ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie FEUILLETON in ons land de margarinefabricage ook gecontingenteerd is kunnen de winkeliers niet genoeg van hun fabriek krijgen tot bediening hunner cliëntèle. De smokke laars brengen nu frauduleus de marga rine in ons land met een vervalscht crisis- zuivelmerk (dat zeer goed na te maken is) en kunnen zoodoende deze margarine vrijelijk vervoeren en verkoopen tot den prijs als van Nederlandsche margarine. Als men nagaat dat in de Nederlandsche margarine momenteel 50 pet. boter ver werkt is en de prijs daar natuurlijk op is ingesteld, begrijpt men welke enorme win sten er met dezen sluikhandel te behalen zijn. Terwijl in Nederland de margarine aan deugdelijke keuring onderhevig is en door de bijmenging van natuurboter van 'bepaald hooge 'kwaliteit wordt, kan mien aan de Belgische margarine, die door den sluikhandel in Nederland komt, totaal geen 'hygiënische eisohen stellen. Van 'Belgische margarinehand'elaren weten wij welk een inferieure producten vermengd «worden, zoodat men dikwijls in België margarine fabriceert van een soort, die bij de gemeenste kwaliteit in Nederland nog ver ten achter staat. Daarenboven beden ke men hoe er met deze margarine wordt gesjouwd. In heidehui jee worden de vrachtjes bij elkaar gehaald, smerige handen pakken ze aan, 'kneden ze, persen ze in tonnetjes of 'kistjes, kortom, 'het bo'terha.m m ensmeersel gaat door vele handen. Nu de regeering den suikerprijs met ongeveer 10 cent per Kg. verhoogd heeft, zal dit den prijs in den kleinhandel ongeveer brengen op f 0,50 per Kg., ter wijl de suiker in België in het klein onge veer f 0.21 kost. Er zijn ai plaatsen in de grensstreken waar met Belgische suiker langs de huizen gevent wordt. Als nieuwste product van onze crisis- wetgeving is de aardappelsteunwelt geko men. Aardappelen mogen, zooals men weet, niet zonder geleibiljet vervoerd wor den, wel'k «geleibiljet te krijgen is nadat voor het aantal kilos, dat er op vermeld Staat, de voorgeschreven toeslag is be taald. Wij vertellen 'geen nieuws, aldus het DagbL v. N.-Br., wanneer wij' mededce len, dat één zoo'n geleide-biljet dikwerf voor een legio aantal transporten dienst doet. Dit gelei debilje't imimers moet door den bevoegden ambtenaar, wanneer hij onderweg een dergelijk transport tegen komt, worden afgeteekend. Vervoerders, die bet een beetje handig aanleggen, zien kans om de politie-ambtenaren geregeld te ontloopen, zoodat 'hetzelfde geleibiljet verscheiden malen dienst doet. Aardappe len, die volgens 'de aardappelsteunwet minstens vier en een halve cent moeten ■kosten, kan men d'an ook nog regelmatig overal voor twee en drie centen krijgen. Men dient de uitvoering der 'Crisiswet- ten wel snel te 'herzien. 'Een raadsbesluit ver nietigd. De gemeenteraad te Sint Maartensdijk besloot financieelen steun uit de gemeentekas te verleenen aan het dochtertje van een inwoner dier gemeen te, teneinde haar in de gelegenheid te stellen de kweekschool te Zierikzee te be zoeken. Het 'betreft bier een voorschot van f 20 per maand, terug te betalen met 5 pet. rente per jaar. Ged. Staten van Zeeland hebben dit be sluit niet goedgekeurd en zijn van oor deel, dat het verleenen van financieelen steun niet behoort tot de taak der ge meente. Het gemeentebestuur is van dit besluit in beroep gegaan. Het Kon. besluit dat thans over deze zaak verschenen is, verklaart het beroep ongegrond en overweegt, dat, nog daar gelaten, dat niet is gebleken, dat aflossing en rentebetaling van de te leenen gelden voldoende zouden zijn gewaarborgd, bij het verleenen van financieele voorschot ten geenerlei gemeentebelang is betrok