Gemeenteraad van Middelburg. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen lijken verzorger aan den Heere te hebben opgedragen, werd de bijeenkomst geslo ten met het zingen van Gezang 32:3. De opkomst was matig. Terneuzsn. Gisteravond hield de Anti- rev. Kiesvereen. haar eerste winter-ver- gadering onder presidium van den heer H. R. J. v. d. Veen. De heer Mr G. Tichel man rapporteerde over het bezoek aan de vergadering van het Prov. Comité te Goes. In het bestuur werd gekozen de heer J. A. Meertens. Het moderamen zal burgemeester Huizinga complimenteeren bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. De heer D. H. Littooij hield een inleiding over de opleving van de nationale gedachte, waarop discussie volgde. De heer J. J. de Jager ging voor in dankgebed. Ouwerkerk. Maandagmiddag kreeg d« controleur van den Zuiveldienst, de heer A. J. A. Bolijn van hier, verschil van meening met den landbouwer S. van der Wekken te Kapelle. De laatste wond zich zoozeer op, dat hij dhr B. met een geweer bedreigde. Na een worsteling vluchtte dhr Bolijn. Eenige oogenblikken later viel een schot, dat evenwel niemand raakte. Tholen. De eerste zending regeerings- vleesch in bussen is in deze gemeente ge arriveerd. Het vleesch ziet er keurig uit en is van uitstekende kwaliteit en smaak Naar wij vernemen, zal in begin Decem ber een aanvang worden gemaakt met do distributie. Die loopen gewoon maar over den rijweg zonder uitte kijkenI Menschen zijn natuurlijk geen ganzen, maar toch lijkt het Xïr er soms wel opl 39 Gistermiddag vergaderde de Gemeente raad van Middelburg onder voorzitter schap van den burgemeester. Afwezig dhr Paul. Ingekomen stukken: Brandstoffenbijslag. Dhr Wondergem heeft tegen verstrekking van cokes eenige bezwaren. Alle kachels zijn niet geschikt voor cokes. Moeten de betrokken menschen zelf de cokes gaan halen? Dhr Mes kan het voorstel van B. en W. begrijpen, gezien de financieele toe stand en de voorraad cokes aan de gas fabriek. Maar waarom moet weer de mid denstand het loodje leggen? Spr. vraagt dien alsnog in te schakelen. Dhr Harthoorn meent ook, dat vele menschen de cokes niet kunnen sto ken. Spr. wil de menschen de keus ge ven: cokes of geld. Dhr M o n d e e 1 deelt ook de bezwaren De fin. toestand van de gemeente is niet gunstig, maar die van de werkloozen is nog ongunstiger. Het voorstel komt neer op een aantasting van de koopkracht op gedwongen winkelnering. Dhr B o a s s o n erkent de juistheid van enkele aangevoerde bezwaren. Wat de middenstanders betreft, die zijn ech ter niet zoo erg gesteld op levering van cokes. Het is hier geen gedwongen win kelnering. Deze toeslag mag voor niets anders worden besteed. Wat het bezwaar betreft van de niet geschikte kachels voor cokes, dit hebben B. en W. trachten te ondervangen door de cokesverstrekking pas te doen ingaan eind December of begin Januari. Men kan dan eerst andere brandstof betrekken en die vermengen met cokes. Volle nadruk moet echter vallen op den precairen financieelen toestand der ge meente. Daartegen vallen alle bezwaren in het niet. We mogen niet blijven zitten met de voorraden cokes aan de gasfa briek. Na deze toelichting verlangt niemand meer het woord. Kerstgave aan werkloozen. B. en W. stellen voor het adres van den modernen Besturenbond hieromtrent in handen van B. en W. te stellen om ad vies. Dhr v. d. F e 11 z acht geen prae-advies noodig. Deze zaak is reeds eenige jaren besproken. De vraag is nu: kunnen de financiën van de gemeente deze uitgaaf dragen? Verleden jaar is de Kerstgave toegestaan hoewel de rekening 1932 later sloot met een nadeelig saldo van f 12.000. Spr. berekent, dat we dit jaar al f 30.000 meer hebben uitgegeven dan de begrooting bedraagt. Daarom stelt Spr. voor afwijzend te beschikken. Mevr, W e ij 1 ziet ook den ernst van den fin. toestand, maar wil absolute ze kerheid van B. en W. of de Kerstgave