NATIONALE DE ZEEUW ONDER VALSCHE VERDENKING Voor f 10.000 TWEEDE BLAD. Uit de Provincie LEVENSVERZEKERING-BANK verkrijgt een 67-jarige vrouw- -een lijfrente van 1015,23 's-jaara ROTTERDAM meer dan één huurder van de waterlei ding gebruik maakt, heeft de Vereeniging van Huiseigenaren zich tot den gemeen teraad gewend met een schrijven, waar in zij zegt, dat waar het waterleidingta- riel n a 1914 ongeveer reeds met 100 pet. is verhoogd, het haar heeft getroffen, waar de bebouwde eigendommen in Mid delburg inclusief waterleiding, reeds met 25 pet. zijn belast, thans weer het huizen- bezit als object van verhoogde vergoeding voor water wordt gekozen. Adressante meent, dat het den raad niet onbekend zal zijn, dat ook den huiseigenaren de malaise niet is voorbijgegaan, in den vorm van leegstaande huizen en da lende huren, zoodat deze verhoo ging neerkomt op een extra belas ting van de huiseigenaren, die dezen last gezien de omstandigheden, niet af uiterst moeilijk, zullen kunnen afwentelen. Als de raad van oordeel is dat voor sommige perceelen het waterverbruik te groot is, evenredig aan de daarvoor betaalde ver goeding, zoo zal een waterverrekening over den meter, gelijk in Vlissingen ge schiedt, billijker werken. In verband hiermede verzoekt adres sante deze verhooging van lasten voor huiseigenaren niet te willen aanvaarden. Kloetinge. Maandagavond had in een lokaal der o.l.-school een huldiging plaats van den heer A. Blok, wegens zijn 25- jarig jubileum als land- en tuinbouw- onderw ijzer. Aanweizig waren het Bestuur der Ned. Fomologische Vereeniging, B. en W., de Rijkstuinbouwconsulent, een vertegen woordiger der Z.L.M., benevens een 'groot aantal oud-leerlingen van land- en 'tuin- bouwcursussen. De heer Honken, voorzitter der Pom. Vereen, zegt dat het hem een groot ge noegen en groote eer is om den heer Blok geluik te wenschen met zijn 25-jarig jubileum als land- en tuinbouwonder- wijzer. Spreker dankt den heer Blok voor het onderwijs dat hij gedurende deze 25 jaren aan zoovelen heeft gegeven. De land en tuinbouw is veel aan den 'heer Blok verschuldigd. Hij biedt namens de Pom. Vereen, den heer Blok een boekwerk naar zijn keus aan. De heer Dorst, vertegenwoordiger der Z.L.M., wenscht den heer Blok eveneens geluk. Hy' constateert dan, dat de land bouw op een veel hooger peil is gekomen, wat voor een deel te danken is aan het landbouwonderwijs. Hij, schetst den heer B'lok als stuwende 'kracht der Vereen, van Oud-Leerlingen en 'biedt 'hem namens de Z.L.M. een boekwerk naar zijn keuze aan als aandenken. De 'burgemeester dankt den heer Blo'k, namens het gemeentebestuur voor al het onderwijs, dat hij, in die 25 jaren heeft gegeven. Hij, hoopt dat hij nog vele jaren mag werkzaam zijn tot heil van deze ge meente in ''t bijzonder voor bet land- en tuinbouw-gedeelte. De beer van de Plassc'he, rijkstuinbouw consulent, brengt den heer Blok, ook na mens den landbouw-consulent, die niet aanwezig kon zijn, dank voor 'het vele onderwijs dat door hem gegeven is, wat Steeds op hoog peil stond. Steeds was hij bereid zijn steun tegeven. Ook brengt hij hem dank voor zijn vele adviezen. Spr. leest een telegram voor van den land- bouwconsulent, waarin deze den heer Blok van 'harte -gelukwenscht. De heer 'G. Blomaard Jzn., dankt den heer Blok namens de vereeniging van oud leerlingen voor alles wat 'hij in 't belang dezer vereeniging 'heeft gedaan. Ook als één van de oudste leerlingen brengt spre ker hem dank voor zijn gegeven onder wijs. Hij- biedt als aandenken eveneens een boekwerk aan. De heer Blok dankt met eenige ontroe ring alle sprekers voor het gesprokene en voor de aangeboden geschenken. Spreker geeft een overzicht van het geen hij in deze 25 jaar heeft