DE ZEEUW Uit de Provincie TWEEDE BLAD. Staten-Generaal FEUILLET ON, Bab Fenwicks verloving. vT mr. misluK it. ConGngenteering van klompen kan Spr. niet toezeggen. Men wil voor den middenstand een numeris clausus vaststellen. Het be grip „middenstand" is echter niet scherp begrensd. Over de moeilijkheden, aan het afsluiten van den middenstand verbon den, moeten wij niet gering denken. Als men maatregelen tegen te groote uitbreiding van warenhuizen vraagt, be denke men, dat ook het belang van den consument in acht behoort te wor den genomen, Een vestigingsverbod heeft niet de instemming der regeering en nog minder een stelsel van bedrijfsvergunnin- gen. De middenstand kan met de regeering aardig wat contact onderhouden; spr. noemt o.m. den middenstandsraad, het economische instituut voor den midden stand, enz. Het is de bedoeling, het cadeaustel- s e 1 niet tegelijk met de winkelsluiting te behandelen. De minister van financiën overweegt, den banderollenprijs van sigaren en sigaretten verplicht te stellen, zoodat daarbeneden niet zou mogen worden ver kocht. Maar ook hieraan blijken alweer schaduwkanten verhonden. De regeering wijdt volle aandacht aan de achterstelling van Nederlandsche schippers in Duitschland. Wat betreft de Zondagsrust, het gaat om de vraag, of wij ze kunnen invoeren zoodanig, dat wij niet ons eigen bedrijf schaden. De wijziging der winkelslui tingswet zal vandaag, uiterlijk mor gen, het departement kunnen verlaten en zal binnenkort worden ingediend. Den heer Van der Putt belooft spr. te zullen overwegen, of aan de kamers van koophandel een betere fundee ring kan worden gegeven, aansluitende bij de organisatie-idee, welke zich tegen woordig baanbreekt. Daarna kwam de afd. Landbouw aan de orde. Hierbij betoogde dhr Loerakker (R.K.) dat een vermindering van de suikerbietenteelt leidt tot het verloren gaan van een werkgelegenheid, die op geen enkele wijze kan worden aan gevuld, allerminst door een uitbreiding van de tarweteelt. De minister wende deze ramp af van de hoofden der land arbeiders. Herhaaldelijk heeft de minister ver zekerd, dat hij1 zijn bevoegdheden zou ge bruiken om excessen inzake lage lo nen tegen te gaan. De minister schrijve voor, in de sta tuten der crisisorganisaties en in steun- reglementen een bepaling op te nemen, welke de positie der landarbeiders in een billijke verhouding met die der ondernemers kan stellen. De heer Van der Sluis (S.D.) zegt, dat de suikerbietenboeren ovei het algemeen rijke menschen zijn, die zijn gesteund met 14 millioen gulden. De kweekers zijn over het algemeen arme menschen en zijn gesteund met 5 millioen. Thans wordt 8 millioen gulden uitge keerd aan de veehouders. Vermogende boeren gaan straks hun extra steun van f 5 per koe ophalen, welken steun zij niet noodig hebben. Ook blijft er te veel aan den strijkstok hangen. Het ergste is, dat een groot deel van den steun gaat naar grondkapitaal, land- heeren en hypotheekbanken. Daarom moet er komen een pachtwet, met recht van continuatie en die zich bemoeit met de hoogte der pacht, en een hypo- theekwet. Dhr W e i t k a m p (C.H.) is het met den minister eens, dat de akkerbouw zoodanig moet worden uitgebreid, dat productie en afzet in een betere verhou ding komen. De heer Bakker (G. H.) zegt, dat een regeling, waarbij de consument betaalt het verlies, dat op den export wordt ge leden, alleen kan worden aanvaard als een overgangstoestand naar een andere landbouwstructuur. De regeering moet uitgaan van het beginsel, dat in de toe komst het land- en tuinbouwbedrijf zich zooveel mogelijk moet richten naar de nationale behoeften. Maar ook als er een betere conjunctuur is, zullen wij houden een overschot uit de werklooze landar- beiderm. Daarom zullen, als weiland in akker bouwland zal zijn veranderd, voor het akkerbouwbedrijf geen nieuwe werk krachten behoeven te worden opgeleid. Spr. betoogt, dat het landbouwbedrijf niet tot een gesloten bedrijf moet worden gemaakt. De heer Eb els (V.D.) bespreekt de