ken, terwijl het verstrekken van geldelij ke voorschotten ten behoeve van zuiver particuliere belangen, zulks onder voor behoud van rentebetaling, niet tot de taak van het gemeentebestuur behoort. Autobusdienst. Het beroep, ingesteld door J. C. Krijger, autobus- dienstondernemer te Goes, tegen de be schikking van Gedep. Staten van Zeeland van 10 Febr. 1933, waarbij aan C. van Strien te Goes vergunning is verleend tot het in werking houden van een dagelijk- schen autobusdienst tusschen Goes en Katsche Veer, is door de Kroon onge grond verklaard en afgewezen. Verplaatst de Electro-Technisch Ambtenaar 0. van der Veen van Nijme gen naar het bureel van den Ingenieur der Telegrafie en Telefonie te Vlissingen. Vernietiging van bloem bollen. De bloembollenteelt, die de laatste drie jaren ook op Noord-Beve land is ingevoerd, lijdt, evenals overal elders, ten zeerste onder de crisis. Er zijn op Noord-Beveland momenteel een kleine 100 kweekers, die Woensdag allen op Kortgene zijn bijeengekomen, om een ge deelte van hun bloembollen te laten ver nietigen. De beruchte vuilnisbelt aan den oprit naar het Kortgeensche Veer was er weer goed voor. Hier toch zijn circa 20.000 K.G. bloembollen vernietigd. Er was een put in den rommel van de vuilnisbelt gegraven, waar de prachtige bollen van de tulpenkweekers ingestort werden, waarna er vergif overheen gestort werd. Deze maatregel wordt door de Nederl. Bloembollenkweekers Centrale genomen, daar de teelt beperkt moet blijven om de prijzen op het tegenwoordige peil te hou den. De ratten van de vuilnisbelt zullen de zen maatregel wel op prijs stellen. Vlissingen. Woensdag kwam de Centrale A.-R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" in ledenvergadering bijeen. Dhr J. Maas van Koudekerke behandelde in den breede de voorstellen van het Cen traal Comité tot wijziging van het Pro gram van Beginselen. Dhr C. Polderman van Biggekerke rapporteerde over het pas gehouden Centralen Convent. Inleiding en rapport gaven aanleiding tot een drukke bespreking. Het resultaat van deze bespreking zal opgezonden worden naar het Centraal- Comité. Deze maand zal geen vergadering van den Gemeenteraad plaats hebben. De e.v. Raadsvergadering is bepaald op Vrij- 'dag 17 Nov. Goes. De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 61,75 op. Ook het tweede slachtoffer van het motorongeluk op Zondagavond j.l. te Soesterberg, Mej. M. A. de Graaf f uit Hoensbroek, is overleden. Zooals men weet, was zij de verloofde van den me- disch-candidaat C. de Graaff, die bij dit ongeluk vrijwel onmiddellijk gedood werd. Zij zat, toen het ongeluk plaats had, op de duo van het motorrijwiel. Bevolking. Ingekomen: M. A. M. Schneider, zonder beroep, van Posterholt Oude Vischmarkt 2; A. te Bos, zonder beroep, van Groningen, Korte Kerkstraat 6; M. G. J. Wijffels, kantoorbediende, van IJzendijke, v. d. Boutstraat 1; A. de Jager en gezin, koopman, van Kloetinge, Mid- delburgschestr. 2; L. Lievense en gezin, reiziger, van Yerseke, L. Vorststraat 39; D. L. Lansen en gezin, reiziger, van Bor- gerhout, Westsingel 9; F. H. Pi Arts, modiste, van Bergen op Zoom, Turfkade 13; A. J. Zonnevijlle, zonder beroep, van Kloetinge, De Witt Hamerstr. 