meegemaakt. Door spreker is in 12 gemeenten, aan 40 cursussen les 'gegeven. Het aantal leerlin gen bedraagt ruim 400. Spreker zegt dat ihij steeds met de grootste liefde de jon gens heeft onderwezen. Kapelle. De Baad dezer gemeente kwam Maandagmiddag in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Bierens. Afwezig was de heer Praanje met kennisgeving. De Ingenieur van den Rijkswaterstaat berichtte dat op verzoek van den Raad verbetering zal plaats hebben van de Weststraat. De oude keien zullen verlegd en waar noodig door nieuwe worden ver vangen. Aldus nog keibestrating was de verzuchting. Getracht zal alsnog worden klinkerbestrating te krijgen. Goedgekeurd werd de vastgestelde bouwverordening in de vorige zitting. Al leen dient een mildere bepaling aange bracht te worden in art. 13. De voorzitter deelt mee dat door S.D. A.P. en N.V.V. gevraagd wordt een steun regeling in het leven te roepen. De voorz. zegt, dat B. en W. zullen trachten in de werkverschaffing te voorzien. Reeds wer den stappen gedaan bij de Breede Wate ring Bew. Ierseke, om weder te laten del ven. Ook de Willem Annapolder ver klaarde zich hiertoe bereid. Reeds werd toegezegd een lengte van 2500 M. te laten bedelven. Ook werden reeds voorberei dende maatregelen getroffen met ir Ste vens, en de nabije gemeenten om aan te dringen op meer doelmatige werkver schaffing. Den Minister zal gevraagd worden om boomgaarden te laten spitten en bewerken met loontoeslag en ook an dere werken op landbouwgebied te laten uitvoeren. Aangeboden werd de rekening 1932 van het Burg. Armbestuur en de be grooting voor 1934. De rekening bedraagt in ontvangst f 12426.97 en in uitgaaf f 14864.96^2, al dus een tekort van f 2437.99%. De be grooting is geraamd in ontv. en uitg. op f 13.930. Verzocht wordt een subsidie van f2915.08. De voorz. deelt mede, dat de vermoe delijke korting op de uitkeering uit het gemeentefonds voor het dienstjaar 1934 f 157.68 bedraagt. Vaststelling gemeentebegrooting 1934. Namens de commissie werd door den heer Zuidweg geadviseerd tot vaststelling in ontv. en uit'g. op f74063.57, met een post onvoorzien van f 1536.46. De commissie kon zich met alles vereeni gen. Zeer tot genoegen was de aanschaf fing van een motorbrandspuit, waardoor het personeel voor de brandweer belang rijk kon worden ingekrompen. De post werkverschaffing bedraagt f3000, die vein bet werkloosheidsbesluit f 2500. Naar aanleiding van de begrooting noemt de heer de Jonge de post uitge trokken voor de scholieren van de H. B. S., de Vakschool en Nijverheidsschool verbazend hoog. Spr. noemt dit een strop voor de gemeente. De voorz. antwoordt dat hier al zoo veel over is gesproken, ook door hoogere college's. Den Minister is dit menigmaal onder het oog gebracht. VAN DINSDAG 24 OCTOBER 1933. Nr 20. MASSA EN LEIDERS. Wat doet het S.-D. partijbestuur? In de afdeeling Zaandam der S.D.A.P., zegt de Avondpost, staan ergerlijke din gen voor de deur. Men 'gaat daar (de Minister van 'Bin- nenland'sche Zaken heeft er Vrijdag in do Tweede Kamer aan herinnerd) eenige raadsleden royeeren, omdat zij zooals de Minister zeide „naar eer en geweten hebben ■gestemd.'" Men weet, wat er verleden jaar reeds in Amsterdam is gebeurd. 