DE ZEEUW TWEEDE BLAD. De rumoerige Novemberdagen van 1318. Bab Fenwicks verloving. Uit de Provincie. Zoekllchtjes. VAN DINSDAG 21 NOV. 1933, Nr 44. De „Residentiebode" citeert uit het slot van „Een halve eeuw van strijd", her inneringen van het s.d. Kamerlid J. H. Schaper, diena oordeel over Troelstra, met name zijn optreden in 1918. Schaper, die schrijft, dat deze bekwame en geniale man in groote momenten de kluts kwijt was, vertelt als volgt over de dagen van '18: „Wanneer ik dit nu ga beschrijven, zal Ik de houding van Troelstra in een scherp licht moeten stellen, al zal ik zoo on partijdig en rechtvaardig mogelijk zijn. Nooit in mijn werkzaam openbaar leven heb ik echter iets zoo ernstigs als dit beleefd. En als ik nu de stukken uit die dagen herlees, dan zal ik mij zeer moeten bedwingen, om alles rustig neer te kun nen schrijven. Bitterheid en verontwaardiging ver vullen mij dan tegenover de Partij, die ik mede heb opgericht en waarvoor ik naar mijn beste krachten heb gewerkt. Zi] gelden echter vooral sommige leiders, die den moed en de vastberadenheid mis ten om de waarheid te dienen. Daartegen over heb ik groote waardeering voor an deren, die moedig op de bres stonden om het begaan van noodlottige dwaas heden te beletten. De geschiedenis heeft in ieder geval recht op het aanwijzen van feiten an verantwoordelijkheden, zonder aanzien des persoons. Het nageslacht van ons zal er door kunnen leeren." Schaper schetst dan de internationale omstandigheden, de roerigheid ook onder Nederlandsche arbeiders, en vervolgt: „Zoo was het, dat ik op een Zondag middag, dien van den lOden November, te Rijswijk door Sannes uit Rotterdam werd opgebeld. Kort en goed luidde de boodschap: Vanavond een samenkomst te Rotterdam van de leidende instanties: „het gaat los, de boel komt in opstand, de revolutie is er". Blijkbaar werd be doeld een militaire opstand, in verband met de oproerige beweging in de Hars kamp. De boodschap verrastte mij. Het was al zonderling, dat dit zoo maar openlijk per telefoon werd medegedeeld, want het was bekend, dat alles werd afgeluisterd door het openbaar gezag. Maar dit was tenslotte bijzaak. Ik beraadde mij of ik wapens mee zou nemen, nam afscheid van mijn familie met de gedachte: misschien voor altijd, en vertrok naar Rotterdam. Ik keek wat nuchter op, toen ik daar in den avond van een revolutionaire stemming in de massa niets bespeurde. Ik zag wel soldaten in de Zondagavond- drukte, maar de een wandelde met zijn vrouw achter den kinderwagen, anderen stonden in de rij voor een bioscoop, weer anderen flaneerden rustig langs de straat... Ik ging naar de vergadering in ons coöperatiegebouw en hoorde al spoe dig, dat Heykoop en Sannes Zaterdag naar Troelstra in Scheveningen waren geweest (mij bad men rustig thuis ge laten!) en daar de boodschap van de ge reedheid der revolutie in Rotterdam had den gebracht. Nu zou blijken wat er van aan was...! Allerlei vage verhalen werden in de bijeenkomst gedaan. Heykoop bleek zeer oneer den indruk van de houding van bv :::emeester Zimmerman, die eigenlijk al gekapiteleerd had voor de revolutio naire arbeiders. Hij had de wethouders De Zeeuw en Heykoop bijeengeroepen, gesproken van de komende dingen en ten slotte feitelijk gevraagd om klementie voor hem en de bourgeoisie. „De sleutels der stad waren hen aangeboden", zei Hey koop. Maar ik herinner mij niet, dat iemand anders dan Troelstra, Heykoop en Sannes misschien ook De Zeeuw