Uit de Provincie LEVENSVERZEKERING-BANK ROTTERDAM betaalt f10.000 aan Uw erven- Indien gij van Uw 30ste jaar af jaarlijks 167,stort Kerknieuws Onderwijs. '35, ■waarvan in het jaar 1934 drie ter mijnen vervallen, een korting zal wor den toegepast. Zooals hierboven medegedeeld, zal de korting, komt het ontwerp ongewijzigd in het „Staatsblad", afhankelijk zijn van de draagkracht der gemeenten (gemeenten met zeer geringe draagkracht zullen in het geheel niet worden gekort). Teneinde de gemeenten thans in staat te stellen van de eventueel door haar te dragen korting een berekening te kunnen maken, heeft de regeering een raming doen samenstellen van het bedrag der draagkracht van alle gemeenten de3 rijks, gerekend per inwoner. Dit bedrag kan aan de hand van verschillende ge gevens voorloopig worden gesteld op f 27,49. Indien thans elke gemeente voor zichzelf aan de hand van het bepaalde in artt. 2 en 3 de draagkracht per inwo ner berekent, kan zij daarna bepalen hoe veel procent van de door haar berekende draagkracht beloopt van het bedrag van f 27.49, terwijl zij alsdan tevens aan de hand van de schaal, opgenomen in art. 1 van het wetsontwerp, kan bepalen of, en zoo ja, met hoeveel procent haar uitkee- ring uit het Gemeentefonds vermoedelijk zal worden verminderd". Gramsbergen aan den grond. In een gisteren gehouden vergadering besloot de raad der gemeente Gramsber gen met acht tegen twee stemmen (één onthouding) iiTverband met de slechte fi nancieels positie, saneering aan te vragen bij het Rijk. Een pluim voor onzen wegenbouw. De bekende Engelsche Padvindersleider Lord Baden-Powell heeft bij zijn bezoek aan de padvinders te Wassenaar een „holiday in Holland" doorgebracht. In de Daily Mail van 23 Sept. j.l. vertelt hij daarvan o.m. „Het zou voor onze wegenbouwkundi gen in Engeland wel eens goed zijn Rot terdam te bezoeken en den weg te bekijken van die stad naar Den Haag. Ze zouden leeren, hoe een weg gemaakt moet wor den met het oog op de veiligheid en het gemak van het publiek. De Hollanders hebben een keurigen autoweg aangelegd, met een duidelijk aangewezen passage in het midden voor het snelverkeer, een rijwielpad aan weerszijden van den hoofd weg, dan een heg en bovendien het voet gangerspad, beschaduwd door boomen!" Buitenlandsche studenten. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan den Rector- magnificus der Rijksuniversiteit te Gro ningen doen weten, dat er tegen inschrij ving van buitenlanders als student aan deze universiteit, voorzoover betreft de faculteiten der godgeleerdheid, der rechts geleerdheid en der 1 etteren en wijsbe geerte geen bezwaar bestaat. 03 verbinding tusschen Zuid-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen. De rijkswaterstaat schijnt het plan te hebben de verbinding Walsoorden Hansweert eenigszins te willen wijzigen. In den Perkpolder ten N.W. van Walsoor den zou een inloophaven worden aange legd voor de Prov. boot terwijl de plaats van aanleg aan den Zuid-Bevelandschen wal verlegd zou worden van Hansweert naar de afwateringssluis te Kruiningen, waar eveneens een inloophaven tot stand zou komen. Ook zou er een nieuwe weg moeten worden aangelegd van de inloop haven aan den Perkpolder naar den groo- ten weg naar Hulst. De dijkval op Noord-Beveland. In den nacht van Dinsdag op Woens dag is er geen water in den inlaatp older gekomen. Ook de opening is niet veel grooter geworden. Woensdagmiddag stond het water hooger dan den vorigen dag en er kwam meer water binnen. Bij de gehouden peilingen vond men 20 M. water. Er is nog geen beslissing genomen in zake de vernieuwing van de zeewering. Binnen enkele dagen zal men de werk zaamheden beginnen om verdere afbrok keling te voorkomen. i De werkloozenzorg. De Pro vinciale commissie voor werkloozenzorg uit de S.D.A.P. en N.V.V. heeft zich met een adres gericht tot de gemeenteraden in deze Provincie (met uitzondering van de gemeenten Goes, Middelburg, Souburg en Vlissingen, omdat in die gemeenten deze materie vrijwel geregeld is), waarin er de aandacht op wordt gevestigd, da.t de arbeid op het land zeer waarschijnlijk veel spoediger afgeloopen zal zijn dan bij grooten regenval in het vorig najaar. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de werkloosheid reeds intreedt in het eind van October begin November, terwijl de kassen van de landarbeidersbonden eerst in de week van 11 tot 16 Decem ber de eerste uitkeeringen kunnen doen. Daar waar dus de werkloosheid ver wacht kan worden, is het dringend ge- wenscht om een steunregeling en/of werkverschaffing vast te stellen of ge reed te hebben. Voorts merken adressanten op. dat de steun, die den vorigen winter werd ver strekt en ook de loonen in werkver schaffing over het algemeen te laag wa ren. Derhalve verzoeken zij: a. Landarbeiders, die werkloos wor den, met werkverschaffing te helpen, waarin een loon kan worden verdiend van ten minste f 12 per week van 48 werkuren. b. Wanneer geen werkverschaffings objecten voorhanden zijn voor de werk- looze landarbeiders een steunregeling vast te stellen met een norm van: 1. Voor hen, die tegen de gevolgen van werkloosheid verzekerd zijn: a. Gehuwden en kostwin ners f8 per week plus f0.75 per gezins lid boven de twee personen; b. Kostgan gers f 6 per week. 2. Voor de overigen: a. Gehuwden en kostwinners f 7 per week, plus f 0.50 per gezinslid boven de twee personen; b. Kost gangers f 5 per week. c. Aan de gehuwden en kostwinners, die in werkverschaffing werken, uitkee- ring ontvangen uit de werkloozenkas of een crisisteunregeling een brandstoffen- bijslag uit te betalen van f 1 per week. d. Voor vak- en industriearbeiders de zelfde maatregelen te nemen, doch de steunnorm en/of het loon in de werk verschaffing voor deze arbeiders vast te stellen na gepleegd overleg met hun resp. vakorganisaties. Weg Katsche Veer. Naar de „Midd. Crt." verneemt, zal de verbete ring en verlegging van den weg Goes Katsche Veer waarschijnlijk Febr.-Maart 1934 aanbesteed worden. Do verbetering zal beginnen even voorbij het oude sportterrein. Te Wilhel- minadorp zal de weg enkele tientallen meters voor de brug naar links afbuigen en met een flauwe bocht weer op den ouden weg komen. De scherpe bocht tegenover de brug vervalt dus. Twee in den weg staande huisjes, zullen van den Wilhelminapolder worden aangekocht. Aan den Rijksveldw. brig. tit. A. van der Mooren te Middelburg is heden bij monde van zijn Districtscommandant te Middelburg de zilveren medaille uit gereikt voor 25 jaar trouwen dienst. Middelburg. Dhr de H., handelsreizi ger, reed gistermiddag op den Nieuw- landschen weg, juist even voor het dorp N.- en St Joosland, met zijn auto tegen een boom. Oorzaak het springen van een band. De H. wist zelf uit den wagen te kruipen; hij bleek er met lichte kneuzin gen in de borst te zijn afgekomen. Per particuliere wagen werd hij naar Goes ge bracht. De auto was totaal vernield en is door de politie in beslag genomen. Goes De collecte voor het Crisis-Comité bracht deze week f 64,95 op. 's-Heer Arendskerke. Van N. N. ont vangen f 5 voor de Diaconessenarbeid, terwijl tevens aan de wijkzuster voor haar werk werd geschonken een druppel-clys- ma met toebehooren. lerseke. Oesterverzending over Sept. 1933. Nederland 93.601, België 315,068, Duitschland 87.250, Engeland 950.300, Frankrijk 4375, Diversen 10.800. Totaal 1.461.394. Vorig jaar 1.911.834. Wolfaartsdijk. In verband met de heer- schende crisis op landbouwgebied, zag de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier door de verminderde opbrengst der pach- tenv an haar landerijen de inkomsten zoo danig dalen, dat er een tekort op de jaar rekening voorkwam van plm. f 800. Ten einde dit tekort te dekken deed zij een beroep op de lidmaten en doopleden der kerk om een vrijwillige