Land- en Tuinbouw Rechtzaken Te[egrammen. Radio-nieuws Ingezonden Stukken. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Weliswaar kan nu tegen lagen prijs Een ontsporing. Van den Pa- rijschen trein, die gistermiddag om 16 u. 61 aan het Centraal Station te Amsterdam moest aankomen, zijn op het emplace ment bij de Westelijke doorvaart twee wa gons, een restauratierijtuig en een Bel gisch personenrijtuig, ontspoord. Geen der reizigers kreeg letsel. Zij kon den alle den trein verlaten. Als heerengeen hoeden dragenIn de Vereenigde Sta ten is de gewoonte van de heeren om geen hoeden te dragen zóó sterk toegenomen, dat verscheiden hoedenfabrikanten met den ondergang bedreigd worden. Op de jaarlijksche vergadering van de „New-Jersey State Federation of Labour" werd een resolutie aangenomen, waarin de mode om met ongedekt hoofd te loo- pen, scberp wordt veroordeeld en bet dra gen van hoeden wordt aanbevolen als een gezondheidsmaatregel De voorzitter hield een rede, waarin bij o.a. verklaarde, dat aan mannen moet worden geleerd, om hoeden te dragen, daar anders de boeden-industrie wordt bereigd. Door kolendampen- be dwelmd. Dinsdagavond werd de politie gewaarschuwd, dat een woning aan de Pompanusstraat te Nijmegen, bewoond door drie bejaarde dames, den gebeelen dag gesloten bleef. Bij onderzoek ble ken de dames in zwaar bewustelooaen toestand te verkeeren en werden zij na zuurstofbehandeling in levensgevaarlijken toestand naar bet ziekenhuis overge bracht. In genoemd perceel wonen de drie be jaarde dames Roelofs. Dinsdagmorgen zou bun zuster uit Arnhem op bezoek komen. Deze kreeg echter op baar herhaald bel len geen gehoor, en is in den loop van den dag, niets kwaads vermoedend, naar Arn hem teruggekeerd. Toen het huis echter den geheelen dag gesloten bleef, hebben de buren, die zich ongerust maakten, de po litie gewaarschuwd. Een inspecteur van politie stelde een onderzoek in de woning in en vond in de slaapkamers de gezusters bewusteloos en half ontkleed, de een was op den divan neergevallen, terwijl de ander in een leun stoel hing en de derde op bed. De inmiddels opgeroepen geneesheeren waren spoedig ter plaatse en verleenden de eerste geneeskundige hulp. Met behulp van zuurstofapparaten werd geprobeerd de levensgeesten op te wekken, wat na langen tijd gelukte. De bewustelooze toe stand bleef echter. De dames verkeeren nog in levensge vaar en het bewustzijn is nog niet terug gekeerd. Smokkelhandel in Zuid- Li m-b u r g. Als bewijs; dat de smokkel handel welig tiert, kan dienen, dat één winkelier in het over de grens gelegen Belgische plaatsje Lanaeken de laatste drie maanden 40.000 Kg. margarine en suiker heeft, verkocht. Het in beslag ne men van kistjes margarine is dan ook schering en inslag. Verdacht van brand stichting. Te Aalst bij Zaltbommel is in hechtenis genomen een schilder, van wien in den nacht van Maandag op Dins dag drie woningen zijn verbrand. Het huis was bewoond door drie gezinnen, n.l. dat van den eigenaar, een klompenmaker en een arbeider op een steenfabriek. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets kon worden gered. De eigenaar wordt 'thans verdacht van brandstichting. Prolcessen-Terbaai in massa. Zondag j.l. zijn te Alblasser- dam, waar een verbod van voetballen op Zondag is ingevoerd, zestig processen-ver baal opgemaakt. Zondag a.s. zal er weer gespeeld worden, tot in hoogste instantie een beslissing over het voetbalverbod op Zondag is verkregen. De suikercampagn8. Verleden week Woensdag is de suiker campagne aan de Coöperatieve Beetwor telsuikerfabriek „Dinteloord" te Stam persgat begonnen. Maandag ving de cam pagne aan aan de suikerfabriek te Steen bergen, en heden (Woensdag) zal de Coöp. Suikerfabriek „Roosendaal" te Roo sendaal met de verwerking der bieten een aanvang nemen. Druiven-overvloed. Naar men wel mag aannemen is mo menteel het laagste peil bereikt van de prijzen, welke voor de druiven in dit sei zoen worden besteed. De noteeringen in het Westland zijd in de laatste dagen bijzonder laag, terwijl de aanvoer groot is. Zoo werd dezer dagen op een exportvei ling te Poeldijk door een kweeker niet minder dan ruim 4000 K.G. druiven tege lijk aangevoerd. De prijzen voor de druiven varieeren nu in soort en kwaliteit van pl.m. 18 tot 40 ct. per K.G. Zeer weinig kan momenteel naar het buitenland worden uitgevoerd, zoodat bij na alles voor den binnenlandschen handel is bestemd. Geleidelijk beginnen nu de kooplieden partijen druiven op te slaan in koelhuizen vooral' die te Hoek van Holland zoo dat dan over enkele maanden deze voor raden in den handel kunnen worden ge bracht. Echter is men voor het experiment van „koelen" wat angstvallig, omdat moeilijk te voorspellen valt of de kosten die ge maakt moeten worden later gedekt zullen worden. worden ingekocht, doch de vraag ls of later voldoende afzetgebied kan worden gevonden om tegen behoorlijken prijs de druiven uit de koelhuizen te verhande len. DE DIJKVAL OP NOORD-BEVELAND. Onze correspondent te Wiseenkerke meldt one: Volgens oppervlakkige beadhouwing ia de val van het dijkelichaam in den Nieuw- Noord-Bevelandpolder tot staan gekomen. Het eerste getij hoog water kwam niet zoo hoog, dak de kuip vol water liep. In genoemde kuip ligt behalve rietvelden nog ongeVeer 12 gemet bouwland. Het meerendeel der nog te velde staan de vruchten bestond uit suikerpeeën, die met vereende krachten zijn gerooid en vervoerd. 'Daaraan is door 100 man met 20 wagens gewerkt. De inlaagdijk over de geheele breedte van den polder biedt tijdelijk voldoende weerstand tegen het zeewater, daar zijn hoogte 'zeedijkshoogte is en hij reeds in 1895 is gemaakt. Gebouwen Staan er niet in het poldertje, behalve een materialen- beet van den polder. De val trok veel nieuwsgierigen. De politie Meld de kijkers op een afstand in verband met mogelijke ongelukken. Reeds sedert langen tijd, aldus de N. R. Crt., was (ter plaatse, waar nu de val plaats vond een 'dijkverzakking te vreezen, waarom jaren geleden een inlaagdijk werd gelegd. Dicht onder den wal staat ruim 20 M. water. 'Het is voor de grondbezitters in den Nieuw Noord-Bevelandpolder een leelijke schadepost. Zou men op dezelfde plaats weer een nieuwen zeedijk maken, dan kost dit ongeveer honderd duizend gul den. Is dit niet mogelijk, dan zal men den inlaagpolder moeten laten „drijven" en moet de inlaagdijk zeewaardig gemaakt worden. De kosten zijn dan nog 'hooger. Dinsdagmiddag heeflt men op het ge meentehuis te Colijnsplaat de mogelijk heid van een en ander besproken. <De laatste jaren is het gevaar voor dé geheele Noordzijde vrij .groot te noemen. Aan de N.W.