VERSTUIKINGERKNEUZINGEN ,02 Gemengd Nieuws. odT piJÜ Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Ingezonden Mededeellng. Gtlukklf, dt pijn li r«rdwin«n Slotn'f Liniment Is zoo pijnstillend. Verwaarloos een verstuiking nimmer. We ïdt onmiddellijk een beetje Sloan's Liniment aan. Dit dringt door en de gewenschte verlichting volgt snel. Van pijn is niets meer te bespeuren. Millioenen slachtoffers van Verstuikingen, Kneuzingen, Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, enz. verkrijgen verlichting en rust door Sloan's Liniment. Zij zorgen, dat zij het steeds onder hun bereik hebben. Inwrijven onnoodig. Sloan's dringt door en doodt de pijn. optrad do hoor Legéno om modedeeUngon te doen omtrent den Zendingsarbeid van de Hernhutters in Suriname. Na een in leiding over de beteekenis en de nood zakelijkheid van de zending in het alge meen schetste spreker het ontstaan van de Hernhutter-zending, de groote moei lijkheden waarmee zij steeds te worstelen had, maar ook de gezegende vruchten die op dezen arbeid gezien werden. In het tweede deel zijner rede deed Spr. belang wekkende mededeelingen uit zijn per soonlijke ervaring inzonderheid omtrent het werk onder de Britsch-Indiërs waar uit mede duidelijk werd van hoe groote beteekenis de verbreiding van het Evan gelie is, speciaal ook voor het vrouwen lo ven. Met groote belangstelling werd door de aanwezigen geluisterd, wat mede tenge volge had dat een flinke voorraad lec tuur ten bate van dit werk kon worden verkocht. Een oproep aan de leden om kleeding enz. af te staan voor de arme bevolking van den Z.O. hoek van Drente had een willig oor gevonden. De goed geslaagde vergadering werd door den heer Legêne met dankzegging gesloten. Naar wij vernemen zal de cursus tot opleiding voor auto-monteur vanwege het Z. T. I. a.s. Maandagavond te half 7 wor den geopend. Belangstellenden kunnen daarbij aanwezig zijn. Wij vestigen de aandacht onzer le- zeis op de in dit nummer voorkomende advertenties waarin wordt aangekondigd, dat door de Mij. ter vervaardiging van Gasmeters enz. te Dordrecht een voor dracht met demonstratie zal worden ge houden over „Het gebruik van gas in de huishouding". lerseke. Benoemd tot volontair ter secretarie alhier de heeren G. G. Hartoog en H. J. d6 Jager, beiden alhier. Krabbendijke. Donderdagavond hield de studieclub uitgaande van den Chr. Bestu renbond Krabbendijke en omgeving haar eerste vergadering. De voorzitter, dhr A. Schier van Waar de, opende de vergadering op de gebrui kelijke wijze. Dhr den Hollander van Hansweert leidde het onderwerp: „De wettelijke be scherming van den arbeid" in. Vanaf de vroegste tijden teekende Spr. den arbeid en de arbeiders, en de ontwikkeling op het terrein van den arbeid door uitvin ding en techniek. Droef waren de omstan digheden, waaronder de arbeider werkte. Langzamerhand werden verbeteringen aangebracht, dank zij ook den arbeid van Dr Kuyper en Dr Talma e.a. Tenslotte liet Spr. de verschillende so ciale wetten de revue passeeren en wekte op om vooral in dezen tijd, nu de rechten van den arbeider in het gedrang komen, als christelijk georganiseerden op onzen post te zijn. Een drukke bespreking volgde. Dhr Har- verhoek eindigde met dankzegging. Loop der bevolking: Vertrokken: Jannetje Kesselaar naar Goes; P. A. Schwartz en gezin naar Maas sluis; J. M. M. den Baars n. Terheyden. J. M. Rekkers naar Terneuzen. Ingekomen: Jacoba van de Peerle, wed. van P. Lous van Goes; Antony Johannes Wensvoort van Vlaardingen; Jan Johan nes de Braai van Ovezande; Wilhelmus Petrus Böhm van Maarn; Francois Klop- rogge en echtg. van Noordwijk; Gerard A. van Weele van Rilland-Bath; Jannetje A. Hoekman van Dordrecht. Kapel Ie. Benoemd als hulpcontroleur voor den aardappeldienst in het district O. Z. Beveland dhr Jacs Balkenende, al hier. Loop der bevolking van 7 October tot 3 November 1933. Ingekomen: M. J. Snoep en gezin van St Pancras naar Biezelinge D 105. Vertrokken: E. J. de Feijter van Ka- pelle A 82 naar Terneuzen; A. P. van der Have van Kapelle A 191 naar 's-Graven- hage. M. Allemekinders van Biezelinge E 18 naar Tholen; D. van Schaik en gezin, van Kapelle A 34 naar Sprang-Capelle (N.