f I WOENSDAG 29 NOVEMBER 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 43e JAARGANG - No. en. r4-5 N. G. R. 5-6.30 Land- J. Krop. 8- ast te Hen- Jan Zwart. Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Staten-Generaal. Redactie it er vee nachten |vraag me m dier?" !n zeide: [ren", dan gekrenkt [iet. |at verwijl jsten ten- Lalen. tot Gods :ht op be- dn., L. »urg 1933. burg heeft verboden lelburg f 2 Io n der vol- lelande f 5 tonder vol- Jestkapelle |te Koude- liddelburg F. V., te |S., te Vlis- liddelburg Souburg Jkapelle f 5 ider licht; irg: f 5 ol tggave van konder gel- liden f 3 of Iverkeeren- Jreigen: W. d. h., imet Ln het mes In: J. v. K. lachtens de Ivoorschrif- 3.50 of 1 d. If 10 d. h.; J of 1 d. h.; |n het inbe-ïj Souburg (rklaring v. oaren weg f 10 Of l(b f 10 of 10 f10 of 10 ig te Se- leneraal bij Jveldt, nam Balk van A. Ie, die door (wegens het op Zondag, lening van (veroordeeld I aangevoerd onmogelijk ke orde kan ïooge mate moderne het noo- |idag in ver- ismiddelen lat het niet leien of een Ift gemaakt jevoegdheid oeentewat, |mg van het wijzen op tor P. A. J., is hooger het vonnis Idelburg van Js vernieling d. h. ïdbouwer te den Politie- bbij hij we- fot 14 dagen a a H tï O 29 Nov.: |V. 8.15-9.30 Idienst. Ds Jl2 Viool-re- (-2.30 Piano, evingen. 3- Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchéquo cn Girorekening 44155. Bijkantoor Middelburg, Lango Burg. Tclof. 259. Dirccteur-IIoofdrcdacteur: R. ZUIDEMA. Ve Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f 0.20. Losse nummers 5 cent. Advortontiön 30 cent per regel. Ingezonden mododoollngon 00 cont por regel, Kleine Advortontlün Dinsdags en Vrijdags f 0,75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto i 0.85. Bij contract belangrijke korting. Wij beloven niets Wij beloven niets", verklaarde on langs de leider van de Nat. Socialisten Ir Mussert. En de heer v. d. Voort van Zijp sprak zich te Goes in denzelfden geest uit. Deze uitspraken zijn in den meest volstrekten. zin in strijd met de waar heid. Daarop wijst ook „Het Nederlandsche Volk", als het er aan herinnert, dat eenigen tijd geleden de N. S. B. „aam deel in de winst" voor den werknemer in elke onderneming propageerde, om dan te ververvolgen: „In Volk en Vaderland" (het orgaan van de N. S. B.) werd o.a. den arbeiders wijs gemaakt, dat eiken arbeider viermaal 'sjaars een ronde som toekomt, waarvan de arbeider zijn radio kan koopen, moe- der-de-vrouw een baby-uitzet en het jonge paar, dat trouwen wil, zich kan installeeren. Dit is volksbedrog en niets anders 1 Het schijnt dat de sprekers van de N. S. B. er nogal eens last van hebben, dat hen over deze zaak netelige vragen worden gesteld op hun vergaderingen. Zij, die dergelijke vragen stellen, wor den thans in „Volk en Vaderland" pro gramuitpluizers genoemd. „Dezulken" schrijft „Volk en Va derland" „komen maar al te graag aandragen met ons programpunt van aan deel in de winst voor allen, die produc tief werk verrichten. En zij hopen dan onze sprekers vast te zetten met de opmerking, dat wij dan die arbeiders ook aandeel in het verlies moeten op leggen. Dat zal onze laatste zorg zijn! Want een arbeidersaandeei in het ver lies bestaat al lang, en het wordt op meer dan barbaarsche wijze toegepast. Want als er niet meer verdiend wordt, gaan zoowel Jan met de pet als de boordjesproletariër uit kantoor en tee kenkamer eenvoudig de straat op. Of zij zich steeds inspanden, dan wel de kant jes eraf liepen, maakt geen verschil. Wij leven in de eeuw van den klassenstrijd en van het vrije spel der economische krachten. Dus weg met den overbodige! Zoo staan wij, nationaal-socialisten, dus voor een samenleving, waarin de arbeider voortdurend door