ONDER VALSCHE VERDENKING f Èk Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Tf I FEUILLETON deven: Ir IsraSl en de waterbouwkundig oprich ter Krijger waren tegenwoordig. De Noord-Bevelandsohe Brug. Men schrijft aan de „N. R. C.: De samenspreking van de leden van Ged. Staten van Zeeland met het bestuur der Noord-Bevelandsche Brug heeft tot resultaat gehad, dat toegezegd is, dat zoo spoedig mogelijk een lagere berekening van vrachttarieven voor uit Noord-Beve land te vervoeren landbouwproducten, zal worden samengesteld. Getracht zal worden een lateren boot- dienst in te stellen, zoo mogelijk om 12 uur des nachts, van Wolfaartsdijk. Dit waarschijnlijk in verband met den trein welke ongeveer 11 u. 25 uit Holland in Goes aankomt. Dan zal voorgesteld worden, een uni form tarief voor alle auto's in te voeren. Voor vermindering van het passagiersta rief, dat nu f 0.20 per persoon is, voelden Ged. Staten niet veel. Het College van Ged. Staten staat sym pathiek tegenover een brugverbinding en het is bereid, met het bestuur der Noord- Bevelandsche Brug samen te werken. Dit bestuur zeil nogmaals een onderhoud aanvragen om enkele zaken nader te be spreken. (Het is wel eigenaardig, dat het comité zijn mededeelingen, die toch voor Noord- Beveland in de eerste plaats bestemd zijn, niet in de Zeeuwsche pers doet. Het ligt voor de hand, dat de Zeeuwsche pers dan ook genoodzaakt zal zijn dit comité en zijn werk te negeeren. Red.). Ged. Staten van Zeeland hebben in verband met de opheffing van den tram- dienst tusschen Hansweert en Vlake met ingang van 8 October a.s. aan het hierna te noemen personeel van dien dienst, met ingang van den achter hun naam genoem den datum eervol ontslag verleend: G. Hekhuizen te Hansweert, chef-ma chinist; C. Boogaard te Hansweert, mar chinist; M. Wijgman te Hansweert, ma chinist, allen met 15 Oct. 1933; J. A. Modde te Hansweert, conducteur; J. Blok te Hansweert, conducteur; A. J. Neue te Hansweert, baanwerker, allen met 8 Oc tober 1933; en zijn door genoemd College benoemd: G. Hekhuizen tot machinist bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wes- terschelde, ter standplaats Vlissingen, met ingang van 15 October 1933; C. Boo gaard en M. Wijgmana tot bankwerker bij idem, met ingang van 15 October 1933, J. A. Modde, tot dekknecbt bij idem met ingang van 8 October 1933; J. Blok tot pontonknecht te Hansweert bij idem, met ingang van 8 October 1933; is met ingang van 1 October 1933 aan S. van der Weele te Vlissingen eervol ontslag verleend als stoker bij den Prow Stoombootdienst op de Westerschelde en is hij met ingang van denzelfden datum benoemd tot dekknecht bij dien stoom bootdienst. Het aantal in en uitgaande passa giers en goederen op bet vliegveld Haam stede bedroeg gedurende de maand Sept. 232 passagiers en 795 K.G. goederen. Van 1 Mei tot 30 Sept. werden 2078 passa giers en 4336 K.G. goederen vervoerd, Wegverbetering op N.- B e v e 1 a n d. De wegverbetering tus schen Colijnsplaat en Kortgene is bijna ten einde. De weg is nu prachtig geworden. Het wegje bij Hanson, dat anders zoo nauw was, is verbreed, terwijl er een klinkerbe strating is aangebracht. De dijk bij Hage en de lange Colijnsplaatsche weg zijn aan een goudalietwegbedekking geholpen. De scherpe bochten zijn omgelegd en een drie tal huizen zijn afgebroken. De Langeweg onder Kortgene wacht nog op een betere bedekking; verder is het geheele traject Kortgene-Coiijnsplaat ten zeerste verbeterd. Middelburg. Crisis-Comité. 