-Br.). Rilland-Bath. Gisteravond had alhier de officieele inschakeling van het elec- trisch licht plaats. B. en W. en de Raads leden en vele belangstellenden hadden zich verzameld bij het transformatorge bouwtje aan het klooster. De directeur der P. Z. E. M., dhr Slooves, sprak een woord van welkom tot het gemeentebestuur en sprak er zijn blijdschap over uit, dat thans Rilland-Bath, waar reeds lang het oog op gericht was, aangezien dit de laatste ge meente in Zuid-Beveland is, thans van electrisch licht kon worden voorzien. Hij feliciteerde het gemeentebestuur met het feit, dat besloten was tot het maken van een ondergrondsch net en sprak er zijn blijdschap over uit, dat er reeds een 60 aansluitingen in het zicht zijn. Hierop nam de burgemeester het woord en sprak een woord van dank tot den di recteur voor de vlugge afwerking. Hij uit te den wensch, dat ook spoedig de aan sluiting aan het net van het dorpje Bath spoedig zou volgen. De directeur zegde toe, dat, wanneer een voldoend aantal aansluitingen gega randeerd kan worden, de geheele gemeen te aan het net zal worden aangesloten. Hieop werd door den burgemeester de stroom ingeschakeld en spoedig daarop baadden de perceelen welke reeds aange sloten waren, in een zee van licht. Wemeldinge. De coöperatieve Boeren leenbank hield Donderdag een bijzondere ledenvergadering, welke een feestelijk ka rakter droeg. In de prachtig versierde zaal van het vereenigingsgebouw der Chr. Jong. Ver. waren reeds tijdig vele personen aan wezig. De heeren F. Dominicus Kz., directeur; Jacs. de Zeeuw, lid van het Bestuur en A. Dominicus, kassier, mochten herden ken, dat zij vóór 25 jaren waren be noemd in hun functies. De commissie, benoemd ter voorberei ding voor een officieele ontvangst, had zich uitermate van haar taak gekwe ten. De jubilarissen, afgehaald van hun woningen, werden door den „zaalmeester" onder het zingen van het Wilhelmus door de aanwezigen naar de hun bestemde zetels geleid. De voorzitter van den Raad van Toe zicht, de heer Joh. Pieterse, hield een openings- en welkomstwoord, waarbij hij duidelijk deed uitkomen de houding van dit jubileerend drietal, gedurende een kwart-eeuw getoond, in het belang van leden dezer Bank. Met den hartelijken wensch, dat zij nog vele jaren hun functies mogen bekleeden bood spr. hun, namens de leden, uit erkentelijkheid, elk een doel matig stoffelijk blijk van waardeering aan. Een prachtige rooktafel met opstand was den Directeur toegedacht. Een dege lijke wandelstok was voor den heer De Zeeuw bestemd, en den kassier werd een luxe étui met vulpen en potlood ver eerd. Alles was met inscripties en ini tialen der Bank versierd. Zeer onder den indruk brachten de jubilarissen hun dank voor deze bijzon dere uiting van erkentelijkheid. Zij ver klaarden zich gaarne bereid nog verder in het belang der Bank werkzaam te zijn. Verder voerden verschillende sprekers het woord met de gebruikelijke felicita ties. Nadat het z.g. officiëele gedeelte was beëindigd, werd de avond gevuld door bijdragen in proza en poëzie met afwis selende zangnummers. Toen ongeveer het middernachtelijk uur was aangebroken sloot de voorzitter de vergadering. Aagitekerke. Onder leiding van den heer Geldof, veearts te Oostkapelle, is Donder dagavond alhier een cursus in veekennis begonnen met aanvankelijk 18 deelnemers. Grijpskerke. Loop der bevolking: Ingekomen: Janna Boone van Koude- kerke (Z.). Floras de Wolf van O.- en W.