bedrijfsverlie- liezen met deiï ondergang wordt be dreigd. En zoolang dat bet geval is, antwoorden wij aan alle „handige vra gers". Het gaat er niet om, wanneer een zaak kapot gaat, Jan nog tien, Piet nog vijftien, Kees nog vijfentwintig gulden uit te schroeven om de gaten te stoppen. Onze taak is, de Nederlandsche samen leving zoodanig te hervormen, dat niet langer Jan, Piet en Kees te gronde wor den gericht door bedrijfsverliezen, waar aan zij zelf gewoonlijk geen schijn of schaduw van schuld gehad hebben." Met dit stukje steekt de N. S. B. de Arbeiderspers en de „Fakkel", ja zelfs de „Tribune" de loef af! Dit betoog is één stuk volks misleiding. We kunnen slechts twee mogelijkheden veronderstellen, namelijk de schrijver daarvan weet wel beter en dan is zijn betoog niet anders dan min derwaardig. De tweede mogelijkheid is, dat de schrijver niet beter weet, maar in dat geval had de redactie van „Volk en Vaderland" (waarvan men veronder stellen moet, dat zij het wèl weet!) hem het zwijgen moeten opleggen. De leiding van de N. S. B. past ech ter blijkbaar vóór alles de zinspreuk too wij' constateerden dit reeds vroe ger „Het doel heiligt de middelen". Het doel der N. S. B. is blijkbaar: boe praten wij „de massa" achter ons. En elk middel (het doet er niet toe van wedfce hoedanigheid) dat hen tot dat doel kan brengen, is haar blijkbaar wel kom!" Uitslag der verkiezingen in Spanje. Blijkens een statistiek over de resulta ten van de eerste stemming der par lementaire verkiezingen in Spanje heb ben de rechtsche partijen 149 zetels, de centrumpartijen 101 en de linksche par tijen 57 zetels verkregen. Huiszoekingen bij de Dinaso in Vlaanderen. Zoowat heel het Vlaamsche land door werden gisteren huiszoekingen verricht in de lokalen der Dinaso en de huizen van leiders der Dietsche Nationaal-solidaris- ten. Documenten werden in beslag geno men, maar geen arrestaties werd ver richt. De huiszoekingen, die tegelijkertijd ge schiedden, hadden ten doel na te gaan of de Dinaso's geen inbreuk maakten op rJ7.e^ °P dragen van wapenen. Zij hadden bovendien ten doel te on derzoeken of rijksambtenaren, die met de Dinaso s sympathiseeren of lid van een der groepen zijn, zich niet schuldig ma ken aan schending van het beroepsge heim. Het incident aan de Beiersch-Oosten- rijksche grens. De Oostenrijksche bondskanselier dr Dollfuss heeft den Oostenrijkschen ge zant naar aanleiding van het incident aan de Duitsch-Oostenrijksche grens op 23 November, waarvan een lid van de Rijks- weer het slachtoffer is geworden, zijn leedwezen betuigd. De bondskanselier heeft daarbij mede gedeeld, dat hij alles in het werk heeft gesteld om een snelle en volkomen ophel dering van deze betreurenswaardige ge beurtenis te verkrijgen en zich heeft voor behouden in de quaestie der verantwoor delijkheid zijn standpunt nader te bepa len, zoodra het resultaat van het onder zoek bekend is. Ook de Oostenrijksche gezant te Berlijn heeft den Rijksminister van Buitenland- sche Zaken het leedwezen zijner regee ring betuigd. Tien Duitsche communisten ter dood veroordeeld. Na een beraadslaging, welke vier uren duurde, heeft de rechtbank van Dessau uitspraak gedaan in het Hecklinger moordproces in verband met het neer schieten van een S.A.-man. Tien van de aangeklaagde communisten werden conform den eisch van het open baar ministerie wegens gemeenschappe- lijken moord ter dood en tot blijvend ver lies van de burgerlijke eererechten ver oordeeld. Een der beklaagden werd vrijgespro ken. Inval in bookmakerskantoren te Essen. Een afdeeling S.A.