie staat ook in brand, terwijl do beroemde Aya Sofia, nog geen 25 M. daarvan gele gen, groot gevaar loopt. BOEKAREST. Aan den Beneden Donau woedt een hevige storm, die groote scha de heeft aangericht. Dertig elevators wer den omver en in den Donan geworpen. Verschillende schepen zijn gezonken en van vele huizen woeien de daken al. MONTEVIDEO. De Pan-Amerikaansche conferentie is met groote plechtigheid in het parlementsgebouw alhier geopend. On danks de koude was er een groote menigte MIDDELBURG. Gehuwd: L. Kodde, 83 J. en E, C. Bosschaart, 23 j. Bevallen: J. E. van Zweeden, geb. Klaasse, d.; J. C. de Kok, geb. Murre, z. Overleden: A. Krijger, 45 j., ongeh. z.; J. J. Blanker, 82 j., geh. met H. M. Ta- kens; N. F. Lindenberg, 60 j., geh. met J. C. Tisserand. GOES. Huw.-afk.: Abraham Walg, 28 j. jm. te Goes, laatst te Bergen op Zoom en Ester Cracau, 25 j. jd. te Vlissingen. Geboren: Jacobus z.v. Cornelia Karelse en Sara Elizabeth Luteijn; Wilhelmus Jo hannes, z. v. Petrus Martinu9 van den Bosch en Anna Hendrika Wilhelmina van de Put; Theresia Juliana en Rachaël Martha, d. v. Edmond Rogiers en Irma Falmina Beijens. Overleden: Maatje de Smit, 52 j., te 's-H. Arendskerke. Over de maand Nov. KATTENDIJKE. Gehuwd: 22, Hui- brecht Sonke, 28 j. en Tannetje Cornelia Weststrate, 23 j. Geboren: 3, Geertruida, d. v. Leendert Mol en Elizabeth Jozina Nieuwenhuijse. Overleden: 6, Hendrik Weezepoel, 39 j., echtgenoot van Maatje Beenakker; 13, Pieternella Westdorp, 77 j., eentgenoote van Pieter van de Schraaf. Levenloos aangegeven: 10, een kind van Laurus Pieter Minnaar en Elizabeth Hoogstraten. SCHORE. Gehuwd: 2, Cornelia Kole, 43 j jm. te Kruiningen en Jacomina den Dekker, 37 j. jd.; 16, Jan Riemens, 20 j. jm. te Kruiningen en Neeltje Franje, 19 j. jd. Geboren: 17, Wilhelmina, d. v. Johan nis Zuijdweg en Tannetje Hoekman; 24. Hendrika, d. v. Jan van Koeveringe ea Catharina Boone. HOEDEKENSKERKE. Gehuwd: 19 Johannes Koole, 31 j. jm. te Wissenker- ke en Kornelia Lukasse, 27 j. jd. Geboren: 15, Jacobus Aloysius, z. v Jacobus Beulens en Adriana Moison; 14 Anna Maria Aloysia, d. v. Franciscus Ferdinandus Depondt en Adriana Hoon- dert; 17, Jacomina, d. v. Albrecht Rijk en Clazina van Stee. BORSSELE. Gehuwd: 22, Hendrik Cor nells Rutgers, 33 j. jm. en Cornelia Lou- rina Dingemanse, 19 j. jd. Ondertrouwd: 15, Frangois Adriaan v Kervink, 29 j. jm. en Pieternella Meij- aard, 26 j. jd. Geboren: 2, Johannes, z. v. Jacob Ste- ketee en Francina Walhoud Pd.; 3, Jo hannes, z. v, Gerard Schipper en Dina Bras; 16, Johannes, z. v. Germanes van den Dries en Antonia Koens; 20, Hu- brechta, d. v. Cornelis v. Nieuwenhuize en Leuntje Walhout Jobsd. Overleden: 13, Jacob Verburg, 80 j. jm. Levenloos aangegeven: 10, een kind van Hendrik Schipper en Neeltje v. Wes ten. OVEZANDE. Geboren. 18. Willem Dig- nus, z van P. Rijk en C. Rijk. Overleden: 15. een levenloos kind van Hubreoht Westdorp en Margaretha Franse. 