DE ZEEUW ONDER VALSCHE VERDENKING TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING Wat er deze week voorviel Gemengd Nieuws. Brieven uit Middelburg. VAN ZATERDAG 30 SEPT. 1933, Nr 308. De beide Kamers der Staten-Generaal hebben deze week geen werk verricht, dat in het openbaar werd gezien, zoodat er uit den politieken hoek niet veel te. ver tellen zou zijn, ware het niet, dat de Mi nister van Financien Donderdagavond door middel van de beide Nederlandsche zenders zich tot het Nederlandsche volk gericht had. Nog eens weer en met vollen nadruk heeft Minister Oud gewezen op de groote financieele moeilijkheden, voor welker oplossing de Regeering zich ge steld ziet, moeilijkheden, waarvan de ernst waarschijnlijk tot den Minister zelf en zijn collega Marchant eerst ten volle is doorgedrongen, toen ze van Kamerlid Minister werden. Met klem wees hij er op, dat we ons leven op een lager peil zullen moeten in stellen en dat we ons ook in 's lands be lang offers zullen moeten getroosten. Jammer, dat onze volksvertegenwoor digers niet altijd hier het goede voor beeld geven. Zoo werden in den tijd van een paar weken drie Kamerleden .tot wethouders van een groote stad gekozen en zijn blijkbaar van plan beide functies (die elk, naar vaak gezegd is, den gehee- len mensch vragen) waar te nemen. Der gelijke cumulaties waaraan de betrok ken gemeenteraden natuurlijk ook schuld hebben doen vooral in dezen tijd meer schade aan het respect voor onze volks- vertegenwoordigers, dan vele redevoering gen in verkiezingstijd weer goed kunnen maken. Een belangrijk werk werd deze week officiëel opgeleverd, n.l. de machtige af sluitdijk door het IJsselmeer. Hoewel er reeds vele maanden officieus verkeer over dien dijk plaats had, is nu toch officieel dit grootsohe werk beëindigd. 25 Sept. 1933 blijft een datum in onze historie, waarop het kleine Nederland terecht trotsch mag zijn. Enkele onzer Ministers met nog andere gedelegeerden vertoeven momenteel te Ge- nève, om daar aan het Volkenbondswerk, dat in vollen gang is, deel te nemen. Reeds zijn enkele redevoeringen gehou den, maar veel, dat vermeldenswaard is, heeft nog niet plaats gehad. De verhou ding tusschen (Duitschland en Frankrijk schijnt nog steeds niet best te zijn. Men wil elkaar nog niet verstaan. Ook tusschen Rusland en Duitschland heeft wat waarlijk geen wonder is deze week een incident plaats gevonden. Rusland heeft al de correspondenten van sovjet-bladen uit Duitschland te ruggeroepen, en het maakt zich op, om alle Duitsehe journalisten uit het land te zetten. Veel zal de wereld aan het stopzetten dezer wederzijdsche berichtgeving niet verliezen. Daarvoor is de censuur in beide landen te scherp. Het incident karakteriseert alleen de mate van verkoeling, waarin de betrek kingen tusschen beide landen geraakt zijn. Voor Moskou neemt de Europeesche politiek trouwens voor het oogenblik maar een geheel ondergeschikte plaats in. Op zijn Oostelijke grenzen smeult het oor- Ingezonden Mededeeling. voor Manufacturen. Dames- en Klnderconfectle Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 151) o~ „Vader!" sprak hij, met diep gevoel, terwijl zijn onbezorgd uiterlijk als bij tooverslag verdwenen was „ik moet u van iets heel ernstigs op de hoogte brengen. Ik heb gewacht, tot moeder er niet bij was; ofschoon zij ook niet lang meer in onwetendheid mag ge laten." „Wel jongen," riep de heer Channing, de woorden haastig uitstootend, als be trof het een feit, dat hij mocht consta- teeren niet een vraag. „Al mijn kin deren zijn welvarend wat voor ern stigs kan er dan gebeurd zijn?" „U hebt ons nog niet allen gezien, vader" luidde het sobere antwoord, dat echter veelzeggend genoeg was. De gelaatsuitdrukking van den heer Chan ning veranderde. Ontsteltenis, vrees, on rust, alles was er uit te lezen. „Het betreft Charles. Er-is-hem een ongeluk overkomen." De