DE ZEEDW AKKER.CACHETS TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. Bab Fenwicks verloving. Kerknieuws. Zoeklichtjes. Onderwijs. „Je bent doodmoe, lieve kind. Ik ben f lijk in strijd is met de beginselen van de j geldende pensioenwetgeving. De regee- ring meent in het pensioen te moeten 1 zien: het resultaat van samenwerking van publiek gezag en ambtenaar om de- i zen bij ouderdom en invaliditeit een vol doend levensonderhoud te verzekeren. (Wordt vervolgd.) VAN DINSDAG 28 NOV. 1933, Nr. 50. ONZE NIJVERHEID EN DE LAND BOUWSTEUN. Een bespreking mei Minister Verschuur. De minister van Economische Zaken heeft een delegatie uit den Nijverheids- raad in de gelegenheid gesteld de bezwa ren, die de Nederlandsche nijverheid te gen de landbouwcrisissteunmaatregelen heeft, naar voren te brengen. Eerst is de invlobd besproken, dien de landbouwsteun in het algemeen op de an dere groepen der bevolking, met name op de industrie, uitoefent. Daarbij heeft de delegatie betoogd, dat door dien steun de daling van de kosten voor levensonder houd in Nederland wordt tegengehouden, zelfs weer door een stijging is vervangen, met gevolg, dat de productiekosten van het Nederlandsche bedrijfsleven zich niet snel genoeg aan die van de buitenland- sche concurrentie kunnen aanpassen. De industrie maakt zich hierover in hooge mate bezorgd, gezien de in onrustbarende mate toenemende bedrijfsverliezen in de industrie. De Minister erkende, dat de landbouw- crisisteunmaatregelen, indien uitsluitend vanuit een economisch oogpunt geregeerd werd, anders zouden uitvallen, doch hij wees er op, dat in dit verband met andere factoren, waarmede hij tekening had te houden, die maatregelen thans niet kon den worden gemist. Verder is de principieels vraag behan deld of het wel juist is dat, zooals thans gebeurt, allerlei industrieels bedrijven bij de landbouw-crisissteunmaatregelen wor den betrokken en of er integendeel niet naar moet worden gestreefd dit zoo min mogelijk te doen. Hierbij werd tevens onder de oogen gezien of de wijze, waarop de landbouw- crisisteunmaatregelen worden voorbereid, niet in zooverre waren te wijzigen, dat die voorbereiding, voor zoover betreft de daarbij betrokken industrieele belangen, meer in overleg met de georganiseerde industrie zou kunnen plaats vinden, om dat die belangen in 't hoofdzakelijk agra risch millieu, waarin zij worden be sproken, onvoldoende tot hun recht ko men. De minister kon zich in principe met dit voorstel vereenigen en heeft toege zegd, dat hij den voorzitter van de cen trale commissie van advies en bijstand, als bedoeld in de landbouwmachtigings- wet, zou opdragen na te gaan, of het mo gelijk en wenschelijk is om voor maat regelen, waarvoor de vertegenwoordiger van de industrie in genoemde commissie het noodig oordeelt, op korten termijn het advies van den Nijverheidsraad of de daarvoor door den raad aangewezen com missie in te winnen. Ten aanzien van het principieele punt, de industrie minder dan tot nu toe het geval was bij landhouw-crisisteunmaat- regelen te betrekken, heeft de delegatie doen uitkomen, dat alleen die industrieel^ producten onder den landbouwcrisissteun moesten worden gebracht, die het oor spronkelijk tot crisisproduct verklaard.- landbouwartikel kunnen vervangen. Over dit punt meende de minister zich nog niet onmiddellijk te kunnen uitlaten, doch hij verklaarde het aan een ernstig onder zoek te zullen onderwerpen. Ten slotte heeft de minister doen uit komen, dat hij het steeds op prijs zou si -en over principieele aangelegenheden van indue rrieelen aard, den landbouw crisissteun betreffende, adviezen van den raad te mogen ontvangen. Alle N.S.F. en Philipstoestellen zijn voorzien van electrodynamische luidspre kers. Vanaf 137,50. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Excursie naar Vlissin- gen. J.l. Zaterdag werd door een vijf- F E U I L L E TON. rij naar het Engelsch. 