bijdrage. Slechts enkele leden onttrokken zich aan dien plicht, zoodat de oproep een waar suc ces is geworden en het tekort op enkele guldens na is gedekt. Aagtekerke. De heer J. de Visser heeft zijn benoeming tot lid van den gemeente raad niet aangenomen. Als zijn opvolger op de iijlst komt voor dlhr S. de Visser Gz. Koudekerkc. De collecte bij1 rondgang voor de gemeente (alleen Dorp) voor „De Zeeuwsöhe Beker" bracht op f 140.55/4. (Belangeloos bericlht.) Grijpskerke. In de Dinsdag gehouden Raadsvergadering werd medegedeeld de goedkeuring raadsbesluit door Gedep. Staten betreffende grondaankoop voor verbetering Hoogelandsohe weg, en een brief van bet Centraal Bureau voor de Statistiek als antwoord op de door den raad verleende adhaesde-betuiging aan bet adres van Strijen. Uit overgelegd schrijven van bet Gemeentebestuur van Middelburg blijkt, dat bedoeld bestuur zich geenszins kan vereenigen met bet oordeel van den raad dezer gemeente, als zou de jaarwedde van bet 'hoofd van den Vee- en Vieesc'hkeuringsdienst Middel burg veel te 'hoog zijn. Gevraagd wordt een opgaaf te mogen ontvangen van de jaarwedden in andere Nederlandsöhe Vee- en VleesohkeurdngscLiensten van on geveer denzeifden omvang als de Middel- burgscbe. Dan zal nader deze aangelegen- beid worden beoordeeld. Wordt besloten daaraan geen gevolg te geven. 'Van den agent der arbeidsbemiddeling, tevens ambtenaar der Werkloosheidsver zekering, is een schrijven ingekomen, hou dende verzoek met October uit deze func tie ontslag te verkrijgen. De voorzitter stelt namens B. en W. voor, gevraagd ontslag eervol te verleenen op bet tijdstip dat zijn opvolger zal kunnen optreden. Door B. en W. zijn sollicitanten voor die betrekking opgeroepen, doch er zijn geen sollicitaties ingekomen. De heer Vlieger stelt voor, de benoeming niet uit te stel len, doch deze benoeming nu te doen plaats vinden. Hij' vestigt voorts de aan dacht op 'da sollicitatie destijds door den volontair ter secretarie, Jakobsen, inge diend, toen voor het eerst de benoeming van agen't moest geschieden. Hij acht hem voor dat werk geschikt. De heer Ce- vaal, eerst van meening zijnde, dat het gewenscht was, opnieuw sollicitanten op te roepen, kan met het voorstel van Vlie ger aocoord gaan. Ook de heer Vos kan biermede instemmen. Weth, Rotte beeft hiertegen bezwaar, is voor herhaling ©ener oproeping. De tijd Ingezonden Mededeellng. NATIONALE voor oproeping was wel wat kort. De vooratter merkt op, dat het gestelde tijd stip voor aanmelding verband hield met deze vergadering, en er tijd genoeg was. De heer Vlieger handhaaft zijn voorstel tot benoeming, dat met 4 tegen 3 stemmen wordt aangenomen. Voor de heeren Vlie ger, Cevaal, Vos en Geschiere. Tegen de beeren A. Louwerse, C. Louwerse en Rotte. Als gevolg van deze uitslag, tot be noeming overgaande wordt met 6 stem men tegen 1 blanco benoemd de heer L. Jakobsen, volontair ter secretarie, met ingang van 1 November a.s., op welken datum het ontslag van zijn voorganger ingaat. Verder wordt overgegaan tot be handeling van de begrooting voor den dienst 1934. Slechts enkele vragen wor den hierover gesteld. Deze begrooting wordt, zooals door B. en W. opgemaakt, onveranderd vastgesteld op een bedrag van f 23.873 voor den gewonen dienst en f 1000 voor den kapitaaldienst, beide in ontvangst en uitgaaf. Voormeld bedrag a f 1000 op den kapitaaldienst betreft een buitengewone aflossing gel'dleening, Waar door in 1934 in haar geheel zal zijn afge lost de leening van 191'8, 'groot f 17000 in dat jaar aangegaan voor electriciteits.