Ingezonden Stukken Gemengd Nieuws. Rechtszaken weg ran den Raad te liggen om hierop in dus dat hij geen wachtgelder kan zijn. jammer echter, dat dit is een niet-open- bare vergadering en dat ik daar „Metel lus" niet tegenover mij zal vinden, omdat het heel wat gemakkelijker is deze kwestie mondeling uit te vechten dan door mid del van uw blad. 7 de beide wielrijdsters aan, die tegen den grond gesmakt werden. Zeer ernstig ver wond werden de beide slachtoffers opge nomen. De ontboden geneesheer kon slechts den dood bij beiden constateeren. De maréchaussee heeft tegen den be stuurder van de auto proces-verbaal op gemaakt. De auto is in beslag genomen. hoort te worden overwogen, maar dat niet vergezeld mag gaan van bedreigin gen of waarschuwingen, die er het ka rakter van een gebod aan zouden geven. ;reeg .eliik: te gaan. Dhr Blind meent, dat de ver diensten daarvoor toch niet zoo groot zul len zijn want die buizen kosten nu mis schien 85 cent. De voorzitter meent dat we hier zijn samengekomen om de belangen der gemeente te behandelen. We mogen niet gaan op wegen, die niet oorbaar zijn. Voor kennisgeving aangenomen. Nu kwam de Bouwverordening aan de orde. Er zijn opmerkingen gemaakt over enkele artikelen. Besloten werd ze te handhaven. De voorzitter stelt voor om de aange gane rekening-courant-overeenkomst N.V. Bank voor Neder landsche Gemeenten cre- diet f 20.000 alsnog te verlengen ook voor 1934 op dezelfde condities. Aldus besloten. Nu volgde benoeming van een regent en regentes voor het Godshuis. Op de voor dracht waren geplaatst Jac. Maas en J. W. Marcusse. Hiervan werd benoemd dhr Jac. Maas met 6 st. (1 st. op dhr Marcusse). Voor regentes waren voorge dragen Mevr. Dronkers-Lucasse en Mevr. Thyrie-Stoffels. Benoemd werd Mevr. Dronkers-Lucasse met 6 st. (1 st. op Mevr. Thyrie). Nu kwam ter tafel vaststelling gemeen- tebegrooting 1934. Na eenige toelichting door den voorzitter werd ze aangenomen. Er komt f 1000 op voor de werkloo- zen en f 1500 voor onvoorziene uitgaven. Rondvraag. Dhr Simonse wil de over tollige buizen, die op verboden terrein liggen, waarover gesproken werd, door de gemeente er uit laten halen. Daar door dhr Simonse woorden worden gesproken die kwetsend zijn, wordt door den voor zitter de vergadering geschorst. Na heropening der vergadering wordt dit punt tot de volgende vergadering aan gehouden. Hierna sluiting. Tholen. Gemeenteraad. Gisteren verga derde de gemeenteraad. Uit de ingekomen stukken stippen wij aan, dat Ged. Staten meenen, nu met geen voorstel te kunnen komen aan de Prov. Staten inzake het voorstel tot uitreiking brugabonnemen- ten en dat zij deze regeling voor één jaar wenschen te handhaven. Voor kennisge ving aangenomen. Op verzoek van de Prov. comm. tot werkverschaffing enz. wordt besloten dezen winter aan de werk- loozen weer brandstoffen te verstrekken volgens rijksregeling en tot werkverschaf fing over te gaan. Besloten wordt sanctie te verleenen aan B. en W., voor de door hen gekochte hui zen voor f 2402. Dhr Overbeeke is over dezen koop niet te spreken, daar hier weer machtiging wordt gevraagd als de koop reeds is gesloten. De voorz. zet uiteen dat deze koop is gedaan in het belang der gemeente. Met drie stemmen tegen, die van de heeren Wagenaar, Bogerd en weth. van den Berge wordt aan Olympia een subsi die verleend van f 100, en aan Concordia van f50 per jaar, en aan het Alg. Arm bestuur f 3650. Aan