onder den indruk waren van de naderen de revolutie. Den voorzitter van den Bond van FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 13). o Neen maar, nu wordt het verschrikke lijk, vond Bah. „Ja", zeide ze nerveus, „ik weet het, maar het zou toch zooveel beter zijn, Jack, als je wat minder om me gaf, heusch veel beterl" „Minder om je geven?" herhaalde Jack, terwijl de dogcart voor het bordes stil hield. „Minder om je geven? Zeg me wat je meent, Bab". De trilling in zijn stem verried nog steeds zijn emotie ofschoon hij zich inhield, omdat ze als een schuw vogeltje voor hem uit het rijtuigje had verlaten en luid. aan de bel trok: „jij hebt niet geleerd om meer om me te geven, en ik kan niet minder om jou geven 1? .pokniet meer. Minder van je houden, pab? Je weet niet wat je zegt kindje. Ik vrees, dat je in het geheel niet begrijpt, waar het om gaat". „Och, wat is het nut er van, dat alle maal te willen beredeneeren?" zeide ze, terwijl ze de honden liefkoosde, die haar tegemoet sprongen. „Hector" terwijl ze de terrier plotseling bij zijn voorpoo- ten oplichtte „jjj bent oud en wijs en Dienstplichtigen werd gevraagd, of op de soldaten te rekenen viel. Hij zeide ja! maar dadelijk daarna bleek, dat hij bedoelde tegenover de communisten! Troelstra sprak van den „geest" of de „sfeer", die in het land, vooral in Den Haag, heerschte. Hij had een waschvrouw die ook bij een generaal of misschien was 'teen kolonel aan huis waschte, en die hooge militair zou heel bezorgd zijn over de naaste toekomst en revolutie verwachten. Oudegeest, Albarda, Vliegen, ik en vele anderen hadden sceptisch ge zwegen en zagen van al die ongerustheid niets. Ik hoor nog Oudgegeest spreken over de profetieën van de waschvrouw, mededeelende, dat de praatjes van zoo'n vrouw toch geen houvast gaven voor te verwachten gebeurtenissen. Kortom, alle aanwezigen, op genoemde drie na, waarschuwden tegen fatale plan nen, ontkenden een werkelijk revolutio nairen geest en bevalen vastberadenheid aan en kalmte. Tevens werd voorgesteld het uitgeschreven Rotterdamsche congres een week te vervroegen en dan de ge beurtenissen even af te wachten. Sannes en De Zeeuw schenen ook te aarzelen, maar de eerste handhaafde op wankele gronden zijn hoop op revolutie. Troelstra zei weinig meer en scheen tenslotte be keerd of althans bekoeld. Een program van actie werd in den nacht met mijn medewerking ontworpen. Ofschoon ik gaarne naar huis wilde, drong Tr. er met klem op aan, om er bij te blijven, blijk baar, omdat hij mijn oordeel over deze dingen waardeerde. Hijzelf ging met an deren Rotterdam in. Wij allen achtten ons gelukkig, dat een vermoedelijke dol heid was voorkomen. Men kon altijd nog zien, hoe de zaken zouden loopen. Doch de Rotterdammers hadden tegen Maan dag een meeting belegd, waar Troelstra Sannes en anderen zouden spreken. Daar werd een revolutionaire taal gesproken, die den indruk wekte, dat de sprekers van het nuchtere bad van den vorigen avond waren bekomen! Sannes sprak van het afzetten der Oranje's, het vormen van een constituante enz." Schaper geeft dan een overzicht van bekende gebeurtenissen, de felle rede voeringen te Rotterdam van Troelstra, Sannes en anderen, de indruk in het land, en de spanning in het parlement. Hij herinnert aan de redevoeringen tegen Troelstra, inzonderheid aan die van Mr Dresselhuys, en vervolgt: „Daarna viel de fatale interruptie van Troelstra: „Het woord „staatsgreep" is door mij in het