r V4SSS t JECOVITOL Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken Radio-Nieuws. Na afdoening der gewone werkzaamhe den hoopt Ds W, H. van der Vegt een opwekkend woord te spreken. Vanwege de „Afd. Goes" der N.C.G.O.V. wordt op Donderdag 23 Nov. een filmavond gehouden. De te vertoonen film trok in vele plaatsen veel publiek. Dat in Goes ook de zaal te klein is om allen te bevatten I Voor verdere bizonderheden zie ad vertentie. Wemeldinge. Benoemd met ingang van 15 November 1933 tot brugknecht te Sas van Gent dhr J. Klap, thans assistent- sluisknecht alhier. Rilland-Bath. Door het comité „Zeeuw- sche beker" alhier zijn dezer dagen gif ten ingezameld voor de vervolgde Chris tenen in Rusland. De inzameling bracht f 201,40 op. (Belangeloos bericht.) Arnemuiden. Naar we vernemen zal de overweg aan Wachtpost 58 alhier, welke nog tot op heden door een wachteres en des avonds door een hulpwachter wordt bediend, binnen niet al te langen tijd, vanaf het station worden bediend, zulks uit bezuinigingsoogpunt. Het stationsper- soneel krijgt dan in het vervolg drie over wegen te bedienen, n.l. den overweg aan de voormalige wachtpost 59, den over weg aan het station en bovengenoemden overweg. Oost en West-Souburg. Alhier is dezer dagen opgericht de 'Herv. Vrouwenver- eeniging „Tot aribeid geroepen", met aan vankelijk 16 leden. Het bestuur werd samengesteld als volgtMevr. Spijker boer, presidente; mej. Kruithof, viee- presidente; mej. Hollestelle, secretaresse en mej. W. Marijs, penningm. Vastgesteld werd om de 14 dagen te vergadering in „Concordia". Biggekerke. Donderdagavond vergader de onder leiding van haar voorzitter, dhr A. Janse, de afd. van Patrimonium. Inge komen was een schrijven behelzende het verzoek mede te werken aan de vorming van een plaatselijk comité ter behartiging van de belangen der jeugdige werkloozen. Na bespreking werd als afgevaardigde ge kozen dhr A. Janse. Door dhr L. Roelse werd hierna een inleiding geleverd over; „Arbeidsduur". Een levendige bespreking volgde. Be sloten werd ten einde meer contact te verkrijgen met de 'Geref. Jongel. vereen, deze iedere maand door een afgevaardigde op haar vergaderingen te bezoeken. Domburg. De zandput aan den Schel- penweg alhier, waaruit reeds enkele jaren zand wordt gehaald, is thans niet meer voor iedereen opengesteld. Aangezien vrij groote hoeveelheden zand uit den zandput worden onttrokken voor indu- striëele doeleinden, heeft men zulks be perkt. Het zand halen wordt nog toe gestaan aan inwoners van Domburg, Aagtekerke en Oostkapelle. Ingezonden Mededeeling. Moeders, weert bet rhnchitls-gevaar! Geeft uw kleine Jecovitol! Geijkt door een Neder» landsch Professor op gehalte aan Vitamine D ip genali minstens 250 propnyï. 125 internat, een» leden), tegen rhachitis (Engelsche ziekte). Jecovitol dankt voorts zijn waarde aan Vita mine A, waardoor allerlei infectieziekten, zoo» als griep, beter doorstaan worden. GEIJKTE LEVERTRAAN Bij Apothekers en Drogisten a f -.75 p. Fl. GROCADE$-STHEEMAN PHARMACIA Vereeniging voor Instrumentale muziek te Middelburg. Bovengenoemde vereeniging gaf gister avond in de „Concert- en Gehoorzaal" onder leiding van den heer Joh. H. Caro, haar eerste uitvoering voor dit seizoen. Het concert opende met de Suite (g- moll) en Concert (E-dur) van Bach, en daarnaast een Concerto Grosse (g-moll) van Handel, werken dus van twee heer- schers in het rijk der toonkunst. Van Handel hoorden we hier wel ora toria: „Der Messias" en „Josua", maax zijn concerten voor strijkinstrumenten ge raken meestal op den achtergrond, ver drongen door die van zijn tijdgenoot Bach. Het uitvoeren van dergelijke werken vraagt van ons een nauwkeurig nagaan van de wijze, waarop de meesters zelf hun werken brachten. En het treft ons immer, hoe dhr Caro zich daaraan houdt, afgedacht van de in strumentatie. Zoo