NATIONALE DE ZEEÜW levensverzekering. ^^^Invaliditeits-verzekering! TWEEDE BLAD. Volkenbond en Ontwapeningsconferentie. Zoeklichtjes. LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Vraagt tarieven voor gecombineerd met— zijn in dit opzicht welsprekend en weer zinwekkend. Buitenland. Nog geen 3 CGIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementenf 0.20 Inoeiondan Madedaallno. VAN DINSDAG 17 OCTOBER 1933, Nr 14. Het uittreden van Duitschland. Het is nog te vroeg, zegt de „Stan daard" om een definitief oordeel uit te spreken over de jongste beslissing der Duitsche regeering, maar op één punt zijn we geneigd er een gunstig gevolg van te verwachten. N.i. op bet stuk der z.g. ontwapening. Men kent de geschiedenis. Vijftien jaar geleaen aanvaardde Duitschland den door de overwinnaars opgeiegden ontwape- ningseisch. Die ontwapening was bedoeld als inlei ding tot de ontwapening der anderen. Eerst deed men enkele jaren niets. Ver volgens vergaderde vier jaren lang een commissie tot voorbereiding eener ontwapeningsconferentie. Ten slotte kwam die conferentie zelf bijeen en delibereerde 1 Vt jaar, echter zonder iets te bereiken. Onder die omstandigheden zou de con ferentie over enkele dagen hare beraad slagingen hervatten. Intusschen stond van te voren vast, dat men niet bereid was Duitschland als gelijkberechtigde mo gendheid te erkennen. Zelf wilde men niet wezenlijk tot ontwapening overgaan en evenmin wilde men Duitschland ver gunnen zich weder te gaan bewapenen. De in 1919 geschapen tegenstelling moest eigenlijk maar een blijvend karak ter dragen. Dat was de uitkomst van 15 jaar lang weifelen, dralen, uitstellen. Deze vicieuse cirkel is nu door Duitsch land verbroken. Het trekt zich uit de ont wapeningsconferentie terug; het doet aan het comediespel niet langer mee. Wat het nu verder zal gaan doen, blijft af te wachten, maar dat het weiger de langer deel te nemen aan zoo onwaar achtige beraadslagingen werkt verfris- schend, getuigt van veidwinnenden wer kelijkheidszin. En zal, als de eerste schok voorbij is, zuiverend op de politieke atmosfeer blij ken te hebben gewerkt. Men zal zich nu weer met realiteiten moeten gaan bezig houden. Over het uittreden uit den Volkenbond denken we minder gunstig. Daarvoor be stond o.i. geen directe aanleiding; ook is het aan dien stap verbonden gevaar voor de wereld grooter dan bij het wegblijven van de ontwapeningsconferentie. Met Amerika, Japan, Rusland en Duitschland buiten den Bond wordt zijn beteekenis wel zeer verkleind. Voor het gebied rondom den Stillen Oceaan is die beteekenis reeds gelijk nul. En met Rusland en Duitschland ter zijde staand vreezen we, dat de Volkenbond ook voor Europa tot een leege dop worden zal. In elk geval blijkt uit dit alles, dat de wereld nog lang niet aan het eind van hare moeilijkheden is." De „Nederlander" wijst er op, dat niet te ontkennen valt, dat hierdoor we der een moment van ernstige politieke spanning over ons werelddeel gekomen is. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Duitschland nu straks tot herbewapening zal overgaan, en evenmin, dat andere lan den daarop met scherpe maatregelen zul len reageeren. De radiorede^ die Hitier Zaterdagavond ter toelichting van de genomen besluiten gehouden heeft, is zeker niet agressief. In de meest verzoenende woorden richtte hij zich tot Frankrijk. Toch is te vreezen, dat dit van de an dere zijde niet met de noodige waardee ring zal worden ontvangen en dat men daar zal denken aan den vos, die de pas sie preekt omdat hij nog niet tot den oor log gereed is. Ook in de jongste Mei-rede in den Rijks dag heeft Hitier soortgelijke verzoenende klanken doen hooren, maar de grief van Frankrijk en anderen is juist, dat de da den daarmee niet in overeenstemming zijn geweest. Naast de feitelijke