-Souburg. Margrietha Jobse van Big- gekerke. Vertrokken: Pieternella den Hollander naar Hengelo (0). Leendert Louwerse n. Oostkapelle. Cornelia Joziasse naar Se- rooskerke (W.). Adriaan D'ingemanse, n. Middelburg. Jacomina Dekker naar Sint Laurens. Pieternella Stroo naar Vrouwe polder. Abraham Maljaars en gezin naar Meliskerke. Leuntje Boone naar Serooa- kerke (W.). Maatje Wisse naar Koude- kerke. Meliskerke. Loop der bevolking. Ingekomen: Jan Dekker van Domburg. Jan Francke en Zoetje Wijkhuijs van Aagtekerke. Abraham Maljaars en gezin van Grijpskerke. Vertrokken: Tannetje Koppejan naar Aagtekerke. Kornelis Verhage naar Zou- telande; Jan Louws naar Domburg; Kor- nelia Jasperse naar Biggekerke. Gerrit van den Broeke n. Middelburg. Elizabeth Francke naar Aagtekerke. Jakobus Ja- kobsen naar Biggekerke. Tannetje Ja- kobsen en Maatje Koets naar Zoutelande. Koudekerks. De Gemeenteraad verga dert Maandag a.s., des namiddags twee uur ter bespreking van de verbetering van den Dishoekschen keiweg. Terneuzen. Donderdagavond was een vergadering belegd om te komen tot op richting van een A.R.J.A.-club te dezer stede. Ruim veertig personen hadden aan den oproep gevolg gegeven; ook van de zijde der Axelsche A.R.J.A.-leden was er belangstelling. De samenkomst stond onder leiding van dhr L. Geschiere. Als spreker trad op dhr W. Boogaards van Kapelle, die in zijn propagandarede tot aansluiting opwekte. Ook dhr D. J. Oggel van Axel wekte hiertoe op. Enkele vragen werden gesteld en be antwoord, waarna zich reeds aanstonds 15 personen voor aansluiting opgaven. Bij de verkiezing van het bestuur dezer A.R.J.A.-club werd dhr L. Geschiere tot voorzitter gekozen, en dhr G. van 't Le ven tot secretaris. Door dhr H. R. J. v. d. Veen werd als vice-voorzitter der A.R. kiesvereeniging nog een kort woord ge sproken in het belang van de oprichting der A.R.J.A.-club. Zierikzee. Voor een uitstekend bezette zaal trad Dinsdagavond alhier op voor de Gew. Afd. Schouwen en Duiveland van den Chr. Boeren en Tuindersbond, de heer Ghr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer. De spreker werd ingeleid door den voorzitter der Gew. Afd., dhr A. M. den Boer Wz., die de vergadering op de ge bruikelijke wijze opende en vervolgens in een openingswoord wees op den ernst der tijden waarin wij nog altijd verkeeren en waarin het zoo hoog noodig is, weer eens aan het principieele, dat de C. B. en T. B.-leden samen binden kan, te worden herinnerd. Dhr Van den Heuvel sprak daarna over: „de Crisismaatregelen der Nederl. Regeering". Spr. liet de verschillende steunmaat regelen, in totaal 32, de revue passeeren en verdeelde deze maatregelen in 7 ru brieken; de voornaamste hiervan zijh: de voorschriften tot inperking van produc ten; het verwerken van een bepaald ge deelte van inlandsch product, gelijk bij de tarwe; het opleggen van een bepaalde heffing en daarvan verleening van steun, als b.v. de crisis-varkenswet, -zuivelwet en bij de getroffen maatregelen voor de consumptieaardappelen; handelspolitieke maatregelen e.a. Vervolgens werden de bezwaren, die te gen de verschillende wetten zijn gerezen, behandeld, waarbij de heer v. d. Heuvel wees op de duurdere levensmiddelen; het verminderde loon van consumenten; het duurder worden van grondstoffen en en kele andere bezwaren, gerezen bij de in dustrie, welke de aandacht der Regeering vragen. Het is voor de Regeering wel bijzonder moeilijk hier de juiste lijnen te trekken. In vroeger tijden is veel te weinig kracht uitgegaan van de landbouw-organisaties, vanwege de neutraliteit dezer organisa ties. Dubbel noodig is daarom versterking en verbetering van het organisatieleven in den landbouw. Via de bestaande poli tieke partijen kunnen de organisaties in vloed bij de Regeering oefenen. Organisatie dus volgens de drieërlei h'oofdstroomingen, gelijk al lang bij de arbeiders te zien was en bij Middenstan ders en werkgevers gevonden wordt, zoo ook bij de