geheel niet gebruikt. De heeren hebben zich een paar dagen op gewonden over voorstellingen, die vol strekt niet beantwoorden aan hetgeen in deze Kamer door mij uitdrukkelijk is gezegd". Daarop even later nog de ver zekering (die juist was), dat Tr. uit drukkelijk had gezegd, dat hij van ge weld niet wilde weten. Doch over „grij pen naar de macht" in den Staat had hij wèl en herhaaldelijk gesproken en toen Troelstra nog eens herhaalde, dat van een staatsgreep door hem „niet gespro ken was" viel het geheele kaartenhuis van zijn revolutieopzet in elkander. Mr Dresselhuys constateerde dien terugtred „met genoegen". De slag was dus verloren, thans kwam het er op aan, te redden wat te redden viel. Troelstra zou Vrijdag wederom ant woorden. Maar hij bleef weg! Vrijdag morgen belde ik hem op en zei onge veer: „Ik sta als eerste spreker thans ingeschreven, maar men verwacht jou en jij kunt het woord krijgen in plaats van mij. Kom maar hier!" Maar Troel stra antwoordde met doffe stem. „Neen, ik kan niet, het is verloren, ik heb wel degelijk van een staatsgreep gesproken, doe jij het maar..." Met lood in de schoenen verliet ik de telefooncel. Ik had al de opdracht van de soc.-dem. fractie om in te binden, de overgroote meerderheid was van mijn ge voelen... Wat moest ik doen? Volhouden de revolutie-fanfare? Maar Troelstra zelf was geretireerd en thuis gebleveq toen hij in de Kamer kon doorzetten. Ik, „zijn trouwe schildknaap", zooals ergens werd geschreven, „moest den terugtocht dek ken". Troelstra erkende later openlijk, zich te hebben vergist in de machtsver houdingen. Maar de vergissing was ge schied tegen alle waarschuwingen van zijn vrienden in! behoort het dus te weten. Zal hij het te boven komen, als we goed en wel zijn ge trouwd? Zal hij dan net worden als an dere menschen? Zeg ja of neen!" Hector blafte en scheen bevestigend met zijn kop te knikken. „Dat dacht ik wel, ik was er zeker van Hij zal heusch niet meer stelde ze zichzelf gerust „over de maan en de sterren, of over mij, zaniken, als alles ge regeld is en we, net als andere menschen getrouwd zijn". HOOFDSTUK VI. Het was de dag voor de bazaar. Alles was in rep en roer en dat was ook op Combo merkbaar. De heer des huizes, die door een onaangename verkoudheid werd geplaagd, leunde mistroostig achterover in zijn stoel, zijn tijd verdeelend in mop peren en niezen. En niemand van de huis houding had notitie van hem genomen, hij, die door de familie vertroeteld had behooren te worden men had hem na het ontbijt eenvoudig aan zichzelf overge laten. Daarbij kwam, dat hij gewend was, dat op Combe alles op rolletjes ging; nimmer ontbrak de krachtige hand, die zorgde dat alles op tijd gebeurde en dat niemand van het vrij uitgebreide personeel zijn plich ten verwaarloosde. Helaas was juist deze HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND Aan de begrootingsrede van den Minis ter van Buitenlandsoho Zaken Vrijdag in de Tweede Kamer gehouden, ontlee- nen wij-: Door enkele leden is ter sprake ge bracht het wetsontwerp tot verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland. „U zult mij ten goede houden dat ik op dit onderwerp niet verder inga. Het geldt hier een wetsontwerp van mijn ambtgenoot van Waterstaat, waarom trent de Memorie van Antwoord nog niet is verschenen, maar ik heb zooeven van den heer Kalff toestemming verworven, dat ik hier al dadelijk twee dingen mag vaststellen. In de eerste plaats, dat er bij dat