3 October is de dag van Lei deus ontzet. Dat weet ieder. In Middel burg moet ook iedereen weten, dat op 5 October, dus Donderdag a.s., de collecte gehouden wordt voor het plaatselijk crisis-comité des morgens langs de huizen en des middags door bloempjes-verkoop op straat; dat vele zich aangeboden heb ben om dat werk te doen; dat deze allen het prettig vinden als zij veel in hun Vrij naar het Engelsch. 153) o— Hij draaide het fleschje om en om in rijn hand en besloot: „En nu zal ik meneer Gerald een laat ste kans geven. Laatst heb ik gezegd, dat, als bij er rondweg voor uit wilde komen en zeggen, dat bet een ongeluk was ge weest, dat ik dan de zaak voorgoed zou laten rusten. Maar bij wilde niet. En uit vinden zou ik het. Van het eerste oogen- blik heb ik dat gezegd, alleen voor mijn eigen voldoening; en ik zal mijn zin heb ben. Maar Gerald zal er een leeljjke PÜP van rooken, en dat heeft hij aan zichzelf te danken. Waarom niet rondweg voor de waarheid uitgekomen? Nu zal ik het heusch niet langer vcor me houden. Ik verdacht hem al lang. Niet dat ik van 't begin af het oog op hem had; maar sedert Charley Channing.... stil, hoe kom ik daar nu weer bij? Ik denk liever heele- jnaal niet aan hem". Bywater sloot zijn schatten weg en ging beneden zijn thee drinken. En daarna had hij genoog huiswerk om hem een paar busjes krijgen en dat het comité verwacht, dat het door een goede ontvangst zijn werk in den komenden winter zal kunnen voortzetten. Goes. Men wil voor Goes en omstreken oprichten een vereeniging van postdui- venliefhebbers, die den Zondag om prin- cipieele, dan wel om andere redenen niet aan deze sport willen besteden. Het doel dezer vereeniging zal zijn het organise eren van plaatselijke wed vluchten op Zaterdagen, alsmede 't deel nemen aan de nationale concoursen van den Ned. Bond van Zaterdagvliegers. Alle concoursen moeten vóór den Zondag ge sloten worden. Liefhebbers, die met het bovenomschre ven doel instemmen, worden verwezen naar een elders in dit nummer voorko mende advertentie. Kloetinge. De Gemeenteraad zal in de vergadering van Donderdag a.s. onder meer behandelen: Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek der buurtver- eeniging „De Tol" om plaatsing van een lantaarn aan den 's-Gravenpoiderschen weg. Voorstel om in verband met de daling van bet leerlingenaantal: a. met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslag als on derwijzeres aan de openb. lagere school alhier te verleenen aan Mej. J. Hegberg; b. met ingang van 1 April 1934 eervol ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school alhier te verleenen aan dhr J. A. Rijnberg. Benoeming leden der commissie van advies voor de werkverschaffing. Gemeentebegrooting 1934. De begroo ting is sluitend gemaakt zonder belasting- verhooging. Loop der bevolking over de maand September 1933. Ingekomen: P. C. Trimpe, geb. van Kleunen, zonder beroep, Kapelsche weg D 30, van Kattendijke; H. G. Kerkhove, geb. Flipse, zonder beroep, Oude Singel B 5, van Kortgene; A. J. L. Janssen en gezin, koopman, Kloetingsche weg B 133, van Goes; L. J. van Wouwe en gezin, bouwkundig opzichter, Kloetingsche weg B 120, van Bruinisse. Vertrokken: J. C. Paardekooper, dienst bode, naar 's-Gravenhage, Kwartellaan 25; C. L. van de Vreede en gezin, koopman, naar Goes, Lange Vorststraat 42; A. de Jager en gezin, koopman, naar Goes, Mid- delburgsche straat 2; J. Dekker, bakker, naar Heinkenszand, Dorpstraat 240. Nleuwdorp. Ook bier is een plaatselijk Comité „De Zeeuwsche Beker" opgericht. Leden er van zijn: Ds E. Beukema, Ds A. Ph. Wagner, J. Hommes, Chr. Melse, M. Fraanje, E. W. Hogeweg en A. Witte. Binnenkort hoopt het Comité zijn werk zaamheden aan te vangen. 