Gemengd Nieuws. Leestafel. Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Radio-nieuws MAAN! rullen worden bevorderd, waarbij het Ka merlidmaatschap anterieur zou zijn aan het burgemeesterschap. De grenzen, gesteld aan de VTijheid eens burgemeesters, van zijn politieke overtuiging te doen blijken, worden aan gegeven door de eischen van het door hem vervulde aimbt. Nimmer mag een bur gemeester uit het oog verliezen, dat hij plaatselijk drager van het wettige gezag is en dat heeft te stellen boven eigen op vattingen, die daaraan afbreuk zouden doen. Dit geldt ook voor gedragingen en uit latingen in fascistischen geest. Voor verhooging van de rentever goeding bijdeRijkspostspa ar- banken acht de minister geen termen aanwezig. De rente van 2.64 pet. is zeker piet te laag. Een verhooging van 2.64 tot 3 pet. kan bezwaarlijk het gewenschte middel worden genoemd om het voort bestaan van onsolide financieele instel lingen tegen te gaan. De minister zegt verder, dat hij zorg zal dragen dat op nationale feestda gen ook van de gemeentegebouwen de Nederlandsche vlag zal worden uitgesto ken. Eventueele weigering van de zijde van de burgemeesters zal niet zonder ge volg blijven. Tegen het plaatsen van roode vlaggen op gemeentegebouwen zal wor den opgetreden met de middelen, die daartoe dienstig zijn. Vergiftiging door lijn- koeken. Op de boerderij van den land bouwer H. te Nyswiller (L.) werden dezer dagen eenige koeien ziek. Aanvankelijk werd hierop niet zoozeer acht geslagen, doch toen al het zich op de boerderij1 be vindende vee in totaal 37 dieren ziek werd, werd de veearts gewaarschuwd die vergiftigingsverschijnselen consta teerde, vermoedelijk veroorzaakt door het eten van lijnkoeken. Een paard, dat van dezelfde partij lijn koeken gegeten had, stierf, terwijl een veulen ernstig ziek werd. Onmiddellijk werd de leverancier van de lijnkoeken, die te Maastricht woonachtig is, ge waarschuwd, en deze heeft de verschil lende veehouders, waaraan hij de lijn koeken geleverd had, van de vergifti gingsverschijnselen, veroorzaakt door de lijnkoeken, verwittigd en hen er op ge wezen, ze niet verder te gebruiken. In- tusschen is te Mechelen op een stal van 30 stuks koeien eveneens een ziekte uit gebroken, meldt de Tel. Ned auto in Frankrijk verongelukt. Gistermiddag is op den weg ReimsVouziers nabij Pont Faver- ger een zware Nederlandsche personen auto tegen een boom gereden. Voorbijkomende automobilisten hebben de drie inzittenden uit den wagen ge haald. Het waren: de chauffeur J. P. C,romer, geboren te Amsterdam in 1901, thans woonachtig te Amsterdam die op slag gedood werd, G. P. Verkroost, gebo ren te Amsterdam in 1897 en de Duitsche mej. Lise Koehler, geboren te Reckling hausen in 1909, woonachtig te Bonn. Bei de laatsten werden naar het ziekenhuis te Reims vervoerd. Zij verkeerden in zeer ernstigen toestand en hebben talrijke zware verwondingen. Een nader bericht meldt, dat ook een der beide passagiers, dhr C. P. Verkroost, gisteravond in het ziekenhuis te Reims is overleden, zonder nog bij kennis te zijn gekomen. Waardelooze lappen. In verschillende in het land verschijnende dagbladen komen advertenties voor van den volgenden inhoud: „Te koop, Nieuwe bonte katoenen lappen, 80 ct. p. K.G. of 5 cent per el. Zending rembours, Noord- hoek-Hegtstraat 73, Lonneker". Deze ad vertentie wordt geplaatst door een zeke ren Gritter wonende te Lonneker. Wanneer een bestelling wordt gedaan, ontvangen de bestellers na eenige dagen een pak inhoudende