prijzen voor de landbouwproduc ten gemaakt, welke de productiekos ten in tal van gevallen nog niet dekken. De grootste zorg geeft de tuinbouw, Deze zal zich alleen kunnen staande hou den, als de fö millioen steun op één of andere wijze wordt verhoogd. In hoeverre kan en moet de crisissteun dienstbaar gemaakt aan de positie der landarbeiders? Tot nu toe is er ten dezen opzichte niet veel gedaan. De crisissteun voor den landbouw kan wor den in verband gebracht met het loon peil en met de werkloosheid der landar beiders. Ten aanzien van het aantal in dienst zijnde arbeiders zou de regeering zekere voorwaarden voor steun kunnen stellen. Wat hebben de landarbeiders aan een goed loonpeil, als zij geen werk heb ben? Wij moeten zorgen voor intensie ve oultuur, voor verhooging der qualiteit, zullen wij onze positie met be trekking tot den export behouden. Maar dan zijn ook goed landbouwonder wijs en goede voorlichting noodig. Op 't landbouwonderwijs echter wordt sterk bezuinigd, wat niet in het belang is van ons volk. De heer L o v i n k (G. II.) vestigt de aandacht op de wenschelijkheid van uit breiding van de 60,0 H.A. vlasbouw tot 7000, met handhaving van de be staande steunregeling'. Spr. maakt voorts enkele opmerkingen over gerst, haver en koolzaad. De heer Groen (R.K.) betreurt, dat de tuinbouw nog niet is geholpen op de wijze waarop de landbouw is geholpen. Diep is spr. getroffen, omdat van de f 5 millioen steun over 1932 een ton nog niet eens is uitgekeerd. En dit, terwijl honder den gezinnen in bitteren nood verkeeren. Noodzaak is verder een voldoende ver hooging van het steunbedrag van f 6 mil lioen. En als het niet voldoende kan worden verhoogd, moeten de bedrijven beter worden geholpen, die het 't meeste noodig hebben. De grootere steun kan ook worden ge vonden door een zoo goed mogelijk ge bruik van het hinnenlandsche afzetge bied. Was in 1933 het stelsel van mini mumprijzen toegepast, dan zou misschien zelfs geen aandrang tot verhooging van het steunbedrag zijn geoefend. Verbeterd worde de wijze, waarop bij de groenten- en fruitcentrale de organi saties zijn ingeschakeld. Hooger dan-, ooit te voren is het aantal aangeslotenen bijt de Goesche Radio Centrale. Thans slechts f 10 aan sluitkosten. (Adv.) Hlet goedkoope rund- vleesch in blik. Vanaf 4 Dec. a.s. zal dit vleesch in blik worden beschikbaar gesteld voor steuntrekkenden en anderen, die steun ontvangen ingevolge een door den minister van Sociale Zaken goedge keurde steunregeling, dan wel te werk zijn gesteld bij: een van Rijkswege gesub sidieerde werkverschaffing, alsmede die genen, die ondersteuning genieten inge volge de bepalingen van de Armenwet. Té gen inlevering van bons, die onder be paalde voorwaarden en regelen worden beschikbaar gesteld, zal tegen betaling van 35 ct. een 1 k.g. bus worden afge geven, waarbij1 de slagers, rund- zoowel als paardenslagers, voor zoover zij naar het oordeel der gemeentebesturen, in aan merking komen, zullen worden ingescha keld. Gezinnen van 2 personen, zullen recht hebben op 1, en die met meer dan 2 per soen op 2 bussen per week. Bij het ontwerpen van het stelsel is re kening gehouden met de mogelijkheid, dat bepaalde gezinnen, welke buiten de voor melde groepen vallen, op voordracht van het bestuur der betreffende gemeente en ter beoordeeling van de G. R. G., in het genot van dit voedingsmiddel worden ge steld. Omtrent de wijze van distributie vrage men inlichtingen ter gemeentesecretarie in zijn woonplaats. Een nieuwe Provinciale boot. Gisteren is de nieuwe motorveer boot „Oosterschelde" voor den dienst Zie- rikzeeKatscheveer—Wolfaartsdijk offi cieel in dienst gesteld, in tegenwoordig heid van leden van God. Staten, Frov. Staten, Dag. Bestuur en leden van den gemeenteraad van Zierikzee en verdere genoodigden, Goes, Dinsdagavond werd in „De Prins van Oranje" door het Maatschappij-Zie kenfonds Zuid- en Noord-Beveland een ledenvergadering gehouden, welke zeer matig bezocht was. Telken jare wordt door het bestuur