heer Channing wankelde en hij was genoodzaakt te gaan zitten. Hij sloeg logsvnur op steeds gevaarlijker wijze. Daar kunnen de vlammen elk oogenblik oplaaien. Moet China elke actie van Japan ge laten over zich heen laten gaan, Rusland blijkt meer weerstand te bieden. Zelfs schijnt het, dat Moskou groote troepen machten en sterke vliegtuig-escaders op de Siberische grenzen begint te concen- treeren. Heeft de Japansche vertegenwoordiger op de Pacific-conferentie niet onlangs verklaard, dat een Russisch-Japansche oorlog in een nabije toekomst onvermij delijk is? De vlootuithreidingsplannen, welke aan Japan worden toegeschreven, hebben weer tot gevolg, dat Amerika besloten heeft de tijdelijke stopzetting van den aanbouw van nieuwe oorlogsschepen te beëindigen. Amerika bouwt dus voort. De Britsehe regeering heeft gewezen op dit te verwachten gevolg van de Ame- rikaansche maatregelen en de daarin ge legen gevaren, doch het baatte niet. Japan zal zich optrekken aan Amerika en Amerika aan Japan. En zoo gaat de dolle wedstrijd, onder het mom van werk verruiming voort. Is het wonder, dat men te Genève met de ontwapeningskwestie geen streep ver der komt? Het is haast belachelijk om van ont wapening te spreken! CLXXX. Amice, „Zachte heelmeesters maken stinkende wonden". Ook de rijksbegxooting voor 1934 vertoont de zeere plekken, die de vo rige dokters niet dorsten uit te snijden. Maar het uitstel kan niet tot afstel lei den. Deze tijd kan geen zachte heelmees ters verdragen. Na twee jaren „pappen en nathouden"om aan noodige stk- neering te ontkomen, heeft de nieuwe be windsman aan den Kneuterdijk een an dere methode aangepakt. Weg het ver band, de pleisters; de wondeplekken bloot- gelegdl En thans blijkt hoe bitter nood zakelijk het is, dat het mes er wordt in gezet. Diepll Deze woorden van het „Algemeen Han delsblad" zijn reeds eenmaal in dit blad overgenomen, doch het kan geen kwaad ze eens te herhalen. Al komen zij uit vrij zinnigen mond, ze zijn daarom niet min der waar. Vermelding en waardeeiing verdient ook het oordeel der „Middelb. Courant" in haar Raadsoverzicht over de „aan rechts palende leden der linkerzijde" van den Middelburgschen Raad, die „na de verhelderende bespreking „en de onzes inziens (n.l. der Midd. Ct) moeilijk met even goede gronden wederlegbare argu menteering van de minderheid van B. en W." toch niet stemden vóór de afschaf fing van het immers „toch ten doode op geschreven vervolgonderwijs", gelijk de bezuiniger, de heer Jeronimus, die te recht zeide, dat regeeren is vooruitzien, toch bij de stemming over genoemd ver volgonderwijs, omzagenachter- uitkeek. Nu kan men wel zeggen, dat het open baar onderwijs een „heilig huisje" is van al wat links georiënteerd is, doch zulks verklaart nog geenszins, hoe linkscho le den, die overigens een open oog hebben voor de nooden der Schatkist, toch op het openbaar onderwijs weigeren te bezuini gen, al is er daarvoor ook alle reden; evenmin als het feit begrijpelijk wordt, dat vrijz. democratische raadsleden, als Mevr. Weijl en de wethouder Boasson, hun partijleiders, de Ministers Oud en Marchant weigeren te volgen in hun po gingen de openbare kassen te saneeren. Er moet daarvoor nog een andere re den zijn en 'die i s er ook. Het is de enor me, verborgen en onder den grond wer kende macht der openbare onderwijzers, gelijk die is geconcentreerd in het Ned. Onderw. Genootschap en in den Bond van Nederl. Onderwijzers. Immers het is h u n zaak, hun direct belang dat op het spel staat en nu de in perking van de enorme onderwijsuitgaven ten volle is besloten door de Regeering, waarin hun eigen mannen zitten en het zeker is, dat de Staten-Generaal de regee- de handen voor het gelaat en bleef een lange poos in die houding. Eindelijk klonk het dof: „Zeg me Hamish, is hij dood?" Hamish ging naast zijn vader staan en sloeg hem een arm om de