Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Rechtszaken Radio-Nieuws. king tussohen beide volken te den tot stand komen. Naar aanleiding van verklaringen af gelegd in den schoot van de commissie voor buitenlandsche zaken van de Neder- landsche Tweede Kamer, wat de Belgische onzijdigheid betreft, doet de verslagge ver opmerken, dat deze opheffing van de onzijdigheid niet ernstig kan betwist worden door de Nederlandsche regeering en dat deze er geen stof voor compensa tie in zou kunnen vinden. België heeft zich bij de vredesonder handelingen kunnen beroepen op de bij zondere titels, die zijn vroegere onzijdig heid aan ons land gaf, om zijn rechten inzake vergoeding te doen gelden, maar de afschaffing van deze onzijdigheid voor de toekomst scheen aan al de mede- onderteekenaars der verdragen van 1839 een natuurlijk gevolg van den oorlog. Ne derland zelf, bij monde van zijn minister van buitenlandsche zaken en van zijn on derhandelaars heeft destijds de juistheid van deze zienswijze erkend. Nooit ook heeft Nederland eenig voor behoud gemaakt betreffende de voor waarden, waarin België lid werd van den Volkenbond en deelnam aan verschillende internationale verdragen, die onvereenig- baar zijn met een verplichte onzijdigheid, zooals wij die gekend hebben. Een verkeersongeluk en een vechtpartij'. Zaterdagavond is in de Jan Hendrikstraat op den hoek van de Laan te 's-Gravenhage een aanrijding geschied tusschen een vrachtauto, be stuurd door den 18-jarigen de B., en een motorrijwiel, bestuurd door een 34- jarigen Amsterdammer. De op de duo van den motor zittende 27-jarige L. 'kneusde daarbij den rechterenkel. Na de aanrijding ontstond tusschen de heide bestuurders een woordenwisseling, welke in een vechtpartij ontaardde en tengevolge had, dat de autobestuurder door den Amsterdammer dusdanig werd mishandeld, dat hem drie tanden uit de bovenkaak werden geslagen. Rattenplaag te Gouda. In een blok woningen aan den Ridder van Catsweg te Gouda hebben ratten dezer dagen een overstrooming veroorzaakt. Reeds eenigen tijd te voren constateer de een der huurders tot zijn schrik, dat de meter van de waterleiding op onrust barende wijze vooruit liep. Tegelijkertijd was een onafgebroken geruisch waar neembaar. Toen zich voor de huizen een plas water, die steeds in omvang toe nam, ging vormen, staken de bewoners de hoofden bijeen. Algemeen was men van gevoelen, dat er een lek in de wa terleiding moest zijn. Weldra bleek, dat een buis van de leiding een groot gat toonde, dat niet aan slijtage te wijten kon zijn; de leiding toch was niet lang geleden pas gelegd. Men deed een vreem de ontdekking. Men vond sporen van rat ten in de nabijheid en de indrukken van de tanden dezer lieve huisdieren ontdekte men in de buizen. De bewoners hebben thans de hoofden bijeen gestoken om van de rattenplaag verlost te worden, daar zij zich ontsteld afvragen, welke wel de ge volgen zouden geweest zijn, indien niet de waterleiding maar een gasbuis ten prooi was gevallen aan de vernielzuch tige dieren. Om wakker te worden. Als een bijzonderheid kan worden vermeld, dat een viertal Culemborgsche zwem mers nog iederen morgen een bad neemt in de rivier de Lek. Overval door Nederlan- dors in een Duitsch café. In de Duitsche grensplaats Stralen hield een auto met vier Nederlanders stil voor een café, dat eenige meters van de Ne derlandsche grens gelegen is. Twee der inzittenden gingen het café binnen en gelastten de waardin de gordijnen dicht te schuiven, terwijl zij zelf de deur sloten. De vrouw wilde toen het raam openen en om hulp roepen, maar toen 'kwamen ook de beide andere hee- ren door dat raam de gelagkamer bin nen. Zij trokken een portret van Hitier van den wand, dat zij achter de auto bonden en verdwenen toen over de Ne derlandsche grens in de richting van Arcen. De Duitsche politie heeft zich met de Nederlandsche politie in verbin ding gesteld, om de daders op te sporen. Een nieuwe oplichters, truc. Bij een vrachtrijder, die een dienst op Groningen onderhoudt, vervoegde