pl.m. 1 K.G. waar delooze lappen. De burgemeester van Lonneker waar schuwt tegen de practijken van bedoelden Gritter. Typhus te Heerlen. Den laatsten tijd zijn in het ziekenhuis St. Jo seph te Heerlen, verscheidene patiënten opgenomen, die lijden aan typhus. Don derdag zijn weder twee nieuwe gevallen opgenomen. Het aantal lijders aan die ziekte, dat werkzaam is bij de mijn Oran- je-Nassau II, is tot 18 gestegen. Er zijn twee doodelijke gevallen voorgekomen. MIDDELBURG IN 1932. Uit het gemeenteverslag. II. Als vervolg op het in het nummer van 2 November gepubliceerde, thans het volgende: De middelen tot leniging en verminde ring van de armoede bepaalden zich, evenals in de laatste jaren tot de bedee ling der diaconie-armbesturen, tot ver strekking van warme spijzen door daar voor bestaande commissiën voor spijsuit- deeling aan mindervermogenden, aan be hoeftige kraamvrouwen en herstellenden, het verleenen van bijstand aan behoefti- gen door de vereeniging tot het bezoeken der armen; kosteloos onderwijs aan on- vermogenden; ondersteuning van behoef tige kraamvrouwen door het genootschap „Moederlijke Weldadigheid"; verstrek king van kleederen door de „Zeeuwsche Dorcas"; hulp met voorschotten tegen een lage rente door de hulpbank; gelegen heid tot bewaring van bespaarde pen ningen, onder genot van rente, door de spaarbank der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen; uitkeeringen bij ziekten of overlijden door onderscheidene daartoe werkzame maatschappijen of vereenigin- gen. De nieuwjaarscollecte en de daaraan verbonden buitengewone uitdeeling van levensmiddelen en brandstoffen aan on- vermogenden had niet meer plaats. De meerdere aanvragen om ondersteu ning bij het burgerlijk armbestuur waren oorzaak, dat ook dit jaar een grooter be drag noodig was voor de gewone weke- lijksche bedeeling. De steun aan werk- loozen vorderde weder een belangrijk bedrag. Het bleek noodig de uitkeering aan de werkloozen, die door de bestaan de bepalingen der Regeering op de hulp van het Burgerlijk Armbestuur waren aangewezen, eenigszins te verhoogen. De inlichtingen van den Armenraad hebben ook dit jaar het Armbestuur goede dien sten bewezen. De goede verstandhouding met en de medewerking van de verschil lende kerkelijke en bijzondere instellin gen van weldadigheid in de gemeente, bleef ook dit jaar bestendigd. Voor den gewonen dienst is in 1932 ondersteuning verleend in geld, vrije wo ning en levensbehoeften, gedurende het geheele jaar aan 233 gezinnen of per sonen; gedurende een gedeelte van het jaar, of slechts nu en dan, één of meer malen, aan 118 gezinnen of personen. In geld werd daarvoor onderstand ver leend tot een bedrag van f49402, aan werkloozensteun is f 16031 uitgegeven, verdeeld over 130 gezinnen of personen, zoodat in geld totaal f 65434 is uitge geven. Aan 89 zwakken of herstellenden zijn 15656 liters melk verstrekt tot een bedrag van f 1175, tegen 88, 12973 en f 1137 in 1931. Geneeskundige hulp buiten de gestichten is verstrekt aan 186 gezinnen of personen; het gereed maken der recep ten kostte f1367 alzoo f343 minder dan in 1931. Aan 60 personen zijn genees kundige instrumenten verstrekt, alzoo aan 12 meer dan in 1931, de kosten waren resp. f368 en f174. Aan 52 kraamvrou wen is hulp verleend. In 1932 zijn voor rekening van het armbestuur in het gasthuis verpleegd 163 personen en in het oude mannen- en vrouwenhuis 27. Dit is voor het gasthuis 32 meer dan in 1931, het aantal verpleeg- dagen was 10214 of 1349% meer dan