A DE ZEEUW ONDER VALSCHE VERDENKING TWEEDE BLAD. [brasser, Vy FEUILLETON. Uit de Provincie orderd sei- jit. Beslist en. GEBR. Iderij, Mid- bijzonder Iroo-dorsch- Telef. 216. IRD EN IWE, per K.G. Irke (W.) 12 fauteuils Jt moquette iteuils met |t moquette, meubel- M'burg. I zaai: JA-TARWE, in.a.K. met ire, Grijps- middenst, fette jonged. In 2535 j., li verz. Br. guw", Goes. In", Middel- pbbelaar, irens. meid |;kapelle. It Mei Id |PE, Grijps- overbodige Zeeuw" ad -V» A VAN VRIJDAG 29 SEPT. 1933. Nr 307. MINISTER OUD OVER BEGROOTING EN MILLIOENEN-NOTA. Onaangename maar noodzakelijke maat regelen. Naar een leven op lager peil. Wij moeten de handen ineenslaan. De minister van financiën, mr P. J. Oud, heeft gisteravond een radiorede ge houden over den algemeenen financieelen toestand des lands en de vooruitzichten voor de naaste toekomst. Eerst werd op populaire wijze een uit eenzetting gegeven van de wijze waarop de begrooting tot stand komt en daarna werd behandeld het geraamde begroo- tingstekort en de wijze waarop de Regee ring dit tekort hoopt te dekken. In ons uittreksel uit de millioenennota de vorige week, hebben we hierover reeds een breedvoerig overzicht gegeven. De aandacht verdient mede omdat hieromtrent allerlei geruchten de ronde deden, wat door Minister Oud gezegd werd omtrent de crisisuitgaven. In 1934, zoo is aangekondigd, zullen deze uitgaven aanmerkelijk moeten wor den verlaagd. Het nu uitgetrokken be drag zal stellig 25 millioen minder bedragen dan in 1933 werd uitgegeven. Hoe kan dat? „De Regeering, aldus de Minister, ver trouwt, dat zij, zonder in haar sociale plichten tekort te schieten, dit bedrag zal kunnen bezuinigen, in het bijzonder door een einde te maken aan allerlei misstan den, die op het terrein van een zoo moei lijke aangelegenheid als dewerkloos- heidsverzorging onwillekeurig moesten insluipen. Men staat bij het vraagstuk van de be strijding der werkloosheid voor een uiterst moeilijk probleem. Haar plicht om de slachtoffers van dit verschrikkelijk maat schappelijk euvel te steunen, erkent de Ke- geering ten volle. Zij moet daarbij echter tweeërlei nauwkeurig in het oog blijven houden. Zij moet eenerzijds letten op de moge lijkheid om uit het volksinkomen de noo- dige bedragen beschikbaar te stellen. Zou zij de reserves in dat inkomen aanwezig ontijdig uitputten, dat zouden er gevolgen intreden die het ergst zouden zijn voor de werkloozen zelf. Daarnaast mag de Regeering nooit uit het oog verliezen, dat het beste middel om de werkloosheid te bestrijden, is, dat voor de werkloozen arbeid wordt gevon den in het normale bedrijfsleven. Een wijze van steunverleening, die den prikkel wegneemt, om in dat bedrijfsle ven arbeid te zoeken, houdt daarom het herstel ernstig tegen. D'e Minister besloot zijn rede met de volgende opmerkingen: De aangekondigde maatregelen zijn bijna zonder uitzondering, van den meest onaangenamen aard. Zij vinden hun rechtvaardiging dan ook alleen in hun absolute noodzakelijkheid. Wij bevinden ons in een van die tijds gewrichten in de geschiedenis der menschheid, waarin zich veranderingen voltrekken van een geweldigen omvang. Iedere crisisperiode is een stadium in een groeiproces. De crisis is het ziektever schijnsel in de maatschappelijke ontwik keling. Nooit keeren na een crisis de toe standen weer, zooals ze voor de crisis waren. Naarmate de crisis breeder om zich heengrijpt en grooter diepte heeft, zullen de veranderingen van verder strekkende beteekenis zijn. De komende nieuwe toestanden maken aanpassing noodzakelijk. Het aanpas singsproces is te moeilijker en te pijn lijker naarmate de veranderingen grooter zijn. Al weet niemand hoe zich de zaken precies zullen ontwikkelen, dit staat wel vast, voor ieder, die de dingen wil zien zooals ze werkelijk zijn, dat wij ons moe ten gaan instellen op een leven, dat ligt op een lager peil dan wij tot Vrij naar het Engelsch. 