van dit fonds een dergelijke vergadering be legd teneinde afgevaardigden te benoe men voor bijwoning der algemeene ver gaderingen. Aan de beurt van aftreden waren de vertegenwoordigers P. J. Hamelink te Goes, P. Polderman Jz. te Kloetinge en J. v. d. Weele te Nieuwdorp, alsmede de plaatsvervangers J. S. Visscher te Goes, J', de Boe te Kattendijke en M. Meulbroelc te Nieuwdorp, welke allen werden her kozen. Waar het ledental thans is gestegen tot Loven de 6000 werd voorts ingevolge de bepalingen van het Huishoudelijk Regle ment overgegaan tot stemming van eon nieuwen vertegenwoordiger met plaats vervanger, Aangezien de afdeeling Ka palle de grootste afdeeling is, waaruit nog geen leden ter algemeene vergade ring zijn vertegenwoordigd werd door het bestuur een voordracht uit die afdeeling opgemaakt en werden daarna gekozen als vertegenwoordiger dhr A. Meeuse te Ka- pelle en als plaatsvervanger dhr H. v. Kleunen te Biezelingo. Na afloop dezer verkiezingen werd door het bestuurslid Dr J. M. Planteydt een lezing gehouden over „Het voorko men van ziekten". Spreker noemde allereerst eenige ziek teverwekkende oorzaken, als: koude, warmte, ondoelmatige voeding en bacte riën of bacillen. Het lichaam van den mensch heeft verschillende eigenschap pen om aan dergelijke ziekteverwekken de oorzaken weerstand te bieden, doch tevens kan de mensch vele ziekten door het treffen van voorzorgsmaatregelen te gengaan. Op zeer begrijpelijke wijze werden ver schillende veel voorkomende ziekten en hun oorzaken besproken alsmede op dui delijke wijze aangegeven wat ter voorko ming daarvan gedaan kan worden. Door treffende voorbeelden toonde Spr. aan welke gunstige resultaten door het ne men van eenvoudige maatregelen verkre gen kunnen worden. Als vanzelfsprekend werd ook over de tuberkelbacil, de ver oorzaker van de zoo gevreesde tubercu lose, een en ander gezegd waarna alle aanwezigen in de gelegenheid werden gesteld door een microscoop de tuberkel bacillen te bezichtigen. Daar de gelegenheid werd gegeven om vragen te stellen werd hiervan nog door verschillende leden gebruik gemaakt, wel een bewijs dat door de vergadering met aandacht deze lezing was aangehoord. Voor velen is deze avond dan ook zeer leerzaam geweest. De voorzitter, Mr J. W. Goedbloed, bracht daarna spreker den dank der ver gadering over, waarop de vergadering werd gesloten. Kapelle. De Chr. Jongelingsvereeniging „Obadja" hield gisteren een openbare ver gadering in haar eigen lokaal, welke stond onder leiding van den voorzitter J. P. Kooman, die een kort openings woord sprak en inzonderheid welkom heette den Bondsdeclamator J. L. Hame link van Terneuzen. Dr J. D. Schmidt sprak een inleidend woord en bepaalde zijn gehoor bij het „Uw Koning komt". Na gemeenschappelijk gezang en een samenspraak trad de heer Hamelink op met zijn voordrachten, welke met genoe gen werden beluisterd. Ernst en luim wisselden elkander af. Schore. Dinsdagavond vergaderde al hier de afdeeling Kruiningen-Hansweert- Schore van het Groene Kruis, onder voor zitterschap van dokter J. Nieuwenhuijse. Deze deelde mede, dat het contract voor VAN DONDERDAG 30 DEC. 1933, Nr 52. EERSTE KAMER. Arbeid in broodbakkerijen. De Eerste Kamer heeft gisteren be handeld het wetsontwerp tot wijziging van de bepalingen der Arbeidswet 1919 betreffende den arbeid in broodbakke rijen. In antwoord op gemaakte opmerkingen verklaarde Minister Slotemaker de Bruine dat het advies van de ver tegenwoordigers van belanghebbenden niet zonder meer terzijde is gelegd. Spr. beschouwt het schetsen van de groote nadeelen van den nachtarbeid als het intrappen van een open deur. Dat de arbeiders in dit ontwerp geen verder openzetten van de deur voor vervroeging van den arbeid in den ochtend zien, is wel gebleken uit het feit, dat hun bezwa ren niet het aanvangsuur van 5 uur gol den doch een ander gebied. Spr; betwist niet, dat in eenige bedrij ven zonder vervroeging van het aan vangsuur het vefische kadetje te 8 uur en zelfs half 8 over