te betalen is. De werkloozensteun is zóó, dat daarvan voor kleeding enz. niets af kan. De v o o r z. zegt, dat het omstreeks 20 Dec. weer Raadsvergadering zal zijn. Dan kan dit verzoek worden behandeld. Spr. weet niet, welke uitgaaf met dit verzoek gemoeid zal zijn. Dit moet ook onder zocht. Dhr Jeronimus wil ook prae-ad vies van B. en W. Dhr Onderdijk bestrijdt enkele oij- fers, door den heer v. d. Feltz genoemd. Op het laatst toegestane crediet voor steunverleening zal plm. f 10.000 worden overgehouden. Wat voor de werkver schaffing voor rekening van de gemeente komt, zal ongeveer f 40.000 zijn. Spr. verdedigt het geven van prae-ad- vies over de Kerstgave. Op 20 Dec. zal ook de meening van den Minister dien aangaande bekend zijn. De v o o r z. wil de discussies nu toch sluiten. Dhr M e s wil de Kerstgave ook geven aan andere minder bedeelden, b.v. aan bedeelden van het B. A. De v o o r z. zegt overweging toe. Met 14 tegen 2 st. wordt besloten prae- advies te vragen (tegen dhrn v. d. Feltz en Bybau). Ingekomen is nog een schrijven van den Slagershond, inhoudende bezwaren tegen het voorstel inzake vervoer van beenderen. Ook de Lijm- en Gelatinefa- briek te Delft verzocht nog bezwaren te mogen indienen. De v o o r z. stelt voor het betrokken punt te verdagen. Aldus besloten. De aftredende leden der commissie van toezicht L. O. worden herbenoemd. De herbenoeming van tijdelijke leer aren aan de Avondschool voor Nijver heidsonderwijs heeft hierna plaats. Instelling Raadscommis sie voor U. L. O.-o n d e r w ij s (school G). Dhr J eronimus heeft te gen die commissie geen bezwaar. Maar bij opheffing van school G kan een lacune ontstaan. Misschien kan door concentra tie van Hl B. S., gymnasium en Handels school een Lyceum gesticht worden. De heele onderwijskwestie moet feitelijk be keken worden. Dhr Mondeel vindt dit meer een taak voor het Rijk dan voor de gemeente. Hier zit heel wat aan vast. Dhr v. d. Feltz vindt ook, dat we dit nu niet overhoop moeten halen. Laten we eerst een oplossing zoeken voor school G. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aangenomen. Tot leden der commissie worden be noemd de heeren Paul, Portheine, den Hollander en v. d. Feltz. Wijziging Bouwverorde ning. Dhr Jeronimus keurt het af, dat de normen voor straten-aanleg voor particulieren hooger zijn dan voor de ge meente. Dhr Onderdijk verdedigt het voor stel. Het is niet denkbeeldig, dat een ver zoek van particuliere zijde komt, waarbij ook afwijking van de verordening ge vraagd zal worden. Particulieren kunnen ook, zoo noodig, ontheffing van sommige bepalingen krijgen. Het zal wellicht noo dig zijn, in de verordening enkele wijzi gingen aan te brengen. Het voorstel wordt aangenomen. De v o o r z. deelt mede, dat de bouw verordening binnenkort weer aan de orde komt, gezien enkele opmerkingen van Ged. Staten. Wijziging gratificatie-regeling vroe gere werklieden reinigingsdienst. Dhr den Hollander zegt, dat B. en W. zeer tegemoetkomend zijn geweest. Wanneer de betrokken werkman in 1919 verzekerd was, had toch tot 1923 door zijn werkgever geplakt moeten worden. Is deze zaak in 1923 in den Raad bespro ken? Dhr de Bruin merkt op, dat op de bestaande kaart had kunnen worden door- geplakt, maar er was voor den man geen belang bij. Zijn uitkeering stond vast. Daarop heeft hij feitelijk nog recht. Weth. Onderdijk erkent, dat dhr de Bruin formeel gelijk mag hebben, maar uit het Georganiseerd Overleg en den Raad blijkt toch, dat de bedoeling van B. en W. anders was. De man had zijn be lang moeten begrijpen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Benaming wegen Park v. Nieuwenhoven. Dhr Portheine wil daar een nieuwe huisnummering doen plaats hebben. Dit zou in de heele stad moeten geschieden. De v o o r z. zegt, dat dit laatste ver band houdt met de nieuwe politie-veror- dening. Dhr Heemskerk wil hierbij ook betrekken