oorlogsvoor bereiding, die men onderstelde, was er in elk geval een zichtbare moreele toerusting tot den krijg. Stresemann en anderen, die in de achterliggende jaren een toenade ring tusschen beide volken daadwer- k e 1 ij k hebben bevorderd, werden door de nieuwe heerschers als dwaze idealis ten, zoo niet erger, aan de kaak gesteld. „Pacifist" is onder het nieuwe régime een smaadwoord geworden, van bijna gelijke strekking als communist en daarmee in één adem te bezigen. In het land, waar thans niets mag ge schreven worden dan wat aan de Regee ring welgevallig is, wordt druk verkocht een boek als „Wehrwissenschaft". „Hier over mag niemand in twijfel blijven" zegt de schrijver van dat boek „dat tus schen onzen momenteelen nood en ons komend geluk de oorlog staat". Een oor log waarvan dan wordt aangekondigd, dat hij met de gruwelijkste middelen o.a. vergiftiging van het water door typhus- bacillen, verspreiding van pest door be smette ratten enz. zal worden ge>- voerd. Ook in deze eigen rede van Hitier trou wens komen weer passages voor, die aan den ernst van zijn betoog kunnen doen twijfelen. Een zinsnede als deze: „De mannen, die Duitschland op het oogenblik leiden, hebben niets gemeen met de be taalde landverraders van November 1918" Bedoeld zijn hier, blijkens het verband, de mannen die, toen Duitschland zielto gend ter neer lag, den weg tot den wa penstilstand hebben geëffend en het land voor een volkomen chaos hebben be waard. Deze verguizing van hen, die in den hoogsten nood de verantwoordelijk heid voor pijnlijke maar onvermijdelijke maatregelen op zich namen, gaat bij de Hitlerpartij steeds gepaard met een on- verzoenlijken en op revanche zinnenden wrok tegen de vroegere vijanden. De waanvoorstelling, dat men niet over wonnen is (zij 't dan grootendeels door de hongerblokkade), maar getroffen is door een „dolksteek in den rug", houdt meer dan iets de belustheid wakker om het ge beurde in de toekomst weer ongedaan te maken. Verplaatst de electro-technisch amb tenaar ter Telegrafie en Telefonie G. J. Gorter van het Ingenieursbureel te Vlis singen naar het bureel van den ingenieur der Telegrafie en Telefonie te Leeuwar den. Frauduleuze uitvoer. De rijksveldwacht te Groede had reeds eeni- gen tijd vermoed, dat door de firmanten van de garnalen puffabrieken te Groede en Breskens, zaken worden gedaan, die niet door den beugel konden. Het is hun gelukt in deze zaak eenig licht te brengen. Geregeld werden voor raden gamalenpuf uit België, naar Bres kens vervoerd, om dan later weer verder te worden vertransporteerd. Thans is ko men vast te staan, dat Belgische gama lenpuf aan de regeering werd geleverd, waardoor het Rijk voor een aanzienlijk bedrag is benadeeld. Zoo men weet worden ook de garoa- lenvisschers door het Rijk gesteund. (Midd. Grt.) Middelburg. Het brandweer personeel. De Commandant van de Brandweer heeft verzocht voorziening te willen treffen inzake de verzekering tegen de gevolgen van bedrijfsongevallen van het brandweerpersoneel. B. en W. meenen, dat dit personeel te gen de gevolgen van eventueels dienst-on- gevallen behoorlijk verzekerd dient te zijn, en stelden een onderzoek ter zake in. Zij zijn tot de conclusie gekomen, dat de be langen van het personeel zeer behoorlijk worden behartigd, als een aanvullende verzekering wordt gesloten bij de Centrale Werkgevers Risico Bank (Coöperatieve vereeniging „Centraal Beheer") te Am sterdam. De premie komt op f 46 per f 1000 ver- zekeringsplichtig loon, maar het is waar schijnlijk, dat de afrekening der Risico- vereeniging, in verband met haren coöpe ratieven grondslag, plaats vindt naar een lagere of hoogere basis dan 100 pet. dei premie. (Zoo werd over 1931 afgerekend naar 92 pet.). De uitkeering aan een ge troffene is volgens de aanvullende verze kering in hoof