18.) o_ Toen Aletta veilig en wel in het rijtuig was afgereisd, keerden Jack en Bab ge zamenlijk naar hun arbeidsterrein terug. hebben maar een half uur ver spild' zei ze, terwijl ze haar kopje thee dronk met als begeleiding alle lieve din gen, die Jack tegen haar zei. Hiji tooide haar met alle mogelijke deugden, om wat ze gedaan had. Hij greep tegenwoordig elke mogelijke gelegenheid aan om haar complimentjes te maken en zoolang ze haar thee dronk en een paar macaronen naar binnen werkte, terwijl ze zich in evenwicht trachtte te houden op een stoel met drie pooten, liet ze hem rustig zpn gang gaan. „Nu moet ik terug naar mijn grabbel ton. Ik wilde, dat ik met Aletta had mee kunnen gaan, ik heb er nu meer dan ge noeg van. Tusschen twee haakjes, vertel JU vader maar, dat ik haar in ons rijtuig weg heb gestuurd en vertel hem dan met een, waarom. Jij weet de dingen altijd zoo handig in te kleeden en hij zal natuur lijk woedend zijn." tig*-I leerlinssa ten de afd. waterbouw- kunde van het Zeeuwsch Technisch In stituut te Goes, met autobussen van den heer J. v. Fraassen aldaar, onder leiding van leeraren een excursie gemaakt naar Vlissingen, Eerst werd bezocht de in aan bouw zijnde reinwaterkelder aan den weg MiddelburgVlissingen, waarbij de uit voerder van de aanneemster N. V Zeeuwsche Beton-Mij. te Vlake, de heer J. Goedegebuur van Kloetinge, technische toelichtingen gaf. Deze vertrok vervolgens mee naar het in aanbouw zijnde munitie magazijn bij het arsenaal te Vlissingen, waar ook de heer Oosters, opzichter van de Genie, een uiteenzetting gaf van de bijzondere gewapend-beton-constructie in verband met bestemming van het gebouw en veiligheidsvoorschriften. Vervolgens werden onder leiding van den heer Bag german, technisch ambtenaar van den Rijkswaterstaat, bezichtigd de aanlogia- richtingen van de provinciale booten en de sluiswerken. Middelburg. De gisteren 1.1. gehouden wintercollecte ten behoeve van de Diaco nie der Ned. Herv. Gemeente, heeft opge bracht f 1255.32. Goes. Zaterdag vergaderde alhier de „Bond van Harmonie- en Fanfare-ver eenigingen in Zeeland" onder leiding van den voorzitter G. Flipse. In zijn openingswoord wenscht de voorzitter „Oefening na den Arbeid" te Middelburg en „Scheldegalm" te Haas- weert geluk met hun schitterende presta ties in den afgeloopen zomer. Eveneens bracht hij hulde aan de heeren J. J. La- roes en W. Vernooye, leden van „Excel sior" te Middelburg voor hun schitte rende prestaties op het solistenconcours te Bergen op Zoom. De penningmeester F. X. Mannhardt bracht verslag uit over de financiën. a. Solistenconcours: Ontvangen f202, uitgaven f 459. b. Rekening der vereeni- ging: Ontvangen f 815 en uitgaven f 655 Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental is toegenomen. In den loop van het jaar zijn toegetreden „Con Amore" te Hoedekenskerke, „Ad- vendo" te Wolfaartsdijk en „Wilhelmina" te Colijnsplaat. Uitgetreden: „Vlissing- sche Postfanfare" te Vlissingen. De bond telt thans 34 vereenigingen met ongeveer 960 leden. Besloten werd op den Tweeden Pink sterdag 1934 een concours te houden te Kruiningen. Alsdus kan dan tevens het 70-jarig bestaan van de vereeniging „E. M. M." aldaar gevierd worden. In het komende winterseizoen zal te Goes een solistenooncours worden gehou den. Eenige artikelen van het huishoude lijk reglement worden gewijzigd. Maandagavond vergaderde de af- deeling Goes van de Ned. Ver. van Cbr. Kantoor- en Handelsbedienden. De heei Jb. Kloosterman behandelde het onder werp: Fascisme en Natiouaal-Socialis- me". Uitvoerig werd bij de ontwikkeling van het Fascisme in Italië en van het Nat. Socialisme in Duitschland stilge staan. In beide landen is de Staat alles; de dictator gebiedt en alles moet gehoor zamen. Gods Woord mag echter slechts de alleen-heerschappij hebben over heel het leven, zoowel van den Staat als van den .onderdaan. Calvijn heeft het zoo juist gezegd, dat de vorst er moet zijn voor den onderdaan. Inleider eindigde met er op te wijzen, dat wij ook in dezen, naar het Woord Gods, de geesten moeten beproe ven of zij uit God zijn. Een flinke bespre king volgde hierop. Het bezoek was goed. 