landbouworganisaties. Protestantsch Christelijke boeren be- hooren tot den laatsten toe, te worden on dergebracht bij den C. B. en T. B. Spr. eindigde met een beroep om toch te leven uit de Chr. beginselen en hij wees daarbij nog op een drietal zonden, die thans allerweg, ook in den kring der be lijders, gevonden worden, n.l. de zonde der smokkelarij, de geest van revolutie en de zonde der vertwijfeling over het verlies van aardsche goederen. Na de pauze werden den spreker een aantal vragen gesteld, welke vragen zoo veel mogelük werden beantwoord. Ten slotte dankte de voorz. dhr v. d. Heuvel voor zijn boeiende rede. De spre ker ging hierop voor in dankgebed. St. Maartensdijk. In de gisteren gehou den raadsvergadering is mededeeling ge daan, dat de ministers van sociale zaken en van financiën hebben besloten ten be hoeve van de exploitatie van arbeiders woningen voor 1933 een bijdrage aan de gemeente uit te keeren van f 1010. Van deze ministers is verder bericht ontvan gen, dat de korting ingevolge de finan cieels kortingswet voor 1932 voor het uitkeeringsjaar 1933'34 achterwege zal blijven. Ter bestrijding van de heerschende werkloosheid zal rijkssteun verzocht wor den ten behoeve van het doen spitten van land, het draineeren en het delven van slooten. Voor de wegverbetering Scherpenisse- Stavenisse verklaarde de gemeenteraad zich bereid een geldleening tot het be- noodigde bedrag aan te gaan ten behoeve van het waterschap St. Maartensdijk, be houdens goedkeuring van Ged. Staten, onder voorwaarde, dat werkloozen uit de gemeente hierbij zullen worden te werk gesteld. Aan pachters van bouw- en wei land zal 25 pet. reductie worden ver leend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kruiningen, J. Mortier te Zalk; te Ossendrecht, C. J. F. Hopster te Wormer. Beroepingswerk. Naar de Zeeuwsche Kerkbode meldt besloot de Kerkeraad der Geref. Kerk te Middel burg Ds J. van Herksen te Ermelo aan de gemeente voor te dragen tot het uitbrengen van een beroep. In een Maan dagavond te houden vergadering zal aan de gemeente gelegenheid worden gegeven zich hierover uit te spreken. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Homburg, av. ds Steinz (av. H. Doop). Hansweert 9.30 en 6.30 u. dr v. Selms. Gapinge vm. ds Tjebbes. Vrouwepolder nm. ds Tjebbes. Aagtekerke nm. ds Quéré. Domburg, vm. ds Quéré, nm. geen dienst. Koudekerks, vm. en nm. ds ten Kate (nm. H. Doop). 't Zand, 10 u. ds de Ru, 2 u. ds Dippel. FASCISME EN NATIONAAL- SOCIALISME. In de afdeelingen van de Tweede Ka mer is bij de behandeling van de begroo ting ook aan de nieuwe politieke stroo mingen aandacht geschonken. In aansluiting aan de gedachtenwisse- ling over de handhaving van het gezag, aldus het verslag, meenden verscheidene leden een korte beschouwing aan het fascisme te moeten wijden. Deze leden vestigden er de aandacht op, dat het fascisme in Italië en het na- tionaal-socialisme in Duitschland zijn opgekomen als een reactie tegen de straatintimidatie, de ongebondenheid op het publieke erf, de bedreiging van een ordelijks volks- en staatsleven, den anar- chistischen chaos. Daartegen verlangde men daden, een krachtig optreden; en omdat men ten onrechte meende, dat deze onder vigueur van het parlemen taire stelsel niet mogelijk waren, eischte men de dictatuur. Toch lag hierin slechts de directe aanleiding tot het ontstaan van deze be wegingen. De diepe oorzaak daar van ligt in de geestelijke strooming, die het menschelijk leven ziet als bron van alle geestelijke en stoffelijke waar den, die de scheppende daad van den mensch stelt boven alles, die het recht on dergeschikt maakt aan de daad, die dan ook leidt tot een verheerlijking van den totalen Staat, en de maatschappij maakt tot een creatuur van den Staat, en als democratie beschouwt het staatsleven on der een „leider". Juist omdat dit alles zoo