IWS. DONDERDAG f9 CCTOlER 1933 DAGBLAD VOOR CE PROVINCIE ZEELAND JAARGANG - No, SP Buitenland Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Staten-Generaai Princesse Noble 8, Koolappels 4, Zoete Campagner 0, Zoete Ribbe- 34. Pomme he Holaart 35, ).50—3, alles per omice prima 33— 1. id. G 20, Beurré id. B 15, id. G 12, tra 2024, id. A 12, Br. Clairgeau l. B 21, id. G 15— me prima 20, id. h de Jodoigne A Nouveau Poiteau id. B 11—13, id. extra 13, id. A a la Gour prima 1—13. id. A 8— 5, Winterlouwtjes uchesse extra 23, g 513, Br. Bet- de Molines 5 Wijnperen 7>12, 5, Emile d'Heijst ?en 38, Groene ie Chaumontel 3 3. Gieser Wilde- —0, Brederode 5 'ondsperen 35, Kweeperen 5, 1.503, alles per iven 2535, Mis- Jles per 100 Kg.; dubbele 1.50 100 stuks; Cac- pot; Cynerium- bos; Bessensap Bazen 1.731.95 wilde Konijntjes 8, alles per stuk. l: Bergamotte 1- 9, br. Alexander oberg 9-14, idem Diel 13-15, idem ia cour 7, joden- ontel 4-0, kwee- .0, nouveau poi- 7-11, comtesse i du comice 15- 5, le lectier 7, curó 4-7, gieser >r 5-8, st. Remy eer 1-4, rietpeer et 4, hondsmuil ron. kroon 2-14, appels 5, wijnap- ■4, tuinzoet 5-8, ete v. d. Bent 9, roodjes 3-0, zoe- 1-3, bismarck 1- pendu 5, nota- 7, pippin cox Jiteren 15, reinet- linetten 2-14, rei- sbber 7-10, ster- |-4, roode bakker per k.g. allicante 25-33, ïpoenen 1 ct. al- |n 2-14, ananas- 1 per stuk; noten Ische blauwe 75, ]ct. beide per 25 Ter Rotterdam- jrstr. 3739, wa- 100 stuks eieren. 10.40, eendeieren Irdag 19 October. I.R.V. 10.15-10.45 lal. 10.45-11 Don xdwerken. 3-3.30 ellezing door Ds 1-5.30 Handenar- Concert. 7.30-9 b- en muziekver. 19.30-10 N.G.R.V. pamofoonmuziek. A.V.R.O. 8-10 111 Piano. 11.30- ïooncert. 3-3.15 ermuzdefc. 8-9.15 ■RBERICHT. |nd van 19 Oct.: idelijke.tot Oos- bewolkt, weinig nachtvorsten, ïperatuur. Idag 3 uur: Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèquo cn Girorokoning 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Durg. Tclcf. 250. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. 7)e lew Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen 10.20. Losse nummers 5 cent. Advcrtentiön SO cont per regel, Ingezonden mcdcdcclingen CO cent per regel. Kleine Advcrtentiön Dinsdags cn Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. Waarom Christelijk Onderwijs? Is dat eigenlijk nog wel een vraag? Alle ouders van Christelijke levensop vatting zijn toch wel overtuigd van de groote beteekenis en de noodzakelijkheid van Christelijk onderwijs? En het goed recht van de Christelijke school wordt toch algemeen erkend in Nederland? De jarenlange schoolstrijd is toch niet tever geefs gestreden? Ja, zoo zou men geneigd zijn te ant woorden. Maar de practijk leert toch dat het an ders is. Dat is nog gebleken enkele weken ge leden te Kortgene waar de stichting van een Christelijke school fel werd be streden en nog wel door een theologisch candidaat, die straks een voorganger zal zijn onder het volk. En de „argumenten" die hij aanvoert voor zijn standpunt, ze mogen dan oud zijn en versleten, ze worden dan toch door velen onderschreven of althans niet in hun innerlijke voosheid doorzien. Het is daarom dat wij met vreugde be groeten een bij de fa. Oosterbaan en le Gointre te Goes verschenen brochure van Ds G. A. Vreugdenhil, waarin op de vraag „Waarom Christelijk Onderwijs" een af doend en duidelijk antwoord wordt ge geven. Christelijk onderwijs, zoo betoogt Ds V., is noodig om twee redenen: le. Bijbel en kind behooren bij elkaar; 2e. Bijbel en kind moeten tot elkaar gebracht worden In een helder betoog waarin de schrij ver zich nauw aansluit bij de uitspraken van de Heilige Schrift worden deze go- dachten nader uitgewerkt op een wijze die Dr K. Dijk in een inleidend woord deed schrijven: „Het is mij een voorrecht dit degelijk en principieel woord,, dat in duidelijke taal de Heilige Schrift laat spreken, van