's Gravenpolder. Naar wij vernemen, is de steunregeling voor werkloozen door den Minister thans goedgekeurd. Bruinisse. Maandagmorgen werd al hier begonnen met den ontwikkelingscur sus voor de werkloozen, onder leiding van den oud-onderwijzer den heer B. J. Okkerse. Ongeveer 20 cursisten waren aanwezig. Ds Waardenburg sprak als voorzitter van het plaatselijk comité „Werkloozenzorg door de Kerken" het openingswoord. Spr. dankte bet gemeen tebestuur voor de bereidwilligheid en voor de practische inrichting van het lo kaal. Ook dankte spr. den heer Okkerse, die op 70-jarigen leeftijd zich nog wil geven voor de moeizame taak van leider van den ontwikkelingscursus. Hierna ging ds Waardenburg voor in gebed. Kapitein Fenwick was er alles behalve gesticht over, maar in 'n groote menigte kan men moeilijk op al te heftige wijze uiting geven aan zijn toorn. Op den te rugweg was het te laat om nog standjes te maken en ze was trouwens heelemaal niet in een stemming om zich nog ergens iets van aan te trekken. Ze leunde gemakkelijk achterover in haar kussens en deed zoo nu en dan haar oogen dicht. Jack had voor niemand oogen of ooren dan voor het geeuwende, vermoeide zigeunermeisje naast zich, in wier hoofd nog voortdurend de rekensommetjes rondspookten, die ze den heelen dag had moeten oplossen, als het noodig was klein geld terug te geven. In Woodbury lag Aletta op een sofa en vertelde op haar manier aan haar vader wat ze dien dag allemaal beleefd bad. Hij was zoo blij1 als een jongen met vacantie, dat hij eens een oogenblik alleen was met zijn dochter. Aletta's tong ging als een bidmolentje. Zelfs een man kon opmerken, dat baar stemming niet geheel en al natuur lijk was; elk voorval van dien vermoeien- den dag scheen haar te hebben geamu seerd, maar haar oogen keken niet vroo- lij'k. Zoo langzamerhand begon Lord Young te vermoeden, dat er iets aan de hand was. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemeester de hoop uit, dat de pogin gen die thans worden aangewend, succes zullen hebben. Do heer Okkerse gaf daarna een korte uiteenzetting hoe hij zich het onderwijs i op den cursus voorstelt. I Wissenkerke. Maandag vergaderde de j gemeenteraad voltallig, onder voorzitter- schap van Burgem. Geuze. Ingekomen stukken, waaronder rekening van N. V. Auto en schrijven van het Gemeentebe stuur te Kortgene, betreffende verminde ring subsidie aan U. L. 0. school, werden voor kennisgeving aangenomen. Voor de bespreking van het rapport inzake opheffing personenvervoer op de Zuid-Bevelandsche locaalspoor met de oominissie bestaande uit de heeren Mr, Stieger, Bommel van Vloten en Hajenius, werd de vergadering geschorst, Het voornemen van Gedep. Staten om 12,5 pet te korten op de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen, ontvangers en ambtenaren van den burg. stand, vond aller instemming. Hernieuwde vaststelling wijziging „Verordening Veldwachters". Hierover was ingekomen een schrijven van den Commissaris der Koningin, dat inhield, dat de organisatie gehoord moest wor den. De Alg. Ned. Politiebond schreef, dat gezien de zware diensten der gemeen teveldwachters, bij ontij en slecht weer, en de bezoldiging, welke aan den lagen kant is, het kleedinggeld van f 175 en de rijwieltoelage van f 40 niet te hoog zijn. De voorz. zegt, in de omgeving ge ïnformeerd te hebben, en stelt voor, om het verschil te deelen en te brengen op f 150. Bij stemming werd met tien stem men besloten, het vorige besluit te hand haven. Wethouder Schippers wilde f 150 toekennen. Het verzoek van dhr M. 0. J. Bosma te Groningen