zich dezer dagen op het marktplein te Gro ningen een persoon, die een pakje ter bezorging meegaf, bestemd voor den se cretaris van een waterschapsbestuur te Zuidhom. Er was een kwitantie eener firma bij, en de persoon verzocht direct hem het verschuldigde bedrag te vol doen, dan zou de vrachtrijder dit bij den geadresseerde kunnen terugvorderen. De vrachtrijder vond het verhaal nogal geloofwaardig, temeer waar de zending carbonpapier zou bevatten, iets wat een waterschapsbestuur in elk geval wel noo- dig zou kunnen hebben. Te Zuidhom bleek evenwel, dat de secretaris niets besteld had en ook elders niets van den aankoop van carbonpapier bleek. Uit het onderzoek bleek nu, dat het pak zonder inhoud was en de per soon, die het afgaf alleen de bedoeling had het bedrag aan geld te innen en zich toe te eigenen. De dader bleek te zjjn do 33-jarige van W., afkomstig uit Leeuwarden, van wien is gebleken, dat hij meermalen zich uit geeft voor een ander en ook onder val- schen naam in hotels onderdak heeft ge kregen. Tragisch sterfgeval. Toen da heer M. Aarts, secretaris der directie van de N.V. P. de Gruyter en Zonen te 's Hertogenbosch gisterenavond op reis wilde gaan, werd hij op het perron door een beroerte getroffen en viel doodneer. Kind verbrand. Te Griendts- veen is het 4-jarig zoontje van den ar beider H. in een pot kokend water ge vallen. Met ernstige brandwonden over het geheele lichaam werd de kleine naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is over leden. Tegen dronken autobe stuurders. Te Detroit in den Ameri- kaanschen staat Michigan werd dezer dagen door de rechtbank een vonnis geveld, dat wegens zijn groote pedago gische waarde niet alleen in de Ver- eenigde Staten maar ook ver daarbuiten de aandacht beeft getrokken van allen die de veiligheid van bet verkeer lief hebben. Een zekere mrs De Brabant, die waar schijnlijk bij een of ander partijtje een beetje te diep in het glaasje bad ge keken, keerde 's avonds in een auto, welke zij zelf bestuurde, naar buis terug. Zooals dat wel meer met dergelijke auto bestuurders het geval is, zag mrs De Brabant natuurlijk de straat waar bet trottoir was eu het trottoir waar straat was, met het gevolg, dat zij' iu volle vaart met haar auto inreed op een acht jarig kind, dat op slag werd gedood. De rechter veroordeelde mrs De Bra bant tot zestig dagen tuchthuisstraf. Bo vendien mag de veroordeelde twee jaar lang geen alcohol meer drinken en geen auto meer besturen. Verder moet zij iedere maand eenmaal een ziekenhuis bezoeken, waarin kinderen verpleegd worden, die bet slachtoffer zijn gewor den van verkeersongevallen. De rechter hoopt, dat de onvoorzichtige dame door het zien van al dit kinderleed wel voor goed van haaT onvoorzichtigheid zal zijn genezen. Alg. Verg. Zeeuwsche Landbouw Mij. (Slot.) Na afhandeling der huishoudelijke za ken hield prof. L. van Vuren uit Utrecht een lezing over: „De sociale beteekenis van den land- bo u w". Spr. zeide eerst enkele algemeene be schouwingen te willen geven en te zul len wijzen op de beteekenis en de histo rische ontwikkeling van de occupatie van den grond. Spr. wil schetsen de verhouding van de groep van de agrarische productie (de primaire productie) lot de groep, die de verwerking van de grondstoffen of de distributie ter hand genomen heeft (de secundaire productie). Dan wil Spr. schetsen de ontwikkeling daarvan in ons vaderland en een onder zoek instellen naar de keuze van onzp eigen volkshuishouding. De oorlog duurt nog altijd voort, aldus Spr. Alleen is het slagveld verlegd naar het welvaartsstreven van de volkeren. Daardoor is de strijd veel gevaarlijker geworden. De strijdmiddelen zijn veran derd, maar de wapens zijn veel scherper geworden. Slechts enkelen zijn zoo eerlijk te erkennen, dat het gaat om groepsbe langen. De gemeenschapsgedachte is te loor gegaan. In dit verband wees Spr. in den breede op de gegroeide tegenstelling tus schen stad en platteland, de secundaire en primaire productie. Het groote verschil in niveau