VniinlwMtt'* HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL' Bab Fenwicks verloving. Uit de Provincie 60c beroepsinstantie zou gelden voor m&te- rieele geschillen en ook voor geschillen met de radio-controle-commissie. Sommi gen zijn van oordeel dat die instantie nooit de regeering zou kunnen zijn. Dit kan de regeering echter niet toelaten; zij moet het laatste woord hebben. Wat de vergelijking van het Wilhelmus met de Internationale betreft, spr. ont kent dat het eerste revolutionair zou zijn. De V.A.R.A. is een uiting van een strijd- vereeniging op politiek gebied, vandaar dat zij strijd meebrengt tegen en soms krenking van anderen. De V. A. R. A. moet daarbij echter op passen in het gareel te blijven en anderen niet krenken. Ook anderen wekken wel eens ergernis, doch zelden. A 1 s d e V. A. R. A. zich niet in het gareel wil houden, moet zij eruit, en dan wordt haar zendtijd onder de an deren verdeeld. Spr. is niet vijandig te gen de V. A. R. A., zij mag de politiek bij haar uitzending behouden, doch als zij daarvan misbruik maakt, komt zij met spr. in conflict. De begrooting wordt hierna z. h. st. aangenomen. Begrooting Economische Zaken. Daarna kwam de begrooting van Eco nomische Zaken aan de orde. Met uitzondering van de heeren Zandt en de Visser, werd door alle sprekers het beleid van den Minister wel willend beoordeeld. De heer Zandt (S.G) wist van de steunmaatregelen voor den landbouw niets goeds te zeggen en de heer d e V i s- s e r (Comm.) plaatste zich op hetzelfde standpunt. Minister Verschuur sluit niet het oog voor de moeilijkheden. Maar als het den landbouw goed gaat, gaat het den heelen bovenbouw goed. Dit moet men wel in het oog houden. De landbouw kwam het eerst aan de beurt, een ruwe dijk moest worden opgeworpen; later pas is daaraan een constructief karakter ge geven. Den economischen toestand van ons land mogen wij niet optimistisch bekij ken, hij is uitermate ernstig. Zelfs ople ving van andere landen zou ditzelfde nog niet voor ons beteekenen, al ligt dit wel in de logica. De heer Zandt doet als de heer De Vis ser: hij herhaalt zich voortdurend en leent zich tot klankbord van alle klachten, juiste en onjuiste, het meest onjuiste. Fcze critiek is liefdeloos en onrechtvaar dig, afbrekend tot in hooge mate. Spr. hoopt van dezen afgevaardigde nog eens positieve, opbouwende critiek te hooren. De klassenpolitiek, van welke de heer De Visser de Regeering beschuldigt, heeft vele kleine menschen gered. Begrooting Sociale Zaken. In de avondvergadering werd een begin gemaakt met de begrooting van Sociale Zaken. Hierbij werd o.a. door den heer Loer akker (R.K.) gevraagd verbindendver klaring van de collectieve contracten. De heer Bakker (C.H.) achtte het daar voor nu niet de geschikte tijd, terwijl de heer S m e e n k (A.R.) oordeelde dat spe ciale punten bindend verklaard zouden kunnen worden. De heer Kupers (S.D.), daarbij ge steund door de heeren Kuiper (R.K.) en Drop (S.D.), bepleitte invoering van de 40-urige arbeidsweek. De heeren Amelink (A.R.) en S m e e n k (A.R.) vreesden daarvan vermindering van werkgelegenheid. Minister Slotemaker de Bruïne zeide zich gelukkig te achten, ook in dezen tijd nog opbouwend werk te kunnen doen, op het gebied van de be drijfsorganisatie, voor het groote gezin, goedkoope woningen en ordening in de sociale wetgeving. De Zondagsarbeid in de havens, door den heer Amelink aangeroerd, wil spr opnieuw bespreken. Het landbouwbedrijf is zoo ingezakt, dat men met nieuwe lasten niet kan ko men. Op komst is toepasselijk verklaring van de Veiligheidswet voor den land bouw. Spr. heeft geen principieel bezwaar, dat meisjes in fabrieken worden vervan gen door mannen, en zelfs dat te bevor deren. In onzen tijd moeten zoo eenigs- zins mogelijk geen overwerkvergunningen FEU I L L E T ON (Vrij naar het Engelsch.) 