T I Uit de Provincie. Bab Fenwicks verloving. Zoeklichtjes. ^//cJ-enkjOud S^r tegen ruwe huid der regeeringspoUtiek in de eerstvolgende j&ren. De heer Vliegen betoogde, dat on redelijke eischen, zooals in de Rijnvaart- commissie zijn gesteld, moeten worden afgewezen. Maar krachtig ook naar bin nen, om het verzet tegen een goede oplos sing te breken. Er zijn er, die er ge noegen in scheppen, dat geen regeling tot stand komt. Wat heeft het voor zin om in het voorloopig verslag nog te betoogen, dat de Belgische neutraliteit nog bestaat? Dit is alleen op papier zoo. Men heeft geen enkel machtsmiddel. De minister zoeke zijn kracht niet in talmen en uit stellen. Hij legge de kaarten op tafel en zegge: „Dat is onze politiek." Le heer K r ij g e r vroeg of de minister de Kamer niet wat uitvoeriger inlichtin gen kan verschaffen over den stand van het vraagstuk, zooals hij dat bij zijn optre den vond? Spr. vestigde er 's ministers aandacht op, dat er in .ons land inderdaad sprake kan zijn van een eenheidsfront ten op zichte van het RijnScheldekanaal, al loopen wellicht met betrekking tot de Maaskwestie en de Scheldekwestie de meeningen uiteen. De minister meent ten onrechte, dat de Kamerleden betreuren, dat berichten zijn gepubliceerd over de Rijnvaartcommissie. Zij achten openbaarheid ten deze juist gewenscht. De minister doe nu gerust stellende mededeelingen over de houding van den Nederlandschen vertegenwoordi ger in de Rijnvaartcommissie. Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Polderman, Goes. Vanaf f 0.75 per week. (Adv.) De werkloosheid op 31 O c t. 1.1. De directeur der districts-ax- beidsbeurs te Middelburg publiceert het volgende overzicht der werkloosheid in zijn district op 31 Oct. j.l.: Middelburg 890; Vlissingen 1219; Aag- tekerke 2; Arnemuiden 101; Baarland 5; Biggekerke 8; Borsselen 7; Colijnsplaat 11; Domburg 50; Driewegen Elle- woutsdijk 4; Goes 186; 's-Gravenpolder 15; Grijpskerke 3; 's-Heer Abtskerke 2; 's-Heer Arendskerke 10; 's-Heerenhoek 19; Heinkenszand 25; Hoedekenskerke 12; ïerseke 68; Kapelle 26; Kloetinge 4; Kort- gene 4; Koudekerks 81; Krabbendijke 4, Kruiningen 26; Nieuwland 1; Oostkapelle 7; Oudelande 18; Ovezande 3; Ritthem 16; Schore 7; Serooskerke 10; St Lau rens 5; Souburg 272; Veere 7; Vrouwe polder 8; Waarde 7, Wemeldinge 9; Westkapelle 210; Wissenkerke 66; Wol- faartsdijk 6; Zoutelande 6. In totaal stonden op 31 October bij de Arbeidsbemiddeling als werkzoekende ingeschreven 3440 personen. Autobusconcessie. Ged. Sta ten hebben ingetrokken hun besluit van 24 Maart 1932, waarbij aan Wed. A. Fre- derikse en L. K. Kramer te ïerseke ver gunning wordt verleend tot het in werking houden van een dagelijkschen autobus dienst van ïerseke naar het spoorweg station Vlake en omgekeerd. Ged. Staten maken een luchtreis. Het college van Ged. Staten arriveerde gisteren met de F. 8 om kwari over negen op 't vliegveld te Haamstede, vanwaar het te 14 uur weer naar Zea land's hoofdstad vertrok. Het bezoek aan Schouwen-Duiveland stond in verband met belangrijke besprekingen omtrent speciale wegen. i Weer een nieuw comité? Naar het tijdschrift „De Ingenieur" meldt zou te Axel een comité werkzaam zijn voor het instellen eener actie voor ophef fing van den veerdienst TerneuzenHoe dekenskerke, met frequentie der veerdien sten WalsoordenHansweert en Vlissin genBreskens. Middelburg. De plannen met S t Joris. De combinatie, die kort ge leden de sociëteit St