D^BBELMj^N Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Rechtzaken 1 OP GOEDE ZEEP STAAT Koudekerks. Vrijdagavond vergaderde voor het eerst in dit seizoen de A.R. Kies- vereen. „Nederland en Oranje" alhier, <mder leiding van den voorz. dhr J. korenhoopen, meter van de jen prooi der indbouwschuur meter van het dank zij de ïf, paard. nd werd alhier uden in de a.s. Ring West- -Beveland van id bezocht. Een den behandeld, „Elia", welke vereeni gingen ikenszand. Op 3n geanimeerde ikema werd de ke wijze geslo- ag vergaderde M., afd. der ■schap van dhr ion zich nog al rarantie-verdee- sn herkozen bij KakebeSke en Tot secretaris- icclamatie her- Het was juist er G. Tollenaar eigens den heer aren voor hem jd. Prettig was e verschillende waren ec'hter vereeniging. In >g. Uit deze pe- nog het werk is gedaan. De als onderafdee- der producten lodat men over el tevreden kon t den overvloed geklaag. Nu igswege allerlei iode is ook de n door tijdig de bet bestuur het vereeniging bij oten. Ook wees verkeerde door igen. Waarom én vereeniging? len". dig, Bab? Heb Als ik morgen ng, en het waa weer, zoodat je je me dan mis- chen dat ik er eengaan, Jack? in Londen op toch stellig niet Assises uiteen- ze je hulp ook ens geen woord moest". lat we vroeger ken en dat ik len steel sneed, En dan was je handen vol te laten staan", g", merkte Bab wel door mijn t zoo goed was. oornen afsneed, rozen te doen, 1 hebben, Bab, e rozen hebben, van je, ik heb rdt vervolgd.) Ingezonden Msdedeellng. De godsdienst in Japan. De Bodhlsattva Jlzö, een z.g. goddelijk wezen, dat In rang direct achter Boeddha staat. Behalve het Boeddhisme heeft men in Japan nog het ShlntoTsme, dat zoo'n grooto Invloed uitoefent op de mentaliteit van den Japanner. De geest van het ShlntoTsme is kinderlijke liefde en gehoorzaamheid tot den dood, thans gewor den tot vaderlandsliefde. Begrijpt men dit goed, don krijgt men ook een ander inzicht in de ware doodsverachting van den Japanner, als het gaat om de strijd voor zijn land. Het prachtig geïllustreerde album „Japan" van dc firma Dobbelman Nijmegen vertelt U heel veel Interessante bijzonderheden over den Japan ner en zijn godsdienst, zeden en gewoonten. Een buitengewoon begeerenswaardig bezit Is dit boek I Koop het voor F 1.- en spaar de plaatjes, die U b(J de zeep krijgt, bij Coco-Roso, Lente bloemen, Lygla, Perla, Karnemelkzeep, Anker Waschzeep etc. U Is natuurlijk vast gebruiker, want U weet Dan zou het volgens hem niet noodig ge weest zijn, dat men nu lid moest zijn van een aardappel-centrale, een zuivel-cen- trale, een varkenscentrale enz. Men zou dan één landelijke vereeniging gehad heb ben. De voorzitter dankte den heer Tolle naar voor zijne woorden en voor hetgeen hij voor deze vereeniging in deze 20 jaren heeft gedaan, met den wensoh er bij, dat hij deze functie nog lang moge vervullen ■Bij monde van den heer Joost Ver gouwe werd meegedeeld, dat de rekening over 1932 was nagezien en in orde be vonden. De heer L. Th. Vogelaar bracht verslag uit over de pogingen om te komen tot het veilen van aardappelen. De zaak is mis lukt. De voorzitter dankte de commissie voor haar werk en hoopte dat ze den moed niet ineens zou laten zaikken. Tenslotte werd nog door I. Smallegange en L. Th. Vogelaar betreffende het vraag punt, welke ervaringen door de leden zijn opgedaan betreffende het voorkiemen van late aardappelrassen hunne bevindingen meegedeeld. Daarna sluiting. Schietwedstrijd der B. V. L. op Don derdag 16 Nov. Hoogste aantal punten 100. J. Tramper 94 punten; J. v. Strien 94, J. de Vrieze 94, S. Hennekey 93, H. Schouwenaar 93, G. v. d. Peijl 92, M. Korstanje 92, L. P. Vogelaar 91, A. de Goffou 90, G. Lobbezoo 88, W. Kuzee 88, P. v. Elsacker 88, P. Huissen 87, G. Cle ment 87, J. Poortvliet 84, J. Benou 83, J. L. Kriekaart 82, J. bij de Vate 81, J. v. d. Vrede 77, A. v. 