EERSTE BLAD. nbouw ZATERDAG 4 NOVEMBER 1933 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No, 33 Dit nummer bestaat uit 2 bladen Overheid en Parlement. Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie de richting van Ingrijpende maat- welke men op Hannover. en het is haast zoo om het jaar ;en bezoekt, dat het gewone ge- aar verl oop en is >r het laatst zag. t Hannover, deze jeine. Zoodra de ge parken neer- litsche pluimvee- n naar Hannover .g. „Junggeflügel- van jong pluim- le 61ste gehouden Lijd een der beste ingen geweest is, jzondere attractie tentoonstelling i3 De waarde van it dat hier geheel naar de prijzen Lerpe keuring toe- ïeel leger van de d elk jaar gereed ieelen en daaruit iver als het ware )t volgend seizoen, onstelling het z.g. ■acht en gepropa- de eigenlijke nut- vaarde van het Wie in Hannover heel vroeg gaan lij zijn jonge die- ze tentoonstelling, >de helft van Oc- ©izoen en hiervan gebruik om te la- fgeloopen jaar be- ille streken van pluimveehouders rat inkoopen kun- imateriaal zoowel nstmoeders, enz. jaarvergaderingen ootere en kleinere op de algemeene in zulke gevallen reinig deelnemers Duitschers houden der welkom is en zelf betaald) een ng van fokkers ens anders vinden de tentoonstelling ig malen met suc- kwam hij dat de alle gelegenheid plaatsen, de in- Itkomen en boven- voor vergaderin- >ft. ren kwam er wrijr de Duitsche fok- vereenigingen en lie in het afgeloo- •den waren niet al hten aan het werk komen, doch dat ten op tegenwer- [aar vond een zeer plaats waar men bereiken. Helaas, zóó hoog, dat aan ingen den bodem chaos voor de Hitier aan de daarna werd de [veehouderij1 in één T onder de deskun- ner Karl Vetter, (onderlinge ruzies ltter verdeelde het (iimveehouderij in wel nutpluimvee- Bngswezen, stam- lenhouderij. |er groote groepen digen te staan en I tentoonstellingswe den heer Riedel, Ier Bremer. Het ge- jrezen werd gereor- jig in klassen, de |n alles werd uni- pnstellingen in het een frissche wind [veegebied, oude en verdwenen. Het ie Duitsche inzen- Imen gerust zeggen, piteit van jaren her .door deze Duitsche lenners van allerlei lortdurend weer bij terugkwamen en Deze vreedzame Lche inzending aan Sr wereld toebracht 1 Avicultura wekt dr __k, een specialist J pluimveerassen, de s dan ook krocht- fste krachtsinspan- iog stond Holland [hoelang nog? lokkers dit hebben lebben ze voor een tn bovenaf doorge- Iken. |R TE HENNEP®- betreffende, kun- ré's worden gezon- |e, Diergaardesingel postzegel voor ant- vermelden. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèquo en Girorekening 41455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Tolof. 250. Dirccteur-IIoofdrcdacteur: II. ZUIDEMA. 7)e Zeeuw Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advortontiön 30 cent per regel. Ingezonden xnedodoelingon 60 cont per regel. Kleine Advortontiön Dinsdags en Vrijdags !0,75, bij vooruitbetaling, Onder letter of motte i 0 85. Bij contract belangrijke korting. A U Over onze Volksvertegenwoordiging en het parlementaire stelsel in het algemeen, wordt in sommige kringen weinig gun stig geoordeeld den laatsten tijd. Het is een beetje mode geworden op de parlementen af te geven. En wee de wolf, die in een kwaad ge rucht staat. Erkend kan worden, dat dit kwade ge rucht niet maar zoo vanzelf is ontstaan. Jarenlang was „democratie" het wacht woord. Volks invloed was niet voldoen de, neen, het volk moest door middel van zijn agenten de volksvertegenwoordigers, zelf de wet stellen en zelf regeeren. Het geroep om algemeen kiesrecht was niet van de lucht. Als dat maar eenmaal veroverd was, dan zou een nieuwe dag aanbreken en zou „het geknechte volk" zelfstandig over zijn lot beslissen. De teleurstelling kon niet uitblijven en is niet uitgebleven. En nu, bij wijze van reactie, valt men in een ander uiterste en roept men om „sterke mannen" die leiding kunnen ge ven, die hun gezag kunnen laten gelden