Bab Fenwicks verloving. OP GOEDE ZEEP STAAT D©BBELM^N het naar zijn meening niet Juist is, dat op de cokesfabriek te Sluiskil misstanden op hygiënisch gebied zouden heerschen. Deze fabriek wordt geregeld door amb tenaren der Arbeidsinspectie bezocht en zoodra minder gewenschte toestanden zouden worden aangetroffen, zullen on getwijfeld maatregelen getroffen worden. Mocht men het oog hebben op een andere fabriek te Sluiskil, waar tot voor betrek kelijk korten tijd wel minder gewensch te toestanden voorkwamen, dan zij op gemerkt, dat daarin thans verbetering is gebracht, zoodat het Districtshoofd der Arbeidsinspectie, die in gezelschap van een medicus in de tweede helft van Oc tober een bezoek bracht aan deze fabriek den toestand zeer behoorlijk kon noemen. Middelburg. Vrijdag had de jaarvergade ring plaats van de Bach-vereen. Uit het verslag van de secretaresse bleek, dat ook dit Jaar achteruitgang van het leden aantal niet was uitgebleven. Er bedank ten 7 leden en 3 leden-begunstigers, dc meeaten als gevolg van de tijdsomstan digheden. Hoewel dit te betreuren valt kan met dankbaarheid worden vastge steld, dat de achteruitgang minder groot is dan verleden jaar, terwijl voor het oogenblik de teruggang schijnt tot staan te zijn gebracht. Over een verzoek van het bestuur der Zangvereeniging „Tot Oefening en Uit spaning" om voor de uitvoering der Mat- th&us Passion in Maart 1934 wederom een som beschikbaar te stellen, voor eventueele dekking van een tekort, kon dus ook ditmaal gunstig worden be schikt Het aftredend bestuurslid Dr C. van der Harst te Oostkapelle werd m.a.s. her kozen. Vlissingen. Zooals destijds gemeld is, zijn ook hier bij den Raad verschillende verzoeken ingekomen tot vermindering van de personeele belasting voor cafe's en dergelijke. Ofschoon B. en W. niet willen ontken nen, dat de personeele belasting zeer be zwarend is voor de adressanten, kunnen zij onder de gegeven moeilijke omstandig heden geen vrijheid vinden om den Raad voor te stellen, gunstig op de verzoeken te beschikken. Gameentebegrooting 1934. Zeer groote moeilijk- heden. De ontwerp-begrooting 1934, die B. en W. hebben aangeboden te zamen met die voor de verschillende gemeente bedrijven, sluit wat den gewonen dienst betreft, met een bedrag van f 1.955.008 in ontvang en uitgaaf. Zij opent met een bedrag van f 56.991 wegens batig slot over 1932, terwijl voor 1933 een batig slot 1931 aanwezig was van f 125.109. De ka- pitaaldienst is geraamd in ontvangst op f80.402 en in uitgaaf op f202.516, alzoo met een nadeelig slot van f 122.114. Aan de zeer uitvoerige toelichting ont- leenen wij het volgende: Het voor-ontwerp der begrooting wees een tekort aan van f 105.000, niet zoo zeer door verhooging van de uitgaven, dan wel uit een verlaagde raming van verschil lende ontvangstposten. Over de wijze van dekking hebben B. en W. een onderhoud gehad met een com missie uit Ged. Staten. Hét resultaat van een en ander was, dat B. en W. kwamen tot de volgende dekkingsposten voor het tekort van f 105.000: rangschikking der gemeente voor ge meentefondsbelasting met ingang van 1 Mei a.s. in de 3e klasse, wat een meer dere opbrengst geeft voor 1934 van f 18.800; beschikking over een deel van het reservefonds van het grondbedrijf ad f 50.000; vermindering of geheele intrek king van diverse subsidies enz., alsmede vermindering#van het presentiegeld der raadsleden met 10 pet. ad f2700; invoe ring pensioenverhaal (c.q. tijdelijke loon- korting) ad 5 pet.; verbooging met 15 van de opcenten op de hoofdsom der perso neele belasting, meer f 9300 en beschik king over een deel van het wegenfonds der gemeente ad f9000. B. en W. wijzen er ten overvloede op, dat natuurlijk ook voor 19341935 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting zullen te heffen zijn. Tot zoover waren B. en W. toen zij be richt kregen van de nieuwe regeerings- maatregelen, waaruit