Joris heeft aange kocht. is beden ook eigenares geworden van het naast de sociteit gelegen groote pand, dat geruimen tijd onbewoond was en waar het laatst mevr. Mijnlieff woon de. Deze aankoop maakt het mogelijk aan de plannen tot den bouw van een nieuwe groote zaal in den tuin van St Joris nog FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 9) o— En Jack had er zijn aangebedene te liever om, ofschoon hij zich bewust was van een schrijnend gevoel in zijn borst, een gemoedstoestand, die den laatsten tijd niet tot de zeldzaamheden behoorde, he laas. En die minder aangename gewaar wording kwelde hem zelfs nog, toen Bab, die zich met haar trawanten een zitplaats had gezocht achter een boschje rhododen drons, reeds lang uit zijn gezichtskring was verdwenen. Het was dan ook moeilijk uit te maken wie van de twee het meest verbaasd was, toen de jonge dame plotseling in den verlaten vensternis op hen toetrad en zonder een zweem van verlegenheid bij hen ging zitten. „Waarom heb je Jack heelemaal voor jezelf gehouden, Aletta? Ik loop al haast een uur naar hem te zoeken; overal heb ik spelbrekertje gespeeld de verliefde paartjes hebben me verwenscht. Jullie luie, on-sociale menschen, om zoo zelf- suchtig je af te zonderen!" Terwijl ze beduidende verbetering aan te brengen. Na uitvoering der plannen zal, naar men ons verzekerde, blijken van welk be lang de aankoop van dit tweede pand was. De Woensdagavond gehouden ver gadering van de afdeeling Middelburg van den Vrijz. Dem. Bond herkoos als be stuursleden Mevr. R. Weijl-Snuijf, Mevr. B. Boasson-Sonders en dhr W. de Graaf en koos in een bestaande vacature dhr G. A. Minderhoud. Zoowel bij de behandeling van den be schrijvingsbrief voor de algemeene ver gadering van den bond, als bij de verdere discussie kwam de houding der partij te genover de maatregelen van minster Marchant ter sprake en bleek men een stemmig van meening, dat men, al kan men op bet oogenblik deze maatregelen niet toejuichen, men ze ook niet voldoende kan beoordeelen en daarom in vast ver trouwen op de beide vrijzinnig-democra tische ministers, een afwachtende houding moet aannemen. Vlissingen. Gisteravond bad in Bri tannia namens de Vlissingsche Reddings brigade de huldiging plaats van dhr F. Ch. de Smit, die met levensgevaar een 5-jarig knaapje uit het water heeft gered. Den redder is een souvenir aangeboden. Men beeft van deze gelegenheid gebruik gemaakt om namens de Brigade, den voor zitter, Dr A. Staverman, in verband met zijn 25-jarig verblijf, te complimenteeren en met dank voor hetgeen hij ook voor de brigade doet een blijvende herinnering te overhandigen. Goes. Gisteravond vergaderde in de melksalon-Bustraan de afdeeling van Pa trimonium onder leiding van den voorzit ter, den heer A. de Lange. Ook enkele niet-leden waren aanwezig. Na afhande ling van de huishoudelijke zaken sprak ds E. Douma van Oostkapelle over „Chris tendom en Bolsjewisme". Na eerst den ontwikkelingsgang van het Bolsjewisme jn Rusland geschetst te hebben, toonde Spr. aan dat het in wezen niets anders is dan consequent Marxisme. Het is door en door atheïstisch, vraagt niet naar en rekent niet met God. Op de hoofdpunten: geloof, hoop en liefde is het lijnrecht in strijd met het Christendom. Ten slotte wees Spr. op der Christenen roeping, om zich te geven aan beginselstudie en aan positief Chr. socialen arbeid. Nadat nog een prettige bespreking was gevolgd, en besloten was dezen