ISCHIAS f Ml ooj V Kerknieuws. ,D2 piJÜ Predikbeurten. Gemengd Nieuws Rechtzaken T Uit de Provincie A. C. va bekwaai Aqu ten aan de belaatingcapaciteit van de ge meente. Daartoe zou de opbrengst per ïn- viuer van de voornaamste, aan de ge meenten ten goede komende, belastingen, ïmuon deze werden geheven volgens het uuteiijk maximum, worden beren end. D-aruy zouden de werkelijke winsten van ue eieutriciteits-, gas- en waterleidingbe drijven, eveneens in een bedrag per in woner uitgeuruat woruen opgeteld. l>e som van deze beide bedragen zou worden vergeleden met het algemeene ge middelde van ueze belastingopbrengsten en winsten per inwoner van het rijk. Vol gens een in ait.Kel 1 opgenomen, oploo- pende schaal zou nu op de uitkeeringen uit het geweenielonUs een percentage van 026 pet. woruen gekort, naarmate de „draagkracht" van ue gemeenten, tegen over bet rijksgemiddelue, van zeer laag tot zeer hoog zou zijn. Door de regeering zijn hierin ingrij pende wijzigingen aangebracht. In de eerste plaats wordt de maatstaf van de bedrijfswinsten geschrapt, zoodat de draagkracht alleen wordt gemeten aan de „beiastingcapaciteit". Voorts zal de vermindering van de uitkeering voor de gemeenten, die volgens de wet niet het formule-bedrag maar een gelimiteerd be drag uit het gemeentefonds ontvangen, worden berekend van het formulebedrag en niet van het gelimiteerde bedrag. Dit beteekent dat de werkelijke vermindering van de uitkeering voor. de z.g. limiet-ge meenten in elk geval lager zal zijn dan bij handhaving van het oorspronkelijke ontwerp het geval geweest zou zijn. Een berekening heeft doen zien, dat de korting, bij weglating van de bedrijfs winsten uit den draagkrachtfactor en niet inachtneming van de voorgestelde bepa lingen ten aanzien van de gelimiteerde gemeenten, en bij handhaving van de schaal volgens het oorspronkelijke wets ontwerp, een verlaging van uitgaven van het gemeentefonds zou opleveren van f 10.800.000. Bij1 het opmaken van het dekkingsplan der Rijksbegrooting voor 1934 is aangenomen, dat uit deze korting een bedrag van f 13.000.000 zou komen. Een teruggang uit dezen hoofde met f 2.200.000 kan zeker niet ten volle door het rijksbudget worden gedragen. De re geering heeft daarom in de kortings- jschaal eenige wijzigingen moeten aan brengen in dezen zin, dat zij het aantal groepen, waarin de gemeenten in het wetsontwerp waren ingedeeld, heeft ge bracht van 9 op 17, terwijl zij de progres sie in deze schaal iets langzamer laat op- loopen dan zij aanvankelijk had voor gesteld. Het laagste en het hoogste per centage zijn daarbij ongewijzigd gelaten. Uit deze wijzigingen in de percentages van vermindering verwacht de regeering een verhooging van het bedrag der kor ting met rond f 500.000, waardoor de hiervoor vermelde teruggang van f 2.200.000 wordt beperkt tot f 1.700.000. Hoewel noode meent de regeering dit of fer aan de beoogde verbetering van het wetsontwerp te moeten brengen. Aan genomen mag dus worden, dat de uit gaven van het gemeentefonds by aanne ming van dit gewijzigd ontwerp worden verminderd met f 11.300.000, waartegen over dan nog staat het nadeel, dat voort spruit uit de intrekking der Kortingswet 1932, ten beloope van f400.000, zoodat per resto het nadeelig slot van het ge meentefonds dienst 19341935, wordt verminderd met f 10.000.000, waardoor het rijksbudget 1934 uiteindelijk met twee derde gedeelten van dit bedrag of met rond f 7.250.000 wordt verlicht, zijinde f 1.150.000 minder dan waarop bij de sa menstelling der