dzaak geheel gelijk aan die, welke plaats heeft volgens de Ongevallen wet. De maximum-kosten schatten B. en W. op f 300 per jaar voor de gemeente. Werkloozenzorg. Gisteren avond vereenigden zich in het lokaal in het Militair Hospitaal, waar een deel der cursussen voor werkloozen plaats vinden en dat verleden winter reeds voor ont spanningslokaal is gebruikt, vele leden der algemeens commissie voor Ontwikke ling en Ontspanning van werkloozen, en van de sub-commissie voor ontspanning, met het college van B. en W. en enkele raadsleden, den garnizoenscommandant en verschillende andere genoodigden. Het doel dezer bijeenkomst was de heropening van het ontspanningslokaal, dat in April j.l. gesloten was. De voorzitter der Commissie voor ont spanning, de heer P. M. Wolters, heette allen welkom, in het bijzonder den bur gemeester. Verder de wethouders en de raadsleden en allen die steun in natura of gelde'lijken steun verleenen. Dit werk der ontspanning is zeer lastig, omdat men geen steun krijgt van hen, van wie men dit juist zou verwachten. Dit is het ge volg van het niet goed begrijpen van dit werk. De zorg voor de werkloozen kan niet worden gemist. Deze bestaat ten eerste uit geldelijken steun, maar dat is een zaak van rijk en gemeente en ten tweede uit het paraat houden der menschen en dit kan weer geschieden door cursussen. De sub-commissie, waarvan Spr. voor zitter is, ontvangt de werkloozen in deze zaal, waar des morgens een deel der cursussen en des middags ontspanning plaats heeft. Ze heeft verleden jaar een gevoel van tevredenheid bij haar werk ge kregen. Er waren soms wel 150 personen op één middag. Ook dit werk wordt dik wijls verkeerd begrepen. Het gaat niet om pret maken, maar om ontspanning, die den geest verrijkt. Groote dankbaarheid heeft de commissie voor allen, die door voordraohten of op andere wijze de werk loozen belangloos ontspanning brachten. Het is dan ook sprekers vurige wensoh, dat de commissie met Gods hulp ook nu zóó zal mogen werken, dat de werkloozen er in betere tijden met waardeering aan zullen terug denken. Spr. vroeg daarop den burgemeester, het tweede wintersei zoen met het ontspanningswerk te willen openen. De burgemeester bracht dank voor de uitnoodiging en wees er op, dat de werk loosheid een wereldramp is geworden van een ontzettenden omvang. Het is plicht deze ramp in zijn funeste uitwerking te trachten te verzachten. De steun aan de 1 werkloozen is een taak van het gevoel en raakt dus in de eerste plaats het hart. Men voelt er iets beschamends in, als men bedenkt, dat er zoovelen zijn, die geen werk kunnen vinden en men zelf steeds nog den zegen van den arbeid mag genie ten, die men dan ook steeds meer zal gaan waardeeren. De werkloozenzorg opent nieuwe kanalen om uiting te geven aan de liefde om anderen te helpen, die in nood verkeeren. Velen, vooral jonge ren, komen aan den afgrond. Er is een geweldig gevaar, dat deze vatbaar wor den voor allerlei, waarin zij een weg naar beterschap denken te zien. Als het gelukt steun te verleenen, dan zal het gemeente bestuur^ daaraan gaarne moreelen en ook directen steun verleenen. Spr. hoopt, dat de commissie ook dit jaar met succes werkzaam zal mogen zijn en heropent de ontspanningszaal hiermede. De heer Wolters bracht den burgemees ter dank voor zijn woorden en zeide, dat die een aansporing zijn om zooveel moge lijk te doen, wat men kan. De algemeens voorzitter, de heer Ir B. G. Roeters van Lennep, zeide, dat de ont spanning maar een deel van het program ma der commissie is en dat vooral de cursussen van beteekenis zijn. De heer Wolters richtte zich nu tot den garnizoenscommandant en wees er op, dat deze zijn medewerking heeft verleend, om deze zaal te kunnen gebruiken. Spr. bracht verder bij voorbaat dank aan al len, die toezegden de commissie