's-Heer Arendskerke. Tot leden van het plaatselijk Comité „De Zeeuwsche Beker" zijn toegetreden: Burgemeester A. A. Elenbaas, Ds C. v. d. Waa, Jac. Nijsse, L. van Vessem, J. van Houte en M. Vo gelaar. Het Comité hoopt spoedig met zijn werkzaamheden een aanvang te nemen. Koudekerke. Maandagavond vergader de alhier een 25-tal personen onder lei ding van den Chr. Best. Bond om te ko men tot oprichting van een studieclub. Nadat dhr Meliefste van Middelburg een breedvoerige toelichting had gegeven over het doel en de werkwijze der clubs, gaven een 7-tal personen zich als lid op. Beslo ten werd binnenkort weer 'n vergadering te houden waar alsnog gelegenheid zal gegeven worden zich als lid op te geven en dan verder de zaken zullen worden gezegd. Ds A. C. Heij sloot met dankgebed. St Laurens. Loop der bevolking over de maand September 1933. Ingekomen: J. Drinkwaard, z.b., B 168, uit Vlissingen. P. J. Dingemanse, z.b., B 20, uit Vrouwepolder. J. A. Mindtrhoud, en gezin, reiziger, B 178, uit Middelburg. Vertrokken: B. van den Broeke, landb. knecht, van A 61 naar Vrouwepolder. A. J. de Visser, z.b., van B 29 naar Koude kerke (Z.). Biggekerke. Loop der bevolking over de maand September 1933. Ingekomen: Gerard Wouter Korevaar, uur van het uithalen van kattekwaad af te houden. Intusschen waren de heeren Channing en Huntley op hun terugweg van het po litiebureau, waar uiteraard niets nieuws bekend was. De heer Huntley praatte over koetjes en kalfjes, zich inspannend om den gedachtengang van zijn vriend in andere banen te leiden. Want het was hem niet mogelijk, den beroofden vader nog van hoop te spreken, dat Charley nog levend gevonden zou worden. „Ga je reeds dadelijk je bezigheden op het kantoor hervatten?" vroeg hij. „Morgen aan den dag, Gode zij dank". Zwijgend gingen zij verder; en daarop roerde de heer Channing juist een punt aan, waarover zijn metgezel gehoopt had dat het onaangeroerd zou blijven. „Het schiet me te binnen, dat je er te Borcette van sprak, iets voor Hamish op het oog te hebben, als hij mij niet meer behoefde te vervangen. Wat ia het voor een betrekking?" „Het spijt me, dat ik toen mijn mond voorbij sprak, oude vriend." „Ia de post dan vervallen, veronderstel ik?" „Wel om je de waarheid te zeggen: „neen, de post ia er nog", zeide de heer Huntley, die er niet van hield er om heen te draaien. „Doch ik ben van opinie ver anderd, dat Hamish de aangewezen man in A 105, van Overachie. Johanna Elisa- j beth Stolk, in A 105, van Den Haag. Cor nells Jacobse, in B 98, van Grijpakerke. Vertrokken: Maria Alewijnse, van A 103, naar Heinkenszand. Aagtekerke. Loop der bevolking over de maand September 1933. Ingekomen: uit 0.- en W.-Soubuife Adam Adriaanse. Vertrokken: naar Vlissingen, Johanna Bakker. Kortgene. De actie voor een brugver binding tusschen Noord- en Zuid-Beve land wordt op het eiland Noord-Beveland met succes gevoerd. Zooals bekend is, hebben er lijsten door geheel Noord-Be veland gecirculeerd, die thans bij het be stuur van de „N. B. B." zijn binnengeko men. Alleen van Kamperland is de lijst nog niet ontvangen. Op Kortgene heeft de vereeniging 86 leden, met een geza menlijke contributie van f 53,25. Op Wis- senkerke met Geersdijk zijn 74 leden ge noteerd, die een bedrag van f 48,25 aan gebracht hebben. Op Colijnsplaat zijn er 54 leden, met een contributie van f47,75 terwijl Kats 46 leden telt met een bedrag van f 19.50 aan contributie. Buiten N.