Rechtzaken Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. kwam. Melt assistentie van de inmiddels versohenen politie werd de voerman, een 29-jarige man, gearresteerd. De twee mannen met de fietsen 'had den zich intueschen uit de voeten ge maakt echter met achterlating van de zak ken, -waarin zich 'n honderdtal kalfsvellen bevonden, welke gebruikt worden voor de vervaardiging van portemonnaies, porte feuilles en dergelijken. Deze vellen worden uit Engeland ingevoerd en zijn bestemd voor Duitschland. De groothandelsprijs er van bedraagt ongeveer f 3 per vel. Na speuringen van de politie 'hebben geleid tot aanhouding van de twee andere man nen die aanvankelijk ontkomen zijn. -Bei den zijn oude bekenden van de politie en justitie. iDe verhoogde werking ran de Merapi. Aneta meldt uit Djogja: Maandagmiddag te B u. 31 had de zwaarste explosie van den Merapi se dert de eruptie van 1 October j.l. plaats. D'e waarnemingspost te Babadan no teerde sterke knallen en slagen. Het Inlandsch bestuur te Magelang be val de ontruiming van de desa Kengar. Te Babadan werd den geheelen nacht gerommel gehoord. Een grove aschregen viel in het geheele gebied van het Moenti- lansche. Bij de eruptie van den Merapi werd een regen van gloeiende steenen waargeno men. Een brandstichter. Gis ternacht omstreeks half één werd de po- litie-brandweer te Delft gealarmeerd voor den uitslaanden brand op den Rotterdam- sehen weg. Bij aankomst bleek een groote hooiberg van den landbouwer K. in lich te laaie te staan. De politie was het vuur vrij spoedig meesiter. Terwijl zij bezig was met het nablusschingswerk, deelden en kele personen den commissaris van po litie, den heer U. v. d. Zee, mede, dat een onguur persoon zich had uitgelaten, dat hij den geheelen Rotterdamschen weg in brand zou steken. De commissaris begaf zich daarop met zijn auto op weg en zag weldra, dat ook verderop de lucht rood werd gekleurd. Hij dirigeerde direct de groote spuit naar den nieuwen brand, die bleek te zijn uitgebroken op het erf van de weduwe v. d. B. Daar liepen de nabij staande schuren en de woning ernstig gevaar. De commissaris vervolgde met den inspecteur der recherche van Oerle- mans zijn weg en nabij het erf van den landbouwer D'. zagen zij een man, die aan het opgegeven signalement beantwoordde. De man werd aangehouden en bekende beide branden te hebben aangestoken en voornemens te zijn geweest alle woningen langs dien weg in brand te steken. Hij stellde den commissaris een doosje lucifers ter hand, waarmede hij de branden had gesticht. Hij zeide daarop, dat hij- niet zoo gek was als Van der Lubbe. De man, de 26-jarige P. L., is achter slot en gren del gezet. D'e politie bleek op het juiste oogenblik op het erf van de weduwe v. d. B. te zijn gekomen. D'eze kon met zeven kinderen, die in de woning sliepen, nog bijtijds ge wekt worden. De brand kon worden be perkt tot den hooiberg, doordat andere woningen voortdurend nat werden gehou den. Een laffe daad. In Herzogen- rath hadden twee Nederlanders een vrachtauto voor een reis naar Neustrass op de Nederlandsche grens gehuurd. Toen de bestuurder op de plaats van bestem ming den vrachtprijs noemde, werd hij door de beide inzittenden neergeslagen. Toen hij luid om hulp riep, wierpen de mannen zich opnieuw op hem, en brach ten den man met een scherp voorwerp