tand. eding. Kruiden Pillen D0NDERDAG 16 NOVEMBER 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND Staten-Generaal Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. ling van Dins- Bn Zeeuwsche balen Rijn- alen Rijhbur- n Rijnburgers n Rijnburgers I 1 sieren in het straat 3739 de volgende 3.15'6.75, ïvoex 100.000 a Pieternella, Son en Dina BERICHT. van 16 Nov.: wellicht toe- d, nevelig tot iinig of geen in temp era- ig 3 uur: Wortelboer, jm, verstop- i, maag- en den eetlust e spijsverte- n stoelgang, d, maag en enz. Kruiden 60 Wortelboer's r doos. ijgbaar. TEERDE STA- D zal op IVEMBER 1933 bdij te Middel- isteed: onderhouden langs den Pro- ggekerkeZou- :11e. an ten minste dag der aan- ng ter Provin- eeland te Mid- Hoofdingenieur ambtenaar van Vaterstaat, bei- ij dstip, zoolang ter Provinciale voor 1. dichtingen ligt ►vember 1933 af Hoofdingenieur den Technisch ad. Nov. 1933. NSCHRIJVING: ,nt: J. A. TRIMPE oetinge: itinge: DOODE OLME- ide tot 2.10 M.) chillende plaat- de Spoorlijn. TRIMPE BUR- je: etinge: N DOODE OL- (metende tot lande te Abbe- OUT in Jacht- Zandputje. ren in notitiën, le conditiën jgbaar zijn ten s VAN DISSEL inschrijvingen tot 23 Novem- 402 JAARGANG - No. vr Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Tclcfoonnummor 11. Postchèquo en Girorekening 44155. Bijkantoor Middelburg, Lango Burg. Telcf. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f 0,20. Losse nummers 5 cent. Advcrtcntiön 30 cent per regel. Ingezonden mcdedeelingen 60 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. TWEEDE KAMER. Het algemeen begrootingsdebat geëindigd. De Ministers aan het woord. De Tweede Kamer, die Woensdagmor gen tot bij half vier door-vergaderde men moet niet vragen hoeveel leden toen nog aanwezig waren 1 heeft giste ren het algemeene begrootingsdebat ge ëindigd. Nadat nog de heeren DeGeer, F1 e s- kens en De Visser het woord had den gevoerd, kreeg de Regeering gelegen heid om te antwoorden. Minister Dr Golijn verklaarde, niet diep te zullen ingaan op de gemaak te opmerkingen. Verwijten zijn o.a. ge daan aan vroegere leden van de Kamer, thans leden van het Kabinet, die daarop bij dit hoofdstuk niet kunnen antwoorden. Zij krijgen er later wel gelegenheid voor. Spr. constateert verschil van inzicht tusschen den heer Aalberse en hem inza ke de nieuwe stroomingen in de samen leving. Uiteenloopende meeningen zijn ge lanceerd nopens het begrip „corporatieve staat". De R. K. fractie werkt aan een concretiseering van dat begrip. Spr ziet het resultaat daarvan met belangstelling tegemoet. Het Kabinet bepaalt zich voors hands tot art. 194 van de Grondwet en de Bedrijfsradenwet. Vier jaar is niet zoo heel veel, vooral niet als men te vechten heeft voor lijfsbehoud, met den rug tegen den muur. Het standpunt van de regeering inzake de N a t.-S o c. beweging is niet vol strekt afwijzend tegenover de suggesties van de Kamer; spr. herhaalt wat hij1 daar over in eersten termijn gezegd heeft. De regeering mag zich niet schuldig maken aan het bezigen van de methode, welke zij in deze beweging juist veroordeelt: het subjectivisme. Doch de regeering zal scherp toezien, en als het juist is, dat een circulaire, welke Spr. voor zich heeft, van de N. S. B. afkomstig is, zaldat een reden voor de Regeering kunnen zijn haar houding te w ij z i g e n. Inzake de houding van de regeering ten opzichte van de S. D. A. P. en N. V. V. zegt spr., dat de Soc.