dezen winter te zullen helpen. Speciaal richtte spr. zich tot den heer J. Lorier Jr en wees er op, welk een groote werkkracht deze voor de commissie en ook voor de leden der commissie is. Hij is een voor beeld van ijver en spr. hoopt, dat het den heer Lorier ook dit jaar weer zal zijn ge geven zijn krachten aan dit werk te ge ven. De heer Lorier bracht dank voor deze woorden en zette nogeens uiteen het groo te geestelijk-zedelijke gevaar, dat de werk loozen bedreigt.. De heer Wolters sloot hierop het offi- cieele deel van het samenzijn. De bebouwing van de eerst verkoch te perceelen gemeente-grond achter het huis „De Griffioen" nadert haar voltooi ing, en daarom achten B. en W. het nood zakelijk, dat de aldaar liggende straten en lanen een naam wordt gegeven. Zij stellen voor om die straten en lanen samen te vatten onder één verzamelnaam en wel dien van: Park „De Griffioen". De gronden in de voormalige Mid- delburgsche haven, groot 19.36.25 H.A., zijn verhuurd aan A. Tjaarda voor f 736 per jaar, welke verhuring op 24 Novem ber a.s. eindigt. Met toestemming van den Raad zijn de gronden sedert 1925 onder verhuurd aan G. Boone Pzn. Deze vraagt ze nu onderhands direct van de gemeente te mogen huren. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen, en merken daarbij op, dat over het pachtjaar 1931 '32 aan Tjaarda een vermindering van f 73.60 is toegestaan. Nu nader is gebleken, dat het huis Korte Delft G 2 niet noodig was voor de verruiming van den hoek Korte Delft en Nieuwstraat, welk huis voor f 505 is ver huurd aan de wed. C. J. Bernard en jaar lijks veel aan onderhoud kost (voor 1933 is geraamd f261) en het huis Giststraat F 205 niet noodig is voor uitbreiding van het politiebureau, welk huis is verhuurd aan de wed. M. v. d. Velde voor f 106.20 en ook veel aan onderhoud kost, stellen B. en W. voor deze beide panden in het openbaar te verkoopen. De heer L. P. M. Corbeel heeft gedu rende 87 schooldagen het hoofd der Chr. burgerschool vervangen, die ziek was. Nu stellen B. en W. voor aan het bestuur dier school f 174 uit te betalen voor een vergoeding aan genoemden onderwijzer, overeenkomstig de bepalingen der wet. Koudekerks. Loop der bevolking van 1 tot en met 15 October 1933. Ingekomen: Mej. W. den Engelsman, E 191, uit Vlissingen; P. de Keijzer, E 204, uit Scherpenzeel; Mej. J. J. van der Mijle, D 70, uit Arnhem; D. Joziasse, B 331, uit O.- en W.-Souburg; Mej. J. C. Marijs, B 316, uit Utreoht; O. A. F. Clae- ser met gezin, B 242r, uit Vlissingen; Mej. J. Baljeu, E 203, uit Middelburg; C. Gilde met gezin, E 176e, uit Middelburg; P. J. Kousemaker met gezin, E 13 ben., uit Schiermonnikoog; J. de Lange met gezin, B 193, uit Middelburg; Mej. L. de Visser, C 56, uit 0.- en W.-Souburg; Mej. J. Lou- werse, E 231, uit Middelburg; A. Melis, B 167, uit Zoutelande. Vertrokken: G. J. de Bruijne, van D 31 naar Wageningen; M. de Wijze, van A 142a, naar Arnemuiden; Mej. J. Boone, van B 215 naar Grijpskerke; Mej. M. van Beveren, van E 203, naar Middelburg; I, Matthijsse, van B 125 naar Middelburg; W. Aarnoutse, van B 264 naar 0.- en W.- Souburg. Krabbendljke. Er worden weer pogin gen aangewend het muziekgezelschap Concordia, dat eenige jaren geleden is ontbonden, wederom op te richten. Veere. Zaterdagmiddag is het 10-jarig jongetje G. H. uit Ierseke, dat bij den ha venmeester alhier vertoefde, bij het spe len dusdanig gevallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Door afwezigheid van den gemeente-arts moest geneeskundige hulp van elders .ingeroepen worden. Dr Weijl van Middelburg was spoedig ter plaatse en constateerde een lichte horsenschud ding. Zaterdagmiddag is te Veere brand ontstaan in de schuur van den landbou wer D. Kasse te Zanddijk, tengevolge van het bijvullen van benzine in den motor van een dorschmachine, welke vloeistof vlam vatte. De schuur met inhoud (graan, hooi en peulvruchten) werd een prooi der vlammen. Het woonhuis bleef gespaard. Eenige kippen en konijnen en een voorraad landbouwproducten gingen verloren. Het verbrande was verzekerd. De dorschmachine van Hillebrand en Gideonse van St.