6; J. Kesse- laar, dienstbode, van Krabbendijke, v. d. Goeskade 57; A. J. Rinders, monteur, van Delft, Oostwal 89; A. F. Engelse en ge zin, wagenlichter N.S., van Roosendaal, Kamperfoeliestraat 22; F. Kaijser, zonder beroep, van Hulst, Molendijk 11; J. C. Massee en gezin, koopman, van Maartens dijk (U.), Oostsingel 118; H. M. Voeten, koopman, van Breda, woonwagenkamp. T. H. Hoogesteger, dienstbode, van We- meldinge, Oostsingel 118; N. Jansen, leerl. machinist N.S. van Rotterdam, Rommer- walestraat 10; P. Goddijn, leerling-machi nist N.S. van Rotterdam, Violenstraat 7; J. C. van Onzen, klerk N.S. van Breda, De Witt Hamerstraat 17; F. Wind, zonder beroep, van Ommen, Piccardtstraat 24. Vertrokken: R. R. van de Woestijne en gezin, reiziger, naar Naarden, Oud-Hui- zerweg 36; B. J. Albers, ambtenaar Heide- Mij, naar Breda, Frederikstraat 7; G. J. Wesseldijk en echtgenoote, naar Utrecht, P. C. Hooftstraat Ibis; F. J. J. C. Galle, slager, en gezin, naar Brugge, Braam- DE OMZETBELASTING. De belangen der groote gezinnen. Verschenen is de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer op het Voor- loopig Verslag over het wetsontwerp tot heffing eener omzetbelasting. De minister zet daarin de gebiedende noodzakelijkheid dezer belasting uiteen en zegt, dat het geheel in de lijn daarvan ligt, dat zij op den consument wordt af gewenteld. Dat met dit voorstel de uiterste grens voor de verbruiksheffingen zou zijn be reikt, kan de minister in zijn algemeen heid niet onderschrijven. Zij sluit niet uit dat ten aanzien van sommige artikelen, die niet tot de directe levensbehoeften behooren, nog enkele nieuwe maatrege len zouden kunnen worden genomen. De leden, die deze belasting liever niet zagen, beriepen zich in de eerste plaats op het voornemen der Regeering om op te treden tegen het misbruik, dat van den rechtsvorm der Naaml. Vennootschap wordt gemaakt. Met de aangekondigde maatregelen kan geen opbrengst worden verkregen, die het bedrag van 85 millioen ook maar in de verte zou benaderen. Het ligt niet in 's ministers voornemen, te komen met voorstellen, de Naamlooze Vennootschappen over de heele lijn aan een winstbelasting te onderwerpen. De opvatting, dat de groote bedragen, die noodig zijn, zullen kunnen worden gevonden door een verhooging van de heffing naar het inkomen en het ver mogen, kan de minister niet deelen. Hij durft het tarief van de inkomstenbelas ting niet hooger op te voeren, dan voor gesteld wordt bij het onlangs ingediende wetsontwerp tot herziening van dat ta rief. Een verder doorvoeren van de pro gressie zou den prikkel tot inkomsten- vergrooting dreigen weg te nemen. Wanneer weer betere tijden mochten aanbreken en de inkomstenbelasting meer baten zal gaan opleveren, zal een ver standig beleid zeker met zich brengen, dat die meerdere baten niet worden aan gewend voor een uitzetting van onze uit gaven, doch voor een vermindering van een belasting als de omzetbelasting. De Minister vertrouwt, dat een her ziening van de Tariefwet in den loop van 1934 haar beslag zal kunnen krijgen. Hij erkent volmondig, dat de bedrijven, die de weelde-artikelen voortbrengen de kans loopen, dat zij hun productie nog meer zullen moeten inkrimpen. De Minister erkent, dat de omzetbelas ting de positie van het groote gezin zal verzwaren. Niets zal hem dan ook aan genamer zijn dan, zoodra het evenwicht in de begrooting zal zijn hersteld, maat regelen te overwegen waardoor verlich ting van druk voor de groote gezinnen kan worden aangebracht. In het bijzon der denkt hij daarbij aan verruiming van den kinderaftrek. Wellicht ware zulks mede te bevorderen door een zwaardere belasting voor de ongehuwden. Voor een artikel als de thee zal de oplossing moeten worden gevonden in een vermindering van het invoerrecht. De Minister is bereid, die vermindering van het invoerrecht in ernstige overwe ging te nemen, zoodra de herziening van het tarief voor invoerrechten door hem ter hand wordt genomen. Inderdaad is de mogelijkheid niet uit gesloten, dat getracht zal worden voor 1 Januari groote hoeveelheden goederen uit het buitenland