de wijziging in de stern- districten. Het voorstel wordt aangenomen. Tijdelijke korting op wed den van burgemeesters, wethouders, enz. De voorz. wil eerst iets zeggen over de korting op de jaarwedden van de wethouders. Op de 12% pet. korting van burgemeester, secre taris en ontvanger wordt in mindering gebracht de pensioenpremie. De wethou ders hebben hier geen uitzicht op pen sioen, dus voor hen zou de volle korting gelden. Ook vindt Spr. het onjuist, de wethouders als ambtenaren te beschou wen. Ze genieten geen jaarwedde maar meer een erkenning van bewezen dien sten. Niet een betaling van het gepres teerde werk. Spr. wil bij Ged. Staten aan dringen voor de wethouders de korting niet meer dan 5 pet. te doen bedragen. Ook zou Spr. de korting voor secreta ris, ontvanger en ambtenaar van den Burg. Stand niet meer willen doen bedra gen dan de Raad voor de lagere ambte naren straks zal besluiten. Voor het burgemeesterssalaris kan worden geadviseerd, dat de Raad geen bezwaar heeft tegen de voorgestelde korting. Dhr Heemskerk is het eens met den voorzitter, voor wat de wethouders betreft. Het systeem van Ged. Staten is totaal verkeerd. Men neemt het soms kwalijk, dat de betaling van pensioenpre mie ad 8% pet. meer de lagere dan de hoogere ambtenaren treft. Maar daarvoor hebben de laatsten dan ook verhoudings gewijs minder pensioen. Het is dan ook verkeerd, als Ged. Sta ten een vast percentage voor verlaging voorstellen, en daarvan aftrek ken de pensioenpremie. Dat is onbillijk. Beter is voor allen een crisis korting, maar dan niet verminderd met de pensioenpremie. Hoe hoog die korting .moet zijn, kam Spr. nu nog niet beoor- deelen. Spr. wil voorstellen, dat de korting niet hooger zal zijn dan de korting, die de Raad straks voor de andere ambtenaren zal toepassen. Ditzelfde wil Spr. ook op den burgemeester toepassen. De korting op de wethouders vindt Spr. meer psychologisch. Tegen een maxi mum-korting voor hen van 5 pet neeft Spr. geen bezwaar. Mevr. W e ij 1 zegt, dat het haar leed doet mede te moeten werken aan verla ging van ambtenaars- en wethouderssala rissen. Betreffende de wethouders wil Spr. wijzen op de weinige duurzaamheid van dit ambt. Daarmee moet gerekend wor den, Ook bij de korting. Spr. zou de korting op de wethouders- wedden willen bepalen op ten hoogste 5 pet. en een hoogere korting aan henzelf willen overlaten. Inzake de andere ambte naren gaat Spr. met den voorzitter en in zake den burgemeester met den heer Heemskerk accoord. Dhr Mondeel gaat in hoofdzaak met de vorige sprekers accoord. Alleen zou bij voor de wethouders willen bepalen: het verschil tusschen de korting voor de amb tenaren en den pensioenaftrek. Ook voor den burgemeester wil hij dezelfde korting als voor de ambtenaren vaststellen. Dhr denHollander heeft bij de vo rige korting in gelijken zin over de wet houders gesproken als nu de burgemeester deed. Het bevreemdt Spr. dat nu mevr. Weijl van meening is veranderd. Spr. vermoedt, dat de hier gevoerde debatten weinig invloed zullen hebben op Ged. Staten. Wanneer Ged. Staten dezelfde korting op de wethouders als op de amb tenaren willen toepassen, acht Spr. de tijd gekomen om wethouderspensioen in te voeren. Dhr v. d. Feltz voelt van dit laatste ook de billijkheid. Ook Spr. is voor één zelfde korting voor alle ambtenaren. In den nood moeten allen gelijk deelen. Dhr Portheine sluit zich bij den voorzitter aan, behalve bij diens betoog over het burgemeesterssalaris. Voor den burgemeester dient dezelfde korting als voor andere ambtenaren te gelden. Spr. vreest echter, dat het besluit van Ged. Staten vaststaat. Mevr. W e ij 1 motiveert nog nader haar verandering van meening t.o.v. de wet houders. Dhr Jeronimus wil alles bezien vanuit den gezichtshoek van de verander de geldswaarde. Het is onjuist, dat sala rissen de sluitpost van de begrooting zijn. Spr. kan zich vereenigen met een