en die, zonder zich om de grondwettelijke bepaling te bekommeren, de volksverte genwoordiging eenvoudig uitschakelen. Dat het parlement, of althans een groot deel van het parlement hierbij geheel vrij uit gaat, zal wel niemand willen beweren. Inplaats van de Regeering te steunen en voor de volksbelangen te waken, is er meermalen een meer of minder geslaagd pogen geweest om de Regeering terzijde te stellen en haar bij de uitoefening van haar taak te bemoeilijken. Maar ook als we dit volmondig toege ven, dan moeten we toch de voorzichtig heid betrachten en niet gedachteloos mee zingen in het koor, dat roept om een dic tator zoo als andere volken hebben. Be bedoeling daarmee is toch meestal niet om het recht te dienen en de Overheid te beter aan haar hooge roeping te doen beantwoorden, maar om eigen meeningen te doen zegevieren en eigen wenschen te vervullen. Zoo was het in 1918, toen de S. D1. A. P. een greep deed naar de macht. En zoo is het ook nn, nu Fascisten en Nat. Soci alisten hun best doen den volksinvloed te breken. Als Antirevolutionairen mogen wij daaraan niet meedoen. Wij hebben te strijden tegen de dictatuur van welke zijde die ook wordt aangepre zen, maar tevens hebben we er voor te waken, dat door de volksvertegenwoordi ging het zuivere parlementaire pad wordt verlaten. Voor hen, die niet staan op Antirevo lutionair standpunt en die niet erkennen, dat de Overheid regeert bij de gratie Gods, is dat niet gemakkelijk, om niet te zeggen onmogelijk. Als de Overheid een zuiver mensche- lijke instelling is, hoe dan ook geconstru eerd, die tenslotte alleen steunt op de kracht van haar macht, dan ligt het in den aard van de zaak, dat er telkens an dere machten opstaan, die pogen het ge zag in handen te krijgen. De strijd om de macht komt dan nooit tot een einde. Volgens Antirevolutionair beginsel daar entegen staat het gezag van de Overheid, die optreedt als dienaresse Gods, onwan kelbaar vast. De Overheid regeert dan niet in opdracht van menschen, maar bij de g r a t i e Gods. En daaruit volgt tevens, dat de Over heid niet naar willekeur kan optreden. Haar macht vindt een begrenzing in de Goddelijke ordinantiën, die ook voor an dere levensterreinen gelden. Van het gezinsleven heeft zij af te blij ven en ook in de Kerk heeft zij niets te zeggen. En in den loop der historie heeft ook het volk zekere rechten gekregen, die de Overheid heeft te eerbiedigen. Wij moeten over dit laatste niet gering denken. Het is een groot voorrecht, dat we op prijs hebben te stellen. De Overheid regeert. En wij erkennen haar gezag als dienaresse Gods. Maar aan het volk is het gegeven invloed uit te oefenen. Dat is van niet geringe beteekenis. Het waren voor ons volk niet de beste dagen toen 'die volksinvloed niet tot zijn recht kwam en wij moeten ons van een toe stand waarin een dictator zijn zondigen wil aan het volk oplegt geen illusies vor men. Zal aan de verwarring op politiek ge bied een einde komen, dan moeten volk en Overheid beide hun plaats kennen en gemeenschappelijk buigen voor het recht Gods. Dan moet de Overheid zichzelf leeren zien als dienaresse Gods. En dan moet het volk, de volksvertegenwoordiging, de Overheid erkennen als regeerende bij de gratie Gods, terwijl van alle pogen om de plaats van de Overheid in te nemen, radi caal afstand wordt gedaan. Het proces-v. d. Lubbe. In de zitting van gisteren verzocht Di- mitroff een aantal getuigen te willen hoo- ren en stelde o.a. voor den leider der Communistische Partij-Holland, het Ne- derlandsche Tweede Kamerlid Louis de Visser als getuige te hooren over de ver houding van v. d. Lubbe ten opzichte van da Communistische Partij. Voorts wenschte hij, dat als getuigen gehoord zullen worden v. Albada en Vink uit Lei den, over de betrekkingen tusschen v. d. Lubbe en de z.g. groep van interna tionale communisten in Nederland. De Senaat zal later hierover beslissen. Even later werd Dimitroff