Rijksbegrooting 1934 was gerekend. De prijzen van hel Crisis-Comité. De hoofdprijs van de door het Natio naal Crisis Lomité op 3 Oct. 1.1. uitge schreven prysvraag is gewonnen door den heer G. Jf. J o n g e p i e r, em ployé der N.V. Bataafsche Import Mij. te Terneuzen. De prijs bestaat uit een auto. De Telegr. had een onderhoud met den gelukkigen winnaar. Deze zei: Maandag j.l. kwam de burgemeester, de heer J. Huizinga, die voorzitter van de afd. Terneuzen van het Nationaal Cri sis-Comité is, bij mij om mij mede te dee- len, dat ik den hoofdprijs gewonnen had. Ik was zelf niet thuis, maar 's avonds vertelde mijn vrouw mij met een van ge luk stralend gezicht, dat ik de auto ge wonnen had. U kunt zich mijn blijdschap voorstellen. Zooals velen heb ik ook mee gedaan aan de prijsvraag en het typische van het geval is, dat toen ik mijn oplos sing vergeleek met die van een vijftal an dere personen hier op kantoor, die van mij niet hetzelfde was. Ik liet mij echtei niet van mijn stuk brengen en stuurde de oplossing ongecorrigeerd in. U kunt zich indenken, dat ik blij ben aldus gehandeld te hebben, voegde hij er lachend aan toe. Tot de verdere gelukkigen in Zeeland behooren: mej. C. Verhage, Domburg, een Aquarel „Sprokkelaars", G. Koppenol. J. Meert, Vlissingen, Camera Zeiss Ikon. Voorts: P. A. E. Schrijver, Goes; W. B. M. den Boer, Zierikzee; Dr J. D. Schmidt, Kapelle; Mr J. de Visser, Middelburg; mej. C. M. Baan, Vlissingen; mevr. van Breda, Colijnsplaat; P. van Roon, Mid delburg; W. H. van HegchelenDe Wil de, Tholen; Mevr. H. C. Ghijsen, Middel burg; A. van Gorsel Bierens, Rilland- Bath; C. Roose, Brigdamme, St. Laurens; Mej. H. C. Ghijsen, Middelburg; A. A. van der Veur, Middelburg; Mej. Witter- mans, Zierikzee; Mevr. A. E. Pilaar- Kolft, Middelburg j Mej. L. Blaa», Nieuw en St.-Joosland; L. C. van der Weel, O.- en W.-Souburg; J. H. C. Kakebeeke, Kloe- tinge; H. D. Trimpe, Schore; H. Bongert- man te Zierikzee; K. NieuwenhuiseRin- kes, Kruiningen; I. J. Noordhoek, Wol- phaartsdijk; G. Gerritsen—Kroes, Zierik zee; A. M. Brouwer, Koudekerke; G. Vis- scher, Vlissingen; J. de Jager, Schore; C. van der Vliet, Zierikzee; Dr C. Griep, Heinkenszand; Louis Heymans, Middel burg; A. Verhage, Kruiningen; J. Kouse maker, Middelburg; A. C. van de Broecke, Wilhelminadorp bij Goes; C. W. Verton, Zierikzee; J. J. M. Harte, Terneuzen; J. N. de Vlieger, Breskens. De teelt van sichoreipeen op Noord-Beveland. De teelt van sichoreipeen, welke een paar jaar geleden op Noord-Beveland eenige toekomst be loofde, schijnt niet aan de verwachtingen te voldoen. Er is dit jaar op Noord-Beve land dan ook maar circa 30 gemeten van het product uitgezaaid en geoogst. De sichoreifabriek te Geersdijk is verleden week voor dit seizoen weer in werking gesteld. Verleden jaar werden massa's aardappels gedroogd om als veevoeder ge bruikt te worden, doch nadien heeft de fabriek volkomen stil gestaan. Nu er zoo weinig sichoreipeen geoogst worden, zal de fabriek circa vijf a zes weken draaien. Veel personeel werkt er niet dn de fabriek. Het zijn slechts 5 of 6 arbeiders. Hooger dan ooit te voren is het aantal aangeslotenen bij de Goessche Radio Centrale. Thans slechts f 10 aan sluitkosten. (Adv.) Goes. Gisteren vergaderde in de Prins van Oranje de vereeniging „Het Groene Kruis". Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 534 leden telt. Dat de ver- plegingsartikelen in goeden staat ver- keeren en daarnaar gewoonlijk een goede vraag is. Aanvulling van den voorraad artikelen had plaats. Evenals vorige jaren werd ook dit jaar een zwak kind voor rekening der ver eeniging gedurende 5 weken verpleegd in de vacantiekolonie te Heelsum, waar voor betaald werd f 50.70. Ook werd aan de Vereeniging voor verpleging van T.B.C.-patiënten f50 gegeven. Aan de Centrale Vereeniging voor Kinderuitzen ding naar buiten f25, aan de Vereen. Harcli Hulst te Den Dolder voor zwakke vrouwen of meisjes f 10.68 (van die ver een. genieten de Groene Kruisleden 50 reductie) en aan het Zeehospitium Zonneveld te Oostkapelle f5. De rekening sloot met een batig slot van f260 bij een ontvangst van ruim f 1000. Verder werd Dr Snoek, die periodiek als bestuurslid aftrad, herkozen. Nog werd besloten deel te nemen in de ga rantie, die aan den heer Krijger werd gegeven voor het in werking houden van een ziekenauto, waarvoor verschillen de Groene Kruisvereenigingen een bij drage geven, waarvoor dan de leden van die afdeelingen hun zieken vervoerd krijgen voor de helft van den prijs, die anderen hebben te betalen. De jaarreke ning werd goedgekeurd. Na afloop van deze zakelijke vergade ring werd in de achterzaal een film ver toond van de Zuid-Holl. Provinciale Ver eeniging. Deze film gaf in 6 afdeelingen zeer veel leerrijks te zien, o.a. werd ver toond de primitieve wijze van ziekenbe- handeling, die dikwijls onoordeelkundig is, waardoor meer pijn wordt geleden dan noodig zou geweest zijn, waartegenover op het doek werd gebracht de meer mo derne behandeling van breuken en kwetsuren, waaraan de Groene Kruis-ver- eenigingen zooveel hebben medegewerkt. Vooral was in dit opzicht belangrijk werk gedaan in Zuid-Holland. Ook in Limburg en meer andere provinciën van ons land waarbij de naam van wijlen Ds Flei scher, Doopsgezind predikant, als de stichter der Groene Kruis-vereeniging mag worden genoemd. Ten slotte kregen wij op het doek te zien de vroegere manier van bakeren, waarbij de z.g. tuut onmisbaar scheen, terwijl de baby's waren ingepakt of ze naar de Noordpool moesten reizen. Hier tegenover werd ook vertoond de Groene Kruiszuster, die onder deskundige leiding onderwezen was in Kraamvrouwenver- pleging en Kinderverzorging. Na afloop nam de voorzitter het woord en dankte hen, die gekomen waren, voor de opkomst. Spr. maakte tevens hier ge bruik van om in 't kort de ruim 30-jarige geschiedenis dezer vereeniging te rele- veeren. De vereeniging is opgericht 15 Mei 1902, met aan het hoofd den heer v. d. Bilt La Motthe, die als voorzitter gekozen werd, met de heeren doctoren Goeman, Coenen en Lasonder en den heer Jhr Lewe van Neijestein als secre taris-penningmeester, die deze functie al die jaren onafgebroken met groote ambi tie en accuratesse heeft vedvuld, terwijl de 4 andere heeren successievelijk door den dood zijn ontvallen. Het tegenwoor dige bestuur bestaat nu uit de heeren L. Duvekot Cz., voorzitter, Dr H. Snoek, die de functie van magazijnmeester waar neemt om verplegingsartikelen uit te geven, Dr Looijen, de heer S. A. Leopold en Jhr Lewe van Nijestein, secretaris penningmeester. De voorzitter beveelt de belangen der vereeniging nog bizonder aan de aan wezigen aan en verzoekt om, als er nog niet-leden mochten aanwezig zijn, zich als zoodanig op te geven. Kapelle, De vereeniging van oud-leer lingen van den tuinbouwcursus alhier kwam in vergadering bijeen onder voor zitterschap van dhr W. Glas. De voorzitter deelde mede, dat de Rijks- tuinbouwconsulent Ir A. W. v. d. Plas- sche in December voor de vereeniging op hoopt te treden met het onderwerp: „In welke richting moet