150) -o— Mevrouw Ghanning lachte vroolijk. „Het heeft me ontzettend veel goed ge daan. Hamish, evenals je vader; ik heb een gevoel, of ik voor jaren kracht ver gaard heb. Alleen al de genezing van je vader, dag bij dag, heeft me al zoo opge knapt." De heer Ghanning was reeds vooruitge- treden, om zelf het regelen van zijn ba gage op zich te nemen. Hamish keek hem met groote oogen na en ging hem daarna met haastige stappen achterop. „Stop eens even vader, als u zich zelf moeite bespa ren kunt, nu u een groote, luie zoon bij u hebt, mag u hem dat genoegen niet ont leggen." „Hamish, jongen, ik ben er veel te grootsch op, dat ik het zelf kan doen" Men had spoedig alles bijeen. Hamish wenkte haastig een kruier, om de zorg over de koffers op zich te nemen, en met zijn vader gearmd, marcheerde hij zoo vlug mogelijk naar den uitgang, waar me vrouw Channing reeds op een rijtuig be- dusver zijn gewend. Het zal ons niet baten voor dit feit de oogen te slui ten. Doen wij dit wel en gaan wij voort, zonder ons iets aan te trekken van de teekenen des tijds, dan zullen de gevol gen voor ons allen des te erger zijn. Geen groep uit ons volk kan zich ont trekken aan de noodzakelijkheid om ha rerzijds het vereischte offer te brengen. Het is de plicht van de regeering er daarbij oprecht naar te streven, dat niet van den een iets wordt gevraagd, dat on redelijk is tegenover wat anderen moe ten brengen. Wij hebben in dezen tijd aan één ding voor alles behoefte, dat wij allen tezamen de handen ineen slaan om ons volk heen te loodsen door den gevaarlijken tijd, waarin wij leven. In het kabinet hebben zich mannen van de meest uiteenloopende richting vereenigd, om zonder iets van eigen over tuiging of beginsel prijs te geven, te zamen dezen arbeid te verrichten. Het kabinet zal zijn taak alleen kunnen ver vullen, indien het zich gedragen zal weten door het bewustzijn, dat ons volk beseft, dat het zoo eenmaal moet en niet anders kan. Wie zich goed rekenschap geeft van den bestaanden toestand zal zich mati gen in zijn critiek. Hij zal begrijpen, dat de omstandigheden van het tegenwoor dige nu eenmaal niet gedoogen, dat harde maatregelen achterwege worden gelaten. Hij zal ook begrijpen, dat de stuurmans kunst in onze dagen moeilijker is dan ooit, en dat protesteeren gemakkelijker is dan een beteren weg te wijzen. Wanneer het zoo algemeen wordt in gezien, dan behoeven wij in Nederland niet te wanhopen. Dan zal ons volk de kracht hebben om ook dezen tijd te door staan en dan zullen wij straks, wanneer wij weer zullen zijn aangeland op een vasten bodem, al moge deze dan lager liggen dan voorheen, onzen arbeid tot verhooging van het welvaartspeil weer kunnen hervatten. Middelburg. Gisteravond is door de afdeeling Patrimonium een vergadering belegd, die onder leiding van dhr W. A. den Hollander, zich zou uitspreken over de al of niet oprichting van een Oranje vereniging. Dhr den Hollander stelde op den voor grond, dat de op te richten vereniging geen concurrentie wil aandoen aan (be staande verenigingen. Deze samenkomst zei spr. is ontstaan uit de behoefte, die tot uiting is gekomen na de Willem van Oranje-herdenking dit jaar, om oo(k op feestdagen van ons Kon. Huis meer openbaar feestvertoon ite or ganiseer n. In 'bespreking (komt de vraag of de op te richten vereniging al dan niet een christelijke vereniging moet zijn. Na een zeer breedvoerige bespreking toont de grootste meerderheid der talrijk opgekomen aanwezigen voor een alge- meene en niet voor een christelijke oranje vereniging te zijn, op grond van de over weging om zooveel mogelijk personen, die oranje-gezind zijn, er in te betrekken. Staande de vergadering traden 33 per sonen als lid toe. Een voorloopige comlmissie werd geko zen, die de verder organisatorische werk zaamheden zal verrichten. Later zal een definitief (bestuur worden gekozen. 