tusschen stad en platteland kan slechts zoolang duren, als de secundaire productie baar wil kan opleggen aan de primaire pro ductie. Dit is haar altijd nog gelukt door betere organisatie (gilden, vakvereenigin- gen, enz.). In de secundaire groep is ontstaan en gegroeid, de misvatting, dat het hooge welvaartspeil gelijk gesteld is met be- schavingsbezit. Het zwaartepunt is ver legd naar de materieele welvaart. De se cundaire groep is een klasse geworden zonder cultuurbezit. Spr. wijst op de ge boortebeperking, die in de steden begon nen is. De boeren hebben niet altijd in deze positie van achteruitzetting berust. Spr. wijst op de boerenopstanden. Maar steeds handhaafde de secundaire groep zich door betere organisatie. We moeten de oorzaak van de tegen woordige crisis zoeken in onszelf, in den productievorm en de economische struc tuur, en in het verschil in loonniveau tusschen primaire en secundaire groep. De tegenwoordige verdeeling van de uitkomsten van de primaire productie is a-ethisch en a-sociaal. Het is niet juist, dat de boer op zijn producten verlies lijdt en hij, die ze verder verhandelt, winst maakt. We moeten terug tot den sociaal- ethischen grondslag van de productie, maar de secundaire groep weigert dat. Verder schetst Spr. de historische ont wikkeling van de agrarische productie. Spr. teekent de positie van den landbouw in de oudste tijden en staat vooral stil bij het volk der Joden, dat door Mozes onder de leiding Gods in de woestijn wordt op gevoed voor de occupatie van den bodem. Positieve regelingen worden gesteld voor de samenleving (Mozaische wetgeving). Israël groeide naar het bezit van het land Kanaan toe. Ook thans staat het Joodsche volk voor de beslissende keuze, of het al dan niet wil terugkeren naar de bewerking van den eigen grond. Maar niet alleen voor het Joodsche volk, ook voor ons is structuurverande ring noodig. De positie van den boer is steeds be paald door bet overschot, dat de produc tie oplevert. De vraag van in- en uitvoer is van groote beteekenis voor de sociale strekking van den landbouw. Niet altijd is het verband tusschen die twee gezien. We worden niet rijker door wat we afgeven, maar door wat we ontvangen. De beteekenis van de agrarische produc tie is vaak miskend. Spr. schetst daarna achtereenvolgens het Mercantillisme, de Physiocratie en het Marxisme. Het laatste met zijn groeps-egoïsme en klassenstrijd schonk geen of weinig aandacht aan de agrari sche productie. De tegenstelling tusschen primaire en secundaire groep werd steeds scherper. Van Marxistische zijde werd zelfs gedacht aan een vier-urige arbeids dag. wat voor den landbouw een dwaas heid was. Voor de ontwikkelingsgeschiedenis in ons land verwijst Spr. naar wat hij daar over heeft geschreven in „De Zeeuwsche Polder". Spr. komt nu tot een bespreking van onze volkshuishouding en van de regee- ringsmaatregelen. We missen helaas het inzicht in de functie van de goederen, die bij ons wor den ingevoerd, dank zij de verkeerde groepeering van de cijfers van in-, uit en doorvoer. Ook van de lasten op den landbouw producent gelegd weten we te weinig. Welke lasten liggen er b.v. op een be paald stuk grond in een bepaalden pol der? Volgens Spr. moet ons geheele volk de waterschapslasten dragen. De tijden zijn moeilijk en zwaar. Maar die heeft de boerenstand meer gekend. Toch heeft hjji altijd een uitweg kunnen vinden. Thans moet ons geheele volk be reid zijn een offer te brengen. Over de geheele linie moet het welvaartspeil da len. Laten de landbouwers in de komende moeilijke jaren bun strijd voeren onder de oude beproefde leuze: „Met God en Oranje". Bespreking. Dhr Van Vessem had van prof. v. Vuren liever positieve middelen tot verbetering geboord. Prof. v. Vuren kan hieraan niet voldoen. Dhr H. J. Dorst wijst op den ontzet tend zwaar belasten grond in Zeeland. De crisispachtwet hebben we gekregen vóór de verkiezingen. We hadden toen meer moeten vragen. Spr. bepleit een andere verdeeling van polderlasten. Prof. v. Vuren is bet met dit