Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. slechts ireven en voorberei- iging van rzoekt om waarbij oepassing asting de lijkgesteld Voor ken- fzoek van werkloo- en S. D tot werk- ag, wordt Een ver- -ord-Beve- en Neder- een klein ellen voor is voor de hiervoor indien de nschen te ienst 1931 rd. Mede- Brwijzeres, nging vaD adres van uitkeering om over een be- beschikt. It op haar als schoon de tegen- jorstel van d besloten m voor de r, Mej. P. ischreef. >oting van gemeente der com- begrooting en Bruin- esloten tot erordening gemeente voor eigen ikoop van 5% pet. ;ende resp. lijk, temeer omdat deze dienst veel faci liteiten verleent; spr. wensebt zich echter in dezen tijd te bepalen tot de verplichte uitgaven, waaronder het verleenen van de subsidies niet valt. Dhr Lindenbergh ziet de juistheid van dit standpunt niet in; spr. wijst op de kosten, die door dezen dienst de burgers bespaard worden. Het voorstel-Lndenbergh in stemming ge bracht, wordt verworpen met 4 tegen 3 st. Tegen stemden dhrn A. Dominicus, J. A. Dominicus, Wabeke en Gysouw. Voorstel-Cysouw in stemming gebracht, wordt eveneens verworpen, doch met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden dhrn A. Dominicus, J. A. Dominicus, Wabeke, De Jonge en Bruinooge. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Hulpdiensten. Door den ker- keraad der Geref. Kerk te Leek is beslo ten Da P. Bos, em.-pred. te Haren te ver zoeken aldaar hulpdiensten te verrichten. Emeritaat. De classis Arnhem der Geref. Kerken heeft ds A. S. Schaafs- ma, predikant te Lunteren in haar jong ste vergadering op verzoek eervol eme ritaat verleend. Hoogerberoep. Door den Off. van Justitie te Middelburg is hooger be roep aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank van 13 October 1933, waarbij H. v. d. D., 26 j., arbeider te Heinkens- zand wegens valschheid in geschrifte en gebruikmaking daarvan, terzake van steuntrekking, is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. VisschenopZondag.De recht bank te Rotterdam heeft uitspraak ge daan in een zaak tegen den secretaris van den Nederiandschen Hengelaarsbond, C. M., uit Scheveningen, die een principieels uitspraak heeft uitgelokt in verband met het verbod van den gemeenteraad van Vlist, om des Zondags aan den openbaren weg te hengelen. De kantonrechter te Schoonhoven heeft de betrokken gemeen teverordening van Vlist niet verbindend verklaard, van welk vonnis de ambtenaar van het O. M. in appèl is gegaan. i9y4-% Dé New-Yorksche slotkoersen brachten 1de van de definitief secretarie is met vier an f 50 be an het di- zulks met lit van 27 Gemeente- Fz., wordt 4 een vaste steld de be er aan de werkschool 1 Januari stellen te- rvolgonder- zulks we- te hooge behandeling wed. Leen- en subsidie in van een 3 Kruinin- leelt mede, erzoek niet hten de re- krijgen van Zuid-Beve- een gerin- dige wordt ■an vervoer W. niet acht den de Wemel- im voor het ysouw stelt van f 200 it des Zon- J. A. Do- re sprekers zijn indien opgeheven; mett wijzi- ir de tram- iip Goes iets ielt ook niet ee diensten. St wensch- ïarer zoons ster er van ar stom van ils Bywater, j uitsluitend kwam men- ly Augusta. verdenking jrschap ver- odeJijk, den end. ze keek de en niemand haar Iersch en maar da- ig te vergui- tpen dat je ;ehoord. En Tod, waren neneer Tod, moeder is pak op je zeggen ng in jullie niet Tom Galloway hun broer, jhte jongen, »-y e if it Na uitgebracht rapport van