is, moet hij, die waarlijk staat op den bodem van de Christelijke levens- en wereldbeschou wing, zich tegen fascisme en nationaal- socialisme keeren. Beide zijn in wezen revolutionair. De polen van het volks- en staatsleven zijn gezag en vrij heid. Beide zijn onmisbaar. Doch evenals het gezag is de vrijheid er bij de gratie Gods. Zij mag niet ten onder gaan in on gebondenheid. Andere leden, die zich, afgezien van de formuleering daarvan, met de boven weergegeven gedachten konden vereeni gen, meenden hun postulaat op dit ge bied der staatkunde kort, maar naar hun oordeel toch volkomen duidelijk als volgt te kunnen weergeven: krachtig gezag èn gezonde volksinvloed. In het socialisme van alle schakeering achtten zij het eer ste niet gewaarborgd, de laatste ontbreekt in het fascisme, in welke gedaante zich dat ook voordoet." Gezonde opmerkingen. En het stemt tot tevredenheid dat de Regeering in weerslag hierop verklaard^ dat zij wat deze nieuwe richtingen wen- schen, volstrekt verwerpelijk acht. Middelburg. Tentoonstelling van teekeningen. Bij het bestuur van het Schoolmuseum is de gedachte opgekomen om van teekeningen van de kinderen van de verschillende inrichtin gen van onderwijs in Zeeland een ten toonstelling te houden. Dank zij de groote medewerking zoo wel van de zijde van het bijzonder als van het openbaar onderwijs, heeft het bestuur, daarbij geholpen door teeken- leeraren, met de inrichting een groot suc ces bereikt en wij twijfelen er niet aan of ook nu zal een druk bezoek toonen, dat men dit streven op prijs weet te stellen. Heden (Zaterdag) middag heeft de opening plaats, maar wij zijn in de ge legenheid geweest vooraf een kijkje te nemen en raden ieder aan eerst te gaan naar de tweede zaal links van de gang. Hier vindt men het alleraardigste werk der kleuters, de leerlingen van voorberei dende of fröbelscholen uit verschillende deelen van de provincie. De volgende zaal, ook nog aan die zijde van de gang brengt ons bij de resultaten van het lager onderwijs en daarbij trof het ons, dat men is afgestapt van mo dellen, als kubussen en blokken; dat men als voorbeeld geeft afbeeldingen van die ren en van voorwerpen uit het dage- lijksch leven of wel, dat men de keuze van het onderwerp aan de kinderen over laat. Sommige scholen hebben duidelijk over zicht gegeven van den vooruitgang van het kunnen der leerlingen in de verschil lende klassen. De eerste zaal aan de andere zijde der gang geeft nog een deel van het werk der lagere scholen, maar ook die van inrichtingen voor uitgebreid lager onder wijs. In deze zaal vindt men ook een keuri- gen stand van artikelen der bekende Talens fabrieken, bestemd voor gebruik bij het teekenonderwijs. In de vierde of laatste zaal trekken de mooie teekeningen van de leerlingen van de R.H.B.S. de Handelsscholen, het Gymnasium en niet het minst die der kweekscholen, waaronder verschillende goede bordteekeningen, de aandacht. Alles bijeeil genomen een zeer belang wekkende verzameling, in de eerste plaats voor het onderwijzend personeel, maar daar naast voor ieder, die belang stelt in dit onderwijs. De tentoonstelling is tot en met 11 No vember iederen werkdag geopend. Schoolopheffing. Gedep. Staten hebben goedgekeurd de opheffing van de openbare lagere scholen te St. Jo- hannesga, in de gemeente Schoterland, en Follega, in de gemeente Lemsterland. De raad der gemeente Hummelo en Keppel heeft besloten de beide openbare scholen te Hoog-Keppel en Laag-Keppel op te heffen en een nieuwe school te bou wen op ongeveer gelijken afstand van beide dorpen. i Den Helder in opschud ding. Gevaarlijke uren vootr den Commandant der Marine. Het was een heele consternatie Donder dagavond in Den Helder. De reddings boot Dorus Rijkers, de sleepboot Drenthe en de marine-vaartuigen Hr. Ms. Vul- canus en Z. V. stoomden naar buiten den storm tegemoet. Er