wederom uit de zaal gezet. Op een vraag antwoordde hij: Ik kan mij in Rusland vandaag Di mitroff en morgen Stojanef en overmor gen weer anders noemen. Ik hecht er groote waarde aan dit te constateeren, omdat ik ten zeerste verbaasd ben over het gebrek aan kennis van de toestan den in de Sovjet-Unie bij het O.M. President: Aanvallen op de justitie moet u achterwege laten. U weet wat er anders dreigt. Dimitroff tot Dr Werner: U moet nog veel leeren, meneer de procureur-gene raal! Na kort overleg met de overige leden van den Senaat deelt de president na mens den Senaat mee: Beklaagde Dimi troff wordt voor vandaag en de volgende beide dagen wegens zeer grove onbehoor lijkheid van de zittingen uitgesloten. Dimitroff wordt luid protesteerend door twee Schupo-beambten weggeleid. Hij zal pas Dinsdag weer in de rechts zaal verschijnen. Minister-president Goering zal van morgen om half tien in de dan te hou den zitting van het rijksdagbrandproces worden gehoord. Gedupeerde Russen. Duizenden Russen in Amerika, die niet uit het land konden worden gezet, daar de Sovjets niet door de Amerikaansche regeering waren erkend, zullen, als de normale betrekkingen tusschen beide lan den hersteld zijn, naar hun land kunnen worden teruggezonden. Het betreft hier meerendeels deserteurs van schepen, bezoekers, wier pas verioo- pen, was en veroordeelde misdadigers, die Amerika niet konden veriaten, daar zij geen pas konden krijgen. Zoodra de diplomatieke betrekkingen tusschen beide landen hersteld zijn, zal ten aanzien van deze personen een be slissing worden genomen. Stakende boeren. Terwijl president Roosevelt confereerde met de gouverneurs van vijf landbouw- staten, lieten stakende boeren ruim 200.000 liter melk wegstroomen. Te Wassu (Wisconsin) zijn 23 stakings- posten gearresteerd. Elders hebben sta kers tot driemaal toe een aanval gedaan op een zuivelinrichting. Accoord tusschen Rusland en China? Volgens een mededeeling uit Sjanghai heeft de Sowjet-ambassadeur aan de Chi- neesche centrale regeering het ontwerp overhandigd van een Russisch-Ghineesch- niet-aanvalverdrag, dat de volgende vijf punten behelzen zou: le. De verdragsluitende partijen ver plichten zich elkander wederkeerig niet aan te vallen. 2e. Zij zullen de souvereiniteit van haar gebied en haar bestuur respecteereu. 3e. Wanneer een der verdragsluitende partijen aan een derde mogendheid den oorlog zou verklaren, zal de andere ver dragsluitende partij niet de zijde kiezen van deze derde mogendheid. 4e. Wanneer een oorog uitbreekt tus schen een der verdragsluitende partijen en een derde mogendheid zal de tweede verdragsluitende partij een embargo af kondigen op wapens en munitie bestemd voor die derde mogendheid. 5e. De Sowjets verplichten zich af te zien van elke communistische propagan da in China. Nog een boek In den ban. Ook het boek „Raum und Volk im Weltkriege" van Ewald Banse is aanlei ding geworden voor de anti-Duitsche propaganda in het buitenland om de vre despolitiek van de Rijksregeering in twij fel te trekken. Het boek is natuurlijk slechts particulier werk van een onver antwoordelijk theoreticus en op geenerlei wijze van gewicht voor de politiek der rijksregeering. Overigens zijn de strategi sche theorieën, zooals Banse die in zijn boek ontwikkelt, zóó absurd, dat zij in het Duitsche openbare leven in het geheel niet als serieus worden beschouwd Het boek is onmiddellijk in den ban gedaan. De Rijksregeering wil daarmee onweder- legbaar tot uitdrukking brengen, dat zij afkeerig is van dergelijk zinloos gezwets Sarraut voor de Fransche Kamer. Gisteren heeft de Fransche minister president Sarraut de regeeringsverklaring in de Kamer voorgelezen. Zij bevat mede- deelingen over het financieel en econo misch herstel, over de noodzakelijkheid van beschermings- en contingenteerings- maatregelen, en legt den nadruk op de continuïteit der buitenlandsche politiek, krachtens welke Frankrijk de uit de in ternationale overeenkomsten voortvloeien de verplichtingen zal nakomen en eerbie diging der verdragen eischt. De dumping op de geldmarkten dwingt Frankrijk den land- en wijnbouw en de industrie te beschermen. De contingenteeringspolitiek moet tot ruilobject worden gemaakt. De regeering voert haar buitenlandsche politiek in denzelfden geest van soliditeit en internationale samenwerking. Fascisme en nat.