wetsontwerp geen sprake is van eenige concessie aan België, en in de tweede plaats, dat in de Rijnvaartcom- sie te Straatsburg geen verklaringen zijn gedaan, waaraan het karakter van een belofte kan of mag worden toegekend. Er zijn in de Rijnvaartcommissie alleen feitelijke mededeelingen van informato- rischen aard gedaan over voornemens, die ten aanzien van bepaalde werken bij de Regeering bestonden." Autobus-concessie. Ged. Staten hebben besloten: I. in te trekken hun besluit van 16 Nov. 1928/4 Januari 1929, waarbij aan Cor nelia Karelse, weduwe Johs. Leendertse, te Wemeldinge vergunning werd verleend tot het in werking brengen van een dage- lijkschen autobusdienst van Wemeldinge naar het spoorwegstation Vlake; II. aan haar vergunning te verleenen tot het in werking brengen van een da- gelijkschen autobusdienst van Wemel dinge over Ierseke naar het spoorweg station KruiningenIerseke, en omge keerd; behoudens wijziging onder goed keuring van Gedep. Staten wordt langs de volgende wogen gereden; Rijksweg langs het kanaal door Zuid- Beveland westzijde c.q, oostzijde; Postweg (Rijksweg); Damscherstraat; Noordzand straat, Kerkplein, Vierstraat en Lange- ville; Kruiningsche grintweg; Welleweg; Molendijksche weg, Olzendesche-binnen- dijk; Kruiningsche-zanddijk; Kruining sche grindweg; Zanddijk; Stationsweg; III. de vergunning te verleenen onder verschillende voorwaarden: IV. te bepalen, dat aan de onderneem ster niet zal zijn toegestaan op het tra jectgedeelte Postbrugspoorwegstation KruiningenIerseke v.v. reizigers te ver voeren in locaal verkeer. Middelburg. De Bijenkorf-trein. In de Maandagavond gehouden algemeeno vergadering van de afdeeling Middel burg van de Hanze, waarop bijna alle leden tegenwoordig waren, is met alge- meene stemmen besloten een protest te zenden aan den Minister van Sociale Za ken, den Minister van Waterstaat en aan de Nederlandsche Spoorwegen tegen het inleggen van een specialen trein voor het doen van inkoopen in de Bijenkorf te Rot terdam. De afdeeling Middelburg van den Chr. Middenstandsbond besloot gisterenavond aan de ministers van Sociale Zaken en van Waterstaat een schrijven te richten waarin geprotesteerd wordt tegen treinen als die voor de Bijenkorf en ook aan hel hoofdbestuur met verzoek de zaak bij de ministers te bepleiten. Handelsbelang vergaderde ook en hield uitvoerige besprekingen met het resultaat dat telegrafisch bij de Ministers en de Spoorwegen zal worden geprotesteerd en de voorzitter op audiëntie bij de Ministers zal gaan. u. Maandagavond werd door de Geref. Jeugdcentrale alhier, in gecombineerde vergadering onder leiding van den voor zitter Dï K. Huizinga, de jaarvergadering gehouden. Na een openingswoord van den voorzitter en het verslag van secr. en penningm. werd door mej. Buijze een in leiding geleverd over: Huwelijk en Echt scheiding. Zeer in den smaak vielen een leuke sa menspraak, twee sterk sprekende ta bleaux en verder zang, memorisatie- en improvisatiewedstrijden. De vergadering was druk bezocht en had een prettig karakter. dag er een, waarop de uitzondering den regel bevestigde; de tiptonbazaar had al les in de war gestuurd. Als het nu maar niet den ganschen dag geplasregend had, zou hij met een fiksche wandeling de kou er wel uitge zweet hebben maar, zooals men dat in Devon gewoon was, was het sinds het aanbreken van den dag, en nu was het zeven uur 's avonds, niet meer droog ge weest. Hij had de schel in de rookkamer dien