-mannen heeft een inval gedaan in de kantoren van 21 book makers te Essen en niet minder dan 1200 personen gearresteerd. Talrijke arrestan ten, die weddenschappen hadden geslo ten, bleken steuntrekkers te zijn. Bij een der bookmakers bleek 95 procent zijner cliëntèle tot deze categorie te behooren. D'e autoriteiten hebben thans bepaald, dat alle steuntrekkende personen, die zich schuldig maken aan wedden, voortaan voor eenigen tijd naar een con centratiekamp zullen worden gezonden. Is Ludendorff in een concentratiekamp? Het blad „Die Tagespresse" bevat het sensationeels bericht, dat Ludendorff zich sedert 10 November in „Schutzhaft" be vindt. Zijn aanzienlijk particulier vermo gen zou in beslag genomen zijn en hij zelf zou naar het concentratiekamp van Da chau zijn gebracht. De loods waarin hij wordt gevangen gehouden stond aanvankelijk onder de bewaking van 70 S.S.-mannen die na verloop van eenige dagen door leden van de Stahlhelm zouden zijn vervangen. Daarbij zou het tusschen beide formaties tot ernstige botsingen zijn gekomen. Korte Berichten. De Italiaansche regeering heeft aan geboden, om op 15 December a.s., den dag, waarop de termijn der oorlogsschul den vervalt, aan Amerika 1 millioen dol lar te betalen. Uit Bombay woidt gemeld, dat me vrouw Gandhi weder in hechtenis is ge nomen in verband met haar actie inzake de burgerlijke ongehoorzaamheidscam pagne. Dit is de zesde maal, dat zij hier voor is gearresteerd. In de buurt van Marseille zijn bij een luchtoefening twee militaire vliegtui gen tegen elkander gebotst. Beide ma chines sloegen te pletter. Een piloot kon zich met zijn parachute redden. Een waarnemer en de bestuurder van het an dere toestel konden slechts als lijken ge- horgen worden. BEVORDERING VAN NEDER- LANDSCH FABRICAAT. Een circulaire van minister de Wilde. Bij de circulaire van 21 Maart 1932 heeft de vorige minister van binnenland- sche zaken de medewerking van de ge meentebesturen ingeroepen voor het plaatsen van orders hier te lande, in het bijzonder wat betreft orders boven f 1000. In aansluiting hieraan heeft thans mi nister de Wilde de volgende circulaire aan de gemeentebesturen doen toekomen: Hoewel in het algemeen wel het besef is doorgedrongen, dat in de tegenwoor dige omstandigheden de Nederlandsche industrie, wier positie steeds moeilijker wordt, niet dan bij uiterste noodzaak mag worden achtergesteld bij de buitenland- sche, schijnt toch naar de Rijkscommissie Werkverruiming mij berichtte, dat men soms te spoedig redenen laat gelden om een order aan het buitenland ter uitvoe ring op te dragen. Zoo geeft meermalen de overweging den doorslag, dat de Ne derlandsche industrie, hoe goed op zich zelve ook ingericht, niet in staat zou zijn, bepaalde artikelen, welke men gewend was uit het buitenland te betrekken, even goed te maken als de buitenlandsche. Het is duidelijk, dat op deze wijze aan de Nederlandsche industrie kansen worden onthouden op een ontwikkeling, welke zij thans meer dan ooit behoeft en dat in de gegeven omstandigheden groote nationale belangen zouden worden gediend, indien in zulke gevallen orders aan de vader- landsche nijverheid werden opgedragen. Ik doe daarom een ernstig beroep op uw medewerking om ook en zelfs vooral in die gevallen, waarin men tot dusver gewend was buitenlandsche artikelen te betrekken, deze te vervangen door Neder landsche producten en om in het bijzon der uwe technische adviseurs en deskun digen er van te doordringen, dat in de tegenwoordige omstandigheden niets mag woren nagelaten wat de Nederlandsche industrie in staat kan stellen, den strijd om het bestaan vol te houden. Ik vind dan ook aanleiding er bij u op aan te dringen te bevorderen, dat ook orders voor bedragen beneden f1000 zooveel mogelijk hier te lande worden geplaatst. Ten slotte vestig ik er uwe aandacht op, dat mijn circulaire van 21 Juni 1933 be treffende handelspolitiek