-socialisme. Het „Giornale d'Italia" bevat een hoofd artikel, dat in politieke kringen opzien heeft verwekt door de wijze waarop daar in tusschen fascisme en nationaal-socia- lisme een dikke streep wordt getrokken en tegen de beginselen van de laatste van leer getrokken wordt. Mussolini's denkbeeld van den staat zoo wordt gezegd geldt niet voor een bepaald biologisch ras. Volgens Musso lini's opvatting smelten de verschillende stammen binnen de staatsgrenzen samen. De fascistische staat beoogt binnen het kader van een natie een gemeenschappe lijk leven, waarin allen gelijke rechten heb ben, met hetzelfde doel en ideaal. Bloed verwantschap is geen voldoende basis en ook van geenerlei beteekenis. De trotsche langschedels, die zoo gaar ne de Italianen als kortschedels en dus als minderwaardigen beschouwen, mo gen bedenken, dat ook boschjesmannen, hottentotten en kaffers, die toch stellig geen ariërs zijn, tot de langschedels be- hooren; een wel onaangename verrassing voor hen, die jaren geleid werden door geborneerde wetenschappelijke theorieën van achter een pot bierl Wat het denkbeeld van het fascisme betreft, moet men op zijn hoede zijn; alleen met het hoofd of met het voor nemen zich revolutionair aan te stellen, of dit te doen uit eerzuchtig parlemen tarisme, ligt niet in de lijn van het fas cisme. Het nationaal-socialisme is niet van Versailles, maar van Weimar uit gegaan. Korte Berichten. Eenige ambtenaren van het vreem delingenbureau te Berlijn zijn tot jaren lange tuchthuisstraffen veroordeeld we gens het uitreiken van verblijfvergunnin- gen aan ongewenschte vreemdelingen tegen betaling. De diphtheritis-epidemie in Noord- Frankrijk, blijft zich, ondanks alle me dische maatregelen, uitbreiden. In den loop van de twee laatste dagen zijn eeni ge patiënten overleden. De meeste scho len zijn gesloten. Vooral in de omgeving van Valenciennes breidt de ziekte zich snel uit. Honderden schoolkinderen zijn in de laatste dagen ingeënt. March is uit de gevangenis van Al- cala de Henares ontsnapt. March zou de gevangenis hebben ver laten door de groote poort, welke door den directeur zelf zou zijn geopend. Reeds zou March naar het buitenland zijn ont komen. Dr Pechkranz, een bekend Weensch advocaat, is met zijn eerste bediende in hechtenis genomen wegens valutaknoeie rijen, die zij sinds jaren moeten hebben gepleegd. Volgens het Extrablatt is dit de grootste deviezenknoeierij, die zich sinds de uitvaardiging van de deviezenverorde- ning voor heeft gedaan. In verband met het succes van den ein-Topf-gericht-Zondag in October, zal aanstaanden Zondag wederom in geheel Duitschland, zoowel bij particulieren als in de restaurants een een-gangs-maaltijd worden opgediend. Iedereen wordt ver zocht het op deze wijze bespaarde geld aan de regeering te zenden, die het voor het organiseeren van hulp gedurende den aanstaanden winter zal gebruiken. De vo rige maal heeft deze campagne bijna 5 millioen Mark opgebracht. Adres van gep. spoorwegpersoneel. De Bond v. Gepensionneerden der Ned. Spoorwegen heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, waarin zij ernstig aandringen niet te oewilligen in maat regelen, die tot gevolg zouden hebben dat de jaarlijksch© annuïteit, bij de wet voor zien, ter delging van het tekort bij de Spoorwegen, niet of voorloopig niet meer wordt gestort. Ondernemersraad voor Ned.