in 1931. Per patiënt was het aantal verpleeg- dagen 62%. De uitgaven waren in 1931 voor het gasthuis f38466, voor het oude mannen- en vrouwenhuis f 8948, totaal f47414; in 1932 resp. f44528; f9055 en f53583. Voor de verpleging van 3 weezen is f1500 betaald. De totaal-ontvangsten bedroegen in 1932 f 150.078 en de uitgaven f 150.238, al zoo een tekort van f160. Zooveel mogelijk is getracht de kosten verbonden aan de verpleging in de ge stichten, op de huisgenooten of naaste familieleden te verhalen. Deze verhalen, begroot op f 3000, beliepen in totaal f 4677. Voor uitgaven was in totaal begroot f127.634, zoodat dit bedrag met f22604 is overschreden. Werkloozensteun, ondersteuning in geld en in natura, extra voeding alsmede verpleegkosten in de gestichten, waren ook dit jaar de posten, die er toe mede werkten, dat een sluitende rekening overeenkomstig de begrooting niet kon worden verkregen. Hel Schouwvenster, Christelijke week- illustratie, uitgave H. A. van Bottenborg, Amsterdam. Dit mooie en met veel zorg uitgevoerde geïllustreerde tijdschrift is enkele weken geleden den 27sten jaargang ingetreden. Uit de in den nieuwen jaargang versche nen nummers blijkt opnieuw, hoe uitge ver en redactie het mogelijke doen om 'het Schouwvenster een vaste plaats in het Christelijk huisgezin te verzekeren. Aan de talrijke voor het meerendeel ac- tueele illustraties wordt steeds groote aan dacht geschonken. De opvatting, die nog in sommige ook wel Christelijke kringen heerscht, dat een Christelijke illustratie bij andere z.g. „neutrale" tijdschriften achter zou staan, wordt hier week aan week gelogenstraft. En ditzelfde geldt ook van den verderen inhoud. Behalve boeien de vervolgverhalen bevat dit blad steeds een weekoverzicht, een meditatie, interes sante populair-wetensc'happelijke artike len, rubrieken voor dammen, schaken, bloemen, enz. en verder nog een speciale vrouwenpagina. Wij vestigen gaarne bij vernieuwing op deze weekillustratie de aandacht. Patrimonium-uitgaven. Wij ontvingen van het Centraal 'Bureau van „Patrimo nium" een drietal vlugschriften, n.l. „De revolutionaire Totaaistaat", door G. Smeenk; „Belijden en dus ook beleven", door J. Hollander en „Het Sociaal-Pro gram" van Patrimonium, zooals dat op nieuw is vastgesteld. Op het eerste geschrift, waarin het Fas cisme en het Nationaal-Socialisme worden behandeld, 'hebben wij' reeds vroeger de aandacht gevestigd. Het tweede is een op wekking om wat beleden wordt, ook op sociaal gebied, te beleven. Goede propaganda-lectuur, die mis schien alleen 'dit gebrek heeft, dat ze al thans voor buitenstaanders wel wat breed voerig is. Als h.v. het geschrift van den heer Hollander dat van den heer Smeenk is ook zeer geschikt als leidraad voor een inleiding tot op de helft was verkort, zou het pakkender zijn en daar door allicht beter aan het doel beant woorden. De hoofdakte, maandblad voor hoofd akte-studie. No. 4 van den derden jaar gang brengt weer tal van interessante bijl- dragen, waarvan bestudeering voor hoofd akte-studenten van veel belang kan zijn. Mr. J. Terpstra, oud-minister van On derwijs geeft in dit nummer een zeer lof waardig getuigenis van dit tijdschrift, dat ieder, die het kent, gaarne zal onder schrijven. Uitgever is J. Muusses, Pur- merend. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 10 November 1933. L. J. D., 29 jaar, molenaar te Nieuwer- kerk, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee, waarbij hij wegens overtr. der Tarwewet werd veroordeeld tot 10 geldboeten van f40 ieder of 10 maal 20 dagen hechtenis. Eisch: vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep, doch dezelfde straffen. J. M. de V., 32 jaar, molenaar te Oos- terland, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee, waarbij hij wegens vervoer van tarwebloem B en het niet bijhou den van registers, werd veroordeeld tot een geldboete van f50 of 10 d. h. en 3 maal f20 of 3 maal 10 d. h. Eisch: ver nietiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep en veroordeeling van verdach te tot 4 maal f50 boete of 4 maal 10 dagen hechtenis. W. v. D., 45 jaar, molenaar te Nieu- werkerk, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee, waarbij hij wegens voor handen hebben van tarwemeel B zonder vergunning en niet bijhouden van de desbetreffende registers, werd veroordeeld tot een geldboete van f50 of 10 d. h. en 3 maal f 10 of 3 maal 10 d. h. Eisch: ver nietiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep en veroordeeling tot 3 geld boeten van f 50 ieder en 3 maal f 10 boete of 6 maal 10 d. h. J. A. S„ 35 jaar, koopman te Kamper land, gemeente Wissenkerke, was in ver zet gekomen tegen een vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens het aan zijn schuld te wijten heb ben, dat een ander zwaar lichamelijk letsel bekomt, werd veroordeeld tot 6 weken hechtenisstraf. Het betreft hier een auto-ongeval op 17 November 1932 te Kortgene, toen ver dachte als bestuurder van een auto een hem tegemoetkomenden motorrijder heeft aangereden, tengevolge, dat de duopassa gier van den motor kwam te vallen en dusdanige verwondingen bekwam, dat hij geruim en tijd in het Ziekenhuis te Goes moest worden verpleegd. De Officier van Justitie zeide, dat ver dachte destijds slingerend reed en ver blindende lichten op zijn auto had. Vol gens den Officier is de schuld van de aanrijding langs alle kanten komen vast te staan. We hebben hier met schuld, niet met opzet te maken. De Officier acht een zware straf gewenscht, en eischt 3 maanden hechtenisstraf. De verdediger van verdachte zegt, dat verdachte niet onverschillig is omtrent deze aanrijding. PI. is van meening, dat verdachte niet heeft durven verschijnen. Uit juridisch oogpunt is hier, volgens PI., weinig te zeggen. De auto van verdachte was niet in orde, hij heeft hem laten ma ken en na de reparatie heeft men ge zegd: je kunt er mee rijden doch voor zichtig. Verdachte is volgens pleiter, een fat soenlijk man. Hij is van plan niet meer met zijn auto te rijden en heeft deze verkocht. De man heeft een zwaren strijd om het bestaan te voeren, en is een slachtoffer van de crisis. De verdediger verzoekt een lichtere straf. Verduistering. A. W., 54 jaar, herbergier te Philippine, had zich te ver antwoorden, dat hij in April 1931 in zijn kwaliteit van secretaris-penningmeester van den Noord-Brabantsch Christelijken Boerenbond, afdeeling Philippine, een geldsbedrag van ongeveer f 1900, dat aan dien Bond toebehoorde, en welk geld hij in die kwaliteit onder zich had, zijnde de opbrengst van den inhoud van twee wagons zwavelzure ammoniak, dien hij had verkocht aan zekeren D'hooge en van dezen dat bedrag had ontvangen, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend door dat geld niet af te dragen waar dat be hoorde. Verdachte was verschenen en werd rechtskundig bijgestaan door Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. De Officier van Justitie zegt, na het getuigenverhoor, dat, hoewel deze zaak veel tijd in beslag heeft genomen, ze nog niet