optreden van kracht blijft. De Indische financiën. De voorloopige landsmiddelen in Indië bedroegen over de maand September 1933 f33.700.000 tegenover September 1932 f 38.800.000. Over de eerste negen maan den van 1933 was de opbrengst f285.300.000, zoodat zij in totaal over deze periode f 31.500.000 achter bleven bij de opbrengst in 1932. Emigratie van landarbeiders naar Frankrijk. Wij vernemen, dat de commissie-Van Rappard, beoogende de emigratie van landarbeidersgezinnen naar Frankrijk, in onderhandeling is getreden met de Fransche autoriteiten en organisaties over de vestiging van kleine landbouwers en arbeidersgezinnen in Frankrijk. Een voorloopig plan is reeds met Fransche belanghebbenden besproken. Zoodra hieromtrent het resultaat bekend is, zal de commissie-van Rappard het plan na der beoordeelen en eventueele voorstellen aan de regeering doen. De kwestie-Vliegen. Bij Kon. besluit is, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend aan den heer W. H. Vliegen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, als Nederlandsch gede legeerde ter ontwapeningsconferentie, met dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. De loonen in de papier-industrie. De directie der Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma van Gelder Zonen te Velzen, Wormer. Apeldoorn en Renkum, heeft aan de arbeiders-organi saties een nieuwe loonregeling toegezon den, welke voor de volwassen arbeiders een verlaging van loonen en tarieven in houdt van 1/4 a 11 pet., of gemiddeld 714 pet. Verder bevat de regeling verla ging van de premies, verhooging leeftijds- grens van arbeiders met vol loon. verla ging van het maximum pensioenbedrag met fl.50 per week. In een conferentie is van arbeiderszijde medegedeeld, dat de organisaties behoudens een aantal naar voren gebrachte beperkingen, bereid zijn zich hierbij neer te leggen. De Amsterdamsche salarisvoordracht aangenomen. De Amsterdamsche gemeenteraad kwam gisteren bijeen om over desalariskortin gen te beslissen. Bij den aanvang van de zitting deelde de burgemeester mede, dat het beraad van B. en W. tot resultaat heeft gehad, dat B. en W. den kindertoeslag als inhae- rent beschouwen aan de loonvoordracht. Het college besloot, dat, als de voordracht wordt aangenomen zonder kindertoeslag, bij hooger bestuur zal worden aange drongen op voorziening, ten aanzien van den eventueel verworpen kindertoeslag. Na een vrij heftige discussie werd de voordracht zonder kindertoeslag daarop aangenomen met 2320 stemmen. Tegen stemden de 15 soc.-democraten en 5 aan wezige communisten. Het omroepvraagstuk. De minister van binnenlandsche zaken heeft tegen Vrijdagmiddag een conferen tie belegd met de besturen van de vier gïoote omroepvereenigingen. De conferentie, welke in het gebouw van het hoofdbestuur der P.T.T. zal plaats vinden en door den minister zal worden gepresideerd, zal ook worden bij gewoond door den voorzitter van den ra dio-raad. Vrijzinnig-Democratische Bond. In de na afloop van de al^emeene ver gadering van den Vrijzinnig-Democrati- schen Bond te Groningen gehouden hoofdbestuursvergadering is het dage- lijksch bestuur als volgt samengesteld: prof. mr R. Kranenburg, Leiden, voor zitter; mr M. Slingenberg, Haarlem, vice- voorzitter; mr L. G. van Dam, Haarlem, secretaris-penningmeester. De strijd tegen de smokkelaars. Het is geen nieuws, dat de smokkel handel tracht te profiteeren van de prijs verschillen van landbouwproducten hier en in het buitenland, welke prijsverschil len veroorzaakt worden door de steun maatregelen in ons land ten behoeve van den landbouw genomen. Herhaaldelijk kan men berichten over het actief optre den van de douane tegen deze smokke laars lezen. Hoe actief de