't Leven Az. 70, H. v. Koeveringen 68 punten. Alle schutters kregen waardevolle prij zen, dank zij de bijdragen uit de burgerij. Domburg. Zondgavond was in de Geref. Kerk alhier een propagandasamenkomst belegd voor het Ned. Bijbelgenootschap. Na door Ds J. E. Visser te zijn ingeleid gaf Ds Tjebbes van Vrouwepolder een duidelijke uiteenzetting over doel en wer king van het bijbelgenootschap waarin met klem werd aanbevolen lid of begun stiger van het genootschap te worden. Ds Quere sprak het slotwoord, en ein digde daarna met dankzegging. Vrijdagavond hield de afd. Domburg van den Ned. Ghr. Landarbeidersbond haar jaarvergadering. Uit de jaarversla gen bleek dat de afdeeling een goede vooruitgang van leden kon ccmstateeren. Nadat eenige zaken van huish oudelij ken aard waren behandeld, volgde nog een bespreking over werkloozenzorg en werkverschaffing, waarna Ds Visser deze vergadering sloot met dankzegging. ^3- 25 pet. der leden was aanwezig. De voorz. sprak een openingswoord na-ar aanleiding van het schriftwoord i.Vreest niet". Door den secr. dhr J. de Kroo werd een breedvoerig verslag uitgebracht van de vergadering van het Prov. Comité. De voorz. hield daarna een inleiding over den politieken toestand na de ver kiezing. Spr. is wel eenigszins huiverig, de vraag, of Dr Golijn goed deed met de medewerking te vragen van twee linksche groepen, tot vorming van een kabinet, be vestigend te beantwoorden. Ook was bij spr. wel eenigen twijfel of de minister van Sociale Zaken, gezien zijn nauwe verwantschap aan de sociale en vakbon den, wel den moed zal hebben tot krach tige medewerking aan herstel van het fi nancieel evenwicht, met name de sala- riskoring. Vooral over de twee laatste gedachten van den inleider werd een drukke bespreking gehouden. Gewezen werd op de vele goede eigenschappen van den minister van sociale Zaken. Men meende van hem te mogen verwachten een billijke en rechtvaardige politiek. De daad van Dr Golijn, een man als Mr Mar- chant te benoemen als Min. van Onderw. werd zeer tactisch en verstandig ge noemd. Men moet niet zoo spoedig de handelingen van een ministerie, wat nog geen jaar aan het bewind is, becritisee- ren. Om des tijds wil werden de discussies gesloten. Medegedeeld werd dat de kies- vereen. in dezen winter nog twee maal hoopt te vergaderen. Ds Hey eindigde met dankgebed. Arnemuiden. De hoogaars Am 33, schipper L. t. d. Ketterij Bzn., vischte ter hoogte van het Hondengat, kort onder den vuurtoren van Schouwen, een ouder- wetsch schsepsanker, dat een lengte had van 4 Meter met een ankerstok van 3K Meter lang. De schipper heeft met zijn hoogaars na een moeitevolle reis het an ker te Veere aan den wal gebracht. Bruinisse. Zaterdagmiddag had op den Prov. straatweg alhier een auto-ongeluk plaats, dat vrij goed is afgeloopen. Een vrouw met een kind achter op de fiets week uit voor een achter haar aan komende auto, waardoor zij wegens de gladheid van den weg kwam te vallen. De chauffeur remde zoo hard, dat de auto eveneens slipte en in de sloot terechl kwam. De chauffeur en twee inzittenden werden door de glasscherven