de Com missie tot het nazien der gemeente-be groeting, dienst 1934, wordt deze begroo ting vastgesteld op een totale ontvangst en uitgaaf van f 67.758,18 op den gewo nen dienst en van een batig saldo van f 9.70 op den kapitaaldienst. Dhr Gysouw wenscht aangeteekend te zien, dat hij ge stemd heeft tegen de posten van verze kering wegens brandschade. De voorzit ter merkt op, dat op deze begrooting daar voor geen posten zijn uitgetrokken, aan gezien de verzekering daartoe twee jaar geleden tegelijkertijd voor 5 jaren heeft plaats gehad. Aan de orde komt thans een voorstel van de centrumgemeente voor den vleeschkeuringsdienst in den keu ringsdienst Kruiningen tot wijziging der gemeenschappelijke regeling. De voorzit ter licht dit voorstel nader toe en wijst er op, dat de gemeente Wemeldinge de eeni- ge gemeente is in den kring, die door den dienst verlies lijdt. Spr. heeft hiertegen geageerd en verklaard, dat zulks niet in de bedoeling kan hebben gelegen. Van daar dat B. en W. instemmen met dit voorstel, dat een meer billijke verdeeling der baten en lasten beoogt door een ver deeling van de baten en lasten naar de voor elke gemeente opgebrachte keurfoo- nen. Dhr Lindenbergh kan zich na toe lichting met dit voorstel wel vereenigen. Na eenige bespreking wordt in beginsel met deze regeling accoord gegaan, zoo mede met de nieuwe tarieven voor keur- loonen voor kleinvee. Dhr Wabeke zegt den voorzitter dank voor zijn bemoeiin gen in deze zaak, waarbij dhr Linden bergh zich aansluit. B. en W. stellen thans voor de beide voormalige onderwijzerswoningen weder voor 1934 onder de bekende conditie te verhuren. Dhr De Jonge stelt voor de wo ning in de Baan aan het hoofd der school dhr de Koeyer te verhuren. De voorzit ter merkt op, dat men het hoofd der school slechts verplichten kan tot het be trekken van een ambtswoning, hetgeen deze woning niet is. Dhr de Jonge wij zigt zijn voorstel in dien zin, dat hij B. en W. in overweging geeft met dhr de Koeyer in overleg te treden, teneinde hiermede voor 1935 gereed te zijn. B. en W. zeggen overleg toe. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. Bij 'het punt voorkomende zaken zegt dhr Lindenbergh er prijs op te stellen, dat ook een woord van waardeering ge richt wordt aan het adres van de schoon- houdster der bewaarscholen, mej. Lin denbergh, daar zij z.i. die waardeering verdient voor al de jaren waarin zij op buitengewoon goede en trouwe wijze haar werkzaamheden heeft verricht. De voor zitter sluit zich namens het gemeentebe stuur bij deze woorden aan en stelt voor in het ontslagbesluit hiervan melding te maken. Aldus besloten. Dhr de Jonge wijst op de wenscheljjkheid om de puin- plaats eens te laten ontdoen van losse papieren, die van tijd tot tijd wegwaaien. Dhr Cysouw geeft in overweging om den (berm van den zeedijk welke toegang geeft tot de puinplaats eveneens te laten na zien. Spr. vraagt tevens of de nieuwe weg aan den Nieuwendij'k reeds in orde is. De voorzitter zegt, dat zulks niet het geval is. De grond is Rijkseigendom en was ten onrechte in gebruik genomen. Daarna sluiting. 