zich de fruitteelt ont wikkelen?" Ook zijn door het bestuur pogingen in het werk gesteld om een cursus in motor kennis te laten geven, vooral met het oog op het gebruik van motoren op tuinbouw gebied. Staande de vergadering gaven zich 18 personen op om dezen cursus te vol gen. De voorzitter brengt verslag uit van de gehouden Commissievergadering van Oudleerlingen te Goes gehouden. Als vraagpunten ter bespreking op de verschillende vereenigingen werden opge geven: 1. Of spreeuwen en merels nuttige vogels zijn voor den tuinbouw. II. Wat mag men verwachten van de nieuwe inzichten op het gebied van snoei en; wat zal geschieden ter begunstiging van groei en vruchtbaarheid. Een belangrijk punt op de agenda was: zal men in 1934 een tentoonstelling hou den? Deze vraag werd bevestigend beant woord. Stemmen ging op voor een Provinciale tentoonstelling. Het bestuur stelt zich voor tijdig met ijver aan den gang te gaan Het laatste punt der agenda was de voordracht van den voorzitter over: „Vruchtbaarheid en snoei". Na een leerzame bespreking en beant woording van enkele practische vragen volgde sluiting. Oostkanelle. Donderdagavond hield de afd. van de Jongeren G. B. T. B. een open bare vergadering. Een 50-tal personen waren aanwezig. Door Ir van Steenbergen van het Landbouwkundig Bureau Breda, werd een voordracht gehouden over de winning en het gebruik van kali-mest stoffen. Spr. verduidelijkte zijn voordracht met enkele films. Serooskerke (W.). Gisteren vergader de de Chr. Jongeren Boeren- en Tuin dersorganisatie onder leiding van dhr J. Wattel. Dhr A. Versluijs van Gapinge sprak over Boekhouding in Land- en Tuinbouw. Spreker achtte noodig in de eerste plaats het balansboek op landbouw gebied en het kolommenkasboek. De voorzitter sprak over: Onze landbouw in nieuwe banen geleid. Voor betere export is noodig inkrimping van eigen produc ten. Ook moeten nieuwe afzetgebieden gezocht. Als nieuw bestuurslid werd ge kozen dhr Adr. Meijers Sz. Axel. Ook bier is een goedgeslaagde propagandavergadering gehouden van wege het G. N. V. Als sprekers traden op dhr G. Moll, bestuurder van den Ned. Chr. Bouwarbei- dersbond met het onderwerp „Een nieuw Front", terwijl dhr H. H. Spoelstra, be stuurder van den Bond van Chr. Fabr. en Transportarbeiders sprak over bet onder werp: „De oude Strijd". Beide sprekers stonden principieel af wijzend tegen Socialisme, Liberalisme en Fascisme, en spoorden de aanwezigen aan zich te voegen achter de banier van Je zus Christus. Ds Post, Geref. predikant, sprak een openings- en Ds van Oeveren, Herv. pre dikant een slotwoord. Op keurige wijze werden door dhr P. Zonnevijle enkele stukjes voorgedragen. Een gedeelte van de Chr. Harmonie „Hosanna" gaf enkele nummers ten beste. Geersdijk. In het tuintje voor het huis van den heer Jac. Strijd alhier, 'bloeit een pereboom (snoermodel). De bloemen zijn volkomen tot ontwikkeling gekomen en passen niet erg bij de afgestorven bloe- menstruiken in het tuintje. Op de 'haven is een suikerbiet aan gevoerd, die 7 kg. woog. De biet is door den landbouwer S. Breure geteeld en wordt als curiositeit op de haven be waard. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Werkendam, F. C. Bos boom te Hilligersberg. Te Zuid-Beyerland K. van der Pol, cand. te De Bilt Aangenomen naar Katwijk a. d. Rijn, F. Warmolts te Scherpenzeel. Bedankt voor Rotterdam, J. C. Ko ningsberger te Amsterdam. Voor Kam pen, L. Vroegindewey te Wilnis. Voor JulianadorpHuisduinen, S. A. Bal jon (Ind. pred. met verlof) te Voorburg. Verplichte medewer king by crematies. De Bruns- wijksche landssynode der Duitsch-Evan- gelische kerk heeft verordend, dat alle predikanten in het land, zonder eenige uitzondering, verplicht zyn om bij lijk verbrandingen als zoodanig medewerking te verleenen, indien het verlangen daar toe kenbaar gemaakt wordt. Beroepbaar. Het prov. kerk bestuur van Noord-Holland heeft den heer K. v. d. Pol, theol. cand. aan de R. U. te Utrecht en wonende in De Bilt, tot de evangeliebediening in de Ned. Nerv. Kerk toegelaten. Door de classis Heerenveen der Geref. Kerken is toegelaten om te staan naar de bediening des Woords de heer H. R. Nu- man, te Nijelamen (bij Wolvega). Prof. dr H. H. Kuyper. Naar de Standaard verneemt, blijft prof. dr H. H. Kuyper langzaam vooruit gaan. De hoogleeraar mag nu wat meer op. Om trent een eventueele derde operatie, is nog geen beslissing genomen. Dankdag. In de vergadering van de classis Middelburg der Geref. Kerken kwamen o.a. aan de orde instructies van de kerken van Grijpskerke, St. Laurens en Serooskerke over den datum van den Dankdag. Ingezonden Mededeellng. Oh. walk een verllch* tlnf. Sloan'» Unlmenc li altijd mijn trouwe hulp die mij van ml|n pijnen bevrijdt. Indien U gemarteld wordt door Rheumatiek in da Spieren Itchiae, Pijn in den Rug, Lendejicht of Neuritis, dan heeft U behoefte aan Sloan's Liniment. De pijnlijke plek licht insmeren. Sloan's dringt rechtstreeks door tot den zetel der pijn. De gewenschte verlichting volgt snel en Uw pijn sterft uit. Schaf U nog heden een flacon aan. Houdt het steeds in Uw woning bij de h De Classis besloot aan de kerken te ad- viseeren den datum van den Dankdag voor het Gewas vast te stellen op den laatsten Woensdag van November om de gewenschte uniformiteit en de belangen van den landbouw. 's Heer Arendskerke. Bü de Donderdag gehouden stemming werden herkozen tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier, de heeren C. Beenhakker, M. Molhoek en M. Weststrate, terwijl in de vacature ontstaan door het vertrek van J. Bommeljé werd gekozen dhr C. van Sabben. lerseke. Gekozen in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk in de vacature-M. J. Eckhardt dhr G. Schouwenburg. Zondag 12 November 1933. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. ds Homburg. Koudekerke, vm. ds v. Empel, nm. ds ten Kate. 't Zand, 10 u. ds ten Kate, 2 u. ds Hartjes. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dr v. Selms. Geref. Kerken. Geersdyk, vm., nm. en av. ds Mulder te Haamstede. Geref. Gem. Borsselen, vm. en av. leesdienst. Middelburg, vm. en nm. leesdienst, av. ds Verhagen. Vlissingen, vm. en nm. ds Verhagen, av. leesdienst. Driemaal is scheepsrecht. Voor de derde maal is thans ingebroken in de exportslagerij' van de firma Dijkstra aan den Heerenveenschen weg te Wol vega. Was de buit de eerste twee keeren nihil, de derde maal werd de brandkast geforceerd en f 300 meegenomen. Malaria op stoomschip. Het 1400 ton metende Zweedsche stoom schip „Elsie" is te Lissabon aangekomen met een bemanning van slechts vier per sonen aan boord. De overige 18 leden der bemanning waren tijdens de reis van de Westkust van Afrika, waar eeu lading palmolie aan boord was 'genomen, het slachtoffer geworden van de malaria. De Graf Zeppelin boven Pa ramaribo. In den avond van Zater dag 21 October werd per radio onver wacht door de Graf Zeppelin, die op de geregelde reis van Duitschland via Bra zilië naar de Vereenigde Staten onderweg was, gevraagd, hoe de weersomstandig heden waren in Suriname. Het