harte te kunnen aanbevelen, en ik acht het een aanwinst voor ons arsenaal in den reeds sinds het midden der vorige eeuw met bezieling gevoerden kamp voor de School met den Bijbel. Wel zegt de schrij ver voor ons bekende dingen, maar het is broodnoodig, dat deze nogeens herhaald worden, en in deze herhaling gevoelen wij den klop van een hart, dat om Gods wil vervuld is van warme liefde voor het hoogste levensheil van onze kinderen." Bij dit woord van Dr Dijk sluiten wij ons gaarne aan. Lg 3 u.: 702. etsers: Het conflict tusschen Duitschland en de Ontwapeningsconferentie. De uit Rome ontvangen berichten vol gens welke Italiaansche regeeringskrin- gen een levendige diplomatieke activiteit ontwikkelen, om reeds in de naaste toe komst een bijeenkomst tusschen de vier groote Europeesche mogendheden Enge land, Frankrijk, Duitschland en Italië tot stand te brengen, hebben te Genève groot opzien gebaard. De Fransche regeering zou aan een zoodanige viermogendheden- conferentie deelnemen, wanneer de door het uittreden van Duitschland uit den Volkenbond geschapen internationale toe stand op de conferentie behandeld zou worden. Daarentegen zou de Fransche re geering weigeren deel te nemen aan een viermogendhedenconferentie, welke uit sluitend de regeling der ontwapenings- kwestie tot onderwerp zou hebben. In Volkenbondskringen zijn tot nu toe nog geen officieele mededeelingen van Italiaansche zijde ontvangen. Engelsche vlootuitbreiding. Volgens de „Daily Herald" zullen de begrootingsvoorstellen die thans bij het Engelsche ministerie van oorlog in voor bereiding zijn, aanzienlijk hooger zijn dan verleden jaar. De Engelsche admiraliteit verlangt niet slechts, dat Engeland zijn vloot uitbreidt tot de volle in het Londen- sche vlootverdrag toegestane sterkte, doch eischt bovendien uitvoering van een uit gebreid reserve-program, daarbij aanne mende, dat de thans bestaande „vloot- vacantie" op 31 December 1936 zal eindi gen. Men overweegt derhalve een program voor den bouw van 23 nieuwe kruisers van de meest efficiënte klasse. Voorts worden nieuwe zwaar gepantserde linieschepen van 25.000 ton, die zijn uitgerust met 30 c.M. geschut ontworpen. Bij de tegen woordige prijzen zouden deze schepen on geveer 5.500.000 pond sterling per schip kosten. Verder zijn voorstellen iü voorberei ding voor een snelleren bouw van torpe dojagers en wel vijftien of achttien stuks per jaar, ter vervanging van honderddui zend ton verouderde schepen. Duikbooten, die tegen 1936 verouderd zullen zijn, wil men vervangen door een nieuwe tonnage van 10.000 ton. In ver schillende kringen wordt er voorts op aangedrongen, dat Engeland van het in het vlootverdrag vastgestelde recht ge bruik maakt om 50 kleine schepen voor de verdediging der koopvaardij, elk van 2000 ton, en bewapend met 15 c.M. ge schut, te bouwen. a Tenslotte overweegt men den bouw van 72 marinevliegtuigen en een uitbreiding van het personeel van de vloot met 10.000 man. Men verwacht, dat het eerste gedeelte van dit vlootreserveplan reeds in de ko mende marine-begrooting is verwerkt. De financieele toestand van België. Bij een gistermiddag door de Société d'Economie Politique aangeboden maal tijd, heeft minister Jaspar uitvoerig ge sproken over den toestand der schatkist. Onder luid applaus verklaarde spreker, dat de regeering zich nimmer zal laten verleiden tot het treffen van inflatiemaat regelen, welke thans meer dan ooit ramp spoedig zouden zijn voor de Belgische na tie. De minister van Financiën gaf toe, dat in December 1932 de financieele toestand der Belgische schatkist buitengewoon ernstig is geweest. Het tekort der gewone begrooting bedroeg toen niet minder dan 8132 miliioen francs. De schatkist was le dig. Nieuwe leeningen op langen termijn konden niet worden aangegaan en de Gongo-kolonie riep om hulp. De regeering heeft toen haar toevlucht moeten nemen