's Heerenhoek. Bij het rooien van een der fiere oude reuzen aan den Molendijk was deze zoo onbetamelijk neer te komen op ons telefoonnet, zoodat het den heelen dag onmogelijk was interlocaal te tele- foneeren. Tegen den rooier is proces verbaal opgemaakt. Thoien. In de deze week gehouden verga dering der postduivenvereeniging „De trouwe duif" alhier, werd in de plaats van dhr L. Meerman tot secretaris geko zen dhr Jac. Baay Pz. Het hokkampioen- schap in het afgeloopen seizoen voor de wedvlucht van oude duiven werd behaald door J. Vermey met 185 punten. Van jonge duiven door Jac. Baay met 185 punten en van oude en jonge duiven met 189 punten door Anth. Baay Sz. Bruinisse. Dinsdag werd de 12-jarige L. F. zoodanig door een slagersknecht aangereden, dat hij met een gebroken been werd opgenomen. Door den plaatse lijken geneesheer werd de eerste hulp verleend. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Eerbeek, H. G. Touw te Den Haag. Geref. Kerken. Beroepen te Heerde, Chr. W. J. Teeu- wen te IJmuiden-Oost. It vervolgd.) Terneuzen. Maandagnamiddag kwamen in de Chr. Bewaarschool alhier samen het bestuur met dames-comité en eenige leden der vereeniging om afscheid te ne men van het hoofd der school, mej. J. E. Visser. De voorzitter, de heer Van der Veen, opende dit samenzijn met gebed en sprak daarna een woord van haftelijken dank voor al den arbeid die het hoofd aan deze inrichting heeft verricht. Hij hoopte dat het Mej. Visser in haar verderen le vensloop wèl mag gaan. Daarna werd het nieuwe hoofd, mej. J. Hank, overgekomen uit Delft, door den voorzitter welkom geheeten en haar toege- wenscht, dat zij al haar krachten zal ge ven in het belang van de school. Mej. Visser dankte Bestuur en Dames comité voor de aangename samenwerking gedurende den tijd dat zij hier was; ter wijl mej. Hank den voorzitter dankte voor de tot haar gerichte woorden. Zierikzee. Maandagmiddag nam Mej. Visser afscheid als hoofd der Chr. Be waarschool en werd haar opvolgster, Mej. I. de Ligt, geïnstalleerd. Geslaagd aan de Universiteit te Lei den voor eand.-examen geneeskunde de heeren L. Zandijk te Waarde en P. J. Al- laart te Rotterdam. Om een d u b b e 11 j e.Gis teravond passeerde een autobus den tol op den Schieweg tusschen Rotterdam en Overschie. De tolgaarder, die de bus had zien aankomen, had tevoren den boom overeind gezet, omdat deze bussen vrijge steld zijn van tolgeld. Onmiddellijk ach ter dien bus heeft hij den boom neerge gooid, hoewel vlak achter die autobus een luxe auto kwam aangereden. De be stuurder van deze auto, een. Amsterdam mer, was met de situatie ter plaatse niet op de hoogte. Het gevolg was, dat hij te gen den tolboom opreed. De drie mannen, die bij hem in den wagen zaten, kregen ten gevolge van het breken van glas, snijwonden. De bestuurder van de auto kwam met den schrik vrij. De auto werd vrij ernstig beschadigd. Tegen den tolgaarder is pro cesverbaal opgemaakt. De off. v. justitie heeft den vorigen tol gaarder al eens gewaarschuwd, den tol boom niet neer te laten vlak voor een aan komende auto, zulks in verband met het feit, dat in 1 jaar tijds vier ongelukken op deze wijze waren veroorzaakt. De in specteur van politie te Overschie heeft den huidigen tolgaarder gewaarschuwd toen 'hij in functie kwam. Het tolgeld bedraagt 10 cent. Doodelijk ongeval. Bij de rioleeringswerken in het bij Venlo gelegen grensplaatsje Duelken is de 48-jarige ar beider K. onder neervallend zand bedol ven. Toen hij bevrijd was, bleken de le vensgeesten reeds geweken. Het volksgericht te Berlikum. Gisteren zijn voor den officier van justitie geleid: M. V., 39 jaar, sigarenmaker; P. V., 27 jaar, opperman; M. v. W., 36 jaar, grondwerker, allen te Berlikum, verdacht van geweld met ver eende krachten te Berlikum op 12 