- werken. Voorts wordt opgemerkt, dat bij de post „subsidie" aan Everaers voor het onder houden van een auto-diens't van en naar Middelburg op eiken Donderdag, de be paling is gemaakt, dat ingaande 1 Jan. 1934, de subsidie van f 100 alleen dan nog zal worden toegekend, als op den Donderdag een derde ■dienst, te weten die op Donderdagavond, geregeld zal worden uitgevoerd, een dienst, die ook nu, doch niet geregeld plaats vindt. Hierna slui ting. Veere. Dinsdagavond vergaderde de Ge meenteraad. De voorzitter deelt mede, dat hiji aan H. M. de Koningin namens Raad en burgerij' een telegram van gelukwenscb op 31 Aug. heeft gezonden. Een telegram van dank is 'terug ontvangen. Een schrij ven is ontvangen van B. en W. van Mid delburg over de te volgen cursussen voor de werkeloozea. Uit Veere heeft zich daar voor opgegeven de heer W. de Nood. B. en W. stellen voor hem tot dien cursus toe te laten en de vergoeding voor gemeente-rékening 'te nemen. Goedgevon den. Het schrijven der 'Commissie voor de werkloozenzorg te Vlissingen wordt voor kennisgeving aangenomen. Bericht is ontvangen van den directeur der Arheids- bemiddeling dat Veere moet betalen f 106. Een schrijven is ingekomen van Middel burg dat voor Nijverhöi'dsonderwijis (Am bachtsschool) voor leerlingen uit Veere moet betaald worden f 514.17. Ingekomen is een schrijven inzake besmettelijke iziek- te-barak. Voorloopig voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven der interna tionale sChippersvereeniging om de tarie ven van havengeld enz. zoo laag moge lijk te stellen, wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de 'tarieven in Veere niet hoog zijn. Het schrijven van Restau rant en 'koffiehuishouders om verlaging van belasting, zal worden behandeld in een volgende vergadering. Het bestuur van het Groene Kruis vraagt subsidie-verhoo- gdng van minstens f 75. De voorzitter zegt zoolang de vereeniging nog kan interen, al bet nog wel loskopen. Voor kennisge ving aangenomen. Ingekomen is een schrijven van dhr v. d. Hoofd, die zich achteruit gesteld aCht, omdat hij geen gehoor kreeg bij den bur gemeester, toen hij bevel had ontvangen van den agent van politie om de reclame- bordjes te verwijderen die bij of in de om geving van zijn barbierszaak waren ge plaatst. De voorzitter zegt, dat hij niet achtergesteld wordt bijl andere burgers, maar dat eerst toestemming moet ge vraagd worden aan B. en W. Men mag niet doen wat men wil, er is gezag. De Vereeniging van Nederl. Gem., afd. regis tratie, wil de opberging van alle boeken, ingekomen stukken enz. zoo doen geschie den, dat de stukken op alle plaatsen 't zelf de no. of naam dragen. De voorzitter zet het nut hiervan uiteen. In stemming ge bracht, werd tot toetreding besloten met 4 voor en 3 tegen. Ingekomen een schrij ven van dhr van Leer om ontheffing van schoolgeld daar hij' werkeloos is. Besloten Werd geen ontheffing te verleenen. Ingekomen een schrijven van M. Brou wer over het Slachthuis. Hij wil 't slacht huis weer voor een jaar huren, maar voor f 75 minder. Hij betaalt nu f 250. B. en W. stellen voor in het belang der ge meente om hem 'die vermindering van huur toe te staan. Dit werd aangenomen met 6 voor en 1 tegen. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten over de gam. begrootdng 1934. Goedkeuring is onthou den aan den post f 60 voor de verande ring van afwatering begraafplaats. Mocht de Raad niet accoord 'gaan, dan kan 'hij binnen 30 dagen in hooger beroep gaan bij de Kroon. De heer Blind zegt, ala we nu berusten in het besluit van Ged. Star ten, dan kunnen we toch wel overgaan tot da't werk mits het geen geld kost. Er zijn werkkrachten, die de zaak willen veran deren voor het restant der buizen. De voorzitter wil eerbiediging van het besluit van Ged. Staten. Weth. van Beveren meen't ook, dat de raad geen goedkeuring behoeft van Ged. Staten als het geen geld kost. 'De heer ©unionise kan niet in het besluit van Ged. Staten berusten, bij wil in hooger beroep gaan. Het voorstel van B. en W. om zich aan 'Ged. Staten te on derwerpen, wordt aangenomen. De rekening Godshuis wordt goedge keurd. De rekening 1932 der gemeente wordt goedgekeurd met een 'batig saldo van f6898.58. Nu kwam aan de orde be groeting 1934. De voorzitter zegt, dat het werken en nog eens werken geweest is, om die kloppend te krijgen. Rondvraag. 