winter verschillende actueele onderwerpen aan de orde te stellen, dankte de voorzitter ds Douma voor zijn arbeid, in Zeeland voor Patrimonium verricht. De spreker ging daarna voor in dankgebed. Kloetinge. Naar ons wordt medege deeld is van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Hendrik bij het comité een bijdrage ingekomen voor het monument van wij len prof. Buys Ballot. Van verschillende zijden zijn voor dit doel reeds giften ont vangen. Ellewoutsdijk. Brand. Vanmorgen te ongeveer half acht brak brand uit in do alleenstaande woning van S. Schipper in Everinge, een half uur buiten het dorp. Toen de brandweer ter plaatse was aan gekomen, was blusschen niet meer noo- dig, daar het huis toen reeds tot den grond toe was afgebrand. De oorzaak schijnt te zijn het omvallen van een pe troleumlamp. Verzekering dekt de schade. Wemeldinge. De 30 K.M.-marsch, uit geschreven door de W. S. V. Wemeldinge welke op Woensdag 29 Nov. a.s. gehouden zal worden, belooft een waar succes te worden. Ieder ontvangt 'n herinneringsmedaille en groepen een extra groepsmedaille, mits er geen uitvallers zijn. Heinkenszand. Dinsdagavond hield de afdeeling Heinkenszand van den Ned. Christ. Landarbeidersbond een algemeene ledenvergadering, waarin tegenwoordig waren 30 leden onder leiding van den vi- ce-voorzitter, dhr P. van de Guchte. Een afschrift van de steunregeling is ingekomen, welke wordt voorgelezen; eveneens de circulaire voor verstrekking van brandstoffentoeslag. Naar aanleiding van een schrijven van B. en W. inzake samenwerking met den R. K. Landarbei dersbond ter verkrijging van een ontwik kelingscursus wordt tot samenwerking nog sprak, wipte ze over naar den bree- den armlegger van Jack's clubfauteuil en nestelde zich daar of ze nooit om haar aanstaande schoonmoeder gelachen had en diens zoon denzelfden morgen nog onbehoorlijk in den steek gelaten; en Jack kreeg het vervelende gevoel over zich, of hij den ganschen dag om niet had zitten mokken en dat hij een ram meling verdiende voor zijn kleinzielig gedrag, dat hij zich haasten zou, weer goed te maken. Bab had geen flauw idee van al die overdenkingen, ze wist zelfs niet, dat ze een poos uit de gunst was geweest. Dat er een schuldbewust zondaar tegenover haar zat, was wel het laatste, waar ze aan denken zou. „Neen Aletta, ga nu niet heen, we zitten juist zoo gezellig." „Maar Bab, ik had allang weg moeten zijn, wat zullen moeders gasten wel van me denken, als ik me in 't geheel niet vertoon?" Jack wees haar de plaats, die het meis je zooeven verlaten had en hield haar een kussen voor, om haar rug te steunen. Maar Bab wilde geen kussen, ze was zoo rusteloos van aard, dat Jack er haar nimmer toe krijgen kon, om eens een oogenblikje naast hem te blijven zitten. „Jack", zeide het juffertje-kwikzilver, een cvertolligen draad van zijn jaskraag besloten. Door het bedanken van dhr C. de Boot werd tot voorzitter gekozen dhr P. van Eenennaam, die deze benoeming aanneemt. Dhr M. v. d. Velde werd her kozen als houder van het stempelbureau. Krabbendijke. Woensdagavond vergen derde de Arja-club „Adeldom verplicht". Na het openingswoord van den voorzit ter, Dhr Haverhoek, leverde Mej. Phi- lipse een onderwerp over: „Werkloosheid en Armenzorg". Ze stelde deze dingen in het licht van Gods Woord en wees op den plicht ons beginsel ook bij die getroffe nen te prediken. Er volgde een levendige bespreking. Nadat nog enkele huishoude lijke zaken behandeld