antwoord kon luiden: helder weer, windstilte. Iets over tien uur des avonds werd heel de stad gealarmeerd, door het machtig ron ken der motoren: de Zeppelin in aan tocht 1 Onbeschrijflijk noemt De West den in druk, dien het machtig gevaarte, schijn baar laag zwevend over de boomen van Paramaribo, op ieder maakte. De verras sing was volkomen. Daar de komst niet vooraf bekend gemaakt was, verdiepte men zich in gissingen. Vele dachten, in de verte, aan een komeet. Maar toen hei sigaarvormige gevaarte boven de stad was, begreep ieder, dat het de Zeppelin was. Een „reuze-verrassing" was, dat het schip een ronde maakte boven de stad, zoodat men tot tweemaal toe de luchtwal- visch statig zag voorby zweven. Uit de Zeppelin daalden zware licht bundels recht naar de aarde, waarschijn- lyk om de passagiers (er waren 23 passa giers aan boord) gelegenheid te geven iets van Paramaribo te zien. Gouverneur en commandant hebben bij het passeeren vriendschappelijke tele grammen gewisseld. De Duitsche kolonie in Paramaribo liet zich natuurlyk ook niet onbetuigd. Slechte sigaren voor veel geld. In het Algemeen Politieblad ves tigt de brigade-commandant der Kon. Marechaussee te Valkenswaard de aan dacht op Adrianus Netten, -geboren te 's- Hertogenbosch, koopman, wonende al daar, en op Lambertus Meeusen, wonen de aldaar. Deze personen reizen te zamen veel de dorpen af en bezoeken meestal kloosters, ziekenhuizen en dergelijke instellingen. Steeds bezoeken zy dan zeer oude men- schen, aan wie zij dan een party sigaren willen verkoop en (opdringen) voor een zeer hoogen prijs, terwijl de sigaren, waarin beide handelen, van zeer slechte kwaliteit zijn. Dat verkoopen geschiedt door een aaneenschakeling van leugens, terwyi A. Netten daarbij zeer sluw en brutaal te werk gaat. Zoodra de koop ge sloten ia, gaat een der peraonen de goede- Jongen door de stoom tram overreden. Gisteren is te Den Bosch een 8-jarige jongen door de stoom tram overreden. De knaap, die biykbaar de naderende tram niet heeft opgemerkt, stak onverwachts den spoorweg over. De machinist slaagde er niet in de tram tijdig tot stilstand te brengen en de knaap werd overreden, waarbij, beide beenen door de machine werden verbrijzeld. In het Groot Ziekenhuis is de j'ongen thans overleden. ren halen aan een auto, welke zij altijd bij zich 'hebben en die buiten op den weg wacht, terwijl de andere persoon bij een ouden man of vrouw op de kamer alleen achter blijft, op betaling aandringt en als men bet geld te voorschyn haalt, van de gelegenheid gebruik maakt om geld te stelen, terwyl een oude man of vrouw daar machteloos tegenover staat. De auto wordt meestal bestuurd door een zekeren Jo hannes van Drunen, eveneens wonende te 's-Hertogenbosch, welke op zijn beurt handelt in manufacturen, terwijl alle drie tot hetzelfde complot 'behooren. DE REGEERING EN DE MIDDENSTAND. Aan de memorie van antwoord op de staatsbegrooting ontleenen wij nog het volgende Over gebrek aan belangstelling der Re geering voor den middenstand mag men niet klagen. Wel is waar wordt in de Troonrede niet anders dan van liet af betalingsstelsel gewaagd, doch zooals reeds eerder bleek en uit het hier- volgende nader duidelijk wordt, is de Re geering bereid in velerlei opzicht aan ge rechtvaardigde wenschen van den mid denstand tegemoet te komen. In zake een wettelijke regeling van het cadeaustelsel deed de Midden- standsraad in den loop des jaars een con creet 'denkbeeld aan de hand, waarover het advies van den Nyverheidsraad is ver