schouders. „O, vader, ik wenschte, dat ik u vol ledig kon inlichten!" riep hij ontroerd. „Maar het ergste is we weten niet, of hij dood of levend is een feit, waar in tevens onze hoop ligt opgesloten." Daarna ging hij aan het uitleggen punt voor punt luchtig over de scha duwkanten heenloopend en de zonplek- ken breed uitmetend. Doch hij slaagde er niet in, zijn vader op te beuren. Deze kon geen hoop koesteren. En in de diepte van zijn leed, dat zich een uitweg banen moest, werd hij bijna onbillijk tegen zijn zoon. „Mijn jongen, ik had van jou een an dere behandeling mogen verwachten." „Vader, ik heb voor mezelf al zooveel te verduren gehad; ik wist, dat ik de verantwoording voor hem droeg; doch waarlijk, bij nauwkeurig zelfonderzoek heb ik mezelf niets kunnen verwijten. Ofschoon ik in de kamer was, toen Char les er uit ging, was ik zoo in eigen ge dachten verdiept, dat ik er niets van bemerkt heb. Ik kon trouwens niet weten dat de schooljongens dien avond wat van zins waren. Vader, ik zou hem gaarne ringsmoatregelen Bullen sanctiöneeren, nu werpen de organisaties der openbaio schoolmannen zich op de gemeenteraden, die nog, hoe geschakeerd ook, een link- sche meerderheid hebben. Men weet het: de Roode-onderwijzers- vakvereeniging heeft, wijl zij zich aansloot bij het Roode Ned. Vakverbond, vanzelf aanspraak op den steun der Soc.-Dem. raadsleden en deze geven onvoorwaarde lijk dien steun, doch ook het minder naar links georiënteerde Ned. Onderwijl zers Genootschap kan rekenen op die voorstanders van 't Openb. Onderwijs die buiten de rijen staan der S. D. A. P. Palstaanders voor het 0.0. zijn er in beide politieke partijen, en deze volgen trouw de georganiseerde Onderwijzers, al bomen de meer gematigden langzaam ach teraan, evenals de landstorm uit Krah- winkel, die maar hoopte, dat de voorhoede niet al te snel marcheerde, opdat zij niet al te zeer achteraan zou sukkelen. Men gevoelt bij instinct in gevallen, als in de laatste raadszitting te Middelburg (be houd van het Vervolgonderwijs; op wacht geldstelling van een onderwijzeres die geen lid (meer) was van den Bond van N. 0.; in-het-huwelijk-treding eener on derwijzeres, zonder verlof van den ge meenteraad) aan de orde kwamen, dat er een stille kracht is, die, al naar het noo- dig is, de raderen der onderwijslocomo- tief smeert, of zand op de rails werpt. "We zullen dus nog wat geduld moe ten hebben, totdat de Rijkswet op het La ger onderwijs, die de plaatselijke regelin gen krachteloos maakt, de belemmeringen, die nog op den weg naar de bezuiniging worden gelegd, op onweerstaanbare ma nier ter zijde schuift. Wat er waar is van de z.g. neutraliteit der openb. school, die werkelijk n.og velen verlokt, kan blijken uit wat dezer dagen te Utrecht geschiedt. Een hoofd, die zich, naar men zegt, vóór zijn benoeming als socialist had uit gegeven, blijkt nu nationaal-socialist te zijn. Dit is voor vele ouders van school gaande kinderen het sein om hun kinde ren niet naar de openb. school te zen den, waaraan genoemde nat.-socialist als hoofd is verbonden. Deze man geeft wèl, voorzoover hem dat mogelijk is, neutraal onderwijs, doch hij laat op school het Wilhelmus zangen, evenwel minder schoolsch en met wat meer geestdrift. De voorzitter der Ondercommissie, beweren de, „dat de school eigenlijk van de S.D. A.P. is", heeft hem daarover onderhou den, doch het baat niet: de man blijft nat.- socialist. Nu staken de soc.-dem. ouders en weigeren hun kinderen naar school te zenden. Er komt dus aan het licht dat de S.D. bezwaren hebben tegen Onderwijs personeel van bepaalde politieke richting, hoewel zij altijld de volledige vrijheid van dit personeel om een bepaalde politieke kleur te belijden, bepleit hebben, mits na tuurlijk die politieke kleur de hunne is. De (lib.) wethouder de Boer zit nü met de handen in het haar. Men geeft, zoo zegt hij, op deze wijze der Openb. School een „knauw". Een schoolhoofd, als het nat.