Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. Telegrammen. Finantiëele Berichten Nieuwe Abonné's, Burgerlijke Stand Marktberichten. De grootste kwantums druiven moeten d!e heer T. Kloprogge, thans beheerder van het bijkantoor te Noord-wijk aan Zee. —•Nationaal streven bij het L. O. De heer A. Franssen, hoofd der openb. lagere school no. 1 te Nieuw-Lek- kerland, heeft aan de onderwijzers en onderwijzeressen bij het openbaar onder wijs in Nederland een manifest gezonden, waaraan wij het volgende ontleenen: „De opinie van een groot deel van het Ned. Volk kant zich tegen het corps van onderwijzers en onderwijzeressen, werk zaam bij het openbaar onderwijs, wat dit onderwijs in zijn vitale belangen ten zeer ste schaadt en hun goeden naam afbreuk doet. Men verwijt hun, dat zij niet Na tionaal voelend zijn, den eerbied voor het Gezag niet hooghouden, de nationale ge dachte door hun onderwijs niet propagee- ren, de liefde tot het Oranjehuis en het Vaderland missen en dus niet aankwee- ken. Is dit verwijt verdiend of niet? Of, generaliseert men al te veel? Zeker is het dat de openbare onderwijzers aanleiding geven tot zulke felle critiek en de ge volgen, het leegvloeien hunner scholen, bevorderen, indien zij niet het tegendeel klaar en openlijk metterdaad bewijzen. „Meer dan ooit is het juiste moment aanwezigen, dat de nationaal gevoelenden zich aan-een-sluiten, n.l. allen, die zich aan het Oranjehuis verknocht gevoelen en het openbaar onderwijs willen dienen naar den eisch van art. 42 der L.O.-wet 1920 (lid 1), tot heil van de kinderen van ons Volk. „In dit verband wijzen wij u op de on langs opgerichte Vereeniging „De Prin- cevlag", welker hoofdbestuur te Over- schie zetelt. (Volgt een omschrijving van het doel der organisatie). „Op deze wijze willen wij den stoot ge ven tot het verzamelen van hen, die zich aan deze voorwaarden vrijiwillig onder werpen. Zoo willen wij uw goeden naam zuiveren van een onverdiend aangewreven blaam. Zoo willen wij ons Volk toonen, dat de belangen van Neerlands kinderen naar de bedoeling der Wet (art. 42) bij velen uwer in vertrouwde handen isl Dit hoofdbestuur geeft in een naschrift zijin sympathie met dit manifest te ken nen, als motto de woorden der Koningin gebruikend „Weest één!" Fabrieksdirecteur ge arresteerd. Bij een zuivelfabriek te Moordrecht zijn, naar de Telegr. meldt, onregelmatigheden ontdekt, welke hebben geleid tot de arrestatie van den directeur, die door valsche boekingen een bedrag van ongeveer f 10.000 heeft verduisterd. De fraude dateert van het vorige jaar, toen de fabriek door een N.V. werd over genomen en de gearresteerde als direc teur aan het hoofd kwam te staan. Hij genoot een groote vrijheid van handelen en was bedrijfsleider en boekhouder te gelijk. Reeds geruimen tijd koesterde men verdenking, maar de directeur, wien een en ander niet ontgaan was, wist telkens een controle te verschuiven. Ten slotte kon hij een onderzoek niet meer verhin deren en zoo kwamen de onregelmatig heden aan het licht. Er is nog getracht de zaak in der minne te schikken door den directeur gelegen heid te geven het gat te stoppen. Deze wilde echter niet op de voorstellen in gaan. De justitie is daarop gewaarschuwd, waarna tot arrestatie van den directeur, die zestig jaar oud is en te Schiedam woont, werd overgegaan. Hij is nu in het Huis van Bewaring te Rotterdam opga- Moten. Een rijksaccountant onderzoekt thans de administratie. De boeken zijin echter zoo slecht bijgehouden, dat het onderzoek geruimen