waren, werd deze leerzame vergadering gesloten. Colijnsplaat. Het harmoniegezelschap „Wilhelmina" bracht gisteravond een se renade bij het echtpaar KornelisVer- planke ter gelegenheid van hun 60-jarig huwelijksfeest. Zierikzee. Dinsdag is hier opgericht een gewestelijke afd. van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen De afd. telt 50 leden. In het bestuur van de afd. werd tot presidente gekozen me vrouw Wolfson. secretaresse mevrouw van den Boutvan Hoeve te Serooskerke, penningmeesteresse, mevr. VisHendrik- se te Noordgouwe en vice-presidente mevr. Bierens te Zierikzee. Onder de leden zal een portefeuille circuleeren, waarin een 6-tal tijdschrif ten, speciaal voor de vrouw en het huis gezin, terwijl een cursus zal worden ge geven in het verplegen van zieken in huis. Terneuzen. Door den Rijkswaterstaat is aan de N.V. Ter Neuzensche Scheeps bouwmaatschappij opgedragen het maken van een verlengstuk aan de ponton vooi het aanleggen der provinciale stoomboo- ten, welke verlenging noodig is geworden in verband met het in de vaart komen der nieuwe motorboot van den veerdienst Ter- NeuzenHoedekenskerke. (Tern. Ct.) Axel. Dinsdag vergaderde de Gemeente raad. Afwezig dhr Oggel. Ingekomen was een adres van de Zeeuwsch-Vlaamsche Slagershond, die bericht dat hij met leed wezen kennis heeft genomen van net raadsbesluit, waarbij besloten werd tot niet aanneming van de aanvulling der ver ordening, waarbij het z.g.n. uitponden wordt verboden. B. en W. stellen nu voor het uitponden te verbieden. Er is nu een modern slachthuis gebouwd, zoodat het recht is, dat er gebruik van wordt ge maakt, waarbij komt de onrechtvaardig heid, dat de slagers een inrichting heb ben moeten installeeren, welke aan de wet telijke eischen moet voldoen, wat voor allen met veel kosten gepaard ging. Dhr Dieleman vindt het vreemd, dat de raad de vorige maal het z.g.n. uitponden niet wilde verbieden, en nu wel. Het is ook niet waar, dat een huisslachting min der 'hygiënisch is. Het is sprekers grief, dat de menschen veel te veel aan banden worden gelegd. Hij' wil het z.g.n. uitpon den toestaan, en wat de kosten, gemaakt door de slagers, betreft, deze zijn allang door de verbruikers betaald. De voorzitter bestrijdt dhr Dieleman en wijst er op, dat de wet nu eenmaal deze dingen eischt, en wij ons daaraan zullen moeten onderwerpen. Dhr C. Hamelink (S.D.) is er eveneens voor, dat het nu gebouwde slachthuis wordt gebruikt. Hij verbaast zich dat dhr Dieleman wil ageeren tegen de wet en de overheid. Dat is niet Antirevolutionair. Dhr C. van Kampen, A.R., is er ook voor dat het slachthuis wordt gebruikt en de wet wordt uitgevoerd, hoewel hij meent dat men er wel op terug zal komen. Dhr Verschelling is het eens met den heer Dieleman, ook huisslachting is zeer zindelijk. Bij Stemming over het voorstel van B. en W. blijkt, dat er 6 voor en 6 tegen zijn. Herstemming in de volgende vergadering. Vragen van den heer C. Hamelink in de vorige vergadering gesteld van den volgenden inhoud: I. Welke zijn de gronden waarop drie arbeiders in deze gemeente van steunver lening en werkverschaffing zijn uitge sloten voor onbepaald en tijd? II. Wijl dit schrijven was verzonden namens Z. E. den Minister onder wie de werkloozenzorg ressorteerde, op welke wijze is dezen Minister in kennis gesteld verwijderend, die haar gevoel voor net heid kwetste, „Jack, hoe ben je van plan straks terug te gaan?" „Bedford zal wel een plaatsje