vinden we een duidelijke phrase e- ring, die de Suite en de Concerten klaar en helder tot ons brengt, een dynamiek, die contrasten geeft, de echo-effecten be werkstelligt, maar die zich niet inlaat met allerlei crescendo's en decrescendo's, in dien tijd niet gebruikelijk. Als soliste trad in de concerten op de jonge violiste, Mej. Rie Goethals. Haar spel bezit zeker goede kwaliteiten, die vooral uitkwamen b.v. in het Adagio gedeelte van Bach's werk. Bij de passages, die veel techniek ver- eischen, misten we nog de noodige vast heid en een zoodanig fijne opvatting, die blijk geeft de compositie volkomen te be- heerschen. Na de pauze andere muziek. Allereerst Zwei elegische Melodiën van Grieg, de belangrijke figuur in de Noor- sche toonkunst; we kunnen de popula riteit van dezen componist verstaan, als we opnieuw deze weemoedige muziek booren. Dan enkele bewerkingen voor viool en klavier: Chanson Louis XIII et Pavane, L. Couperin; Grave, Fr. Bach; Danse Es- pagnole, Granados, die door de soliste verdienstelijk werden voorgedragen, be geleid door Mevr. W. van Doorn-van Loo- keren Campagne. Na een toegift door de soliste hoorden we nog de Romantische Suite van A. Krug, een compositie vrij saai, met wei nig spanning, niet als een kroon op het werk. Overigens was het voor het orkest een goede avond. Uw man ligt in het zieken huis. Woensdagmiddag kwam de buur man van een bewoonster van de Persoons haven te Rotterdam haar waarschuwen, dat hij zoo juist was opgebeld door een bediende van het ziekenhuis, met de mede deeling, dat de man van de buurvrouw een ernstig ongeluk had gekregen en nu in het ziekenhuis lag. Haar komst was dringend gewensoht. De vrouw schrok uiteraard zeer en zij haastte zich naar het ziekenhuis, waar men evenwel van niets bleek te weten. Intusschen had de buurman gemerkt, dat kort na het vertrek van de opgewon den vrouw, de kostganger was gekomen met een handwagen en dat die kostganger haastig zijn boeltje op dien wagen ging laden. Hij liet de politie waarschuwen en in de 'Oranjeboomstraat werd de kostganger met zijn wagen en zijn boeltje aangehou den. Hij vertelde toen, inderdaad den buur man te hebben opgeheld, alsof deze met het ziekenhuis sprak. Hij had dit gedaan omdat hij; de vrouw uit de woning wilde hebben. Hij had n.l. tegen 'Zaterdag zijn kamer opgezegd en hij was hang, dat er chicanes zouden komen bij zijn vertrek, omdat er nog een oude schuldenkwestie was. Een 'huiszoeking met hin dernissen. Tien boeren te Nistelrode hadden het plan opgevat in het geheim een koe te slachten ten einde op deze wijze de belastingpenningen te ontduiken. Zij hadden echter niet er op gerekend, dat er rijksambtenaren zijn, die deze feiten toch wel aan het liöht brengen. Toen de slachting was geschied, ver voegde zich aan de boerderij een rijks ambtenaar, die zien voordeed als een vee koopman. De mannen geraakten in ver trouwelijk gesprek, zoodat de rijksambte naar weldra van de frauduleuze slachting op de hoogte was. Eenigen tijd later kwam de pseudo-veekoopman terug met eenige marechaussees. Er werden huiszoeking ge- eischt. Dit werd geweigerd en de politie mannen konden dus weinig uitrichten. Zij' kwamen echter spoedig terug met den burgemeester van Nistelrode. In dien tusschentijd 'hadden de boeren alle po gingen in het werk gesteld om het vleesch te verstoppen. Dit was hun slechts ten deele gelukt. De marechaussees stelden in de boerderij een uitgebreid onderzoek in. De slagers waren echter verdwenen. Ook de hooizolder werd nauwkeurig doorzocht, Het vermoeden, dat de overtreders zich hier hadden verborgen, werd bewaarheid. De maréchaussees trapten flink op het hooi om de verstekelingen uit hun schuil plaats te voorschijn te laten 'komen. Dit bad tot gevolg, dat een van de boe ren op 'het gezicht werd getrapt en schreeuwend te voorschijn sprong. Een ander