in te voeren. Mocht dit zoo wezen, dan zullen daartegen maatregelen worden beraamd. De smokkelarij in Zeeuwsch-Vlaanderen. Gistermorgen hebben de vertegenwoor digers van de Graancentrale aan de schip pers die geladen liggen met rogge be stemd voor Rotterdam te Terneuzen, Axelsche Sassing. Walsoorden, Kruispol der en Hansweert aangezegd dat zij niet mogen varen in afwachting van nader te nemen maatregelen. Behalve de smokkelhandel in rogge, tiert ook welig die in margarine. Een winkelier in Terneuzen deelde mede, dat hij een aanbod had ontvangen tot levering van margarine, in blanco wikkel en tot iedere ongelimiteerde hoeveelheid. Waar Vrij naar het Engelsch. 164) o— „Is hij ziek? Is hij gewond? Hij is toch niet... dood?" „Neen, neen, maak u niet overstuur. Roland is gezond en wel, willen we ho pen, en is naar Port Natal afgereisd, onder wat hij als gunstige omstandig heden beschouwt. Hij... „Maar wat voor streken zijn 'tdan, om mij buiten mezelf te brengen van schrik. William Yorke?" barstte ze los. „Ik moet eerlijk zeggen, dat je je eerder aanstelt als een groot kind, dan als een predikant die net van zijn preek komt." „Stil, lady Augusta, p hebt uzelf van streek gemaakt, door maar dadelijk uw conclusies te trekken. Ofschoon Roland gezond en wel is, is er toch inderdaad ernstig nieuws, dat hem betreft. Hij heed belijdenis gedaan van een schuld, eer groote schuld, die hij op zijn geweten heeft „O", riep ze uit, op een toon, die zoo veel wilde zeggen als: „is dat nu alles?" waarin tevens lag opgesloten, dat een laakbare daad, door haar zoon begaan, haar niet zoo erg vreemd kon voorkomen. William Yorke bracht zijn hoofd nog dichter bij haar oor en met dalend stem geluid zeide hij: „In die geheimzinnige zaak van die verdwenen banknoot, waarvan Arthur Channing beschuldigd..." „Ga voort, ga voortl" sprak ze haastig want hij hield even op met spreken. „Het was Roland, die het bankbiljet wegnam." Lady Auguta vloog op. Ze kon een voudig de waarheid van het meegedeelde niet aannemen. „Het is niet waarl het kan niet waar zijn!" herhaalde ze maar steeds. „Hoe durf je hem zoo te belasteren. William Yorke? Gedachteloos als Roland zijn kan, zal hij zich toch nimmer aan een oneerlijke daad schuldig maken." „Hij heeft uitvoerige bijzonderheden geschreven, aan Arthur Channing en aan den heer Galloway beide", zeide Yorke rustig. „En ik zou me al hard vergissen, of de brief, die daar ligt, is van den zelfden inhoud. Hij heeft verklaard, dat deze geschiedenis en zijn streven, om A thur eindelijk recht te doen wedervare?:, het groote motief zijn geweest, om h5°ï het stof van zijn voeten te schudde* Lady Augusta greep den brief en rri-te da enveloppe open. Ze was veel te opge wonden, om rustig van den inhoud ken nis te nemen, doch ze zag a.' spoedig in, dat William de waarheid had gespro ken. Dit was het dus, waarover Roland zich in een zijner laatste gesprekken met haar, niet had willen uitlaten. De brief was overigens in Rolands hekenden stijl. „Nu, moeder, als u er nog iets aan ge legen is, dat ik nog ooit onder de oogen van de menschen kan komen, dan gaat u onmiddellijk naar de school en zorgt, dat Tom Channing de plaats krijgt, die hem toekomt. Ën als u het niet doet, en ik zou op mijn reis omkomen, dan bezweer ik u, dat mijn geest in Helstonleigh zal komen spoken bij iedereen, die met deze on rechtvaardigheid te doen heeft gehad." Van spoken moest lady Augusta niets hebben,, en ze slaakte al een gil bij de simpele gedachte. Toch was haar ontsteltenis niets, ver geleken bij haar boosheid,, toen ze een maal een juiste voorstelling van het ge beurde had gekregen. Lady Augusta had een sterk