-Dem. zich kenmerkt door groote tweeslachtigheid. Eerst had men de dappere ongehoor zaamheid-periode, toen een verbetering, toen het incident van de Zeven Provin ciën, daarop het herzieningsrapport, en gisteren de rede van den heer Albarda, waarin revolutionaire en reformatorische klanken voorkwamen. Spr. citeert verder de resolutie van die S. A. I. en de I. E. B. te Parijs en vraagt wat de houding van de S. D. A. P. daar tegenover is. In deze resolutie wordt n.l. de algemeene werkstaking als het laatste middel bij mobilisatie aanbevolen. Spr. kan niet ingaan op het verzoek van den heer Joekes, om bij Defensie elk geval individueel te onderzoeken. De heer Albarda zei, dat de minister van Defensie niet gerechtigd was tot ze kere maatregelen, welke de Ministerraad had moeten nemen. De Ministerraad ech ter heeft deze maatregelen genomen en de Minister van Defensie is namens hem op getreden. Dat de maatregelen niet gelden voor de Vrijz. Dem. en andere dergelijke partijen komt, omdat die nooit hebben verklaard een mobilisatie te zullen be moeilijken. Den heer Aalberse antwoordt spr., dat wat ten aanzien van een rijks-kinderfonds in 1922 en 1923 niet mogelijk was, nu heelemaal niet gaat. Met den Minister van Economische Zaken zal spr. overleg ple gen over het denkbeeld-Aalberse nopens bindendverklaring in verband met de be staande bedrijfsfondsen. Met den heer De Geer verbaast spr. zich, dat men t.o.v. een wettelijke verla ging van hypotheekrenten zoo lichtvaardig wil ingrijpen in civielrechte lijke verhoudingen. Waarom alleen hypo theekrenten? Waarom alle hypotheek renten? Waarom alleen voor de land- en tuinbouw, terwijl andere bedrijven in even groote moeilijkheden verkeeren? Neemt de regeering maatregelen, die andere volksgroepen dan de geholpene in moei lijkheden brengt, dan staan die andere volksgroepen dadelijk voor de deur van den Minister van Financien. Maar bij de ontworpen regeling voor het executierecih t__zal de regee ring overwegen, of het mogelijk is, om in zeer speciale gevallen onredelijk hooge hypotheekrenten door den rechter te doen reduceeren. Een belofte is dit niet. Alleen een toezegging van onderzoek. Men wenscht een beperking van de cumulatie. Voor de bezuiniging be- teekent dit weinig. Maar de regeering be seft de psychologische werking vein de cumulatie. Vandaar het toegezegde wets ontwerp. Jegens den heer Bierema merkt Spr. op, dat de export van ons land voor drie kwart gaat naar België, Frankrijk Duitsohland en Engeland, en dat de drie eerste landen alle goudlanden zijn. Dit be denke men bij de beoordeeling van het devaluatie-denkbeeld. Den beer De Geer antwoordt spr., dat onze bevolking absoluut behoefte heeft aan grondgebied om daarop en daarvan te leven. Dit in verband met de kwestie der droogmaking der Zuiderzee. De heeren Kersten en Lingbeek verlan gen van de regeering een toepassing van de beginselen der hervormers, zooals zij die opvatten. De samenstelling der Kamer bewijst, dat er ook goede protestanten zijn, die een andere opvatting hebben van die beginselen. Overigens is een debat over deze zaak onvruchtbaar. Bovendien zal de regeering geen meerderheid vinden voor een staatsbestel krachtens art. 36 der geloofsbelijdenis, zooals de heeren Kersten en Lingbeek dit opvatten. De regeering beschouwt zich voorts als hoed- eter van de Grondwet en wil alleen ge bruik maken van haar bevoegdheden bin nen de Grondwet, zij dit dan ook uit puttend. Nog eenmaal wil spr. den heer Kersten zeggen, dat, wat deze wil, naar den chaos leidt. Hij wil geen verzekeringswetgeving, maar ook geen hoogere belastingen om de zwakken te beschèrmen. Hij vindt de crisismaatregelen ook verkeerd, maar wat moet er dan gebeuren? Het optreden van den heer Kersten is in menig opzicht te vergelijken met dat der communisten. Het is even destructief. Volgens den heer Ker sten behooren anti-revolutionairen, katho lieken en S. D. A. P. in de Kamer niet thuis. Krijgt de heer