Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Radio-nieuws f 280, met ingang ran 1 Jan. 1084, wordt goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om aan de werk- loozen, voorzoover deze trekken van de goedgekeurde steunregeling, een brand- etoffentoelage te verstrekken van f 1 per week, een en ander overeenkomstig de door den Minister van Sociale Zaken vastgestelde regeling. Deze toeslag geldt vanaf 29 Oct. j.l. tot 31 Maart 1934, doch niet tijdens trekking uit de Bondskas. Z. h. st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. om aan den Minister van Sociale Zaken te verzoeken, te willen goedkeuren, dat het bedrag in art. 6 sub a. der steunregeling wordt ge lezen f 7 in plaats van f 6; in art. 6 sub b f 5.50 in plaats van f 4.50; in art. 18 sub a. f 6 in plaats van f 5 en in art. 18 sub b. f5 in plaats van f 4. Z.h.st. goedgek. De voorzitter deelt voorts mede, dat Ged. Staten het oordeel van den Raad willen vernemen inzake een korting van 12^ pet. (thans 8% pet.) op de salarissen van Burgemeester, wethouders, secretaris en gemeente-ontvanger met ingang van 1 Jan. 1934. De Raad vereenigt zich z.h.st. met dit schrijven en geeft B. en W. in overweging alsdan deze korting toe te pas sen op alle ambtenaren in dienst der ge meente. De voorzitter zegt, dat B. en W. in dit opzicht diligent zijn. Hierna wordt in comité vergaderd, waarna sluiting volgt. Zierikzee. Zaterdag is alhier het stof felijk overschot van dr J. Helder, emeri tus-predikant der Ned. Herv. Gem. al daar, ter aarde besteld. Tal van belang stellenden waren op het kerkhof aanwe zig, o.a. alle leden van de Vrijmetselaars loge „De Ster uit het Oosten", te Zierik zee. Met den stoet kwamen o.m. mede drie leden van het hoofdbestuur van de Orde der Vrijmetselaren uit Den Haag, voorts de predikanten ds H. J. Barnouw en ds Joh. Gerritsen Jr. van Zierikzee, ds J. J. Meijer uit Enkhuizen, als vriend van den ontslapene, dr Lingkeek, oud-hoofd bestuurslid van de Orde der Vrijmetsela ren e.a. Er werden geen toespraken ge houden. Nadat de kist ten grave was gedaald en met bloemen was bestrooid, sprak ds Meijer het „Onze Vader" uit, waarna de zoon van den overledene dank zegde. Na afloop werd in het gebouw van de Vrijmetselaarsloge nog een korte herden kingsplechtigheid gehouden. Kortgene. De gymnastiekvereeniging O.K.K. gaf Zaterdag een uitvoering in het gymnastieklokaal der openb. school al hier. De oefeningen werden vlot uitge voerd. Het Kortgeensche strijkje „O.K.", directeur dhr A. B. Holster, gaf mede werking. Een paar voordrachten brachten vroolijkheid en afwisseling in het pro gramma. De vereeniging, onder leiding van dhr M. Drijgers, mocht zich in een talrijk bezoek verheugen. Tholen. In de vergadering der post- duivenvereen. „De Luchtpost" werd be sloten op 23 Dec. a.s. een kringtentoon stelling te houden voor alle duivenlief- hebbers op het Eiland. TEXTIELINDUSTRIE IN INDIE? Met de Johan van Oldenbarnevelt is op 2 dezer op Java gearriveerd de heer J. Gelderman, textielfabrikant uit Olden- zaal (Twente). De heer Gelderman, aldus het „Bat. Nbl.", maakt met zijn concern deel uit van de groep van industriëelen, welke zich interesseert voor de mogelijke ves tiging van een textiel-bedrijf in Ned.- Indië. Met de heeren Prof. Dr Wisselink en Menco vormt hij o.m. de studie-com missie voor de vestiging van een textiel industrie in Indië. Evengenoemd blad mocht met den heer Gelderman in het Hotel des Indes een kort onderhoud hebben en vroeg dan ook aanstonds naar den stand van zaken met betrekking tot deze plannen. De heer Gelderman deelde mede, dat hij niet in verband met textielbedrijfsaangelegen heden is gekomen, doch uitsluitend voor eigen zaken, als firmant van Harmsen en Verwey Co. Wat betreft de voor bereiding van de eventueele stichting van een proefbedrijf, kon de heer Gelder man niets naders mededeelen, na de ter zake door den Minister van Koloniën af gelegde verklaring. Er zal een commissie van deskundigen naar Indië scheep