de schietvereeniging wordt met de stem van dhr Overbeeke te gen een lokaal der U. L. 0. afgestaan voor het houden van oefeningen tegen een ver goeding van f 15 per jaar. Besloten wordt een raadsbesluit van 27 Maart '24 in te trekken en de vergoeding voor vuur en licht voor het gebruik der schoollokalen door de School voor Hand en Bouwkundig teekenen vast te stellen op f 100 minder, dus op f 150 per jaar. Besloten wordt de opcenten op de grondbelasting te brengen van 60 op 80. Met alg. st. wordt de wijziging der hef fing van rechten voor den reinigings dienst goedgekeurd. Voor het ophalen der tonnen zal voortaan moeten worden betaald f 5.20 per jaar en voor het ge bruik closets f 10, terwijl voor het ruimen der putten inplaats van f 3 f 5 per kar zal worden betaald. Ook zal f 1 per jaar voor rioolbelasting worden geheven. Met de stemmen van dhrn Wagenaar en Overbeeke tegen wordt hierna de be grooting 1934 vastgesteld in ontv. en uitg. op f 168.648.52, die van den kapitaal- dienst op f 20.849.40, met een post van onvoorzien van f 3444. In verband met den bekenden brief van den Minister van Binnenl. Zaken zullen B. en W. in 'n vol gende vergadering met plannen tot wijzi- king komen, daar zij gaarne de begroo ting sluitend willen maken. Bezwaar wordt gemaakt dat aan mej. de Wilde een lokaal der bewaarschool wordt afgestaan voor een naaicursus, daar men andere vereenigingen ook bun lokaal heeft afgenomen. De voorz. zegt: dat naaionderwijs ook onderwijs is, dus niet valt onder het genomen raadsbe sluit. Dhr Overbeeke is niet te spreken over een post van f 221 voor wachtgeld aan den heer Blaas. Indien door den voorz. dit indertijd was medegedeeld, zou men nooit zoo'n dure arbeidsbemiddeling heb ben aanvaard, welke nu f 881 kost. De voorz. zegt: dat door dhr Blaas geen ontslag is gevraagd, doch doordat het voor hem te druk werd en hij veel werk in den secretarietijd moest doen, is hem toen ontslag gegeven met toekenning wachtgeld. Een zeer uitvoerige discussie ontstaat over deze kwestite, waarbij' als tegen standers de heeren Overbeeke en Wage naar zich laten hooren. De voorz. acht het uitgesloten, dat hij indertijd den raad niet heeft ingelicht. Dhr Overbeeke roept: dat i3 gelogen, wij wisten weer nergens van. De voorz. zegt, dat als dhr O. deze woorden niet intrekt, hij hierover niets meer zal zeggen. Dhr Overbeeke antwoordt: nooit, doch eenigen tijd daarna trekt hij de bewuste uitdrukking in en zegt: dat door den voorz. dan indertijd geen juiste inlichtin gen zijn gegeven. Hij' blijft bij zijn bewe ring, dat door dhr B. ontslag is gevraagd, Door dhr Dekker wordt een uitvoerig betoog gehouden over verschillende pos ten waarop men kan bezuinigen. Na een drukke bespreking wordt het plan ver nieuwing Vischstraat afgevoerd, van de post Stadhuis f 500, terwijl die der be graafplaats blijft gehandhaafd. Bij de post „Brug" wordt besloten het tekort voor '34 te nemen uit het reserve fonds. Opgemerkt wordt, dat de beslis sing van de Prov. Staten wordt betreurd, en van weinig waardeering getuigt voor de ondernemingsgeest van een kleine ge meente. Hierna volgt goedkeuring met de stem men der heeren Wagenaar en Overbeeke tegen, die protesteeren tegen den post wachtgeld. Na eenige discussie wordt besloten toe te treden tot de gemeenschappelijke rege ling ter uitvoering van art. 18 der be smettelijke ziektewet. Aan den minister van Financiën zal worden