- soc. hoofd Jumelet, dreigen dat hij met zijn actie moet ophouden, omdat anders de school „er aan gaat" en hij zelf ook, gaat toch volmaakt tegen de z.g.n. neutraliteit der openbare school in. Wij, die altijd betoogden, dat neutra liteit een onding is, krijgen de kroon op het hoofd. Waarom richt men, zooals de S.D.A.P. in Limburg deed, geen socialisti sche scholen op? Omdat het doeltreffender en gemakkelijker is van de apenbare school feitelijk een socialistische te maken, gelijk de Utrechtsche voorzitter der Ondercommissie reeds waant. Dat de overheid, ook door haar School toezicht, nu eens aan dergelijke onwettige wantoestanden paal en perk stelle! Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLÜS. OORLOGSOPHITSERS. Onze „N. Pr. Gr. Grt." wijst op het gevaarlijke drijven van de Soc.-Democra ten den laatsten tijd. Er wordt van die zijde niets nagelaten om in Duitschland een bittere stemming tegen ons volk te wekken. „Wij moeten, zegt ons Groningsche or gaan, van het nationaal-socialisme niets hebben. Wij staan zijn beginselen met met mijn leven beschermd hebben!" „Och, Hamish, ik weet wel, dat je om het feit zelve geen blaam kan treffen; als ik daar voor zou hoeven te vreezen, was ik nimmer afgereisd. Ware ik zelf thuis geweest, wellicht was het niet an ders geloopen. Doch je had me direkt van het ongeval op de hoogte moeten bren gen! Daar kom ik tegen op. Een heele maand, en ik word in onwetendheid ge laten!" „We deden het met de beste bedoe lingen. Vader, ik verzeker u, dat geen steen op zijn plaats is gebleven om hem op te sporen, levend of dood. U had niet meer kunnen doen, al was u hals over kop thuisgekomen; terwijl u nu heel wat onrust en verdriet bespaard is ebleven." De heer Channing verzonk in stilzwij gen. Hamish keek onrustig naar de klok waarvan de wijzers maar steeds verder schreden. Eindelijk hield hij het niet langer uit. „Moeder moet op de hoogte gebracht worden, voor Tom thuis komt Het is misschien beter, dat u dat zelf doet, va der. Zal ik vragen of ze bij u komt?" De heer Channing keek zijn zoon aan, als of hij nauwelijks gehoord had, wat deze zeide. Van Hamish keek hij naar de klok. „Goed, laat haar maar komen", zeide hij eindelijk mat. Hamish ging naar de kamer zijner kracht tegen. Maar iemand moet al Bear dom wezen om in de sociaal-democratie ieta beters te zien, eek op het si-S ven handhaving van vrijheid en recht. Zoolang zij de macht niet heeft pleit zij voor „democratie". Maar als zij de macht heeft, deinst zij evenmin als het commu nisme voor dictatuur en terreur terug. Hoe dit echter ook zij, de sociaal-demo- oraten mogen ons voli niet in moeilijk heden brengen. En dat doen zij door hun pers en door hun zgn. boycotbeweging. Als die succes zou hebben, zou het Duit sehe volk genoopt worden naar de wape nen te grijpen. Die boycot komt er na tuurlijk op neer, dat men een volk tracht uit te hongeren. Terecht schreef het „Vaderland": als er geen oorlog komt, behoeft de S.D.A.P. zich dat niet te verwijten. En komt er een nieuwe oorlog en Duitschland spaart ons niet zooals het dit in den vorigen krijg deed, dan weet men, dat het vooral de sociaal-democratie is, die ons in deze el lende sleepte. En het allerfraaist is nog, dat deze partij, die door haar haat en angst re gelrecht naar den oorlog drijft, ook nog bezig is, om onze weermacht stuk te ma ken. Hierin staan de Nederlandsche so ciaal-democraten alleen. Overigens doen de socialisten allerwege hun best om de wereld op te jagen tegen het DUitsche volk. Zij beweren den vrede te begeeren en doen niets dan ophitsen tot een nieuwen krijg. Wonderlijke verblinding. Maar er is een grens. En ons volk mag er ten slotte de dupe niet van worden." FRANKRIJKS POLITIEK. Onder dit kopje schrijft het genoemde orgaan voorts nog het volgende: „De Europeesche politiek