ge lijke korting voor burgemeester en amb tenaren. Spr. wil zich echter niet binden aan een maximumkorting. Er kan wel eens een decreet uit Den Haag komen. Bij de beoordeeling van de wethouders salarissen moet ook gelet worden op ver meerdering of vermindering van werk zaamheden. In ieder geval moet op hen een geringere korting worden toegepast dan op andere ambtenaren. De voorzitter handhaaft zijn mee ning over het burgemeesterssalaris. Daarin zit ook een psychologische fac tor, dat n.l. de hoogstgeplaatste in de ge meente, die zooveel onaangename beslui ten moet voorstellen, geen bezwaar maakt tegen een van hoogerhand voorgestelde korting voor hemzelf. Spr. bestrijdt het voorstel-Mondeel in zake de wethouderskorting. De Raad zed binnenkort een voorstel bereiken betreffende een korting van 5 pet. Mocht dit dan of later worden ver hoogd dan vermeerdert ook volgens het voorstel-Mondeel de korting voor de wet houders. En Spr. zou juist die niet hoo ger dan 5 pet. willen doen zijn. De voorzitter stelt voor: voor de wethouders geen hoogere korting dan 5 pet. Aangenomen. Vervolgens voor secretaris, ontvanger en ambt. Burg. Stand geen hoogere kor ting dan straks voor de andere ambtena ren zal ingevoerd worden. Mevr. W e ij 1: ook voor den burge meester! Aldus besloten. Rekening 1932 en suppl. be grooting 1932 Godshuizen. Dhr Van Andel komt op tegen de bewering van B. en W. dat de bijdrage der gemeente beneden de raming blijft Hierover was het college zeer verblijd. Psychologisch was dit niet erg juist. Dat is een aansporing om op den ingeslagen weg niet zoo consciëntieus voort te gaan. (Protesten.) Uit een opmerking van het verificatie bureau zou Spr. opmerken, dat op alle salarissen is bezuinigd, maar het blijkt Spr., dat de post salarissen geneesheeren is overschreden. De toestand van het Ziekenhuis acht Spr. niet gezond. Daar toe citeert Spr. een uitlating van dr v. d. Bijl in het Tijdschrift voor Geneeskunde. Volgens dezen moet de streek in de tekor ten van een streek-ziekenhuis bijdragen. Nu betaalt Middelburg voor iederen pa tiënt derde klas uit de omgeving een be drag bij. Vlissingen heeft zijn gemeente-zieken huis opgeheven en is daar financieel goed mee. Spr. is daar jaloersch op. De exploitatie-opzet in het Gasthuis is te luxueus. De radio-therapeut hier be dient alleen het Middelburgsche Gast huis, die te Vlissingen bedient zes zieken huizen. De betrokken afdeeling breidt zioh hier onevenredig uit, met het gevolg, dat op een ontvangst van f 22000 in die afdeeling er toch een tekort is van f 984 De Godshuizen profiteeren dus niet van dien groei. Integendeel. Er gebeuren bij die afdeeling rare din gen, o.a. onlangs met iemand, die meende iets doorgeslikt te hebben. (Gelach.) De tekorten moeten omlaag. Ook de medici moeten een offer brengen. Hoe is het toch mogelijk, dat er nog ziekenhui zen zijn, die een batig saldo hebben en hier een groot tekort is. Spr. wil een Raadscommissie om een onderzoek in te stellen naar de ziekenhuis-exploitatie. De voorzitter beschouwt de uitla ting van B. en W. als een uiting van blijd schap over een klein lichtstraaltje van iemand, die in groote zorgen zit. Spr. wil een debat over het Gasthuis vermijden. Spr. is daartoe niet capabel. Daartoe is gezette voorbereiding eisch. Er is ook in overweging een verlaging der honoraria. Ook heeft het Bestuur der Godshuizen een adviseur in den arm ge nomen, die zal adviseeren over een meer economische bedrijfsvoering. Na de behandeling der gemeentebe- grooting is er dus wellicht reden voor een Gasthuisdebat. Dhr Mes zegt, dat de Gasthuistekor- tcn (dit jaar f45.000) nu eenmaal moe ten worden gedekt. Spr. betreurt het, dat er wordt ingekocht bij den groothandel, dus met uitschakeling van den midden stand. De middenstand kan niet leveren tegen denzelfden prijs als de fabrikant. De Godshuizen betalen hun rekeningen aan den middenstand