levensgevaarlijke verwondingen toe. Toen de zich in de nabijheid bevinden de douane-beambten van het naburige grenslcantoor toesnelden, vluchtten de onverlaten over de grens en ontkwamen in de duisternis. De bestuurder werd in het ziekenhuis te Aken opgenomen. Van de daders geen spoor. Fonteinen spuiten wijn. Tijdens het van ouds gevierde druiven- feest te Marino heeft men verschillende fonteinen in de stad roode wijnen laten spuiten. Duizenden menschen verdrongen zich met glazen om den wijn op te vangen, en ook uit de omliggende streken kwa men de bewoners in hun schilderachtige kleederdracht naar Marino om het feest bij te wonen. Een Scheldestrand te Bergen op Zoom. Deze week is opnieuw een vergadering belegd over de kwestie van een Scheldestrand te Bergen op Zoom. Het is -de bedoeling een N. V. op te richten, welke het tegenwoordige Kurhaus, alsmede den daarbij behooren den grond zal koopen van de tegenwoor dige eigenaren. Deze N. V. zal zich dan met de gemeen te in verbinding hebben te stellen om, zooals dn Woensdrecht op „De Duintjes" is geschied', een zwembassin te maken, waardoor er voortdurend, zoowel bij hoog als bij laag water, gezwommen kan wor den. Daarnaast zou een modern restau rant worden gebouwd. Waarschuwing tegen buikband-verkoop sters. Het Staatstoezicht op de Volksgezondheid schrijft: Het schijnt, dat er op verscheidene kleine plaatsen getracht wordt, door per sonen, die zich uitgeven voor verpleeg ster, langs de huizen buikbanden te ver koop en. Reeds eenige malen bleek, dat de ver koopsters geen verpleegster waren en dat de koopsters met bet gekochte gedupeerd waren. Het publiek wordt tegen déze practijken gewaarschuwd. Vreemd sterfgeval te Eiber gen. In het Geldersche plaatsje Eibergen wordt druk gepraat over een sterfgeval, dat in een geheimzinnig waas is gehuld. Politie en justitie houden er zich reeds meer dan een week mee bezig. Op Woens dag 27 Sept. stierf de vrouw van een in gezetene. Als doodsoorzaak werd hartver lamming opgegeven. Bij lijkschouwing bleek, dat de vrouw niet een natuurlijken door gestorven was. Zaterdagmorgen daarop, op den och tend van de begrafenis, toen zich reeds verscheidenen naar het sterfhuis hadden begeven, werd het lijk in beslag genomen en per vrachtauto onder politiegeleide naar Zutphen vervoerd. Eerst Dinsdag daarop werd het voor de begrafenis weer vrijgegeven. Het lijk werd nog denzelfden dag in het bijzijn van bloedverwanten ter aarde besteld. Dit geval is thans het onderwerp van vele gesprekken. Intusschen duurt het on derzoek van de politie nog steeds voort. Politierechter. Zitting van Dinsdag 10 October 1933. De volgende personen werden gedag vaard: J. de W., 20 jaar, koopman te Goes, wegens verduistering van een benzinebus te Goes, omstreeks Juni of Juli 1933. Eisch f 15 b. s. 10 d. h. Uitspraak vrijspraak. J. P. A., 37 jaar, werkman te Middel burg, wegens beleediging van Daniël Mol. Eisch en uitspraak: f10 b. s. 5 d. h. A. B., 40 jaar, werkman te Middelburg, wegens beleediging van Jacob Best. Eisch en uitspraak: f 10 b. s. 5 d. h. F. M. de B., 20 j., schippersknecht te Hontenisse, wegens diefstal van 47 stuk ken hout te Sas van Gent. Eisch: f25 b. s. 10 d. h. Uitspraak f 15 b. s. 10 d. h. J. H., 35 jaar, werkman te Vlissingen, wegens vernieling van een zestal ruiten van een woning. Eisch en uitspraak: f 