'Dhr J. v. Beveren wil nu voorstellen de rioleering 'begraafplaats te verleggen als het kosteloos kan gebeuren. Aangehouden tot een volgende vergade ring. Dhr Wouterse vroeg inlichting over de traktatie der schoolkinderen op 31 Aug., speciaal over aankoop der druiven. De voorzitter zegt, dat de Raad voortaan maar 'n bepaalde opgaaf moet geven. Het was nu overgelaten aan de hoofden der scholen. Met genoegen zijn we met de kinderen in de druivenkast geweest. De heer Simonse vraagt nadere inlichting over voorschot bijz. school. De voorzitter zal zorgen dat 'dit in orde 'komt. Hierna sluiting. Grijpskerke. Loop der bevolking. Vertrokken: Catharina de Klerk naar Groningen. I. P. van der Waal en gezin naar Hengelo (0.). Pieternella Jacoba Geertse naar Middelburg. Cornelis Ja- cohse naar Biggekerke. Zoutelande. Loop der bevolking. Ingekomen: D. de Vries en gezin van Middelburg. Vertrokken: Jacoba Bosselaar naar Utrecht. Axel. In de Gemeenteraadsvergadering van Dinsdag kwam in behandeling een verzoek van den Slagershond en een drie tal landbouworganisaties over beschik baarstelling der markt met de benoodigd- heden voor het houden van een toondag van paarden, vee enz., ter vervanging van de afgeschafte jaarmarkt, te houden in de maand November. Dit werd ingewil ligd, met het voorstel van B. en W. om daarvoor een bedrag vein in maximum f 30 beschikbaar te stellen voor het aan schaffen van medailles. De commissie die was ingesteld voor het instellen van een onderzoek naar den bouw der marechausseekazerne had haar rapport ingezonden. Zij constateerde: 1. dat het werk is uitgevoerd volgens bestek en teekening; 2. dat de materialen voldoen aan rede lijk te stellen eischen; 3. dat het toezicht op, en de toepassing van eenige details, mede in verband met het verstrekken van slechts één teekening onvoldoende is geweest en 4. dat de meening, dat de bouw aanlei ding zou geven om te vermoeden, dat tus schen de aannemers, of een van deze, en den gemeente-opzichter onjuiste hande lingen zouden zijn gepleegd of opzettelijk van het bestek en teekening zou zijn afge weken, nadrukkelijk wordt verworpen. Door de heeren Verschelling en 't Gilde zijn aan B. en W. vragen gesteld betref fende naleving van de circulaire der Vlas centrale te Goes, d.d. 23 Sept. 1932. B. en W. hebben geantwoord, en de voorzitter hield dit ook ter vergadering vol, dat het gemeentebestuur voor de bewerking van vlas in deze gemeente geheel in overeen stemming met die circulaire heeft ge handeld. De heer Verschelling meent, dat de controle op het afgewerkte vlas niet juist is uitgevoerd, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit staat buiten B. en W. en deze daarop geen toezicht hebben uit te oefenen. De heer Verschelling kondigde aan, zich dan deswege tot den betrokken Minister te zullen wenden. Tholen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Sep tember 1933 ingelegd: f 13.527,47 en te rugbetaald f 17.984,86. STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. En hei behoud der gemeentelijke autonomie. De Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft een adres aan de Tweede Kamer gezonden betreffende het wetsont werp steun aan noodlijdende gemeenten, waaraan het volgende is ontleend: <j,De noodlijdendheid van gemeenten, waarvoor het ontwerp van wet een voor ziening wil zien getroffen, is geworden een der zeer ernstige verschijnselen van deze crisis. „Tot voor het uitbreken van de crisis kwam noodlijdendheid van gemeenten niet dan bij hooge uitzondering voor. De ruime bevoegdheid van gemeenten tot heffing van belasting, en met name van een eigen inkomstenbelasting, stelde in staat, zij het ten koste van bovenmatigen belasting druk het evenwicht tusschen inkomsten en uitgaven ook onder moeilijke omstan