Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Laatste Berichten. Telegrammen. Radio-nieuws Briefwisseling. Finantiëele Berichten Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand. Marktberichten. sen we een object van werkverschaffing gedurende dezen winter. Met den heer V. Bouwens, namens zijn echtgenoote, is opnieuw onderhandeld, met het resultaat, dat Ihet huis en erf in de Weststraat, behoudens nadere goedkeu ring van den gemeenteraad, is gekocht voor de som van zes duizend gulden. Verschillende heeren vinden het jam mer, dat de zaak zoo lang duurt. Het wordt nu dezen winter niets meer voor werkverschaffing. De onteigeningsproce dure zal ongeveer zes maanden duren. B. en W. krijgen de gevraagde mach tiging. B. en W. Stellen voor de steunnormen voor de werkloozen iets te verhoogen en welvoor de gehuwden en ongehuwde kostwinners met f 1 per week en voor de kostgangers met f 0.50 per week. De meerdere kosten, bij aanneming van dit voorstel, worden geraamd op hoog stens f80 per week. Op voorstel van dhr Dieleman (A.R.) wordt de 'kindertoeslag van 50 tot 75 cent per kind verhoogd. De heer 't Gilde wenscht mede namens zijn partijgenoot, den heer Verschelling, B. en W. hulde te brengen voor hun voorstel. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. Dhr Hamelink vraagt wan neer gaat de brandstoffentoeslag in wer king. De voorzitter: op 20 Nov. a.s. a f 1 per week. Dhr 't Gilde wil nog een poging wagen om het postkantoor al'hier langer open te stellen. Zooals het nu is, is het zeer on gemakkelijk. B. en W. zullen er aandacht aan schenken. Hierna sluiting. Over 14 dagen behandeling der begrooting. Gisterenavond vergaderde de A.R. J^iesvereen. Aanwezig 33 leden. Meegedeeld wordt dat een ARJA-club is opgericht met 21 leden. Genoemde club telt nu 27 leden, n.l. 11 dames en 16 hee ren. Besloten wordt, in den a.s. winter vier vergaderingen te houden; op twee dezer vergaderingen zal dooT een lid der kies- vereeniging een referaat worden gele verd, terwijl in Januari de jaar vergadering en in Februari een ver gadering met zoo mogelijk een onzer af gevaardigden der Staten-Generaal zal worden gehouden. Dhr v. Kampen brengt verslag uit van de vergadering van het Prov. Comité. Dhr A. de Visser behandelt nu hert on derwerp „Onze strijd". Op duidelijke wij'ze teekent hij- de toestand ten tijde van mr Groen van Prinsterer en laat hij1 zien het vele werk dat deze groote staatsman heeft gedaan. Op dit referaat volgde een drukke be spreking. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lage Vuursche en te Wil lige Langerak, K. v. d. Pol, cand. te De Bilt. Te IJsselstein, A. J. Westra Hoek- zema te Mijnsheerenlamd. Geref. Kerken. Drietal te Lemelerveld, G. Houtman, cand, te Enschede, F. J. Kerssies, cand. te Wildervank en A. J. W. Vogelaar, cand. te Nijmegen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Opheusden, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid Oostkapelle. Herkozen tot notabelen der Ned. Herv. Gem. de heeren J. Sanderse en B. Coppoolse, tot gemachtigden van het kiescollege de heeren A. P. van Nieu- wenhuijze, A. Boone, J. Sanderse, J. Geldof Cz., J. Maljaars Wz. In de vaca ture A. Bimmel moet herstemming tus- schen de heeren Jac. Kooinan Gz. en F G. de Roo plaats hebben. Smokkelauto aangehou den. Gistermiddag hebben belasting- en politieambtenaren uit Zoetermeer met een drietal auto's een vrachtauto, even eens uit Zoetermeer, achtervolgd, daar 't vermoeden bestemd van smokkelarij van aardappelen. Herhaaldelijk loste de po litie schoten, waarna het op den