10 b. s. 5 d. h. B. N., 30 jaar, landbouwer te 's-Heer Arendskerke, wegens mishandeling van C. Goedegebure. Eisch: f 15 b. s. 10 d. h. Uitspraak f 12 b. s. 3 d. h. A. W. K., 34 jaar, reiziger te Roosen daal, wegens poging tot diefstal van een portemonnaie met geld, toebehoorende aan Johanna Romijn te Goes. Eisch: 14 d. gev. Uitspraak: vrijspraak. W. de N., 30 jaar, plaatwerker te Sou burg, wegens zonder redelijk doel opzet telijk een geit, 5 kippen, 2 duiven en 6 konijnen, welke onder zijn toezicht ston den, het noodige levensonderhoud ont houden, door zonder voor behoorlijke voeding en verzorging zorg te dragen, van 510 Augustus 1933 van huis te gaan. Een drietal konijnen waren dien tengevolge gestorven en de andere dieren waren óf vermagerd óf zij versmachtten van dorst. Voedsel was dien dieren nè, 5 Augustus 1933 niet meer verstrekt. Eisch en uitspraak: f25 b. s. 10 d. h. F. F., 23 jaar, bediende te Goes, wegens mishandeling van A. A. van Oosterhout te Goes. Eisch en uitspraak f 15 b. s. 10 d. h. O. M. B., 27 jaar, schilder te St.-Jan- steen, wegens verduistering van eenige stoelen. Eisch en uitspraak: vrijspraak. C. L. S., 28 jaar, landbouwersknecht te IJzendijke, wegens verzet tegen de marechaussee. Eisch en uitspraak f 15 b. s. 10 d. h. P. F. V., 21 jaar, chauffeur te IJzen dijke, wegens beleediging van de mare- chaussée. Eisch en uitspraak: f 15 b. s. 10 d. h. P. O., 58 jaar, werkman te Terneuzen, wegens beleediging van J. de Dreu. Eisch en uitspraak: f10 b. s. 5 d. h. M. v. d. V., 41 jaar, arbeider te Hein- kenszand, wegens mishandeling van Hendrik Slabbekoorn te Heinkenszand. Eisch: f10 b. s. 5 d. h. Uitspraak: f5 b. s. 5 d. h. Ongedekt vervoer van ge distilleerd. Door de Rechtbank te Middelburg hadden zich gisteren te ver antwoorden wegens het met een vaartuig vervoeren van gedistilleerd zonder dat dit door document was gedekt, deschip pers E. L. L. en M. v. B., beiden wonende te Terneuzen. Blijkens de ter terechtzitting voorge lezen dagvaarding, zou de eerste op 28 Juni 1931 vanuit het Sloe, ter hoogte van het fort Rammekens over Vlissin gen, Veere door het Hollandsch Diep en de Dordsche Kil naar Dordrecht met zijn vaartuig de N.Z. 5, hebben vervoerd, 30 vaten te zamen inhoudende ruim 5700 liter buitenlandsch gedistilleerd, zooge naamde aethyl-alcohol, ter sterkte van 96 zonder dat die alcohol door eenig wettig document, vervoerlijst of wettig bewijs van buitenlandsche herkomst was gedekt De tweede verdachte zou op 28 Juni 1931 en volgende dagen die alcohol van Rotterdam en terug met zijn schip „De Henriette" hebben vervoerd, eveneens zonder de vereischte documenten. Door de kommiezen der Belastingen werd destijds op de schepen en hunne lading beslag gelegd. Tegen beide verdachten, die ter terecht zitting verschenen waren, werd voor ieder hunner een geldboete gevorderd van f120681.of 6 maanden hechtenisstraf met verbeurdverklaring van ieders schip en lading. Beide verdachten ontkenden geweten te hebben, dat er spiritus in de vaten zat. De get Daudy uit Rotterdam verklaar de, dat, toen hij aan boord van het schip kwam, hij onmiddellijk een spirituslucht waarnam. De Rijksadvocaat vestigde in zijn requi sitoir er de aandacht op, dat het hier een vervoer op groote schaal betreft Er werd door het ongedekt vervoer ruim 24.000 gulden aan accijns ontdoken. Hij