digheden te bewaren. „Na 1929 maakt de zorg voor de werk- loozen welke, evenals de armenzorg, aan de gemeenten is gelaten, voorzieningen van steeds ruimeren omvang noodzakelijk. De ernstige gevolgen van den samenloop der feiten, eenerzijds een ongekende stijging van (crisis)-uitgaven, anderzijds een be langrijke inperking van de gemeentelijke belastingcapaciteit, hebben niet kunnen uitblijven. Het aantal gemeenten, dat zich zonder financieelen bijstand van het Rijk niet redden kan, nam toe tot 'Ongeveer 120 en is zooals de Regeering in de toelich ting op bet wetsontwerp mededeelt nog voortdurend stijgende. „Een toeneming van het verschijnsel der noodlijdendheid in snel tempo, van enkele uitzonderingsgevallen tot een aan tal gemeenten, dat nu reeds meer dan 11 pet. van het totale aantal gemeenten des lands bedraagt, stemt tot nadenken. „Het is goed, dat men zich rekenschap geeft wat de zorg beteekent van een 120 gemeenten, die veelal na moeizamen strijd om behoud van het evenwicht in haar begrooting haar zelfstandigheid hebben moeten prijsgeven en zich aan het controleerend rijksgezag hebben moe ten onderwerpen. Zorg, niet alleen hierin bestaande, dat de bestuurders der ge meenten bij het volbrengen van de taak, die zij op' zich genomen hebben, voor moeilijkheden zijn gesteld, welke zij uit eigen kracht niet vermogen op te lossen, maar ook hierin, dat zij naast zich hebben een onder uitersten plaatselijken belas tingdruk levende en in financieelen nood verkeerende bevolking, op welker gespan nen toestand zij' bij: voortduring bedacht hebben te zijn. „Het is evenwel een ernstig feit, dat het Rijksbudget, onder normale omstandighe den voor onderstand aan gemeenten be last met eenmaal of enkele malen hon derdduizend gulden, thans hiervoor een uitgaaf zal hebben te doen van eenige mil- lioenen (Voor 1933 is door de gemeenten aangevraagd f 5,5 millioen.) Wij kunnen het ons verklaren, dat de regeering in deze c ij f e r s aanleiding heeft gevonden, een voorstel tot het treffen eener wette lijke voorziening in te dienen." Evenwel zoo wordt opgemerkt „Een ontwikkeling, als zich ten aanzien van gemeenten voltrekt, schept in het staatkundig leven een in wezen nieu wen toestand. Nu wij immers getuige zijn van een ontwikkelingsgang, waarbij ge meenten op steeds grootere schaal onder den druk der crisislasten haar financieele zelfstandigheid verliezen, zien wij daar in het bewijs, dat onder invloed van de crisis in de taak- en lastenverdeeling tus schen Rijk en gemeenten ten nadeele van deze laatsten een structueele wijzi ging heeft plaats gehad. „Het belang der gemeentelijke zelfstan digheid vraagt om herstel van het verbro ken evenwicht, niet langs den weg van incidenteelen steun, maar door maatrege len, van welke een algemeene herziening van het rijksaandeel in de crisis-uitgaven der gemeenten voornaam bestanddeel heeft te vormen. Voorkomen moet worden, dat in ons land in maar steeds erger mate een toestand intrede, waarbij de autonomie en het zelfbestuur der gemeenten naar wet en besluit nog steeds ongerept bewaard blij ven, maar in werkelijkheid een groot en toenemend aantal gemeenten met verlies van haar zelfstandigheid worden gere geerd door het op dergelijke bemoeiing niet ingesteld centraal gezag." Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Annerveen. H. Bax te An dijk. Geref. Kerken. Tweetal te Bergentheim, D. Middelkoop te Mildam en W. Reinders te Overschild. Beroepen te Huizen, L. W. Wessels te Abcoude. Geslaagd aan de Landbouwhooge- school te Wageningen voor 't prop. land- bouwexamen, dhr H. de Bruin, voor het eerste gedeelte prop. examen de heeren J. A. W. van Heusden, H. W. Naezer, D. C. de Ridder, W. J. J. Snijders en J. H. Wisse. Bevorderd tot arts, J. P. Saman te Rilland-Bath; geslaagd voor eemi-arts- «xamen A. I. de Hulst te Ooetburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2