gevraagd, om, indien het kanton gerecht Tholen wordt opgeheven, hier om de 14 dagen zitting te doen houden door een kantonrechter voor civiele zaken en eens per maand voor strafzaken. Aan de andere gemeenten uit het eiland zal wor den verzocht om adhaesie. Colijnsplaat. Eenige jonge meisjes heb ben onder leiding van het comité „De Zeeuwsche Beker" met een 5-tal lijsten gelden ingezameld bij de ingezetenen. De opbrengst was f 227.97. Terneuzen. Aan boord van het Duit- sche sleepschip „Derunapt" heeft men Dinsdagavond brand gehad, die geluk kig spoedig gebluscht was. daar anders de gevolgen niet te overzien waren ge weest. De „Purfina" was geladen met ben zine en lag voor de Purfinafabriek te Ertvelde-Rieme (op het kanaal Ter Neu zenGent). De schippersknecht wilde een lantaarn in de mast bevestigen, doch deze viel naar beneden en kwam terecht in een hoeveelheid benzine, die zich op het dek bevond. In een oogwenk was het één vuurzee. De schipper met zijn kind in de armen en de knecht wisten zich te red den door overboord te springen en al zwemmende de wal te bereiken. De vrouw van den schipper slaagde erin, zich langs een der draden, waarmede de „Deru napt" met den wal verbonden was, te laten glijden, waarna ze behouden de kant bereikte. De brandende benzine was echter spoe dig uitgedoofd en daar de ruimen goed waren afgesloten sloegen de vlammen hierin niet over. De brandweer was spoe dig ter plaatse. De bewoners van het schip kwamen met den schrik vrij. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Het spijt me, nogmaals plaatsruimte te moeten verzoeken in uw blad in verband met het onderschrift van „Metellus" bij mijn ingezonden stuik in het nummer van 28 October j.l. „Metellus" is wel uitvoerig geweest in zijn „weerlegging". Jammer genoeg ech ter heeft hij de 'kwestie, waarover het ging, juist niet aangeroerd, of moet dat wellicht zoo worden opgevat, dat ik de vinger op de wondplek van zijn brief no. CLXXXIII legde Over de opvatting, dat bij invoering van pensioenverhaal of crisiskorting 'het sala ris 'theoretisch hetzelfde blijft, zijn wij, het eens. „Metellus" echter zegt dat ook praotisch 'het salaris hetzelfde blijft. Ik ben zoo vrij deze meening niet 'te onderschrijven. Wanneer men toch een salaris geniet van b.v. f2400 en na een bepaalden datum wordt daarop 8^ pet. of f204 gekort voor pensioensbijdrage, dan is het salaris theoretisch nog f 2400, doch practised (want da't bedrag krijgt men in handen) slechts f 2196. En daar over M. de R., ging eigenlijk de kwestie. Een Middelburgsoh salaris van f 2400 werd ingaande 1 Mei 1932 practisch teruggebracht tot f 2268 en 1 Januari 1933 tot f2196, terwijl eenzelfde Vlissingsch salaris per 1 Januari 1933 practisch werd gebracht op f2328; m.i. prac tisch nogal een belangrijk verschil in het nadeel van het Middelburgsch salaris. „Metellus" begint in zijn onderschrift te zeggen, dat mijn ingezonden stuk voor de zooveelste maal bewijst hoe weinig animo er in sommige ambtenaarskringen is om in het algemeen belang een offer te brengen. Deze uitdrukking, M. de R., die met de strekking van mijn ingezonden stuk niets van doen heeft, heeft miji zeer gegriefd. Het is een zeer gemakkelijk en goedkoop ge zegde, dat bij, de buitenstaanders wel zal inslaan. Ik wil me er toe bepalen, te zeg gen, dat een dergelijke uitdrukking aan mijn adres en daarmede aan het adres van mijn organisatie, gezien de in de laatste