tijd in beslag zal nemen. Inmid dels staat het wel vast, dat de N.V. voor ongeveer tien mille is benadeeld. Zij is niet verzekerd. Ter wille van de poes. De heer B. uit Groningen reed Dinsdag avond door Wildervank, toen hij plotse ling een klein katje op den weg zag, waar voor hij remde en uitweek. Het gevolg hiervan was, dat hij den heer A. aanreed, die toesprong om het katje weg te ha len uit zijn gevaarlijke positie. Door dezen samenloop van omstan digheden werd A. gegrepen. Hij liep o.a. een schedelfractuur en een dubbele been breuk op. Brandstichters aanhet Werk? Gisternacht brak door onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den heer B., landbouwer te "Wirdum, gemeente Loppersum. De brandweer uit Appingedam was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhin deren, dat de geheele boerderij tot den grond toe afbrandde. De schuren, die vol hooi zaten, werden tevens een prooi der vlammen. De boer derij was verzekerd. Het opmerkelijke van dezen brand is, dat het nu in zeer korten tijd reeds de derde brand is, welke in deze boerderij uitbrak. Ook is het merkwaardig, dat de brand telkens in de nachtelijke uren, en dan in den nacht van Dinsdag op Woens dag ontstaat. In verband hiermede denkt de politie aan brandstichting. Gevolg van woest rij dea Gistermiddag reed een vrachtauto uit Geldrop, bestuurd door den 23-jarigen J. Maas, met groote snelheid over den Gel- dropschen weg, onder de gemeente Eind- hovea De chauffeur wilde, zonder vaart te verminderen, de St-Jorisstraat inrij den, doch hij kon den draai niet nemen, met het gevolg, dat de wagen tegen een muur vloog en omsloeg. De chauffeur kreeg een armfractuur, terwijl een naast hem zittende 16-jarige jongen uit Geldrop de borstkas werd ingedrukt. De ongeluk kige was onmiddellijk dood. Te veel vitamine. Volgens een mededeeling van Dr L. Thatcher in het Edinburgh Medical Journal, werd in het ziekenhuis aldaar een kind van 18 maan den gebracht, dat wegens lichaamzwak te niet loopen kon en dat te weinig woog. De diagnose luidde nierontsteking; het kind stierf. Sectie toonde een sterke af zetting van kalk in de nieren aan. Nader onderzoek bracht aan het licht, dat het kind eiken dag een dubbele dosis van de voorgeschreven bestraalde ergosterol werd toegediend, zelfs in den zomer, toen het kind aan de zeekust vertoefde. Het vitamine-D moest als voorbehoedmiddel tegen rachitis de beendervorming helpen. In dit geval was echter zooveel kalk in de nieren afgezet, dat deze niet meer behoorlijk konden werken. Auto te water. Een der passagiers overleden. Drie in woners van Lopik reden Dinsdagmiddag, na te Rotterdam de markt te hebben be zocht, met een vrachtauto naar huis. Aan het einde van de Oudewatersche Damweg geraakte de bestuurder met de auto in het water. Hoewel hij en de passagiers Van Elderen en W. den Ouden zichzelf op den kant wisten te helpen, bleek de toe stand van den 65-jarigen Den Ouden ern stig. Hij is eenigen tijd later overleden. Het stoffelijk overschot is naar Lopik ge bracht. Vreemde inbrekers. Inbre kers hebben hun slag geslagen in de pas torie van den pastoor te Eindhoven-Acht. Zij hebben in een der kamers het vloer kleed opgerold en meegenomen, voorts twee mantels van de dienstbode, tafella kens, servetten, alpacca-lepeltjes e.d. Het zilverwerk hebben zij echter laten liggen. De recherche zoekt naar deze vreemde in brekers. Noch de pastoor, noch de dienst bode hadden onraad bespeurd. 