i V Gemengd Nieuws Radio-Nieuws. Rechtszaken EERS De kerkl besc ZATERDA Dit nummer «proken en is de prijs gebleven als in de vergadering ln Augustus besloten, De leden werd aangeraden goed te bedenken, dat de voorraad oesters niet wettigt te conourreeren en beneden deze prijzen te verkoopen. Er zullen dit jaar weinig oes ters zijn. Wel werd besloten om indien bet noodig is controle uit te oefenen op bet gewiobt, al werd niet ontkend dat een zekere speling in 't gewicht niet is te voor komen. Burgemeester Gunning bond de leden wel op bet hart niet met de oesters te morsen. Den 1 October a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat de zaak, thans de N.V. NederlandsChe Maatschappij voor kunst matige oesterteelt, voorheen onder de firma G. L. de Meulemeeeter te Ierseke, door wijlen den heer G. L. de Meulemees- ter werd opgericht. Daar de tegenwoordige booten der vissoherijpolitie niet meer aan de moderne eisdhen voldoen, zal op een werf te Vlaar- dingen een nieuwe stalen motorkotter worden gebouwd, waarin een 80 P.K. Kromhoutmotor zal worden geplaatst. Een vlugge zeewaardige boot, die zal worden gestationeerd te Ierseke. In de Raadsvergadering van Don derdagavond waren afwezig de heeren Kooman en Mol. De Vleeschkeurings- dienst heeft een nieuwe begrooting inge diend. Daar in het geheel geen rekening gehouden is met de wenschen van de ge meente Ierseke, stellen B. en W. voor deze begrooting niet goed te keuren. Met alg. stemmen besloten. Enkele bewoners van den Molenpolder vragen eenige gaslantaarns aan den Mo lenpolderdijk (Lucas Scheele c.s.). Voor kennisgeving aangenomen. Wegens de benoeming van den gemeen teontvanger de heer P. J. Dominicus tot burgemeester van Rilland-Bath komt een nieuwe vacature van gemeente-ontvanger. Ter bespreking van deze vacature gaat de raad in geheime zitting. Na heropening geven de heeren Scheele en Van Es verslag van hun bevindin gen als commissie tot nazien der reke ningen 1932 van 't Burg. Armbestuur, het gasbedrijf en van de gemeente. De gemeentebegrooting 1934 wordt aan geboden tot een bedrag van f 148.340, zoo wel in ontvangst als uitgaaf. De kapitaal- dienst idem f 16.873. De pensioengrondslag van den heer G. van Oeveren werd vastgesteld op f 2150 en van den heer P. J. Dominicus op f 1625 B. en W. stellen voor om de subsidie voor het voorbereidend onderwijs zoo te regelen dat met de gelden op de begroo ting 1933 uitgetrokken toegekomen kan worden. Daardoor zal de subsidie voor het tweede halfjaar moeten komen op f3.25 en die voor het eerste halfjaar 1934 op f 4 per kind. De heer Hage wil met dat laatste wach ten tot de begrooting 1934 en merkt op dat de korting zijn sympathie niet heeft. Bovendien zal door het minder aantal kinderen het gewoon lager onderwijs min der kosten. Ook dhr Bom klaagt er over dat de begrootingen der besturen van het voorbereidend onderwijs leelijk in de war worden gebracht. Ze kregen toegezegd f 5 per kind en zien zich nu ineens f 1.75 ge kort. De voorzitter merkt op dat het aan tal kinderen sterk is toegenomen, dus het totale bedrag blijft hetzelfde. Ze ontvan gen f 3300 totaal. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. voor het tweede halfjaar 1933. De rest vervalt. Dhr Gornelisse merkt nog op, dat een uniform schoolgeld voor het voorberei dend onderwijs gewenscht is. Besloten wordt lid te worden van de Vereen, van Nederlandsche Gemeenten en den Provincialen Brandweerbond. Het raadsbesluit betreffende vaststel ling voorgevelrooilijn Burenpolder wordt ingetrokken. B. en W. stellen voor het voormalige ziekenhuis te verkoopen met conditie dat het voormalige ziekenhuis wordt afgebro ken, een nieuw huis gebouwd en dit tot een vast bedrag aan een der