de toonbank zou kun nen worden verkocht. Dit is echter slechts het begin van de moeilijkheden, die daaraan van den anderen kant zijn vernonuen. Toegeven aan deze gedachte zou automatisch tot verdere consequen ties leiden. Indien men te half 8 of te 8 uur het vèrsche kleinbrood over de toon bank zou verxrijg'baar stellen, dan zou dit onbillijkheden scheppen tegenover dege nen, die om half 8 's morgens geen dienstbode beschikbaar hebben om het te gaan halen, hetzij omdat zij zonder hulp in de huishouding zijn, dan wel omdat die hulp, het dagmeisje, pas om 9 uur komt Er zal dan een aandrang ontstaan om het versche kadetje om 8 uur thuis te be zorgen. Bovendien ontstaan allerlei moeilijkhe den met de splitsing van den verkoop van klein en ander brood. Het wetsontwerp werd zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd met aantee- kening dat de sociaal-democraten er te gen zijn. Woensdag a.s. zal de Kamer weder worden bijeengeroepen. TWEEDE KAMER. De nood van de Middenstand. De belangen van Land- en Tuinbouw. Bij de voortgezette behandeling van de begrooting van Economische Zaken heeft o.a. de heer Vos (Lib.) gewezen op de vele menschen die hun brood thans ver dienen in agenturen, kleine bedrijven en venterijen. Spr. vroeg toepassing van de Warenwet om oprichting van nieuwe be drijven tegen te gaan, teneinde de moor dende concurrentie te fnuiken, .en bepleit de belangen van den kleinen midden- j stand, die door hooge huren e.d. zwaar belast zijn. Hiun toestand is als regel veel minder dan die van de arbeiders, die zich in tal van sociale voorzorgen kunnen ver heugen. Hier ligt een taak voor de regeering om deze nijvere groep, die niets vraagt en al leen maar hard werkt om door de crisis heen te komen, te helpen. Dhr Hellenberg Hubar (R.K.) vr g mede aandacht voor den nood van d. - middenstand. Hij hoopte dat het mo gelijke zal worden gedaan voor inperking van het cadeau-stelsel, vooral omdat ieder die werkloos is en het maar eenigs- zins kan doen, een winkel begint. Noodig is een algemeen vestigingsverbod voor klein-bedrijven, zooals dat in Zwitserland bestaat voor groot-bedrijven. Door Minister Verschuur werd op deze en andere opmerkingen o.m. ge antwoord: Inzake den nood der klompenma kers is een stap beproefd, betreffende export naar Amerika? welke stap volko- Vrij naar het Engelsch. 20.) —o- „Ik houd van haar", zei ze, op een toon, of er nu verder niets meer bijgevoegd hoefde te worden, of deze weinige woor den de geheee zaak beslisten. „Ja, maar van haar opvolgster zou je misschien nog meer houden. Kun je niet tevreden zijn met het genoegen, dat je een hond hebt verminkt? Je verlangt toch zeker niet jezelf of je vrienden te dooden, hen aan je genoegen te wagen?" Bab trok de schouders op, haar lach kwam niet zoo spontaan als gewoonlijk. „Je mag degeen niet schoppen, die do nederlaag heeft geleden, Jack. Ik geef toe, dat ze me de baas was, ja ik had haar ook veel te veel haar eigen zin gegeven: het was haar schuld niet." „En als dat hek nu eens niet open was geweest, Bab, wat dan? Je dacht, dat hel gesloten was, en ik ook. Een tweede keer zul je niet weer zoo gelukkig zijn." Bab klopte Brunette zachtjes op den glanzend en nek; de merrie werd onge duldig over het lange, onvoorziene opont houd. „Het was alemaal mijn eigen, domme schuld, Jack. Laat er je nu als je blieft weer niet heelemaal door van streek brengen en ga niet met een erg opgebla zen verhaal er over naar vader. Hij1 heeft toch al een vooroordeel tegen Brunette Hij heeft haar niet uitgekozen dus is ze niet goed." Ze wachtte op een antwoord, maar er kwam niets. „Er is toch niets gebeurd, Jack!" „Er werd anders heel wat drukte over dat „niets" gemaakt aan het hek." „Alweer 'n steek; je doelt natuurlijk op dien hond dat arme diertje! maar Jack, vertel als je blieft niets ervan aan vader, hij heeft de onaangename ge woonte precies te gelooven, wat je hem vertelt; en ik voor de tweede maal ik houd van Brunette". „En ik, Bab, houd van jou. Ik houd