ontwikkeld eergevoel en on beraden, haastig, impulsief als ze was, zou ze waarschijnlijk Rolands verzoek niet eens behoefd hebben, om op te vlie gen, haar mantel om te slaan en naar de school te snellen. Al bedierven haar vele fouten dikwijls veel ze had een sterk gevoel voor recht en ze zou haar zoon niet sparen, als het er om ging, een ge daan onrecht te herstellen. Bywater, die scheen te denken, dat ze uitsluitend gekomen was, om uitspraak te bergstraat 3$b; E. Vader, dienstbode, naar Arnemuiden, F 17; E. M. Dekker—Van Huisstede, zonder beroep, naar Heinkens- zand, Dorpstraat 240; P. Mieras, sjouwer man, naar Middelburg, Schuitvlotstraat E 209; J. A. van Boven, koopman, naar Rotterdam, Lange Frankenstraat 31B; A. W. Schout, slagersknecht, naar Baar land, p.a. de Wed. Schout; J. Lousvan de Peerle, zonder beroep, naar Krabben dijke, Noordweg A 95; P. de Kok, slagers knecht, naar Sommelsdijk, bij Luiendijk, slager; P. A. van Bezooijen, wafelbakker, en gezin, naar Delft, Koornmarkt 84; C. L. A. de Soomer, timmerman, naar Antwerpen, Rupelstraat 57; A. Verburg, huishoudster, naar 's-Gravenhage, van Dorpstraat 30; A. M. H. Lamers, onder wijzeres, naar Etten en Leur, Pensionaat „St.-Joseph"; E. Schrijver, dienstbode, naar Amsterdam, Lockerstraat 19; H. Wester, kapper, naar Weststellingwerf, Rijksweg 2, p.a. F. Lodewijk; J. E. Voois, dienstbode, naar Voorburg, Koek en Bier laan 21; S. J. Nieuwersteeg, zonder be roep, naar 'sH. Arendskerke, 's-H. H. kinderen A 38; J. Heijnsdijk—Zoeteweij en gezin, zonder beroep, naar Kloetinge, Bergpad B 32; C. H. M. Kramer en echt- gen., naar Vlissingen, Paul Krugerstraat 11 boven; B. A. Kosten en gezin, visscher, naar Schiedam, Maasdamschestraat 18a; M. A. van Melle, onderwijzeres, naar Ca- pellebosch, Douglaslaan. Krabbendijke. De collecte van de speld jes ten bate voor het Groene Kruis heeft opgebracht f 33.60. (Belangeloos bericht.) 's Gravenpolder. De raad kwam gister middag bijeen. Afwezig wegens ziekte dhr Vermue; zonder kennisgeving dhr De Koster. Allereerst legt dhr Oele de ver- eischte eeden af. Hij dankt den voorzitter en de leden voor hun gelukwensch en en hoopt aangenaam samen te werken. Ingekomen is een verzoek van het Groene Kruis tot het gebruiken van een schoollokaal om een cursus te houden in eerste hulp bij- ongelukken. Met alg. st. toegestaan. Een verzoek van den Chr. Landarbei- dersbond en een van de commissie voor Werkloozenzorg wordt voor kennisge ving aangenomen, omdat een ontwerp- steunregeling klaar is. Daarna heeft de behandeling der be grooting plaats, die een vlug verloop heeft. Bij de post schoonhouden gemeen tehuis wordt opgemerkt, dat die van be gin af te hoog was. Dhr Verhulst had ge meend, dat B. en W. hier komen zouden met een voorstel. Alle loonen zijn ge daald. Deze post wordt aangehouden. Bij de post steunregeling wordt de op merking gemaakt, dat hierbij zoo noodig van de wegen en van de post onvoorzien wel wat af kan. Dhr Verhulst zag gaarne een begin ge maakt met rioleering. B. en W. hebben indertijd tegen de verordening in, bouw vergunning verleend en nu moet de ge meente de gevolgen ook maar dragen. B. en W. zullen trachten hier verandering in te brengen. Ook aangehouden. Daarna wordt de begrooting voorloopig vastgesteld tot een bedrag van f 29796.88, met een post onvoorzien groot f 1055.27. De rekening B. A. over '32 wordt goed gekeurd. De, begrooting '34 wenschte de commis sie gewijzigd te zien. Het salaris van den secr.