- Beveland heeft de ..N. B. B." nog 3 leden, die f 3.25 aangebracht hebben, zoodat de vereeniging dus momenteel 263 leden telt met een gezamenlijke contributie van f 172. Tholen. Op de huishoudelijke schiet wedstrijd van de schietvereeniging „Ko ningin Wilhelmina", welke wedstrijd is onderverdeeld in klasse A en B, werden prijzen behaald als volgt: A. Ie A. P. M. Voets 93 p.; 2e. L. v. d. Vate 90 p.; 3e. J. Quist Pz. 83 p.; 4e. J. Quist Cz. 83 p.; 5e. J. Bal 82 p.; 6e. J. Schot Sz. 80 p. B. Ie. Jac. Jansen 87 p.; 2e. J. C. Stoutjesdijk 86 p.; 3e. L. Jansen 76 p.; 4e. Jac. JDorst 74 p.; 5e. D. Melse 73 p.; 6e. A. J. v. d. Berge 73 p. Vrije baan: le. J. Quist Cz.; 2e. A. P. M. Voets; 3e. L. v. d. Vate; 4e. J. Berre- voets; 5e. J. C. Stoutjesdijk; 6e. J. M. Bal; 7e. L. Jansen. Doordat de gemeente in conflict is met de Directie der Tramwegmij, is van af Zondag j.l. door deze gemeente zelf het bruggeld bij de inzittenden geïnd. Voor dien was dit inbegrepen bij het tramta rief, zoodat door de reiziger geen nadeel van dezen maatregel wordt ondervonden. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hoorn (Evang.), G. E. Alers, em. pred. te 's Gravenhage. Naar Maastricht, H. G. Valeton te Wichmond. Geref. Kerken. Tweetal te Noord wijk a. Zee, B. Bouma te Dirksborn en A. Wijngaarden te Bedum. Beroepen te Tienhoven, H. J. Weste rink, cand. te Nunspeet. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor 's Gravenzande, J. W. van Ree te Barendrecht. Geref. Kerken (H.V.) Aangenomen naar Leeuwarden, J. Die- persloot te Andijfc. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd candidaat J. Ver boom door Ds Winkel, docent aan de opleidingsschool te Apeldoorn, bij de Vrij Evang. Gemeente te Franeker tot zijn dienstwerk ingeleid. Na de prediking had de bevestiging plaats. Aan de handoplegging namen deel, de bevestiger, de ouderlingen der gemeen te, en de vader van den jeugdigen dienst knecht. Des avonds verbond Ds J. Verboom zich aan zijn gemeente met een predikatie over Joh. 1 29, en bepaalde de gemeente bij: De inhoud der prediking en doel der pre diking. Aan het einde der predikatie volgden de gebruikelijke toespraken. Kortgene. De heer Matthijs, notaris te Kortgene, is door de Kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. tot president gekozen. De heer Dorst, tot nu toe president, is om gezondheidsredenen afgetreden, maar blijft kerkvoogd. ervoor zou zijn De heer 'Channing keök verbaasd zijn vriend aan. Hij wist, dat er inderdaad in zijn richting weinig betrekkingen waren, waar zijn kundige zoon niet voor berekend zou zijn, als 'hij lust 'bad, zich er voor te spannen. „Dus 'eerst dacht je er anders over?" vroeg hij. „Inderdaad, doch het zijn de omstandig heden, die mijn meening gewijzigd 'hebben. Beste kerel", zeide hij 'hartelijk, „doe me nu een pleizier en laat ons er niet verder over spreken. Ik moet je eerlijk zeggen, dat ik niet meer zoo met je zoon ben in genomen als i'k eertijds was, en ik zou me er liever niet mede 'bemoeien, om hem bier of daar een aanbeveling to geven." „Heeft hij je op de een of andere man nier gekrenkt? Wat is er gebeurd?" „Neen, laat me nu verder zwijgen. Wat ik je -heb medegedeeld, achtte ik ge- wensoht, opdat je niet zou denken, 'dat het maar een gril van me was geweest I Ha mish is me tegengevallen in een bepaald opricht; en daarom kan ik hem niet hel pen. Laat 'het daarbij blijven." De