wordt be- heerscht door de vrees der Fransehen voor Duitschland. Die vrees dreef tot het noodlottig verdrag van Versailles. Die vrees wil het Duitsehe volk blijvend mach teloos en weerloos houden. De nationaal-socialistische beweging zou in Duitschland nimmer die kracht hebben gekregen, die zij nu ontwikkelt, als de Franschen niet heel de wereld wilden doen draaien om hun belang en him veiligheid. Frankrijk wil zelve van top tot teen ge wapend zijn. Duitschland mag geen leger en geen verdediging hebben. De radicale Fransehe staatslieden slui ten nu zelfs vriendschapsbanden met de bolsjewisten, om Duitschland te nekken. Fransehe politiek zit zeer stellig ook achter de wereldactie van socialisten en Joden om den wereldhaat tegen de Duit- schers dag in dag uit te sterken. Dit nu maakt den politieken toestand in Europa zeer ernstig. Men weet, dat wij het optreden van de nationaal-socialisten tegen de Joden af keuren. Ook zit er in het nationaal-so cialisme zeer zeker een gevaar voor den vrede. Maar wie heeft dit alles veroor zaakt? De Fransehe politiek. Het Nederlandsche volk heeft in den vorigen strijd tusschen Duitschland en Frankrijk zijn neutraliteit gehandhaafd. Het kiest ook thans noch voor Frankrijk noch voor Duitschland partij. Maar het moet daarom te meer het gevaar beseffen, dat de socialistische joodsche actie tegen Duitschland vertegenwoordigt. Het Duitsehe nationaal-socialisme heeft onderdrukking tengevolge. Maar is het Fransehe radicalisme en de Fransehe vrijmetselarij beter? Een belijder van den Christus is in Duitschland thans nog meer vrij dan in Frankrijk. Wij hebben enkele jaren in den hreede doen zien, hoezeer de heel en half socialistische staatslieden in Frank rijk, die de sterren aan den hemel willen dooven, de kerk belagen, niet slechts de Roomsche kerk maar ook de Protestant- sche kerken. De Fransehe heerschers zijn waarlijk niet meer vrijheidslievend dan de DUit sche leiders van thans. En er is voor het Nederlandsche volk, dat de vrijheid mint, waarlijk geen reden om een soort bijwagen te worden voor de Fransehe omsingelingspolitiek tegenover het Duitsehe volk. Maar de sociaal-democratie is thans bezig ons in die richting te sturen. Laat ons goed toezien. moeder en keerde met haar terug. Doch hij ging niet met haar naar binnen. Hij hield de deur voor haar open, en sloot deze achter haar. Constance kwam, ge heel van streek, de hal in loopen. Ook Annabel was daar, terwijl Judith han denwringend kwam aanloopen, door Sa rah, om den hoek van de keuken, nieuwsgierig nagestaard. Sprakeloos stonden allen in de vestibule, starend naar de deur, waardoor zooeven mevrouw Channing was binnengegaan. Wat zou zich daar thans afspelen? „Als het Tom maar geweest was", fluisterde Judith, die de spanning niet langer kon dragen, „dan zou ze het zich minder aantrekken, want die zou wel weer op komen dagen, zoo groot en flink als hij is!" Een smartelijke kreet weerklonk. De deur werd opengerukt, en mevrouw Channing, bleek en ontdaan, kwam naar buiten, haar handen tegen de slapen ge drukt. „Het kan niet waar zijn! Het mag niet! Hamish, Judith, o, waar is hij?" Hamish omvatte zacht haar polsen en voorzichttig noopte hij haar weder bin nen te gaan. Allen volgden. Er was thans geen reden meer, zich afzijdig te hou den. Bijna op hetzelfde oogenblik kwam de heer Huntley zich aanmelden. Natuurlijk was de eerste gedachte der beroofde ouders, dat, als zij thuis waren De opmerking w gemaakt, dat degenen die zoo gaarne op de Staten-Generaal smalen als een veel-pratend. en weinig- werkend college, dsn laatsten tijd geen beste dagen beleefden. In een verrassend vlug tempo zijn sinds het optreden van het Kabinet-Colijn tal van wetsontwerpen afgedaan. Zelfs een zoo ingewikkelde materie als de Omzet belasting kon in een betrekkelijk kort tijdsbestek worden afgehandeld. Do de batten droegen een zakelijk