-punt heeft Noord-Beveland nog een wednig duinen, die jaarlijks 10 tolt 20 meter afnemen. Dezen zomer had voor den Nieuw Noord-Bevelandpolder een oeverval plaats ongeveer 200 meter ten Westen van den oesterput, 80 meter uit den wal over een breedte van 80 me ter, die een inscharing veroorzaakte van 30—35 meter en een verdieping vertoonde van 5 meter. Ongeveer 200 meter uit den wal viel een aanzanding te constateeren van 35 meter. De oorzaak van dergelijke vallen is een inschuring ongeveer van 520 meter on der de laag waterlijn door den langs loo penden stroom. De dijk komt dan op bet water te liggen. (Bij zeer laag water, zoo als 'gistermorgen, wordt dan het gewicht niet meer door den waterdruk tegenge houden en zakt alles weg. De schade wordt geraamd op één A twee ton. Wegens den sterken stroom en het ge vaar, dat de draaikolken meebrengen, heeft men ter plaatse nog niet kunnen peilen. Morgen of overmorgen zal inen met de eerste herstelwerkzaamheden beginnen. De nollen van den 'dijk zuilen worden af gerond en met glooiing bezet ten einde verdere afbrokkeling te voorkomen. De burgemeester van de gemeente Wissen- kerke heeflt voorgesteld de herstelwerk zaamheden in werkverschaffing te doen geschieden. Politierechter te Middelburg. Zitting van 3 Oct. 1933. De volgende personen waren gedag vaard: J. G. H. J. S., 43 j., leurder te Amster dam, wegens verzet tegen de politie. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. J. M. M., 34 j., grondwerker te Zwolle, wegens idem. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. A. v. A., 20 j. arbeider te Biervliet, thans te Watervliet, wegens diefstal van een zakhorloge te Vlissingen. Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. E. B., 56 j., landbouwer te Renesse, we gens poging om zwaar lichamelijk letsel toe te brengen aan Bastiana Beijs door een broodmes naar haar toe te gooien. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. K. B., 35 j., werkman te Terneuzen, we gens mishandeling van F. M. de Witte. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. A. B., 40 j., kraanmachinist te Hoofd plaat, wegens mishandeling van Elisabeth Imanse. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. H. J. D., 26 j., schipper te Sluis, we gens mishandeling van Petrus Maenhoudt te Knocke. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. G. R., 29 j., koopman te Zierikzee we gens mishandeling van J. W. Boerma te Kerkwerve. Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.straf. E. A. de W., 24 j., venter te Hontenisse, wegens mishandeling van M. Sorber. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. A. M. S„ 24 j., metselaar te Klooster- zande, wegens mishandeling van E. A. de Waal te Hontenisse. Eisch en uitspraak f 16 of 10 d. h. G. E. M., huisvr. van M. de G„ 22 J., zonder beroep te Sas van Gent, wegens mishandeling van G. M. de Caluwe. Eisch en uitspraak f 15 of 10 d. h. A. A. de G., 88 j., leurder te Hulst, we gens diefstal van een geldsbedrag, toebe- hoorende aan Philemon Plasschaart te Cllnge. Eisch en uitspraak f 16 of 10 d. h. J. v. H., 28 j., koopman, zwervende we gens vernieling