Parkweg te Voorburg gelukt is, om de smokkelauto tot staan te brengen. De chauffeur, die zich tegen de politie verzette, is aange houden en naar Zoetermeer overge bracht. De auto, waarmede inderdaad aardap pelen werden gesmokkeld, is in beslag ge nomen. De gestolen Rembrandt gevonden. Volgens een telegram uit Stockholm is het schilderij van Rem brandt, Jeremias beweent den ondergang van Jeruzalem, dat uit de kunstverzame ling van ir Rasch aldaar werd gestolen, thans onder een hoop doode takken in een bosch in de buurt van de stad terug gevonden. De gearresteerde Bleich heeft bij de politie verzekerd, geen medeplichtigen te hebben gehad. '-'Misère bij de Groning se he electriciteitsvoor- z i e n i n g. Voor de derde maal deze ■week is gistermorgen omstreeks half elf weer een storing ingetreden in de eleo- triciteitsvoorziening in de provincies Gro ningen en een groot deel van Drenthe. Na de storing van Zondag j.l. is Maan dagmorgen van 7 tot 10 uur een deel van 'het oosten der provincie Groningen stroomloos geweest, terwijl men het nu zoowel in Groningen als in Drenthe on geveer 10 minuten zonder stroom heeft moeten stellen. Een en ander beteekende voor de bedrijven, die met electrisohen stroom werken hier en daar een ernstige stagnatie. Burgemeester van Rid derkerk aangereden. Gistermid dag ongeveer 12 uur is de burgemeester van Ridderkerk, de heer J. W. Klein, door een personenauto aangereden. Met inwen dige kneuzingen is de burgemeester naar zijn woning vervoerd. Het rijwiel, waar op hij reed was geheel vernield. Clandestiene margarine- fa b r i k a t i e. Naar aanleiding van bet vermoeden, dat er frauduleus margarine werd vervaardigd, hebben de gemeente politie en twee controleurs van de crisis zuivelwet een inval gedaan ten huize van den winkelier H. V. te Katwijk aan Zee. Een partij vet, boterkleursel, alsmede zelf- bereide en ongebanderolleerde margarine werden in beslag genomen. Procesver baal zal worden opgemaakt wegenis clan destien vervaardigen van de margarine. Godslastering. Te Delft heeft de politie op een openbare vergadering van de Onafhankelijk Socialistische Par tij den spreker Geert van Gorsc'hot tijdens zijn rede gearresteerd. Hij zou zich schul dig hebben gemaakt aan Godslastering. WIJZIGING VAN DE AMBTENARENWET. Met 26 tegen 11 stemmen aangenomen. De Eerste Kamer heeft gisteren be handeld het wetsontwerp van Minister de (Wilde tot wijziging van de Ambtena renwet. De heeren Ossendorp en Kranenburg maakten bezwaren. Minister d e W i 1 d e betoogde, dat men de belangen van de gemeenten niet moet stellen tegenover die van het Rijk. Het Rijk is nu genoodzaakt diep in te grijpen in zijn bezoldigingen. Het mag niet dul den, dat de verschillen met de gemeenten zoo groot zijn, dat het rechtvaardigheids gevoel in het gedrang komt. Principieel verandert er nu niets. De autonomie loopt thans groot gevaar doordat er misbruik van gemaakt wordt. Er zijn groote gemeenten inonsland, diethansgeen cent kunnen leenen. Het Staatscrediet hangt ten nauwste samen met dat der gemeenten. De partij, waartoe de beer Ossendorp behoort, is juist de groote donkere wolk, waaruit misschien straks de bliksem slaat, die de gemeentelijke autonomie zal vernietigen. Autonomie brengt immers met zich verantwoordelijkheid en nu is de heer Ossendorp uit den Raad van Am sterdam gezet omdat hij zijn verantwoor delijkheid gevoelde en als man volgens eer en geweten stemde! Hij is dus een levend voorbeeld van de bedreiging der autonomie door de S. D. A. P. Men behoeft niet bang te zijn, dat de regeering op een dwaze manier gaat ni- veüeeren. Het gaat er alleen om, excessen te ver wijderen. De minister hoopt, dat hij deze wet nooit zal behoeven te gebruiken. De wet zal misschien voor onwillige gemeen ten het signaal zijn om nog bijtijds in te grijpen. Het wetsontwerp werd daarna goed gekeurd met 26 tegen 11 stemmen. Tegen: soc.