Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw. Rechtszaken ïïLrvi.rr.,:.r VöÜGSJOP^ Ellewoutadijk. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Afwezig dihr Goetheer. Be- riölit is ingekomen, dat de Rykauitkee- ring voor 1933/'34 bepaald blijft op f 5.22. Uit bet verslag van den keuringsdienst vermelden we bet volgende: Te EUewouts dijk werden in 1932 in totaal 1910 mon sters van waren onderzocht, waarvan 24 in bet laboratorium. Hierbij waren 13 melkmonsters. Alle 1910 zijn goedgeikeurd. De gemeen'tebegTOOting 1934 sluit in ontvang en uitgaven met f25036.43. Voor werkloozenzorg is f 1000 uitgetrokken. Be post onvoorzien is f312.73. De opcenten op de personeele 'belasting blijven op 175 bepaald, doch die op de gemeentefonds- belasting worden van. 50 op 100 gebracht. Over bet voorstel van B. en W. tot on- derhandsöhe verhuring der gemeentewo ning aan den gemeentewerkman op de oude voorwaarden, staakten de stemmen. Een drietal leden wilden óf de buur ver- hoogen, óf de kosten der waterleiding ten laste van den huurder brengen. Het voor stel werd aangehouden tot de volgende vergadering. Eveneens was dit bet geval met de verzoeken der herbergiers en „Nienebokos". Be herbergiers wilden ver mindering van de belasting op biljarten. „Nienebokos" verzocht vermindering van belasting voor de gelagkamers. Aan het verzoek der herbergiers kan voor 1934 geen gevolg worden gegeven krachtens de wet op de personeele belasting. Tot agent der arbeidsbemiddeling wordt dhr J. iD. de Kam benoemd, volontair ter secretarie. In de commissie van onder soek der gemeen tebegroati ng '34 worden de 5 raadsleden, ndet-wethouder, be noemd. Be voorzitter doet nog de beide volgen de mededeelingen: De werkverschaffing is stopgezet, daar er geen 'hoofden van gezinnen meer komen stempelen, en er officieel dus geen werkloosheid is. Er is nog f 100 beschikbaar. De landarbeiders te EUewoutsdijk, die 'te Oudelande in 'dien Ghr. bond georganiseerd zijn, zullen het zelfde loon in de werkverschaffing ont vangen als die van den modernen bond te EUewoutsdijk, n.l. f 1.20. Nadat dhr Stout/hamer verbetering ge vraagd heeft van het voetpad bij den Moolput, sluit de voorzitter de vergade ring. lerseke. Den 1 October a.s. hoopt de heer J. G. Gornelisse, controleur bij de Visscherijpolitie op de Zeeuwsdhe stroo men, het feit te herdenken dat hij 25 jaar geleden als zoodanig te lerseke werd aan gesteld. Deze dag zal niet onopgemerkt voorbijgaan. 's Heerenhoek. De postduivenvereeni- ging de Vriendenkring heeft een wed vlucht gehouden vanuit Mons. De prijzen werden behaald als volgt: 15 en 14 J. Trommelen, 216 en 20 J. Heiligen, Nieuwdorp, 3 en 19 D. de Winter, Nisse, 48 en 17 H. Jansen, 6 en 24 P. v. Stee, Kwadendamme, 713 15 en 23 E. Borden, 910 en 18 H. Hooftman, 11 P. v. Eikeren, 1221 en 22 W. v. 't Westeinde, 25 B. de Jonge. Eerste duif 91924, laatste 953 —17. —i Bevolking. Ingekomen: Johannes Cornelia de Winter, uit Borssele; Maria Adriana Buteijn, uit Hoedekenskerke. Vertrokken: Laurentius Rijk, naar MoU (België); Klazina Nijsten, naar Driewe gen; Catharina Remijn, naar Borssele. Aagtekerke. Gistermiddag 12 uur werd onder zeer groote belangstelling het stof felijk overschot van wijlen dhr J. Gorré grafwaarts gedragen. De overledene be kleedde verschülende functies. Hij was o.m. ruim 33 jaar lid van den Gemeente raad, kerkmeester bij de Geref. Gem. en voorzitter van het bestuur der school op Geref. grondslag. Achter de lijkstoet volgde het personeel der school met de kinderen. Aan de geopende groeve werd o.a. het woord gevoerd door ouderling J. v. Keu len, door den burg. dhr J. Bosselaar en tenslotte door het hoofd der school, dhr J. Bonman. Ook verschülende leden van het gemeentebestuur waren op de be graafplaats aanwezig. Zaamslag. Donderdagavond hield de afd. van Patrimonium haar eerste ver gadering in dit seizoen. Naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte Pa. 93, sprak de voorzitter, de heer L. G. Voorbij een openingswoord. Tot afgevaar digde naar de vergaderingen van het ge- gewest werd de voorzitter 'gekozen, als secundus J. de Pooter. Breedvoerig werd gesproken over middelen, die dienen kun nen tot propaganda. Het onderwerp van dhr de Kubber over: „Het privaat bezit" werd uitgesteld tot de volgende vergade ring, die gehouden zeul worden begin No vember. Dhr A. Dees eindigde met dank zegging. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Bierum, U. P. Ok- ken te Eexta. Naar Valkenburg (Z.-H.), Th. J. H. Steenbeek, O.-I. pred. met ver lof te Bussum. Bedankt voor Nes en Wierum, G. Hooy- kaas te Uitwijk. Geref. Kerken. Aangenomen naar Borsselen'Driewe gen, A. M. Franssen, cand. en hulppr. te Éolhorn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Dordrecht en voor Rijs- een, J. D. Barth te Borsselen. Geref. Kerk is met algemeene stemmen t toegelaten tot den Dienst des Woords en der Sacramenten cand. M. W. Nieuwen- huize van Vlissingen, beroepen predikant te Franeker. Cand. Nieuwenhuize hoopt D. V. zijn intrede te doen op 12 November a.s. na bevestigd te zijn door Prof. J. J. v. d. Schuit te Apeldoorn. A f s c h e i d. Ds D. Scheele te Mid delburg, die het beroep naar de Geref. Kerk te Assen aannam is voornemens op Zondag 3 December a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente. Prof. Dr H. EL Kuyper. Naar de Standaar d vernam is de toe stand van Prof. Dr H. H. Kuyper zeer langzaam vooruitgaande. De hoogleeraar voelt zich echter zeer zwak; de operatie heeft hem ernstiger aangepakt dan ver wacht werd. Vlissingen. Gisteravond werd onder groote belangstelling het nieuwe kerkge bouw der Geref. gemeente aan de Lanoy- straat in gebruik genomen. Ds A. Verhagen uit Middelburg wees op den groei der Vlissingsche gemeente in den loop van de laatste 10 jaar en predikte over Gen. 28 19. Z. Eerw. sprak daarna toe de verte genwoordigers van het Gemeentebestuur (wethouders Laernoes en Edelman en den gemeent.e-secretaris) en de afgevaardig den der zusterkerken. Het kerkgebouw is in eenvoudigen stijl opgetrokken, doch maakt een zeer keuri- gen indruk, waarop de architect, dhr De Jonge, met voldoening mag terugzien. De kerk bevat ongeveer 250 zitplaat sen. Zondag 1 October 1933. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. Ds Steinz (H. Doop en Voor- ber. H. Av.), av. Ds Kelder van Bres- kens (Jeugddienst). Wissekerke, v.m. Ds Louwerse, n.m. Ds Heemskerk. Hansweert, 9.30 en 6.30 u. Dr v. Selms. Koudekerke, 9.30 en 2 uur: Ds Ten Kate (H. Av. en Dankz.). 'tZand, 10 u. Ds L. B. Tjebbes, 2 uur Ds Van Empel. Geref. Kerken. Wissekerke, v.m. en n.m. cand. Vogelaar te Hardenberg. Geref. Gemeente. Wolfaartsdijk, v.m., n.m. en av. Ds Hei koop te Utrecht. Bevestiging en intrede. Door de classis Leeuwarden der Christ. Het vervolgonderwijs te Vlissingen opgeheven. De Ge meenteraad van Vlissingen verwierp met 11 tegen 7 stemmen een soc.-dem. voor stel om het vervolgonderwijs dit jaar nog te doen houden en nam met dezelfde stemverhouding een voorstel van B. en W. aan om dit onderwijs op te heffen. Tegen stemden S.D.A.P., S.P. en V.D. Een goeden dag. Toen onder Kollum enkele arbeiders bezig waren een sloot nat te diepen, vonden ze daar in de modder een dertigtal gouden ringen. Deze werden aan den burgemeester van Kollumerland en Niéuw-Kruisland ter hand gesteld, die reeds naar de 'herkomst van deze ringen een onderzoek instelde. Een paar jaar geleden werd bij 'de goud smeden ter plaatse een aantal gouden ringen vermist. De heer Radema, wien de ringen werden vertoond, herkende (hierin niet de ringen, die van Ihetm voor twee jaar werden ontvreemd. De heer de Leeuw, dïe in het vorige jaar niet minder dan 50 ringen kwijt raakte, herkende deze dertig als de zijne. Een onderzoek wordt thans opnieuw ingesteld en ge zocht wondt nog naar de vermiste 20 