acht de feiten vaststaande en ook de ver dachten hebben er alles van geweten, het geen duidelijk uit de getuigenverklarin gen (een twee-en-twintigtal) is gebleken. De verdediger van verdachte sub 2, Mr W. K. H. Dieleman te Middelburg, zegt, dat verdachte sub 2 niet geweten heeft wat hij vervoerde. Hij zou voor vracht f45 krijgen en daaruit blijkt wel, dat hij niet wist wat er achter zat. Hij was vol komen te goeder trouw, want het vervoer geschiedde in benzinevaten en hij ver keerde in een meening, dat er dus ben zine in zat Over accijns is niet gesproken. Hij is er tusschen genomen door de onder nemers van het zaakje en volgens pleiter is niet bewezen wat hem ten laste gelegd is. Verdachte staat goed bekend en wan neer hij een langdurige straf moest onder gaan zal zijn beurtvaart een gevoeligen knak krijgen. Uitspraak 23 October a.s. Brandstichting. De rechtbank te Rotterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 27-jarigen leerling verple ger, die in den nacht van 25 op 26 Juli j.l. diefstal had gepleegd in het havenzie kenhuis aldaar en daarna brand stichtte in het gebouw. Wegens diefstal en brand stichting is bij veroordeeld tot een gevan genisstraf van twee jaar en zes maanden, met aftrek van den tijd, in preventieve hechtenis doorgebracht. Er was vier jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis tegen verdachte geëischt. Steekpenningen aange nomen. Een 55-jarige bureelambtenaar der P. T. en T. heeft rich voor de recht bank te 's-Gravenhage te verantwoorden gehad, omdat hij volgens de dagvaarding in strijd met zijn plicht verschillende ma len aan een aannemer te Moordrecht in lichtingen verstrekt had omtrent door den dienst der P. T. T. aan te besteden wer ken en daarvoor geldbedragen te hebben aangenomen, in totaal 5 a 6 duizend gulden. Bij de ondervraging erkende verdachte, die reeds 31 jaar in Rijksdienst is, dat 'hij den ambtseed had afgelegd en dat 'hij w'ist, dat hij tot geheimhouding verplicht was. Verdachte zeide tot dit misdrijf te zijn gekomen, daar hij huishoudelijke schulden had en zijn vrouw verkwistend was. De offiorer van justitie achtte het feit buitengewoon ernstig en voor het gezag van 'den Staat ondermijnend. Hij; eischte 214 jaar gevangenisstraf. De verdediger verzocht een voorwaar delijke veroordeeling en onmiddellijke in vrijheidstelling. De rechtbank wees dit verzoek af en bepaalde de uitspraak op 24 October. Vervolgens stond terecht de 40-jarige aannemer uit Moordrecht, die zich te ver antwoorden had wegens het doen van een gift of 'belofte aan een ambtenaar met het oogmerk om hem te bewegen in zijn be diening, dn strijd met 'rijn plicht, iets 'te doen of na te laten. Eisch twee jaar gevangenisstraf. Het proces van Bergen op Zoom contra den oud-ontvan ger. De Civiele Kamer der Bredasche rechtbank heeft thans uitspraak gedaan in de zaak van de gemeente Bergen op Zoom contra den oud-gemeente-ontvanger De M. De eisch der gemeente werd in zijn geheel toegewezen, zoodat de ge wezen ontvanger aan de gemeente f38.000 heeft te betalen. Suikerfabriek te Zevenbergen gaat werken. De coöperatieve suikerfabriek te Zen venbergen, die eenige jaren heeft stilge legen, gaat a.s. Zaterdag draaien, zoodat er gedurende eenige maanden weer voor honderden menschen werk en brood is. De storm. YERSEKE. D'e stalen motorboot YE 58, van