-lndië. Het algemeen bestuur van den Onder nemersraad voor Ned. Indië benoemde in zijn vergadering van gisteren den heer Ch. J. I. M. Weiter, oud-minister van Kolonën en oud-vice-president van den Raad van Ned. Indië tot zijn voorzitter. Overheid en ambtenaar. In een circulaire aan de colleges van B. en W. in Zuid-Holland noodigen Ged Staten dezer provincie die colleges uit te bevorderen, dat de gemeenteraden de ambtenarenreglementen aanvullen met artikelen, houdende het verbod van het dragen van niet vanwege het Rijk of de gemeente voorgeschreven of toegestane onderscheidingsteekenen en uniformklee- dingstukken en het e.v. verleenen van eervol ontslag op grond van revolutio naire gezindheid, of van lidmaatschap eener vereeniging, welke de behoorlijke vervulling van hun plicht als ambtenaren in gevaar kan brengen, zoomede op grond van medewerking of steun op eenigerlei wijze aan een zoodanige vereeniging, of aan van haar uitgaande actie. Crisisrundvleesch in blik. Naar men verneemt, heeft de Veteri naire Inspectie vein de Volksgezondheid in de fabrieken, waar voor de Grisis- rundveecentrale vleeschwaren zullen wor den bereid, en in de inrichtingen, waar het betreffende vee wordt geslacht, een bijzonder onderzoek ingesteld naar de hy giëne en capaciteit der bedrijven. De Centrale levert voor het doel alleen dan vee af, als de veterinaire hoofdin specteur van de volksgezondheid tevens directeur van den Veeartsenijkundigen dienst gemeld heeft, dat zijnentwege geen bezwaren bestaan. Commissaris der Koningin. Bij Kon. besluit van 1 dezer is met in gang van 1 December benoemd tot Com missaris der Koningin in de provincie Groningen dr J. P. Fockema Andreae, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Utrecht, onder dankbetuiging voor de langdurige en gewichtige diensten, in deze betrekking bewezen. Tonemende ongevallen op overwegen. In een adres aan den Minister van Waterstaat hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.C. medegedeeld, dat hun gebleken is, dat het aantal verkeersongevallen op de onafgesloten spoorwegovergangen ge durende het loopende jaar belangrijk hoo- ger is dan vorige jaren. Nu heeft de veiligheid op openbare niet-afgesloten overwegen een onderwerp van grondige studie uitgemaakt van de betreffende commissie van onderzoek, welke in 1929 haar verslag uitbracht en in welke commissie hun vereenigingen waren vertegenwoordigd. Zij memoreeren in het bijzonder, dat genoemde commissie het noodig achtte, dat de koplichten van het trekvoertuig van den trein een zoodanig lichtbeeld geven, dat van verre de nadering van den trein kan worden waargenomen en geen gevaar bestaat voor verwarring met andere lichten; het voorts noodig achtte, dat bij zwaren mist door fluitseinen met lagen toon de nadering van den trein wordt aangekondigd en aanbeval, om en kele onafgesloten overwegen, waar het uitzicht meer beperkt is ,te doen beveili gen! door automatische seinen, die de nadering van den trein aankondigen, ten einde daaraan later, wanneer die seinen blijken te voldoen, ook op thans afge sloten overwegen te zijner tijd uitbreiding te kunnen geven. Aan geen van deze voorstellen is, voor zooveel bekend, tot dusver gevolg ge geven. De urgentie van de invoering van deze voorgestelde verbeteringen wordt dooij de onrustbarende toeneming van de ongevallen op onafgesloten spoorweg overgangen gedurende den laatsten tijd in hooge mate geaccentueerd. BEGROOTING VAN BINNENLAND- SCHE ZAKEN. Voorloopig Verslag Tweede Kamer. Volgens het voorloopige verslag brach ten vele leden tkn toestand ter sprake, die op het punt vkn de lijkverbran- d i n g bestaat. Wilde men eenerzijds een volstrekt verbod van lijkverbranding, an derzijds wilde men deze juist door de wet mogelijk gemaakt zien. Weer andere le den zouden het betreuren, indien in de zen tijd een onderwerp, dat zoozeer ligt op het gebied der principieele tegenstel lingen, behandeld werd. Wederom drongen eenige leden aan op afschaffing van den zomertijd. Sommige leden drongen opnieuw aan op behoorlijke