jaren voor de ambtenaren enorm toegenomen werkzaamheden, gezien het hier reeds ingevoerde volle pensioenver haal èn gezien de lage salarissen in vergelijking met andere gemeenten, met Provincie en met Rijk, ook na de laatst angekondigde korting voor het Rijks personeel, getuigt van den treurigen moed om, zonder een nauwkeurig onderzoek, de publieke meening tegen ons ambtenaren, die toch al o zoo weinig waardeering on dervinden, op te zetten. „Metellus" zegt kort te kunnen zijn, omdat deze kwestie binnenkort in het 'Georganiseerd Overleg en in den Gemeen teraad van alle zijden zal kunnen worden bezien. Ja, M. de R., ik hoop daarover in het G. O. ook het mijne te zeggen; Ik wil me bier verder bepalen tot een vergelijking van enkele salarissen der ge meente Middelburg, zooals die op 'het oogenblik netto zijn, met de salarissen van bet Rijk, zooals die zullen zijn na de tegen 1 Jan. a.s. aangekondigde nieuwe korting. „Metellus" zal daaruit kunnen zien, dat bet „onderscheid tussohen Rijks- en Gameentepersoneel „inderdaad" van dien aard was, dat bet eerste 3 a 4 maal in zijn salaris moest worden gekort" eer het ongeveer gelijk was aan het laatste. De enkele voorbeelden geef ik dus en dat zijn de werkelijke cijfers na aftrek van pensioenverhaal en, voor wat de rijks salarissen betreft na aftrek van alle 'kortingen, ook de per 1 Januari a.s. aangekondigde. Rang. Rijk. Getn. zonder met 2 kinderen kinderen Hoofdcommies 3869.4157.3327. Commies 2873.3089.2939. Adj. Comm. Ie kl. 2220— 2388— 1921.50 Adj. Comm. 2e kl. Klerk 1401— 1540.40 1555.50 (De kindertoelage bij. het rijkspersoneel bedraagt 3 pet. van het (theoretisch) sa laris per kind. De Gemeente Middelburg kent geen kindertoelage). Over de vergelijking zou overigens nog wel een en ander te zeggen zijn, maar daarvoor zou te veel plaatsruimte gevergd worden. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, J. PH. KOENE, Voorz. onderafd. „Walcheren" v. d. Ned. Bond v. Gem. ambt. '(„Metellus" komt hierop in zijn brief van a.s. Zaterdag nog terug. Red.) De vuilnisbelt te Cortgene. M. de Redacteur, Als geboren Cortgeennaar trok in het bijzonder den laatsten tijd mijn aandacht dat in uw blad over de vuilnisbelt en in het bijzonder de daar aanwezige ratten werd geschreven. Is nu, M. de R., de vuilnisbelt te Gort- gene een unicum te noemen, zoodat uw lezers daar eens speciaal mee bekend moe ten worden gemaakt, in tegenstelling met andere plaatsen? M.i. is zulks niet het ge val. Heeft uw verslaggever wel eens goede nota genomen van andere dorpen en steden in onze provincie, waar de ver zamelplaats van afval enz. zóó wordt ge kozen, dat deze totaal geïsoleerd is van alle verkeer enz. Ik denk nog aan Middel burg, waar de brandweer er aan te pas moest komen teneinde den verkeersweg van rook te vrijwaren. En nu de veelbesproken ratten, waar komen die niet voor, vooral in dezen tegenwoordigen tijd? Moet men daar nu speciaal te Cortgene voor zijn? Op de vuilnisbelt? Vooral bij een springvloed? Niet iedere verzamelplaats van afval ge niet het voorrecht om zoo nu en dan on der water te komen. Was dat het geval, wat zouden er dan ook veel ratten sneu velen buiten de belten, ook op particulier terrein. Ik kan mij niet indenken, M. de R., dat het dagel.. bestuur van Cortgene zoo te kort schiet in zijn handelingen op dit ge bied, dat uw lezers er mede op de hoogte moeten worden gesteld. Ieder die met de