tot het sluiten van leenin gen op korten termijn en het plaatsen van schatkistpromessen. Daarna is men, dank zij de zoogenaamde financieele volmacht, tot een flinke beperking der rijksuitgaven en andere bezuinigingsmaatregelen over gegaan. De toestand is thans zoo dat, voor 1933, de begroeting met een batig saldo sluit van 28.458.000 francs. Voor 1934 sluit de begrooting met een overschot van 169.557.000 francs. Sedert 1932 heeft de regeering de openbare uitgaven met ruim 1400 miliioen francs verminderd. De rijksschuld bedraagt echter, in totaal, 57 milliard francs, wat te veel is voor een land als België. Een verstandige en standvastige rentepolitiek moet tot eeü conversie van deze schuld en tot een ver lichting van den uit de schuld voortsprui tenden last leiden. Minister Jaspar besloot zijn rede met te wijzen op zekere hoopgevende glimpjes die aan den economischen gezichtseinder worden waargenomen. De Belgische bui- tenlandsche handel is nagenoeg, stabiel geworden. Het havenverkeer neemt weer toe, evenals bet electriciteitsverbruik, ter wijl anderzijds het totaalcijfer der werk- loozen van 400.000 op iets meer dan 300.000 is gevallen. Geen staking in de Belgische mijnen? Verschillende bijeenkomsten van mijn en bankdirecteuren met leden van de Bel gische regeering hebben Woensdag plaats gehad in verband met de dreigende alge- meene staking van de Belgische mijnwer kers. De mijndirecteuren vereenigden zich met een voorstel waarbij tot 1 Januari a.s. op alle in België ingevoerde steenkolen een invoerrecht ten bedrage van 10 fr. per ton wordt vereischt. De opbrengst van het invoerrecht zal gedeeltelijk als vergoe ding door den Staat aan de mijnonderne mingen worden geretourneerd. Deze maat regel mag evenwel tot geen verhooging van de binnenlandsche steenkolenprijzen aanleiding geven. De mijndirecties verbin den zich van hun kant de bestaande loonsovereenkomst tot 31 December te be houden. De ministerraad heeft Woens dagavond dit voorstel aangenomen met het gevolg, dat het gevaar voor staking als geweken kan worden beschouwd. De opstand in Siam. Over het verloop van den opstand in Siam komen uit Bangkok tal van tegen strijdige berichten. Volgens sommige de zer berichten zou de op,".tand reeds zijn neergeslagen. Volgens andere berichtte zouden de op standelingen, die veel sympathie van de bevolking schijnen te ondervinden, groote successen hebben behaald. Geruchten volgens welke de koning, die zich in de badplaats Hoeahin bevindt, met de opstandelingen zou sympathisee- ren, worden door de Siameesche regee ring tegengesproken. Dreigende revolutie in Portugal? In verband met de verwachting van een plotselinge regeeringscrisis in Portugal, doen te Lissabon geruchten de ronde over een revolutionnaire beweging op het land. Sedert de instelling van door den staat gecontroleerde economische corpo raties door minister-president Salazer is de toestand zeer gespannen. Korte Berichten. Voor den Turkschen president, Ke- mal pasja, zal een nieuw woonhuis ge bouwd worden op aarde uit alle deelen van Turkije bijeengebracht. Aan alle steden en dorpen in het land is verzocht een kar met aarde, weggegraven van het marktplein, voor dit doeleinde te zenden, Het huis zal genoemd worden „het huis der republiek", ter herinnering aan de stichting van de republiek tien jaar ge leden. Voor het militair gerechtshof te Przemysl is heden een der grootste ver- duisterings-affaires, die Polen kent, be gonnen tegen 18 militairen, waaronder zich een majoor, drie kapiteins, vijf lui tenants en negen onder-officieren bevin den. Zij worden er van beschuldigd, bij het tweede regiment genietroepen te Ja- roslow tal van verduisteringen en op lichtingen te hebben gepleegd. De Belgische ministers hebben Woensdagavond de laatste hand gelegd aan het wetsvoorstel betreffende het uni formverbod. Het zal heden in de Kamer worden