'Plaats maken voor jonge menscben. De Fransbhe regeering is voornemens ails het parlement geopend ie, een wetsontwerp in te dienen tof ver vroegde pensionneering van rijksambte naren. Volgens (dit ontwerp zullen rijks ambtenaren op 60-jarigen leeftijd reclht op pensioen hebben, terwijl zij op 65- jarigen leeftijd verplicht zijn af te tre den. Enkele hooggeplaatste ambtenaren, als leden van den staatsraad, leden van het Hof van 'Oassatie zullen tot hun 70ste jaar in functie mogen blijven. 'Het doel van dezen maatregel is aan den eenen kant den weg vrij; te maken voor jonge mensohen, 'die op het ©ogenblik moeilijk een betrekking kunnen vinden, terwijl aan den anderen kant op deze wijze zal worden getracht het aantal ambtenaren aanzienlijk te beperken. Op het oogenblik ia er op elke veertig Fran- schen een rijksambtenaar. Oplichting. De 24-jarige C. C., uit Middelburg is door de Rechtbank al daar veroordeeld tot 6 maanden gevange nisstraf ter zake van oplichting, meer malen gepleegd. Verdachte had n.l. aan iemand een voorschot groot f100 op een aan hem uit te betalen aandeel in een erfenis gevraagd en gekregen, terwijl bleek, dat dit aandeel, groot f35.hem geruimen tijd te voren reeds was uitbe taald. Voorts had hij een familielid, dat niet al te best van gezicht was, een brief van ouden datum voorgelegd, waarbij verd. verzocht werd naar A'dam te ko men, in verband met een sollicitatie naar een betrekking. Bedoeld familielid had hem daarop f18.gegeven voor de te maken onkosten. De president van het Gerechtshof te Den Haag wees er den verdachte op, dat deze hoewel van goede familie zijnde, reeds op zijn 16e jaar van het rechte pad was af geweken en hij voortging met de men- schen op te lichten, blijkens het feit, dat hij thans voor een dergelijk geval is ge detineerd. De advocaat-generaal, die bevestiging van het vonnis eischte, verzocht daarbij de gevangenneming van C. voor boven genoemde feiten. Arrest 11 October a.s. De druivenoogst. De oogst van de druiven in het West- lanid is thans zoover, dat men tot die uit de koude kassen iis genaderd; n.l. de kas sen, die niet in het voor- en najaar war den verwarmd. Deize oogst, waarmede men thans vol op bezig is, mag in (het Westland nog wel van groote beteekenis worden genoemd, hoewel in de laatstte jaren hert aantal ver warmde kassen zeer is toegenomen. 'Het blijkt, dat de prijzen, Welke dit jaar voor deze diuivensoort wordt betaald, nog lager is dan het vorig jaar, toen ook reeds de prijzen sterk waren 'gedaald. Besteedde men toen tot 30 cent per fcg., thans komt men aan de veilingen voor de Alicantdruiven niet veel hooger dan 25 cent. Voor bijna alle Soorten druiven dus ook voor de witte Colden Ghampion^drui- ven zijin de noteeringen de vorige week 'gedaald. De export van de druiven Is momenteel matig, sledhts kleine partijen kunnen een weg vinden naar Engeland of Duitsch- land. voor hert binnenland woorden gekocht, en dia.n kunnen bij zulke enorm groote aanvoeren als thans het geval is de prijzen vanzelfsprekend niet hoog zijn. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Versche druppelen in den „Zeeuwschen Beker". 01. te Serooflkerke f 1.95; Fam. Gr. te Middelburg f 8.50; N. N. te Middelburg f2.50; N. N. te Middelburg fl; Mej. fl. te Middelburg f0.50; Mej. C. R. te Mid delburg f 0.60; uit coll. H. K. te Middel burg f 1; N. N. te 'Middelburg f 0.50; M. te Souburg f 25; N. N. 65 A. Middelburg f 2.50; mej. A. te 't Zand f 1; Oomi'té Ka- pelle Z.