heer Channing voegde rich naar dit verlangen. In zijn diepste innerlijk twijfel de hij er niet aan, of die veranderde hou ding van zijn vriend stond op de een of andere wijze in verband met diens doch' ter. Hamish was onbemidddeld. Ellen zou een rijke erfgenaam rijn; en daarom was Terneuzen. Zondagmorgen werd cand. A. van der Flier, candidaat tot den H. Dienst, tot zijn werk als hulpprediker in geleid. De plaatselijke predikant Dr L. J. Ca- zemier koos tot tekst: Handelingen 4 13 (laatste gedeelte). Candidaat Van der Flier aanvaardde das middags zijn arbeid met Colossensen 113. „Die ons getrokken heeft uit de macht der duisternis en overgezet in het Koninkrijk des Zoons zijner liefde". Geslaagd aan de Universiteit te Utrecht voor doctoraal examen genees kunde de heer H. G. Tonsbeek te Kam perland. Opheffing openbare school. Te Duivendijke (Z.) ontving het Gemeentebestuur een verzoek van den Mi nister van Onderwijs, om te willen bevor deren de opheffing van de Openb. School aldaar. Zij telt 24 leerlingen. Practijkoefeningen voor a. s. o n d e r w ij z e r s. Op de vragen van den heer Thijssen betreffende de be looning van de onderwijzers aan scholen voor gewoon lager onderwijs, belast met de oefening in de practijk van het les geven der leerlingen van rijkskweekscho len en van door het rijk gesubsidieerde kweekscholen voor onderwijzers en (of) onderwijzeressen beeft minister Marchant geantwoord: Een behoorlijke verzorging van de prac tijkoefeningen van de aanstaande onder wijzers en onderwijzeressen is naar het oordeel van den minister thans in niet mindere mate verzekerd dan voor de in trekking van de betreffende beschikking het geval was. Voor de onderwijzers, die ten behoeve van leerlingen van rijkskweekscholen met dit werk worden belast, is geen financi- eele vergoeding in den vorm van beloo ningen noodig. Het komt den minister voor, dat ook wanneer een aanwijzing vol gens het eerste lid van art. 24 van het Kon. Besluit van 23 Augustus 1933 heeft plaats gehad, of een oefening volgens het tweede lid van dit artikel is verzekerd, een geldelijke vergoeding voor de daarbij betrokken onderwijzers niet nood zakelijk is. Bij het te Amsterdam gehouden exa men ter verkrijging van het voorloopxg diploma Landmachinist slaagden de hee ren J. v. d. Plasse te O. en W. Souburg en F. G. J. Gomelisse te Vlissingen, die beide hunne opleiding genoten bij1 de Ver eeniging voor Voortgezet Nijverheids-On derwijs te Middelburg. Schoolraad. Tot voorzitter der commissie van beroep van den school raad voor de scholen met den Bijbel is be noemd mr dr E. J. Beumer te Utrecht. Ingezonden Mededeeling. WAAROM 22Vi CENT? Waarom betaalt U 22Va oent voor een zelfwerkend waachmiddeL Kent U dan „1. 2. 3." niet Een beter waschmiddel zult U nergens vinden. Dit ia geen tijd voor sleur. Doet als zoovele Uwer kennissen, onderzoekt alle dingen en behoudt „1. 2. 3.". Dat uitstekend zelfwerkend waschmiddel is 100 Nederlandsch Fabrikaat en kost slechts 17 Va cent per pak. DEZE WEEK ALS PROEF extra voordeelig 2 PAKKEN „1. 2. 3." 