'Gehuwd: 10. C. Traas en M. Pover; 17. L. Zuidhof, 34 j. en C. Dobbelaar 31 j. WAARDE. Geboren: 21. Jakobus Jan, zoon v. Adriaan Blók en Suzanna Oranje. AAGTEKERKE. Geboren: Jacobus Jo- hannus, z. v. W. Sturm en Maria Dek ker; Jacoba, d. v. L. J. Maljers en E. Maljers; Marinus, z. v. J. v. Keulen en Jannetje Provoost. Overleden: M. C. W. Sponger, 70 j echtgenoote van W. W. Wichers Wierd- sma. BIGGEKERKE. Geboren: Elizabeth, d. v. Pieter Lampert en Pieternella Ma ria de Witte; Gideon Adriaan, z. v. Wil lem Geschiere en Maatje Sinke. DOMBURG. Gehuwd: Floris Kodde. 21 j. en Maatje Provoost. 20 j.; Willem Dourleijn, 24 j. en Jacomina Francina Trieller, 21 j.; Jacob Passenier, 25 j. en Anna Pieternella Trieller, 25 j. Geboren: Lourina, d. v. Willem Pro voost en Maatje Mar&nus. VROUWEPOLDER. Overleden: P. Si- monse, echtgen. van A. Wisse, 65 jaar; J. de Vos, echtgen. van A. Louwerse, 74 j. SEiROOSKERKE <W.). Geboren: 7. Machiel, zoon van Adriaan Gideonse en Jannetje de Keizer; 11. Adriaan Cornelis, zoon van Willem Vermeulen en Pieter nella Jóbse; 27 Bartel, zoon van Simon de Later en Neeltje Waittei; 29. Jan, zoon van Klaas Houterman en Pieternella Gyvat. Overleden: 9. Maria Christina Dinge manse, 69 j., wed. v. David Kodde; 15. Elizabeth Leintje Cevaal, 3 mnd., d. van Abraham Cevaal en Jacomina Kasse. COLIJNSPLAAT. Gehuwd: 2, Aart de Smit, 24 j. te Kats en Cornelia Plat- schorre, 20 j.; 30, Cornelis J. Huiszoon, 23 j. en Thona H. Janse, 21 j.; Jacob de Wilde, 29 j. en Janna Karman, 23 j. Ondertrouwd: 30. Pieter Kramer, 35 j. en Maria W. Hage, 24 j. Geboren: 29, Maatje, d. v. Cornelia Groenleer en Lena J. Geelhoed. Rotterdam, 4 Dec 1933. Veemarkt. Aanvoer: Vette runde ren 491, vette kalveren 296, schapen en Jammeren 944, varkens 696. ?V2feö«i jp. eatt* h&Amn 58—&3, 49 52; 3440, vette ossen 54—56, 42—48, 34—38, vette kalveren 85—95, 70—75, 45—55, varkens (levend gew.) 89, 37, 34, export varkens 34, 32, schapen 40, 86, 30, lammeren 42, 36, 30, sohapen p. st, f 19, f 14, f 8, lammeren p. st. f 16, f 12, f8.—. Vette koeien en ossen aanvoer ongeveer als vorige week, handel tamelijk, prij zen iets stijver. Vette kalveren wederom met tamelijken aanvoer, handel bevredi gend, prijzen als vorige week. Schapen en lammeren minder aangevoerd, vlugge handel, de prijzen iets hooger. Varkens minder aangevoerd, handel vlug, de prij zen iets stijver. Door de kleine aanvoer had de markt over het algemeen een vlug verloop. De handel in vette kalveren was in het begin zeer lui, doch werd tijdens de markt levendiger. De crisis-rundveeoen- trale kocht eenige goede kalveren tegen 2024 ct. p. p. levend gewicht. Zaden: geel mosterd 1012; karwij- zaad 2729; lijnzaad wit bloei zaai 79; lijnzaad voer 57; lijnzaad blauw bloed zaai 89; 'blauw maanzaad 1718. Vlas: 3435 kg. blauw 0.45—0.55; 2000 kg. Holl. geel 0.450.55; 