laatste eens. Daar het een gecompliceerd vraag stuk is, wil Spr. aandringen op een on derzoek door een oommissie. De voorzitter wil toch rekenen met het kapitaal, dat er zit in de waarde van de gronden in de verschillende polders. Dat is in de diverse gronden verdiscon teerd. Een klakkelooze nivelleering zou neerkomen op een onteigening zonder schadeloosstelling. De grond is in den eenen polder juist door het verschil in polderlasten, duurder dan in den ande ren. Prof. v. Vuren acht deze moeilijkheid niet onoplosbaar. Dhr Klompe zou het beter gevon den hebben, indien prof. v. Vuren zijn rede voor de regeering gehouden had. De regeering wil terug tot de prijzen van 1913, maar toen waren er geen sociale lasten. Deze drukken niet naar draag kracht. Prof. v. Vuren antwoordt, dat hij bezig is aan de oprichting van een insti tuut voor sociale en economische docu mentatie van onze volkshuishouding. Dit heeft de sympathie van de regeering. Daarbij zal Spr. de medewerking van de boeren noodig hebben. De v o o r z. erkent dat de sociale las ten op den landbouw te zwaar en onbillijk drukken. Het Kon. Landb. Comité wil dan ook een andere regeling. De zaak zal daar nog eens besproken worden. Dhr Koert meent, dat alle boeren wel gelijk denken over de sociale lasten. Ook de leden van den Chr. Boeren- en Tuindersbond betalen die lasten niet graag. De v o o r z. dankt hierop prof. v. Vu ren voor belangrijk studiewerk. Rondvraag. Dhr Klompe onder schrijft niet de hulde, door den voorzitter aan de regeering gebracht. Nog steeds is voor de schapenhouderij niets gedaan, ondanks de toezegging van dhr Winter- mans. De minister-president heeft dezer dagen in de Kamer gezegd, dat 't nu uit moest zijn met bet vragen om steunmaat regelen, terwijl toch de landbouw nog steeds niet loonend is. Ook komt Spr. op tegen de verlaging van den suikerac cijns, wat de Minister van Financiën schijnt te willen. Houdt dien man in de gaten, zegt Spr. De v o io r z. handhaaft zijn betuiging van hulde aan de regeering. Ze neemt krachtige maatregelen en durft te beslis sen. We moeten erkennen, dat dat soms heel moeilijk is. Wat de schapen betreft, zegt spr., dat het gebruik van schapen- vleesch toeneemt door het uitblijven van accijns. Deze zaak zal wederom ter spra ke worden gebracht in de vergadering van het K. N. L. C. Dhr Louwerse Iaat een klacht hoo- ren, dat de aardappelafname in Walche ren zoo langzaam gaat. De heer Ir Stevens antwoordt, lat de handel eerst aardappelen afneemt van beste kwaliteit en in plaatsen, van waar de vracht het laagst is. Men moet echter niet ongerust zijn, dat men met de aard appelen zal blijven zitten. Elke teler zal voor dezelfde soort denzelfden prijs krij gen. We weten nog niet precies hoeveel bin- nenmaatsche aardappelen er nog zijn, Er wordt nu geïventariseerd. Begin De cember zullen de resultaten bekend zijn, Die moeten afgewacht, vóór we positieve toezeggingen kunnen doen. Spr. heeft den indruk, uit de baten, die door de heffing toevloeien, dat men zich niet ongerust moet maken. Spr. erkent, dat er frauduleus vervoer van aardappelen plaats heeft. Er zijn boeren, die hun eigen zaak niet begrijpen. Spr, vermoedt, dat de inventarisatie zal meevallen, d.w.z. dat er minder aard appelen zijn, dan men had verwacht. Dhr Klompe brengt de steunregeling voor de bieten ter sprake. De garantie kwestie noemt Spr. een janboel. Kau geen commissie van toezicht worden in gesteld, die bet bureau te Bergen op Zoom controleert? Dhr Van Bommel van Vloten die eerst dank zegt voor de woorden van welkom tot Gedep. Staten gericht en de verzekering geeft, dat dit college met be langstelling het werk van de Z.L.M. volgt, beantwoordt de vragen van den heer Klompe. Het is waan, dat er personen zijn, die over garantie beschikken, hoewel ze geen bietenteler waren in bet vorige jaar. Ook heeft de commissie te Bergen op Zoom aan enkele personen voor één jaar garantie gegeven, omdat ze niet ieder jaar bieten verbouwen. Ook is door agenten van suikerfabrieken gewerkt om