Kersten de macht, dan zouden allen geestelijk moeten wor den gelijkgeschakeld. Spr. dankt de Kamer voor het welwil lende debat. Het kabinet wil en zal zich met inspanning van al zijn krachten ge ven om het volk door deze moeilijke tij den zoo goed mogelijk heen te helpen. De Mini ster van Financien de heer Oud, zet jegens den heer Wes- terman uiteen, dat 't bewerkstelligen van een algemeene versobering niet zulk een eenvoudig werk is als deze meent. Wat betreft het beroep op de geldmarkt noodig om de groote werken te kunnen fi nancieren, dit beroep zal gedaan kunnen worden, als men het vertrouwen heeft, dat de begrooting sluitend zal worden ge maakt tengevolge van het door de regee ring gevoerde beleid en de maatregelen, die nog genomen zullen worden. De heer Albarda meent, dat wij ook voor de crisisuiitgaven kunnen leeneni maar dit is niet te aanvaarden, gezien de volstrekte onzekerheid waarin wij voor de naaste toekomst staan. Een heffing ineens zou voorts onder de tegenwoordige omstandigheden niets minder dan een ramp voor het eco nomisch leven beteekenen. De heer Schouten wenschte een indivl- dualiseering bij de werkloosheidsuitkee- ring aan de gemeenten, maar er scheiden ons nog maar enkele weken van 1934. En er is van den minister van Binn. Za ken aan de gemeenten een rondschrijven uitgegaan, waarin haar algemeene aanwij zingen zijn gegeven. Het zou niet aan gaan, daarin nu veranderingen aan te brengen. Wat betreft het Staatspensioen, de grondslag van het Kabinet van deze periode is, dat de beginselstrijd blijft rus ten. En als in dezen tijd het kabinet de verzekeringswetgeving behoudt en af braak voorkomt, is dit reeds een verdien ste. Inzake de salarissen verklaart spr. nog dat er een verlaging van 10 pet. zal zijn met gelijktijdige verlaging van den pensi oengrondslag en dat er een bijzondere re geling zal zijn voor ongehuwden, wier maximum-salaris 10 pet. beneden dat der gehuwden blijft. Die extra-korting voor on gehuwden brengt één millioen op. Den heer Fleskens antwoordt spr., dat hij de tijdelijke opcenten op den suiker -a c o ij n s zal afschaffen, zoodra het mo gelijk is. Men heeft gevraagd, of verlaging van het recht op thee niet vooraf be hoorde te gaan aan verlaging voor suiker. Verlaging van de thee kan bij de techni sche herziening plaats vinden. En voorts hoopt spr., dat de technische herziening zooveel zal opleveren, dat de tijdelijke op centen op den suikeraccijns kunnen af geschaft worden. Dé algemeene beraadslagingen over de rijksbegrooting worden gesloten. De Kamer neemt zonder hoofdelijke stemming aan de hoofdstukken I, n, VII A en XH en de wet op de middelen, met aanteekening, dat de communisten en de heer Sneevliet (r.-s.) tegen zijn. De crisis te GenÈve. In de kringen der ontwapeningsconfe rentie heerscht een gedrukte stemming. De vice-voorzitter der conferentie, Poli- tis, maakte bekend, dat hij Genève zou verlaten, om naar Parijs, waar hij, zooals men weet, Grieksch gezant is, terug te keeren. „Daar verscheidene mogendheden, met name Italië en Engeland, geen verant woordelijke persoonlijkheden ter ontwape ningsconferentie hebben achtergelaten is het mij", aldus Politis, „onmogelijk, mijn taak als rapporteur voor de veiligheids- kwesties, welke overleg nopens verschei den ingewikkelde vraagstukken eischen naar behooren te vervullen." De andere gedelegeerden zijn gisteren in het bureau van den voorzitter bij een gekomen, om overleg te plegen, waar na zij besloten, den voorzitter te verzoe ken, tot de regeeringen van de in het bu reau vertegenwoordigde mogendheden een schrijven te richten, waarin op de kritieke situatie te Genève gewezen wordt en wordt medegedeeld, dat de rapporteurs