19.) Arme Jack! Hij schoot niet erg op. Zonder het eigenlijk te willen, hield Bab hem een beetje aan het lijntje en dat be gon hem zachtjes aan wel te vervelen. Hij sprak niet over zijn vele teleurstellingen en het verdriet, dat hij er van ondervond. Hij was te trotsch om zich zelf belache lijk te maken, maar hij hield te veel van Bab, om waar het haar betrof, verstan dig te zijn. Honderden keeren had mevrouw Fen- wick zijn drift zien opvlammen en dan had ze net gedaan, of ze even blind er voor was als haar dochter. Honderden keeren had ze gevreesd zijn plaats ledig te zullen zien en te hooren, dat die dwaze verloving ten einde was. Het zou maar het beste zijn, als er zoo gauw mogelijk een eind aan kwam. Maar als hij nu eens dwaas genoeg zou zijn om Bab aan haar woord te houden, als hij eens blind genoeg zou zijn om met haar te trouwen? Wat dan? Wat stond hun dan te wachten? Zooals de meeste gelukkige vrouwen, was mevrouw Fenwick een idealiste. Ze worden gegeven. H]et aantal is sedert 1929 tot de helft teruggeloopen. Spr. ge looft niet, dat er aanleiding tot critiek is. Wettelijke verkorting van den arbeids tijd acht Spr. niet mogelijk. De haven van Terneuzen. Men schrijft aan het Dagbl. v. N.-Br.: Zooals reeds gemeld, zal deze week een door Ged. Staten van Zeeland benoemde commissie den arbeid beginnen der eind- aanwijzing van de te onteigenen percee- len voor de uit te voeren havenwerken te Terneuzen. Deze commissie heeft tot taak de be zwaren der belanghebbenden legen het onteigeningsplan aan te hooren en van hare bevindingen proces-verbaal op te maken. Dit proces-verbaal moet met de meening der commissie daaromtrent binnen zes weken van den dag harer be noeming af opgezonden worden aan het betrokken Departement. Daarop worden binnen zes maanden de te onteigenen per- ceelen, erfdienstbaarheden en andere za kelijke rechten door 't Rijk aangewezen en de bescheiden daaromtrent gedurende minstens drie weken ter inzage gelegd. Vervolgens tracht de onteigenende partij hetgeen onteigend moet worden bij1 min nelijke overeenkomst te verkrijgen, en wanneer men de tot het werk noodige gronden niet bij minnelijke overeenkomst heeft kunnen verkrijgen komt het geding tot onteigening te pas. De huidige stand van zaken in de ont eigeningsprocedure ten aanzien van de Terneuzensche havenuitbreiding ver klaart waarom ook op de Rijksbegrooting voor 1934 nog slechts een bedrag van f 60.000 voor deze uitbreiding is uitge trokken. Immers zal ook in 1934 nog niet met het werk begonnen kunnen worden, tenzij1 de procedure een zeer voorspoedig verloop heeft. In de afdeelingen der Tweede Kamer werd bij de behandeling van het wetsont werp voor de onteigening ten vorigen jare de vraag gesteld of na de onteigening spoedig met het graven van de geprojec teerde havenuitbreiding een begin zal worden gemaakt. Op de Rijksbegrooting voor 1933 was ook een bedrag van f 60.000 voor de onteigening uitgetrokken, doch niet voor de uitvoering van het werk zelve. Gevraagd werd of het in de be doeling van den minister lag spoedig een suppletoire begrooting in te dienen. De minister antwoordde ten aanzien van deze vraag, dat moest worden betwijfeld of de onteigening van de benoodigde gronden zoo snel zal kunnen verloopen, dat nog in 1933 met het werk zelf zou kunnen worden begonnen. Daar thans aan het eind van 1933 de bezwaren der belanghebbenden voor de eindaanwijzing van de te onteigenen per- ceelen nog moeten worden aanhoord, kan men zeggen, dat het verloop der onteige ning nog niet veel verder gevorderd is. Een en ander doet vermoeden, dat er ook in 1934 geen suppletoire begrooting zal komen. Nochthans werd bij de behandeling van het wetsontwerp voor de onteigening door den minister er op gewezen, dat de toe stand van de haven in het begin van dit jaar reeds van dien aard was, dat uitbrei ding noodig is. Alle beschikbare terreinen werden zoodanig door de handelsbeweging ingenomen, dat nog slechts een klein ter rein voor den komenden en gaanden man beschikbaar was. Reeds herhaaldelijk zijn verzoeken om dit terrein in huur of erf pacht te mogen ontvangen afgewezen moeten worden. De aanleg, aldus de mi nister wordt dan ook ondernomen om te voorzien in dringende behoefte aan meer handelsterrein en aanlegplaatsen. De werken zouden voorzien in een dadelijk aanwijsbare behoefte, die als een vol maakt nationale kan worden aangemerkt. Waterschappen enz. Bij Kon. besluit zijn benoemd: a. met ingang van 17 December, tot dijkgraaf van den Muyepolder, J. J. Polderman, te St.