wilde vluchten, maar zakte door het hooi juist voor de voeten van den burgemeester. Daarna kwamen de ande ren te voorschijn. Allen zijn onder politiegeleide naar het gemeentehuis gebracht, waar zij beken- den zich aan de overtreding te 'hebben schuldig gemaakt. Twee personen, zekere v. d. L. en de M. zijn opgesloten. De frauduleus geslachte koe werd in beslag genomen en in het noodslachthuis van den Boerenbond opgeborgen. Wie schetst echter de verbazing van de rijks ambtenaren toen gistermorgen bleek, dat het vleesch was verdwenen. Weer gesmokkelde mar garine te Rotterdam opge spoord. Woensdagavond hebben sur- veilleerende agenten te Rotterdam een bo dewagen uit Roosendaal aangehouden en onderzocht. In den wagen vond men o.a. 2 kisten, waarop totaal geen merkteeken voorkwam. Dit kwam hun vrij verdacht voor en zij vroegen den bode, wat er in die kisten zat. De bode antwoordde, dat hij dat niet wist, maar dat op zijn beurt- vaartadres galanterieën stond. De agen ten onderzochten daarop den inhoud van de kist en zij vonden in elke kist 12 blok ken Belgische margarine 5 K.G. Dit leidde tot een verdere inspectie van den inhoud van den wagen en toen kwa men nog een aantal balen voor den dag, die elk 6 K.G. M pondspakken met Bel gische margarine bleken te bevatten. In totaal had de margarine een waarde van f 450. De bode zei, dat de balen en de kisten te Oud-Gastel waren ingeladen en dat hij den afzender niet kende. Op het beurt- vaartadres stond als afzender en geadres seerde één en dezelfde naam vermeld. De afzender had hem, zoo zei de bode ver der, gezegd, dat op den Goolsingel iemand die zich wel zou legimiteeren, de vracht zou komen afhalen. De politie meent echter, dat de bode mee in het complot betrokken is. Daarom is tegen hem, den 39-jarigen H. J. v. d. L. uit Roosendaal, proces-verhaal opge maakt. De margarine is in beslag genomen. De rattenvanger van Giethoorn. Nadat de geneeskundige inspecteur voor de volksgezondheid te Utrecht, te Giethoorn een lezing had ge houden over de bestrijding van de rat ten, in verband met de ziekte van Weil, besloot een landbouwer in die gemeente met behulp van een buurjongen in zijn boerderij een rattenjacht te organiseeren. De jongen zou de ratten opjagen naar den baas, die met een hooivork gewapend gereed stond voor de executies. De in doodsangst verkeerende dieren keerden zich echter in massa tegen hun belager, die zij van alle kanten bespron gen en in wiens broekspijpen zij een schuilplaats zochten. Onder deze omstandigheden was de lust tot rattenverdelging weldra verdwe nen. De ratten bleven meester van het terrein. De kindermishandeling te Haarlem. Een 22-jarige vrouw in de Stormstraat te Haarlem heeft, zoo als wij reeds meldden, haar twee-jarig zoontje mishandeld, zoodat het spoedig daarna is overleden. Het gebeurde heeft zich afgespeeld in de buurt, waar de woningen voor sociaal achterlijken zijn gevestigd. De vrouw had drie kinderen van 3, 2 en 1 jaar. Het 2- jarige zoontje was nogal lastig, daar het ziekelijk was. Het werd door de moeder dikwijls geslagen. Vermoedelijk in een bui van zenuwachtige drift heeft de moeder het kind eergisteren met de vuist tegen den grond geslagen en daarna heeft zij met den geschoeiden voet op het buikje van het kind getrapt. Tot haar schrik be merkte zij dat het kind er slecht aan toe was. Zij heeft het toen in bed gestopt. Later bleek dat het kind overleden was. Toon haar man 's avonds thuis kwam, vertelde de vrouw, dat zij dien dag de wasch had gedaan. Haar zoontje van twee jaar was erg lastig geweest, zoodat zij het opgepakt had. Doordat haar handen nog glad wa ren van het zeepsop, was het kind haar uit de handen geglipt en op den grond terecht gekomen. De man waarschuwde een dakter, die den dood constateerde. Aan de politie deelde de vrouw aan vankelijk hetzelfde verhaal mee. Zij is echter naar het politiebureau gebracht, waar zij tenslotte mededeelde, op welke wijze het kind om het leven was geko men. Het lijkje is in beslag genomen. De vrouw is gearresteerd en had berouw van haar daad. Brutale inbrekers. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is inge broken in twee villa's te Alphen a. d. Rijn, zonder dat de bewoners, die op de bovenverdieping in diepe rust lagen, daarvan ook maar iets hebben bemerkt. In beide villa's heeft de inbreker zich toegang weten te verschaffen door het openen van de terrasdeuren. Zoowel in de woning van den heer Abbinga als in die van den heer v. Rijn, is alles over hoop gehaald, waarbij een nog niet vast gesteld bedrag aan geld is gestolen. Dat de inbreker zich volkomen op zijn gemak voelde, moge blijken uit het feit, dat hij in den salon van den heer A. het vuur in den haard heeft opgepookt en op zijn gemak een paar sigaretten heeft ge rookt. Tot dusver is de politie er nog niet in geslaagd den dief te ontdekken. Moeder en kind door motortram aangereden. Woensdagavond wandelde de vrouw van den arbeider A. Stoyk te Spijkenisse met haar twee kinderen naast de trambaan van de Rotterd. Stoomtramweg Mij!. Op een gegeven moment naderde een auto, waarvoor de vrouw wilde uitwijken en op de trambaan ging loopen. Juist naderde de motortram, die haar van achteren aanreed. De vrouw en een kind van 3 jaar kwamen te vallen en werden door de tram eenige meters meegesleurd, waarna de machinist erin slaagde, den wagen tot stilstand te brengen. Vrouw S. werd licht gewond, doch haar kind kwam er minder goed af. De kleine werd zeer ernstig ge wond opgenomen. Voor het leven van de kleine wordt gevreesd. Ongelukken. Gistermorgen is de verpleegster B. uit het ziekenhuis te Te- gelen bij het oversteken der straat door een auto uit Venlo, waarvan de bestuur der geen signalen schijnt te hebben ge geven, aangereden. In bewusteloozen toe stand is zij opgenomen en naar het zie kenhuis gebracht. Gistermorgen is de arbeider van E. uit Maasbommel, die werkzaam was aan de Maaswerken, on der een partij vallend ijzer bekneld ge raakt. Zijn toestand is zorgwekkend. Fraude met deviezen. In het Duitsche grensplaatsje Hinsbeck bij Ven lo is de vroegere beheerder der Stoom- zuivelfabriek aldaar naar aanleiding van fraude met deviezen gearresteerd. Bij een huiszoeking in de fabriek werd in een brandkast een groot bedrag aan Neder- landsche guldens gevonden, waarvan aangifte verplicht was, terwijl dit niet was geschied. Het auto-ongeluk bij Leeu warden. Een der getroffenen bij het Ingezonden Mededeeling. Oppassen en terstond in grijpen. Niets beter dan auto-ongeluk bij het zwembad Groote Wielen onder Leeuwarden, mej. S. van Dijk uit Houtigehage, is in het Diacones- senhuis te Leeuwarden overleden. Graansmokkel op groote schaal. In de Limburgsche grensstreek is men een smokkelbende op het spoor gekomen, die reeds sinds geruimen tijd groote hoeveelheden graan van ons land in Duitschland binnengesmokkeld heeft. Een en ander dateert nog van vóór de in werking treding van de Crisisgraanwet in ons land. Zeven personen uit het nabij Venlo gelegen grensplaatsje Kaldenkerken zijn in verband met deze smokkelzaak reeds gearresteerd. De grensambtenaren ver moeden, dat nog meer arrestaties in deze zaak zullen volgen. De smokkelarij duurt reeds jaren en er moeten geweldige be dragen op deze wijze aan de Duitsche schatkist onttrokken zijn. Een weggeworpen lucifer. Woensdagnamiddag brak in de N.V. Con structiewerkplaats „Holland" te Bergen op Zoom in een der magazijnen brand uit. In dit magazijn bevonden zich een hoeveelheid olie, een partij machine- onderdeelen en twee gevulde acetyleen- gascylinders. Daar het personeel het vuur niet kon blusschen, werd de brandweer gealarmeerd, die na een half uur het vuur doofde. Bij dezen brand ontploften