garantie ter beschikking te krijgen voor overschrijving. Het gebrek aan garantie is echter vrij algemeen en komt door den goeden bie- tenoogst. Laten we toch dankbaar voor de regeling zijn. De prijs van de overcomplete bieten staat nog niet vast. Die hangt van aller lei factoren af. Wat de suikerprijs betreft, deze is door de regeering opgevoerd tot KM, peil van 1913. Het gevolg is echter, dat die prijs bier te lande veel hooger is dan in het buitenland en dat een geweldige smok kelhandel ontstond. Daarom is het te be grijpen, dat de Minister van Financiën den suikerprijs wil verlagen, teneinde den smokkelhandel tegen te gaan. Dhr K r e p e 1 te Bruinisse vraagt of de afwijkende consumptie-aardappelen (b.v. met blauw onder de schil) ook on der den regeeringssteun vallen. Dhr Ir Stevens antwoordt bevesti gend. Uiteindelijk wordt toeslag daarvoor gegeven, mits ze goed worden behandeld en onderhouden. De Commissaris der Konin gin dankt voor de uitnoodiging voor deze vergadering en de tot hem gerichte wel komstwoorden. Het Provinciaal Bestuur is doordrongen van bet groote belang van den Zeeuwschen landbouw. Ook onze regeering ziet dat goed in en uit gesprek ken met verschillende landbouwers weel Spr., dat er over het algemeen bij onze Zeeuwsche landbouwers dankbaarheid is, voor wat de regeering deed. (Applaus.) Eir blijven natuurlijk onvervulde ver langens. Maar ook andere lakken van volksbestaan lijden. De crisis duurt nog steeds voort, ja we moeten misschien zeg gen, dat de bestaande toestand een blij vende zal zijn; waarbij we ons zullen moeten aanpassen. Spr. roept de leden van de Z.L.M. toe: Houdt goeden moed; het hoofd omhoog, het hart naar boven. Spr. biedt den land bouwers zijn beste wenschen voor 1934 aan. Moge dat jaar eenige opleving brengen voor onzen Zeeuwschen Land bouw I Dhr Bom van Kapelle wijst op de groote moeilijkheden voor het kleinbe drijf, veroorzaakt door verschillende teelt beperkingen. Van verschillende dezer maatregelen (bietengarantie, b'oembol- lenvernietiging, beperking van aardbei enteelt) is Spr. de dupe of dreigt hij het te zullen worden. Wat moet men op den duur verbouwen? Ook de Grisisvarkens- wet is voor sommigen o.a. voor Spr. onbillijk. De v o o r z. antwoordt, dat een com missie is benoemd, die de belangen van hen, die betrokken zijn bij de beperking van den tuinbouw, zal behartigen. We moeten waken tegen te groote beperking en rekenen met den aard der bedrijven. Nadat nog de heer H a j e n i u s, bur gemeester van Goes, zijn beste wenschen voor den landbouw waarbij Goes zoo nauw is betrokken heeft uitgesproken en de voorzitter dhr Stoutjes- d ij k te Tholen heeft gefeliciteerd met zijn tachtigsten verjaardag, wordt de ver gadering gesloten. Het Nederlandsche Rundvee-Stamboek In de 63ste algemeene vergadering van het Nederlandsche Rundvee Stamboek, gehouden te Utrecht, kon de voorzitter, de heer H. W. Kuhn, mededeelen, dat 't de vereeniging ondanks de ongunst der tijden goed ging; zulks komt niet tot uitdrukking in het aantal leden, doch de inschrijvingen gaan goed vooruit en ook de financiëele toestand is gunstig. Het ledental daalde in 1932 van 7472 op 7224, in 1932 zijn 3083 dieren, n.l. 4006 koeien en 1077 stieren ingeschreven en in 't jongveeregister bovendien 9864 kalveren. Bij de vaststelling van de contributie voor het komende jaar ontspon zich een discussie over de oude vraag: moet er contributie-verlaging komen voor die leden, die één of twee koeien hebben, en deze inkomstenderving gevonden worden uit bijvoorbeeld verhooging der inschrijvingsgelden voor kalveren. De contributie drukt onevenredig zwaar op een bedrijfje, waar enkele koeien wor den gehouden. Besloten is de kwestie aan het dage- lijksch bestuur ter afdoening te dele- geeren. Dit zeide toe de zaak grondig te onderzoeken en te overwegen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Nog steeds komt het voor, dat er vee houders zijn, die in deze koude nachten hun vee op de weide laten. Ik vraag me af: „gevoelen zij niefs voor een dier?" Wanneer men zulken menschen zeide: „gij hebt geen hart voor uw dieren", dan zouden zij zich misschien wel gekrenkt gevoelen. Of mogelijk ook dat niet. Maar laten zij dan toonen, dat verwijt niet te verdienen door hun beesten ten minste des nachts op stal te halen. Ook de dieren behooren tot Gods scheppingswerk en hebben recht op be scherming en goede verzorging Met dank voor de plaatsing. Uw dw. dn., Kapelle. L. Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van 22 Nov. 1933. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: J. L. te Middelburg f 2 of 2 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: P. L., te Zoutelande f 5 of 5 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder vol doende lichten: L. A. R. te Westkapelle f 5 of 5 d. h.; fietsen zonder rem: A. A. te Koude- kerke f 5 of 5 d. h.; fietsen zonder bel: J. L. te Middelburg f 3 of 3 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: F. V., te Middelburg f 3 of 3 d. h.; A. v. S., te Vlis- singen f5 of 5 d. h.; G. D. te Middelburg f 5 of 5 d. h.; M. O. te 0. eu W. Souburg f 5 of 1 w. t.sch.; I. H. te Oostkapelle f 5 of 5 d. h.; rijden met een voertuig zonder licht; J. A. v. L. te O. en W. Souburg: f 5 ol 5 d. h.; A. T., te Ritthem: teruggave van veroordeelde aan zijne ouders; rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: H. V., te Arnemuiden f 3 of 3 d. h.; in staat van dronkenschap verkeeren- de eens anders veiligheid bedreigen: W. v. d. G. te Vlissingen f 25 of 25 d. h., met last tot ohbruikbaarmaking van het mes dat in beslag genomen is; trekdier onbeheerd laten staan; J. v. K. te Koudekerke f 3 of 3 d. h.; overtreding van een der krachtens de Grisis-Zuivelwet vastgestelde voorschrif ten; M. J. B., te Middelburg f 0.50 of 1 d. h.; J. L., te Middelburg f 10 of 10 d. h.; H. G. F., te Middelburg f0.50 of 1 d. h.; alle met verbeurdverklaring van het inbe- slaggenomene; B. B. te O. en W. Souburg f 5 of 5 d. h. met verbeurdverklaring v. h. inbeslaggenomene; te Middelburg op den openbaren weg vechten; B. M. te Vlissingen f 10 of 10- d. h.; L. de N. te Vlissingen f 10 of 10 d. h.; L. de N. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. De Zondagssluiting te Se- rooBkerke. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr Wijnveldt, nam gisteren conclusie in de zaak van A. W., caféhouder te Serooskerke, die door de rechtbank te Middelburg, wegens het openhouden van zijn café op Zondag, hetgeen door de politie-verordening van Serooskerke is verboden, veroordeeld werd tot f2 boete. Requirant beeft in cassatie aangevoerd dat de betreffende bepaling onmogelijk in bet belang van de openbare orde kan zijn vastgesteld, daar zij in hooge mate belemmerend werkt voor het moderne verkeer. Dit laatste toch maakt het noo dig, dat men zich ook op Zondag in ver schillende plaatsen van levensmiddelen moet voorzien. Mr Wijnveldt overwoog, dat het niet aan den rechter is te beoordeeden of een gemeente juist gebruik heeft gemaakt van de haar toegekende bevoegdheid krachtens artikel 168 der Gemeentewet, en concludeerde tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal arrest wijzen op 18 December. Hooger beroep. Door P. A. J., 50 j., landbouwer te Souburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 14 Nov. j.l. waarbij hij wegens vernieling is veroordeeld tot f 15 of 10 d. h. Idem door M. V., 32 j., landbouwer te Kapelle tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg, waarbij hij we gens diefstal is veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Programma van Woensdag 29 Nov.: HUIZEN, 1875 M. N.C.R.V. 8.15-9.30 Concert. 10.30-11 Morgendienst. Da Kruyswijk te Hilversum. 11-12 Viool-re cital. 12.302 Concert. 2-2.30 Piano. 2.30-3 Huishoudelijke raadgevingen. 3- 3.30 Lezen van Ghr. lectuur. 4-5 N. G. R. V.-orgel. 5-6 Kinderuurtje. 6-6.30 Land- bouwhalfuurtje. 7.30-8 Da F. J. Krop. 8- 9.30 Evangelisatie-samenkomst te Hen gelo. 9.40-10.40 Orgelconcert. Jan Zwart.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6