de hun opgelegde taak niet meer vervul len kunnen, tenzij de delegatieleiders of hun gevolmachtigden naar Genève terug- keeren. In conferentiekringen neemt men aan, dat, tenzij de situatie zich spoedig wij zigt, de arbeid der ontwapeningsconferen tie voor langen tijd zal worden verdaagd. Wijzigingen in de Amerikaansche regeering. Een overwinning der inflationisten? Het Witte Huis maakt bekend, dat de staatssecretaris van Financiën, Woodin, ontslag heeft genomen. Voorts heeft on derstaatssecretaris Dean Acheston ont slag aangevraagd. Met de waarneming der werkzaamhe den van het departement van financiën heeft Roosevelt belast Henry Morgenthau die tot nu toe de leiding heeft gehad van de afdeeling landbouw. In het Witte Huis wordt het ontslag van Woodin gemotiveerd met diens keel ziekte. Wallstreet beschouwt echter het aftre den van Acheston als een slag voor de conservatieve bankierspolitiek en als een concessie aan de voorstanders van infla tie. Uit een nader bericht blijkt, dat Woo din geen ontslag heeft genomen, maar voor onbepaalden tijd met verlof gaat. Talrijke kringen zijn van meening, dat de „afwezigheid voor onbepaalden tijd" van Woodin een voorwendsel is van de zijde van Roosevelt, die nu de ware mees ter van de schatkist wordt. Het is niet waarschijnlijk, dat Morgenthau ernstig weerstand zal bieden aan de financieele plannen van Roosevelt en de afwezigheid van Woodin, dat is het algemeene gevoe len. zet de deur wijd open voor de ope ning van een krachtiger campagne door de inflationisten. Hevige storm op de Noordzee. Een hevige storm heeft in den nacht op Woensdag en Woensdagochtend bo ven de Noordzee en het Kanaal gewoed. Het van New Foundland terugkeerende Engelsche vrachtschip Saxilby, dat 3600 ton meet, geraakte in nood en moest door de 27 koppen tellende bemanning worden verlaten. Er werden noodseinen uitgezon den. Tal van Amerikaansche, Nederland- sche en Engelsche schepen, o.m. de Be- rengaria, zijn ter assistentie in de buurt. Een tweede Engelsch stoomschip, de St. Quentin, 3500 ton metende, verkeert even eens in nood ten gevolge van een defect aan het roer. Twee Engelsche visschersschepen zijn tijdens den storm gezonken na botsingen met andere schepen. In Leide gevallen konden de opvarenden worden gered. De toestand in Barcelona uiterst gespannen. Te Barcelona zijn alle winkels gesloten als gevolg van de staking der winkelbe dienden. Een laatste poging van de ge meentelijke autoriteiten om het conflict bij te leggen, is mislukt. Ook het kantoorpersoneel van de win kelbedrijven is in staking gegaan. Naar schatting zijn 90.000 personen bij de staking betrokken. De toestand wordt als zeer ernstig be schouwd en de autoriteiten hebben spe ciale maatregelen genomen om iedere po ging tot onlusten terstond den kop in te drukken. De troepen staan in de kazernes gereed tot uitrukken. De erkenning van Rusland door Amerika. Er begint in de Vereen. Staten verzet te komen tegen de erkenning van Sovjet Rusland, welk verzet voornamelijk staat onder leiding van Fish, afgevaardigde van New York en van de z.g. Amerikaan sche Alliantie, bestaande uit 1500 patri ottische groepen, die strijd voeren te gen het communisme. Hersey, de voor zitter der alliantie, voormalig majoor-ge neraal, heeft het openen van een campag ne tegen de erkenning van Sovjet Rusland aangekondigd, welke campagne zal wor den gehouden door wekelijksche radio redevoeringen met het doel de publieke opinie te bewerken om zoodoende ratifi catie door den Senaat van een erkenning van Sovjet-Rusland te voorkomen. Volgens (den secretaris der alliantie zijn duizenden protesten reeds naar het Witte Huis gezonden, doch tot dusverre heeft de regeering