- Maartensdijk. uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; b. tot dijkgraaf van den Emmanuelpolder, A. Dees, te Waarde; c. tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Emmanuelpolder, H. Wolf er t, te Waarde. wilde niet, dat Bab zou trouwen, tenzij ze ten volle begreep, wat ze ging doen; ze wist, wat een haastig, niet overdacht hu welijk beteekende. Haar eigen huwelijk was haastig, weinig overdacht geweest, maar, zij was met Godfray getrouwd en dus was alles goed gegaan. Niet zoo was het gegaan met haar zus ter, haar jongere zuster, mevrouw Kauf- mann, die in Combe zou komen voor het feest. Ze was een opgewekte, levendige vrouw, heel geliefd in haar eigen krin getje, maar haar huwelijk was niet erg gelukkig en Mary hoopte, dat haar dochter een beter lot beschoren zou zijn. Arme Cicely, lieve Cicely, ze maakte van haar leven, wat er van te maken was, maar en mevrouw Fenwick loosde een diepe zucht. Ze zou haar zuster spoedig zien, ze zou haar van het station gaan halen. Er zijn vaak menschen, met wie we gaarne samen zijn, maar toch kunnen we niet aan hen denken zonder dat het hart i ons zwaar wordt. Becket was een praatje gaan maken bij de vrouw van de portier en terwijl ze ge zellig samen zaten te babbelen, zei juf frouw Basten plotseling: „Ik geloof, dat ik de dogcart hoor aan komen. Als je even wilt wachten, j - frouw Becket, dan zal ik een, twee, drie het hek open zetten." En ze was er geen oogenblik te vroeg Verplaatst met ingang van 9 Decem ber 1933 de besteller bij den post- en te legraafdienst A. den Hulster van het hulppost- en telegraafkantoor te IJzen- dijke naar dat te Wemeldinge. .Vrederust. Maandagavond hield alhier de Ring „Bergen op Zoom" van de Jongel. Ver. op G. G. haar jaarverga dering. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter leidde dhr Labeur van Bergen op Zoom in het onderwerp „Gezag en Jeugd". Naar aanleiding hiervan ontspon zich een levendige bespreking voornamelijk over de verschillende vormen waarin het gezag wordt uitgeoefend, met name door het Fascisme. Na de pauze volgden jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Gekozen werd tot secundus-afdeelings- bestuurslid dhr H. Bassie van „Vrede rust". Nadat nog eenige gedichten waren voorgedragen werd deze goed geslaagde en zeer druk bezochte vergadering met het zingen van Ps. 89 8 en dankgebed gesloten. Hooger dan ooit te voren is he' aantal aangeslotenen bij de Goessche Radio Centrale. Thans slechts f 10 aan sluitkosten. (Adv.) 1 Te Renesse overleed in den ouder dom van 59 jaar, de heer J. Schooff, oud burgemeester van Noordwelle en Seroos- kerke (Sch.). Beëediging. Ter burgerlijke zit ting van de Rechtbank te Middelburg, werd heden beëedigd als beëedigd klerk ten Parkette van het Kantongerecht to Middelburg, dhr Mr P. van Empel, ad vocaat en procureur te Middelburg. Confrontatie aan de grens. De Justitie uit Middelburg begaf zich heden naar St. Anna ter Muiden ten einde aan de Hollandsch-Belgische grens in vereeniging met de Belgische Justitie een confrontatie en getuigenverhoor te doen plaats hebben in verband met een onlangs te Breskens gepleegd zedenmis drijf. 