is opgehelderd. Vast staat, dat de wagons salpeter te Philippine zijn aangekomen en dat toen getuige van Campen zich daarover tot verdachte wendde, deze antwoordde, dat hij nog niet kon betalen, omdat de afnemers ook zoo slecht betaalden. Hij zeide dus niet, dat hij van de wagons niet afwist, maar dat hij niet betalen kon. Ten slotte heeft hij beweerd de wagons niet te hebben ont vangen. De get. Barbé, houdt zich, vol gens den Officier, van den domme en hij houdt hem voor den mede-dader. Hij is de vervoerder geweest en niemand anders en hij is ook bang, dat door te praten hij op het verdachtebankje komt te zitten. Spr. is er absoluut van over tuigd, dat het geld van de beide wagons salpeter door verdachte is ontvangen. De afnemer D'hooge betaalde altijd zonder kwitantie. Volgens spr. heeft verdachte de verduistering in dienstbetrekking ge pleegd en heeft hij getracht de zaak sleepende te houden en aldus te trach ten zich er uit te draaien, hetgeen hem evenwel niet zal gelukken. De Officier eischt een gevangenisstraf van 6 maanden. De verdediger van verdachte is van oordeel, dat vrijspraak zal moeten vol- 1 gen of zeker ontslag van rechtsvervol- ging, omdat uit de dagvaarding niet blijkt, dat verdachte de goederen onder zich zou hebben gekregen anders dan door misdrijf. Pleiter acht hier ook geen sprake van dienstbetrekking, omdat de gelden, die verdachte voor zijn bemoei- I ingen kreeg, geen salaris maar admini stratiekosten waren. Ook de verduistering zelve staat niet vast, omdat de afreke- ningen nooit zijn gespecificeerd. Door den Hoogen Raad der Neder landen is vernietigd het vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waartegen cassatie werd aangeteekend inzake J. Ph. Ct, verzekeringsinspecteur te Oostburg, die wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet, werd veroordeeld tot f10 of 10 d. h., met bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter te Goes. De Hooge Raad heeft thans de zaak verwezen ter berechting en afdoening naar het Gerechtshof te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit is benoemd tot kantonrechter te Neuzen Mr A. J. M. Oonincx, thans griffier bij het Kanton gerecht te Eindhoven, is bepaald, dat de vacature van Kantonrechter te Oostburg, opengevallen door het overlijden van Mr A. E. van Eldik Thieme, niet zal worden vervuld; is aan Mr A. J. M. Oonincx, kan tonrechter te Terneuzen, opgedragen de waarneming van de werkzaamheden van Kantonrechter te Hulst en van Kanton rechter te Oostburg. „De Streek" krijgt nieuwe hoop. Uit Grootebroek wordt aan de „Tel." gemeld: De zeer gunstige weersomstandigheden der laatste dagen zijn hijzonder bevor derlijk voor den groei der late bloemkool. Er gaat dan ook bijna geen dag voorbij of er worden van 150.000 tot 200.000 st. verzonden. In het binnenland wordt hiervan vrij wel het grootste deel opgenomen, doch ook de export wordt weer van meer be- teekenis. Naast Scandinavië, Zwitser land en België komt ook Duitschland weer aan de markt, en vooral dit stemt tot ver heugenis. Duitschland toch is lange jaren de voor naamste afnemer van Westfriesland ge weest, doch de crisis dreigde nu zelfs de laatst overgeblevenen relaties nog om hals te brengen. Van de sluitkool vindt rood en wit nog geregeld koopers, doch op geel wordt nog geen bod gedaan, tenzij dan voor veevoer. Deze brengt dus niets: op. Juist heden werd hier aan de veilingsvereeniging „De Tuinbouw" het omzetcijfer van één mil- lioen gepasseerd. In verhouding tot an dere