handhaving van de Zon dagswet. Enkele leden bepleitten een volstrekt Buitenland. Voorloopig verslag over de Begrooting van Binnenlandsche Zaken. Een advocaat te Utrecht en de koster der Nieuwe Kerk te Amsterdam gearres teerd. Binnenland. Accoord tusschen Rusland en China? Het Fransche kabinet voor de Kamer. Het proces-v. d. Lubbe. Dimitroff weer verwijderd. verbod van openbare dansgelegen heden. Andere leden kwamen daarte gen op; h.i. is deze zaak thans in de Drankwet goed geregeld. De regeering wake slechts, dat aan de desbetreffende bepalingen een behoorlijke toepassing worde gegeven. Ten aanzien van herplaatsing van wachtgelders spraken ver scheidene leden als hun meening uit, dat het bemiddelingsbureau voor plaatsing van wachtgelders practisch zeer weinig activiteit aan den dag legt. Men drong er op aan, dat zooveel mogelijk wachtgelders zullen worden herplaatst, eventueel ook bij crisisdiensten. Enkele leden hadden den indruk, dat nü en dan personen op wachtgeld gesteld worden, zonder dat hun betrekking wordt opgeheven of hun dienstvak wordt gere organiseerd; blijkbaar wil men zich dan van minder geschikte personen 'ontdoen, door hen op wachtgeld te stellen, terwijl anderen in hun plaats benoemd worden. Deze leden keurden een dergelijke han delwijze af. Van verschillende zijden werd aange drongen op maatregelen ter beperking van het euvel der kleine partijen. Verscheidene leden, behoorende tot meer dan één politieke richting, bepleitten af schaffing van den opkomst- of stem plicht. Verscheidene leden wezen op het ge vaar, dat de bevolking dreigt bij aan vallen uit de lucht, in het Hij- zonder bij gasaanvallen. Zij drongen er op aan, dat van de zijde van het depar tement van binnenlandsche zaken het treffen van maatregelen door de gemeen tebesturen krachtig zou worden bevor derd. Verscheidene leden vroegen, welk standpunt de minister inneemt ten aan zien van een stelselmatige herziening on zer gemeentelijke indeeling. Sommige leden drongen er op aan, dat de regeering streng zal toezien, of de burgemeesters hnn functie nauw gezet en met ijver vervullen. Soms ook laajt de verhouding tusschen burgemees ter en raad alles te wenschen over, waar onder de behartiging der gemeentebelan gen lijdt. Verscheidene leden vertrouwden, dat de minister, ter handhaving van het ge zag, zal optreden tegen burgemeesters, die zich slap betoonen, b.v. door onvol doende te waken tegen terrorisme bij werkstakingen. Voorts drongen verscheidene leden er op aan, dat de minister zorg zal dragen, dat op nationale feestdagen ook van de gemeentegebouwen de Neder- landsche vlag wordt uitgestoken. Verscheidene leden drongen aan op wijziging der Armenwet, teneinde te voorkomen, dat de kosten van verzorging van behoeftige personen, wien een onge val overkomt, zullen blijven drukken op de gemeente, waar het ongeval geschied de. Men zou wenschen, dat dergelijke kos ten voortaan zullen komen ten laste van de gemeente, waar de hehoeftige woont. Dit is van zeer veel belang vooral voor die kleine gemeenten, waar een groot aantal verkeersongelukken plaats vindt. Electrische kachels in groote sor teering voorhanden. Vanaf f 8.J. M. Polderman, Goes. (Adv.) De Commissaris der Koningin heeft benoemd tot bezoldigd veldwachter in de gemeente Arnemuiden dhr P. De- tiger, thans tijdelijk agent van politie te Vlaardinger-Ambacht. Waterschappen. Bij Kon. be sluit zijn benoemd: a. tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Vlietepoldeor; J. van der Maas te Wissenkerke; b. met ingang van 1 November tot voorzitter van het waterschap Schouwen, S. J. Gast te Dui- vendijke; c. met ingang van 1 November tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Borsselepolder G. Rottier te Borsselen. Goes. Gisteravond hield de afd. Goes van den Ned. Ghr. Vrouwenbond een flink bezochte vergadering, waarin als spreker

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1