1 Diefstal. Toen dezer dagen een landbouwer te Biervliet zijn pluimge dierte dat op zijn erf rondliep voor den nacht in de hokken wilde opsluiten, ver miste hij van zijn 13 daaronder loopende kalkoenen er twee. De dieren bleven on vindbaar, zoodat vermoed wordt, dat zij zijn gestolen. Middelburg. Een ernstig onge- 1 u k. Dinsdagmiddag te ongeveer half vier had op het spoorwegemplacement al hier een ernstig ongeluk plaats. Men had een goederenwagon, die deel uitmaakte van een goederentrein, geladen met vlas tot een vrij groote hoogte. De met hei rangeeren van den trein belaste ambte naar wist niet, dat er zich boven op het vlas nog twee personen bevonden, name lijk de 27-jarige K. en de 23-jarige J., beide gehuwd en wonende te Buttinge, gemeente Grijpskerke. De trein reed in de richting van de hooge brug en beide mannen dachten aanvankelijk, dat zij ge makkelijk onder de brug door zouden ko men. Toen men vlak bij de brug was, bleek dit niet het geval te zijn. K. greep zich eerst aan de brug vast, maar moest weer los laten en viel boven van de lading op de steenen, J. ging plat op den buik liggen en bleef boven op het vlas. Het hevig schreeuwen van de beide mannen, maakte dat men den trein zoo spoedig mogelijk deed stoppen. Eerstgenoemde was er vrij ernstig aan toe en is binnengebracht in het huisje van de weegbrug, waar dr Verheijden de eerste hulp verleende. De man had ver wondingen aan het hoofd bekomen en was ook verder geblesseerd, o.a. had hij hevige pijn aan de rechterarm. Na de voorloopige verbinding heeft de dokter hem met zijn auto naar het gast huis overgebracht. J. klaagde aanvankelijk erg over pijn in het lijf. maar kon zich toch vrij nor maal bewegen en is later per rijwiel huiswaarts gereden. Ben aanrijding. Hedenmor gen kwam vanaf de Pottenmarkt een auto de Markt op, bestuurd door een leerling, naast wien de persoon zat, die een rij bewijs heeft. De bestuurder gaf aan, dat hij rechts zou gaan, doch reed links de Markt op. De naast hem zittende wierp het stuur nog om, maar kon niet ver hinderen dat een handkar met steenkolen aangereden werd en de kolen over de straat rolden. De bestuurder van de kar kwam er met enkele ontvellingen af. Te gen den bezitter van het rijbewijs zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Goes. Naar wij vernemen heeft dhr Overhoff bedankt als lid van het B. A. Het zielental dezer gemeente heeft heden de 9500 bereikt. Vlissingen. Tot agent van politie alhier is benoemd H. P. G. J. van Nahuijs te Dreischor. Alhier is aangekomen het Duitsche stoomschip „Ostee" met een lading olie. Wemelding. De diaconie der Ned. Herv. Kerk heeft besloten de volgende pacht- reductie te geven. Op bouwland voor per- ceelen verpacht voor f 75f 100 per H.A. 25 pet., van f 151f 175 30 pet., van f200—f225 40 pet., f250 50 pet. Voor weiland voor perceelen van f 75 30 pet., van f 125 en f 130 35 pet. Op tuingrond 25 pet. Kloetinge. Dinsdagavond hield de G. J. V. Immanuel alhier haar 49e jaar vergadering. Om half 8 was de groote zaal van het Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw geheel gevuld. De voorz. Ds Joh. Raams opende de vergadering met het laten zingen van Ps. 138 1, en met ge bed. Daarna sprak hij over Joh. 4 50, er den nadruk op leggende, dat het geloof een waagstuk is, doch vooral hier is het: „wie waagt, die wint". Vervolgens wees hij op den zegenrijken invloed van het N. J. V. en spoorde aan om lid te wor den van de C. J. V. De goede verslagen van secretaris, pen ningmeester en bibliothecaris gewaagden van een gestadigen groei. Het mooie pro gramma werd daarna op uitnemende wijze afgewerkt. Opstellen, voordrachten en samenspraken wisselden elkaar af. De manier, waarop alles ten gehoore werd gebracht, getuigde van flinke studie. Het was reeds laat, toen de voorzitter deze gezellige vergadering met dankzegging sloot. BiezeJinge. De IJsclub de Zwarte Weel kwam in algemeene ledenvergadering bij een. In zijn openingswoord wees de voor zitter op de vooruitgang der vereeniging en op de goede onderlinge samenwerking zoowel van bestuur als leden. De ver eeniging telt thans 135 leden. De penningmeester bracht verslag uit; ontvangen was f 84.91 en uitgegeven f 107.18, dus een nadeelig slot van f 22.27. Het nadeelig slot kan gedekt worden door de batige saldo's van voorgaande jaren. Aan de orde