dag vaker gehandteerd, dan wel strikt noodig was, voor Mary, die wel moe zou zijn, als ze thuis kwam, stonden reeds een paar uur ververschingen gereed, het vuur in den haard had hij hevig opge pookt, ofschoon het even drukkend warm was als op een heeten zomeravond, en nu zat hij, met zijn geliefde terreir op schoot, in afwachting van het wielge- ratel, dat de terugkomst van zijn huis- genooten zou aankondigen. Daar! plotseling schrok hij op, want terwijl hij zat te luisteren die verkoud heid had hem zoo doof als een kwartel gemaakt! was de deur open gegaan en kwam zijn dochter binnen. „Ik hoorde je niet binnenkomen, Bab wat ben je nat." Dat was ze inderdaad, het water liep bij straaltjes van haar re- 1 genmantel en van haar geolieden hoed. „Waar is moeder?" Wolphaartsdljk. Zondagavond hield het Geref. Jeugdverband alhier in de Geref. Kerk haar eerste wintervergade ring onder leiding van Ds van Heiningen. Vele ouders en belangstellenden waren ook op gekomen. Het was een gezellig en leerzaam samenzijn. De M. V. gaf door mej. C. Caan een inleiding over den apostel Johannes. Van de J. V. hoorden we twee improvisatie», en wel van H. Luikenaar en A. Nagelkerke. Namens de K. V. leverde H. Verschunre een opstel over het tijdvak 18161840, terwijl de kleine M. V. een paar zangstukjes deed hooren. De heer H. Luikenaar eindigde met dankgebed. Maandagmiddag had alhier een zeer tragisch sterfgeval plaats. Toen de bode van Wolphaartsdijk op Goes, J. Hannewijk met zijn vader D. Hannewijk in de cabine van zijn vrachtauto zat, bleek laatstgenoemde zonder dat zijn zoon er iets van had gemerkt, te zijn overleden. Men kan zich de schrik en de ontsteltenis van de familie voorstellen. Ovezand. De Vrijdag gehouden jaar vergadering van den Bijzonderen Vrijw. Landstorm was zeer druk bezocht. De burgemeester opende met een zeer toe passelijk woord deze vergadering. Alvo rens tot de filmvertooning werd overge gaan sprak overste Bierman nog een in leidend woord. De beide filmen n.l. de huldiging van H. M. de Koningin op 9 Sept. te Amster dam bij gelegenheid van haar 35-jarig regeerings-jubilé, alsook die van de Na tionale Landstormdag te Hulst vielen bij het publiek zeer in den smaak. De heer Laernoes besprak de verschil lende gebeurtenissen die in 1933 in ons land hebben plaats gehad, als het her denkingsfeest van Prins Willem van Oranje, de jaardag van H. M. de Ko ningin, de opening van de Staten-Gene- raal en de Huldiging te Amsterdam. Hij spoorde allen aan, als trouwe landstor- mers, beschermers te zijn en te blijven van ons Vorstenhuis. De plaatselijke leider, de heer Geelker ken sprak nog een enkel woord. Diegenen welke nog geen lid waren van dit Insti tuut werden door hem aangespoord zich op te geven, wat het resultaat had, dat staande deze vergadering 9 nieuwe leden zich lieten inschrijven. Overste Bierman reikte met een toe passelijk woord een brevet voor Ko- ningsschutter en elf brevetten voor Scherpschutters aan de daarvoor in aan merking komende leden uit. Hierna slui ting. Ierseke. De vrachtautobestuurder G. Paauwe had Maandagmiddag op den Zanddijk onder Ierseke het ongeluk met zijn wagen te slippen en een buiteling van den dijk te maken. De wagen ging 3 maal over den kop. Paauwe werd ge wond aan been en gezicht. De cabine werd geheel vernield, maar de auto kon, na met een span paarden naar boven te zijn ge trokken, op eigen kracht huiswaarts kee- ren. Geneeskundige hulp verleende