zocht. Laatstgenoemd college, dat een spoedige behandeling toezegde, heeft uiteraard eenigen tijd noodig om zich ter zake te beraden en zich met belangheb benden, wier gevoelens uiteenloopen, te verstaan. Het ontwerp eener steunrege ling voor 'tengevolge van de crisis in liquiditeitsmoeilyk'heden geraakte mid- denstandsbedrijven zal niet lang meer op zich laten wachten. Ten aanzien van het euvel der u i t - verkoopen maakte de Middenstands- raad einde Augustus j.l. de hoofdlijnen eener wettelijke regeling, zooals hy zich die denkt, kenbaar. Het Economisch In stituut voor den Middenstand heeft zich sindsdien gezet tot het bybrengen van het noodige feitenmateriaal, waaruit kan blij ken, of het uitverkoopen inderdaad zoo danige afmetingen heeft aangenomen, dat een regeling by de Wet noodzakelijk moet heeten. In afwachting van het bekend worden van de uitkomsten van dit onder zoek wordt een desbetreffend voorontwerp in gereedheid gebracht. 'Omtrent de voorgenomen wyziging der Winkelsluitingswet zijn door de Regeering onlangs aan de Tweede Kamer enkele mededeelingen verstrekt. Nopens eene vereenvoudigde regeling voor het langs gerechtely'ken weg incas- seeren van kleine vorderin gen is overleg tussc'hen de betrokken De partementen van Algem. Bestuur gaande. Uit het vorenstaande hlykt, dat ook de belangen van den middenstand by voort during de aandacht der Regeering heb ben. Intusschen vergete men niet, dat juist bij den middenstand een communis opinio zich in den regel niet dan zeer geleide lijk vormt, wat tot bedachtzaamheid bij 'het projecteeren van regelingen moet stemmen. Zoo is ook in zake de vraag, op welke wyze de ontwikkeling van het groot winkelbedrijf binnen redelyke gren zen kan worden gehouden, 'het laatste woord stellig nog niet gesproken. Daaren boven zal de Regeering, zich afvragende, of zy ten deze heeft in te grijpen, zelfs unanieme wenschen van den middenstand steeds hebben te toetsen aan het algemeen belang. Ernstige mishandeling van zyn grootouders. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft Don derdag terecht gestaan de 24-jarige •zwerver G. te Zeelst, terzake dat hij zijn grootouders, by wie hy inwoonde, ernstig heeft mishandeld. De oorzaak was onbeteekenend geweest. Er was iemand gekomen om te werken en toen verd. wilde meewerken, wat hij niet mocht, is er ruzie ontstaan. Verd. ver klaarde in drift gehandeld, het niet zoo bedoeld te hebben. De 70-jarige grootvader H. Goossens had een knu noodig te verc dien afgenoa 75-jarige grot schudding do Het O.M. den kost had hy had moete dankbaar hee achtig 'heeft zoo niet bedo hoogen ouder biodigen. De nisstraf. VOORSTELLI TERAA1 B. en W. plotseling ovt G. Braat, dir vacature is wegens de gei zaijnde N.V. stellen voor den heer Ir der Kon. My. ster der N.V. Evenals W. voor in 1 f 250.000 aan iswaar heeft van 1933 noj ning behoeve kort zal hiert gegaan. De Won nen" heeft h richting met op te richten, begrip van de worden geraa eigen middelt der woningex ken, zoodat f 9000 zou m Voor de talr neming, ontv lijden van or noote, Moeder, huwdzuster, IV CATHAF VAN betuigen wij dank. Oost-Souburg, Ritthemsche Voor de dee het overlijden Zoon, Broeder, Oom, den heer A. J. wij betuigen dank. Uit aller A. BARE] C. BARE Middelburg, N Veersche Sin Vóór de sto vóór uw ve uw lev verzekerd Inllchtingei ROUAANSC MID[ INSP G.DE LOO; Ass. dient U op Vakkundig, Lange Kerkstr G vraagt voor afdeellng een Salaris nader Schriftelijke 9»arne ingewacl

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2