ingediend. Het trampersoneel te Athene is in staking gegaan, waardoor het geheele tramverkeer stilstaat. Van de 678 uitvindingen, welke se dert een jaar in Japan zijn geregistreerd, hebben er 350 betrekking op oorlogstuig en munitie. Demonstraties op het Binnenhof. Ter gelegenheid van de interpellatie- Kupers in de Tweede Kamer over de 'ver laging van den werkloozensteun wilden gistermiddag eenige honderden werkloo- zen op het Binnenhof gaan demonstree- ren. Zij werden daar echter niet toegela ten met het gevolg, dat het den geheelen middag in de omgeving zeer onrustig bleef. Politie te paard en te voet ver spreidden de betoogers, waarhij ook van den gummistok gebruik werd gemaakt. Royement roode raadsleden. Het bestuur der afdeeling Zaandam van de S. D. A. P. zal op een binnen kort te houden afdeelingsvergadering voorstellen, over te gaan tot royeering van drie gemeenteraadsleden, o.w. twee wethouders. Dit besluit wordt als volgt gemotiveerd: De raadsfractie diende op 10 Mei 1.1. bij den raad een voorstel in, waarin de houding inzake gemeentepolitiek werd vastgesteld, met welke vaststelling de af deeling haar instemming betuigde. De raadsleden L. Kelder, K. Prins en A. G. Verbeek hebben echter in strijd met dit voorstel gehandeld door te stemmen voor: le. betaling van een pensioenpremie voor het gemeentepersoneel; 2e. straalbelas- ting en 3e. verregaande inkrimping van het onderwijs. De afdeeling der S. D. A. P. te Zaan dam heeft daarop genoemden leden ver zocht, hun raadszetel ter beschikking te stellen, waaraan zij echter niet hebben voldaan. (Tel.) Gouverneur van Slobbe. H. M. de Koningin heeft gisteren ten paleize het Loo ontvangen Zijne Excel lentie den heer Van Slobbe, gouverneur van Curagao en mevrouw Van Slobbe. Ook Z. K. H. de Prins ontving den heer Van Slobbe in particuliere audiëntie. De uitzending van de Internationale verboden. De radio-omroep controle-commissie heeft in een brief aan het hoofdbestuur van de V. A. R. A. meegedeeld, dat zij uit zending van de Internationale in weikeu vorm of onder welke omstandigheden ook niet meer kan toelaten, aangezien uitzen ding gevaar kan opleveren voor de open bare orde en de veiligheid van den staat. Medegedeeld wordt, dat naar het oor deel dér regeering het bepaalde in het 7e lid van art. 2 van het Radioreglement (het z.g. uitzonderingsartikel) in geen enkel geval toepassing zal kunnen vin den. De V. A. R. A. heeft naar aanleiding hiervan reeds drie protestvergaderingen georganiseerd: te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Overeenkomstig de aankondiging van den voorzitter der Vara werd gisteravond het programma, uitgezonden door den radiozender Hilversum, besloten met den Socialistenmarsch. Na de eerste maten zweeg plotseling de muziek, waarna de omroeper mededeelde dat de uitzending was afgebroken op last Van de radiocontrole-commissie. N. V. V. kan staking niet financieren. De havenarbeidersorganisatie te Zaan dam vergaderde gisteravond over de vraag of er al of niet gewerkt zou worden aan een stoomschip dat een hakenkruis- vlag in den mast voert. Na zeer lang durige besprekingen, waarin ook bijkom stige belangen der havenarbeiders, die op deze boot het werk neergelegd hebben, te berde werden gebracht, werd besloten om het werk morgenochtend te hervatten ondanks het uitwaaien der hakenkruis- vlag. De omstandigheid, dat het N. V. V. door een vertegenwoordiger liet mede- deelen, momenteel niet in staat te zijn om een eventueele havenstaking te finan cieren, gaf den doorslag tot dit besluit. De vergadering had een zeer rumoerig verloop, daar in deze organisatie arbei ders van alle richtingen georganiseerd zijn. Loonsverlaging in de typografie. Te Hilversum is gisteren een buitenge wone bondsvergadering gehouden van den Algemeene Nederl. Typografenbond, waarop als eenig punt van bespreking aan de orde was, de