gaan, wellicht vroeg in het voorjaar, maar uit welke personen deze zou bestaan, was nog niet bekend. Eerst wanneer deze commissie haar werkzaamheden heeft beëindigd, kan in Holland door de be langhebbenden nader worden beslist Hoe de heer Gelderman zelf over het mogelijke welslagen van het streven tot vestiging van een Nederlandsche textiel industrie in Indië dacht, kon hij niet zeg gen. Begin December keert de heer Gel derman naar Holland terug. Wanneer reeds in het begin van het volgend voor jaar de commissie van deskundigen naar Indië scheep zou gaan, acht de heer Gelderman het uitgesloten, dat ook hij daartoe zou behooren. Melkvrouwen tegen poli- tie-agenten. Eenige dagen geleden is de directe aanvoer van melk van het land naar Boedapest verboden. De melk vrouwen die gewoon waren haar melk in Boedapest af te leveren wenschten zich aan dit verbod eohter niet te storen en ver schenen gistermorgen met twintig wagens bij de hoofdstad, waarop de politie echter had gerekend, zoodat zij den weg bezet hield. De vrouwen deden een aanval op de politie en goten kannen en flesschen melk over de agenten uit. Ten slotte kreeg de politie natuurlijk de overhand en een aantal vrouwen werd gearresteerd. Onge veer tienduizend liter melk uit twee dui zend kannen gingen op het slagveld ver loren. i Twee dooden door gas kachel. Te Bielefeld werden gister morgen de drogist Sambo en zijn vrouw dood in bed gevonden, terwijl hun acht jarig zoontje voor het bed lag. De drogist had zijn gashaard met een gummislang aan de gasleiding aangesloten en de slang met draad aan de gasleiding bevestigd, opdat de slang niet van de gaskraan zou glijden. Niettemin was de slang in den loop van den nacht, terwijl de kraan niet gesloten was, losgeraakt en was het gas de woning ingestroomd. Klaarblijkelijk had de knaap het eerst het gevaar gemerkt en wilde hij zijn ouders waarschuwen, doch was toen neergevallen. Toen men hem vond gaf hij nog zwakke teekenen van leven, zoodat men hem naar het ziekenhuis overbracht. Eenig overlevende van de „Kreuzsee" zwaar ziek. De eer ste machinist van het op de Noordzee vergane motorschip „Kreuzsee" de heer E. E. Schwenke. die in het ziekenhuis aan den Goolsingel te Rotterdam opgenomen is, is zwaar ziek. Het acht uren doorbrengen in het vrieskoude zeewater, waaraan zijn kame raden zijn overleden, heeft den zeeman een gevaarlijke longontsteking bezorgd. Gekken en dwazen.... Een koopman in een Zuid-Westelijke voor stad van Londen besloot vorig jaar met het oog op de slechte tijden wat meer re clame te maken en zonder eenig verlof aangevraagd te hebben droeg hij een elec- tricien op zijn firmanaam boven op zijn pand aan te brengen in letters van liefst 1.35 M. hoogte. Bovendien bestond de naam nog uit 14 van zulke letters. De koopman wist echter niet. dat hij een fraai 18de eeuwsch pand bewoonde met een der mooiste gevels uit die pe riode, maar de locale schoonheidscommis sie wist dat wel en stuurde den man via het gemeentebestuur een dwangbevel om de 14 letters te verwijderen. De koopman weigerde. Waar moest het heen als men in deze benarde tijden zelfs zijn firmanaam niet op eenigszins in het oog vallende wijze bekend mocht maken? Het gemeentebestuur maakte er een rechtszaak van en de koopman werd ver oordeeld. Halsstarrig ais kooplieden soms kunnen zijn ging hij in hooger beroep, werd weer veroordeeld en ten slotte wend de hij zich rechtstreeks tot den minister als hoogste instantie. De minister heeft gisteren het appèl verworpen en de schoonheidscommissie in het gelijk ge steld. Procedeeren is, evenals in Nederland, duur in Engeland en in hooger beroep gaan nog duurder. De koopman, die zoo klaagde over de slechte tijden, moet nu heden zijn stellage afbreken en de kosten van de processen betalen, die ongeveer 800 pond zullen bedragen. Tragisch ongeluk. In een pand aan de Drievriendenstraat te Rot terdam heeft zich een tragisch ongeluk afgespeeld. Een 84-jarige vrouw was met haar blinden echtgenoot alleen