plaatselijke toestanden op de hoogte is, in verband met vroegere jaren, toen een groote onafgedekte verzamelplaats van afval enz. onder den naam van „aschbak" bijna tegen de huizen op stond, en in de verste verte niet van ongedierte vriji was ook ratten mede gezien de toestand in andere plaatsen, moet constateeren dat geen bijzondere reden aanwezig zijn, om deze zaak zoo uit te bazuinen. M.i. kun nen van een plaats als Cortgene wel an dere berichten gegeven worden dan over de vuilnisbelt. U, mijnheer de Redacteur, mijn welge- meenden dank voor de verleende plaats ruimte. J. CH. DE MUIJNCK. Kamperland, 6 Nov. '33. De Lindberghs te G e - n v e. Kolonel en mevrouw Lindbergh, die gistermiddag om 12 uur met hun vliegtuig van Waalhaven waren vertrok ken, zijn om drie uur 50 te Genève aan gekomen. Het toestel is gedaald op het Meer van Genève. Vandaag zal Lindbergh in het stadhuis door de Geneefsche regeering worden ontvangen en het is zeer goed mogelijk dat hij een bezoek aan het Volkenbonds secretariaat en aan het nieuwe paleis zal brengen. Waarschijnlijk zal Lindbergh nog en kele dagen in Zwitserland vertoeven, al vorens naar Amerika terug te keeren. Noodlottige aanrijding. Twee personen gedood. Gis teravond is tusschen Noordhorn en Nie- zijl een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Op den straatweg reden de ongeveer 30- jarige arbeidersvrouw De Haan en haar 12-jarige dochter. Zij werden ingehaald door een auto, bestuurd door den heer Sennema uit Leeuwarden. Door het ver blindende licht van een tegenkomer werd den heer Sennema het zicht ontnomen, zoodat hij de beide fietsende vrouwen op den weg niet opmerkte. De wagen reed De bedrieger bedrogen. Een boertje uit de omgeving van Apel doorn toog per fiets op weg met een zak aardappelen, waarin een bovenlaag van appels. Bij de kom van Apeldoorn vroeg een controleur van de Aardappel-centrale hem naar den inhoud van den zak. „Appels", zei het boertje. De contro leur keek in den zak, bevond den inhoud in orde en het boertje kon verder gaan. Dat het zoo gesmeerd zou loopen, had hij niet gedacht. Bij het opstappen speel- de zijn emotie hem Ieelijke parten en met fiets en al rolde hij omver. Voor de oogen van den verbaasden con troleur verspreidden zich daarbij weinig appels, maar veel aardappelen over den weg. Het boertje was er toen gloeiend bij. Smokkelhandel in aardap pelen. Het smokkelen van aardappelen te Rotterdam gaat nog steeds hardnek kig voort. Vooral op den linker Maas oever heeft de politie de handen vol met het aanhouden van voerlieden, die par tijen aardappelen ongedekt vervoeren. Er zijn aan de grens van de gemeente verscheidene posten uitgezet, die er scherp voor waken, dat geen ongedekt vervoer kan geschieden. lederen dag worden er auto's, handwagens en tilbu ry's aangehouden, waarin partijen ge smokkelde aardappelen welke partijen variëeren tusschen de 200 en 2600 K.G. en in beslag genomen. De aanhoudingen geschieden zoowel overdag als 's nachts. HET HERZIENINGSRAPPORT VAN DE S. D. A. P. Ir J. W. Albarda wijdt in het Volk een eerste artikel aan het thans bij; het partij bestuur der S.D.A.P. ingediend rapport van de commissie, die is ingesteld om van advies te dienen omtrent de vraag of en zoo ja, welke veranderingen in pro gram, besluiten en tactiek der partij aan beveling verdienen, zulks in verband met de gewijzigde oeconomische en politieke omstandigheden in binnen- en