ringen. Men vermoedt, dat de dief de rin gen na den diefstal heeft weggeworpen. De Raad kon niet ko men. De vergadering van den Gemeen teraad te Oud-Gastel, die tegen Woens dagmiddag was belegd, is niet door kun nen gaan, wegens afwezigheid van het meerendeel der dertien leden. Zulks is vermoedelijk te wijten aan het feit, dat de vergadering juist op een dag was be legd, dat verschülende leden uit hoofde van hun betrekking onmogelijk aanwezig konden zijn. Er moest een wethouder ge kozen worden en daar één der beide par tijen in den raad de afwezige stemmen niet kon ontberen om haar candidaat in het coüege te helpen, bleef de heele partij wegl In een kuip met loog geval- 1 e n. Dinsdag j.l. had de arbeider M. het ongeluk in de fabriek van de Holland- sche Kunstzijdeindustrie te Breda in een kuip met loog te vallen. Hoewel het ge val zich niet ernstig liet aanzien, is de man gisterenmiddag aan de gevolgen overleden. Hij laat een vrouw en zeven kinderen na. Brand in warenhuis te Dortmund. Door tot nog toe onbe kende oorzaak brak gistermorgen brand uit in de kelders van het groote waren huis der firma Feodor Althoff, in het centrum van Dortmund. Zonder paniek verliet het publiek zoo snel mogelijk het warenhuis, waar in middels reeds tal van personen door den rook bewusteloos waren geraakt en naar buiten gedragen moesten worden. Het werk van de brandweer was zoo moeilijk dat ondanks de rookmaskers een zestal brandweerlieden naar een zieken huis moesten worden overgebracht De materiëele schade is zeer groot In totaal werden 16 personen met ver schijnselen van rookvergiftiging naar een ziekenhuis gebracht. HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND De Tweede Kamer over het Onteigenings- ontwerp. Aan het voorloopig verslag over het ont- eigeningsontwerp voor verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland en ver hooging van de spoorwegbrug over dat kanaal bij Vlake met bijkomende werken, wordt het volgende ontleend: Vele leden achten het oogenblik van in diening van het wetsontwerp slecht geko zen, nü volgens niet tegengesproken be richten de Centrale Rijnvaartcommissie pogingen aanwendt om groote bevoegdhe den te verkrijgen op de Rijnmonden be neden Gorinchem en Krimpen, en boven dien op de tusschenwateren tusschen Rijn en Schelde. Tusschen deze strevingen deir Rijn vaartcommissie en de voorgenomen ver breeding van het kanaal door Zuid-Beve land bestaat naar de meening der hier aan het woord zijnde leden verband. Voorts werd er op gewezen, dat de Ne- derlandsche vertegenwoordiging in de Rijnvaartcommissie naar aanleiding van Belgische aanmerkingen op den toe stand van de vaarwegen in de tusschen wateren zou hebben medegedeeld, dat er in Nederland plannen waren tot verbe tering dier waterwegen, en dat tot die plannen ook behoorde verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland. Indien de regeering bereid zou zijn, de stellige verklaring af te leggen, dat zij aan de mededeelingen, namens haar in de Rijnvaartcommissie afgelegd, het karakter eener belofte of verplichting ontzegt, als mede dat zij vreemde zeggenschap over de Nederlandsche tusschenwateren ener giek en categorisch van de hand zal wij zen, zouden sommige der hier aan het woord zijnde leden voldoende gerustge steld zijn, om over hun zooeven genoemde bezwaren heen te stappen. Andere leden hadden het eerste gedeelte van het plan der regeering, de brugver- hooging, met instemming ontvangen. Vrij algemeen erkende men, dat de bruggen, in het bijzonder de bestaande spoorwegbrug bij Vlake, een bron van belemmeringen vormen en aanleiding geven tot botsingen tusschen het verkeer te land en dat te water. Met het tweede gedeelte van het ont werp, de doorgaande kanaalverbreeding, konden deze leden daarentegen niet zoo gereedelijk medegaan. De kern en het groote belang van het ontwerp liggen, zoo betoogde men, niet in den aard of den omvang der