moest dus wel iets bijzonders aan de hand zijn en de weinige toeschouwers aan de buitenhaven meenden aanvankelijk dat een D'uitsche politiekruiser of een Engelsche vracht boot, die voor den storm een schuilplaats op het Marsdiep hadden gezocht, in nood verkeerden. Doch dit bleek niet het geval, want bij informatie deelde men mede, dat de mo torsloep „M 2", waarmede de vice-admi- raal C. Brutel de la Rivière dien mid dag naar Texel was vertrokken nog steeds de haven van Nieuwediep niet was bin- nengeloopen. En zoo werd het inmiddels zes uur zeven uur Men verkeerde in angstige spanning. Van Texel was op telefonische informa tie de mededeeling binnen gekomen, dat de „M. 2" om 4 uur van Oudeschild was vertrokken. Er moest dus iets gebeurd zijn met de sloep, daar de afstand slechts een half uur varen is. Temeer vreesde men een ongeluk daar hooge zeeën en sterke Noordwestenwind op het Marsdiep stonden. Zoo voeren dan bovengenoemde schepen op onderzoek uit. Aan den wal bleef men intuschen steeds in radioverbinding met deze sche pen en eindelijk tegen zeven uur kwam van de „Dorus Rijkers" het bericht door, dat de „M. 2" onder den Zuidwal was aangetroffen met defecten motor en da', men nu bezig was de sloep op sleeptouw te nemen. Het werd nog ruim 8 uur vóór de Do rus Rijkers de haven van Nieuwediep weer binnenliep. Wat er gebeurd was? Onder slechte weersgesteldheid verliet de „M 2" om 4 uur de haven van Oudeschild. Een goe den kilometer uit den vasten wal raakte de motor onklaar. Pogingen van den korporaal-machinist om hem weer op gang te brengen, faal den en de „M 2" was aan den wind en golven prijs gegeven. Aan boord waren de vice-admiraal, de officier van administratie 2e klasse J. v. Houten, een bootsman, die als stuurman fungeerde en drie man personeel. Door den hevigen wind geraakte de „M 2" uit den koers en er was geen nood seinmateriaal aan boord om de aandacht te trekken. Men trachtte het anker uit te gooien, doch door de hevige grondzeeën (men was inmiddels in ondiep water geraakt) zag men zich genoodzaakt het anker te kappen. Men heeft toen zoo goed en zoo kwaad als het ging den kop van de boot op den wind gehouden. Steeds meer geraakte men echter onder den Zuidwal en de toe stand was precair toen de Dorus Rijkers de lichten van de „M 2" in zicht kreeg. Licht in een oude moord zaak? Te Heiligerlee is door de politie gearresteerd de 31-jarige landarbeider S. uit Zuidbroek, die er van verdacht wordt den geruchtmakenden moord op de familie Molanus in Augustus 1931 te heb ben gepleegd. t De vlucht van den Post- jager. Met welwillende medewerking en toestemming van het hoofdbestuur van de posterijen, het departement van kolo* niën en den Indischen postdienst is een eenvoudige wijze van retourzending aan de afzenders van deze briefkaarten moge lijk gemaakt en wel op de volgende wijze: De kaarten worden verkrijgbaar ge steld, gefrankeerd met de beide speciale luchtpostzegels, ieder a f0.30, te weten: de Nederlandsche uitgave voor de heen- vlucht en de Indische uitgave voor de retourvlucht. De indeeling van de kaarten is zoo vervaardigd, dat het Nederlandsche zegel rechts boven- en het Indische zegel links onder geplakt kan worden. De af zender dient zijn naam en adres duidelijk en volledig te vermelden en de kaart te adresseeren aan het hoofd van de poste rijen te Bandoeng. Tevens zullen de beide zegels dan resp. te Den Haag en te Ban doeng van de speciale poststempels wor den voorzien. Schriftelijke aanvragen kunnen gericht worden aan de firma H. Pander en Zo nen, postbus 30, Den Haag, onder bijslui ting van f 0.35 resp. f 0.65 aan postzegels. De aanvragers dienen op hun enveloppe in den linker-bovenhoek te vermelden „Postjager-briefkaart". Gezien de reeds overstelpende aanvrage heeft de firma Pander de oplaag uitge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2