in Middelburg ook niet direct, wèl aan de fabrikanten en daaruit is de 2 pet. korting makkelijk te verkla ren. Laten de Godshuizen zooveel mogelijk koopen bij den middenstand, die ook de tekorten meebetaalt. Mevr. W e ij 1 kan zich houden aan het geen de voorzitter verzocht, doch waarom dit verzoek niet gedaan vóór mr Van Andels rede? Deze is op een aantal punten niet vatbaar voor verandering van inzicht. Dhr Heemskerk wil iets zeggen over een briefwisseling tusschen B. en W en het bestuur van de Godshuizen. Dit laatste maakte zich daarbij schuldig aan onwelwillende critiek. Spr. brengt weer ter sprake het groote verschil in verple- gingsduur tusschen de B.A.-patiënten en de andere 3e klas-patiënten. Hieromtrent is nog wel opheldering noodig. Ook over den aankoop van f 10.000 radium, ver dedigd met het argument, dat dit vol doende was voor 160 jaar. (Gelach.) Dhr Jeronimus: Dat is drie Heemskerken! Dhr Heemskerk acht een dergelijke reserveering in dezen tijd niet noodig. 'Dhr v. d. Feltz zegt, dat het rapport door den voorzitter bedoeld, ter kennis van de Raadsleden zal worden gebracht. Spr. erkent, dat blikgroente te Breda wordt besteld. Levering via een Middel- burgsch middenstander kwam duurder uit. De 2 pet, korting is voor contante be taling. Spr. ontkent de beschuldiging van on welwillende critiek. Dhr Onder dijk: ze is vroeger wel eens onwelwillend geweest (gelach). Dhr v. d. Feltz: Als de B.A.-patiën ten te lang in het Gasthuis liggen, is hier een taak voor het B.A. en den contro- leerend geneesheer. Voor den aankoop van het radium is geen geheime reden aanwezig. Weth. Boas son heeft het geschre vene van dr v. d. Bijl in algemeenen zin opgevat. Bovendien heeft het Gasthuis te Middelburg de oudste rechten. Dit kun nen we toch niet sluiten. Het schijnt, dat dhr v. Andel hard- leersch is en niet van meqping wil veranderen. Reeds in 1932 is op vele van zijn vragen geantwoord. Spr. begrijpt niet, dat dhr Heemskerk kan zeggen, dat de Godshuizen radium hebben gekocht als geldbelegging. Die aan koop was noodig, omdat samenwerking met andere inrichtingen niet mogelijk bleek. Er is niet meer gekocht dan noodig was. Dhr Mes is niet bevredigd door de mededeelingen van dhr v. d. Feltz. Mevr. W e ij 1 deelt mede, dat een hoe veelheid radium gekocht is als noodig is voor een doelmatige behandeling. Radium heeft nu eenmaal een langen levensduur. Dhr v. d. Feltz het is geen wijnkelder. De rekening wordt vastgesteld (tegen dhr v. Andel). Eveneens de suppletoire begrooting 1932. De voorzitter vraagt nu machti ging aan den Raad om in 1934 te mogen opnemen tijdelijk kasgeld tot een maxi mum van f 250.000 en onder nadere voor waarden. Rente ten hoogste 2 pet. boven het disconto van de Ned. Bank. Zonder hoofd. st. toegestaan. De begroeting. De voorzitter stelt nu voor een be slissing te nemen in de wijze van behan deling der begrooting 1934. De voorberei ding daarvan wil spr. eenigszins anders doen geschieden. Het was sprekers bedoe ling aan de voorbereiding niet alleen de Raadscommissies maar de geheele Raad te doen deelnemen. Men kan daartoe kie zen tusschen: vóór behandeling in pleno of in secties. Spr. voelt 't meest voor het laat ste systeem. De begrooting gaat dan niet naar de commissies. Dhr v. d. Feltz deelt namens de rech terzijde mede, dat zij accoord gaat met het stelsel van drie secties, waarbij iedere sec tie gepresideerd wordt door een der leden van het Dag. Bestuur. Dhr Jeronimus sluit zioh daarbij aan. Dhr Mondeel voelt meer voor ple naire zitting. Ook mevr. W e ij 1 en dhr Portheine. Nadat nog geruimen tijd is gediscus sieerd wordt met 9 tegen 7 st. (rechts plus de heer Jeronimus tegen links) be sloten tot vergaderen in secties. De voorzitter en de heer v. d. Feltz ver laten de vergadering. De heer Onderdijk neemt het presidium over. Nadat de Raadsleden in secties zijn verdeeld wordt de behandeling