dezer. Na door den rechter-commissaris te zijn gehoord, zijn allen opgesloten in het huis van bewaring. Fietser overreden en ge dood. Gistermorgen is op den Catha- rijensingel te Utrecht een ruim 50-ja rige man, inspecteur van een levensver zekeringsmaatschappij, zoodanig door een taxi aangereden, dat hij enkele oogenblikken later overleed. De oorzaak is, dat de man plotseling en zonder te waarschuwen den weg overstak. Den chauffeur van de taxi treft in het geheel geen schuld. Kantongerecht te Middelburg Rechtzitting van 11 October. Dé Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel niet behoorlijk uitwijken naar links bij het inhalen van een motor rijtuig: J. M. F. te Middelburg f 5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt van wegen niet de regelen van 't verkeer toepassen: W. L. P. te Mid delburg f 15 b. s. 15 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het is voorzien van voldoende remmen: L. R. te Domburg f 3 b. s. 3 d. h. 'a Avonds fietsen zonder licht: R. F. N. W. te Arnemuiden f 5 b. s. 5 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op perste vordering der daartoe be voegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoo- nen: J. V. te Middelburg f 2 b. s. 1 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg bij herhaling: J. v. P. te Vlissingen 3 d. h. Overtreding ijkwet: G. v. d. D. te O.- en W.-Souburg 3 maal f 0.50 b. s. 1 d. h. voor iedere boete; D. W. te Vlissingen 2 maal f0.50 b. s. 1 d. h. voor iedere boete, in heide gevallen met verbeurdverklaring van de gewichten. Overtreding art. 3 lid 1 der „Bosch- wet": J. L. te Wemeldinge 2 maal f 5 b. s. 5 d. h. voor iedere boete. De Rotterdamsche rechtbank is het vonnis van den kantonrechter vernieti gend van oordeel, dat de betrokken verordening niet strijdt met de wet, o m- dat zij in het belang kan zijn van de openbare orde. De recht bank acht den secretaris strafbaar, echter zonder oplegging van straf. De vraag, of de verordening doelmatig is;, ligt buiten de bevoegdheid van de rechtbank. Vrij gesprokene in hooger beroep tot zware straf veroor deeld. Het Haagsche gerechtshof heeft Woensdag uitspraak gedaan in dè zaak tegen den 27-jarigen fruithandelaar C. N. die door de rechtbank te 's-Gravenhage was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde poging tot doodslag tegen den jachtopziener Klaster, die N. in de dui nen, onder Wassenaar op stroopen be trapte en door dezen met een jachtgeweer werd bedreigd. Het Hof vernietigde het vrijsprekend vonnis der rechtbank en opnieuw recht doende verklaarde het N. schuldig en veroordeelde hem tot 3jaar gevange nisstraf met bevel tot onmiddellijke ge vangenneming. Uniformverbod voor den rechter. De kantonrechter te Gronin gen heeft vrijgesproken den ambtenaar van het bureau Arbeidsrecht J. Z., te Groningen, die terecht stond wegens overtreding van het uniformverbod. De heer Z. voerde vóór op zijn auto een klein rood vlaggetje met drie zwarte pijlen. Roodhemddragers vrij- gesproken. Voor het kantongerecht te Zutfen stonden terecht een 21-jarige boekbinder uit Zutfen, een 29-jarige koopman uit Gorssel en een 24-jarige fa brieksarbeider uit Deventer, terzake dat zij op 27 September te Zutfen een rood hemd hebben gedragen, hetwelk uitdruk king was van het streven der Onafhan- kelijk-Socialistische Partij, althans van een bepaald staatkundig streven. Een der verdachten zeide, maar twee hemden te hebben, een rood en