Dr. Klinkenberg. Door den heer B. Vlaming alhier is in samenwerking met een ter plaatse be kende, opgericht een N.V. Stigfjord Oes ter C. I., welke oesterbanken en den han del in consumptieoesters zal exploiteeren in Zweden. De zoogenaamde Stigfjord- bank is jaren met succes geëxploiteerd, maar door de sterfte in 19201921 ge heel ontvolkt. Getracht zal worden met uit Ierseke afkomstige oesters daar verder te kweeken en zaad of broedsel te krijgen. De laatste jaren werd Zweden geheel voorzien. De malaise in de mosselbranche neemt meer en meer toe. Slechts een enkele die over groote voorraden extra groöte en vette mosselen beschikt kan eenig geld maken. Verleden week bood een mosselvisscher 1000 ton goede quali- teit mosselen aan franco onder den wal te leveren voor den prijs van 75 cent per ton en kon geen kooper vinden. Eigen aardig is wel de toestand. De mosselkwee kers hebben al wat ze begeeren. Zaad en halfwasmossels voldoende, afzetgebied dagelijks uitgebreider. De geheele wereld ligt open. Parijs in eenige uren tijds per auto te hereiken en nu is de concurrentie zoo bezig, dat allen steen en been klagen. „Ze stuurde me vast naar huis toe; de Adams gingen toch dezen kant uit, weet u." „Maar waar is ze?" „Moeder is daar. Er was letterlijk niets gereed, een uur geleden hadden de werk lui nog niet eens alle tentjes opgezet. En voor dien tijd konden we niets be ginnen, we deden niets dan babbelen of eigenlijk kibbelen. 'tWas vervelend." „Je wil daarmee toch zeker niet be weren, dat moeder niet terugkomt voor het diner?" „Het zou me al zeer verwenderen of moeder en Jack voor middernacht terug zijn." „Maar als er iemand verplicht was, te blijven dan had jij die iemand moeten zijn, Bab en niet je moeder. Waarom heb je niet op haar gelet en heb je haar niet naar huis gezonden, toen het tijd was?" „Moeder zenden?" Bab lachte vroolijk. Want het vermaakte haar iets verweten te worden, dat zoo weinig steek hield. „Ze is er de persoon nogal naar om zich te laten zenden." „Omdat ze nooit klaagt, denk je zeker, dat ze daarom ook niet moe zou zijn. Arme Mary, ik kan me zoo voorstellen, hoe ze zich heeft afgesloofd en zich geen tijd gunde, te eten." „Er was niets te eten, vader." 't Ie mij met den besten wil niet moge lijk de politiek van de Staatk. Geref. afge vaardigden in de Tweede Kamer te ver staan. Bij de behandeling van de begrooting van Buitenlandsche Zaken heeft de heer Zandt ernstige principieele en praotische bezwaren tegen den Volkenbond ontwik keld. Hij ging daarbij zoo ver, dat de voorzitter hem moest waarschuwen ziob in zijn uitdrukkingen te matigen. Toen echter over het betreffende artikel gestemd moest worden, waren de hee ren Kersten, Zandt en v. Dia alle drie afwezig. Toen later over de geheele begrooting gestemd werd, waren de heeren eveneens a f w e z i g. Tegenover de begrooting van Defensie stonden deze heeren anders. De afbraak- pogingen van de revolutionaire groepen, wenschen zij niet te steunen. Zij zijn voor standers van een behoorlijke weermacht. Maartoen de begrooting in stem ming kwam was blijkens de Handelingen weer de geheele S. G. P. - fractie afwezig. Een dergelijk optreden verklaar ik niet te hegrijpen 1 OPMERKER. 't Is net als met de landbouwproducten: te veel van alles. 