licht ge wond, terwijl vrouw en kind met den schrik vrij kwamen. De auto is door een kraanwagen gelicht en was slechts licht beschadigd. Voetbal. Kloetinge. Zaterdag speelde de voet balvereen. K.V.V. I en II .gecombineerd, een wedstrijd tegen Goes V. De uitslag luidde 131 in het voordeel van Goes V. Kapelle. Zaterdagmiddag speelden de Kapelle Juniores tegen de Hansweert- sche Juniores. Deze wedstrijd werd door de Kapelle Juniores met 42 gewonnen. Wemeldlnge. Zaterdagmiddag speelde de Ghr. Voetbalvereeniging „S.D.O." van Goes een vriendschappelijke wedstrijd te gen een combinatie van de vereen. „*We- meld'inge", alhier. 'Stand met de rust 3-2 voor S.D.O., eindstand 6-4 voor Wemel dlnge. Oostkapelle. Zaterdag speelde O.V.V. II een competitie-wedstrijd tegen O.K.B. I uit Koudekerke. Ruststand 06; eind stand 314 in het voordeel van O.K.B. I. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kethel en Spaland, A. v. .Westveen, cand. te Hilligersberg. Te Reeuwijk, K. v. d. Pol, cand. te De Bilt. Te Oppenhuizen, L. Knier te Birdaard. Bedankt voor Workum, N. J. Gupedo te Noord wijk aan Zee. Voor Ouddorp, G. B. Holland te Den Ham. Geref. Kerken. Beroepen te Den Oever, J. Oranje, cand. te Amsterdam. Aangenomen naar Kolhorn, D. Visch, cand. te Amsterdam. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Arnhem, L. S. den Boer te Leerdam en J. Tamminga te Harderwijk. Evang. Luth. Kerk. Drietal te Apeldoorn, Dr P. Boender maker te Hilversum. H. Joh. Jaanus te Nijmegen en V. W. F. B. Schmidt te Schiedam. Rem. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rotterdam, P. D. Tjalsma te Leiden. Prof. Dr H. H. Kuyper. Niet tegenstaande de gezondheidstoestand van Prof. Dr H. H. Kuyper vooruitgaande is, doen zich, naar de Stand, verneemt, nu en dan moeilijkheden voor, welke het her stel vertragen. Uiteraard moet de hoog leeraar, die, gelijk bekend is, mogelijk nog een derde operatie zal moeten on dergaan, nog van allen arbeid afzien. Oostkapelle. Voor een stampvolle kerk nam Ds Douma na een verblijf van 10 jaar Zondagmiddag afscheid van de Geref. Kerk alhier. Z.Eerw. had tot tekst van zijn afscheidspredikatie gekozen Ps. 134; 3 en sprak van den blijvenden zegen des Heeren, den afscheidsgroet van do ambtsdragers bij het Aaronitische pries terschap en ontwikkelde de volgende pun ten: le. van wien die zegen afkomt; 2e. voor wie die zegen bestemd is; Se. hoe die zegen ons toekomt. Na de predikatie richtte Ds Douma zich met een hartelijk woord van afscheid tot zijn gemeente, den kerkeraad, de commis sie van beheer, den organist, den koeter en tot de catechisanten. Verder tot de jeugdverenigingen, de school, alle ver- eenigingen op verschillend terrein waar aan hij heeft medegewerkt, tot de afge vaardigden der classis en der zusterker ken en tot het dagelijksch bestuur der burgerlijke gemeente. Ouderling B. Wattel sprak den schei denden leeraar toe namens kerkeraad en gemeente en op zijn verzoek zong de ge meente hem staande toe Ps. 121:4. Daarna sprak Ds Koning namens de classis, en Ds Visser namens de afd. Domburg van het Ned. Bijbelgenootschap en als vriend. Baarland. De raad der-Geref. Kerk al hier besloot zoo mogelijk te komen tot verplichte aftreding van kerkeraadsle- den. In de vacature-A. W. Buteijn werd tot ouderling gekozen dhr J. de Rijk en in de vacature-C. A. v. d. Repe tot diaken dhr H. Mol. Hei Duitsche m.s. „Kreuzsee" vergaan. Acht man omgekomen. Vrijdagavond omstreeks 10 uur is op de Noordzee vergaan ihet Duitsche motor schip „Kreuzsee". De bemanning van dit schip, bestaande uit elf koppen, is op één na 'bij deze scheepsramp omgekomen. De geredde is opgepikt door het Duitsche s.s. Egeria, welk schip 'Zondagmorgen in de vToegte in de Rotterdamsche haven arri veerde. 