contracts-onderhan- delingen, welke gehouden zijn tusschen vertegenwoordigers van de drie werkge versorganisaties in het boekdrukkersbe- drijf, vormende te zamen de Federatie van Werkgeversorganisaties en ander zijds de afgevaardigden van de vijf werk nemersbonden in het grafisch bedrijf. Zooals men weet is na die onderhan delingen een voorloopig compromis door partijen aanvaard, inhoudende een loons verlaging voor handzetters van 24 jaar en ouder en met hen gelijkgestelde vak- genooten van vier cent per uur en voor machinezetters van 24 jaar en ouder van vijf cent per uur. De bondsvergadering van den Alg. Ned. Typografenbond heeft het gesloten com promis in beginsel goedgekeurd. Evenwel is besloten dat het alsnog aan een refe rendum onder de leden onderworpen zal worden. Ambtenaren in de N. S. B. In verband met de in „De Morgen" ter sprake gebrachte kwestie, dat de Nat. Soc. Beweging van den heer Mussert niet behoort tot de vereenigingen, waar van het lidmaatschap door de regeering voor de ambtenaren verboden is, heeft de Avondpost zich tot minister Colijn ge wend. De minister zeide volgens het blad het volgende: De zaak is eenvoudig deze, dat aan mij de beslissing is opgedragen. In het on langs gewijzigde ambtenarenreglement komt de bepaling voor, dat de aanwijzing der verboden vereenigingen geschiedt door den minister-president. Die aanwij zing behoort dus tot mijn taak. Welnu, ik heb tot dusver geen aanleiding gevon den, de partij van den heer Mussert op de lijst der verboden vereenigingen te plaatsen, omdat zij nog niets gedaan heeft, dat mij daartoe moest brengen. U begrijpt echter, dat mijn oog op haar ge vestigd blijft, want de lijst der verboden vereenigingen is geen vaststaande lijst. Zij is vatbaar voor wijziging. Zoo stond er aanvankelijk niet op de vereeniging „De Dageraad". Die heb ik er dezer da gen op geplaatst; niet vanwege de vrij denkerij, maar omdat in haar orgaan zuiver-revolutionaire propaganda wordt gevoerd. En zoo zou het misschien ook wel eens kunnen gebeuren, dat de een of andere vereeniging, die er op staat, van de lijst wordt afgevoerd. De accijnsverhooging op tabak. Naar verluidt zal de basis voor de ac cijnsverhooging op sigaren en tabak en op vergunningen voor den verkoop van tabaksartikelen door de regeering als volgt worden vastgesteld: de verhooging zal voor sigaren 10 pet. bedragen. Siga ren zullen niet beneden den prijs op de banderolle vermeld, verkocht mogen wor den. De vergunning tot verkoop van ta bakswaren, welke thans f 5 bedraagt, zal verhoogd worden tot f 50. Bovendien wordt het den fabrikanten verboden siga ren aan particulieren te leveren. Kortere werkweek te Rotterdam? In verband met het overcompleet van personeel bij de gemeente is te Rotter dam in den loop der laatste maanden aan een groot aantal in dienst van de gemeente staande personen ontslag ver leend. Dit is aanleiding geweest tot bet stellen van vragen door verschillende raadsleden. De wethouder heeft reeds in zijn ant woord naar aanleiding van een vraag van den heer Hendriks naar de mogelijkheid om te komen tot een kortere werkweek, ten einde verdere ontslagen te voorko men, toegezegd, deze zaak in onderzoek te zullen nemen. Naar de Tele gr. verneemt, wordt thans ernstig overwogen, of men inder daad door het invoeren van een kortere werkweek, van b.v. 40 uur, een oplossing kan vinden. Daartoe is thans het advies gevraagd van de directeuren der ge meentebedrijven. Stukadoors weigeren werk. Gisteren ontvingen zeven werklooze stukadoors te Amersfoort van de Arbeids beurs een oproeping om in Amsterdam werk te aanvaarden. Een viertal hunner heeft geweigerd hieraan te voldoen. Het gevolg hiervan is, dat zij op last van de regeering geheel van de steunregeling zul len worden uitgesloten. Immers, in Am sterdam staken de stukadoors en opper lieden tegen de loonsverlaging van pl.m. 20 pct„ welke noodig wordt geacht door Binnenland. De nieuwe Staatsleening. De omzetbelasting. De belangen der groote gezinnen. De accijnsverhooging op tabak. Vereenvoudiging der sociale verzekering. De uitzending van de internationale ver boden. De bedrijfsradenwet treedt 20 Oct. a.s. in werking. Buitenland. Dreigende revolutie in Portugal. Nieuwe vlootbouw in Engeland. De financieele toestand van België. de regeering. De regeering staat nu op het standpunt, dat elke stukadoor, die voor Amsterdam wordt opgeroepen en weigert te gaan werken, gepasten arbeid weigert te aanvaarden en dus van de steunrege ling moet worden uitgesloten en dat ook het steunen uit de werkloozenkas is vers boden. Verbod van smeervet en smeerkaas. Naar „Het Volk" verneemt, is weldra van de Grisis-Zuivel-Gentraie een verbod tot den verkoop van smeervetten en smeerkaas te verwachten. Reeds hebben de margarinefabrieken bericht gekregen, dat zij geen smeervetten meer mogen af leveren, terwijl ook de aanmaak van smeerkaas op aanwijzing van dezelfde zijde is stopgezet. Smeervetten en smeerkaas zijn vervan gingsmiddelen voor boter, die goedkooper zijn dan margarine. Smeervetten (zooals bijv. Bebo en Silsa) zijn producten, die naar het zeggen der margarinefabrikanten dezelfde bestand- deelen als margarine bevatten, behalve zout, water en kleursel. Ook is er thans nog een vetsoort in den handel, waar wèl een dubbele heffing op rust, maar die evenmin als de smeervet ten in tegenstelling tot de margarine niet vermengd behoeft te worden met boter. Dit vet is wel gekleurd en smaakt ongeveer als margarine, waarvoor de detailhandel het vaak verkoopt, maar heeft een weeën nasmaak. Smeerkaas is een volkomen zuivelpro duct, een kassoort, die door haar week heid de boter vervangen kan. Loonsverlaging te Rotterdam? Naar gemeld wordt, is dezer dagen de ontwerp-begrooting van de gemeente Rot terdam te verwachten. Met zeer veel moeite heeft de wethouder van financiën de begrooting 1934 sluitend kunnen krij gen. Er zullen echter in verband hier mede verschillende bezuinigingsmaatrege len worden genomen. Naar verluidt zal er wederom een voorstel tot loonsverlaging worden gedaan. Er zou zelfs sprake zijn, dat voor sommige groepen van het ge meentepersoneel een loonsverlaging van 10 pet. moet worden voorgesteld. De Bedrijfsradenwet. D'e Bedrijfsradenwet, wet van 7 April 1933, treedt volgens een Staatsblad in werking met ingang van 20 October 1933. TWEEDE KAMER. Reorganisatie sociale verzekering. De Tweede Kamer heeft gisteren be handeld een wetsontwerp, dat vereenvou diging brengt in de organisatie van de openbare organen, belast met de uitvoe ring der sociale verzekering, terwijl daar nevens meer eenheid wordt gebracht in de uitvoering van die wetten, ook door nauwer band tusschen Rijksverzekerings bank en Raden van Arbeid. Zoo verdwijnt de Verzekeringsraad en de R.V.B. neemt de taak van het op te heffen college over. Wat de vereenvoudiging van de samen stelling der Raden van Arbeid betreft, deze colleges bestaan thans uit een Voor zitter (door de Kroon benoemd), benevens ten minste 4 ledenwerkgevers en ten minste 4 leden-arbeiders. Practisch deden het Dagelij ksch Bestuur (Voorzitter, 1 lid-werkgever en 1 lid-arbeider) het werk af. In het w.o. werd nu voorgesteld de Raden te doen bestaan uit den Voorzit ter, een werkgever-lid, een arbeider-lid, benevens 2 plaatsvervangers voor de niet- ambtelijke leden, welke samenstelling door de aanneming van een amendement van den Tempel geworden is: de Voor zitter, 2 werkgevers-leden, 2 arbeiders leden, benevens de genoemde 4 plaats vervangers. Het ontwerp werd z.h.s. aangenomen. Met 80 tegen 5 st. werd aangenomen een voorstel tot naasting van de spoor wegen UtrechtZwolle, ZwolleKampen, den Dolder—Baam en tot opheffing van de tram Zwoller-Blokzijl.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1