't Is wel vreemd, dat dikwijls natuur rampen als stormweer, waardoor veel mosselen worden onder 't zand bedolven of veel ijs, dat de mosselen meeneemt, ten gevolge hebben dat de mosselen zeer schaarsoh worden en een hoogen prijs kunnen opbrengen. Naar we vernemer ligt het in de be doeling van machthebbenden aanstaande zomer in 't geheel geen mosselzaad van de Lauwerzee te laten halen, om daar door te bereiken, dat niet wederom een teveel aan groote mosselen aan de markt komt. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de IJs club „De Halve Maan" haar jaarvergade ring onder leiding van dhr L. J. J. Geldof. Aanwezig waren 78 leden van de 140 leden. Een 3-tal aanwezigen gaf zich als lid op. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitgebracht. Het saldo bedroeg f 72.69. Verschillende zaken werden behandeld, o.a. pachten vijver, verlichting, schoon maken vijver, verhuring consumptietent enz. Als bevoordeelden voor diverse werk zaamheden komen alleen leden der club in aanmerking. Herkozen werden als be stuursleden dhrn G. v. d. Harst, F. G. de Roo, J. B. Goeman en J. de Voogd. Maandagavond vergaderde de afd. Patrimonium onder voorzitterschap van dhr P. Cornelisae. De voorzitter behan delde „Het Socialisme en de Godsdienst". Spr. toont aan de onvereenigbaarheid van Godsdienst en Socialisme wegens het ver schil in maatschappijbeschouwing, voort vloeiende uit de verschillende levensbe schouwing en gaat vervolgens na: le. Het Marxisme tegenover de Ghr, Godsdienst; 2e. Het Socialisme in het algemeen tegen over de Chr. Godsdienst; 3e. Het Socialis me als valsche Godsdienst. Op dit referaat volgde een geanimeerde bespreking. Besloten werd dezen winter een openbare vergadering te beleggen, waar als spreker zal optreden dhr Janse van Biggekerke. Serooskerke (W.). Maandagmiddag werd een voltallige Raadsvergadering ge houden. De aanvulling van het Ambtena renreglement wordt z.h.st. goedgekeurd. Voorstel van B. en "W. tot nadere vast stelling van de op 14 Augustus j.l. vast gestelde bouwverordening, in verband met gemaakte opmerkingen door het college van Ged. Staten. Dhr Hoegen kon zich met een paar van die opmerkingen niet vereenigen en stelt voor de bestaande redactie daarvan te handhaven. De overige opmerkingen wor den geaccepteerd, zoodat de verordening in dien zin zal worden gewijzigd. De rekening van het Lijdijkfonds wordt z.h.st. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van den pensioensgrondslag van den Ambtenaar van'den Burgerlijken Stand op „Natuurlijk, daarvoor moet je bij een vrouwenvergadering wezen. Niets te eten!" „We hebben nog wat koeken gekocht; maar die verdwenen als sneeuw voor de zon. Ik denk niet, dat moeder er meer dan een krent van gehad heeft." „Jack moet zijn hoofd verloren hebben; ik veronderstel, dat hij den ganschen dag achter jou heeft aangedraafd, zonder aan de arme Mary te denken." Intusschen had Bab haar hoed afge nomen en sloeg de druppels af in het vuur; haar kleeren brachten een voch tige atmospheer met zich, maar ze zag er frisch en blozend uit. En haar vaders mopperbui liet ze over zich heen gaan, zonder er zich veel van aan te trekken. „Ik heb van Jack al heel weinig ge zien", merkte ze op; hij werd geheel door zijn moeder in beslag genomen. Ze was voortdurend verbazend kibbelziek, en Ik heb haar heel wat rare dingen over mij hooren zeggen." „Twaalf uur zonder voedsel!" mom pelde de kapitein nog op een toon van afschuw „dat kan je alleen met vrou..." „O, maar Jack heeft wel gezorgd, dat we een lunch kregen; hij heeft van aller lei van de „Ploeg" laten aanrukken." "Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5