blijkt, dat de ver FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 17.) -o- „De hitte in de karavansera is genoeg om de sterkste vrouw over stuur te bren gen." „Ja, ja, Jack, we weten wel, dat jij je door iedereen laat inpalmen." Jack vervolgde zijn weg met gefronste wenkbrauwen terwijl Bab met een vrien delijk licht in haar oogen naast hem voortging. In de kleedkamer vonden ze Aletta op een mantel, languitgestrekt op den vloer liggen, haar hoofd door kussens gesteund; een vrouw knielde naast haar neer, haar voorhoofd bettend, langs haar slapen plakte het haar en deed het ge zichtje, waarop een trek van lijden lag, nog smaller schijnen. Ze zag er zoo bleek uit, dat Bab plotseling overtuigd van den ernst van den toestand, zonder te spreken al 't mogelijke deed om de levensgeesten weder op te wekken. En het was met die pe blijdschap, toen ze Aletta de oogen weder zag opslaan. Ze glimlachte flauw tjes tegen Jack, die haar handen wreef. 7oo, Ally, begin je weer wat op te knappen?" vroeg hij. „Ik ben weer heelema&l in orde," zei ze mindering van de uitkeering uit het ge meentefonds nog een dekking noodig maakt van f 9600 en die van de rijksbij drage tot steun aan werkloozen en voor de werkverschaffing niet minder dan f 106.000. Opvoering der belastingen was verder absoluut uitgesloten. Als B. en W. daarom voorstellen als nog verschillende bezuinigingen in de be grooting aan te brengen, doen zij zulks omdat de noodzakelijkheid hen daartoe dwingt. Ten eerste stellen zij nog opheffing of verlaging voor van enkele subsidies tot een bedrag van f 1253, vervolgens nog maals bezuiniging op onderhoud van straten, wegen en plantsoenen; tot een bedrag van f 7020. De handelingen van den raad willen zij in het vervolg niet meer doen drukken, doch cyclostyleeren, wat een voordeel van f 1000 oplevert, een zelfde bedrag is te bezuinigen op de straatverlichting, de vacature van klok kenist willen zij onvervuld laten, wat f 485 beteekent, en op rijwieltoelagen voor verschillende ambtenaren kan f 390 wor den bezuinigd. Uitvoerig staan B. en W. vervolgens stil bij het onderwijs. Zij willen in de eer ste plaats het instituut „vakonderwijs" afschaffen, wat voor het openbaar onder wijs f 1225 en voor het bijzonder onderw. f 1660 of samen f 2915 minder uitgaven beteekent. Voor de Handelsavondschool stellen B. en W. voor het aantal lesweken terug te brengen van 40 op 30, wat een bezuiniging met zich brengt van f 2800. Met nog enkele andere verminderingen van uitgaafposten, kan er nog f 16.800 bezuinigd worden. Waar ook de oor spronkelijk becijferde korting op de uit keering uit het gemeentefonds nog niet ten volle gedekt was, stellen B. en W. voor van het beschikbare bedrag ad f 16.800 een som van f 9600 f 1200 of f 10.800 te bestemmen voor gedeeltelijke dekking van de korting op genoemd fonds en het restant ad f 6000 in min dering te brengen op het genoemde be drag van f 106.000, waardoor nog voor f 100.000 geen dekking aanwezig is. Daar de Minister echter wenscht dat de begrooting zal sluiten, stellen B. en W. zeer tot hun leedwezen voor, den post Steunverleening aan werkloozen" ge raamd op f 304.300 met f 100.000 te ver minderen en voorloopig te bepalen op f204.300. Zij drukken hun leedwezen er over uit, dat een industrie-gemeente als Vlissingen, die door enorme werkloosheid geteisterd wordt en waar de belastingen tot het maximum zijn opgevoerd, te we ten tot het peil dat voor noodlijdende gemeenten geëischt wordt, terwijl de be volking voor het overgroote deel uit ar beiders en kleine middenstanders bestaat, toch langs 2 wegen op dusdanige wijze door het Rijk gekort wordt. Hierbij komt nog, dat de zwaarst belaste gemeenten, waar de werkloosheid groot is en die tot nu toe het maximum percentage aan rijksbijdrage genoten, thans in veel groo- tere mate gekort worden dan andere, die nog in gunstiger