der agen da voortgezet. Gemeente-rekening 1932. Dhr Jeronimus maakt enkele opmerkin gen over de door den schoolarts gemaakte uitgaven, die op verkeerde posten zijn ge boekt en over enkele uitgaven voor ge meentewerken, 'bij welke laatste naar spr. meent, de zuinigheid niet voldoende in acht is genomen. Zoo zijn de klinkers duurder dan 'bij den Polder Walcheren. Ook behoort een bal voor het gymna sium tot de leermiddelen en niet bij ge meentewerken. De voorzitter zou graag zien, dat dergelijke opmerkingen voortaan per brief ter kennis van B. en W. werden gebracht. De prijs van de klinkers staat in verband met het moment van aankoop en de be- noodigde hoeveelheid. De andere posten zullen worden onderzocht. De rekening wordt vastgesteld (tegen dhr Jeronimus). Begrooting Armenraad 1934. De voorz. deelt mede, dat B. en W. nader hebben overwogen, dat men voor zichtig zal moeten zijn door van opheffing van den Armenraad voordeel voor de ge meentekas te verwachten. 'Opheffing zou nadeel kunnen beteekenen voor armenzorg en gemeentekas. 'Ook is het de vraag gezien art. 53 der Armenwet of de Kroon opheffing zou goedkeuren. Dhr Mes zegt, dat de tegenwoordige armenbezoeker met pensioen gaat. Nu wil de Armenraad een gepensioneerd persoon benoemen. Spr. komt tegen deze cumu latie op. Het moet iemand zijn, die op de hoogte met armenzorg is. Verder zegt spr. dat alleen gemeenten boven 20.000 inwo ners een armenraad moeten hebben, de andere niet. Een armenraad kan zijn nut hebben, 'hoewel spr. er niet van overtuigd is. Een bezuiniging van f2.600 telt wel mee. 'Dhr Harthoorn is ook tegen benoe ming van een gepensioneerde. Mevr. W e ij 1 zegt, dat de Armenraad zeker nut heeft. Opheffing moet goed wor den overwogen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. van meening zijn, dat zeer wel iemand kan worden aangesteld, die geen pensioen heeft. Het werk vraagt niet den vollen dag. Voor provinciale hoofdsteden, ook al hebben ze minder dan 20.000 inwoners, wordt meestal een uitzondering gemaakt, ook t.o.v. den Armenraad. Het voorstel wordt aangenomen. Begrooting 1934 Godshuizen. Dhr den Hollander vraagt door overleg mogelijk te maken, dat een deel van het geld, dat doktoren rechtstreeks ontvangen van de patiënten, aan de Gods huizen wordt gerestitueerd. Weth. Boasson wijst op de contrac ten, die gelden. De kwestie kan onder 't oog worden gezien, als de contracten af- loopen. Mevr. W e ij. 1 meent, dat deze zaak aan de regenten moet worden overgelaten, ge zien de aanhangige salarisregeling. De begrooting wordt vastgesteld (tegen dhr v. Andel). Vermindering personeele belasting voor koffiehuizen. Dhr Jeronimus wil, gezien het schrij ven van den Minister, de zaak bij de be grooting bespreken. 'De voorzitter acht het verzoek zelf billijk. Maar gezien de abnormale kortin gen, die de gemeente worden opgelegd, is de Raad absoluut onmachtig, er aan te voldoen. Het verzoek wordt afgewezen. De niet genoemde voorstellen zijn z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Dhr de Bruin wil op sommige punten Verkeersstrepen aan brengen, b.v. op de Balans. 'De voorzitter zegt, dat het ver- keersrapport in den geheimen trommel ligt. Dhr Gornelisse vraagt, hoe het met 'het abattoir staat. We moeten of een abattoir krijgen of de slagers moeten hun inrichtingen veranderen. De voorzitter: de 'zaak heeft de voortdurende aandacht van B. en W. (ge lach). Zeer spoedig na 'de behandeling der begrooting zullen B. en W. ze weer aanvatten. Hierna te half zeven sluiting. Dec. 1 Heinkenszand, woonhuis en erf, Ver bist. 2 Kamperland, bouw- en weiland, v. Dissel. 4 Oostburg, toewijzing hofstede, Ver bist. 7 Kapelle, verp. bouw- en weiland, Kram. 7 Middelburg, bouw- en weiland, Struve. 13 Heinkenszand, boomgaard en grond, v. Werkum. 29 Wolphaartsdijk, woonhuis, tuin en boomgaarden, Jonkers.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6