om concessie te verleenen voor radio-distributie in deze gemeente, werd ingewilligd. Besloten werd, voor het geval de pro vincie van den heer A. G. G. Dancaerts 450 c.A. grond koopt, tot verbetering van den oprit aan het eind van den weg van Hoveijn, alle rechten en lasten, uit dit eigendom voortvloeiende, tijdelijk voor rekening der gemeente te nemen. Daarna kwam in bespreking de vraag van den landbouwer P. Israël, omtrent het scheuren van een weide, wat hij door werkloozen wou doen verrichten, wan neer hij steun van de gemeente kreeg voor het draineerwerk. De voorzitter zegt, dat men zich dan op een gevaarlijk terrein begeeft, aangezien het Rijk voor dergelijke werkverschaffin gen niet in de kosten deelneemt en de aanvragen voor iets dergelijks een groo- ten omvang zouden krijgen. De heer Balkenende verdedigt de aan vrage. De heer Kramer zegt, ook wel eenige perceelen te bezitten, waarvan het goed zou zijn, dat de draineerbuizen opgedol ven werden. Waar is het einde daarvan? De heer Schippers zegt: „Draineeren is ieders werk niet, dat moeten vakmen- schen doen en men kan daarvoor niet de eerste de beste werklooze gebruiken. Het verzoek werd van de hand gewezen. Bij1 de rondvraag zegt de heer Van Halst, dat er 's avonds telkens enkele lampen van de straatverlichting niet branden en vraagt hierin verbetering. De voorz. zegt toe, er naar te zullen in- formeeren. Daarna sluiting. Zaamslag. De aid. van Patrimonium kwam Vrijdagavond voor de tweede maal bijeen in dit seizoen. Na gebruikelijke opening door den voorz. dhr L. G. Voorbij werden namens het bestuur enkele mede- deelingen gedaan waarop besloten werd te trachten de Bondsvoorz. dhr G. Smeenk in dezen winter te laten optreden. Dhr D. de Kubber sprak over: „Privaat bezit". Na eenige wisseling van gedach ten eindigde de secretaris met dankzeg ging DE KORTING OP DE INDISCHE PENSIOENEN. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot tijdelijke korting der Indische pensioenen zet de Minister van Koloniën uiteen, dat de stelling, dat het pensioen gelijk staat met een reeds verdiend salaris, waarop niet meer gekort kan worden, bepaalde- bang, dat je je vandaag niet heel erg gelukkig hebt gevoeld." „Gelukkig," herhaalde ze op een luch- tigen toon, die haar anders niet eigen was, „weet u dan niet, vader, dat geluk een van de weinige dingen is, die men op een bazar al evenmin kan bekomen als ergens anders, het is nergens te vinden dan in de woordenlijst van een dictio- nair." „Stil, stil, Ally, dat is onzin. Je hebt altijd te veel willen doen." „Te weinig," zei ze. „Ik doe altijd te weinig." „Kom beste meid, nu draaf je wel een beetje door." „Laat ik u dan eens iets vertellen va der, wat u wel zal interesseeren. Het is een geheim, maar u kan ik het wel zeg gen: ik geloof dat Jack met Bab Fenwick gaat trouwen." „En noem je dat nieuws? Dat vertelde je moeder me al, toen de jongen nog met kniekousen liep. Dat neemt niet weg, dat bet een mooi ding voor Jack zou zijn, of schoon ik het eerst nog moet zien; die lang te voren besproken huwelijken ko men meestal zelden tot stand. Dus ze liet je in haar rijtuig thuis brengen? 0, o, die kostelijke paarden. Wat zal Fenwick te keer gaanl Ik zou niet graag in haar schoenen staan." Ook voor de Indische wetgeving ver valt elk beroep op een wettelijk gestaafde vereenzelving van pensioen met reeds verdiend salaris. De onhoudbaarheid van deze stelling wordt bovendien in het licht gesteld, aldus de minister, door het feit, dat aan een verbetering van pensioen- voorwaarden, als in het verleden her haaldelijk heeft plaats gehad, als regel geen terugwerkende kracht werd ver leend. De rechtvaardigheidsgrond van den maatregel ligt intusschen in den noodtoe stand van 's lands finanoiën. Zonder hulp van Nederland zou de insolventie van In- dië reeds lang een voldongen feit zijn ge weest en zouden de gepensionneerden