voor me hebben." „Laat vader dan met hem gaan. Ik wou zoo graag, dat je met mij meeging." Haar zonnig gezichtje was naar hem toegewend, haar lippen plooiden zich tot een glimlach. „Met jou meegaan?" herhaalde Jack zacht; doch het plotseling oplichten van zijn oogen werd plotseling gebluscht, toen zij voortging: „Weet je, ik wilde Brunette zoo graag eens rijden, maar vader denkt, dat hij me alleen een van zijn oude schapen kan toevertrouwen. Als hij nu met Dr Bedford gaat, dan kan ik het net mooi waarnemen." Rechtuit, vertelde ze precies, zooals het was maar Jack keek niet langer naar haar stralend gezichtje, doch staarde naar een haveloos winterkoninkje, dat zich te gast deed aan de zaadjes van een zonne bloem in den tuin hij zeide echter niets. „Het is al laat, Jack en ik heb al ge zegd, dat ze voor moeten rijden. Spreek nu even met vader af, dan kunnen we gaan." Haar metgezel keek strak voor zich uit, oogenschijnlijk onbewogen voor haar met gronden of feiten, welke tot die uit sluiting hebben geleid? LH. Welke zijn de redenen, waarom die arbeiders voor feiten, welke zich reeds op 22 Febr. 1933 zouden hebben voor gedaan, eerst op 2 Mei 1933 daarover werden ingelicht op in vraag I genoemde wijze, zonder dat zij in de gelegenheid waren geweest, daarover ook hunne lezing te geven? IV. Zijn B. en W. achteraf niet van meening, dat het toch niet aangaat ar beiders tot den bedelstaf of misschien nog erger te veroordeelen, zonder be hoorlijk hoor en wederhoor toe te passen? V. Zijn B. en W., gezien de uiterst zwakke gronden, waarop deze uitsluiting moet zijn gebaseerd niet van oordeel, dat deze uitsluiting onmiddellijk dient te wor den opgeheven. VI. Achten B. en W. voorts geen ter men aanwezig om deze mateloos en oogen schijnlijk ook onschuldig zwaar gestrafte gezinnen voor de geleden schade als ge volg dezer uitsluiting, behoorlijk en vol ledig schadeloos te stellen? Antwoord van B. en W. Vraag I. Wangedrag. II. Aan den Minister van Binnenl. Za ken is zonder eenige commentaar mede gedeeld hetgeen de L'Azote heeft bericht. HI. Dat die arbeiders eerst op 2 Mei bericht van hun uitsluiting hebben ge kregen is een gevolg van het feit, dat eerst op 15/16 Maart is komen vast te staan, dat zij bij' de L'Azote niet meer in aan merking 'kwamen. (Daarna heeft de steuncommiSsie die ge vallen besproken en besloten het advies van den Minister te vragen. Het antwoord van den Minister is 20 April ontvangen en op 28 April aan de Leden der Steuncommissie medegedeeld; daarna 'zijn belanghebbenden met de be slissing in kennis 'gesteld. B. en W. staan evenals de steuncom missie op het standpunt, dat het niet onze taak is om de juistheid van het door de L'Azote medegedeelde te onderzoeken. De bewijslast dat het zóó niet gebeurd is, rust op de betrokkenen, niet op de Steuncommissie. IV. Niet B. en W. of de Steuncommis- sie hebben die arbeiders veroordeeld, doch de Minister heeft hier in hoogste instantie een beslissing genomen. Dat die arbeiders niet in de gelegen heid zijn gesteld om hunne lezing van het gebeurde te geven, is niet juist. De aan gewezen weg daarvoor is via bun vak organisatie. V. Tegen opheffing van de uitsluiting bestaat 'bij B. en W. geen bezwaar. 