'Besloten wordt de contributie te bepalen op f0.50 per jaar. Goes. Gisteravond 'had in de zaal van den heer Bustraan de afdracht plaats van de door de leden der verschillende Ohr. Jeugdverenigingen 'gehouden col lecte voor den „Zeeuwschen Beker". Aan het comité werd een bedrag van f 646 overhandigd. (Enkele comité-leden had den nog gelden ontvangen, zoodat het eindbedrag f 681 werd. Een hartelijke dank aan de collectanten, 'die met zooveel liefde en toewijding hun arbeid 'hadden verricht, volgde. Medegedeeld werd, dat nog altijd gelden voor dit doel gaarne zullen ontvangen worden door den secr.- slag gelegd had en hem wachtte. Nu kwam het er op aan, dat geen kennis of vriend hen zou aanklampen om mogelijk de zaak nog te bederven. „Zal ik helpen met uitstappen, vader?" „Neen, jongen, dien tijd hebben we ge had. Ik herinner me, dat je me destijds zelfs geen rijtuig gunde, maar me het heele einde wilde laten loopen; het schijnt, dat je er nu anders over denkt." „Dat komt, vader, omdat we u allen graag spoedig thuis hebben, wat wel niet zou gebeuren, als u op straat bij elke tien meter door iemand werd aangehouden om u welkom te heeten." De heer Channing was ingestapt en Hamish, nog op de treeplank, gaf den koetsier het sein tot vertrek. „De bagage jongen, mijn koffers!" riep zijn moeder. „O, dat komt wel terecht, moeder. Daar zorgt een kruier voor." „Jullie maken het allen best, zekerl" merkte mevrouw Ghanning op. „Dat je maar alleen aan het station was! Maar Arthur heeft zeker kerkdienst, en Tom en Charles zijn op school." „Ja, Arthur kon van het orgel niet weg blijven", zeide Hamish als terloops, de rest van de opmerking negeerend. „Doch hij zal nu al wel klaar zijn. Arthur is weer bij Galloway", voegde hij er aan toe. „Hij heeft het u niet geschreven, oindat 1 u al zoo spoedig hier zoudt zijn." penningmeester van het Comité, den heer M. de Borst. In zijn slotwoord wees Ds Homburg op den ernst, dat we tot dezo collecte moesten overgaan. Rusland, doch niet alleen Rusland, hóeft ons veel te zeg gen. Spr. eindigde met een opwekking tot trouw in den dienst des Heeren. Kloetlnge. Donderdagavond 'hield de afd. van het Groene Kruis een algemeene vergadering onder voorzitterschap van den 'heer J. Straub. Aanwezig waren 8 bestuursleden en 3 gewone leden. De be grooting voor 1934 werd vastgesteld, in inkomsten en uitgaven tot een bedrag van i 430. De wijkzuster gaf daarna een overzicht' van de in 1933 uitgegeven ver- plegingsartikelen, waaruit bleek, dat hier van een 'druk gebruik is gemaakt. Het bestuur werd gemachtigd voor het gebruik van de hoogtezoninstallatie door 'gegoede ingezetenen een vergoeding te vragen. Waarde. Donderdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leden, 1 vacature. Aan de orde kwam vervolgens bet vaststellen der begrooting voor 1934, welke vooraf door de begTootingscom- missie was nagezien. Deze werd goedge keurd met een bedrag in ontvang en uit gaaf groot f35.285.29, waaronder een post onvoorzien groot f 703.95. Besloten werd om de opcenten op de gemeente- fondsbelasting te ver'hoogen en van 80 op 100 te brengen. De opcenten op de Perso- neele belasting werden van 100 op 160 gebracht. Vervolgens werden de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid H. Wol- fert nagezien en in orde 'bevonden. •Onder de ingekomen stukken was o.a. nog aanwezig een dankbetuiging namens H. M. de Koningin voor een 'haar toege zonden telegram van 'trouw en aanhanke lijkheid bij haar 3p-jarig regeerings- jubileum. Daarna sluiting. Aagtekerke. In den raad dezer gemeente is een vacature ontstaan door 'het over lijden van den heer J. Gorré. Als zijn op volger op de lijst van de Staatkundig Geref. Partij kocmt voor den heer J. de Visser Jz. O. en W. Souburg. Het comité tot ont spanning voor de werkloozen alhier is voornemens om op Maandag 2 October a.s. de gelegenheid weder open te stellen in het gebouw „Concordia", evenals het vorig jaar de werkloozen van eenige aan gename afleiding te doen genieten en door damspel en dergelijke den tijd te 'bekorten. 