de firma Pols, is op de Ooster-Schelde gezonken. De schipper W. Duynkerke en de schippersknecht P. Oele zijn gered door de bemanning van het stoomvaar- tuig van de Oester-Mij Bona fides uit Tholen. WEMELDINGE. Men meldt ons, dat een 1300 ton metend kanaalschip, schipper de Rooij, geladen met zand, op de Ooster- schelde gezonken is. De opvarenden zijn vermoedelijk gered. Verder is een in nood verkeerend en ernstig beschadigd schip te Wemeldinge door de fa Hoogenboezem en v. d. Tak binnengebracht. THOLEN. Op initiatief van de Kerk voogdij der Ned. Herv. Kerk alhier, werd Dinsdagavond j.l. in de Consistoriekamer een bijeenkomst gehouden van verschil lende dames uit de gemeente, teneinde te komen tot oprichting van een dames comité, dat zich ten doel stelt, door het houden van een Bazar, een fonds te stichten voor restauratie van het kerk gebouw. Staande de vergadering werden in het bestuur gekozen. Mevr. Dekkers- Van Oost, voorz.; Mevr. de Korte—Polder- man, penningm, en mej. Jo. van Els&cker Ad., secr. Besloten werd, een aantal Jonge- dames te bewerken, welke wekelijks in de consistorie bijeen komen, en onder lei ding van het comité handwerken enz. te maken. Tevens zullen de winkeliers en firma's gevraagd worden om hun mede werking. Het comité doet daartoe een beroep op allen, die liefde hebben voor de Ned. Herv. Kerk, om giften in geld of natura af te staan. Woonschip gezonken. WEMELDINGE. Tengevolge van den hevigen Zuid-Westerstorm zijn verschil lende schepen die gesleept werden van de sleepboot losgeslagen. Nabij de Steen- bergsche Vliet is een woonschip gezonken. Omtrent het lot van de bemanning ver keert men in het onzekere. Een jonge man door den storm gedood. AMSTERDAM. Door den hevigen Zuid- Westerstorm is vanmorgen om half 12 een 18-jarige jongeman bij een 'tramhalte op bet Frederiksplein door een zware tak van een boom getroffen. De tak trof hem met zulk een 'kracht op het 'hoofd, dat de schedel werd gespleten. Hij was onmid dellijk dood. Dit treurig ongeval wekte bij 'het pafiseerende publielk uit den aard der zaak groote consternatie. AMSTERDAM. Hoe krachtig de Zuid- Westerstorm was, bleek uit de waarne mingen bij de filiaal-inrichting van het Meteorologisch Instituut. Omstreeks 12 uur bad de wind een snelheid van. 24 M. per seconde. De windsterkte was meer dan 100 K.M. per M2. Tegen 1 uur nam de kracht van de wind af. Tal van huizen werden beschadigd. In het Vondelpark werd een groot aantal zware boomen geveld. Hevige stormen. LONDEN. Gisteravond werden sommi ge deelen van Engeland geteisterd door hevige storm- en regenvlagen, die groote overstroomingen hebben veroorzaakt. In Zuid-Wales staan uitgestrekte deelen on der water. LISSABON. Het Noordelijk deel van de Portugeesehe kust werd door een hevige wervelstorm geteisterd, die zeer veel scha de veroorzaakte. Meerdere schepen werden op de rotsen geworpen en vernield. Na dere bijzonderheden ontbreken nog. BERLIJN. Het proces van den Rijks dagbrand is vanmorgen in het Rijksdag- gebouw voortgezet. Het begin was zeer sensationeel, daar Dimitroff vragen wenscbte te stellen over het voor-onder zoek, waaraan, naar bij meende, zeer veel heeft ontbroken. De president was ditmaal kort aangebonden. Op zijn voorstel werd de Bulgaar uit de zitting verwijderd en naar de gevangenis teruggebracht. WEENEN. Naar verluidt zal de vroe gere Oostenrijk'sche kroonprins zich ver loven met prinses Maria, de jongste ■dochter van het Italiaausche koningspaar. Mussolini zou, naar gemeld wordt, deze verloving zooveel mogelijk bevorderen. In sommige kringen wordt de nauwere ver bintenis tusschen Italië en Oostenrijk, die hiervan het gevolg 'kan zijn, met weinig instemming begroet, omdat men vreest voor herstel van het Habsburgsche Huis. WEENEN. 