de twee acetyleencylinders, doch richtten gelukkig geen schade aan. De oorzaak van den brand is gelegen in het achte loos wegwerpen van een brandenden lu cifer op den grond in het magazijn, welke lucifer terecht kwam in een hoeveelheid op den grond liggende olie. De schade, die vrij aanzienlijk is, wordt door ver zekering gedekt. Vliegtuig in brand. Een vlieg tuig van de lijn Parijs—Londen, dat gis termorgen met vracht en post van Le Bourget vertrokken was, is bij Beauvais in brand geraakt en neergestort op de fabriek van den voorzitter van de Aero- Club. Het toestel is een prooi der vlammen geworden. De bemanning redde zich door met een valscherm uit het toestel te springen. Het ongeluk is te wijten aan het in brand raken van een der motoren, Chr. Boeren- en Tuindersbond. Afd. Zeeland. In de bestuursvergadering, die de af- deeling Zeeland van den C.B.T.B. deze week hield, kwamen o.m. ook ter sprake de groote overschotten suikerbieten, waar mede vele boeren thans verlegen zitten. Naar aanleiding daarvan kwam de mee ning naar voren, dat de teeltregeling in het vervolg billijker zou zijn, indien die ook, evenals met de tarwe gebeurt, naar de oppervlakte der bedrijven kon worden vastgesteld. Met verschillende frappante voorbeelden werden de leemten in de be staande regeling aangetoond. Medegedeeld werd ook, dat dhr Adr. Geschiere te Grijpskerke zitting kreeg in het Bestuur der gewestelijke Rund veecentrale, van welk Bestuur een schrij ven was ingekomen, om wel te willen medewerken aan de vrijwillige afgifte van vee. In de vacature in de Prov. Regelings commissie ontstaan wegens periodieke af treding van dhr Stallaart te Klooster- zande, wordt genoemde heer voor her benoeming weer aanbevolen. Volgende bestuursvergadering zal D.V. gehouden worden in het begin van Januari. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leer plichtwet: N. H., Yerseke, f5 b. s. 5. d. h. Zonder vergunning vee laten loopen over eens anders land, bezaaid met bie ten: A. C., Kloetinge f5 b. s. 5 d. h. Schelde bevisschen zonder concent: W, B., Tholen f5 b. s. 5 d. h. Straatschenderij: J. H., Wemeldinge, vrijgesproken. Overtreding reglement op de wegen en voetpaden: M. C. v. L., Wissenkerke f5 b. s. 5 d. h. Aan een zeedijk zonder vergunning hout rapen: P. L., Hoedekenskerke fl b. s. 1 d. h. Loterijwet: A. B., Wissenkerke f 15 b. s. .10 d. h. Ykwet: A. J. S., Kattendijke f 0.50 b. s. 1 d. h., J. K., Schore f3 b. s. 3 d. h. Fietsen over het linkerrijwielpad, ter wijl dit niet noodzakelijk is: J. H., Bors- sele f3 b. s. 3 d. h. Zonder vergunning fietsen over tram baan: J. v. d. V., 's-Heer Arendskerke, f 10 b. s. 10 d. h. Met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: W. B., Vlissingen f 15 b. s. 10 d. h., J. S., Ber gen op Zoom, vrijgesproken. Een auto op den weg laten staan, ter wijl deze niet verlicht was: L. F. d. H., Goes, vrijgesproken. Met voertuig des avonds rijden zonder reflector: J. L., Biezellnge f2 b. s. 2 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder spiegel: S. L. A., Goes f3 b. s. 3 d. h.; H. G. A. R., Voorburg f5 b. s. 5 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. K., Wol- phaartsdijk f3 b. s. 3 d. h. Alsvoren met een motorrijtuig: J. v. B., Rucphen f 15 b. s. 10 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder achter licht: J. V., Kamperland f 15 b. s. 10 d. h., C. v. D., Rilland-Bath f3 b. s. 3 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder rood- en achterlicht: P. d. H., Wolphaartsdijk f5 b. s. 5 d. h. Met motorrijtuig des avonds rijden met verblindende lichten: A. d. M., Brielle f 0.50 b. s. 1 d. h. Met een voertuig niet de linkerzijde van den weg houden en niet voldoende uit wijken: J. H., Colijnsplaat f10 en f3 b. s. 10 en 3 d. h. Met motorrijtuig zonder noodzaak de linkerzijde van den weg houden: J. H., 's-Gravenpolder f10 b. s. 10 d. h., C. J. v. L., Goes flO b. s. 10 d. h. Met een voertuig niet behoorlijk uit wijken: C. H. J., Kats f5 b. s. 