voorge stelde werken, doch in het kader, waar in deze verbetering van den vaarweg tus schen Rijn en Schelde is komen te staan. Weer andere leden betuigden hun volle instemming met de voorgenomen verbe tering van het kanaal door Zuid-Beve land, sommigen omdat, naar hun mee ning, Nederland voor een goede scheep vaartverbinding tusschen Rijn en Schelde heeft te zorgen, anderen, omdat het bren gen van den bestaanden vaarweg in een toestand, die aan alle redelijke eischen ruimschoots voldoet, het beste afweer middel zal vormen tegen den eisch van een andere verbinding van groote afme tingen te water tusschen Rijn en Schelde, die deze leden dan ook als onnoodig en ongewenscht afwezen. Verscheidene leden spraken hun af keuring uit over het feit, dat de regeering ten opzichte van de verbetering van den bestaanden vaarweg tusschen Rijn en Schelde blijkbaar de Staten-Generaal niet voldoende heeft ingelicht. Volgens berich ten in de dagbladen toch zou een der Ne derlandsche gedelegeerden in de Rijn vaartcommissie reeds op 14 Novem ber 1929 hebben medegedeeld, dat de Ne derlandsche regeering het voornemen had dien geheelen vaarweg te verbeteren. Niettemin heeft zij nimmer op dat om vangrijke plan in zijn geheel de goedkeu ring der Kamer gevraagd, doch er steeds de voorkeur aan gegeven, telkens door crediet aan te vragen voor een stukje daarvan de onmisbare medewerking der Staten-Generaal te verkrijgen, zonder den onderlingen samenhang in de credietaan- vragen te beüchten of te erkennen. Het verhandelde in de Centrale Rijn- vaartcommissie was niet het eenige mo tief, waarop bepleit werd, voorloopig van de doorgaande kanaalverbreeding af te zien; als even belangrijk argument werd aangemerkt, dat de aan een dergelijke verbreeding van het kanaal door Zuid- Beveland te besteden kosten weUicht zul len blijken onnoodig te zijn uitgegeven, indien te zijner tijd een herziening van de tractaten van 1839 tot stand mocht ko men, waarbij een scheepvaartkanaal in het gebied der Tusschenwateren aan de reeds bestaande zou worden toegevoegd. Zou eenmaal zulk een kanaal worden gegraven, dan zal het kanaal door Zuid- Beveland voor een groot deel van de te genwoordige scheepvaart worden ontlast In ieder geval meenden deze leden, dat op dit oogenblik zoolang niets is beslist ten aanzien van het vraagstuk der Tus schenwateren, geen besluit moet worden genomen met betrekking tot een in de toekomst uit te voeren kanaalverbreeding en dat ook nog niet tot de daarvoor noo- dige onteigening moet worden overgegaan. Deze leden verzochten de regeering ten einde de brugverhooging niet te vertragen het gedeelte van haar voorstel, dat de onteigening voor de toekomstige groote verbreeding (tot 64 M.) benevens de ach teruitlegging der dijken bevat, te wiüen terugnemen. Ook een beschouwing omtrent toene ming en aard van het scheepvaartverkeer door 't Zuid-Bevelandsche kanaal bracht sommige leden tot de conclusie, dat ont eigening ten behoeve van een doorgaande kanaalverbreeding tot 64 M. op een diep te van 4.5 M. voorloopig achterwege be hoort te blijven. De scheepvaartbeweging is immers terug gevaüen tot het peü van 1926. Gevraagd werd ook, of de wenschelijke kleine profielsverruiming niet kan wor den verkregen zonder de kostbare achter uitlegging der dijken. Eenige leden waren van oordeel, dat het onnoodig is, voor den ontworpen hoofdverkeersweg op Zuid-Beveland een geheel nieuw tracé te kiezen. Zij meen den, dat deze weg over een grooten af stand zeer goed de bestaande wegen kan volgen, hetgeen kostbare onteigeningen overbodig zou maken. Beetwortelcampagne in westelijk Noord-Brabant. ■De campagne aan de Coöperatieve beeiwortelsuikerfabriek Dinteloord te Stampersgat is Donderdag begonnen. Er wordt in totaal met 1150 man gewerkt. Aan de coöperatieve Roosendaal begint de campagne waarschijnlijk in het mid den der volgende week, te Steenbergen aan de Centrale Suikerfabriek eveneens. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 29 September 1933. C. M., 30 jaar, koopman te 'a-Heeren- hoek was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens, als bestuur der van een motorrijtuig daarmede rijden zonder voorzien te zijn van een geldig rijbewijs, werd veroordeeld tot een geld boete van f15 of 15 d. h. Eisch: bevesti ging vonnis waarvan hooger beroep. A. de S., 42 jaar, winkelier te Middel burg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens, als bestuurder van een rijwiel op den open baren weg met hetgeen door hem be stuurd wordt, niet behoorlijk uitwijken naar links bij het inhalen van een motor rijtuig, werd veroordeeld tot een geld boete van 115 of 15 d. h. Eisch: bevesti ging vonnis waarvan hooger beroep. H. N. H., koopman te Middelburg, 31 jaar, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens in de ge meente Vlissingen venten zonder ver gunning van B. en W., werd veroordeeld tot een geldboete van f3 of 3 d. h. Eisch: bevestiging vonnis waarvan hooger be roep. M. L. S., 21 jaar, zonder beroep, wo nende te Middelburg, was in hooger be roep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens openbare dronkenschap, gepleegd bij herhaling, werd veroordeeld tot 3 dagen hechtenis. Eisch: bevestiging von nis waarvan hooger beroep. M. v. d. E., 40 jaar, vrachtrijder te Mid delburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens open bare dronkenschap gepleegd bij herha ling, werd veroordeeld tot 32 dagen hech tenis. Eisch: bevestiging vonnis waarvan hooger beroep. M. V., 32 jaar, leurder te Kapelle, ver dacht dat hij in Juli 1933 te Kapelle en Goes een geldsbedrag van f150, toebe- hoorende aan de Coöperatieve Vereeni- ging „Ons Belang" U.A. te Goes, welke gelden hij wegens door die Coöperatie verkochte en betaalde goederen onder zich had en hij wederom moest afdra gen, wederrechtelijk zich heeft toege- eigend. Verdachte ontkende het hem ten laste gelegde. Hij erkende wel het bedrag schuldig te zijn, doch beweerde den tijd te hebben, dat bedrag terug te betalen. De President merkte op, dat verdachte herhaaldelijk gewaarschuwd is tot terug betaling. De zaak werd terug verwezen naar den Rechtercommissaris. A. M., 55 jaar, venter te Axel, had zich te verantwoorden terzake, dat hij op 12 December 1932 te Axel een aantal werk tuigen, behoorende tot een smederij, zich heeft toegeëigend. Eisch: f25 of 10 d. h. Valschheid In geschrifte. Ter terechtzitting van de Rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de strafzaak tegen A. G. 0. E. R. de Th., stoomtramdirecteur van de Maatschappij BreskensMaldetghem te Breskens, die zich had te verantwoorden wegens door hem gepleegde valsdh'heid in geschrifte. Blijkens de ter terechtzitting voorge lezen dagvaarding zou hij in een 'kwitan tie voor rente en aflossing op een schuld bekentenis groot f 4000, waarop reeds f 1500 was afgelost en waarop in April 1932 wederom ruim f603.128 was afge lost, rente inbegrepen, en nadat de schuld- eisCheresse de kwitantie voor dat bedrag had geteekend, vóór het bedrag f 603.12" het cijfer „2 hebben geplaatst" en voor de letters zeshonderd de woorden „'twee duizend" hebben 'geschreven, zoodat het leek dat op deze kwitantie f 2600.12" was afgelost. Verdachte heeft aan de echuldenares de door hem vervalsChte kwitantie vertoond en in verband daarmede gezegd, dat hij baar niets meer «dbuldig was, omdat hij •\V\eterisn,etyeel 59 haar de gansche schuldbekentenis van f 4000 met rente had terugbetaald. In deze zaak werden door het O.M. een 7-tal getuigen gedagvaard. Verdachte, die verschenen was, werd rechtskundig 'bijge staan door Mr J. J. Heyse, advocaat te Middelburg. •De getuige E. J. Neteson geb. Haartsen te 's-Gravenhage zegt, dat haar echtge noot bevriend was met verdaChte's vader. Haar man heeft dezen f 4000 geleend. Renten zijn steeds geregeld betaald. Na dat haar ec