er nog geen aandacht aan gewijd. Steun voor de Belgische scheepvaart De Belgische ministerraad zal zich Donderdag zeer waarschijnlijk bezighou den met de bespreking van een wensch aangenomen door den Hoogen Raad voor de zeescheepvaart, waarbij van de regeering wordt verwacht, dat zij een „scheepvaartfonds" zal oprichten met het doel de Belgische reederijen te helpen de zeer ernstige moeilijkheden, waarin zij thans verkeeren, te boven te komen. Ook wil hetzelfde lichaam steun zien verlee- nen aan de zeevisscherij en de binnen scheepvaart. De gelden voor dit fonds zouden worden verkregen door heffing van een opeent op de bestaande invoer en statistiekrechten. Naar raming zou al dus 130160 millioen francs kunnen bij eengebracht worden. Korte Berichten. Terwijl New-York geteisterd wordt door een hevigen sneeuwstorm, smelt de bevolking van Californië weg in een hitte golf, welke al twee dooden heeft geëischt In een verblindende sneeuwjacht zijn tweo stoomschepen op het Eriemeer op do kust gedreven en een schip op 't Michi- ganmeer heeft hetzelfde lot ondergaan. Met 175 tegen 118 stemmen heeft de Fransche Senaat een voorstel verwor pen om het wetsontwerp tot toekenning van kiesrecht aan vrouwen op de agenda te plaatsen. Gemeld wordt, dat Lindbergh aan den consul der Vereenigde Staten te Vigo zou hebben verklaard, van plan te zijn zonder tusschenlanding van Lissabon naar New York te vliegen. Volgens den berichtgever in de Daily Telegraph zal Amerika in het begin van 1937 een sterkere vloot bezitten dan welke natie ook, met een tonneninhoud van een kwart millioen, met de modernste slag schepen, het grootste personeel en de grootste marine-luchtvloot. Het verluidt, dat Litwinoff op grond van de nieuwe instructies, die hij uit Moskou heeft ontvangen, thans bereid is de bestaande kwesties te regelen voor de erkenning van de sovjet-unie door de Vereenigde Staten. Opheffing rechtbanken en kanton gerechten. De Eerste Kamer heeft gistermiddag behandeld het wetsontwerp tot nieuwe vaststelling van het rechtsgebied en de zetels der rechtbanken en kantongerech ten, behoorende tot de gerechtshoven te Den Bosch, Arnhem, Den Haag, Amster dam en Leeuwarden. Alleen de heeren mr Van Sasse van IJsselt (r.-k.) en mr Smeenge (v.b.) lieten bezwaren hooren. In zijn antwoord ver klaarde de minister van Justitie, mr Van Schaik, dat ook hem de nieuwe toestand niet ideaal voorkwam, doch de nood der schatkist doet over de bezwaren heenstap pen. In totaal wordt f 337.000 bezuinigd, waarmede de staat weer andere nuttige uitgaven kan doen. Het wetsontwerp werd z.h.st. goedge keurd. Instelling van een verkeersfonds. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de Suppletoire Wa- terstaatsbegrooting 1932 zegt de minister, dat ten aanzien van den ongunstigen fi- nancieelen toestand van het spoorwegbe drijf moet worden bedacht, dat deze in zeer groote mate moet worden toegeschre ven aan de algemeene economische ont wrichting en de aaaraan verknochte con- tingenteeringen, invoerrechten enz. Daar naast echter heeft het al te vrij gelaten ïnotorverkeer schadelijken invloed. Dat het spoorwegbedrijf wel op verweer was bedacht, blijkt uit de oprichting van A. T. O. en ettelijke andere maatregelen. Een wetsontwerp tot instelling van een Verkeersfonds, waarin nadere voorschrif ten omtrent de wegenbelasting zijn be grepen, zal binnenkort worden ingediend. Toenemend aantal werkloozen. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat de werkloos heid onder de 600.000 leden van ingevolge Binnenland. Teeltbeperking in den tuinbouw. De algemeene begTootingsdebatten in de Tweede Kamer beëindigd. Toenemend aantal werkloozen. Wijziging Ambtenarenwet door de Eerste Kamer aangenomen. Buitenland. Storm op de Noordzee. Wijzigingen in de Amerikaansche regee ring. De crisis te Genève. Ingezonden Mededeeling. VOOR UW JONGENS Moderne Ulsterjassen f4.75, f5.50, f7.50, f8.75. Marinejekkertjes f3.25, f4.75, f5.50. J. H00FTMAN, Vlasmarkt, Middelburg. het Werkloosheidsbesluit 1917 gesubsidi eerde vereenigingen in de week van 23 t/m 28 October heeft bedragen 24.8 pet. In de overeenkomstige week van het jaar 1932 bedroeg de werkloosheid 26.8 pet. Sinds het laatst van Augustus, toen de werkloosheid 23.6 pet. bedroeg, is zij me». 1.2 pet. gestegen. Deze stijging is minder dan in normale tijdsomstandigheden in dit gedeelte van het jaar gewoonlijk vali waar te nemen. Bij 1060 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 28 October 1933 in totaal 323.067 werkzoekenden inge schreven, waaronder 307.334 mannen. In totaal waren werkloos 298.298 personen, waaronder 287.615 mannen. Het totaal aantal werkzoekenden is se dert 14 October 1933 toegenomen met 6933, het aantal werkloozen met 6904. Een onbehoorlijke uitlating van den heer Vliegen. Het Eerste Kamerlid van der Hoeven heeft den minister van buitenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van het artikel in „Het Volk", waarin de heer Vliegen mededeelingen doet omtrent de wijze, waarop hij opnieuw lid is ge worden van de Nederlandsche delegatie te Genève op de Ontwapeningsconferen tie? 2. Is het juist, dat de minister den heer Vliegen heeft uitgenoodigd? 3. Zoo ja, is de minister dan bereid de motieven mede te deelen, die hem bewo gen hebben, op een gewezen lid der dele gatie, die bedankt had, omdat hij bezwar- ren had tegen het gebruik van bommen bij de onderdrukking van de muiterij op De Zeven Provinciën, dezen aandrang uit te oefenen? 4. Is de minister na het bewuste Volk artikel, waarin de heer Vliegen dezen stap van Zijn Excellentie „een klap in het gezicht van Mr Deckers" noemt in ver band met het beleid van den minister van defensie inzake de Sociaal-Democratische Arbeiderspartij, nóg van meening, dat het landsbelang door het opnieuw zitting ne men van den heer Vliegen in de Neder landsche delegatie is gediend? 5. Is de minister bereid mede te deelen of de door hem op dhr Vliegen uitge- oefenden aandrang na overleg met den minister van defensie heeft plaats ge grepen? DE VERHOUDING NEDERLAND- BELG IE. De Tweede Kamer heeft gisteren een aanvang gemaakt met de behandeling van de begrooting van buitenlandsche za ken. Daarbiji is uit den aard der zaak ook de verhouding met België ter sprake geko men. De heer Bongaerts wees er op, dat een volkomen gave verhouding tusschen België en Nederland van groot belang is, en een nieuw verdrag gunstig zal zijn voor den internationalen toestand in Eu ropa. Spr. betoogde, dat België zich tegen over Nederland verplicht heeft, neutraal te zijn en dat de mogendheden zich tegen over Nederland hebben verplicht, Bel- gië's neutraliteit te garandeeren, Neder land heeft ten deze slechts rechten, geen plichten. De minister concludeert in de memorie van antwoord, dat België's neu traliteit is vervallen, maar spr. zet daar bij twee vraagteekens. Tegenover Neder land immers zal de neutraliteit eerst ver vallen zijn, als de twee verdragen, waarin Nederland partij is, zullen zijn herzien Dan zal Nederland ook voor zajn recht in zake België's neutraliteit wat anders in de plaats hebben gekregen. Spr. stelde voorts in het licht, dat het kweeken van een goede sfeer met buur- volken van veel grootere beteekenis is dan het sluiten van een verdrag. Niet on waarschijnlijk zal het kweek9n van zoo danige sfeer het voornaamste doel zijn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1