'Ook daar hebben drie socialistische raadsleden waar onder één van de aller-bekwaamste figu ren in de partij' op grond van 'hun hou ding bij' een voorstel tot loonsverlaging van hun zetel afstand moeten doen, omdat de machtige federatievergadering het eischte. Dit protest heeft toen een vierde lid een man, op wien de arbeidersbe weging terecht trotsoh is om 'hetgeen 'hij deed en bereikte bedankt. Wat deed het partijbestuur? Niets. Er waren eenige leiders, die individueel tegen deze 'treurige 'dingen protesteerden, die er een aantasting in zagen niet alleen van het karakter en zelfstandigheid van afgevaar digden, maar ook van de parlementaire democratie. Doch de „leiding" van de Partij deed niets, en zij deed óók niets, 'toen op eenige andere plaatsen in het land zich soortgelijke verschijnselen voordeden. Nu, in Zaandam, is er weer zoo iets aan' de orde. Ook daar hebben eeniige socialistische raadsleden zich bij 'bezuinigings-voorstel- len (die met bet principe niets te maken hebben) niet gedragen naar den wensch van de leden-vergadering. Toen werd hun het ultimatum gesteld: aftreden. Een en kele gaf hieraan gehoor. Drie anderen (waaronder een wethouder) niet. Zij zul len nu moeten terechtstaan, voor de mach tige ledenvergadering. En de eisch is al gesteld royement ui't de partij'. Ziehier de straf op 'Zelfstandigheid en eerlijkheid. Wederom vragen wij;: is er nog lei ding in de groote S.D.A.P.? Wat doet het Partijbestuur? Kunnen dergelijke din gen nu maar in elke gemeente gebeuren? Zij zijn in wezen niet alleen een bewijs van verwording in deze partij', maar ook (en dit tis erger) een aantasting en onder mijning van parlementarisme en demo cratie. 'Heeft het Partijbestuur der S. D. A. P. niet de kracht en den moed om in te" grijpen? Of heeft 'het de bevoegdheid niet? Dan dient het Zich deze onmiddel lijk te verzekeren. Toen de Minister gis teren in de Kamer deze dingen ter sprake had gebracht, 'heeft de heer Drees, onze vroegere socialistische wethouder, rond uit 'die houding van „onbevoegde instan ties" in zijn partij afgekeurd, en ver klaard, dat zij niet het rec'ht hadden, ze tels van raadsleden op 'te eischen. Prach tig. Wij weten dan ook zeker, dat een man als de heer Drees zich iets dergelijks niet zou laten welgevallen. Maar des te 'klemmender wordt onze vraag: als de af- 'deelings-vergaderingen zich niettemin 'dat recht toe-eigenen, waarom treedt het Par tijbestuur er 'dan niet tegen op? Wanneer het hier alleen een interne aangelegenheid betrof, zouden wij' er ons niet zoo druk om maken. De S.D.A.'P. moet zelf weten, of zij haar aanzien aldus laat ondermijnen. Maar: ook de reputatie van onze par lementaire democratie staat hier op 'het spel. En 'daarom mag de eisch worden 'ge steld, dat het Partijbestuur zich verklare. De gelijkstelling van gebouwd en ongebouwd i.a.v. het dijkgeschof. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de besturen der polders en waterschap pen om advies doen toekomen een voor stel tot wijziging van het Algemeen re glement voor de polders en waterschap pen. FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 168) -o- „Wat zullen ze thuis opkijken, als je zoo straks in eens voor hen staat", zeide ze herhaaldelijk met groote voldoening, „ik heb al met den schipper afgesproken, dat hij aan zal leggen als het zoover is. En dan zal ik je bij je mioeder brengen, Hoe zeer Charley naar dat oogenblifc verlangde, wist hij zelf alleen maar; ofschoon hij het genoeg naar zijn zin had nu hij weder herstellende was. Einden lijk dan brak de groote dag aan. De bark werd naar den oever gebracht en Char ley zette eindelijk weder voet in zijn ge boorteplaats. Zijn kleeren waren hem! alle te wijd ente 'klein geworden, zoo was hij vermagerd en uit zijn kracht ge- groeid. De zakdoek deed dienst als hoofd bedekking, aangezien zijn pet verloren was geraakt, naar we weten. Doch hoe wonderlik hjj ook was toegetakeld, het was Charley in levenden lijve. „Charley, lieve jongen als je ons toch maar eens een enkel woordje go- Het voorstel beoogt de gebouwde eigen dommen gelijk te stellen met de onge bouwde eigendommen ten aanzien van bet dijkgeschot, zoodat het'gebouwd even eens steeds voor alle uitgaven zal kun nen worden aangeslagen. Tot