-penningm. wenscht zij te brengen van f300 op f250, van den voorz. van f 50 op f 35, van de leden van f 25 op f 20 en van den bode van f 35 op f 25, met de bepaling dat dan ook alles hiervoor ver richt wordt, alzoo samen een bezuiniging van f90. Met het oog op de daling der inkomsten meent zij dit noodig te achten. Weth. Schouten is tegen verlaging. Ook de gemeenteambtenaren zijn nog niet verlaagd. Dhr Verhulst zegt: Daarover hebben wij niet te beschikken. Anders was het ook wel ter sprake gekomen. Besloten wordt de begrooting aan te houden en met het B. A. te onderhan delen. Wemeldinge. Woensdag vergaderde de Raad dezer gemeente voltallig. Een adres van den plaatselijken raad van (soc. dem.) georganiseerde arbeiders, houdende ver zoek om werkgelegenheid te scheppen voor de werkloozen of een steunregeling in het leven te roepen, wordt voor kennis geving aangenomen, aangezien op den daf doen over den eigendom van het ramp zalige inktfleschje en die nimmer voor een 'klein geruchtje vervaard was, hield haar kalmpjes het voorwerp voor het verhitte gelaat en vroeg, alsof het de gewoonste zaak van de wereld gold: „Herkent u dit, lady Augusta? Is dat niet van Gerald?" „Ja, dat is van Gerald", antwoordde ze werktuigelijk. „Van den zomer heeft hij het op een keer uit mijn bureau- laad je gehaald, en ik heb nimmer kans gezien het terug te krijgen. Heb je ont kend, dat het van jou was?" vroeg ze streng aan haar zoon. „Schaam je dan, om op een leugen betrapt te worden. Het schijnt, dat je een aardje hebt naar je broer Roland, is het niet? Heb ik al niet genoeg met jelui vlegels uit te staan gehad, dat er, eiken keer, als de zon weer opgaat, een nieuwe streek van een van jelui voor den dag moet komen? Meneer Pye, ik ben hier gekomen op ver zoek van mjjn zoon Roland, en ook voor mezelf, om den jongen Channing in eer te herstellen voor de school. U ontnam Tom het seniorschap in de gedachte, dat zijn broer Arthur een dief was. Niet dat i'k niet in de gedachte was, dat iemand anders er voor was aangewezen, doch dat blijft hier buiten." In de stemming, waarin lady Augusta op het oogenbli'k verkeerde, zou ze er alles uitgeflapt hebben, al zou het een turn van indiening van dit verzoek slechts vijf werkloozen waren ingeschreven en een nieuwe steunregeling in voorberei ding is. Een adres van de vereeniging vaD Koffiehuishouders en slijters verzoekt om een verordening vast te stellen, waarbij wordt bepaald, dat voor de toepassing der wet op de personeele belasting de koffiehuisbedrijven worden gelijkgesteld met winkels, logementen enz. Voor ken nisgeving aangenomen. Een verzoek van de provinciale commissie voor werkloo zenzorg, uitgaande van N. V. V. en S. D A. P. om maatregelen te nemen tot werk verschaffing c.q. steunverleening, wordt voor kennisgeving aangenomen. Een ver zoek van de Afd. Zuid- en Noord-Beve land van de afd. Zeeland van den Neder- landschen Brandweerbcmd om een klein bedrag te willen beschikbaar stellen vooi het organiseeren van een cursus voor de brandmeesters. Besloten wordt hiervoor een bedrag van f 5 te voteeren, indien de brandmeesters dezen cursus wenschen te volgen. De gemeenterekening, dienst 1931 is door Ged. Staten goedgekeurd. Mede gedeeld wordt, dat aan de onderwijzeres, Mej. J. G. van de Putte, verlenging van ziekteverlof is verleend. Op het adres van de onderlinge maatschappij tot uitkeering bij overlijden, houdende verzoek om over te gaan tot aanschaffing van een be- graaftoeste'l, wordt afwijzend beschikt. Aan mej. M. Lindenbergh wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als schoon -maakster van de voormalige en de tegen woordige gemeenteschool. Op voorstel van B. en W. wordt door den Raad beslaten een bedrag van f 110 te voteeren voor de aanstelling van haar opvolgster, Mej. P. Karelse, die voor dit bedrag