'Behalve de geredde, bevond zich aan boord van het te Rotterdam aangekomen schip nog het lijk van een der leden van de bemanning van bet vergane schip. De geredde en het lijk hadden de opvarenden van de Egeria in een open roeiboot op zee aangetroffen op Zaterdagmorgen 5 uur. De zieke, de eenige overlevende van de ramp, werd naar het ziekenhuis aan den Goolsingel vervoerd. Vrijdag Jhad de Egeria den geheelen dag met zwaar stormweer te kampen gehad en 's avonds en 's nachts was het nog erger geworden, met moeite hield men het schip in den goeden koers. De equi page, die uit dertien man bestaat, had de handen vol. Zaterdagmorgen vroeg woed de de storm nog met onverminderde kracht. 'Om vijf uur 's morgens hoorde een der matrozen, die de wacht liep, plotseling hulpgeroep in den storm. Het was de doodskreet van een mensch. De eerste stuurman gaf terstond bevel met een zoeklicht de zee af te zoeken. Aan stuurboordzij zag men toen in de verte een sloep met menschen er in. De machine werd gestopt en daarna werd zoo veel mogelijk bijgedraaid. De booze zeeën maakten het onmogelijk om de sloep te naderen. Eerst na een uur slaagde men er in de sloep aan bakboordzij te krijgen en nadat men eindeloos vele moeilijkheden overwonnen had was men zoo dichtbij, dat men een touw kon overgooien. Een van de drie inzittenden wist 'het te grijpen en zich aan boord te hijschen. De man was volkomen uitgeput en verkleumd. Nauwelijks was de schipbreukeling in veiligheid gebracht of da boot werd weer weggeslagen. Maar de dappere 'beman ning staakte 'haar reddingspogingen niet. Weer begon de zware strijd tegen storm en zee en na een half uur was men weer zoo ver, da't een touw kon overgegooid worden. Maar ditmaal was er niemand, die het greep. Van de twee overgeblevenen was er een over boord geslagen, de ander lag roerloos.De tweede stuurman liet zdch. aan 'het touw in de sloep zakken en hij slaagde er in om het lichaam van zijn makker aan boord van de „Egeria" te biengen. Alle moeite was echter tever- geefsch geweest: de man was dood 'De eenige geredde bleek de eerste ma chinist, de 41-jarige E. Schwenke uit Bre- xnerhafen te zijn. De man was er zeer slecht aan toe. Hij vertelde dat de „Kreuz see" met een lading graan op weg van Bremerhafen naar Londen was geweest. Vrijdagavond om tien uur, toen een deel van de bemanning van elf koppen te kooi lag, kwam een zware stortzee over. Hier door is vermoedelijk de lading gaan schuiven, want plotseling maakt bet schip zooveel slagzij, dat men de booten bijna niet meer bereiken kon. Tijd voor een S.'O.S.-sein was er niet meer, want in nauwelijks enkele minuten voltrok zich het drama en was de „Kreuzsee" gekap seisd. Met zes man was Schwenke in een boot gekomen. Acht uur dreef men in de boot rond, als een speelbal van de stormen, verkleumd door het ijskoude water. De meesten wa ren bovendien zou uit hun kooi naar de boot gerend, zoadat zij niets aan hadden dan hun ondergoed. Het was een vrese lijke nacht voor deze menschen, die met den dood voor oogen in een kleine boot op de razende golven ronddobberden. Voor vijf van de zes bleek die strijd te zwaar, ze sloegen over boord of stierven van uitputting. Wat er van