ze ker niet gespaard zijn gebleven voor de gevolgen van die ramp. De minister betwijfelt, of de tegenstan ders van het ontwerp zich van dit feit voldoende rekenschap hebben gegeven. De minister merkt op, dat reeds zeer krachtig in de kosten der Indische staats huishouding werd ingegrepen. Daaraan doet niets af het betreurenswaardig feit dat de verslagen der Algemeens Reken kamer en persberichten nog steeds gewag blijven maken van „groote royaliteit" en „verregaande zorgeloosheid" met betrek king tot 's lands gelden. De minister heeft reeds geruimen tijd geleden zich te dezer zake met den G. G. in verbinding gesteld en aangedrongen op afdoende maatregelen om aan het euvel paal en perk te stellen. Juist dezer dagen mocht hij vernemen, dat de instelling van een specialen bewakingsdienst tot dat doel in voorbereiding is. Dat ook tegen het stelsel ven de voor genomen korting zelf ernstige bezwaren zouden rijzen, was voor den minister geen verrassing. De onbillijkheid, gelegen in de ongelijke pensioenen van in dezelfde functie ge diend hebbende personen, spreekt het sterkst ten aanzien van de militaire ge pensionneerden van vóór 1920. Daarom is in het ontwerp deze wijzi ging aangebracht, dat voor de voor 1920 gepensionneerde Europeesche militairen beneden den rang van officier de korting zal worden verzacht in dien zin, dat het gekort pensioen niet minder zal kunnen bedragen dan het gekort rangpensioen van de na 1 Jan. 1920 onder gelijke om standigheden gepensionneerde rangge- nooten, terwijl een gepensionneerde van voor 1920, wiens pensioen ongekort nog minder zou bedragen dan het gekort rangpensioen van den onder gelijke om standigheden na 1920 gepensionneerden ranggenoot, buiten de korting valt. —i Aanpakken. Ter gelegenheid van den 80sten verjaardag van den op richter en penningmeester van het be kende fonds Aanpakken in de Ned. Herv. Kerk, den heer W. van Oeveren te Wol- phaartsdijk (Z.), is aan feestgaven f 1254 ontvangen voor het fonds Aanpakken. Emeritaat. Aan Ds G. Th. Smit, pred. der Ned. Herv. Kerk te Piershil is op diens verzoek met ingang van 15 April 1934 eervol emeritaat verleend. Rilland. Tot gemachtigde in het kies college der Ned. Herv. Kerk (vacature wijlen dhr W. Griep) is gekozen dhr J. A. Boot, met 36 st. Dhr H. Prevo bekwam 28 stemmen. Colijnsplaat. Bij wijze van proef zullen de namiddagdionsten in de Herv. Kerk gedurende de maand December van dit jaar vervangen worden door avonddien sten, die als gewoonlijk aanvangen om zes uur. Reeds a.s. Zondag 3 December wordt deze wijziging van kracht. Bij de Zaterdag j.l. gehouden her stemming voor de verkiezing van een no tabel in de vac.-de Pree is de heer Joz. Schippers met meerderheid van stemmen gekozen. Vrouwenpolder. Tot ouderling en tot diaken der Gereformeerde Kerk te Ga- pinge zijn gekozen de heeren J. K. Ver hulst en Jac. Wattel Jzn. „Bab heeft een goed hart en als ze overtuigd is, dat haar bedoelingen goed zijn geweest, kunnen alle standjes van de wereld haar niets schelen. Ze kan trou wens wel een potje breken bij haar va der. Tusschen twee haakjes, zult u het niet verder vertellen van Jack en vooral niet aan moeder?" „Neen, neen kindje, zoo dom is je oude vader nog niet. Maar je moest nu eens gaan rusten, je hebt het heusch noodig. Ga nu maar gauw, voordat moeder thuis komt, want ze zal iemand behoeven, aan wie ze haar verhalen vertellen kan. En dan heeft ze aan mijn gezelschap genoeg. Wel te rusten, lieveling." „Wel te rusten, vader." Hiji kuste haar en zijn oude hand gleed liefkozend over haar hoofd als of ze nog een klein kind was. „Goeden nacht, vader," mompelde ze nogmaals en in haar oog blonk een traan. HOOFDSTUK VIII. Het duurde eenigen tijd voor de rust weer keerde na al de oneenigheidjes, de opwinding en de vermoeienissen van de bazar. Maar eindelijk was het onderwerp dan toch geheel en al uitgeput; en het