300 kg. Dauw root 0.350.40. De markt is onveranderd, •het aangevoerde viae werd tegen onver anderde prijzen opgeruimd. Aardappelen. Brielsche eigen heimers f2.50f2.80; Zeeuwsche eigen heimers f 2.40f 2.50; Zeeuwsche bonte en Zeeuwsche blauwe f 3.10f 3.40; Westl. ronde zand 5 ct. per kg. Aanvoer tamelijk, handel kalm. Graanmarkt. Gerst chevallier 4.50 —4.75, wintergerst 44.25, haver 5.50 6, kleine groene erwten 810, schok kers 1213.50, bruine boonen 8.509.25, alles per 100 K.G. La plata mals f 112 p. last. GOES, 4 Dec. Spruiten 15, kroten 2.50, wijlnpeen 2.903 gld. alles p. 100 k.g.; andijvie 2.70, gele savoye kool 4.50, boe- rekool 3.80, knolselderie 3.60 gld. alles p. 100 st. Hazen 2.132.18 gld. p. stuk. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 45 45 Philips Gloeilampen G.B. 242 H 248 Unilever 86 ló 87 Anaconda Copper 99% Bethlehem Steel 21% 21% U.S. Steel Corp. 28% 29 Koninkl. Petroleum 177 M 178% Shell Union 5% 6*/» Amsterdam Rubber 08 M 97 Ned. Scheepvaart Unie 42 43 fi Deli Maatschappij 104 104% Handelsverg. Amsterdam 165 165 Mi 5 pet. Nederland 1932 101K 101X 4/> pet. Ned.-Indië 1926 87 87 4 pet. Nederland 1933 100% 100% Hoewel de omzetten beperkt bleven was de tendenz der lokale ofdeeling goed te noemen, terwijl enkele soorten hoogere koersen dan Zaterdag konden te zien ge ven. De Amerikaansche afdeeling was vast. Veel wijziging in koers was er ech ter niet. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Dec., 2.30 a. Londen 8.208.23# Parijs 9.710.73#. Brussel 34.52—34.56 Berlijn 59.27—59.29. New-York 1.591.62. Heinkenszand. Vrijdag werd alhier ten overstaan van Notaris A. Th. Verbist ts Goes krachtens art. 1223 B.W. in het openbaar verkocht het huis en erf alhier bewoond door dhr J. J. Franke. Koo- pers werden dhrn Gebroeders Remijn te 's Heer Arendskerke voor f2080. Kamperland. Zaterdagmiddag werd door notaris E. C. van Dissel ten verzoeke van de fam. M. Goudswaard, alhier, pu bliek verkocht: Een perceel bouw- en wei land, onder Wissekerke, in den Heer Janspolder, groot 3.66.00 H.A. Het per ceel werd toegewezen aan den heer L. L. Lous, slager te Kamperland voor f675 per 41.68 A. of den hoop f 5927.11. Dec. 6 Driewegen (10 uur), afbraakveiling, de Wilde. 6 Kruiningen (1 uur), afbraakveiling, de Wilde. 7 Middelburg, woon en winkelhuizen, v. d. Harst. 7 Middelburg, bouw- en weiland, Struve. 7 Kapelle, verp. bouw- en weiland, Kram. 8 'sHeer Hendrikskinderen, houtwa ren, de Wilde. 8 '8 Heer Arendskerke, houtwaren, de Wilde. 8 Heinkenszand, houtwaren, de Wilde. 13 Ierseke, woonhuis, tuin en erf, Kram 13 Heinkenszand, boomgaard en grond, v. Werkum. 14 Middelburg huizen en pakhuiss, Terpstra. 15 Middelburg, Inboedel, Terpstra. 16 Veere, huis met tuintje, v. d. Harst. 20 Kattendijke, woonhuis, schuuv, bouwland. Kram. 22 Heinkenuand, woonhuizen. Kram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3