buiten land. De vraag of een herziening van het beginselprogram der Partij urgent is, wordt in het eerste hoofdstuk eenstemmig 'ontkennend beantwoord. Programherzie- ning zou nu een toestand van onzeker heid scheppen, terwijl de arbeidersbewe ging nu meer dan ooit aan vastheid be hoefte heeft. Ook met de vraag, of de naam der Parti) verandering behoeft, heeft de oom missie zich bezig gehouden. Zij beant woordt die vraag ontkennend. Bij' haar bespreking van het vraagstuk der democratie is de commissie uitgegaan van artikel III van de statuten der Partij, waarin is vastgesteld, dat de S. D. A. P. haar doel tracht te bereiken, „langs wet tigen weg" en met de in dat artikel ge noemde legale middelen. Dit artikel is on dubbelzinnig en behoeft geen verbetering. Het hoofdstuk besluit met een korte bespreking van de verhouding der S. D. A. P. tegenover het gezag. In een demo- cratischen staat moet het gezag worden erkend en gehoorzaamd, ook door de te genstanders van de partijen, die het ge zag uitoefenen. In het hoofdstuk over Koningschap en nationale gedachte maakt de commissie vooreerst duidelijk, waarom de S. D. A. P.geen actie tegen het Koningschap be hoeft te voeren. „Evenals in andere lan den, waar het Koningschap de volksrech ten niet aantast en de ontplooiing der de mocratie niet belemmert, kan ook in Ne derland de sociaal-democratie de monar chie erkennen als den grondwettigen staatsvorm, steunend op de gezindheid van de meerderheid des volks." Sociaal-democraten zijn afkeerig van een nationalisme, dat de tegenstellingen tusschen de volken verscherpt, Dat wil niet zeggen, dat aan sociaal-de mocraten nationaal gevoel vreemd moet zijn. Internationale gezindheid is geen anti-nationale of a-nationale gezindheid. „Ook de sociaal-democraat gevoelt zich deel van het volk, dat in den loop der geschiedenis tot een geheel is geworden en dat in het heden, ondanks zijn inwen dige tegenstellingen, een lotsgemeen- schap is." De heer Albarda besluit het eerste ge deelte van zijn overzicht met een korte weergave van den inhoud der beschou wingen over de verhouding tusschen kie zer en gekozenen. De commissie stelt op den voorgrond, dat in het algemeen aan de gekozenen in openbare lichamen een groote mate van vrijheid bij' het bepalen van hun beleid moet worden gegund. De gekozenen zijn uiteraard gebonden aan de programs hunner partij. Zij' zijn ook verantwoording schuldig aan hun partij. De partij, als organisatie der kie zers, mag over het beleid der gekozenen haar oordeel uitspreken en zelfs, als zij meent dat een gekozene in een gewichtige aangelegenheid verkeerd heeft gehandeld, hem uitnoodigen zijn mandaat neer te leggen. De commissie meent ook, dat het recht der kiezersorganisatie, om vóór de beslis sing over een belangrijke aangelegenheid haar meening aan de gekozenen te doen blijken, onbetwistbaar is. Dit mag echter niet den vorm van een bindende opdracht aannemen. De commissie keurt het bin dend mandaat af. Zij acht slechts een ad vies geoorloofd, welk advies ernstig be Eindelijk verklaart de oommissie, dat zij geen oordeel wil uitspreken over de vraag, of de partij-organisaties, die in den laatsten tijd adviezen over gemeente raadszaken hebben uitgebracht, alleszins wijze raadgevingen aan de gekozenen hebben verstrekt. Evenmin heeft zij wil len zeggen, dat de organisaties, die raads leden tot aftreding hebben gedwongen, daarmede goed hebben