veldwachters wordt verhuurd. Besloten werd publiek te verkoopen en een en ander over te laten aan B. en W. Bij de rondvraag merkt dhr Hage op, dat het met de goot in de Burenpolder een janboel is. Ook klaagde dhr Hage er over dat iedere koopman tenten zet of zijn producten uitstalt op de publieke pleinen. Dit is schadelijk voor de winke liers. Het eerste zal worden nagezien. Wat het tweede punt aangaat, er zal een nieu we verordening komen. Arnemuiden. Onze gemeenteveldwachter dhr N. Kievit zal morgen voor het laatst zijn dienst verrichten, die hij reeds 37 jaar getrouw heeft waargenomen. De heer Kievit begon zijn loopbaan bij de politie als agent te 'Middelburg, waar hij enkele jaren verbleef, tot hij zijn benoeming tot gemeenteveldwachter alhier ontving. De met pensioen gaande gemeenteveld wachter blijft in deze gemeente wonen. Ih de vacature is nog niet voorzien, zoodat de alhier gestationeerde rijksveldwachter roorloopig dienst zal doen. Westkapelle. Donderdagavond verga derde de raad alhier voltallig. In verband met een in de vorige vergadering gedane vraag door den heer L. Minderhoud om ontheffing van het verbod voor 'aangekop pelde wagens, deelde de voorzitter mede, dat deze ontheffing aangevraagd kan worden voor bepaalde wegen. Besloten werd deze ontheffing aan te vragen Voor den weg naar Aagtekerke, alsmede voor den provincialen weg tot aan de grens van Zoutelande. Wat betreft de vraag van den heer H. Gysouw in de vorige vergade ring, wijziging aan te brengen in den legger van wegen, werd voornamelijk met het oog op de kosten, besloten daarmede te wachten tot het volgende jaar, waarin dan een geheele wijziging ln den legger moet gebracht worden. Van B. en W. uit Middelburg was een schrijven ingekomen, dat de gemeente Westkapelle verschuldigd was f 285.90 voor het bezoeken van leerlingen aan de Ambachtsschool. In verhand met een schrijven van de commissie voor werkloozenzorg, uitgaan de van den Baad van kerken, om een som op de begrooting ite brengen voor ontwik keling en ontspanning van jeugdige werk- loozen, werd besloten daarvoor f 27.50 op een post uit te trekken. De voorzitter deelde daarbij mede, dat de gemeente daarvoor in het nog loopende jaar 1933 f 110 mag besteden, waarvan het Rijk gedeelte uitkeert. Een 30-tal deelnemers hebb en zich voor het volgen van den cur sus aangemeld. Over een lokaal zal nader worden beslist. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, waarin de aandacht gevestigd wordt op beperking van de uitgaven, aan tal leerlingen enz. ten opzichte van het lager onderwijs. De voorzatter deelde voorts mede, dat een schrijven was ingekomen van de wer keloosheidsverzekering, dat over 't eerste halfjaar 1932 geen bedrag ten laste der gemeente komt. Besloten werd 'het gedeelte van de pas bestrate Paulus Wegeling, gelegen in de gemeente Westkapelle, in onderhoud over te nemen. Van Ged. Staten was de 'goedkeuring gekregen van de 'gemeenterekening 1931. Daarop werd de gemeenterekening over 1932 voorloopig vastgesteld op f 59120 aan ontvangsten en f 54967 aan uitgaven. Kapitaaldienst f 36389 aan ontvangsten en f 36191 aan uitgaven. Aangeboden werd de gemeentebegrooting 1934, met een totaal aan inkomsten en uitgaven van f 82673. Een verzoek van de afdeeling Zeeland van 'den Bond van koffiehuis- houders en slijters om de personeele be lasting te verlagen al® thans mogelijk ge worden is, werd aangehouden tot bij de behandeling van de gemeentebegrooting. Tholen. Deze week werd in de O.L.