omstandigheden verkee- ren. Goes. Met 1 Januari a.s. wordt hier het Kantongerecht, tegelijk met de andere 38, opgeheven. Vrijdagavond werd in het Schutters hof alhier de jaarvergadering gehouden van de Goesche Burgerwacht, welke beter bezocht was dan vorige jaren. De voor zitter, dhr G. M. den Herder, wees er in zijn openingswoord op, dat er, gezien de verwarde toestand en het optreden van enkele groepen, wier bedoeling het is, het wettig gezag te ondermijnen, zeker nog geen reden is om de burgerwachten op te heffen, doch dat het juist nu gewenscht is dat de regeering kan rekenen op een deel van de bevolking, dat, als het noodig mocht zijn, haar terzijde kan staan bij de handhaving van het gezag. Het aantal leden ging iets vooruit. Het verslag van den penningmeester deed een batig saldo zien. Dhrn Van Ballegoijen, de Jong en Mr G. M. Kegge werden als bestuursleden herkozen. Hierna werden de prijzen uitgereikt van den dezen zomer gehouden onderlin- gen schietwedstrijd. De uitslag hiervan was: 1. J. Rouw (wisselbeker) 96 punten; 2. P. Droogers 94 p., 3. A. A. Nederhand 93 haastig het hoofd opheffend, maar ze liet het weer zakken, want alles draaide haar voor de oogen. „Dat is wel een beetje veel gezegd, ge loof ik. Blijf maar stil liggen en drink hier eens van." „Dokterde" Jack haar op die manier het hoofd op hol? Zijn stem klonk niet t zacht, zooals Bab haar zoo goed kende, i en toch liepen Aletta de tranen langs de j wangen, toen hij sprak. Bab had nog nooit van haar leven geschreid, behalve j toen ze onduldbare kiespijn had en een keer, toen ze erg boos was. „Het helpt niets, of je al huilt," zei ze ernstig overredend, „je maakt je zelf 5 maar meer van streek er mee. „Ben jij daar Bab?" Ze vergat haar ij tranen. „Ik had je niet gezien. Ja, graag nog wa.t water. Laat me nog even tijd, 1 ik ben zoo weer geheel de oude." Even later ging ze rechtop zitten en ji verklaarde, dat ze weer in orde was. „Dan ga je nu rechtstreeks naar huis," zei Jack. „Neen, onzin! je weet hoe akelig ik het vind mezelf om mijn gezondheid te ont- j zien, maak er dus als je blieft geen drukte van. Laat me hier maar rustigjes zitten, waar niemand me ziet en maak me niet openlijk te schande." „Waarom zou je hier tot tien uur op een keukenstoel blijven zitten? Je behoort op bed te liggen en daarom ga je nu een, p.; 4. L. J. J. Meijler 91 p.; 5. W. J. v. Doeselaar 90 p., 6. Mr G. M. Kegge 89 p.; 7. A. Mijnsbergen 88 p.; 8. J. Krie- kaard 88 p., 9. M. G. v.d Wiele 88 p; 10. J. M. v. Riet 88 p., 11. N. Fierloos 86 p., 12. G. Sinke 86 p., 13. I. Gunst 85 p.; 14. J. Gunst 85 p.; 15 G. M. den Herder 85 p., 16. A. Mulder 80 p., 17. M. v. Stee 80 p. Daar de vorige wisselprijs, zijnde een zilveren lauwerkrans, eigendom gewor den is van dhr J. Rouw, die deze drie jaar achtereen gewonnen had, was door het bestuur als nieuwe wisselprijs be schikbaar gesteld een zilveren beker, die ook driemaal achtereen of vijfmaal in totaal moet gewonnen worden om in eigendom te kunnen overgaan. Nadat nog enkele zaken betreffende de vereeniging waren besproken en dhr Rouw den commandant namens de leden dank had gebracht voor diens goede lei ding bij de oefeningen en het bestuur voor de geschonken prijzen, waarbij1 de oud-commandant, dhr J. Pilaar, nog een extra prijs had gevoegd, werd de verga dering gesloten. Hoedekenskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag waren alle le den aanwezig. Een talrijk publiek was te genwoordig. Gedep. Staten hebben ontvangstbericht gezonden van de wijziging der verorde ning op de woonwagens. Het contract met den verhuurder daaromtrent is ge- teekend en een en ander kan dus met in gang van 1 Jan. a.s. ingaan. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt op het verzoek van de afdeeling Goes van den Alg. Ned. po litiebond om subsidie voor het houden van schietoefeningen door het politieper soneel. Eveneens wordt afgewezen het verzoek van de koffiehuishouders-vereen. „Nie- nenbokos" om verlaging der personeele belasting voor cafó's, zulks op grond van het feit dat volgens de bepalingen der wet op de Personeele belasting bij afzonder lijke schatting van die perceelsgedeelten, de kinderaftrek zou vervallen, en daar mee de koffiehuishouders met groote ge zinnen in het gedrang zouden komen, wat zich hier bij meerderen der betrokkenen zou voordoen. De Raad gaat accoord met het voorstel van Ged. Staten inzake verlaging der jaarwedden van burgem., secretarissen, ontvangers, wethouders en ambtenaren van den burgerlijken stand in Zeeland met 12,5 pet. Daar in deze gemeente reeds 8,5 pet. pensioenbijdrage van de be trokkenen wordt geheven, beteekent dus de verlaging 4 pet. Op grond van het gedaalde aantal leer lingen aan de openbare school wordt op voorstel van B. en W. met 1 Jan. a.s. aan den onderwijzer A. de Nooyer eervol ont slag verleend. De heer Beulens zag lie ver aan de onderwijzeres eervol ontslag verleend, daar het beter is mannelijk personeel te hebben dan vrouwelijk. De voorzitter maakt echter duidelijk dat in het gegeven geval dit niet kan. Op voorstel van B. en W. zal aan de werkloozen, in het vervolg bij de werk verschaffing tewerk gesteld, een kolen- toeslag worden verleend van f 1 's weeks, wanneer het gezin uit minstens 5 per sonen bestaat. B. en W. stellen thans voor om een stuk grond aangekocht voor verleggen van den grindweg tusschen Kwaden- damme en Baarland productief te maken, hetzij door in orde te laten brengen voor tuingrond en dan verhuren, hetzij door verkoop. B. en W. voelen het meest voor verkoop; het is 61 roeden groot. De heeren Steyn en Beulens voelen het meest voor verpachten, nadat het eerst door werkloozen is in orde gebracht en gespit. Van andere zijde wordt dit bestre den. Tenslotte wordt met 5 tegen 2 st. besloten te trachten te verkoopen. De gunning blijft aan den Raad. Bij de rondvraag wordt nog over werk- verschaffingsloonen in het vrije bedrijf enz. gesproken en daarna de vergadering gesloten. Baarland. Zaterdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Ingekomen is een schrijven van Burg. Armbestuur, dat het zijn subsidie voor kosten aan genees kundige hulp intrekt. De directie der brandweer meldt, dat zij niets gevoelt twee, drie naar huis," en hij keek Bab aan als verzocht hij haar zijn argumenten kracht bij te zetten. „Ik zal het rijtuig zoo laten komen." „Het rijtuig is weggestuurd en komt niet voor tienen terug. Bab help me, vraag hem niet niet o," ze bracht haar hand aan haar voorhoofd en streek het vochtige haar weg, „ik weet niet eens meer wat ik zeggen wüde mijn mijn hoofd werkt als een stoommachine." „En je tong ook, lieve," zei Lady Young vanaf den drempel. De klanken van muziek, het getrappel van voeten, het gegons van verwijderde stemmen brach ten een onrustige sfeer in het vertrek. „Als je je niet goed voelt, deed je beter niet zooveel te praten." ,Het was erg warm. De inspanning heeft me te veel aangepakt. Het was na tuurlijk dwaas van me, maar toch is het zoo. Maar nu ben ik weer geheel en al in orde." Geheel in orde met die witte, trillende lippen? Jack kon haar verontschuldigin gen niet aanhooren. Ze was veel te klein en te teer om een doelwit voor hatelijk heden te zijn. Vroeger had hij haar partij wel eens opgenomen, maar daar had hij haar leven nooit aangenamer mee ge maakt. „Als je je weer goed voelt, zou ik maar gauw naar mijn post terug keeren. De avondhezoekers stroomen binnen; we ko voor herkenningsteekens om die bij brand te dragen. Herbenoemd tot lid van het Burg. Armbestuur dhr J. de Herder. Ingekomen schrijven van Ged. Staten om over te gaan tot verlaging jaarwed den van Burgemeester, Wethouders, Secretaris en Ontvanger. Voor kennis geving aangenomen. Verzoek Chr. Meisjesvereeniging „Nut en Genoegen" tot gebruikmaking der openbare