veel te veel van je om je aan haar nukken toe te vertrouwen. Moed is een prachtig iets, maar ik noem het geen moed iom te rijden met een paard dat niet te ver trouwen is. Dat we veilig en wel thuis zijn gekomen, is jou schuld niet, dat weet je ook wel." „Brunette en ik beginnen boos te wor den,, Jack. We verlangen allebei naar onzen stal, maar eerst wenschen we alle bei, dat je edelmoedig jegens ons bent en niets van ons verklapt." Brunette deed van ongeduld het grind overal om zich heen vliegen en haar meesteres deed een beroep o,p de zwakheid van den jongen man in de dogcart, wien het onmogelijk was haar iets te weigeren. „Ga dan nu maar," zei hij', de teugels opnemend. „Ik zou de geschiedenis heusch niet overdreven hebben voorge steld, maar ik zal mijn mond wel weer houden. Het is eigenlijk heel slecht van je, kleine tiran, je krijgt altijd je zin, net als die merrie van je." In Combe kende men nog geen gas of electrisch licht, maar juffrouw Fenwicks slaapkamer, die heelemaal wit en groen was gehouden, was helder verlicht door een groot aantal kaarsen. Ze stond tus- schen twee spiegels met een slachtofferig gezicht, want ze werd in een feestjapon geperst, die haar bij lange na niet zoo vrij liet in haar bewegingen als haar gewone kleeren. Bovendien had Rawle haar veel te stijf ingeregen naar haar zin. „U zult er zoo wel aan wennen, juf frouw, dan voelt u het niet meer. En anders zult u er dik uitzien in die ge bloemde japon, heüsch waar." In den hoogen spiegel weerkaatste Baba figuur zich slank als een den; er scheen niet de minste aanleiding voor vrees om dik te worden. Juist wilde ze die opmer king maken, toen Becket de kamer bin nen kwam, een groote, langwerpige doos onder den arm. „Van mijnheer Holland", zei ze, „gele rozen, die een zolderkamertje in een pa leis zouden herscheppen. Ik kwam om u een standje te maken, juffrouw, maar hoe kan ik ihet doen als u er zoo uitziet? Ach ach, hoe kon u over dat arme hondje heen rijden, juffrouw? Het kan niet eens meer staan en toen ik de kinderen zag huilen van medelijden en verdriet, ja, toen ge raakte ik wel een beetje uit mijn humeur. Maar juffrouw Bab, het is ook eigenlijk niet heelemaal uw schuld, daar u met een tienduizend mijlsvaart dén hoek om kwam stormen. Kijk, Rawle, nu moet je deze papavers op haar schouder spelden. Ik zal uw bouquet wel meenemen. Moet je toch eens kijken, Raavle, allemaal geel. Alan Ri chardson rozen, die ruiken als viooltjes. U is toch wel een gelukkige jonge dame!" Juffrouw Fenwick kwam de zitkamer binnen met haar gewone onbewuste sou- vereiniteit. Jack was laat, bij kwam pas binnen, toen het diner al was aangekon digd, maar ze hield haar bloemen naar hem op en dankte met een glimlach. Hij zat ver van haar af aan den anderen kant van de tafel, hij kon niets van haar voortdurende woordenvloed hooren; als gewoonlijk was zij de leidende geest in gebruikmaking van de ziekenauto moet worden vernieuwd en dat de kosten hier van zijn verlaagd van 8 op 4 cent per lid. Het aantal leden is tengevolge van de gevoerde actie aanmerkelijk toege- nomon. De aftredende bestuursleden mevr. v. d. Vliet en de heeren D. v. d, Peijl, M, in 't Anker, P, M, J. Meijer, E, van Dijk en J, J. van Dijke werden herkozen. Door toepassing van enkele be zuinigingen was het mogelijk de begroo ting voor 1934 sluitend te maken, De opkomst ter vergadering was als gewoonlijk niet groot. Arnemuiden. De plannen die in voor bereiding waren tot het electrisch ver lichten van het gebouw der Geref. Kerk, zijn thans in zoo'n vergevorderd stadium gekomen, dat het licht gisterenavond bij den jaariijkschen dankstond voor het ge was, in gebruik kon worden genomen. Het kerkgebouw, dat anders zeer primi tief verlicht was, was nu in een zee van licht herschapen. Ds Scholing, die zeil ook actief heeft medegewerkt hieraan, dankte aan het ninde der predikatie, namens kerkerand en commissie van beheer de gemeente voor het schenken van deze electrisclie verlichting. Grijpskerke. In de