-Laurens, die geheel ver woest is, is eveneens verzekerd. Westkapelle. Dhr L. N. Bal, kommies- dienstgeleider alhier, is met ingang van 1 October 1933 bevorderd tot assistent- dienstgelei'der der Directe Bel. Invoerr. en Accijns. Colijnsplaat. Bliksem ingesla gen. Vanmorgen te ongeveer vijf uur is de bliksem geslagen in de woning van den landbouwersknecht D. van Gilst, staande bij de hofstede van den heer G. N. G. Israël alhier. In het woonvertrek en op den zolder is het een groote ruine. De schoorsteen is stuk geslagen, zoodat het neervallend puin over den geheelen zolder verspreid lag. Zelfs op de ledikan ten, waar de kinderen sliepen, lagen groote brokken steen. De ledikanten zelf waren ook beschadigd. De kinderen be kwamen echter geen letsel. Ook in de woonkamer is veel vernield. Niets was meer op zijn plaats. Meubelen en ruiten zijn meerendeels gebroken. 's-Heerenhoek. Niet minder dan 66 olmen en 9 Canadeesche populieren zul len aan den Molendijk gerooid worden. 's-Heerenhoek toch niet rijk aan na tuurschoon, zal er niet op verfraaien. Serooskerke (W.). Maandagmiddag is de Raadsvergadering gehouden. Afwezig met kennisgeving dhr Hoegen. Ingekomen is een schrijven van Ged. St'aten waarin alsnog de Raad wordt ge adviseerd een vergoeding toe te kennen volgens de L. O.-wet aan W. Dekker Sz. van 8 cent per kind per schooldag tot 1 Oct. en vanaf 1 Oct. tot 1 April f 4 per maand per kind. Een schrijven van het N. V. V. en S. D. A. P. wordt niet in behandeling ge nomen, wijl geen leden daarvan alhier woonachtig zijn. Een schrijven van 't bestuur der Coöp. Boerenleenbank alhier, waarin t betreur', dat met hun bank geen rekening-courant werd afgesloten, terwijl de onderhande lingen reeds in een zeer verren staat van overeenstemming waren gekomen en naar him oordeel de Raad reeds een beslissing ten gunste van de bank had genomen. De voorzitter merkt hierbij op, dat weliswaar de onderhandelingen reeds in vergevor derden staat waren gekomen, doch dat de Raad nimmer een besluit tot opening had genomen en slechts machtiging aan B. en W. was verleend, om voorbereidende in lichtingen bij de Bank in te winnen. Dat echter tijdens deze onderhandelingen den Raad een voordeeliger rekening-courant werd aangeboden en door hem is aan vaard, was oorzaak, dat B. en W. geen prijs stelden op verdere besprekingen miet de bank. Dhr Cornelisse verdedigt het schrijven van het bestuur der bank en meent, dat een schrijven als antwoord dient te wor den toegezonden. De voorzitter zegt dit toe met de opmerking, dat hij niet schrif telijk, maar persoonlijk met den directeur en kassier deze zaak heeft behandeld. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de vergoeding ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920 over 1931 berekend naar een bedrag van f 10,07 per kind. De ver goeding voor de vereeniging voor Geref. L. O. zal dan bedragen f 1840,29 min f 1200 (reeds genoten voorschot) is f 640.29. De vergoeding voor de Vereen, voor Chr. Volksonderwijs zal bedragen f 366,96. Door deze vereeniging is in 1931 een voorschot genoten van f 430, zoodat op het voorschot 1933 zal worden inge houden f 63,04. De voorzitter zegt, dat eenige toelich ting op het bedrag van f 10.07 per leer ling niet overbodig zal zijn. B. en W. hebben dit bedrag verkregen door van negen O. L, scholen, met ongeveer gelijk Het Soo. Dem. „Volksblad" bevat een treurig relaas van een arbeidersvrouw uit Alkmaar, wier man sinds geruimen tijd werkloos is. Het gebeurt, zoo schrijft