thuis. Zij heeft een potkacheltje roodgloeiend opge stookt en is daarbij gaan zitten. Plotse ling vatten haar kleeren vlam. Op haar gegil snelden buren te hulp die de bran dende kleeren doofden en onmiddellijk den geneeskundigen dienst waarschuw den. De vrouw, die ernstige brandwonden over het geheele lichaam had opgeloopen is naar het ziekenhuis gebracht, waar zij in hoogst zorgwekkenden toestand is op genomen. Met thermosflesschen ter raadsvergadering. De raad der gemeente Slochteren zou dezer dagen in vergadering bijeen komen om de begroo- ting te behandelen. Op zichzelf geen bij zonder feit, want zooiets herhaalt zich telken jare. Maar er was nu toch wat bijzonders. Want de heeren hadden het zich in hel oor geknoopt dat zij tijdens de vergade ringen in den vervolge geen ververschin- gen zouden ontvangen. Een kopje thee is voor de vroede vaderen van Slochteren contrabande, want zij is noodlijdend Maar wat nood? Enkele leden vonden er wat anders op. Zij hadden zich een thermosflesch aangeschaft, deze in huis gevuld met heerlijke warme thee, en nut tigden nu, als spaarzame vroede vaderen, uit het bekertje van de flesch IJ muider stoomtrawler gezonken. Gistermiddag is te IJmui- den van de visscherij teruggekeerd de stoomtreiler Rotterdam. IJm. 112, van de reederij de Vem, met aan boord de be manning van den eveneens te IJmuiden thuisbehoorenden stoomtreiler Johanna Marie. Beide schepen zijn gistermiddag om twee uur op ongeveer tien mijl ten Noor den-Westen van IJmuiden tengevolge van den dikken mist met elkaar in aanvaring geweest. De Rotterdam, die thuisvarende was, raakte de Johanna Marie aan de bakboordboeg. Laatstgenoemd schip werd zóó ernstig beschadigd, dat het voorschip spoedig begon te zinken. Onmiddellijk heeft men de reddingboot te water gela ten, waarna de negen opvarenden zich daarin begaven. Zij roeiden naar de Rot terdam, waar zij eenige minuten, nadat de aanvaring was geschied, aan boord werden genomen. Het bleek, dat in dien korten tijd de Johanna Marie reeds in de diepte was verdwenen. De opvarenden, die allen ongedeerd bleven, hebben al hun bezittingen verlo ren. Smokkelaarsbende staat t e r e o h t. Wolff meldt uit Papenburg: Het O.M. heeft gisteren een boete van niet minder dan 31 mill, mark geëischt tegen de z.g. bende van Hemmling; voorts eischte hij gevangenisstraffen tot een totaal van 28 jaren. Het betrof hier een proces wegens smokkelarij op zeer groote schaal van thee, koffie en tabak over de Nederlandsche grens, waarvoor 34 perso nen zich te verantwoorden hebben gehad. TEGEN ZEDENBEDERF. Gelijk wij hebben gemeld, heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken dezer dagen een aanschrijving tot de Gemeente besturen gericht inzake onwelvoegelijke kleeding bij strand- en badleven. Voor het uitvaardigen van deze cir culaire was alle aanleiding, merkt de „Nederlander" op. Er hebben zich in den afgeloopen zomer op vele plaatsen van ons land excessen geopenbaard, welke het optreden der Regeering noodig maakten. Het gevaar dreigde, dat hier de grond slagen zouden worden gelegd voor een steeds verder om zich heen grijpende zedenverwildering. Het feit, dat de mi nister toont daartegen, naar vermogen, te willen waken, verdient waardeering. Het optreden der Overheid te dezer zake is niet slechts moeilijk vanwege de teer heid van het onderwerp, het pleegt boven dien te stuiten op een drievoudig verzet. In de eerste plaats pleegt tegen Over heidsinmenging ter voorkoming van ze denbederf een beroep te worden gedaan op het gevaar, dat daarin zou schuilen voor de persoonlijke vrijheid. Men ver geet daarbij maar al te vaak, dat de vrij heid van den één haar begrenzing vindt in die van den ander en dat daarom tegen openbare excessen, reeds ter be scherming van goedgezinden, behoort te worden opgetreden. In de tweede plaats zijn er menschen, die tegenover maatregelen, als de ge schetste, op het tapijt komen met een schoonschijnende theorie. Dat wat in ons oog met de eischen der