inschreef. Aangeboden wordt de begrooting van het Burg. Armbestuur dezer gemeente voor den dienst 1934. Als leden der com missie voor het nazien der begrooting worden dhrn WaJbeke, d. Jonge en Bruin- ooge gekozen. Voorts wordt besloten tot vaststelling van een nieuwe verordening regelende het verhaal op de gemeente ambtenaren wegens bedragen voor eigen en gezinspensioen en voor inkoop van pensioen resp. bedragende 3 pet., 5 K pet. en de helft, tot dusver bedragende resp. 3 pet., 5 pet. en V&. Vervolgens wordt de jaarwedde van de met ingang van 1 Januari a.s. definitief aan te stellen ambtenaar ter secretarie bepaald op f 400 als beginsalaris met vier éénjaarlijksche verhoogingen van f 50 be nevens f 100 voor het bezit van het di ploma gemeenteadministratie, zulks mei intrekking van het raadsbesluit van 27 April 1929. Aan den tijdelijken Gemeente opzichter, dhr M. Hoogesteger Fz., wordt met ingang van 1 Januari 1934 een vaste aanstelling verleend. Door B. en W. wordt voorgesteld de be trekking van tijdelijke helpster aan de gemeentebewaarschool en handwerkschool op te heffen met ingang van 1 Januari a.s. Alzoo besloten. B. en W. stellen te vens voor, den cursus voor vervolgonder wijs voor een jaar op te heffen, zulks, we gens geringe belangstelling en te hooge kosten. Aldus besloten. In behandeling komt het adres van mej. de wed. Leen- dertse, houdende verzoek om een subsidie ad f 350 tot het onderhouden van een autobusdienst op Vlake (thans Kruinin- gen-Ierseke). De voorzitter deelt mede, dat B. en W. voorsteilen dit verzoek niet in te willigen, doch af te wachten de re sultaten der actie tot het verkrijgen van accoord met de spoorweg-Mij Zuid-Beve land, waarbij van de gemeente een gerin gere bijdrage dan de tegenwoordige wordt gevraagd. Twee openbare middelen van vervoer te suhsidieeren achten B. en W. niet raadzaam. Dhr Lindenbergh acht den dienst van groot belang voor de Wemel- dingsche burgers en stelt daarom voor het verzoek in te willigen. Dhr Cysouw stelt voor een subsidie te verleenen van f 200 per jaar, met de bepaling, dat des Zon dags niet gereden wordt. Dhr J. A. Do- minieus is het met de vorige sprekers eens, dat het te betreuren zou zijn indien deze dienst moest wordenopgeheven; doch spr. is van meening, dat met wijzi ging van de dienstregeling voor de tram treinen en den autobusdienst op Goes iets te bereiken zou zijn. Spr. gevoelt ook niet voor het subsidieeren van twee diensten. Dhr Wabeke acht dezen dienst wensch- moord betreffen, door een harer zoons begaan en zij de aanbrengster er van zijn. Het schoolhoofd 'keek haar stom van verbazing aan. Hij had, evenals Bywater, een oogenblik gedacht, dat zij uitsluitend zich in het koorhemdmysterie kwam men gen. „Wat u zegt, is juist, lady Augusta. Als Toms broer niet onder verdenking stond, zou hij stellig het seniorschap ver- •kregen hebben", zeide hij eindelijk, den. steek aan zijn adres negeerend. „En jullie allemaal" ze keek de jongens een voor een aan, en niemand dacht er aan, te lachen om haar Iersch accent jullie allemaal waren maar da delijk gereed om Tom Channing te vergui zen, slechte, onopgevoede apen dat je waart 1 Ik heb er alles Van gehoord. En die twee Van mij, Gerald en Tod, waren de ergste van allemaal. Ja, meneer Tod, kijk maar niet zoo Ieelijk, je moeder is nog mans genoeg, om je een pak op je broek te geven 1 Laat ik jullie zeggen en i'k hoop, dat het nog lang in jullie ooren zal tintelen dat het niet Tom Channings broer was, die bij Galloway geld heeft weggenomen; 't was hun broer, Geralds' en Tods'l Mijn slechte jongen, Roland, was de dader 1" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2