'Dat zij daartoe onverwijld de noodige stappen beboeren te doen kunnen zij niet toestem men. De actie behoort in dit geval uit te gaan van de uitgeslotenen of door hun orga nisatie. Bij het betrokken Departement is ge vraagd de straf in te trekken, maar hier op is nog geen antwoord ontvangen. Dhr Hamelink '(S.D.) is niet tevreden met het gegeven antwoord. Hij' blijft van meening dat B. en W. hier zeer eenzijdig hebben gehandeld en wil gaarne dat voortaan behoorlijk hoor en wederhoor wordt toegepast. De voorzitter houdt vol, dat B. en W. de zaak objectief hebben meegedeeld aan den Minister, en nu alleen uitvoering ge ven aan het besluit. De voorzitter 'deelde mee, dat het raads lid A. Verschelling beeft bedankt als lid van het georganiseerd overleg. Alsnu wordt een verordening vastge steld op het gebruik van het slachthuis. Over de tarieven, welke B. en W. vast stellen: (f 1.50 voor het slachten, f 4.50 voor verkoop en f 1.25 voor het schoon maken van het lokaal) wordt breedvoerig gesproken. Dhr van Bendegem vindt het te duur. Dhr de Ruijter bestrijdt dit. Als de men schen in het slachthuis slachten, kunnen ze thuis het vleesCh verkoopen en kunnen ze de f 4.50 verkoopskosten sparen. Dhr Dieleman: En de 'hygiëne dan? Ook de heer Verschelling vindt het te duur. Dhr van Kampen zegt, de slagers zijn door de overheid gedwongen groote kos ten te maken. Het is dan ook volkomen gemotiveerd, dat de menschen, die wil len uitponden, gelijk behandeld worden. Dhr Iz. de Feijter (St. Geref.) wil ook opmerkingen. aKom, spreek nu met vader, Jack", drong ze nogmaals aan, dan kunnen we vertrekken." „Ik vrees, dat we heelemaal niet zullen vertrekken, Bab; het gaat niet aan om met ons tweetjes, die buitenwegen langs te trekken dat kun je met mij niet doen, noch met iemand anders." „Verleden week zijn we samen nog naar Burton geweest." „In de dogcart met Jim achterop." „Ik zie 't verschil niet in. Een groom is toch geen chaperone? Met wie zou ik dan moeten rijden, als ik het met jou niet mag doen? Ik dacht ze keek een weinig uit het veld geslagen voor zich, „dat ik je er een plezier mee deed." „Neen, we mogen geen enkele aanlei ding geven, dat er praatjes komen. De menschen babbelen toch al zooveel." „Laat ze babbelen, zoolang we niets ver keerds doen. Wees toch niet zoo kinder achtig, Jack, kom stap nu maar in en laat me je naar huis rijden." Doch Jack was er in dit geval nu eens niet de man naar, haar zin te doen. Hij had over verschillende dingen o.a. over gehoorzaamheid aan zijn ouders zijn eigen opvattingen, waarvan hij zich niet gauw lief afbrengen. Had Bab haar verzoek anders ingekleed, dan was er over te praten geweest, doch, toch reeds ge- De groote meerderheid van ons volk is nog wel overtuigd van de zegenrijke werking van ons constitutioneels parle mentaire stelsel. Maar de overgroote meerderheid van ons volk zal ook overtuigd zijn, dat met dit stelsel niet vereenigbaar is, wat wij nu zien gebeuren. Daar is een der hoogedelgestrenge heeren Roestam Effendi, een der Mosko- vitische afgevaardigden, die zich gisteren heeft aangemeld voor het ondergaan van gevangenisstraf wegens opruiing tegen het gezag, terwijl hij tegelijkertijd in staat van faillissement werd verklaard. En toch rustig Kamerlid blijft. Dat zoo iets mogelijk is, is een schande voor ons land. En het is d e manier om het parlemen taire stelsel, dat het toch al zwaar te ver antwoorden heeft, in miscrediet te bren gen. OPMERKER noodslachting doen betalen. Ook dhr Ha melink pleit het goed recht om voor het uitponden te laten betalen. Het voorstel van B. en W. 