welvoegelijkheid strijdt, noemen zij „natuurlijk" en daar om geoorloofd. Wanneer de wellevendheid hen niet weerhoudt, geven zij zelfs te kennen, dat niet het veroordeeld gebruik verkeerd is, maar dat blijkbaar de blik van wie „daar iets in ziet", vertroebeld is. Dat de eerbied voor zichzelf en zijn medemenschen haar eischen stelt ook aan de wijze, waarop men zich kleedt, ver staan zij niet. Zulke menschen vormen een groot ge vaar voor anderen, niet in het minst voor de opgroeiende jeugd. De jeugd zal in sommige juist thans zoo moeilijke pro blemen nimmer den rechten weg vinden, wanneer zij niet een gevestigde levens beschouwing om zich heen vindt, waar aan zij de eigen nog onrijpe houding kan oriënteeren. Tenslotte pleegt men ter verdediging van de door den minister terecht veroor deelde zeden de hygiëne in het geding te brengen. De bevordering van de licha melijke gezondheid zou ermede gemoeid zijn. Er zijn bevoegden, die dit in twijfel trekken. Doch hoe dit zij, men vergeet zich bij de overweging dezer zaken af te vragen, of de geestelijke gezondheid wellicht schade lijdt. Wij verheugen er ons over, dat de Re geering voor deze argumenten niet uit den weg is gegaan, maar heeft inge grepen. Of het praktisch resultaat van haar rondschrijven groot zal zijn, valt af te wachten. Van belang is in elk geval, dat zij een duidelijk getuigenis en een krachtige aan sporing heeft doen hooren. Dat is in onzen tijd van verslapping der normen van groote zedelijke waarde. Koninklijk Nederlandse!) Landbouw- comité. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Nysingh is dezer dagen de maande- lijksche vergadering der eerste afdeeling gehouden. Afzet van schapen. Mededeeling werd gedaan van de afwijzende houding der groepen „versch schapenvleesch" en „rund- en kalfsvleesch", van de Vereen, van Ned. exporteurs van vleesch- en vleeschproducten, ten aanzien van een door de Kon. Ned. Landbouw-comité ge daan voorstel tot afschaffing van de z.g. fondsgelden bij den aankoop van schapen en kalveren. In plaats daarvan werd door genoemde groepen besloten een uniform fondsgeld over het geheele land te hef fen en dit te bepalen op 25 cent per kop. Beperking van de tuinbouwcultuur. In aansluiting aan het besluit der vorige vergadering werd overeengekomen de aangesloten organisaties uit te noodigen, ter behartiging van de tuinbouwbelan- gen van haar leden, een lid aan te wij zen voor een door het Kon. Ned. Land- bouw-Comité in te stellen tuinbouwoom- missie. Deze commissie, welke op korten termijn zal bijeenkomen, zal tot taak heb ben, het comité te adviseeren omtrent tuinbouwaangelegenheden, in het bijzon der met betrekking tot de noodzakelijk gebleken inkrimping van den tuinbouw. Regeling aardappelteelt. Naar aanlei ding van een vraag van de Nederlandsche Aardappelcentrale wat er terzake van de consumptie-aardappelteelt in 1934 moet worden gedaan, werd een en ander op nieuw breedvoerig besproken. De oon- olusie was, dat aan de N. A. C. in over weging zal worden gegeven een vrij be langrijke beperking van deze teelt toe te passen. Aangaande uitvoering van een eventueele regeling tot in bijzonderheden werd het juister geacht geen positieve voorstellen over te leggen. Stem tarweteelt. Besproken is een in de vergadering van dagelijksche besturen van de drie centrale landbouworganisa ties aan de orde te stellen ontwerp-nota inzake beperking van de tarweteelt. Bij de gedachtenwisseling kwam naar voren, dat de tegenwoordige regeling van de be perking van den tarwe-verbouw in de practijk weinig bezwaren heeft opgele verd. Met het oog op de bestaande ver houding tusschen de prijs van tarwe en van de andere granen, achtte men het on mogelijk de beperking op te heffen, daar zulks onvermijdelijk uitbreiding der teelt zal beteekenen. Besloten werd dit stand punt in de bovengenoemde vergadering naar voren te brengen. Heffing op schapenvleesch. De geruch ten omtrent het instellen van een heffing op schapen- en paardenvleesch, hebben