'De gisteren uitgebroken politieke staking is vandaag weer opge heven. NEW-YORK. Te Chesterton is een ver keersvliegtuig neergestort. Aan boord be vonden rich 4 passagiers en 4 leden van de bemanning. 'Het vliegtuig geraakte in brand met hot noodlottig gevolg, dat alle inzittenden verbrand rijn. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers hedeD Ned. Handel Mij. 47 48 Philips Gloeilampen G.B. 183)4 181 Unilever 80 80 Anaconda Copper 10% 10 Bethlehem Steel 22% 22% U.S. Steel Corp. 3iy8 31% Koninkl. Petroleum 172% 171)4 Shell Union 5% 5% Amsterdam Rubber 94 92 Ned. Scheepvaart Unie 47)4 46)4 D'eli Maatschappij 108 109)4 Handelsverg. Amsterdam 170)4 171)4 5 pet. Nederland 1932 101% 101% 4)4 pet. Ned.-Indië 1926 88 88 4 pet. Nederland 1933 9911/io 99% De Engelsche en Amerikaansche valu ta's waren heden beter en dit kwam de stemming der markt ten goede, waar door zich iets meer kooplust speciaal voor Oliewaarden kon ontwikkelen. Ook sui ker was vast op vage geruchten over moeilijkheden tusschen Japan en Rus land. Dé beleggingsmarkt was prijshou dend. Wisselkoersen. Amsterdam, 11 Oct., 2.30 u. Londen 7.67—7.71. Earns 9.709.71. Berlijn 59.03—59.08. Brussel 34.5434.58. New-York 1.63—1.65)4. Naar men ons mededeeflt zal binnen kort nog in den loop dezer maand door de Directie der Nederl. Spoorwegen worden aanbesteed: het vervaardigen, le veren, stellen en verven van den stalen bovenbouw met tosbehooren van een op den bestaanden onderbouw te plaatsen nieuwe brug, enkelsporige overbrugging van don IJssel bij Hattemerbroek en het sloopen van den bestaanden bovenbouw. De kosten van deze werkzaamheden worden geraamd op een bedrag van f 442.000. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft aanbesteed het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland gedurende de jaren 1934 en 1935. Raming f25.000 per jaar. Inschrijvers: W. de Bokx en A. Ker- kaert te Hoek en Westdorpe f24500; D. N. Oud, Briedle f24280; L. van Boven, f 24200; J. M. Dekker, Rotterdam f 23945; N.V. Mribuad, Willemstad f23900; A. M. Kuiper, Middelburg f 23900; L. F. Groos- man, Middelburg f 23850; Iz. Lagasse, Koudekerke f23600; N.V. v.h. van Don gen en van Hoven, Dordrecht f23500; N.V. v.h. P. J. van Wijnen, 'Dordrecht, f 23360; N.V. Visser en Smits', aan nemersbedrijf, Papendrecht f23187; N.V. Th. Smeulers aannemersbedrijf, Rotter dam f 22960; A. v. d. Klunder, Dordrecht f 22950; M. Janse, Nisse f 22900; A. v. d. Hoek, Heenvliet f 22900; J. A. van Rijn berg en L. v. d. Heenk, Sliedrecht f 22890; P. C. Langeveld, Hardingsveld f 22800; L. J. Dekker, Veere f22600; Th. Ippel, Wieringen f22500; A. Verhagen, Breda f22490; H. Verheul, Rot'dam f22471; M. Hoogesteger, Wemeldinge f 2'2460; N.V. C. Kasteleijn en zonen, Dordrecht f22240; L. P. Korstanje, Wemeldinge f 22140; P. Dekker, Veere f 22000; N.V. v. Splunders aannemersbedrijf, Ridderkerk f 21981; J. Haringman, Colijnsplaat f21287; J. J. Jansen, Middelburg f 21200 en f20960; N.V. Houtgraaf en Bolsenbroek, Bloemen- daal f 20650; v. d. Klippe, Vlissingen f20400; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f20350 en N.V. A. v. d. StraaJten Jr.'s aannemersbedrijf, Hansweert f 19850; al les per jaar. Goes. Dinsdag werd alhier door Nota ris Jonkers publiek verkocht: 1. 