een geel en het gele hemd bevond zich in de wasch, zoodat hij het roode moest dra gen. Alle drie zeiden, dat het roode hemd niet is voorgeschreven door de O.S.P. Politiemannen verklaarden, echter, dat toen de nationaal-socialisten in zwarte hemden in Zutfen gingen colporteeren, verdachten roode hemden hadden aange trokken. De ambtenaar van het O. M. eischte f 25 of 25 d. h. De kantonrechter, direct uitspraak doende, overwoog dat niet vaststaat dat het roode hemd voor de desbetreffende partij was voorgeschreven en dat het in elk geval geen uitdrukking was van een bepaald staatkundig streven, daar ook de S. D. A. U. de kleur rood voert. De verdachten zijn mitsdien vrijgespro ken. De Tuinbouw-steunmaatregelen. Op 't oogenblik, aldus „Ons Platteland", het orgaan van den G.B.T.B.. is zeker de tuinbouw van de verschillende agrarische bedrijven wel in de allerslechtste condi tie. De uitkomsten zelf zijn bedroevend slecht, terwijl ook de getroffen steun maatregelen tot dusver het minst effect hebben gesorteerd. De nood is in verschillende streken zeer hoog gestegen, hooger dan voor zoover ons bekend is, in eenige andere be drijfsgroep. Voor zooveel betreft het levenswonder- houd, is het wellicht het minst slecht in de streken, waar men financieel het diepst is weggezonken. De grootste verliezen zijn geleden in de streken waar groote kapitalen gesto ken zijn in den kassenbouw. De eigenaardige positie brengt mede, dat men in die streken leeft van het cre- diet zijner crediteuren. In andere streken, waar men dit niet heeft, is aan het allernoodigste gebrek. Door het stelsel van de steunwet, waardoor de toeslag eerst aan het einde des jaars kan worden vastgesteld, krijgt men zelfs niet eens waarop men uiteinde lijk recht zal blijken te hebben. Slechts wegname van de limiet van 5 millioen kan voor het jaar 1933 een ein de maken aan het tweeërlei euvel, waar aan deze wet lijdt, n.l. onvoldoende en te late steun. Het voortdurend pogen van onze orga nisatie om hierin verbetering te brengen, is niet gelukt. Indien, om welke reden ook, dit niet zou kunnen, dan is er in ieder geval aan leiding om voor bepaalde gebieden, waar de nood het dringendste is, een voor- sohotregeling in het leven te roepen. Tram op militairen ingereden. Eén doode en een gewonde. DEN HAAG. Vanmorgen te ongeveer half vijf heeft op den hoek Raamweg Waalsdorperweg een ernstig ongeluk plaats gehad. De Mauwe tram is op een militaire colonne van het 2e reg. veldar tillerie ingereden. De .colonne 'bestond uit 12 caissons. Toen 10 caissons gepasseerd waren, naderde met groote snelheid de blauwe tram. Het 11e caisson kon niet meer tijdig oversteken, werd door de tram gegrepen en vier M. meegesleurd. Een paard werd 37 M. verder langs de lijn gevonden. De 22-jarige militair J. E. uit Maasland werd zwaar gewond opgenomen en is eenige oogenblikken later overleden. Een andere militair G. v. G. was aan bei de beenen gewond en is naar het hospi taal vervoerd. Twee paarden waren zoo danig verwond, dat een op slag was ge dood en het andere moest worden afge maakt. AMSTERDAM. Vanmorgen te 6 u. 35 is het K. L. M.