jaren is het slecht, want in het be ruchte jaar 1932 werd het eerste millioen nog op 17 October gehaald. December deed er toen nog een kwart millioen aan toe. Men hoopt ook thans weer in De Streek. Over een nuttig boekje. Vorige keer zeide ik reeds dat 't boekje over Pluimveehouderij van den hoer Wijk (uitgave Tjeenk Willink te Zwolle) in een behoefte voorziet. De pluimvee houderij is een vak, dat alleen door hen, die over veel vakkennis beschikken, met winst uitgeoefend kan worden. Menschen die kippen houden zijn er genoeg, maar menschen die daarmede geld verdienen zijn er heel wat minder. Voortdurend het nieuwste toepassen wat goed gebleken is bij proeven is de beste manier. Van daar dat ik voor grootere en dure boe ken op dit gebied niet veel voel en wel voor kleinere, goedkoopere boekjes, die telkens als ze uitverkocht zijn, weer in nieuwe drukken verschijnen. Ze kunnen dan volgens de eischen des tijds telkens bijgewerkt worden. Nu is dat voor som mige onderdeelen niet zoo hard noodig, zooals de hoofdstukken over afstamming, lichaamsbouw, huisvesting, maar voor andere, zooals voedingsleer en ziektebe strijding is dat juist hard noodig en bij de beoordeeling van de waarde van zoo'n boekje heeft men daarop speciaal te let ten. Ook moet een dergelijk boekje niet te uitgebreid zijn, de tegenwoordige tijd is op vluchtigheid gesteld en niet velen hebben lust om zich avond na avond in zoo'n onderwerp te gaan verdiepen. Wie dieper op een of ander onderwerp in wil gaan, moet toch op een heel an dere manier te werk gaan en doet wijzer ook de vakbladen bij te houden, waarin naast vele oppervlakkige stukjes van tijd tot tijd meer wetenschappelijke gegevens verstrekt worden. Het boekje van den heer Wijk laat zich vlot lezen en hoewel het klein van omvang is (122 bladzijden) bevat het toch een dozijn nuttige hoofd stukken. In hoofdstuk I worden de voornaamste hoenderrassen, welke in ons land gehou den worden, besproken en toegelicht door eenige aardige foto's. Bij' hoofdstuk II, over den lichaamsbouw, krijgen we ©en heel goede beschouwing over het ei en het inmaken van eieren. Hoofdstuk III bespreekt dan het natuurlijk en kunst matig broeden. Bij de fokleer worden om trent de samenstelling der foktoomen nuttige wenken gegeven en het hoofdstuk over de huisvesting geeft weer een dui delijk© teekening van een hok voor 100 kippen, naar oen teekening van den Rijksvoorlichtingsdienst, Ook de voerbak ken kan men aan de hand van de teeke- ningen zelf wel maken. Een der belangrijkste hoofdstukken is nr 6, dat handelt over de voeding en ver zorging der hoenders, terwijl hoofdstuk 7 over de voeding en verzorging der kui kens handelt. Deze hoofdstukken zou iedere kippenhouder van buiten moeten kennen, want wie de voedingsleer goed weet toe te passen heeft daarmede een groot deel van zijn succes in handen. Deze hoofdstukken bevatten tevens eeni ge recepten voor kippen- en kuikenvoer voor hen die zelf dat voer willen mengen. Over het algemeen komt het zelf mengen niet voordeeliger uit, daar men dan slechts kleine partijen grondstoffen tegen duurderen prijs moet koopen en men bo vendien nog mengmachines aan moet schaffen. Zeer goed gezien is het dat de heer Wijk er bij de kuikenopfok op wijst de jonge dieren tijdig tegen diphtheria te laten inenten. Het hoofdstuk over de ziekten is ook zeer lezenswaardig, al komen hier een paar onnauwkeurigheden verraden dat er een leek aan het woord is. Van veel belang zijn echter deze kleinigheden niet, alleen