onder de schapenhouders eenige op schudding gebracht. Een der leden van de commissie van advies, ingesteld door de centrale landbouworganisaties, tenein de haar van voorlichting te dienen met betrekking tot den uitvoer van vleesch en vleeschproducten naar Frankrijk, heeft daarin aanleiding gevonden in een uit voerige nota de bezwaren tegen een zoo danige heffing uiteen te zetten. Aange toond werd dat door een dergelijken maatregel de afzet van slachtschapen ten zeerste zou worden belemmerd. Wel zou kunnen worden overwogen of b.v. per i Febr. a.s. een heffing op het schapen vleesch zou kunnen worden gesteld, aan gezien in dit geval nadeelige gevolgen minder behoeven te worden gevreesd. De vergadering kon zich met deze uiteenzet ting vereenigen, zoodat besloten werd eventueel in vereeniging met de andere centrale landbouworganisaties in dien zin bij de Crisis Rundveecentrale stappen te doen. Verbowrvverbod aardappelsoorten. Be handeld werd een schrijven van den Nederl. Algem. Keuringsdienst (N. A. K.) aan de drie centrale landbouworga nisaties, waarbij werd verzocht het ver zoek van den N.A.K. aan den minister van Economische Zaken, over te gaan tot instelling van een algemeen bouwverbod voor de aardappelsoorten Bravo, Kam pioen en de Wet te ondersteunen. De op merking werd gemaakt, dat het ingrijpen der regeering thans niet billijk zou zijn, daar vele aardappelverbouwers zich reeds van pootgoed der genoemde soorten hebben voorzien. Anderen meenden ech ter, dat er zeer goed maatregelen zouden zijn te treffen om de schade voor de be trokkenen zoo gering mogelijk te doen zijn. Tenslotte zou echter het landsbelang moeten uitgaan boven dat van een aantal verbouwers. Besloten werd de andere centrale landbouworganisaties voor te stellen, adhaesie te betuigen aan het streven van den N.A.K. tot instelling van bedoeld verbauwverbod. Steun aan den landbouw. Van verschil lende zijden werd de klacht gehoord, dat de steunmaatregelen voor de verschillen de gewassen als regel veel te laat worden bekend gemaakt. Zoo is er nog niets be kend omtrent de regeling, welke het vol gend jaar voor de suikenbieten- en de vlascultuur zal gelden, terwijl bij de cul tuurmaatregelen daarmede thans reeds rekening moet worden gehouden. Naar aanleiding hiervan werd aan het bureau opgedragen te bevoegder plaatse op deze zaken te wijzen. Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van 15 Nov. 1933. De Kantonrechter heeft veroordeeld wegens: met een motorrijtuig of -rijwiel niet be hoorlijk uitwijken naar linksbij het inha len van een rijwiel of motorrijtuig: J. A. ten H. te 's Gravenhage: f 10 of 10 d. h.; Ma. S., huisvrouw D. T. te 0. en W. Souburg: vrijspraak. Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt van wegen niet den door gang aan rechts vrijlaten of stilhouden: J. M. te Middelburg: ontslag van rechts vervolging. met een motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg berijden: P. C. te Vlissingen: vrijspraak. met een motorrijtuig in een bocht bin nen de bebouwde kom, niet de rechter zijde van den weg houden: S. B. te Aag- tekerke: f 10 of 10 d. h.; met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: A. O., te Vlissingen f 5 of 5 d. h.; J. M. W. te Goes: geen straf in verband met de geringe beteekenis van het feit; rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: J. L. T. te Gjoes: f 5 of 5 h. h.; P. K., Serooskerke f 10 of 10 d. h. 's av. rijden met een motorrijtuig zon der lichten: A. M. te Rotterdam: f 2 of 2 d. h. 's av. fietsen zonder licht: H. G. D., te Middelburg f2 of 2 d. h.; rijden met! een motorrijtuig zonder nummer met letter: J. N. te Stedum f 3 of 3 d. h. als bestuurder van een motorrijtuig niet op eerste vordering van daartoe bevoegde ambtenaren het rijbewijs vertoonen: P. C. v. d. B. te Middelburg f 3 of 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig, aan wien een rijbewijs is uitgereikt, iemand onder zijn toezicht doen sturen, die den leeftijd, vereischt voor het ver krijgen van een rijbewijs, nog niet heeft bereikt: A. G. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. als voren: J, R., te Westkapelle f 15 of 10 d. h. met een rijwiel of motorrijtuig rijden op zoodanige wijze, dat de veiligheid of de vrijheid en veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht: J. P. te Koudekerke f5 of 5 d. h.; A. P. S. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. straatschenderij: Gh. v. d. B. en J. M. S., beiden wonende te Middelburg: ieder berisping. dronkenschap op den openbaren weg: G. L. H. te Veere f 10 of 10 d. h. niet-uitvliegend pluimgedierte laten loopen op eenigen grond, die bezaaid is: J. B. te Meliskerke f3 of 3 d. h. gedurende de maanden Mei tot Octo ber loopen over eenig hooiland: Ja. T., huisvrouw H. S. F., te Middelburg f0.50 of 1 d. h.; J. L. F. te Koudekerke f 5 of 5 d. h. loopen over eenigen grond die beplant is: P. W., D. L. en J. M., allen te Se rooskerke (W.), resp. f 10 of 10 d., f 10 of 10 d„ f 15 of 15 d. h. loopen over eens anders grond, waar van de toegang op blijkbare wijze is ver boden: L. de V. te Rotterdam f3 of 3 d. h.; G. B. J. B. te Koudekerke en J. A. v. M. thans in Ned.-Indië: ieder f 5 of 5 d. h.; Th. W. te Veere: f 5 of 5 d. h. overtreding reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: J. G. te Biggekerke f 5 of 5 d. h. Te Middelburg als bestuurder van een bespannen voertuig een weg welke door B. en W. is afgesloten verklaard, berij den: F. L. te Middelburg f 5 of 5 d. h. te Middelburg zonder vergunning van B. en W. voorwerpen, andere dan ge drukte stukken langs de huizen te koop aanbieden: S. S. te Amsterdam: vrij spraak; Th. J. F. te Middelburg f2 of 2 d. h. idem in de gemeente Vlissingen: J. S., te Rotterdam f 2 of 2 d. h.; W. W., gedo micilieerd te Middelburg f 2 of 2 d. h. te Vlissingen in de portiek van een ge bouw onnoodig zich ophouden: L. H. te Vlissingen f3 of 3 d. h.; L. V, te Vlissin gen f3 of 3 d. h.; A. M. te Arnemuiden f 3 of 3 d. h.; K. v. B. te Arnemuiden f3 of 3 d. h. Te Vlissingen op den openbaren weg vechten: F. M. R., te Vlissingen f 15 of 10 d. h. in de gemeente Zoutelande als houder van een voor het publiek toegankelijke inrichting deze inrichting met aanhoo- righeden des Zondags niet den geheelen dag gesloten houden: G. G. te Zoutelande f 0.50 of 1 d. h. te Zoutelande zich als bezoeker in slui tingstijd in een der in in art. 10 der Alg. Politieverord. genoemde inrichting be vinden: G. P. te Zoutelande f 0.50 of 1 d. h. Ongedekt vervoer van sigarettenpapier. De Hooge Raad heeft gisteren arrest gewezen tegen een persoon, die ten vervoer naar Rotterdam aan het station te 'Haarlem eenige kis ten met twee millioen blaadjes sigaretten papier aanbood, waarvan hij als inhoud opgaf dat zij boeken bevatten. Wegens het pogen tot ongedekt ven- voeren van cigarettenpapier heeft het Hof te 's-Hertogenbosch hem veroordeeld 'tot f 1000 boete met inbeslagneming van de kisten met inhoud. De Hooge Raad overwoog, dat in het buitenland vervaardigd cigarettenpapier geen accijnsgoed is en noch in de telaste- legging is gesteld noch in bet arrest van het Hof is uitgemaakt of het hier betreft binnenlandsch of buitenlandsch cigaret tenpapier. De Hooge Raad heeft op dezen grond het bewezen verklaarde niet strafbaar ver klaard en den requirant ontslagen van rechtsvervolging. Programma van Woensdag 22 Nov. HUIZEN, 1875 M. N.C.R.V. 8.15—9.30 Concert; 10.3011 Morgendienst; 1112 Harmoniumbespeling en zang; 12.302 Concert, Trio Alberse; 23 Hay dn Pro gramma; 35 Concert; 56 Kinderuur tje; 66.30 Landbouwhalfuurtje; 7.308 Gramofoonplaten; 89 Ned. Jongelings verbond. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Nov.: Matige tot zwakke Oostelijke tot Zuid- Oostelijke wind, nevelig tot licht of half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, overdag weinig veran dering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietssri: Woensdag 4 u. 30 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1