dusver was dit slechts mogelijk „ter bestrijding van buitengewone uitgaven, veroorzaakt door rampen, bijzondere maatregelen in het belang der waterkeering, zeewering of oeververdediging, door een belangrijke verandering, een verlegging of uitbreiding der afwateringsmiddelen, of een belang rijke verkeersverbetering". Natuurlijk zal, als dit voorstel wordt aangenomen, daarmee gepaard dienen te gaan een regeling van het stemrecht, want het zou al te absurd zijn een groote groep personen voortaan te laten meebe talen, zonder hen gelegenheid te geven mede te spreken in de besteding van hun geld. In vrijheid gesteld. Op last van het Gerechtshof te 's-Gra^ venhage is in vrijheid gesteld zekere B. pensionhouder te Vlissingen, die eenige dagen geleden werd aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld als verdacht van zedenmisdrijf. De 75-Jarige H. A. Hanken. Zooals wij reeds meldden, heeft Zater dag de heer H. A. Hanken, directeur van den Wilhelminapolder, zijn 75-sten ver jaardag gevierd. Velen hebben dien dag van hun belangstelling en medeleven blijk gegeven. Het was den geheelen dag een komen en gaan van vooraanstaande personen uit verschillende deelen der provincie en daar buiten. Een stroom van telegram men, 'brieven en tientallen bloemstukken kwamen 'binnen, terwijl den jarige des avonds een muziek- en zangbulde door de plaatselijke veremigingen gebracht werd. Hooger dan ooit te voren is het aan tal aangeslotenen bij de Goesche Radio- Centrale. Thans slechts 10.i aansluit kosten. (Adv.) Middelburg. De Rawanafilm (anti- opiumfilm). Zooals bekend, zal deze film op Woensdag 25 Oct. a.s. in de Oostkerk worden vertoond. Rawana is de naam van een godheid, bij Oostersche volken bekend als de per sonificatie van het kwaad. Het is de „demon van bet kwade". En niet ten onrechte wordt het opium „Rawana" genoemd. Veel, zeer veel lijden de Oostersche vol ken onder het alom verspreide gebruik van het opium. Het opiumschuiven, vooral bij de koe lies in zwang, veroorzaakt een geestelijke en moreele afstomping. Aan bestrijding van dit kwaad wordt in het Oosten zoo goed als niets gedaan. In Nederl.-Indië wordt door de Zen ding althans „gepoogd" om slachtoffers van het opiumkwaad op den goeden weg te helpen. En hoewel deze pogingen in verhouding tot het kwaad zijn als een druppel in een emmer, het begin van de opiumbestrijding is dan toch gemaakt. Ook van Regeeringswege wordt getracht het opiumgebruik te beperken. Om de ge bruikers te behoeden voor de verkeerde praktijken van gewetenlooze handelaars heeft de Regeering het opiummonopolie aan zich getrokken. De film doet ons echter zien dat er ondanks de Regeeringsbemoeiingen veel opium wordt gesmokkeld, om dan ten slotte in allerlei obscure gelegenheden te warden aangeboden, waarbij zelfs de vrouw als handlangster van den opium- kithouder optreedt. Deze zeer bijzondere Zendingsfilm (hoofdzakelijk een speelfilm) duurt 1^ uur. Het bekende zangkoor „Hosanna"', onder leiding van den heer Kuiler, ver leent medewerking'. Men zie de adverten tie in dit nummer. Gistermiddag is een met bieten ge laden vrachtwagen van de Stoomtram Walcheren even voor het wissel op de Loskade ontspoord. Daardoor kon de op het wissel staande tram niet vertrekken en is een bus ingelegd om de passagiers te vervoeren. De waterleidingprijzen. Naar aanleiding van het voorstel om het tarief van de waterleiding te verhoogen met f 7.50 per aansluiting, wanneer schreven had", wat een leed zou ons dat niet bespaard hebben" kon Con stance niet nalaten, uit te roepen. „Hij schrijven juf", antwoordde de vrouw. „Hij had geen pen kunnen vast houden al had hij zijn leven er door moeten redden I En we waren reeds lang goed en wel op de terugreis, eer