-dem., de heeren Nivard (R. K.), Kranenburg (V. D.) en v. Embden (V. D.). Teeltbeperking in den tuinbouw. Naar gemeld wordt heeft de regeerings- commissaris voor den tuinbouw een plan tot teeltbeperking opgesteld. Daarbij zal de teelt van pit- en steen vruchten geheel vrij' kunnen blijven met uitzondering van de druivencultuur, waar met een inperking naar het aantal trossen per boom zal moeten worden rekening gehouden. De aardbeien-cultuur zal naar denzelf den maatstaf als groenten worden be perkt. De verdere beperking, waarmede men goed zal doen nu reeds rekening te hou den, zal een beperking van de teelt van tuinbouwgewassen zijn voor de opper vlakte van het bedrijf. Het ligt in de bedoeling deze inkrim ping van de tuinbouwcultuur te verkrij gen door een voor de bedrijfsgrootte pro gressieve vermindering van de in 1933 met warmoezerijgewassen beteelde opper vlakte. Zooals reeds eerder is gepubliceerd, zal de beperking bet sterkst kunnen wor den toegepast waar een geheele of ge deeltelijke omzetting van de tuinbouw cultuur in de teelt van landbouwgewas sen mogelijk is. De groote bedrijven zullen de teelt van tuinbouwgewassen geheel moeten laten varen. Intusschen zullen ook de kleinere be drijven, zij het voor een gering percen tage, ter verkrijging van de noodzake lijke beperking hebben mede te werken. Onderstaande cijfers moeten worden beschouwd als een voorloopig schema; in dien de cijfers der tuinbouwregistratie geheel bekend zijn en is vastgesteld welke beperking noodig wordt geacht, kunnen definitieve percentages worden bepaald. Bedrijven van 02 H.A. 5 pet. beper king van de oppervlakte van het bedrijf die in 1933 met groenten was beteeld; van 23 H.A. 10 pet.; van 34 H.A. 15 pet.; van 45 H.A. 20 pet.; van 50 H.A. 25 pet., van 67 H.A. 30 pet., van 7—10 H.A. 35 pet.; van 10—15 H.A. 40 pet., van 1520 H.A. 50 pet. van boven genoemde oppervlakte. In bedrijven bo ven 20 H.A. geen tuinbouwgewassen. Iedere uitbreiding van de teelt van warmoezerijgewassen naar den toestand van 1933 zal zijn verboden, evenals alle nieuwbouw van kassen en het aanschaf fen van nieuwe ramen. Het repareeren en vernieuwen van kassen en platglas is toegestaan. Ook de verkoop aan conserven-fabrie- ken, de z.g. contractteelt, zal aan be paalde regelen gebonden zijn, zoodat het wenschelijk is af te wachten tot de onder scheidene regelingen definitief vaststaan en zijn gepubliceerd. In het algemeen zal de teelt van de ver schillende groentensoorten op de beperkte oppervlakte verder vrij zijn. In overwe ging is nog de waag of ter voorkoming van ongewenschte omzetting van cultu ren voor sommige groenten en vroege aardappelen op deze regel uitzonderin gen moeten worden gemaakt. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Politie rechter van 14 November j.l., waarbij S. P., 22 j., slagersknecht te Souburg we gens verduistering is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De verdachte kwam eveneens in hooger beroep. Kanaal TerneuzenGent verontreinigd. Doordat verschil lende fabrieken langs bet kanaal Terneu zenGent bun vuil water op het kanaal loozen is het kanaalwater verontreinigd. Een -gevolg hiervan is dat de visch aan de oppervlakte in bedwelmden toestand drijft, waar zij een gemakkelijke