Dinsdag gehouden Raadsvergadering waren alle leden tegen woordig. Het bekende adres van de Provinciale Commissie voor Werkloozenzorg S.D.A.P. werd voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van den Chr. Besturenbond te Middelburg, om de commissie voor werkverschaffing uit te breiden met eenige werknemersleden, werd andermaal afwijzend beschikt. Het ambtenarenreglement werd aange vuld met eenige bepalingen betrekking hebbende op de politieke gezindheid van de ambtenaren, waarop van die gezind heid wordt blijk gegeven en verder de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid van den veldwachter, ge wijzigd, door schrapping van de woor den „ten minste", voorkomende in ver schillende artikelen dier verordening. De begrooting 1934 is door Gedeputeer de Staten goedgekeurd terugontvangen. De vergoeding, bedoeld bij artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1931 ten behoeve der bijzondere school alhier werd vast gesteld op f 11.75 per leerling, of in to taal op 165% leerling X f 11.75 f 1947.56. De destijds door den raad vastgestelde bouwverordening werd opnieuw vastge steld, waarbij rekening werd gehouden met de opmerkingen, die gemaakt zijn door Ged. Staten ten aanzien dezer ver ordening. Met den inhoud van de circulaire van Ged. Staten, betreffende korting jaarwed den, kan de raad zich vereenigen. De overgelegde rekeningen van de her stellingswerken aan den gemeentetoren geven stof tot het maken van enkele opmerkingen. Alle rekeningen zonder on derscheid werden vrij hoog gevonden. De heer Cevaal meent, al mogen alle rekeningen hoog zijn, die van Gebr. de Kam al bijzonder hoog is. Gaarne zal hij worden ingelicht over de verschillen de uurloonen, die in rekening zijn ge bracht. De voorzitter verstrekt de ge vraagde inlichtingen. De heer Geschiere vindt het verkeerd, dat de heer Cevaal hier alleen de Kam noemt. De heer Ce vaal meent, dat daartoe wel aanleiding bestaat. Na beëindiging van de bespreking hier over wordt besloten de verschillende in gediende rekeningen betaalbaar te stel len, zoodra de begrooting, die wijziging moet ondergaan, zal zijn goedgekeurd. Na de gebruikelijke rondvraag volgt sluiting. Kamperland. Gisteravond trad in de Geref. Kerk alhier, op Ds Van Voorst Vader uit Middelburg voor de afdeeling Vrederust, alhier. Naar aanleiding van Matth. 10 8, het eerste gedeelte, (geneest de kranken), schetste spr. de beteeke- nis dezer woorden voor de apostelen, en ten tweede wat dit bevel inhoudt voor ons. De aanwezigen werden opgewekt om de stichting „Vrederust" in gebed en gaven mild te gedenken, waaruit dan vanzelf voortvloeit de liefde tot die on- gelukkigen. Na in een vurig dankgebed de geesteskranken, de doctoren, verple gers en verpleegsters, alsmede den geeste- haar groepje en bet was een genot naar baar te kijken. „Mijnbeer Holland, gelooft u, dat 'bet arme hondje erg gewond is?" Juffrouw Wren .zat naast bem en stelde bem de vraag. „Het jankte zoo, en ik kan bet gewoon niet vergeten; ik hoop, dat bij er niet aan dood gaat. Juffrouw Fenwick die jaagt, is meer gewoon aan dierenleed; ze is koelbloedig genoeg, maar ik niet. Ik vind het verschrikkelijk eenig schep sel te zien lijden". „Probeert u maar niet anders te wor den; bet is geen karaktereigenschap, waarvoor men zic'h behoeft te veront schuldigen". Juffrouw Wren vond Jack een aan genaam mensch en hij scheen toch niet zoo erg op juffrouw Fenwick gesteld te zijn als men wel zeide. „Het zou zoo prettig zijn, als ik er me niets van aan hoefde te trekken", zeide ze eenvoudig. „Maar ik heb aan niets an ders kunnen dénken, die arme hond". „Het viel nog al mee. Ik ben eens naar de bezeerde poot gaan kijken, hij was1 erg gekneusd, maar niet verpletterd, het zal wel weer genezen." En toen begon hij over iets anders. Hij praatte druk, wanlt hij' moest zijn plicht tegenover zijn gastvrouw vervullen, en een leege stoel is beter dan een zwijgende gast. (Wordt vervolgd,)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5