- school alhier opgericht, een Esperanto- club, genaamd „La Werda Stelo", met aanvankelijk 10 leden. Als bestuursleden werden gekozen: Voorzitter J. M. Sla'ger, secretaris D. Burgers, penningmeester P. J. Blaas Iz. Bruinisse. Gistermorgen had de boeren arbeider I. v. d. Houten, bij het bieten afhakken het ongeluk ziCh met een mes, zoodanig in zijn hand te kappen, dat hij zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. Toen hij; do'or Dr de Koek alhier was verbonden, had hij reeds zooveel Moed verloren, dat hij per auto naar zijn woning moest worden gebracht. Diphtheritusgevallen te Werkendam. Te Werkendam zijn weer vijf gevallen van diphtheritis geconstateerd, welke ziekte een slacht offer heeft geeischt van vijf jaar. Het vorig jaar heerschte hier een epidemie Er zijn toen verschillende slachtoffers ge vallen, terwijl de scholen destijds weken gesloten waren. Brandstichting op ini tiatief van een aannemer. In de dorpen Koeselitz en Groefenhagen zijn de laatste maanden 150 boerderijen door brand verwoest. De politie heeft te Koeselitz thans een aannemer gearres teerd, onder beschuldiging van deze bran den te hebben doen stichten. In zijn woning werden plannen gevon den voor het herbouwen der door brand vernielde boerderijen. Een verder onder zoek wees uit, dat de brandstichting in sommige gevallen heeft plaats gehad met toestemming van den eigenaar, die op deze wijze ten koste van de verzekerings maatschappijen een nieuw huis kreeg. De Raad eet druiven. Gemeenteraadsvergaderingen zijn niet al tijd even prettig om bij te wonen. Zooals men die echter dezer dagen in Waterin gen heeft gehouden, worden ze „aantrek kelijk". De gemeenteraad had n.I. besloten tot aankoop van een tuin, ten behoeve van wegaanleg. Op dien tuin bevinden zich kassen, en in die kassen natuurlijk drui ven. Anders zou men niet in 't Westland zijn. Nadat de raad tot aankoop had besla ten, deelde de Burgemeester mede dat den leden een proefje zou worden ver strekt van de nieuwe gemeentelijke aan winst. De gemeentebode trad de raadszaal binnen, en torste een groot blad, waarop voor alle raadsleden en benevens voor de aanwezige verslaggevers, een portie drui ven was geplaatst. De beraadslagingen van de vroede va deren werden geschorst en men zette zich aan den druivenmaaltijd. Aan zulke raadsvergaderingen is een aangename kant; er volgden onderlinge bespiegelingen over de nuttigheid van het druiven eten, waarvan werd vastgesteld, dat het o.a. goed is voor de hersenen. Maar dat werd niet kwaad bedoeld. Oplichting. Woensdagmiddag heeft zich onder de gemeente Ootmarsum een geval van oplichting voorgedaan. Een tot nu toe onbekend gebleven heer, 35 40 jaar oud, zich voordoende als de zoon van den directeur van het Alg. Gro- ningsch Assurantiekantoor, heeft zich bij verschillende personen vervoegd, met het verzoek de in hun bezit zijnde loten en premieaandeelen, die door genoemde as surantiefirma waren uitgegeven aan hem te willen afgeven, onder voorwendsel dat deze ter afstempeling moesten worden in genomen. Slechts in een geval had hij succes, n.I. bij den winkelier H., die den man zes aandeelen ter hand stelde. Kater kreeg de winkelier aohterdocht, en heeft hij zich telefonisch met het kantoor te Groningen in verbinding gesteld, waar men hem mededeelde, dat hij waarschijn lijk was bedrogen. De opsporing en aan houding van den man, wiens signalement bekend is, is door de politie gevraagd. Benaming en nummers der ontvreemde stukken zijn bekend. Men onderstelt dat deze stukken elders weer ter verkoop zul len worden aangeboden. Naar is komen vast te staan heeft j.l. Zaterdag te Hoensbroek een dergelijke op lichting plaats gehad, en eveneens vorig jaar te Doornspijk. Het s 1 i p g e v a a r. Op den Rijks weg tusschen Rijen en Dorst, onder de gemeente Dorst, slipte de vier-persoons- auto van den heer T. uit Tilburg, komende uit de richting Tilburg, bij het passeeren van een andere