komen de, groote Ootoberfeest begon iedere aan- Dat de roode pers over het boek van den heer Schaper slecht te spreken zou zijn, was te voorzien. Maar dat deze oor zóó slecht af komen zou als nu het geval blijkt te zijn, had ik toch niet gedacht. Het boek wordt in het „Volksblad" aangekondigd met de volgende koppen: „Een mislukt en overbodig geschiedboek. Tal van onjuistheden. De schrijver schaadt de arbeidersbeweging en zich zelf. Valsch licht op Troelstra". Verder heet het nog, dat dit boek is geworden een niet-gealaagde, kleingees tige poging om af te dingen op de figuur van Troelstra. De bespreking eindigt met da vraag: „Had dan niemand hem kun nen behoeden voor deze jammerlijke bla mage?" De heeren zitten blijkbaar met dit boek niet zoo weinig verlegen. En dat is verklaarbaar. Want de critiek van den heer Schaper treft niet alleen wijlen Mr Troelstra, maar treft heel de partij en zeer in het bijzonder de leiding. Geen wonder dat getracht wordt, den indruk te verzwakken. OPMERKER. Nederlandseh Produet Voelt Ge U rillerig en on prettig, zoo echt grieperig? Neem dan 's avonds voor het near bed gaan één of twee "AKKERTJES" en tien tegen een, dat Ge U 'a mor gens weer zoo frisch als een hoentje voelt, want "AKKERTJES" zijn echte koorts-verdrijvers I Onover troffen bij rheumatiek, spier pijn, spit, zenuwpijn, enz. Per 12 stuks slechts 50 cent Gebruikt dus voortaan uitsluitend i Volgens recept van Apotheker D'umont "AKKERTJES" Arnemuiden. Gekozen tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk dhr G. den Hol lander, thans notabel. Herkozen als kerk voogd dhr G. Schroevers. Als notabel werd in de vacature-C. den Hollander gekozen dhr G. de Ridder Jzn. De nota belen L. v. d. Gruiter en J. v. Belzen Kzn. werden herkozen. Goes. In een advertentie in dit blad maakt het Bestuur van bet Z.T.I. bekend, dat 4 Dec. aanvangt een practijkopleiding voor timmeren. Hoogleeraar inhet Friesch Aan de Amsterdamsche Universiteit zal volgens de Tel. de Provinciaal Friesohe Onderwijsraad worden toegelaten tot het vestigen van een bijzonderen leerstoel in de Friesche taal en letterkunde, buiten bezwaar van de gemeentekas. B. en W. der hoofdstad zullen hiertoe als bijzon der hoogleeraar voordragen dr G. Gos- ses, thans leeraar in het Duitsch aan de H. B. S. aan de 3e Van den Bosch straat aldaar. Geslaagd voor diploma B machinis ten-examen de heecr J. C. N. Keijzer te Middelburg. NEDERLAND EN BELG IE. Aan het verslag van de commissie voor buitenlandsche zaken in het Belgi sche parlement, rapporteur oud-mi nister Van Gouwelaert, ontleenen wij: De commissie is eenparig bezield met het verlangen zoodra mogelijk de meest hartelijke en vriendschappelijke betrek- dacht te vragen. Dat feest, dat ieder jaar in de stad gegeven werd, was een belang rijke gebeurtenis. De rit van twaalf mijl, die de bewoners van Combe er voor over moesten hebben, bedierf voor sommigen wel eenigszins het genoegen, maar in een ruime bus, waarin de plaatsen oor deelkundig waren verdeeld, klaagden de feestgangers gewoonlijk niet al te luid over den langen afstand. De Fenwicks hadden, zooals het hun gewoonte was, een heel groepje kennissen en familie verzameld met wie ze te zamen naar het feest zonden gaan. Op den morgen er aan vooraf gaande, zag de oude Mary Fenwick met ontevre den oogen, hoe haar dochter met drie van baar speciale vrienden wegreed in de dogcart om in Burton te gaan golf- spelen. Tevens zouden ze er koffie drin ken. Brunette, de nieuwe merrie, holde de laan uit. Jack Holland en een neef van kapitein Fenwick, een zekere mijnheer Laceles, zaten naast elkaar op het nauwe achterbankje en hielden zich krampach tig vast, want het jonge paard deed den wagen hevig slingeren, daar het telkens onverwachte zijsprongen maakte. Me vrouw Fenwick aanschouwde dit vertrek en zuchtte diep.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5