de andere vijf terecht gekomen is weet niemand. Ver moedelijk zijn ze met de „Kreuzsee" in de diepte verdwenen. Brutale smokkelaar. Een geheimzinnige smokkelauto maakt reeds verscheidene weken het grensplaatsje Putte onveilig. De wagen die hoogstwaar schijnlijk geladen is met runderen, rijdt op de meest onverwachte oogenblikken de grens tusschen Nederland en België over. De douane heeft reeds alle mogelijke middelen toegepast, om den smokkelaar te pakken te krijgen, maar tot nog toe was deze him telkens te vlug af en te brutaal. Verleden week hébben de grens bewakers een zwaren, dikken boom Over den weg gelegd, waarvan het middenstuk uitneembaar waa om voertuigen te la ten passeeren. De auto, die niet geregeld verschijnt, maar op de meest onverwachte tijdstip pen, liet eenige dagen niets van zich zien, zoodat men reeds dacht dat de barricade den smokkelaar had afgeschrikt. Totdat onverwachts een dezer avonden de ge heimzinnige auto de douane weer kwam opschrikken. Met een razende vaart kwam de wagen aangereden en vloog te gen den boom op. Al had de douane ook haar uiterste best gedaan, de barricade met pennen in de straat vast te maken, het hielp niets: de boom werd opzij geduwd en de auto verdween ongehinderd in de duister nis. De beambten grepen naar hun gewe ren en openden het vuur op den vluchte ling. Wel mikten ze goed, en raakten ver schillende schoten ook de auto, maar de kogels stuitten af op pantserplaten die op den wagen waren aangebracht. Toen de douane inzag, dat haar schieten geen ef fect sorteerde, requireerde zij in aller ijl een auto, sprong er in, en zette met de grootste snelheid den brutalen smokke laar na. De wilde jacht door het nachte lijk duister achter de smokkelauto aan leverde echter geen resultaat op. Van hoogen dijk geslin gerd. Op den rijksweg tusschen Orthen en Hedel, vlak onder Den Bosch naderde gisteren een automobilist uit Haarlem, die deelnam aan een sterrit van de K.N.A.G. De man. die met groote snel heid reed, wilde zijn vaart verminderen, en drukte zajn gaspedaal in. Dit bleef echter steken, en de automobilist was toen zoo onvoorzichtig, zich te bukken ten einde het gaspedaal in orde te krijgen. Hij raakte de macht over zijn stuur kwijt, waardoor de 20-jarige mej. Geraedts uit Eindhoven, die daar met een kennis fiet ste, gegrepen werd. Het meisje kreeg een geweldigen klap, waardoor zij dertien me ter lager, onder aan den dijk terecht kwam. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer naar het Ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. Ook de auto was den dijk afgevlogen, maar wonder boven wonder niet gekan teld. Hij bleef onder in den moerassigen grond steken, en de beide inzittenden kon den er, alleen met enkele schram wondjes, uit komen. Verdwenen journalist. De Ganadeesche journalist Lukin John ston is op de terugreis van Duitschland naar Engeland spoorloos verdwenen van boord van het Engelsche stoomschip Pra gue, dat op de Harwich-lijn vaart tus schen Hoek van Holland en Harwich. Men neemt voorloopig aan, dat hij in een aanval van duizeligheid over boord is gevallen. Doodelijke aanrijding. Zaterdagmiddag is de echtgenoote van den landbouwer Tj. uit Haaksbergen aangereden door een vrachtauto. De vrouw werd van haar rijwiel geslingerd en in ernstigen toestand naar het gast huis vervoerd. Enkele uren na de aanrijp- ding is de ongelukkige overleden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Verblindend autolicht. Vrijdagavond