van een bord, toebehoo- rende aan mej. Schoolmeester te Middel burg. Eisch 1 mnd. gev.straf, uitspr. f6 of 6 d. h. Hooger beroep. Door W. R., 36 jaar, werkman te Ter Neuzen is hoo ger beioep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 19 Sept. 1.1., waarbij hij wegens mishan deling is veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf. Door den Officier van Justitie te Middelburg is hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis van den Politie rechter te Middelburg van 3 Oct. 1.1., waarbij J. v. H., 28 j., koopman, zwer vende, wegens vernieling is veroordeeld tot f 5 of 5 d. h. -Negentien fascisten voor den rechter. De Rechtbank te Utrecht heeft gisteren een „monsterpro ces" behandeld tegen negentien fascisten, die allen tegelijk in de verdachtenbank plaats namen. Zij waren ervan beschuldigd op twee den Pinksterdag op de Leusderheide een roode vlag, die in een boom bij een kamp hing te hebben vernield en weggemaakt. De officier van justitie achtte het ten laste gelegde bewezen, n.l. het plegen van openlijk geweld, het vernielen van de vlag en het wegmaken er van. Hij eischte tegen ieder der verdachten een geldboete van tien gulden subs, vijf dagen hechtenis. De verdediger vroeg vrijspraak voor alle verdachten. Uitspraak 17 Oct. BREDA. De ontvanger der registratie te Roosendaal, de heer J. Nieveen, is met zijn motorfiets op den Roosendaalschen weg onder Etten met zulk een snelheid tegen een tweewielig boerenrijtuig opge reden, dat hij over den weg werd geslin gerd en zijn schedel geheel werd verbrij zeld. De dood trad onmiddellijk in. DEN BOSCH. Het Gerechtshof beves tigde het vonnis der Rechtbank, waarbij de 29-jaxige P. J. v. D. werd veroordeeld tot 3% jaar gevangenisstraf wegens po ging tot doodslag op H. Wijnen te Oss. NIJMEGEN. Omtrent den toestand van de gezusters Roelofs (men zie onder Ge mengde Berichten) vernemen wij, dat vanmorgen bij één harer het bewustzijn is teruggekeerd. De toestand der beide anderen is nog onveranderd. Levensge vaar wordt niet uitgesloten geacht. WEENEN. Bondskanselier Dollfuss heeft een rustigen nacht gehad. Zijn toe stand is over het algemeen goed. Men hoopt, dat hij morgen of overmorgen zijn woning mag verlaten. Heden viert hij zijn 41sten verjaardag. Men ziet in den aan slag een uiting van fanatieken nationaal- socialistischen partijhaat. GLEIWITZ. Vanmorgen te zes uur is in een mijn te Eisenau een gedeelte van een Lichtschacht ingestort. Een ploeg van negen mijnwerkers is daardoor van de buitenwereld afgesloten. Er bestaat wei nig hoop, dat ze gered kunnen worden. De geheele schacht schijnt ingestort te zijn. De reddingsploegen kunnen weinig uit richten. DELFT. Aan de Technische Hooge- school is geslaagd voor het examen schei kundig ingenieur de heer W. J. K. Schönbau te Vlissingen. Vreeselljke brand in CallfornlB. LOS ANGELOS. Gisteren brak brand uit in het Griffithpark, gelegen in een smal ravijn. Op het oogenblik, dat een aantal golfspelers zich naar de golflinks begaven brak plotseling een hevige brand uit. Beide toegangen naar het ravijn wa ren spoedig door het vuur versperd, ter wijl aan de beide zijden de rotsranden loodrecht omhoog gaan. De menschen za ten in een val opgesloten, waaruit het niet mogelijk