auto. De wagen kantelde en sloeg met zoo'n kracht tegen een boom dat de carosserie letterlijk in tweeën werd gesneden en versplinterd. De heer T., die zich uit de ruïne naar buiten werkte, bleek er op bewonderenswaardige wijze te zijn afgekomen. Slechts een schramme tje aan het hoofd had hij opgeloopen. Paard met artillerist op hol geslagen. Donderdagmiddag was de veldartillerist V. te Breda aan het paardrijden, waarbij hij; één paard aan de hand meevoerde. Plotseling sloegen de beide paarden op hol. Ze renden de stad in en botsten op den boek Fellenoordstr. Nieuwe Baagdijk tegen een daar pas- seerende A.P.G.-tankwagen, tengevolge waarvan een der paarden een been brak en neerstortte, daarbij den soldaat mee trekkende. V. kwam daarbij onzacht met de keien in aanraking en werd naar het militair hospitaal vervoerd. Hij is aldaar ter observatie opgenomen. Zijn toestand bleek Donderdagavond goed. Geheime zender in be slag genomen. De rijksradio-con troledienst is er wederom in geslaagd een geheime zender tot zwijgen te brengen. Donderdag werd in samenwerking met de gemeentepolitie een clandestiene zendm- richting in beslag genomen ten huize van G. A. van M. te Amersfoort. Hofstede afgebrand. Gis termiddag is een felle brand uitgebroken in de hofstede van J. Houterman midden in het dorp Bemmel. Omdat er Seya?'r dreigde voor de Hervormde kerk heeft de burgemeester assistentie gevraagd van de brandweer van Eist. Met vereende krachten mocht het toen gelukken den brand tot de hofstede te beperken. Deze ia echter totaal een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Botsing tusschen auto en wielrijder. Op den Rijndijk tus schen Driel en Beteren is de 16-jarige A. uit Heter en met zijn rijwiel in botsing ge- komen met een steenauto, doordat de knaap plotseling achter een andere auto uitkwam. De jongen is naar het zieken huis te Arnhem gebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overle den. Het ongeluk bijl de ont groening te Utrecht. De toestand van de beide gewonden een student en een noviet bij het ongeluk bij de ont groening te Utrecht, was gisteren iets gunstiger. Van een verhoor door de politie is evenwel nog geen sprake. Een gezin vergift! g d. In het gezin van den arbeider B. te Borne (0.) heeft zich een geval van vergiftiging voorgedaan. De vader, drie dochters en een zoon, die werkzaam zijn op de N.V. Stoomspinnerijen en -weverijen S. J. Spanjaard, werden onder hun werk on wel, zoodat zij, nadat geneeskundige hulp was verleend, naar hun woning moesten worden vervoerd. Vermoed wordt, dat zy ziek zijn geworden door het eten van schapenvleesch. Een corpuleüte gevan gene. Zes en dertig gedetineerden van de Aljube-gevangenis te Lissabon hadden na dagen van moeizamen arbeid een ope ning weten te maken door een twee me ter dikken muur, waardoor hun de mo gelijkheid was geopend te ontsnappen. Toen echter hun aanvoerder een man van aanzienlijken omvang, zich door ae opening wilde begeven, bleef hy vastzit ten en de vereende pogingen van zyU 35 makkers vermochten hem niet voor ol achteruit te trekken. Het lawaai trok de aandacht van de ci piers, die aan de pogingen tot ontsnap ping een einde maakten. _Een campagne tegen het straatlawaai.De verkeers- commissie te Rome is een krachtige cam pagne begonnen tegen het straatlawaai. Het slagwoord van deze commissie is: „Minder getoeter", en zij; brengt allen bestuurders van voertuigen in herinne ring dat het minder het aantal auto s is dan'wel het vele lawaai dat deze voer tuigen maken, dat aan Rome zulk een slechte reputatie heeft gegeven. Mussolini heeft reeds eenigen tyd gele den verordend, dat geen autohoorns tus schen 1 uur 's nachts en het aanbreken van den dag mogen worden gebruikt. Dé verkeerscommissie doet thans de volgende voorstellen: le. Dat het strafbaar zal worden ge steld als bestuurders van automobielen gebruik maken van hun toeters of claxons op wegkruisingen, waar een verkeersagent staat. 