htgenoot e was overleden vond zij in de nalatenschap de bewuste schuld bekentenis. Toen in 1929 verdachte's va der ziek werd heeft zij verzocht de schuld bekentenis, waarop inmiddels f 1500 was afbetaald, te vereffenen. Op 21 April 1932 is verdachte bij haar gekomen en heeft toen de rente over 1931 betaald. Ver dachte had een kwitantie voot rente en aflossing, groot f 203.13. Op 29 April kwam verdadhte wederom bij get. en be taalde toen f 400 met rente tezamen f 603.13. Bij het teekenen van de kwitan tie was götuiges bril zoek en toen ver dachte weg was lag haar bril op tafel. Op een vraag van den President of de ter terechtzitting aanwezige kwitantie door 'gei. is geteekend, weet ze dit niet te zeggen. President: En daar gaat het nu juist om. Get.: Doordat mjja bril weg was toeken de ik een 'kwitantie, die ik niet kon lezen en kan dus niet zeggen of ik een kwitantie heb geteekend voor f 2600 of f 603. President tot verdachte: Is het nu niet anders, n.l. da't u door listige kunstgre pen heeft laten teekenen, dat u eerst haar bril heeft weggemaakt en toen haar 'hebt laten 'teekenen; dat 'geloof ik. Verdachte ontkent zulks. De getuige A. J. Bronswijk te Oostburg beeft aan verdachte op 29 April geld ge leend en wel f2500. Na verder getuigenverhoor eiseht de Officier 1 jaar gevangenisstraf met bevel tot gevangenneming, welk laatste door de Rechtbank niet werd ingewilligd. De verdediger van verdachte, Mr. J. J. Heyse, lis overtuigd dat verdachte on schuldig is. Naar zijn oordeel is er niet het minste bewijs. Spr. acht hier geen valschheid aanwezig, veel minder bewe zen. Het deskundigen-rapport kan alleen zeggen dat cijfer® zijn veranderd. Pleiter verzoekt de Rechtbank ver dachte vrij te spreken en indien mogelijk de Staat te veroordeelen in de kosten door diens vrijheidsberooving veroorzaakt, sub sidiair alsnog het onderzoek te doen her openen tot verhoor van Notaris Meys en een nader deskundigen onderzoek. Na re- en dupliek van de zijde van het O. M. en den verdediger, werd de uit spraak door de Redhtbank bepaald op 13 October a.s. Tarwemeel ni et tot vee voeder vervormd. In hooger beroep van een vonnis van den kanton rechter te Tiel, waarbij hij wegens over treding van de Tarwewet was veroor deeld tot f 300 boete of 60 dagen hech tenis, heeft voor de rechtbank te Tiel te recht gestaan L. G. te Opheusden, mole naar. Verd. had plm. 165 K.G. tarwe meel B in voorraad gehad, waartoe hij als molenaar van veevoeder jaiet gerechtigd was. De controleur van de tarweorgani- satie deelde mede, dat verd. reeds eerder was gewaarschuwd, zijn tarwemeel on der het malen te vermengen met gerste- of maïsmeel; hij had dit beloofd, maar bij een volgende controle bleek dal hij geen woord had gehouden. Het O. M. eischte bevestiging van het vonnis. Verdachte's verdediger, Mr C. v. Rij, meende, dat verd. niet gedwongen kan worden, Vita-tarwe tot een hoeveelheid van 35 pet. te vermengen met zijn als veevoeder dienend meel, afkomstig van DuitschPoolsche tarwe, omdat tarwe meel als veevoeder een vochtgehalte mag hebben vaji max. 16 pet. en Vita-tarwe van oogst 1932 een vochtgehalte van ten minste 18 pet. had. Spr. vroeg aan de rechtbank te oordeelen, welke wet in casu den voorrang heeft. Bovendien is het ver dachte niet mogelijk, zijn tarwe onder het malen met ander graan te mengen. Brandstichting. Voor de Leeuwarder Rechtbank stond terecht T. V., bedrijfsleider van de coöp. verbruiks- vereen. „Door organisatie tot kracht", te Jubbega-Schurega, wegens brandstichting in het gebouw van deze vereen. Rekening houdende met de gunstige antecedenten van verdachte vorderde de officier 2 jaar en 6 maanden gevangenis straf. Commies doodgereden. Het O.M. bij de Bossche Rechtbank eischte tegen J. v. d. G. acht jaren gevangenis straf terzake, dat hij op 27 Mei te Otter- sum de commies A, de Man van bet leven

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2