prooi worden van de in grooten getale rondvlie gende meeuwen. Vele personen maken van deze gelegenheid gebruik om de visch uit bet water te scheppen, waarna ze voor consumptie gebruikt wordt. Het Kanaal van Zuid-Be veland en de Rijnvaartcom- missie. Dat de voorgenomen verbree ding en verbetering van hét Kanaal van Zuid-Beveland behalve internationale ook Nederlandsche handels- en scheepvaart- belangen dient, is een onweerlegbaar en vanzelfsprekend feit. En het heeft dan ook niemand verwonderd, dat de voor zitter der Amsterdamsche K. v. K., de heer G. H. Crone, in de vergadering dier Kamer, in antwoord op een vraag om trent de wenschelijkheid van deze ver beteringen, op die redelijke scheepvaart- belangen nadruk legde. Maar wanneer de heer Crone als het ware verhand brengt tusschen deze verbetering en de positie van Nederland in de Rijnvaartcommissie waarover de gestelde vraag tevens ging door te verklaren dat onze regeering „met des te meer kracht en recht zal kun nen stelling nemen -(tegen eventueele on redelijke eisc'hen op het gebied van de verbinding tusschen Schelde en Rijn), naar gelang zij meer blijk heeft gegeven zich van haar verantwoordelijkheid ten aanzien van het in hruikbaren staat hou den van bestaande vaarwegen ten volle bewust te zijn," dan maakt hij, aldus het Hdbld., den indruk juist datgene te doen wat zeer nadrukkelijk moet worden voor komen. Het argument van een verbeterd Kanaal van Zuid-Beveland moge door onze regeering te berde worden gebracht in Brussel, of straks tegenover de mo gendheden die bij de herziening der ver dragen van 1839 rechtens betrokken zijn, maar in de Rijnvaartcomimissie is het niet op zijh plaats, om de eenvoudige reden, dat -deze commissie geen enkel recht heeft zich met onze tusschenwate- ren te bemoeien. Zoodra zij. zou beproeven haar gezag daarover uit te breiden, past voor een Nederlandsche regeering slechts een onverzettelijk: neen. TERNEUZEN. Hedenmorgen te vier uur is het Engelsche stoomschip „Glen Sinclair", geladen het stukgoederen, op weg van den Neuzenschen Waterweg naar Antwerpen, nabij Walsoorden, tus schen den steiger en den dam aan het oude hoofd, aan den grond geloopen. Vier sleepbooten zijn ter assitentie aan wezig. Het schip is nog niet vlot. AMSTERDAM. Bij de politie is aan gifte gedaan van diefstal van een partij tafelzilver, ter waarde van f 4000. Nader wordt gemeld, dat de politie den eige naar heeft gearresteerd. De partij zilver is in zijn woning aangetroffen. Het bleek ook, dat de waarde veel minder was dan f4000. Vermoedelijk heeft de eigenaar een hooge verzekeringssom willen op strijken. HAARLEM, De politie heeft een 22- jarige vrouw aangehouden, die haar twee jarig zoontje op den grond had gewor pen en op den buik getrapt, zoodat het kind aan de gevolgen is overleden. Ze ver klaarde in drift te hebben gehandeld. De buren deelden echter mede, dat ze haar kind meermalen had mishandeld. AMSTERDAM. Vanmorgen te 6 u. 30 is het vliegtuig de Kwartel naar Indië ver trokken. Aan boord bevinden zich vier passagiers, nl. een voor Caïro, twee voor Calcutta en een voor Singapore. Verder 362.310 kg. post, 26.200 kg. paketpost en 270.580 kg. lading. 'HAARLEM. Aan dr J. H. Peters alhier, privaat-docent te Leiden, is aan geboden het professoraat in de inwendige geneeskunst te Gent. Hij heeft echter dit aanbod afgewezen, in verband met de klinieken voor inwendige zieken te Haar lem en Den Haag. LEERDAM. Gisteravond is de chef der spoorwegen E. alhier door een passeeren- den trein gegrepen en gedood. LISSABON. Lindbergh is hier gisteren geland. 