gehandeld. Over deze vragen liepen ook in de commissie de antwoorden uiteen. de automobilist voelde duidelijk, dat het regen de. Maar een ander dacht, dat hij linksaf wilde. Direct daarop werd zijn auto zoodoende zwaar beschadigd. - Houdt Uw hand in bedwang: Principieele dienstwei gering. De rechtbank te Middel burg heeft den 20-jarigen plaatwerker A. J. de V., uit V1 i s s i n g e n, terzake van overtreding van de dienstplichtwet (niet voldoen aan een oproep tot opkomst in werkelijken dienst) veroordeeld tot f 25 subs. 10 d. h. Verdachte, die in hooger beroep voor het Gerechtshof te Den Haag terecht stond, bijgestaan door mr H. Th. Gerlings uit Utrecht als verdediger, is principieel dienstweigeraar, die reeds eerder door den Middelburgschen politierechter was veroordeeld tot een geldboete van f 10 we gens het niet voldoen aan een oproeping tot keuring. Uit de behandeling van deze zaak voor het Hof bleek, dat verdachte, die steeds een passieve houding had aangenomen, door den Krijgsraad te 's Hertogenbosch wegens dienstweigering tot 10 maanden gevangenisstraf was veroordeeld, welke straf hij thans ondergaat. Intusschen is door den officier van ju stitie bij de Middelburgsche rechtbank, die appèl had aangeteekend van boven genoemd vonnis, een Memorie ingediend, waarbij hij den procureur-generaal ver zocht te dezer zake gevangenisstraf tegen verdachte te requireeren. Deze Memorie werd evenwel gepasseerd. De adv.-gen. mr baron Speyart v. Woerden, requireer- de, met het oog op de reeds opgelegde straf, bevestiging van het vonnis der Mid delburgsche rechtbank. Mr. Gerlings betoogde o.m., dat de be palingen van de dienstweigeringswet geheim worden gehouden. Zoo was het dezen verdachte niet bekend, dat hij' zijn diensttijd op andere wijze had kunnen doorbrengen. Ware dit wel het geval ge weest, dan zou hij' gaarne andere diensten ten behoeve van den Staat hebben ver richt. Pleiter verzocht het Hof hiermede rekening te willen houden en zich te ver eenigen met de zienswijze van den advo- caat-generaal, die ten deze een nieuwe gevangenisstraf niet noodig oordeelde, met oplegging van een kleine geldboete, die de draagkracht van verdachte niet te boven zou gaan. Het Hof wees daarop onmiddellijk ar rest en bepaalde de boete op f 15 of 10 dagen hechtenis. Verdachte verklaarde hierop afstand van cassatie te zullen doen. Hoogerberoepen. Door G. v. O., 37 j., landbouwer te Sas van Gent, te gen een vonnis van den Kantonrechter te Terneuzen, waarbij hij wegens overtre ding van het Crisis-Varkensbesluit is veroordeeld tot f 40 of 10 d. h. Door G. G., 28 j., varkenshandelaar te Sas van Gent, als voren, veroordeeld tot f 40 of 10 d. h. Idem door A. L. G.. 25 j., koopman te Stoppeldijk, tegen een veroordeeling als voren tot f 40 of 10 d. h. Idem door A. L. G., voornoemd, tegen eenzelfde veroordeeling tot f 40 oflO d. h. Idem door J. de P., 53 j., landbouwer te Zaamslag wegens een zelfde veroordee ling tot f 40 of 10 d. h. Idem door J. D., 37 j., landbouwer te Zaamslag, wegens een veroordeeling als voren tot f40 of 10 d. h. Idem door A. L. G., 25 j., koopman te Stoppeldijk, wegens een veroordeeling als voren tot f40 of 10 d. h. Door N. van A., winkelier te Zaamslag is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroordeeld tot zeven dagen hechtenis en intrekking van het Rijbewijs voor den tijd van zes maan den.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6