moeten ze bij een volgende druk herzien worden. Bij het enten tegen diphtherie wordt n.l. gezegd: dit ge schiedt met entstof (de z.g. antidiphthe- rin). Antidiphtherin is echter de naam van een bepaald soort entstof, uitgevon den door prof. de Blieck en dr van Heels- bergen en ook alleen die entstof mag de zen naam dragen. Er zijn echter wel tien of meer soorten entstoffen in den handel die ook goede resultaten geven (o.a. de entstof van de Rjjksseruminrichting). Bij tuberculose staat dat de ziekte in de laatste jaren meer en meer voorkomt. Dil is totaal onjuist; de ziekte wordt dank zij de betere huisvesting en fokmethodes steeds minder. Gaapziekte kan eigenlijk wel verdwijnen in een beknopt overzicht over ziekten, daar zij bijna niet meer voorkomt en dat buikwaterzucht van „tuberculose" aard is, is nonsens. Bij voetgezwellen had echter de opmerking dat ze soms van gevaarlijken aard zijn er wel bij gekund; de meeste pluimvee houders denken daar te licht over. Ook het vereenigingsleven en de orga nisatie van den handel in eieren is niet vergeten, evenmin als de nieuwe wette lijke bepalingen omtrent het merken van eieren. Hoofdstuk 11 handelt over eendenhou- derij en kalkoenenhouderij en hoofdstuk 12 bespreekt de boekhouding, die op geen enkel bedrijf mag ontbreken. Ik wensch den heer Wijk geluk met dit boekje, dat zeer keurig uitgevoerd is door den drukker en dat in mijn oogen de groote verdienste bezit niet door adver tenties „versierd" te zijn. Goede voor lichting moet kunnen bestaan zonder ad vertenties. 6 Nu nog een' vraag: Een lezer schrijft mij, dat hij zijn hok wil vernieuwen en tevens de planken met carbolineum behandelen, terwijl de kip pen er in loopen. Nu is hem verteld, dat de kippen niet tegen de teer kunnen, dus wat te doen? Als werkelijk de kippen niet uit het hok kunnen omdat er geen ruimte is, dan zou ik de planken niet allemaal te gelijk in de carbolineum zetten, doch tel kens een deel van het hok. Pas echter op voor de eieren, want die zijn vrijwel on eetbaar als ze in een hok gelegd worden, dat sterk doortrokken is van carboli- neumdampen. Overigens is het thans al te ver in den tijd om hokken te vernieu wen en te carbolineeren, dat kan beter in den zomer geschieden als de weersom standigheden gunstiger zijn. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr Te Hennepe, Diergaardesingel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Programma van Maandag 13 Nov.: HUIZEN 1875 M. N. C. R V. 8.15 —9.30 Concert. 10.30—11 ds W. J. v. Lokhorst, Ned. Herv. Pred. te Hilver sum. 11.3012 en 12.1512.30 Gramof- muziek. 12.302 Jan Zwart, orgel. 2 2.35 Voor de scholen. 3.153.55 Knippen en stofversieren. 45 Bijbellezing. 5.15 6.15 Chr. liederenuurtje. 6.307 en 7.30 8 Vragenuurtje. 89 The accordeon Harmonists. 9..3010.30 Orgelconcert. Stand van hedenmorgen 10 uur: Uitg.: Ni Emergo'l Burl Pol Bijkantoa Direc| Stand van gistermiddag 3 u.: 746. Licht op voor fietsers: Zondag 4 u. 51 min. Maandag 4 u. 50 min. Een proclc Naar uit L men, zal he| president menlijke riu In deze pl dat de Duif alle voorst| ming onder| in het bijzf hebben op tot vermin d. derling ove| ernstige ove Daarbij z luidt, te ken voor DuitsJ pmstandighq welijks mog parket van Betooginl Niet mini arbeiders hJ van Weener monstreerd. Alle stratj gezet en p| weren rederT De politie! stranten op.| het twintigsj den ernstige, demonstrant) aantal persf Twintig de wond. De se ere., rich Adler, men, werd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 10