douane-ambtenaren ech ter ook zijn, de smokkelaars weten toch nog wel iets buiten het scherp toeziend oog van deze ambtenaren over de grens te krijgen. En gelijk nu en dan blijkt zelfs belangrijke hoeveelheden. Deze smokkelhandel is niet anders dan een saboteering van de steunmaatregelen ten behoeve van den landbouw en daarom heeft het Regeeringsbureau voor gTanen en varkens gemeend een maatregel te moeten nemen, waardoor de smokkelarij van granen en varkens krachtiger kan worden tegengegaan. Genoemd Regeeringsbureau heeft daar toe een speciaal corps controleurs werk zaam gesteld, die voorzien zijn van mo torfietsen om zich snel te kunnen ver plaatsen Deze motorbrigade bestaat uit 16 man en een sectie-leider, die in het bezit is van een auto, dus in totaal uit 17 personen. Zij zijn verdeeld in 4 secties, die ieder een bepaalde standplaats hebben. Giste ren zijn de leden van deze „vliegende" brigade naar hun respectievelijke stand plaatsen in de zuidelijke provincies ver trokken. De controleurs op motorfietsen zullen voornamelijk opsporingswerk ver richten om gesmokkelde varkens of par tijen graan, waarvoor de monopolie hef fing niet is betaald, te achterhalen. Ook ter bestrijding van smokkelarij van mar garine kunnen zij meewerken. Zij zijn niet aan de grens gebonden,'maar kunnen op hun motoren gemakkelijk dieper het land indringen om smokkelwaren op te sporen. De leden van deze opsporingsbrigade zijn nog niet van vuurwapenen voorzien, of bewapening noodig is, zal de ondervin ding moeten leeren. Waar echter wel reeds behoefte aan wordt gevoeld, is naar ons van bevoegde zijde werd meegedeeld, aan een aanstel ling tot onbezoldigd rijksveldwachter voor de leden van dit controleurscorps. Een dergelijke bevoegdheid zou het resultaat van hun arbeid ongetwijfeld zeer ten goede komen. Houtbedrijf Zaandam. De collectieve arbeidsovereenkomst, af gesloten tusschen den bond van werkge vers in het houtbedrijf te Zaandam en de chr. en r.k. transportarbeidersbonden is ongewijzigd verlengd tot 15 Februari 1935. De Centrale Bond van Transportarbei ders, welke geen partij is van het tegen woordig contract, zal met zijn leden ver gaderen ter vaststelling van de tegenover de van kracht wordende overeenkomst in te nemen houding bij de ontworpen loons verlaging. Burgemeesters. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 December benoemd tot burgemeester der gemeente Montfoort J. E. M. L. H. Ge- radts, burgemeester der gemeente Maas- bracht. Tot burgemeester der gemeente Peize S. G. Römelingh, adj.-comm. ter secretarie te Rheden. Loonsverlaging bij de Spoorwegen. In de gisteren gehouden bespreking tus schen de directie van de Nederlandsche Spoorwegen en den Personeelraad, heeft de raad zijn standpunt, reeds eerder in een brief kenbaar gemaakt, in zake de mededeeling, dat de regeering loonsver laging voor het spoorwegpersoneel onver mijdelijk acht, nader uiteengezet, en de directie medegedeeld, dat de Personeel raad er prijs op stelt, op de aangevoerde motieven aan de regeering duidelijk te maken, dat verdere loonsverlaging voor het personeel onredelijk is te achten. De Personeelraad z31 zich nu tot de regee ring wenden. Plaats voor de Jongeren. Naar gemeld wordt, is bij B. en W. van Rotterdam het voorstel aanhangig om ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente, die 60 jaar oud zijn of 35 dienstjaren hebben te verplichten hun op- wachtgeldstelling te vragen. Men vertrouwt door dezen maatregel, waardoor een groot aantal ambtenaren van 53-jarigen tot 60-jarigen leeftijd uit den dienst zullen treden, te bereiken éénerzijds, dat de reorganisatie van de gemeentediensten in het algemeen gemak kelijker zal tot stand zijn te brengen en Binnenland. De