30 cent Wethouder en vijf Raads leden loopen weg. In de Zaterdag gehouden raadsvergadering van Wouden berg heeft zich een niet alledaagsch ge val voorgedaan. Aan de orde was de voorloopige vaststelling van de rekening over 1932. Een lid der commissie van onderzoek wees op het feit, dat was ge bleken, dat aan den gemeente-opzichter een bedrag van f300 is uitbetaald, als toelage voor het toezicht op de werkloo- zen, niettegenstaande de raad het des betreffende voorstel van B. en W. had verworpen. Verschillende leden spraken hun af keuring uit over deze willekeurige han deling van de meerderheid van het col lege van B. en W., in strijd met een door den raad genomen beslissing. De voorzitter verdedigde de handel wijze van de meerderheid van B. en W., die 'sRaads beslissing heeft aangevoeld als een groote onbillijkheid tegenover den opzichter. Toen een der leden vroeg of eventueele besluiten van den raad door B. en W. zouden worden nageleefd dan wel of zij daaromtrent naar eigen goeddunken zou den handelen, antwoordde de voorzitter, dat zulks van de omstandigheden zou afhangen. Hierop verlieten zes leden, waaronder «■■■■■■■■■MMMMMW— het niet meer dan natuurlijk, dat de 'heer Huntley Hamish niet als een gewenschte partij ikon beschouwen. Bij hun terugkomst was het een ware volksverzameling, die ze thuis aantroffen. De weleerwaarde heer Pye was er, de 'heer Galloway die Arthur, na sluitingstijd van bet kantoor naar 'huis vergezeld had, en William Yorke, allen waren verlan gend, om den heer Channing welkom te 'heeten en geluk te wenscben met zijn her stel, terwijl ze natuurlijk hun sympathie toonden in het verlies, dat de ouders ge troffen 'had. Mogelijk, dat dominee Yorke nog een motief had, om bij de Channinga te komen. De heer Pye bleef slechts 'korten tijd. Hij sprak niet over het seniorsohap, noch vond de heer Channing het gewensoht, dit punt aan te roeren. Wat had hij bovendien kunnen zeggen? Het onderwerp 'kon geen van beide partijen aangenaam rijn. Tom dacht er echter anders over. „Vader?" riep hij uit, 'zoodra het school hoofd rijn hielen 'gelicht had, „u had zoo mooi van de gelegenheid gebruik kunnen maken, om hem te zeggen, dat ik de school zal verlaten. Hij komt toch al niet vaak Mer.M „Maar je gaat niet van school of," ant woordde zijn vader beslist. „Dat doe ik wel," zeide Tom flinkweg. „Hamish heeft me laten blijven, tot n een der wethouders, de vergadering als gevolg waarvan de zitting geen voortgang meer kon hebben. DeMerapiwerkt. Aneta meldt: De Merapi werkt. Bijzonderheden zijn nog niet bekend. Vermoedelijk is als gevolg van de uit barsting van de Merapi een deel van de Noord-Westelijke bergwand ingestort. De gevaarloopende dessa'a zijn ontruimd. De Merapi bleef des nachts romme len en bleek gistermorgen in een sterke bewolking te zijn gehuld. Met het intusschen gearriveerde vlieg tuig steeg dr Stehn te Babadan op. Zijn waarnemingen vanuit de lucht moesten zich beperken tot het bovendeel van den top, waarop zeer hevige gasvormingen werden geconstateerd. Voor zoover zichtbaar zijn de verande ringen niet groot, ook in den ringwal van den krater. De werking van de Merapi neemt thans af. Het goud nadert! De zandzui gers van de firma Doeksen en Dros heb ben hun werk in en om het wrak van de „Lutine" voortgezet. Zij zijn er in ge slaagd de munitielaag van het schip te bereiken. Opgezogen werden 60 kogels, waartusschen een zilveren kazemat (muntstuk). Naar men weet moet de goudlading van de „Lutine" rich onder de munitie bevinden. Ernstige autobotsing. Zon dagmorgen reed de heer L. uit Oosterhout met zijn auto in de richting Etten. Op de voorste bank naast hem waren gezeten zijn beide jeugdige kinderen. Toen de heer L. onder Etten een rijtuig wilde passeeren zag hij plotseling uit den mist van achter het rijtuig een auto komen. De heer L. stuurde direct weer achter het rijtuig, maar toen de andere auto niet te voor schijn kwam, meende hij rustig te kun- nennen