'Het gebouw, dat eigendom is van de Ned. Herv. Diakonie is voor dit doel we der belangeloos beschikbaar gesteld en zal geopend zijn van 912 en van 1.30 tot 4 uur. Riiland-Bath. Vervolg installa tie van den Burgemeester. Om drie uur werd de Raadsvergadering ge opend door wetb. Deurloo, die mede- deeling deed van de benoeming van den beer P. J. Dominicus als burgemeester. Deze werd hierop door de heeren West- strate en van Gorssel binnengeleid, waar op wethouder Deurloo den nieuw be noemden burgemeester toesprak. Tijdens de vacature van bet burgemees tersambt was ik, aldus Spr., belast met de waarneming daarvan en heb ik feitelijk eerst goed kunnen ervaren wat daaraan is verbonden. U gaat een taak aanvaarden, die ook voor nieuw is. Ik durf bet u gerust zeg gen, het zal niet steeds even gemakkelijk gaan; uw taak als burgemeester naar be- booren te verrichten. Vele moeilijkheden zullen zich voordoen. Doch u is geen onbe kende in de gemeenteadministratie. Met Gods hulp kan veel worden bereikt. Gelukkig gaat onze gemeente in dezen crisistijd niet gebukt onder een groote schuldenlast. De financieele toestand der gemeente steekt gunstig af bij die van de meeste gemeenten in ons land. Tijdens bet bewind van uw ambtsvoorganger mochten wij telken jare een batig slot boeken. Ik hoop, dat wij ook onder uw bestuur in deze richting mogen blijven voortgaan. Moge de Heere U wijsheid en kracht schenken om onze gemeente in de goede banen te blijven behouden en dat een drachtigheid en overeenstemming waar mogelijk mogen bestaan tusschen U en tusschen ons. Hiermede verklaarde de Spr. den heer Dominicus geïnstalleerd als burgemeester en hing bij hem den ambtsketen om. De beer Channing keek haastig zijn zoon aan, er blonk verwachting in zijn oog. „Is zijn onschuld vastgesteld, Ha mish?" vroeg bij gretig. „Naar mijn meening wel. Doch ik vrees, dat anderen er niet zoo over den ken." „Wat zegt hij er zelf van?" „Hij praat er met mij niet over." Hamish stak zijn hoofd uit bet portier en groette een kennis, die voorbijging, doch een vraag van zijn vader deed hem onmiddellijk het hoofd weder terugtrek ken. „Hoe zit dat, dat hij nu weer bij Gallo way terug is?" „Hamish lachte. „Roland Yorke kreeg het in zijn hoofd er plotseling van door te gaan naar Port Natal, den heer Gallo way en diens kantoor aan bun lot overla tend. Arthur heeft toen zijn grieven op zijde gezet en is meneer Galloway gaan aanbieden, hem uit de moeilijkheid te hel pen. Ik ben er niet zoo zeker van, of ik op mijn beurt wel zoo vergevensgezind was geweest." „HamishI Hij heeft meneer Galloway niets te vergeven. Dat voorrecht is geheel aan de andere zijde." Maar wat zei je daar over Rolard en Port Natal?" onderbrak mevrouw Chan ning. „Ik begrijp er niets van". „Roland is heusch vertrokken moeder. De burgemeester sprak toen als volgt: Spr. dankte Hare Majesteit de Konin gin voor het in hem gestelde vertrouwen en zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Rilland-Batb, den Minister van Binnenlandsche Zaken voor zijn voor dracht, alsmede den Commissaris der Koningin in deze provincie voor zijn aan beveling. Spr. hoopt hartelijk met den Raad veel in het belang van de gemeente te mogen helpen tot stand brengen. Spr. is er zich ten volle van bewust, dat we met eigen krachten alléén niets vermogen. Daarom is het zijn iunig ver langen, om in alle zaken, dus ook in die betreffende de gemeente, te vragen aan Hem, die ons alles kan en wil geven: „Heere, wat wilt Gij dat wij doen zullen?" Als hoofd dezer gemeente wenscbt Spr. rekening te houden met betgeen bet bes te aller boeken, den Bijbel, ons beeft te zeggen. En wat de politiek, die door hem ge voerd zal worden betreft, wil Spr. zeggen dat hij behoort tot de Chr. Hist, partij. Maar Spr. baast zich te zeggen, dat hij van meening is, dat de politiek in den Raad niet om een hoekje mag komen kij