school voor de te houden bazar. B. en W. adviseerden afwijzend te be schikken. Dhr de Rijk kan zich hier niet mede vereenigen, aangezien er ook wel op andere wijze geld uit de gemeente gaat. Spr. denkt aan het gehouden cir cus in dezen zomer. Dhr Traas zegt, dat hij gaarne zag, dat alsnog de Meisjesver eeniging in de gelegenheid gesteld werd de gemaakte goederen in de school te verkoopen. B. en W. konden zich hier mede vereenigen, zoodat dit kan geschie den. Vervolgens stellen B. en W. voor het hoekje grond, dat is vrijgekomen na de afwerking aan den Baarlandschen zand weg, ten verkoop aan te bieden. Aldus besloten. Schrijven van het Waterschap Baar land, dat het op de voorgestelde voor waarden voor delfwerk niet ingaat. Ver betering zal aangebracht worden aan de straat aan den Noorderweg. De kosten zijn geraamd op f390. Getracht zal wor den werklooze arbeiders geplaatst te krij gen in het vrije bedrijf met steun uit de gemeentekas en goedvinden van het Rijk. Dhr Boonman kan zich hiermede niet vereenigen. Dhr Traas kan dhr Boonman niet begrijpen. De voorz. zegt, dat dhr Boonman alleen de belangen van den arbeider ziet. Spr. zegt, dat wij hier zitten voor de belangen van de geheele bevol king. Bij de rondvraag vraagt dhr W. Zee vaart hoeveel geld er thans verwerkt is tvan het crediet van f 1000. De voorz. zegt, dat dit bedrag bijna is verwerkt. Hierna sluiting. Veere. Vrijdag 1.1. weird door de aid. der Z. L. M. een alg. vergadering gehou den. Met een woord van welkom opende de voorz., dhr F. J. Gastel, de vergadering, en wees op de verschillende steun- en crisis-wetten. Hierdoor worden, volgens den voorz., de bedrijven drijvende gehou den ten koste van den werkenden stand. Hij twijfelde dan ook of men op deze ma nier uit den chaos zal kunnen geraken. Bij de behandeling van de ingekomen stukken werd besloten aan den door den kring Walcheren georganiseerden Ploeg- wedstrijd f 2.50 te verleenen als subsi die. Het aftredende bestuurslid J. Lampert werd met bijna algemeene stemmen her kozen. Vervolgens werd door den heer Ir J. D. Dorst, secr. der Z. L. M., een uiteenzet ting gegeven over de steun aan de aard appelen en granen. Bij de bespreking wer den verschillende vragen gesteld. Duide lijk werd aangetoond dat hoewel de aard- appelsteunwet niet volmaakt is, het toch een telersbelang is dat zij in 't leven werd geroepen. Bij de rondvraag werd ook het Bieten voorschot besproken. Meerderen der aan wezigen waren van meening, dat met de afgifte van buitengewone garantie een meer uniforme regeling moest worden ge volgd, m.a.w. dat bij een overschot van garantie, de garantie van iederen teler diende te worden verhoogd. Hierna sluiting. 0.- en W.-Souburg. De mondorgelclub „Excelsior" gaf Zaterdagavond in „Re- hoboth" haar vierde uitvoering. Deze nog jonge vereeniging heeft hiermede haar naam eer aangedaan, en heeft be wezen wat bij volharding kan worden bereikt. Het programma van 11 nummers is, enkele foutjes daargelaten, uitnemend vertolkt geworden. Er was groote belangstelling, zoodat de zaal te klein bleek. De heer v. Houcke verleende weder zijn medewerking met zijn accordeon en gaf zeer verdienstelijk enkele solo's ten beste. De vergadering werd geleid door den heert L. Vader, voorzitter van het lei- derbestuur der C, K. V. Samuel, waar- men handen te kort." „Ze voelt zich heelemaal niet goed, Lady Young," zei juffrouw Fenwick op scherpen toon. „Jack laat ons rijtuig voorkomen. Je kunt het in de „Ploeg" vinden. Zeg den koetsier, dat hij onmid dellijk voor moet komen." Ze gaf haar bevelen als iemand, die geen tegenspraak duldt. Haar drie toe hoorders keken verbaasd op, bij haar woorden. „Als er zooveel menschen komen, gaat u dan maar zoo gauw mogelijk terug naar uw tent, Lady Young," zei ze. „Ik zal wel voor Aletta zorgen, ik zal bij haar blijven tot het rijtuig voor is en dan zal ik haar er in helpen