'kon echter geen meerderheid halen, het was ook nu weer 6 voor en 6 tegen. B. en W. vragen machtiging in het ver volg bouwgrond uit het uitbreidingsplan te verkoopen aan de verzoekers. Het is te las tig om te wachten tot het raadsvergade ring is. De heeren van Kampen en de Ruijter willen in de machtiging opgenomen zien, dat het alleen zal gelden voor woon- en winkelhuizen, voor andere zaken blijft machtiging van den raad noodig. B. en W. nemen dit over. Met algem. stemmen aan genomen. B. en W. stellen voor afwijzend te 'be schikken op het verzoek van de afdeeling Ter Neuzen en omstreken van den Ned. Bond van Koffiehuishouders enz. om wij ziging der personeele belasting. Aangezien de Personeele belasting een verteringsbelasting is, kunnen zij aanne men, dat de huurwaarde van de koffiehui zen enz. geschat is naar den omvang van het bedrijf, d.w.z. dus naar de verteringen die er worden gemaakt. Dat is geheel in overeenstemming met aard en doel dezer heffing. De houders van koffiehuizen enz. ondervinden den druk der tijden, doch dat geldt voor bijna alle andere bedrijven, waarvan het meerendeel de buitengewone lasten minder gemakkelijk op de klanten kan afwentelen. Een vergelijking van het economisch en maatschappelijk nut van het cafébedrijf met andere bedrijven valt bovendien in het nadeel van het eerstge noemde uit. Verder wordt voor het café bedrijf de concurrentie sterk beperkt door het maximum-stelsel en verkeert het min of meer in een monopolistische positie. Inwilliging van het verzoek zou ver hooging van de opcenten noodig maken. We kunnen het bedrag niet missen. De heeren van Kampen en de Ruijter vinden het argument van B. en W. dat ze het geld noodig hebben, erg zwak. De heeren zijn van oordeel, dat deze bedrijven meer dan andere zijn belast en willen het ver zoek niet zonder meer afwijzen. De raad gaat echter accoord met het prae-advies van B. en W. met 8 voor en 4 stemmen tegen. Voorstel tot aankoop van perceelen ten behoeve van de traverse in de gemeente. Met allen is het tot een oplossing ge komen, 'behalve met de wed. P. Haak, die van geen onderhandeling wil weten, onder welke vorm dan ook, zoodat daarvoor de noodige stappen zijn gedaan voor een onteigening. Het plan van uitvoering is daarmee en kele maanden verschoven. Daardoor mis- Ingezonden Mededeeling. irriteerd, was hij niet van zijn standpunt af te brengen. Toen mevrouw Fenwick dien avond laat haar dochter in haar kamer opzocht, zat Bab, half in slaap op een stoel, terwijl Rawle heur haar aan 't vlechten was. Ze beantwoordde den koelen groet van haar moeder met een slaperigen 'hoofdknik, waardoor de vlecht aan Rawles vingers ontgleed; mevrouw Fenwick ging echter niet zitten, toen Bab haar daartoe uit- noodigde. „Ik zie het al", sprak de dame onte vreden, u hebt met vader over mij ge babbeld. Vader had er geen lust in, met de Campbells in de landauer gewrongen te worden en hij wilde ook niet, dat ik met majoor E'lton Brunette naar huis reed; hij was er zelfs erg ontstemd over, toen hij 't gewaar werd. „Wat haal je je ook in vredesnaam in je hoofdl Je kent den man nauwlijlks." Bab speelde gedachteloos met haar vlecht, toen slaakte ze een zucht, die voor driekwart een geeuw was. „Ik ging met den majoor, omdat Jack niet mee wilde. Het prikkelt me altijd, als Jack zijn zin wil doordrijven; en hij is soms erg een zijdig, moeder. Maar het spijt me, dat vader er toch nog tusschen geplakt moest worden, ik had gedacht, dat Jack wel zou loopen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2