ken, en dat het zijn vaste voornemen is, om de belangen dezer gemeente niet door een politieken bril te bezien, maar ze uitsluitend uit den boek van bet gemeen tebelang te bekijken. Spr. hoopt, dat veel in bet belang der gemeente tot stand mag worden gebracht en dat de goede geest, die er in deze ver gaderingen altijd beeft geheerscht, onder zijn voorzitterschap mag bestendigd blij ven. Alle medewerking zegt Spr. toe voor hetgeen hij in het belang der gemeente Rilland-Bath acht. Maar Spr. doet daar bij een beroep op aller medewerking. Spr. dankt wethouder Deurloo, die meer dan twee maanden als waarnemend bur gemeester beeft gefungeerd. Spr. acht zichzelf buitengewoon (be voorrecht, in het college van Burgemees ter en Wethouders naast zich een twee tal zoo bij uitstek deskundige Wethou ders te hebben aangetroffen. Aan de reeds bestaande bewijzen van hun be kwaamheid zullen zeker weder nieuwe worden toegevoegd, wanneer straks de plannen tot verbetering van den „Hoofd weg" zullen worden verwezenlijkt. Ook de secretaris -werd door Spr. hartelijk toegesproken. Tenslotte hoopt Spr., dat niets de goede orde in de vergaderingen noch van den raad noch van die van Burgemeester en Wethouders moge verstoren. Weth. v. d. Sande sprak hierna na mens den Gemeenteraad den burgemees ter toe. Met de aanvaarding van het burge meestersambt hebt U, aldus Spr., een taak op U genomen, die niet steeds ge makkelijk zal zijn te volbrengen. Doch U is geen onbekende in de gemeente-ad- De laatste tien dagen was hij in Londen, en elk oogenblik wordt het bericht ver wacht, dat hij is afgereisd. Roland beeft zich op de een of andere manier in het hoofd gebaald, dat Port Natal bet beloof de land is, waar de armen plotseling rijk worden; en daarom gaat bij er leven, om te zien, wat er voor hem is weggelegd daartoe in de gelegenheid gesteld door lord Carrick. De arme Jenkins gaat hard achteruit." „Veranderingen, veranderingen!" merk te de heer Channing op. „Ga alleen maar twee of drie maanden op reis, en men vindt ze op zijn terugweg. De een is ver trokken, een andere stervende; gene. „Die iedereen als ongeneeslijk be schouwde, komt hersteld terug", vulde Hamish vlug aan. „Kom vader, laat u het uur van uw terugkomst nu niet verduis teren door allerlei sombere dingen; het leed, dat op ieders pad is, zal waarlijk niet op zich laten wachten." Met deze, wat duistere toespeling, werd de woning bereikt. Judy bracht bijna al les aan het licht, en ook Constance's uiterlijk zou spoedig verraden hebben, dat er iets was, als de ouders er dadelijk scherp op gelet hadden. Bleek en bevend trad ze de reizigers in de vestibule tege moet. Toen mevrouw Channing haar trouwe dienstbode begroet had, vroeg ze argeloos; „en je hebt zeker goed op je mlnistratie. U zult ervaren, 'dat in onze vergaderingen waar de verschillende ge meentezaken zullen worden behandeld, zooals begrijpelijk, wel eens verschil van meening zal bestaan, doch wanneer de debatten zakelijk worden gevoerd zal dit nimmer tot ernstige conflicten aanlei ding geven. Zakelijke bespreking is steeds het kon- merk geweest van onze vergaderingen, Zeer zeker en vooral in deze voor ons allen benarde tijden, zullen wel eens zwarte wolken samenpakken, doch laat dit ons allen een troost wezen, dat ach ter deze wolken hoe donker ze ook mogen wezen, nog altijd de zon schijnt. Ho pende, dat het U gegeven moge wezen het burgemeestersambt over de gemeente Rilland-Bath in lengte van dagen te mogen waarnemen, wenschen wij U toe, dat op alle werken, ten dienste der ge meente Rilland-Bath door U uit te voe ren, Gods zegen moge rusten. De raadsvergadering werd hierna op de gebruikelijke wijze gesloten door Burgemeester Dominicus, waarna deze hog enkele woorden wilde zeggen tot de gansche bevolking der gemeente Ril land-Bath, hier door eenige afgevaardig den vertegenwoordigd. Den geheelen dag, aldus Spr., kunt U zich, wanneer dat noodig is, bij