-vliegtuig Rijstvogel naar Indië vertrokken. DELFT. Geslaagd aan de Technische Hoogeschool voor prop. examen scheikun dig ingenieur F. G. van Riet, geboren te Goes. ELST. Gisteravond heeft een felle brand de groote hofstede van v. d. W. op de grens van Herveld en Valburg totaal ver nield. Drie kinderen werden met moeite gered. Ook het vee kon in veiligheid ge bracht worden. Alles is verzekerd, behal ve een auto. DEN BOSCH. Vanmorgen is de mon teur L. v. D. door het wegschuiven van een kruk onder een in reparatie zijnde auto-bus geraakt. Zijn borstkas werd in gedrukt. Hij was op slag dood. HEUSDEN. Vanmorgen is op den on- bewaakten overweg te Nieuwkuik een vrachtauto door den trein Den Bosch Lage Zwaluwe gegrepen. Beide inzitten den werden uit de cabine geslingerd en kwamien naast de rails terecht. De be stuurder, J. v. L. uit Veen bij Heusden, kwam met den schrik vrij. De veehande laar J. B. bekwam een armfracteur en hoofdwonden. De auto is totaal vernield. Het uitzicht is hier vrij, zoodat het onge luk aan onoplettendheid moet worden toe geschreven. Het treinverkeer had gerui- men tijd vertraging. GRONINGEN. In den afgeloopen nacht is de brandweer tweemaal in actie ge weest. Te twee uur werd brand ontdekt in de nieuwe tribune Van de wielerbaan aan den Paterwoldschen weg. Het vuur was spoedig gedoofd. Een streng onder zoek wordt ingesteld, daar in benzine gedrenkte watten zijn gevonden. Om zeven uur brak een felle brand uit in een lunchroom in de Heerenstraat. De bewoners (vier mannen en twee vrou wen) moesten in nachtgewaad van de 2e etage iangs een laddertje vluchten. De luchroom is gedeeltelijk en een kelder ge heel uitgebrand. Dijkdoorbraak. BERGENTHEIM. Gisteravond te half tien is te Bergentheim nabij Hardenberg, waar de Ned. Heide-Mij bezig is door middel van een duiker een waterleiding te maken onder het Overijsselsch kanaal, een dijk doorgebroken. Het water van het kanaal stroomde over het land en den weg. Een groote oppervlakte land werd overstroomd. Vier huizen moesten ontruimd worden. Het huisraad kon nog gedeeltelijk worden weggehaald. Ook het vee is weggebracht. Tot vanmorgen vijf uur had men vergeefs getracht het gat in den dijk te dichten. OSLO. De officiëele uitslag der verkie zingen voor het Storting is: arbeiders partij 39 zetels (wist 22); conservatieven 30 zetels (verlies 11); liberalen 24 zetels (verlies 9); boerenbond 23 zetels (verlies 2); liberale volkspartij 1 zetel (verlies 2); radicale volkspartij 1 zetel (gelijk); Chr. volkspartij 1 zetel (winst 1); onaf- hankelijken 1 zetel (winst 1). TOKIO. De Japansche minister van binnenlandsche zaken heeft een wetsont werp ingediend, volgens hetwelk alle be ambten, die lid zijn van marxistische or ganisaties, uit den staatsdienst worden ontslagen. Ook gepensioneerden, die daar van lid zijn, zullen niet langer pensioen genieten. BANGKOK. De regeering van Siam deelt mede, dat haar troepen op alle fronten de opstandelingen verslagen heb ben. Deze trekken zich naar het Noor den terug. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. Ned. Handel Mij. 46 46-47 Philips Gloeilampen G.B. 206 204% Unilever 80 81% Anaconda Copper 8% 81/!» Bethlehem Steel 20% U.S. Steel Corp 27% 26"/i8-% Koninkl. Petroleum 167 166%-7 Shell Union 5% 6V« Amsterdam Rubber 91% 88%-9 Ned. Scheepvaart Unie 45% 45 Deli Maatschappij 108 106 Handelsverg. Amsterdam 167 165-6 5 pet. Nederland 1932 101 101% 4% pet. Ned.