is onder de gemeente de Bilt, een auto in aanrijding gekomen met een handwagen, welke door twee perso nen werd voortbewogen. Beide personen werden door de auto, welke bestuurd werd door den 42-jari- gen G., gegrepen en tegen het wegdek geslingerd. Na ter plaatse te zijn verbonden, zijn beiden, ernstig gewond naar de Rijkskli nieken te Utrecht vervoerd. Het ongeval Is te wijten aan het feit, dat van de tegenovergestelde richting een auto naderde, welke met verblindend licht reed, waardoor den chauffeur het uitzicht werd ontnamen. Goederentrein ont spoord. Zaterdagmorgen is tusschen Eist en Kesteren bij HemmenDoode- waard een goederentrein ontspoord. Bei de sparen werden versperd, zoodat het treinverkeer vertraging ondervond. De D-trein 107 werd inplaats van over Tiel over Den BoschGeldermalsen geleid. Te 9 uur was een der beide sporen weer vrij en kon het verkeer weer over deze lijn geleid worden, zij het met ver traging. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Bedriegelijke bankbreuk In Den Haag is op last van den offi cier van justitie aangehouden en gevan kelijk naar Leiden gebracht de boekhan delaar J. P., die te Leiden een zaak on der den firmanaam du P. had. P. wordt verdacht zich schuldig te heb ben gemaakt aan onttrekking van een be drag van f 12.000 aan een faillissement. Zijn vrouw H. P., geboren B., op wier naam de zaak stond, is in verband daar mede aangehouden. De politie heeft een zeer uitgebreid onderzoek ingesteld. Reeds thans is gebleken, dat vermoedelijk reeds in 1925 met de malversaties is be gonnen, welke op geraffineerde wijze zou den zijn gepleegd. Beide beenen afgereden. Zaterdagmiddag omstreeks half twaalf is het twaalfjarig zoontje van Ds Boogers uit Achlum dat te Franeker op school gaat, aldaar toen hij op een binnenko mende goederentram wilde springen, waarmede hij naar huis moest terugkee- ren, misgesprongen en overreden. Beide beenen werden den knaap afgereden. De toestand van den knaap is hoogst ern stig. onder een stier gevallen. Eenige dagen geleden, toen de landbou wer'L, te Teteringen bij het voederen van twee jonge stieren een dezer dieren op zich af hoorde komen en zich om- keerende, den op de achterpooten staan- den stier wilde ontwijken, gleed hij uit en viel achterover. De stier is daarop op het lichaam van den man neergevallen. L., die klaagde over veel pijn in het onderlijf en werd naar het ziekenhuis te Breda vervoerd. Operatief ingrijpen heeft niet meer mogen baten. L. is aan de gevolgen der verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en drie jonge kinderen na. Bankbiljettenregen. Vrijdag middag is op het Rokin te Amsterdam een bankbiljettenregen geweest. Niet minder dan zeventig bankbiljetten werden plot seling door den wind opgenomen en dwarrelden rond. Een aantal oneerlijke handen werden uitgestoken, met het ge volg, dat geen der biljetten werd terug gevonden. De politie heeft in verband daarmede eenige personen aangehouden en huiszoekingen verricht Het betrof hier een jongen, die een biljet van duizend gulden had moeten wisselen en vijftig bankbiljetten van 10 gulden benevens twintig van 25 gulden in den binnenzak van zijn jas had ge stoken. Op het Rokin bleek, dat die bil jetten er niet veilig ingestoken waren of dat de jongen ze er uit had gehaald. In elk geval kreeg de wind de zeventig biljetten te pakken en ze dwarrelden in alle richtingen. Alle Amsterdammers zijn geen eerlijke lieden, zoo bleek. Sommigen werden naar het bureau ge leid en gefouilleerd. Inderdaad werden er biljetten van 10 en 25 gulden bevon den, doch het is zeer moeilijk te be wijzen, dat deze van den jongen afkom stig waren, vooral als de nummers, zoo als in dit geval, niet bekend zijn. Het uitgebreide onderzoek is nog in vollen gang. Gehakt met rattenkruid. De radio bracht Zaterdagavond het vol gende merkwaardige S.O.