kwam aanvulling van art. 3 van het reglement, waardoor het moge lijk wordt, om leden die zonder wettige reden bedanken, eerst een gulden boete te laten betalen, plus de achterstallige contributie, hetwelk met algemeene in stemming werd aangenomen. Op voorstel van een der leden werd be sloten een verbandkist aan te schaffen. Kapelle. Er schijnt alhier een persoon te zijn die opruiming wenscht te houden onder de katten. Bij verschillende inge zetenen werden dieren vermist; bij een in den tijd van een week drie. Onder voorzitterschap van dhr A. de Schipper kwam de Landbouwvereen. in vergadering bijeen. De voorzitter heet alle opgekomen leden welkom en drukt zijn spijt uit dat de opkomst niet beter is van een vereeniging welke 160 leden telt. De secretaris deelde mede, dat de ana lyse-verslagen van de geleverd© kunst meststoffen tot tevredenheid stemden. Vanwege de werkliedenvereeniging al hier is verzocht om medewerking te wil len verleenen met de besturen van de bei de Landarbeidersbonden te trachten een soepeler regeling te verkrijgen in zake de Crisis-varkenswet. Bij Apoth. en Drogisten Dhr M. Bom, voorzitter van de werk- liedenvereen. licht dit voorstel nader toe. De voorz. zegt dat de wet soepeler is dan men denkt. Spr. noemt plaatsen waar men toch met huisslachtingen door gaat. Door een der bestuursleden wordt meegedeeld dat inzake vrije huisslachting kan gewezen worden op de uitspraak van den Hoogen Raad. Spr. zegt: wet is het nog niet, dus kan er ook niet gestraft worden. Wanneer men geen toeslag be taalt, kan men er niets aan doen. Verba- liseerd kan men niet worden. Spr. durft gerust met huisslachting doorgaan. Be sloten werd medewerking te verleenen. leenen. Besloten werd om de aankoop van kunstmeststoffen voor 1934 niet in twee partijen te doen plaats hebben, maar in één en de aanbesteding te doen plaats hebben einde Dec. of begin Jan. Een kleine aanbesteding voor stikstofmest stoffen is nog mogelijk. Het lossen van kunstmeststoffen is ge gund aan den heer J. M. Veerhoek voor f0.04 per baal. De secr. doet verslag van het aardap pelproefveld. Volgens het verslag waren de onbemeste geschikt voor dezen tijd, de zwaar bemeste groeiden geweldig in het loof, zoodat men regelmatig dient te be mesten. De aftredende bestuursleden C. Zegers en A. Nieuwdorp werden herkozen. De voorzitter geeft in overweging om lid te worden als vereen, van de Coöp. Boerenleenbank. Ook werd voorgesteld door het bestuur om den heer Spaan te laten komen met een landbouwfilm. Aldus werd besloten. Bij de rondvraag wijst dhr M. Bom op den bietensteun en de teeltbeperking. Spr. vraagt of er niets kan gedaan worden vooral voor den klein-landbouwer. Wat zal er worden van de regeling van de aardbeien. Zal ook hier de groote land bouwer van moeten profiteeren? Een drukke bespreking vooral over de aardbeienteelt volgde, waarna werd be sloten paraat te blijven en het mogelijke te beproeven. Krabbendijke. Met ingang van 1 Jan. 1934 is benoemd tot ambtenaar ter secre tarie dhr J. van Baren, alhier, thans werkzaam ter secretarie. lerseke. Gisteren heeft zich de 10- jarige D. v. d. P. (Damstraat alhier) ern stig de voeten verbrand met het afnemen van een pan kokend water, zoodat heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Wissenkerke. Maandag vergaderde de Chr. Landarbeidersbond. De voorz. open de op gebruikelijke wijze en dankte den heer te Gussinklo en den heer Zweers (agent arbeidsbemiddeling), voor hun te genwoordigheid. Het hoofdbestuurslid, dhr Vingerling, besprak een propaganda-vergadering, te houden voor geheel Noord-Beveland. Nadat eenige interne zaken waren be sproken, zei de voorzitter dat ongeveer Mei j.l. een adres aan den gemeenteraad is gezonden, om een steunregeling. Dat is toen aangehouden tot op heden. Dhr Vingerling zegt, dat het tijdstip van indiening minder juist is gekozen. Voor hem staat vast, dat de gemeenten niet zullen kunnen ontkomen aan een steunregeling wegens gebrek