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: J. K, Wemeldinge f3 b. s. 3 d. h., B. V., Yer seke, J. J. B., Goes, D. v. d. V., Wisse- kerke f5 b. s. 5 d. h. Dronkenschap: W. J. A., Borssele f10 b. s. 10 d. h., Cf. G., Oudelande f15 b. s. 15 d. h., J. K., Nieuwdorp f15 b. s. 15 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. F. C., Goes flO b. s. 5 d. h. Overtreding van het uni formverbod. De kantonrechter te Gro ningen heeft Woensdag bij verstek den leider van den Fascistischen Jongeren Bond veroordeeld tot f 15 boete, subsidiair zes dagen hechtenis wegens overtreding van het Uniformverbod. De veroordeelde droeg op een verga dering te Groningen onder zijn colbert een zwart overhemd, dat zichtbaar was, met zwarte boord en zwarte das, hetgeen de kantonrechter in strijd achtte met het Uniformverbod. Secretaris eener varkens centrale staat terecht. In de ge meente Wisch en Gendringen was ontzet tend geknoeid met valsche oormerken van biggen. Op zekeren dag omsingelde de politie het huis en de schuur van W., om dat zij vermoedde, dat men daar een tang om valsche oormerken aan te brengen zou aantreffen. Een onderzoek in huis en schuur lever de aanvankelijk geen resultaat op, doch toen men besloot, ook den zolder eens te inspecteeren, vonden de politiemannen daar tot hun niet geringe verbazing, in een klein opgeschoten kamertje wegge kropen, den secretaris van de Varkens- centrale te S., den heer ten H. Een onderzoek bracht uit, dat zeven varkenskooplieden hun biggen onbevoegd hadden gemerkt, vermoedelijk met behulp van de tang van ten H. Ten H. verscheen gisteren voor de Arn- hemsche rechtbank. Mr Donath pleitte echter onbevoegdheid van de rechtbank, daar het feit, dat ten laste is gelegd, vol gens de Crisisvarkenswet een overtreding is. Overtredingen nu behooren voor het Kantongerecht te worden behandeld. De Rechtbank acht zich bevoegd te on derzoeken of een valsche tang is gebruikt, want dan is een misdrijf aanwezig. Slechts het secundair en tertiair ten laste gelegde vormt een overtreding. De tang komt ter tafel. De letters zijn uitneembaar en ten H. heeft echte en valsche in voor raad. Hij merkte meer biggen dan mocht. En daarvoor vroeg hij een extra hoogen prijs van f0.75 per stuk. Deze valsch ge merkte biggen wogen minder dan 10 Kg. Dit wordt door een reeks getuigen be vestigd. Het gaat nu om de tang. De officier vermoedt dat de Rijkstang niet is gebruikt, maar een valsche tang. Hij vraagt een geldboete van f 500 subs. 50 dagen. De verdediger, Mr Donath, acht niet bewezen, dat er een valsche tang "is ge bruikt. Vraagt daarom onbewezen-verkleu ring, waaruit dus onbevoegdverklaring zou volgen ten opzichte van het secundair en tertiair ten laste gelegde, of wel een lichtere straf. Uitspraak over 14 dagen. Programma van Zaterdag 18 Nov. HUIZEN, 1875 M. K.R.O.8—9.15 Concert; 1011.30 Gramof. muziek; 11.3012 Godsdienstig halfuurtje; 12.15 2 Lunchconcert; 22.30 Voor de rijpere jeugd. 2.30—4 Kinderuurtje.-5.306.20 en 6.457 de K.R.O.-Boys; 812 Onze Za terdagavond. Programma van Zondag 19 Nov. HUIZEN, 1875 M. N.C.R.V. 9.30—9.50 Gew. Muziek. 9.5011.35 Kerkdienst uit de Geref. (Koepelkerk) te Leeuwarden. Ds C. v. d. Woude. 11.3512.15 Gew. mu ziek. 56 Orgelbespeling. 6 Kerkdienst uit de Ned. Herv. (Groote Kerk) te 's-Gra- venhage. Dr W. J. de Wilde. Na den dienst tot 7.45 Gew. muziek. K.R.O. 8.30—9.30 Morgenwijding. 12.15 1 en 1.20—2.10 Lunchconcert. 34 Phohi- programma. 44.30 Het orkest. 4.30—5 Ziekenhalfuurtje. 8.159.10 Solistencon cert. HILVERSUM. 296.1 M. A.V.R.O. 12-2 Lunchconcert. 2.304 Concertgeb. orkest te Amsterdam, 8.159.10 en 9.30—10.15 nam. Het Omroeporkest.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6