'Een woonhuis en erf te Goes aan de VSto'ofstraat, groot 95 centiaren, aan Leendert Vermeule 'te Goes, voor f 1530. 2. Een pakhuis en erf aldaar, groot 30 centiaren, aan Adriaam Johse te Goes, voor f 460. 3. Een woonhuis en erf aan de Matth. Smallegangebuurt, groot 61 centiaren, aan 'L. Melse Iz. te Amsterdam^ Voor f 1750. Krulningen. Uitslag aanbesteding van een dubbel woonhuis aan, den Achterweg te Hansweert voor rekening van den heer P. Verwijs te Rotterdam. Directie: Bouwkundig Bureau v. h. A. Ie Clercq M. Jzn. te Kruiningan. Ie perceel: Timmer- en metselwerk. G. Leijs, Kapelle f 3857; Jac. de Jonge, Bie- zelinge f 3783; A. Willemsen, Wemel dinge f 3670; A. Kosten, Wemeldinge f 3666; D. Lindhout, Hoedekenskerke f 3557; J. J. Fraanje, Kruiningen f 3476; P. M. van Doorn, Goes f 3427; Gebr. Ka^ relse, Kruiningen f 3380; J. Dek, Krui ningen f 3360; Ch. Mollet, Hansweert f 3340; J. Griep Van Eenennaam, Hans weert f 3319. 2e perceel: Loodgieterswerk. W. Kerk- hove, Goes f 197; Gebr. Oele, Kruiningen f 165; Firma Tamse, Goes f 141; J. J. do Dreu, Krabbendijke f 139. 3e perceel: Electrisch licht. Van Oeve- ren, Ierseke f 72,50; Gebr. Oele, Kruinin gen f 65; L. de Smidt, Kruiningen f 62; Firma Tamse, Goes f 49. 4e. perceel: Glas-, verf- en behangwerk. T. Gijssen, Hansweert f 360; L. A. de Pauw, Hansweert f 238; P. Penne, Krui ningen f 230; A. Leijs, Schore f 198. Het werk is gegund aan de laagste in schrijvers. Colijnsplaat. Dinsdagmorgen werd op het gemeentehuis een aanbesteding ge houden voor het werk bij den val in den Nieuw Noord-Bevelandpolder. Er werd ingeschreven door: J. Dourleijn en Go. te Wissenkerke voor f 1787; P. Dekker te Veere voor f 1922; P. Janse te Colijns plaat voor f 2409; A. Bouterse te Colijns plaat voor f 2613; L. Goulooze te Colijns plaat voor f2197; M. v. d. Linde, Scha- rendijke voor f 1786; L. van Boven te El- lewoutsdijk voor f 2200; M. v. d. Velde te Bruinisse voor f2199; Jac. Haringman te Colijnsplaat voor f 2099. MIDDELBURG. Bevallen: A. Despinois 'Nagtegaal, z.; M. F. BirzaGerming, z.; L. Riemens—Cevaal, twee z.; G. Mari- nissenCornelisse,, d. Overleden: G. W. v. d. Poll, 74 j., wed. van M. J. Beekes; A. G. Marijs, 79 j., geh. met J. G. van Heijl. Over de maand Sept. 's GRAVENPOLDER. Gehuwd: 1, Abra ham Hoogesteger, 26 j. jm. en Francina Walhout, 34 j. jd. Geboren: 21, Jan, z. v. Jan Zuidweg en Agatha Moeleker; 27. Gatharina Cor nelia, d. v. Bastiaan van Damme en Jo hanna Pieternella Lokerse. Overleden: 14, Gilles de Visser, 65 j.f geh. met Adriana Eckhardt. MIDDELBURG. Veiling van 10 Oct. Ap pels: Transp. de Gronsel 10, zomerbloem- zoet 6, zomerparadijs 10, bordaan 1214, codlin keswick 1—8, cox pomona 14, hondsmuil 25, jacques lebel 37, kei zer leopold 14, lane's Prince Albert 18, grauwzoet 811, Dantziger kant 510, gansebout 6, tuinzoet 5—8, Groninger kroon 310, kattebollen 3, zoete appels 2, princesse noble 9—10, zoete armgaard

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3