hij zoo ver was, dat hij ons kon mededeelen, wie hij was en waar hij woonde. En toen w:as het bijna de moeite niet meer, ofschoon mijn man wel een enkel lettertje op het papier had kunnen brengen. Doch die hanteert ook liever een vaarboom 'dan een penhouder", lachte ze. „Wij zyn echter zoo aan den 'kleinen man gewend ge raakt, dat we hem missen ,zullen, nu hij niet meer aan boord is." „Constance, vertel het haar. Is het niet waar van dat spook? Je hebt er stellig van gehoord van de jongens. Ze denkt, dat ik het maar gedroomd heb". Judith zag kans, nog voor eenig ander een ant woord had kunnen geven, haar meening te uiten, hoe ze over .Charley's collega's op school dacht. En ze was niet vrien delijk in haar oordeel, dat kan ik u ver zekeren 1 De vrouw maakte aanstalten om weder te vertrekken, alle aanbiedingen toch wat te rusten en zich wat te verfrisschen van de hand wijzend. „Neen, zoowel de heen- als de terugreis hebben we ditmaal groote haast, en ik zou mijn man niet gaarne laten wachten. Doch komen wij nogmaals langs, dan beloof ik u, eens te komen kijken, hoe de jongeheer het maakt." Charley 'klemde zich aan haar ,vast. „U inoogt niet van hier gaan, voor u ons heusch beloofd hebt, een heelen dag te komen 1" riep hij. „En dan moet u de kinderen medebrengen, dan kan mama met ze kennis maken." De vrouw lachte. „Een heele dag nog wel. Dat is voor een kind uit onze krin gen niet weggelegd", antwoordde ze; maar toch beloofde ze, wat langer te zul len blijven, als aanvankelijk haar plan was geweest. Daarna vertrok ze, door den heer Channing begeleid, die gaarne ook haar man zijn erkentelijkheid .wilde toonen. Charley fluisterde zijn moeder iets in. Hij wilde de pchool gaan verras sen met ?ijn terugkomst. Hij verlangde er naar zijn oude kameraden weder te ontmoeten. Dat gelukkige oogenblik had hij zich in zijn verbeelding wel vijftig maal afgeschilderd en het beteökende bijna zooveel voor hem, als zijn thuis komst had gedaan. Charley was nooit haatdragend en hij was gaarne gereid, met zijn plaaggeesten te lachen om het spook, dat ze voor hem hadden uitga- Ingezonden Mededeellng. dacht. t „Maar ik geloof, dat je nog lang niet sterk genoeg bent, om zelfs dat kleine eindje te loopen", weerstreefde zijn moe der, die nauwelijks vau haar lieveling scheen te kunnen scheiden. „Toe mama, laat me nu, ik kan wel tweemaal zoover, als het moet." „Ja, ik zou het maar goed vinden, moeder, als ik u was", steunde Arthur, die inmiddels thuis gekomen was en in de algemeene vreugde gedeeld had, het verzoek. „Ik zal wel een oogje op hem houden en hem een steuntje geven, als dat noodig blijkt." „Maar denk er om, dat u hem heel huids terug brengt, meneer Arthur", waarschuwde de oude Judith, die met glinsterende oogen het tweetal aan de deur uitgeleide deed. „Arthur", was het eerste, wat Charley vroeg, toen ze alleen waren, „zijn ze ge straft voor die spookgeschiedenis?" „Neen, daar is nog niets van gekomen tot nu toe; Pye wilde eerst eens aanzien, wat er van je geworden was." Op dezelfde manier dat Diggs de hou der van het bootenhuis, in zijn zending, om van Charley's vermoedelijk verdrin ken kennis te geven, juist intijds was geweest, om de strafoefening te voorko men, die men aan den grooten Pierce Dhr v. Liere zag gaarne dat de post telefoonaansluiting werd verhoogd. Spr. is er voor dat de politie telefoon krijgt. De voorzitter verklaart hier wel voor te vinden. Ook dhr Wisse pleitte reeds ver leden jaar voor telefoonaansluiting voor de gemeentepolitie. De post kan gevonden worden uit onvoorzien. Besloten werd B. en W. te machtigen dit nader onder het oog te zien. In de eerst komende vergadering kan een be sluit volgen. Hierna vaststelling der begrooting met alg. stemmen. Rondvraag: Dhr de Jonge wijst op de straten welke door het leggen van de gas buizen weder in desolaten staat komen. De voorz. leest voor de instructie, waar aan de hand zal worden gehouden. Na nog enkele opmerkingen van som mige leden gaat de raad over in geheime zitting om te bespreken het uitbreidings plan van de gemeente. Ierseke. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig wegens ziekte wet houder Hartoog. De voorzitter wenscht zeker wel namens alle leden den zieken wethouder spoedige beterschap toe. Ingekomen was een aanvraag van S.D. A.P. en N.V.V. om naast de werkver schaffing een steunregeling in te voeren. Daar geen meerderheid hiervoor te vin den is, hetwelk de heer Scheele ten zeer ste zegt te betreuren, wordt het voorstel voor kennisgeving aangenomen. Alsnu komt het voorstel aan de orde waarover de laatste maal de stemmen staakten, n.l. om indien de heer J. M. Sinke tot ontvanger wordt benoemd dezen te salarieeren met f 1600 plus als klerk f 200, samen dus f 1800. Dit wordt nu aangenomen met 7 voor, 3 tegen. Te gen dhrn de Koeijer, Scheele, Hage. Het voorstel Bom (benoeming van een tijdelijke klerk op f 1000 of f 1200, ingang 15 November) wordt niet verder behan deld. Na nog in geheime zitting te zijn ge weest op voorstel van dhr de Jager, wordt nu overgegaan tot. benoeming van een ontvanger. Benoemd wordt met 7 st. dhr G. P. van Oeveren. Op J. M. Sinke waren uitgebracht 3 st. De huurprijs perceel haventerrein wordt nu vastgesteld op f 0.25 per M2 plus de grondbelasting. De gemeenteontvanger G. P. van Oeve ren wordt nu beëedigd. Bij de rondvraag wil dhr C. Hage een parkeerverbod voor auto's, vanaf de Lan- geviele (pastorie) tot aan smid Nijssen aan de Damstraat. Maar dan moet een parkeerterrein worden aangewezen. Dhr Cornelisse vraagt of Jan van Putten be richt heeft ontvangen dat het. voormalige ziekenhuis hem niet is gegund. Dhr Mol vraagt wat de plannen zijn van B. en W. met de Vierstraat en de weegbruguren aan de haven. Dhr Daane informeert of de cijns- grondeigenaar in de Langeviele gekend is in de bestrating. Dhr Kooman spreekt over haventoestanden. Alles wordt door den voorzitter beant woord. Waarde. Maandagmorgen had alhier een motorongeluk plaats. De commissio nair, Ma'tth. van Houte, kwam uit de rich ting Waarde over Gawege en wilde naar den Etnanuëlpol'der rijiden. In de scherpe bocht kwam van den anderen kant een auto bestuurd door den landbouwer, dlhr G. Dees. Een botsing was onvermijdelijk. De motorrijder v. H. viel, kwam onder zijn motor terecht en bekwam vele schrammen en wonden aan armen en ging voltrekken het was wel een merk waardige overeenkomst trad Charley nu zelf het schoollokaal binnen, met dit verschil, dat de strafoefening niet Pierce gold, doch Gerald Yorke. 'tWas wel een diepe val voor een senior en Gerald wenschte hartgrondig, dat Bywaters koor hemd op den rivierbodem had gelegen, alvorens hij er zich mee had kunnen bemoeien. Hij had het trouwens niet op zettelijk gedaan. Hij was in de consisto rie gestruikeld en het gevaarlijke inkt- fleschje had zijn uitwerking gedaan. In een ongelukkig moment de Yorkes vielen wat koppig, had hij zich, ondanks het uitdrukkelijk verzoek van het school hoofd stilgehouden, denkend, dat de schuldige toch wel nimmer zou gevon den worden. Jammer voor Yorke, kwam Charley niet als Diggs, intijds binnen, om de strafoefening te onderbreken. De schul dige zat al reeds meer met pijnlijken rug en beschaamde kaken op zijn plaats; terwijl de bullepees juist weder in den lessenaar werd geborgen. Daar ging de deur open en Arthur Channing verscheen op den drempel, een jongen, getooid in de college-kleuren, naast hem. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5