-Indië 1926 86 86 4 pet. Nederland 1933 99% 99% weder een teleurstelling, en da koereen voor deze afdeeling konden in de belang rijke hoogere dollarkoers geen voldoende tegenwicht vinden. Men was hier voor alle soorten lager. Men acht het een gunstig teeken dat, ondanks hoogeren Dollarkoers de tarweprijzen zeer vast afkwamen. Wisselkoersen. Amserdam, 19 Oct., 2.30 u. Londen 7.91—-7.95. Parijs 9.709.71. Berlijn 59.2059.25. Brussel 34.5434.58. New-York 1.75—1.78. Hollandsche Stoomboot Maatschappij in moeilijkheden. Als gevolg van de financieel© moeilijk heden, waarin de N.V. Hollandsche Stoomboot-Maatschappij reeds geruimen verkeert, heeft deze maatschappij sursé ance van betaling aangevraagd De nieuwe Staatsleening. Naar officieel wordt gemeld, is de 4 pet. tweede Nederlandsche Staatslee ning 1933, waarop de inschrijving tegen den koers van 99 was opengesteld, ruim volteekend. Op de verzekerde deelneming zal eenige korting moeten worden toegepast. De nieuwe 4 pet. leening 1933 is nomi naal groot f200 millioen, waarvan bij de aankondiging der emissie reeds f 30 mil lioen geplaatst was, terwijl bovendien de deelneming tot een bedrag van f 73 mil lioen toen reeds verzekerd was. Volgens de tuphemistische terminologie van bovenstaande officieel© mededeeling omtrent den uitslag der leening zal van dit gegarandeerde bedrag blijkbaar voor het grootste deel gebruik gemaakt moeten worden. De vrije inschrijvingen worden dus toe gewezen. Dat resultaat is wel wat tegen gevallen. Men had ter beurze een grooter succes verwacht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Oct.: Zwakke tot matige Z.-O. tot Oostel. wind, nevelig tot licht bewolkt, droog weer, mogelijk nachtvorst, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 766. Licht op voor fietsers: Vrijdag 5 u. 57 min. GOES. Gehuwd: Dingenis Marinus Korstanje, 27 j. jm. te Westkapelle en Maria Suzanna van der Klooster, 30 j. jd. MIDDELBURG, 19 Oct. 1933. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Kleine groene erwten f9f10, Kroon- erwten f 11f 12, Schokkers f 12—f 13.50, Lange bruine boonen f9f 10, Ronde bruine boonen f 12f 13.50, Witte boonen f 14.50-f 16.50, Maanzaad f20—f21. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0.81, Kipeieren f 6.70, Poeljeieren f4, Eendeieren f6. Aangevoerd door handelaren: Boter f0.79, Kipeieren f6.50, Poelje-eie ren f3, Eendeieren f5. Part. prijs: Boter f0.90, Kipeieren f7.50, Poelje-eieren f4.50, Eendeieren f7. Veilingsvereen. Walcheren: Aanvoer 12.000 stuks. Prijzen kipeieren: 4244 K.G. f3.66 f3.73, 4446 K.G. f4.07, 48—50 K.G. f5.27, 58—60 K.G. f6.69, 60—62 K.G. f6.89—f7, 62—64 K.G. f7—f7.08. Bruine: 42—44 K.G. 14.12, 46—48 K.G. f4.39, 58—60 K.G. f7.07, 60-62 K.G. 17.20, 64-66 K.G. f7.19. Eendeieren f6.99, kleine eendeieren f5. MIDDELBURG, 18 Oct. Veiling. Veldsla 219, Spinazie 811. Wagenaarsboonen 5dl, Suikerboonen 15, Stokprincessen- boonen 826, Roem van Holland 1128, Rentegevers 18, Spruiten 1517. Witlof 19, Peeën 2, Uien 12, Roodekool 2, Wittekool 1 ct., alles per Kg.; Peeën 3,5 4, Rapen 2,5—3,5, Kroten 22,5. Prei 2,56, Selderie 11,5, Knolselderie 1 2, Radijs 0,5, Rammenas 1 ct., alles per bos; Savoyekool 24, Roodekool 2,5—3, Boerekool 1, Bloemkool 1,513, Andijvie 0,51,5, Kropsla 12, Komkommers 5 ct., alles per stuk; Gladiolen 5, Chrysan then 3 ct. beide per boa GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 18 October 1933. Stamperfectboonen 1416, Dubbelë Princessenboonen 13, Stokprincesseboo- nen 15, Rentegevers 19. Roem van Hol land 15, Spruiten 13, Spinazie 910, Kroten 0,80, alles per 100 Kg.; Bloem kool 1,50—9, Savoyekool 2,20—3, Roode kool 1,505,30, Andijvie 1,601,80, id. Krul 2, Kropsla 0.60—0.70, alles per 100

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3