aan werk- objecten. Hij geeft in overweging, om andermaal een verzoek in te dienen op bet tijdstip van besliste noodzakelijkheid. Besprekende de steunregeling aan de landbouwers, zegt dhr Vingerling, hoewel zich te zullen onthouden van critiek op de regeering in deze zware tijden, dat hij het erg jammer vindt, dat er drie jaar noodig zijn om te zien dat aan de steun regelingen voorwaarden moeten verbon- Ingezonden Mededeeling. mee. want de wagen naderde met onge wone snelheid. Nauwelijks had de kreet „Hekken! Hekken!" weerklonken, of het rijtuig suisde al voorbij; de vaart vermin derde geen oogenblik, zelfs niet toen juf frouw Basten riep: „Pas op de hond, juffrouw, hij loopt op den weg. Ach, neen maar, ze heeft hem overreden." Ondanks de luide noodkreten van het arme, jonge diertje verminderde de vaart niet en evenmin op het bevel: „Stop, stop, waar ga je naar toe?" Om het precies te zeggen, de merrie luisterde heelemaal niet meer naar het stuur. Daar ze niet van lawaai hield, schudde ze den kop eens en legde de ooren in den hals om haar ongenoegen te toonen. Ze zag niet in, waarom ze zou stoppen in zulk een drukte en daarom rende ze voort, haar vaart nog versnel lend, want ze rook de stal. Het grootste deel van den weg naar huis, had ze haar eigen zin mogen doen en nu nam ze, wat haar al niet langer gegeven werd. De hand, die de teugels hield, was krachtig, maar het was slechts de slanke hand van een vrouw, niet de ijzeren vuist j van een man en ofschoon juffrouw Fen- wiek al haar kracht aanwendde en ach-, terover leunend, krachtig en voortdurend aan de teugels trok, trok het paard er zich niets van aan. Donker, als de opening van een hol, strekte de laan zich voor hen uit. „Was het een hond of een kind", vroeg Balis kleine buurvrouw, Juffrouw Wren ontzet, „Een hond", antwoordde mijnheer Hol land kort. „Kalm aan, Bab." „Ik ben benieuwd, wat voor onheil je gesticht heb, Bab", zei haar neef, Jim Lascelles. „Het was geen moord, daarvoor werd er veel te veel lawaai gemaakt. Lieve nicht, ik geloof, dat die merrie jou de baas is, in plaats van jij haar. we zul len het volgende hek nog in galop door snellen, als je haax niet een beetje weet in te toornen." „Is er nog een hek", vroeg Babs buur vrouw zenuwachtig. „Ja en een stevig ook. Houd goed vast, juffrouw Wren, hier is mijn hand, of grijp den rand van het rijtuig, wat u maar het stevigst lijkt; het is een hoog hek." Bab lachte, maar juffrouw Wren voel de zich alles behalve op haar gemak, het was ook zoo donker onder die hooge hoo rnen. „Houd toch stil", drong ze aan, „houd toch als je blieft stil. Ik geloof, dat het beest op hol is, mijnheer Lascelles; laat me gaan, houd me niet tegen, ik wil er uit." „Het hek is open. Ik maakte maar een grapje. Ala u zelfmoord wilt plegen, dan moet u er uit springen. Bab lachte wat om de angst van haar buurvrouw, maar Jack Holland zei sus send: „Brunette begint moe te worden, heel langzaam verminderde de vaart en Bab zette zichzelf en haar vrienden veilig voor de deur af. Juffrouw Wren slaakte een diepe zucht van verlichting en verdween, door mijnheer Lascelles gevolgd, in het huis. Jack zou de dogcart naar de stallen brengen, bij het licht van de rijtuiglam pen stond Bab te kijken naar haar ge scheurde handschoenen. „Ze heeft een bek als een zaag, Jack", zei ze met haar gewone openhartigheid voor de waarheid uitkomend, hoewel het haar wel moeite kostte. „Voelde je die schoppen bij het hek? Dat was geen speelschheid, dat was kwaadaardigheid. De wagen is laag, het is bepaald gevaarlijk." „Ik zal haar een volgend keer stren ger moeten aanpakken." „Als je voor eenmaal in je leven eens zou willen doen, wat ik wensch, Bab, dan zul je heelemaal niet meer met haar rij den; ze is nukkig, men kan niet op het beest aan, ze is beslist niet te vertrouwen. Je kon haar beter van de hand doen." Bab keek verbaasd en ongeloovig naar zijn ernstig gezicht. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2