'Hij is voornemens bij gunstig weer naar de Azoren te vliegen. Hij ontkende gezegd te hébben direct naar Amerika te zullen vliegen. LONDEN. Er is nog geen bericht ont vangen van het schip Saxilbi, dat giste ren in nood verkeerde. Men neemt aan, dat de bemanning het schip verlaten heeft. Maar noch van het schip, noch van de bemanning is eenig spoor te ontdekken. Fascistische manieren. BODEGRAVEN. Gisteren poogde do chef veldwachter alhier een auto aan te 'houden, waarin drie jongelui in fascis ten-uniform waren gezeten. De chauffeur voldeed echter niet aan het bevel tot stop pen, zoodat de veldwachter op het laat ste oogenblik op zij moest springen. De inzittenden keken triomfantelijk door de achterruit. Gelukkig werd het nummer genoteerd. Het bleek, dat de auto eigen dom was van den fascistenleider Baars. Later is de auto te Utrecht aangehouden. Het bleek, dat de auto door de jongelui zonder voorkennis van den eigenaar was gebruikt. De chauffeur was niet in het be zit van de vereischte papieren. Op de auto is beslag gelegd. Proces-verhaal is opge maakt. Programma van Vrijdag 17 Nov. HUIZEN, 1875 M. K.R.O. 8—9.15 Concert; 11.3012 Voor zieken en ouden van dagen; 12.152 Lunchconcert; 34 Bretonsohe Volksliederen; 55.30 Onze Land- en Tuinbouw; 6.157 Gramof. mu ziek; 89 Solistenconcert; 9.5010.30 Het orkest; 10.4511.15 en 11.3012 de K.R.O.-Boys. Aan H. H. Corresponden ten. Wij brengen nog eens in herinne ring, dat berichten omtrent kerkelijke ver kiezingen alleen dan worden opgenomen, als er nieuwe functionarissen worden gekozen. Zijn dus de aftredenden herko zen, dan zende men ons geen bericht. Berichten omtrent reuzen-bieten wor den niet meer opgenomen. Uit de reeds geplaatste berichten is wel gebleken, dat er flinke exemplaren gegroeid zijn. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers hedeu Ned. Handel Mij. 45 44 Philips Gloeilampen G.B. 230 230 Unilever 85 83% Anaconda Copper 9y8 8% Bethlehem Steel 18% 18 U.S. Steel Corp. 25% 25 Koninkl. Petroleum 174)4 170 Shell Union 5)4 4% Amsterdam Rubber 92% 90 Ned. Scheepvaart Unie 39% 38 Deli Maatschappij 93 91 Handelsverg. Amsterdam 142 140 5 pot. Nederland 1932 101% 101% 4 pet. Ned.-Indië 1926 83% 83 4 pet. Nederland 1933 100% 100% De stemming ten opzichte van de ont- wikkeling in Amerikaansche fondsen was hier vandaag zenuwachtig, en dit drukte de geheele locale markt. Voor Young- leening bestond laatbeurs goede vraag, en de koers kon zich herstellen. Voor suikeraandeelen was de stemming weder om flauw, maar er bestaat in deze fond sen een groote contraminepositie. Wisselkoersen. Amsterdam, 16 Nov., 2.30 u. Londen 7.978,02. Parijs 9.70-0.71. Berlijn 59.12—59.17. Brussel 34.5734.60. New-York 1.451.46%. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het on derhoud van eenige werken bij de Oude Hoeve, aan de noordzijde van het eiland Schouwen, behoorende tot de zeewerken in de Provincie Zeeland, gedurende de ja ren 1934, 1935 en 1936. Raming f4900 per jaar. Inschrijvers: M. v. d. Velde, Bruinisse, f4900; J. F. Barth, 's Graven deel, f4798; N. v. d. Linde, Scharendijke, f4668; J. A. van Rijnberg en J. v. d. Heerick, Sliedrecht, f 4222. Alles per jaar. Kapalle. Woensdag werd alhier ten overstaan van Notaris J. G. Kram, in hot openbaar verkocht een huis en erf, aan de Dreef, te Kapelle, groot 1 A. 25 c.A., aan dhr F. van Boven te Kapelle q.q. voor f 1300. Borsselen. Woensdagmiddag werd ten overstaan van den notaris M. Oele Jz. te 's Gravenpolder en ten verzoeke van de familie C. de Winter publiek verkocht: Een huis iuet schuur eu er! ia den Hol lenpolder te Borsselen. Eooper hiervan werd dhr J. de Vriend, zonder beroep te Oost- en West-Souburg voor de som van f 530 plus onkosten. GOES. Huw.