Tweede Kamer nam de postbegrooting aan en behandelt die van Sociale en Economische Zaken. De Indische financiën. De Amsterdamsche salarisvoordracht aangenomen. De haven van Terneuzen. Het proces van „De Zeven Provinciën", De Postjager naar Indië. Buitenland. Duitsche communisten ter dood veroor deeld. Ludendorf in een concentratiekamp? Duitsch protest tegen rivier-controle commissies. ONDRAGELIJKE BRANDWONDEN DE VELLEN HINGEN ER BIJ ,,'t Gebeurde door kokend heete olie en mijn rechterhand was geheel en al wond. Ik was ten einde raad en huilde van da ondragelijke pijnen. Mijn man heeft mijn hand dadelijk verbonden met Klooster- balsem, welke we altijd voor ons kleintje in huis hebben. U kunt er zich geer voor stelling van maken, hoe dat in eens heer lijk verzachtte. Ik geef U de heilige ver zekering, dat ik zelf verstomd sta over het wonder. Binnen 14 dagen was mijn hand weer gewoon". Zoo schrijft ons Mevr. H. Fr. te 's-Gr., wier origineele brief voor ieder ter inzage ligt. Akker's Kloosterbalsem kost per pot van 20 gram 60 cent en van 50 gram fl.en is overal verkrijgbaar. Onovertroffen bij brand- en snijwooden. Ook ongeëvenaard als wrijfmiddel bij rheumathiek, spit en spierpijn. (Adv.) anderzijds dat voor de jongeren de kan sen worden vergroot. Gehuwde ambtenaressen. In den Gemeenteraad van Amsterdam drong de heer Steinmetz aan op ontslag van de gehuwde vrouw. Er zijn onge veer 300 gehuwde paren in dienst van de gemeente. Het ware wenschelijk met het oog op de cri sistoestanden daaraan een einde te ma ken. Het Kamerlid De Visser gedagvaard. Een drukkerij te Den Haag heeft in verband met een gedeeltelijk onbetaalde vordering wegens leverantie van verkie zingsdrukwerk aan de G.P.H. in het jaar 1927, het Tweede Kamerlid L. L. H. de Visser tegen 8 December voor den kan tonrechter gedagvaard. Tegen hem is een eisch tot betaling van het nog verschul digde bedrag ingesteld. Industrieele betrekkingen met Engeland. Als gevolg van particuliere besprekin gen tusschen de federaties van Britsche en Hollandsche industrieën, zal een dele gatie van de Britsche federatie tegen het einde van deze week naar Holland komen om met vertegenwoordigers van de Hol landsche industrie zekere vraagstukken van wederzijdsch belang te bespreken. De EngelschHollandsche betrekkin gen en de kwesties, die gerezen zijn als gevolg van de Japansche concurrentie op de Hollandsche en Britsche binnenland sche markten, alsmede op de koloniale markten, zullen onder de oogen worden gezien. TWEEDE KAMER. De Postbegrooting aangenomen. De Tweede Kamer heeft gisteren de be handeling van de Postbegrooting voort gezet. De Minister van Binnen I. Zaken, de heer De Wilde, consta teerde dat er feitelijk geen critiek is ge oefend op dit bedrijf, wel ingenomenheid betuigd met de leiding. Nu kunnen in een groot bedrijf als dit hier en daar wel eens deuren piepen en scharnieren kraken, en moet ook hier bezuinigd worden, maar over het algemeen is de leiding niet aan getast. Verschillende ter sprake gebrachte per soneelsbelangen o.m. die der kantoorhou ders, zal spreker in onderzoek nemen. Het is niet toelaatbaar dat bestellers b.v. in verkiezingstijd voor het publiek diensten verrichten die eigenlijk door het postbedrijf moeten worden gedaan. Wat betreft de opbrengst der geluks telegrammen, deze komt ten goede aan het Ned. Jeugdleidersinstituut; spreker zal overwegen of deze regeling gehand haafd, gewijzigd of afgeschaft moet wor den. Spr. zal propagandistische afbeeldin gen op postzegels tegen gaan. Het radio-vraagstuk is een der ernstigste problemen, waarvoor spreker zich ziet geplaatst. Gelukkig heeft thans scherpte aan het debat ontbroken. Een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1