2e. Dat het aan voetgangers verboden zal worden midden op straat te gaan staan. 8. Dat wielrijders niet in de straten in het centrum der stad mogen rijden. 4e. Dat fabrieken of werkplaatsen, waar veel lawaai gemaakt wordt, voortaan buiten de stad zullen worden gevestigd. Afgewacht moet worden of deze voor stellen door de autoriteiten worden goed gekeurd. Bedelaar on groot-aan deelhouder. Eenige gemeenten in Noord-Bohemen gaven, om het bedelaars wezen wat te kanaliseeren, biljetjes van 10 Heller uit, welke ze in partijtjes van vijftig of honderd aan de bewoners ver kochten. Deze biljetjes konden de bede laars dan bij de gemeentekas tegen baar geld inwisselen. Doch deze maatregel was allesbehalve geliefd. De bedelaars gooiden de biljetjes weg en vroegen liever baar geld of natura. Blijkbaar voelden ze er niets voor bij de gemeente te land te ko men, omdat ze wellicht eens hun doen en laten zou nagaan en achter allerlei komen, waar ze niet mee noodig had. Sinds eeni gen tijd echter vragen de bedelaars weer de gemeentebiljetjes en hebben die liever dan een gift in natura. Daar deze ver andering opviel, onderzocht men het geval en toen bleek, dat een der meest commer cieel aangelegde bedelaars zijn oollega's de biljetjes afkocht. Hij betaalde voor elk biljetje acht Heller en wisselde de ver zamelde biljetjes in bij de gemeente. Daar de man niets strafbaars doet, kon hy zich met gerust geweten aan de gemeentekas vertoonen zonder vrees te moeten hebben in hechtenis te zullen worden genomen. De man moet al een aardigen duit ver diend hebben. En de zaak floreert. DOOR SPIT AAN BED GEKLUISTERD. Kon zich nauwelijks bewegen. Nu dankbaar voor zijn herstel. „Ik leed aan spit in den rug," schrijft een man ons, „en wekenlang kon ik mij in bed haast niet bewegen. Ik onderging een behandeling maar de pijn verminderd- de niet erg. Een vriend van me zei: „Maar man, waarom gebruik je geen Kruschen Salts? Neem het eiken morgen en je zult zien dat je die afschuwelijke pijn in je rug kwijt raakt." Toen heb ik het eiken morgen genomen. Ik ben nu aan den tweeden flacon bezig en ik kan weer zoo goed werken als ooit, dank zij Kruschen. Ik vertel allen bekenden over Kruschen Salts. En ik zorg, dat ik altijd Kruschen in huis heb." G. B. Wat is de reden, dat spit, rugpijn, rheu- matiek en indigestie zoo spoedig zwich ten voor Kruschen Salts? De werking van Kruschen op het geheele leger van de meest voorkomende kwalen is een open geheim. D'at geheim wordt ontsluierd in de analyse op den flacon voor artsen en ieder ander te zien. Zes levenskrach tige minerale zouten, dat is het geheim. Dezelfde zes zouten, die de natuur noo dig heeft voor uw lichamelijk welzijn. Elk van deze zes zouten heeft een andere wer king. Wat het eene niet kan bereiken, dat doet het andere. Zij hebben een directen invloed op de spijsverteringsorganen, die tot gezond, regelmatig functionneeren worden aangespoord. En wanneer uw organisme werkt als een volmaakte ma chine, zullen spoedig alle klachten ver geten zijn. U zult het heerlijke, vrije ge voel hebben, dat ge van alle dagen kunt genieten, zonder een enkele kwaal of pijn. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten k 0.90 en 1.60 per flaoon. Stralende ge zondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handelsmaatschappij Amster dam voorkomt. (Adv.) Eerste N.C.R.V.-uitzending naar Indië. Woensdagmiddag om 2 uur heeft via de Phohi-zender de eerste uitzending naar Ned.