Ö.-bericht „De burgemeester van Uithoorn maakt bekend, dat in zijn gemeente van een handkar een 'half pond gebakken vleesch gehakt is gestolen. De dader wordt aangeraden er niet van te eten, daar het met rattekruïd was vergiftigd." D-trein verbrijzelt een auto. De D-trein AmsterdamBerlijn is Zaterdag vroeg met een vertraging van een uur in de Duitsche rijkshoofdstad ge arriveerd. Deze vertraging is toe te schrij ven aan een ongeval, dat zich des nachts op korten afstand van Osnabrück heeft voorgedaan. Daar was op een overweg een auto midden op de rails blijven staan. De trein reed met volle vaart tegen de auto en kon eerst driehonderd meter verder tot stilstand worden gebracht. De auto werd volkomen vernield. De beide inzittenden werden ongedeerd, maar ge heel onder den invloed van alcohol, op eenige meters van den spoorweg in een sloot gevonden. Zij werden gearresteerd. 3000 K.G. suiker in beslag genomen. Ten kantore der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Tilburg was men gewaarschuwd, dat ver moedelijk Vrijdagavond 'n partij suiker van 3000 K.G. frauduleus van België uit in ons land zou worden ingevoerd. Onder persoonlijke leiding van den inspecteur, den heer Reijntjes te Tilburg zijn eenige ambtenaren er per auto op uitgetrokken en toen de verdachte vrachtauto de grens bij Baarle zou passeeren, liet men den wagen ongemoeid omdat men niet zoo zeer den chauffeur, als wel de opdracht gevers wilde treffen. Dies werd de vracht auto nagereden, die in de richting van Oosterhout ging. Intusschen waren poli tie- en belastingautoriteiten te Oosterhout gewaarschuwd om een waakzaam oog te houden op de koekfabriek der firma H. aldaar, voor wien men meende, dat de suiker bestemd waa Men liet de auto het terrein der fabriek oprijden en de balen suiker lossen en eerst toen de bestuurder van de auto aanstalten maakte om te vertrekken, greep men in. Voor de vracht auto was dit echter te laat, want deze ging er in volle vaart tusschenuit De Gebr. de H. trof men in de fabriek aan. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de 3000 K.G. suiker in beslag werden genomen. Hooger beroepen. Door J. V., 52 j., landbouwer te Groede, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waarbij hij wegens overtr. van de Crisis- Varkenswet ia veroordeeld tot f25 of 10 dagen hechtenis. Door den Ambtenaar van het O. M. bij het Kantongerecht te Goes ia hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter, waarbij W. S., 42 j., herbergier te Goes, wegens ten laste gelegde overtreding van de politie verordening der gemeente Ierseke is vrij gesproken. Door K. S., 26 j., rijwielhandelaar te Waarde is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Goes waarbij hij is veroordeeld tot f 25 of 10 d. h., terzake van de Vissoherijwet. Door J. de M., 19 jaar, reiziger te Kruiningen, ia hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg, van 17 Nov. 1933, waarbij hij wegens verduistering ia veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Idem door J. v. H., 28 j., leurder te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3