mij aan melden ter behartiging Uwer belangen, ofschoon ik in het vervolg wel een be paald spreekuur hoop vast te stellen. Zooveel in mijn vermogen is, wil ik U met raad en daad ter zijde staan. Ik wensch een „goed burgervader" te wor den, zonder aanzien des persoons. Ik begeer midden onder U in alle een voudigheid met U samen te leven. Onder biddend opzien tot God, van Wien ik mijn hulp en sterkte verwacht, acht ik mij thans met alle gemeentenaren zonder uitzondering verbonden. Rechtvaardig, onpartijdig en zonder aanzien des persoons, hoop ik U te be handelen, tot welke politieke of kerke lijke richting U ook behoort. Spr. richtte ook enkele hartelijke woor den tot zijn ouders, die beiden een hun ner kinderen tot het hoogste ambt in een gemeente zien verheven. Vervolgens werd het woord gevoerd door Burgemeester Mr Schwartz van Maassluis, die wees op de gelukkige ambtsperiode, die hij in Rilland meege maakt had, door Burgemeester Gunning van Yerseke, die vol waardeering over den nieuwen Burgemeester sprak, door den vader van den burgemeester, die uiting gaf aan zijn blijdschap, die hij op dezen dag als vader mag genieten en een beroep voor hem deed op aller hulp, medewerking en vriendschap. Verder door Dr Woldendorp van We- meldinge, die hem ook geluk wenschte, door dhr Strick van Linschoten van Krabbendijke, burgemeester Hajenius van Goes en burgemeester de Mul van Kruiningen, die gewaagden van den prettigen omgang, die er heerschte tus schen de burgemeesters van Zuid- en Noord-Beveland. Ook de Pater Overste van bet klooster zegde den nieuwen burgemeester allen steun en bijstand toe. Volgende spreker was burgemeester Keijzer van Wemeldinge, die hem als vriend en collega gelukwenschte en hem Gods wijsheid toebad. Ook een broeder van den burgemeester voerde het woord, terwijl als laatste spre ker, dhr Straub als voorzitter van de feestcommissie namens de burgerij wel komstwoorden sprak. Intusschen werden buiten verschillen de volksspelen gehouden, terwijl des avonds geconcerteerd werd door de Zangvereeniging van Rilland en de Mu ziekvereniging „Vooruit" van Waarde. Het was een aangename dag. Ten laat ste werd er een lichtstoet gehouden. Tot laat in den avond vierde men feest ter eere van den burgemeester. Hansweert. De kocmmiezen D. Klut en H. Peters alhier worden inet ingang van 2 October a.s. geplaatst in de Suikerfa briek 'te Sas van Gent. Kruiningen. De collecte ten behoeve der Vervolgde christenen in Rusland, beeft opgebracht f252.45. lerseke. Op de laatste vergadering der vereeniging tot bevordering van het oes- terbedrijf (Vebo) zijn uitvoerig de prijzen en gewichten 'der consumptie-oesters be- jongen gepast?" Judith wist, dat hieiv mede niemand anders dan Charley be doeld werd, en als antwoord slaakte ze dan ook een kreet die half het karakter van een snik had, welke in de schoolka mer geboord had kunnen worden. Ha mish greep haar resoluut bij de schou ders en stuurde baar naar buiten onder voorwendsel, dat ze nog even moest nakij ken of er in het rijtuig niets was achter gebleven. Ze togen allen naar de zitkamer: de ouders, Hamish, Constance, Arthur en Annabel; gelukkig in de hereeniging, over ditjes en datjes babbelend en ook voor zich zelf de schaduw zooveel mogelijk op den achtergrond schuivend. Hamish' deed als de rest, doch hem was het niet moge lijk, ook maar een oogenblik te vergeten welke taak er voor hem was weggelegd een taak, die welhaast niet langer kon uitgesteld, want ieder oogenblik kon Tom thuiskomen, hetgeen aan het licht zou brengen, dat Charley er niet was. Einde lijk ging mevrouw Channing naar haar kamer, gevolgd door Constance en Anna bel. Nu was de gelegenheid daar. Arthur was reeds weder naar kantoor om nog een uurtje te werken, zoodat Hamish alleen was met zijn vader. Onmiddellijk vatte hij thans de koe bij de horens, het was ook de hoogste tijd. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5