was te ontkomen. Volgens voorloopige berichten zijn 12 personen om het leven gekomen. Nader wordt gemeld, dat de brand een reusachtigen omvang heeft aangenomen. Er zouden voorzoover bekend 58 personen om het leven zijn gekomen, terwijl het aantal gewonden 150 bedraagt. De brand moet ontstaan zijn door het achteloos weggooien van een cigaret. HAVANNA. Op den nieuwen Cuhaan- schen president is gisteren, toen hij van een beizoek aan een 'hospitaal, terugkeerde, een moordaanslag gepleegd, die evenwel mislukt is. Op de auto van den president ■werd een hagel van schoten gelost. De president bleef evenwel ongedeerd. Ver schillende personen, die zich in de volg auto's bevonden werden 'gewond. Programma van Donderdag 5 October. HUIZEN, 1875 M. N. C. R. V. 10.15- 10.45 Morgendienst. 2-3 Cursus fraaie handwerken. 3-3.40 Symphonie. 4-5 Bij bellezing. 5-5.30 Handwerken. 6.30-6.30 Concert, sopraan en orgel. 7.30-8 Week overzicht. 8-10.15 Contact-Commissie Ge- ref. Jeugdbonden. K. R. O. 10-10.15 Mor genwijding. 10.30-11 en 11.30-12 Orgel concert. HILVERSUM, 296.1 M. 12-2.15 Lunch concert. 2.30-4 en 5.30-6.30 Omroeporkest. 4.45-5.30 Voor groote kinderen. 7-7.30 en 7.40-8 Concert. 8.15-9.15 Concertgebouw te Amsterdam. TREIN EN AUTO. Tegenover den drang om het autobedrijf nieuwe lasten op te leggen, met de be doeling het spoorwegvervoer een voor sprong te geven, komt „Het Autobe- d r ij f" met vergelijkende oijfers tegenover het aantal beambten en arbeiders (38.000) dat bij de Ned. Spoorwegen in dienst is: Bij het automobielverkeer zijn als chauffeur of monteur in loondienst ten minste 65.000 A 70.000 arbeiders betrok ken. Hierbij komen dan nog de talrijke beroeps-eigenrijders (naar schatting 15.000), bet personeel van den automo biel- en auto-onderdeelenbandel, den automobiel-, trailer en carosseriebouw, bet administratief personeel, enz. Met el kaar ook eenige tienduizenden. Voorts komt ten voordeele van de ar beidsmarkt bet zeer groot aantal technici en arbeiders, dat noodig is voor aanleg en onderhoud der wegen, waarvan zeker 80 pet. op rekening van de auto mag worden gebracht en voorts de ambtenaren van po litie, rijk, provincie en gemeente, werk zaam uitsluitend, of nagenoeg uitsluitend, met betrekking tot bet autoverkeer. Tellen wij dezen allen te zamen, dan ko men wij zeker tot een getal van 150.000 en wellicht zelfs dicht bij de 200.000 Ne derlanders, die direct of indirect hun in komen putten uit het automobielverkeer. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Mijnheer de Redacteur, Mag ik uw blad gebruiken om op een vraag, die mij in deze dagen herhaaldelijk •gesteld is, te antwoorden? Er is mij 'heel dikwijls gevraagd of ik het niet erg jam mer vind, dat zoovele collectes gehouden worden, die misschien toch wel schade doen aan de collecte van morgen voor het plaatselijk crisis-comité? Ik geloof niet, dat we daar veel schade van zullen ondervinden, omdat ik er van overtuigd ben, dat zij die zich beijveren om gelden te verzamelen voot den nood van menschen buiten onze stad, hetzij: heel dicht bij of heel ver weg, ijverige propa gandisten zullen zijn voor onze collecte. Wie om anderen denkt zal zeker de men schen van vlakbij, die het zoo noodig hebben, niet vergeten, maar mild hen helpen. De voorzitter van het Plaatselijk Crisis-Comité. Middelburg, 4 Oct. 1933. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 50 50 Philips Gloeilampen G.B. 178 180 Unilever 75 K 74 H Anaconda Copper 9 Yi 9% Bethlehem Steel 20% 20% U.S. Steel Corp, 27% 28% Koninkl. Petroleum 169 171% Shell Union 51/" 5% Amsterdam Rubber 94 X 9414 Ned. Scheepvaart Unie 48 47 Deli Maatschappij 111 110)4 Handelsverg. Amsterdam 167)4 172 5 pet. Nederland 1932 101% 101% 4)4 pet. Ned.-Indië 1926 88% 88)4 4 pet. Nederland 1933 100% 100% De enkele stukjes die de laatste dagen werden aangeboden bleven beden ach terwege en kon de locale markt zich een beetje herstellen. Dé handel Meef echter lusteloos in vrijwel alle afdeelingen, ook in Yankees. Dé beleggingamarkt was goed prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 4 Oct., 2.30 u. Londen 7.637.60. Parijs 9.699.72. Berlijn 59.0259.06. Brussel 34.5634.60. New-York 1.591.62. MIDDELBURG. Bevallen: J. Luitwie- lerGrootjans, z.; C. E. Karmande Jonge z. Overleden: A. Flipse, 70 j., goh. met E. Tissink; A. Meijers, 78 j., gesch. eohtgen. van C. Maartense; J. C. van Loo, 86 j., wed. C. Hondsmerk; J. H. Israël, 77 j., geh. met C. J. W. Kuyper; A. Koster, 36 j., géh. met P. A. Hendrikse; J. C. Harthoorn, 96 j. wedn. E. Bell. Van 1680 Sept. KOUDEKERKS, Ondertrouwd: L. Vreeke, 31 j. jm. en M. Wisse, 27 j. jd. Bevallen: A. Filius geb. Verburg, z.; A. de Witte geb. Besuijen, z.; J. Besuijen, geb. Reijnierse, z. Over de maand Sept. KLOETINGE. Gehuwd: 14, Francois Marinus de Jonge, 28 j. jm. en Jannetje Adriana Schouten, 25 j. jd. Geboren: 5, Willem, z. Jan Joosse en Tannetje Brandt. KRABBENDIJKE, Geboren: 2, Adri ana, d. v. Jan van Houte en Elizabeth Neels; 11, Marinus, z. v. Abraham Luteyn en Pieternella Sinke; 23, Adolf Frederik, z. v. Hendrik Jacob Curiël en Apolonia Augusta Henrica Jiskoot; 29, Geertruida, d. v. Paulus Koster en Adriana Schrier. Overleden: 9, te Bergen op Zoom, Ja cob Mieras, 84 j., wednr. van Jacomina Kole. RILLAND-BATE. Gehuwd: 21, Gerard Pieter Vreeke, 20 j. en Jacoba Johanna van Zweden, 19 j. Geboren: Jacob Joannes, e. v. Joannes Baptista Aerts en Jacoba Adriana Rom- mers; 16, Barbara Maria, d. v. Hendrik Wladimir Albreoht Ernst van de Griek en Adriana Maria Oranje; 23, Maria, d. v. Nicolaas Bastiaan de Leeuw en Adriana de Waard. SCH0RE. Overleden: 16, te Goes, Jo zef Boonman, 26 j., ongeh. OVEZAND. Geboren: 2. Maria, d. v. Adriaan Boonman en Josina Anthonia van 't Westeinde; 5, Pieternella Adriana, d. v. Hendrik Koens en Catharina Boon man; 23, Maatje, d. v. Paulus Daaleman en Martina Drijdijk. Overleden: 4, Magdalena van den Ebde, 75 j. DRIEWEGEN. Geboren: 1, Frederik Cornelia Willem Marinus, z. v. Cornelia Frederik Schijf en Cornelia Dina van Strien; 13, Jacoba Jannetje, d. v. Nelis de Witte en Clasina Fierloos. Overleden: 1, Maria Mol, 75 j. B0RSSELE. Geboren: 4, Job, z. v. Ma rinus de Smidt en Clazina Walhout Jobsd.; 16, Willem Coraelis, z. v. Jasper Heiligers en Jacoba Hoogesteger. Ondertrouwd: 21, Daniël Jozias Dees, 22 j. jm. te Waarde en Appollonia Cor nelia Blok, 21 j. jd.; 27, Johannes Huige, 31 j. jm. te Nieuwdorp en Pieternella Ars, 21 j. jd. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 1, Abraham Floresse, 23 j. jm. en Adriana van de Kreeke, 20 j. jd.; 14, Pieter Kole, 57 j., wedn. van Albertje Hoorn en Jannetje Sara Spruit, 54 j., wed. van Da vid Valkier. Geboren: 8, Dina, d. v. Janus Adriaan van Damme en Jannetje van Schaik; Da niël Janse, z. v. Joannes Boonman en Cornelia de Jong; 16, Johan Kornelis Gerard, z. v. Gerard Jan Willem Meijnen en Eleonore Louise Brants; 30, Pieter nella, d. v. Axij Saaman en Adriana Eg- gebeen Overleden: 10, Marinus de Jager, 64 j., echtgen. van Neeltje Nieuwenhuijse. ST. LAURENS. Ondertrouwd: Marinus Luteijn, 21 j. en Anna Jacoba Vermeulen, 22 j. Getrouwd: Adriaan Joziasse. 22 j. en D'ebora Pieterse, 21 j. Geboren: Elizabeth, d. v. G. Wattel en E. Vos. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: Wil lem van Rooijen, 26 j. en Kornelia Heijt, 25 j. Getrouwd: Willem Lievense, 25 j. en Johanna Huibregtse, 20 j. Geboren: Jakoba, d. v. Jakobus Ver hulst en Francina Lievense. RITTHEM. Geboren: 14, Aarnout, z.v. Jan Goedhart en Francina Johanna de Pagter. SEROOSKERKE (W.). Ondertrouwd: 21, Abraham Wattel, 47 j. en Elizabeth de Visser, 31 j. Getrouwd: 12, Adriaan Maas, 23 j. en Adriana Glarisse. Geboren: 10, Gerrit, z. v. Coraelis Christiaanse en Clazina de Visser; 17, Pieter, z. v. Coraelis Dekker en Eliza beth Pieternella Vreke; 18, Pieter, z. v. Johannes Adriaanse en Cornelia de Voogd. N- EN ST. JOOSLAND. Gehuwd: 1, P. Boone, 26 j. jm. en S. J. Janse, 25 j jd.; 15, M. J. den Engelsman, 27 j. jm. en L. M. Tholenaar, 18 j. jd. Geboren: 2, Catharina, d. v. J. Kwekke- boom en M. Simonse. Overleden: 11, C. Pleijte, 40 j., man van Jansje de Vogel; 28, Cornelia de Hamer, 70 j., vrouw van S. Sinke. MIDDELBURG. Veiling van 4 Oct. Pe ren: Beurré d'Amanlis 11, blanke jutte- peer 46, Louise Bonne d'Avranches 8— 26, Bergamotte 5, Seign. d'Esperen 9, Bé. Hardy 220, Gonseiller a la Cour 25, Duchesse Williams 16, Tafel van Bod- daert 1319, Vergeleuzen 37, Foppe- peer 5—6, Herzogin Elsa 313, Maag depeer 4—8, Nouv. Poiteau 2—6. Sold. Ligrepont 1520, Jodenpeer 24, Besi Bé. Glairgeau 416, Bé. Arenberg 713, Bé. Seedling 56, Doyenne du Cornice 15 22, Duch. d'Angouleme 13, Duch. Bra bant 59, Passé Golmar 4—12, Spaan- scbe Wijnpeer 7, Curé 2, Gieser Wilde man 29, Pondspeer 36, St Remy 3, Ligrepont 1420, Jodenpeer 24, Besi van Schonauwen 4, Dorothea Rayal 3—5 ct. alles per K.G. Appelen: Tuinzoet 49, peperappel 2 6, Transp. de Cronsel 17, Perzikappel 1- 2, Codlin Keswick 14, Hondsmuil 1 6, Jacq. Lebel 37, Keizer Wilhelm 36, Lord Grosvenor 2—3, Gron. Kroon 3—12, Lemoenappel 5, Lane's Prince d'Albert 3 4, Ganzeböut 3, Dantz. Kant 6, Emma 3, Roode Wijnappel 24, zoete Bellefleur 2—5, Bismarck 1—3, Campagne zoet 1 3, Grauwzoet 78, Notarisappel 9, zoete Armgaard 26, Pippin Blenking 9, Pre sent van Engeland 2, Present van Lun- teren 5, Reinette Goud 210, Reinette Landsberger 24, zoete Ribber 37, ster appel 310, Warnersking 86, Tomaten 2—7, Black Alicante 1780, Francken- thaler 29S3 ct. alles per K.G. Perziken 14, netmeloenen 2-13, Ananasmeloenen 415, Suikermeloenen 711, Zesweek- sche meloenen 3340 ot. alles per stuk; noten5057 ct. p. 100. Aardappelen: Blauwe Eigenh. 5255, late blauwe 75—76, beide per 25 k.g.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3