-Indië, verzorgd door de Ned. Ghr. Radiovereen., plaats gehad. Spre kers waren: Z. Exc. A. W. F. Idenhurg, Mr A. v. d. Deure en Dr Alb. G. Kruyt. Mr van der Deure deelde in zijn toe spraak mede, dat de uitzending van kerk diensten naar Ned.-Indië in een verge vorderd stadium van voorbereiding ver keert. In de maand October a.s. zullen bij wijze van proef een tweetal diensten wor den uitgezonden vanuit Den Haag en Rot terdam-Gentrum, en wel resp. door de Ned. Herv. en Geref. Kerk aldaar. Wanneer deze proef slaagt en er in Indië voldoende belangstelling voor blijkt, ligt het in bet voornemen der N. G. R. V. de uitzending van kerkdiensten regelma^- tig op bepaalde tijdstippen te doen plaats vinden. De heer Idenburg, die ook de uitzen ding van de N. G. R. V. in Nederland opende, begon met een groet aan de In dische luisteraars. Een bijzonder woord van hulde bracht hij aan den Gouverneur -Generaal, meer in het bijzonder 'n woord van groetenis aan de kinderen en ken nissen van den heer Idenburg. Hierna sprak de heer Idenburg over het saamhoorigheidsbegrip, als een echt Christelijk begrip. Na de rede van den heer Idenburg speelde het orkest het 7e en 8e vers van Psalm 89. Dr Alb. Kruyt, oud-zend_eling, sprak ver volgens over de beteekenis van den om roep voor de Zending. Vooral voor de zendelingen, die het geestelijk contact met de Christenen van de zendende gemeente in het vaderland niet kunnen missen, aohtte spr. de om roep naar Indië van groot belang. Een hartelijke groet zond spreker aan do ar beiders in Christus' dienst, wier moei lijkheden hij zoo kent. Programma van Zaterdag 30 Sept.: HUIZEN, 296.1 M. K.R.O. 8-9.15 Con cert. 11.30-12 Godsdienstig halfuurtje. 12.15-1.45 Lunchconcert. 2-2.30 Voor de rijpere jeugd. 2.30-4 Kinderuurtje. 4-4.30 en 4.40-5.15 KRO-Boys. 5.30-5.55 en 6.10 -6.20 Gramofoonmuziek. 6.40-7, 7.15-7.50 en 8-9 Het orkest. Programma van Zondag 1 Oct. HUIZEN. 1875 M. N. G. R. V. 8.30— 9.30 Morgenwijding. Ds Groeneweg te Hil versum. 55.50 Gewijde muziek. 67.30 Kerkdienst Geref. Kerk (H. V.) Amster dam. Voorg. Ds Buskes. 7.30—7.45 Or gelbespeling. Ghr. Kloppenburg. K.R.O. 9.30—10.30 concert, 10.30—12 Hoogmis. 12.152 Lunchconcert. 2.30 3 Kon. Harmonie. 34 Gramof. muziek. 45 Ziekenlof. 8.159 De Boys. 9.05 10.40 Orkestconcert. HILVERSUM. 296.1 M. AVRO. 12-1.15 Lunchconcert, 1.302 en 2.304 Om roeporkest. 22.30 Over boeken. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: C. d. D., Hoedekenskerke f5 b. s. 5 d. h. Straatschenderij: J. K, C. J. V., 1 m. tuchtschool. Strooperij: J. M. Nieuwdorp, een be risping; P. B., 's-Heer Arendskerke f5 b. s. 1 w. t. s.; L. B., Oudelande f 15 b. s. f 15 d. h. Een gewond dier arbeid doen verrich ten op pijnlijke en kwellende wijze: M. J. S., Goes 13 b. s. 3 d. h. Kippen laten loopen in eens anders tuin: A. J. S., Biezelinge f 10 b. s. 10 d. h. Zijn naam niet op zijn schip hebben als men door een rijkskanaal vaart: L. R., Antwerpen f3 b. s. 3 d. h. Een rijkskanaaal bevarende geen regle menten aan boord hebben: G. H., Mul- heim a/d Ruhr 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h. Overtreding Paardenwet: P. v. d. M., Wissenkerke 2 maai f 10 b. s. 2 maal 10 d. h. Trekhonden wet: T. K. K, Wissenkerke 2 maal fl b. s. 2 maal 1 d. h. In een bocht niet rechts houden en rechts niet voor laten gaan: H. G. v. H., Goes 2 maal f2.50 b. s. 2 maal 1 d. h. Met een niet ingeschreven motorrijtuig laten rijden op den openbaren weg: A. S., Middelburg f3 b. s. 3 d. h. Met motorrijtuig rijden in verboden richting in een straat: J. V., Nisse f3 b. s. 3 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder geldig rijbewijs: O. H. K., Goes f3 b. s. 3 d. h. Met een vrachtauto rijden, die te breed en te hoog is geladen: K. B., Goes 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder geldig nummerbewijs: E. G. M. d. G., Waalwijk fl b. s. 1 d. h. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. K, We- meldinge f10 b. s. 10 d. h. Met een voertuig rijden zonder reflec tor: J. L., Veere f5 b. s. 5 d. h. Met motorrijtuig zonder noodzaak links houden: J. D., Antwerpen f5 b. s. 5 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder rood- en achterlicht: P. J. K., 's-Heer Arendskerke f3 b. s. 3 d. h.; C. C. d. Z., Wemeldinge (3 b. s. 3 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder achter licht: J. d. D., Goes f5 b. s. 5 d. h.; J. M. L., Wolphaartsdijk f3 b. s. 3 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder rood achterlicht: A. J. W., Goes f5 b. s. 5 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder dat dif is voorzien van minstens twee goed wer kende remmen: W. W., Waarde f2 b. s. 2 d. b; C. J. M., Heinkenszand; J. A. L., Middelburg, A. v. H., Maldegem f5 b. s. 5 d. h.; L. K., Axel f10 b. s. 10 d. h. Met rijwiel rijden zonder bel: A. A. J. K., Hansweert f2 b. s. 2 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: A. v. d. R., Goes f0.50 b. s. 1 d. h. In dronkenschap de openbare orde ver storen: M. v. 'tW, 's-Heerenhoek f 15 b. s. 15 d. h. Vrijgesproken, verdacht van dronken schap: H. J. A., zonder bekende woon plaats. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 30 Sept.: Zwakke veranderlijke wind. later uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot half of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 u.: 765. Licht op voor fietsers: Zaterdag 7 u. 24 min. Uitg.: N.V. Uit Emergo" ter exp Bureaux Tt Postchèqi Bijkantoor Midc Directeur-Hc In een overil oriënteerende bil grip sociale recll tember-nummer Staatkunde" mei kerk op ernstigel gen stellen. Niet gemeenschap ofl groep, maar „da en zonder meer.[ D'e schrijver vl over de kerk en| stuk. Maar zoo terll krasse beschuldi J „De kerk kan doet. Hoe betrek in de prediking d schonken aan de van zoo treffeli sociale leven. N< een predikant des ling zal geven week, of over Zulke „sociale" dan ze opbouwer) En toch houd ciaal gepreekt ml van de beginselel menschen gebracl| ren inzien, wat en beteekenen kal ons in de positief En de prediker, weer realiseert, dl leen beloftenrijk il maar ook voor hl die zal niet aan bijgaan. Hij zal m| ken leveren. Een van die aj die der sociale zoo brandend, dal ker, die dit leest, zJ het Woord. Houd T tot de anderen, dij het woord zeg ik: Op de vraag is wordt dan nadel en het meest noot andering, bekeeriJ Wij hebben dit L wondering gelezenl De kerk een nA niet gegeven kl name in de predik| ver betoogt zich vraag: hoe kan ik zich met de eisc voor het menschel Deze beschuldigi hebben ze al meei zal ze wel weer d kerk als haar groc wen, worden aangs dat de kerk alleen op de eeuwigheic woord heeft en g( vragen die het lev roeren. Maar daarom kl of wat hier in ec „Antirevolutionaire maar even in 't voo wordt, ook inderda Indien ja, dan zf diening des WooJ uit. Of liever, dan stichtelijke toespral gegeven, maar dail des Woords feitelijlj den. En nu willen wijl kerk" in dezen volnl diening des Woorcl aan de hooge eischef te voldoen. Maar we aarzeleJ ren, dat de general ling door Dr B. naai van „de kerk" en hal stelling wordt gegel kelijkheid volstrekt" ming is. Het is wel mogel kelijke kringen bet dacht wordt gescho pieele vragen die va zijn voor het sociale toch niemand het re der meer „de kerk'l naren des Woords veroordeelen. Het ia heel gemal gebreke te stellen. Eil oogst men daarmee Maar wie de dingtL die zal toch tot eeij deerend oordeel koi Zonder viees vd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6