passeeren, waarom hij opnieuw naar links stuurde. Maar ook de andere autobestuurder scheen van dezelfde ge dachten te zijn geweest, zoodat de wa gens met groote kracht op elkaar inreden. De auto komende uit de richting Etten, behoorde aan een Zeeuwschen werklooze, die den wagen had aangeschaft, teneinde door vervoer hiermede z'n brood te ver dienen. Hij zelf zat achter het stuur, ter wijl naast hem een kameraad had plaats genomen. In den wagen bevond zich bo vendien een viertal passagiers. De Zeeuw sche wagen werd door de aanrijding ge heel vernield. De beide voorinzittenden kwamen er met den schrik af. De vier achterinzittenden werden allen min of meer verwond. Geen der verwondingen bleek echter van emstigen aard. Allen konden na verbonden te zijn hun reis voortzetten. De heer L. uit Oosterhout kwam eveneens met den schrik vrij, ter wijl een kind door glasscherven niet ern stige snijwonden opliep. Het andere kind werd door den schok tegen den voorkant van de auto geslagen en bekwam een lichte hersenschudding. Honderden lantaarns te Amsterdam stuk gescho ten. Sedert enkele dagen wordt er te Amsterdam in speelgoed- en snoepwin keltjes in volksbuurten een nieuw soort katapult verkocht. Dit nieuwe speelgoed valt zeer in den smaak bij de jengd en duizenden van deze katapulten zijn dan ook verkocht. De gevolgen zijn niet uit gebleven. Zaterdagavond constateerde de politie, dat in verschillende straten de straatlantaarns niet brandden en een in gesteld onderzoek wees uit, dat de lamp- terug zou zijn; en het is me nog een raad sel, hoe ik 't uitgehouden heb. Neen vader, 't geeft alles niets. Ik 'ben het beu, die behandeling, de schimpscheuten en ver dachtmakingen, die i'k dagelijks moet slik ken. Het was erg genoeg dat i!k geen senior werd maar nog niets vergeleken bij dait. En waarom zou ik blijven, nu mijn kans voor de beurs toch verkeken ia?" „Die kans is niet verkeken, Tom. Me neer Huntley naar me in Borcette be richt is heeft voor zijn zoon de beurs afgewezen." „Maar dat verandert voor mij niets," vader. Al verdien ik haar dubbel en dwars, men zal mij toch voorbijgaan, net als bij het seniorschap. I'k 'ben uit de gratie, bij den meester en bij de jongens. Als u er een enkelen 'keer getuige van was, hoe ze me kwellen, zou u de eerste zijn om er een eind aan te maken." „Wat doen ze dan?" vroeg de heer Qhanning. „Och, voortdurend jagen ze me in het harnas. En ik kan me niet verdedigen. Ging het nog alleen mezelf aan, dan zou ik kunnen proheeren, om het dood te zwijgen, doch de dingen, die van Arthur gezegd -worden, gaan alle perken te buiten en doen me kooken van woede." (Wordt vervolgd.) Po Zitting De vaard: H. C. Middelbc Jacomim Eisch J. M., gens he van den de Invo< laten. Eisch J. V. wegens per brief Eisch C. J. dijke, we, dering v Moere or licht reec Eisch C. W., vemielin behooren Arendsk« Eisch J. P., verduiste toebehooi Goes. Eisch In ren i s c h i bij den Maandag v. R., die terecht s len van gewijzigd De K: daohte bank te beroep, inzake 1 5 kolomn zien v van ree; zien volg* van dag gehouden De Off: ging van Hoogen zesde k< kocht pei den Offii het in vu behoort nuïteit. Mr Wi rant eens betreffen gehouden is echter den. Z.i. niet. Hij het beroe; zen op 3C gat in dei poldertje Mis schier vannacht voor den daar de acht. Vo< in de De aanwezig. derij aan gebrand. ROSMi meisje raakt en' hava1 Straten ten. Tot gewonden de officie National, weest, is len van moed wc omwentel}

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2