-aangifte: Johannes Kruysse, 40 j. jm. te Krabbendijke en Pieternella Klasina de Jonge, 31 j. jd. Geboren: Johannes, z. v. Pieter Mari- nus Gelok en Camelia van Son. Overleden: Anna Cornelia Schuurbiers, 67 j., echtgenoote van Gillis van der Reit. MIDDELBURG, 16 Nov. 1933. Op de graanmarkt was de aanvoer redelijk. KI. groene erwten f 9-9.50; kroonerwten 10- 11; schokkers 12.50-14; witte boonen 10 -17; lange bruine boonen 8.50-9.50; ronde id. 12-13.50. Aangevoerd door boerinnen: Boter 0.79, kipeieren 7.10, poelje-eieren 5.50, eend eieren 6.50. Aangevoerd door handelaren: Boter 0.76, kipeieren 7, poelje-eieren 5, eend- eieren 6. Part. prijs1: Boter 0.87%, kipeieren 8, poelje-eieren 6, eendeieren 7. VeiMngsvecreen. Walcheren. Aan voer 6000 s'tuksi. Prijzen: 46-48 K.G. f 4.51, 48-50 K.G. f 4.76-4.97; 50-52 K.G. f 5.27; 54-56 K.G. f 6.06; 56-58 K.G. f 6.66; 58-60 K.G. f 7.18-7.25; 60-62 K.G. f 7.58. Bruine: 56-58 K.G. f 7.05; 62-64 K.G. f 7.71. Eendeneieren f 5.01. MIDDELBURG, 15 Nov. Op de veiling deden: Veldsla 723; Spinazie 922; Spruiten 612; Witlof 1920; Schorse- neeren 11; Koolrapen 2; Peeën 12; Uien 12; Kroten 1; Kogelhoontjes 13; Ronde kool 13; all9s per kg. Chrysanthen 3— 25; Peeën 3.5; Rapen 1.53; Kroten 1.5 2; Prei 14; Selderie 1; Knolselderie 11.5; Peterselie 0.5; Radijs 11.5; Rammenas 11.5; alles per hos; Savoye kool 1"2.5; Roode kool 0.53; Boere kool 1.52.5; witte kool 1.52.5; Bloem kool 318; Andijvie 1'2; Kropsla 1 c., alles per stuk. GOES. Veilings vereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 15 Nov. 1933. Spruiten 510, Spinazie 69, Uien 0.80 2,1.0, Wijnpeen 11.60, Koolrapen 1, Kroten 2.70, alles per 100 Kg.; Bloem kool 1.5011, Roodekool 1.50—4.80, Wit- tekool 3.50, Savoyekool 23.50, Boere- kool 1.80, Knolselderij 1.302.20, Andij vie 0.50—2.30, Kropsla 1.802, alles per 100 stuks; Selderij 0.600.90, Prei 36, Radijs 0.60, Kroten 3.804.10, alles per 100 bos; Diversen: Meloenen 4 per 100 stuks; Tomaten 5 per 100 Kg. KAPELLE, 15 Nov. Groote veiling: Zure Kroetappels 1.60 per 100 Kg. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten 526, Fransche Reinetten 612, Zure Bellefleurs 312, Dubbele Bellefleurs 6— 16, Sterappels 8—20, Court Pendu 412, Hondsmuil 27, Rembour Mortier 3—6, Bismarck 47, Tuinzoet 8, Campagne- zoet 39, Ermgaard 410, Bijenkorf 3 6, Pomme d'Qranje 311, Hollandschzoet 25, Lanes Prince Albert 610, Bau- mann's Reinette 410, Tante Dora 25, Peperappels 2'7, Reinette d'Or 38, Baldwin 58, Roode Bachus 4?—10, Wijnappels 5—8, alles per Kg. Peren: Comtesse de Paris 925, Win- tersuikerij 3—8, Jodenperen 6—18, Zwijndrechtsche Wijnperen 9—19, Gieser Wildeman 312, Kleiperen 38, Ponds peren 58, St. Remy 6—8, Doyenne du Cornice 627, Bruine Chaumontel 612, Maria Louise 37, Winterlouwtjes 38, Josephine de Malines 742, Groene Chaumontel 610, alles per Kg.; (Diver sen: Blauwe Druiven 25—65, Mispels 3— 8, Spruiten 6, Uien 1-2, Koolrapen 1, alles p. Kg.; Wortelen 3, Prei 3, Knolselderie 3, alles per bos; Bloemkool 5—10, Roodekool 4, Wittekool 13, Savoyekool 1—3, alles per stuk; Andijvie 0.501.80 per 100 krop; Noten 4753 per 100 stuks; Chry santhen 1213 per pot. TELEGRAFISCH WEERBERICHT, Verwachting, tot den avond van 17 Nov.: Zwakke tot matige Zuid-Oostel. tot N.O. wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 751. Licht op voor fietssri: Vrijdag 4 u. 40 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3