en wachten tot ik haar weg zie rijden." Ze stond beschermend over de kleine vermoeide Aletta heengebogen, die er bleek en oud uitzag in haar weinig flat- teerend japonnetje, waarvan de felle kleuren haar bleek, ziekelijk uiterlijk dub bel scherp deden uitkomen. Jack wierp een weisprekenden blik op Bab en ging toen het rijtuig bestellen, ter wijl Lady Young haar pince-nez voor de oogen bracht en de spreekster scherp aan keek. Begon Bab belang in Jack te stel- len? Was het dan eindelijk zoover geko men? Neen, ze was alleen maar boos op Jacks moeder. „Dus ik kan wel vertrekken, juffrouw Fenwick. Ik wist al, dat n uw vader vrij Ingezonden Madsdeallng. Hat Japansche tooneelspel Is heel anders dan bl] ons: de stukken zijn vaak heel oud, zoodat ledereen ze kent, ze duren dikwijls ontzettend lang. Maar het publiek leeft volop meel In het nieuwe album „Japan" van de firma Dobbelman Nijmegen staan heel veel Interessante dingen over het Japansche tooneel. De moeite waard er kennis van te nemen Koop het boek voor F 1.- en spaar de plaatjes die U bij de zeep krijgt. Bij Lentebloemen, Coco-roso, Lyglo Perla, Karnemelkzeep, enz. U Is natuurlijk vast ge bruiker, want weet: van de mondorgelclub een onderafdeeling uitmaakt. De directeur, dhr G. Labruyère ontving ten bewijze dat tusschen hem en zijn leer lingen de verhouding goed is, een sche merlamp cadeau en aan zijn huisge- noote werden bloemen geoffreerd. Een samenspraak werd goed opge voerd. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter der PI. Landstormcommissie Burgem. Jhr. v. Teijlingen. De vergade ring was goed bezocht. Ook hadden vele landstormers vrouw of verloofde meege bracht. De Commissie van het Zeeuwsch Ver band, Overste Bierman en de secr. der Gewestelijke Landstormcommissie, dhr P. G. Laernoes, waren weder mede-aanwezig. De voorzitter riep allen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder de heeren Bier man en Laernoes. Overste Bierman zeide gaarne weer in Oostkapelle deze vergadering van land stormers bij te wonen. Spr. wees op het schoone van het doel van den B.V.L. Hier na werd gezongen het 2e couplet van het Wilhelmus. De heer Laenoes sprak de vergadering toe en wees op den ernst der tijden en de roeping en plicht van onze mannen en ook van de vrouwen. De kracht moet niet zijn eigen kracht, maar het moet zijn zooals onze geëerbiedigde Koningin ons voorgaat: hulp en kracht verwachten van God Almachtig. Door den PI. leider werd vervolgens een overzicht gegeven over de gehouden schietoefeningen, waaruit bleek, dat van de 40 leden 36 aan de oefeningen hadden deelgenomen. De afd. telt thans 2 koning- schutters, 26 scherpschutters, 5 schutters le klas en 3 schutters 2e klas. aardig onder den duim had, maar ik vrees toch, dat hij het niet erg prettig zal vinden, als u zijn paarden nu weer twaalf mijl extra laat loopen; hij zal wel va,i oor deel zijn, dat u zich een beetje erg ver heeft laten voeren door uw medelijden." Diezelfde berekening had Bab ook ge maakt. Toen lady Young vertrokken was, liet ze zich op een anderen keukenstoel vallen en barstte in lachen uit. „Je stiefmoeder tracht me altijd uit mijn humeur te brengen, Ally. En ik vind het toch zoo'n onbeduidend wezen, ze is het heusch niet waard. 0, beste, neem me niet kwalijk, ik flapte er maar wat uit. Maar dat komt, omdat ik je zoo'n beetje als lotgenoote beschouw o, wat zeg ik nu toch weer!" Doch het was te laat; Aletta was weder genoegzaam zichzelf, om Babs losse op merking op te vangen en te verstaan. „Wat wil je daarmee zeggen, Bab wor den we zusters van elkaar? Heeft Jack.... bedoel je dat?" „0, zoover zijn we nog niet, ofschoon het er van komen zal; maar het is een diep geheim, hoor. Helaas, ia het mijn ongeluk, om de diepste geheimen het eerst wereldkundig te maken, ik kan nooit mijn mond houden als het moet." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2