zij, dat er reeds op Woensdag geen levensmiddelen meer zijn; de kinderen gaan door ge brek aan kleeren ongeregeld naar school; de linnenkast is leeg, in één woord: er is nijpend gebrek aan het allernoodigste voedsel en deksel. In een brief van vier vellen vol heeft deze moeder haar nood bij het roode dag blad uitgeklaagd. En bet resultaat? De roode Vakbond, een organisatie die over groote rijkdommen beschikt, royeert den man wegens contributieschuld. En het orgaan van de partij waartoe hij be hoort, bepaalt zich tot een soheldpartijtje op de Christelijke regeering. Wèl wreed zijn de barmhartigheden van deze z.g. democraten! OPMERKER. aantal leerlingen als op onze scholen, 'het bedrag per leerling op te vragen. Hier van zijn de drie gemiddelde bedragen ge nomen, samengevoegd en deze gedeeld door drie gaf genoemde uitkomst. Z. h. s. goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot verkoop van de fondsen van de „Lijdijkweg" en voor dat bedrag in te schrijven op de 4 pet. 2e Staatsleening 1933. Van bet Centraal Archief en Inlichtin genbureau ia ingekomen een schrijven, waarin in overweging wordt gegeven in de algemeene Politieverordening bij de bepalingen waarbij het houden van open bare inzamelingen zonder vergunning van B. en W. verboden is, een artikel of zin snede op te nemen, dat onder houden van inzamelingen wordt begrepen het inzame len van gelden door middel van het op de openbare straat of aan de huizen anbie- den van ongedresseerde circulaires, intee- kenlijsten, voedsel- en steunbons of soort gelijke stukken. B. en W. stellen voor, dit stuk, voorloopig althans, voor kennisge ving aan te nemen, omdat voor zoover hun bekend, met voedsel- en steunbons geen inzamelingen worden gehouden en de politieverordening in de overige stuk ken reeds voorziet. Goedgekeurd. Naar aanleiding van een ontvangen schrijven van Ged. Staten in Zeeland met betrekking tot de artt. 50, 56 en 97b van het K. B. van 22 Mei 1933, betrekking hebbende op de politieke gezindheid van de ambtenaren en de wijze waarop vein die gezindheid wordt blijk gegeven, stel len B. en W. voor tot aanvulling van het Ambtenarenreglement, na de organisaties gehoord te hebben, over te gaan. Goed gekeurd. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een gemaakte opmerking door Ged. Staten om in het Raadsbesluit van 5 Sep tember j.l. tot aangaan van een rekening courant-overeenkomst op te nemen, wel ke rentepercentages de gemeente zal ge nieten voor eventueel uitgezette gelden. B. en W. stellen voor tusschen punt drie en vier op te nemlen: „Het rentepercentage van de door de gemeente bij de bank instelling uit te zetten gelden zal bedra gen ten minste de prolongatierente". Dit werd goedgekeurd. Behandeling der gemeentebegrooting 1934, waarbij de voorstellen van B. en W. tot: a. verlaging van het aantal op centen op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting van 80 op 70; b. verlaging van het aantal opcenten op de hoofdsom der personeel© belasting van 125 op 110. Alles z. h. st. aangenomen. De gewone dienst heeft een eindcijfer aan van f 34.238,32 en de kapitaaldienst van f 15,660. De voorzitter deelt hierna mede, dat Zuster Kosten hem heeft gevraagd de Raadszaal te willen afstaan voor een te openen Baker- en Moedercursus. Om de ze cursus door de deelneemsters gratis te doen volgen kan, met het oog op de kosten, geen gebruik worden gemaakt van bet vergaderlokaal. Duur dezer cursus één uur per week gedurende ten weken. Na een ruime gedachtenwisseling wordt aangenomen dit verzoek in te willigen onder uitdrukkelijke voorwaarde van slechts voor deze eene keer. Hierna ge heime zitting. 1 Naar wij vernemen worden door minstens tien leden van het Groene Kruis (artikel 10 statuten) de noodi-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5