karakter; er werd niet meer gepraat dan voor een goede behandeling noodig was. Ik geef aan de Giaieu-Gelieraai gaarne de eere die haar in dezen toekomt. Maar daarnaast mag toch eek worden gewezen op het feit, dat de vaak gehoorde critiok volstrekt niet altijd ongegrond was. En ik geloof dan ook. dat de zoo dui delijk uitgesproken afkeer van al dat on- noodig gepraat dat meermalen een sabo teer end karakter droeg, wel terdege van invloed geweest is op de gedragingen van meerdere parlementariërs. Als we hier nu maar met een blij vende verbetering te doen hebben! OPMERKER. De geheimzinnige moord in den polder. De onderzoekin gen van de politie welke te Zaandam ge houden zijn in verband met den moord in den Grooten IJpolder, hebben vooralsnog geen resultaten opgeleverd. Niemand kon inlichtingen verstrekken over den ge- 'heimzinnigen persoon van Arie. Ook zijn nog geen berichten binnengekomen van politiekorpsen in andere plaatsen, aan wie het signalement per radio is kenbaar gemaakt. Winkeljuffrouw verduist- tert eenige duizenden gul dens. Toen de heer G. te Maastricht verschillende achterstallige posten bij klanten van zijn meubehnagazijn wilde innen, kwam hij tot de onaangename ont dekking, dat het meerendeel der gepre senteerde wissels reeds betaald was. De winkeljuffrouw B., die sedert jaren de zaak geheel zelfstandig beheerde, werd hierover onderhouden en alras bleek, dat zij de gelden voor zichzelf behouden had. Het betrof ruim f 5000. Ei was zelfs een post van ruim f 2000 bij. Juffrouw B. ge noot het volle vertrouwen van haar pa troon. Na het aan het licht komen der malversaties is zij spoorloos verdwenen. De heer G. heeft aangifte bij de politie gedaan. Doodelijk ongeluk na delandbouwfeestentePur- merend. Na de landbouwf eesten, gis teren te Purmerend gehouden, is een ern stig ongeluk gebeurd. Op de Westerstraat worden ieder jaar na deze feesten 's avonds volksfeesten ge houden. Deze festiviteiten trekken altijd zeer veel publiek, ook van buiten deze gemeente. Na afloop gisteravond heeft men het touw, dat ter afscheiding dwars lover de Westerstraatj was gespannen, niet verwijderd. Men plaatste op ongeveer 10 M. afstand een bord met het opschrift: „Verboden rijweg" benevens een lantaarn met rood licht. 'Gisternacht te ongeveer 2 uur reed een jongeman van omstreeks 21 jaar, D. M., geheeten, uit de Purmer met zijn motor fiets' met flinke vaart tegen het touw. Hij werd door het touw aan de borst geraakt en ongeveer 6 M. weggeslingerd. Met een ernstige schedelbreuk werd de jongeman opgenomen en naar het gemeentezieken huis te Purmerend vervoerd. Bij aan komst bleek hij reeds te zijn overleden. Het drama te Muiden. De burgemeester van Muli'den, de heer J. L. geweest, Charley gevonden zou zijn. Mevrouw Channing sloot zich rondweg bij het verwijt van haar echtvriend aan, dan men haar in onwetendheid had ge laten. „Maar mijn beste mevrouw, dat zou u Hamish niet moeten verwijten, doch mij" onderbrak de heer Huntley. „Als Hamish zijn intentie gevolgd had, dan had hij Arthur per eerste gelegenheid naar u toegezonden. Ik was het, die voor stelde om u niets te berichten; en ik heb Hamish, die reeds zijn besluit had geno men, tot mijn inzicht overgehaald. En nu nóg ben ik overtuigd, dat u, als alles wat in uw hart bezonken zal zijn en het oordeel zuiverder wordt, dat u dan de eerste zult zijn, om te erkennen, dat het zoo de beste, de verstandigste en meest wenschelijke oplossing was." „Maar er zijn zooveel dingen, die al leen een vader en moeder in zoo'n geval hadden kunnen bedenken 1" fluisterde me vrouw Channing met betraande oogen. „U had niets kunnen opperen wat niet door ons ondernomen is", zeide de heer Huntley met overtuiging. „Geloof me, beste mevrouw! We hebben zoovele goe de raadgevers gehad. Butterby heeft het onderzoek geleid." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5