-B. f 115.25; van 3 Vogeltjes te St. L. f 1.50; mevr. R. te Kapelle Z.H. f 2.50; Coll. G. K. te Koudekerke f 1N. N. te Middelburg f 10; V. te Middelburg f 10; de R. te Arnamui'den f 1.75; N. N. te Arnamuiden f 1; onderscheidene giften door (bemiddeling van Ds Scbeele te Mid delburg f 17.50; van dankbare fam. te Middelburg f 2.60; H. te Langeruigewei'de f 1; 'Coimité 'te Nieuwerkerk f 171.60; v. Scth. te Middelburg f2.50; uit collecte G. K. te Middelburg f 0.50, f 1, f2, f 1Co mité 'Zaamslag f 414.52; uit collecte G. K. te .Souburg f 5; uit collecte 'G. K. te Vrou wepolder f 1; J. V. te Axel f 1.10; Comité Bruinisse f 206.53; in totaal ontvangen f 2430.52. Met groote dankbaarheid beginnen we onze vruchten van onze provinciale toch ten in de warme zomermaanden te pluk ken. 'Groot is de ijver der plaatselijke cotmité's en groot blijkt de liefde voor dezen gezagenden arbeid voor de ver drukten. We danken de coimité's te Ka- pelle-Biazelinge, te Nieuwerkerk, te Zaam slag, te Bruinisse. Wat een mooie som men! En nu vraagt men naar resultaten. Ja, dat is natuurlijk niet zóó precies na te gaan, waar in de groote stroom van lief degaven, die naar Riga vloeit, nu onze ZeeuwisChe offers den nood lenigen. Mag ik een enkel schrijven uit den al- lerlaatsten tijd meedeelen. 1 Ang. 1933. Uw pak levensmiddelen ontvangen. Hoe zal ik u danken voor deze ondersteuning. Al is "t ook niet van God, zoo meenden wij ons toch van alle men- schen verlaten en 'zie, 'daar kwam uw hulp en reikte ons vertroostend de hand, richtte ons op uit onze ellende. Het geeft ons weer 'een andere kijk op de menschen en weer eeni'ge hoop voor de toekomst. 16 Juli 1933. Wanneer ons geen hulp uit Riga gewerd was 't reeds lang met ons gedaan. De oogst is zwak. In ons Rayon is reeds 60 pet. van honger ge storven. 'Help in 't bijzonder mijn zieke zuster, die het zoo waard is, waar ze 28 jaar in een ziekenhuis is werkzaam ge weest als verpleegster. Laat ik t Ihiedbij mogen laten. We kunnen slechts enkelen uit zóó groote nood helpen redden, maar laat ons dan doen wat we kunnen en zegen e God de 'liefdegaven. Met vriendelijk en dank en dringende aanbeveling namens 'het Prov. Gom., A. KONING. St. Laurens. Giro 220659. Collecte voor het C.-C. te Middelburg. Het Nationaal Crisis-Comité, afdeeling Middelburg, stelt zich voor op Donderdag 5 October a.s. een collecte langs de hui zen te houden tot stijving harer kasmid delen. De wintertijd vangt weder aan; op de kas van het Crisis-Comité zal weder een buitengewoon beroep worden gedaan en de kas laat den bodem zien. Dat moet na tuurlijk anders worden. Hoe kan het Crisis-Comité in onze Zeeuwsche hoofd stad zijn taak ook maar eenigsizans na komen, als zij, die er in ruimere of min der ruime mate toe in sitaat zijn, hert de hand niet vullen? Het is nog niet bekend, of de Over heidssteun dezelfde kan blijven, nu een zoodanig tekort in 's Rijkskas moet wor den gestopt, als waarvan ons onlangs een tip werd opgelicht. Daartegenover staat, dat de behoeften o.a. der werkloozen meerder worden, naarmate de tijd hunner werkloosheid langer duurt en wat er nog aan reserve, o.a. van kleeding, aanwezig was, gaat ontbreken. Laat ons, Neder landers en Vaderlanders, die het geluk nog bezitten den evenmensch de helpende hand te kunnen reiken, ons niets hebben te verwijten, wanneer wij ons afvragen: Wat deed ik voor mijn minderbedeelden broeder? L. VAN ANDEL Middelburg, 27 Sept. 1933. Vlissingen. Het huwelijk van een Oranje-Prinses. Gisteren avond hield de vereeniging C. K. W. O. haar openingsavond in dit seizoen. De groote zaal van het Concertgebouw was tot in alle hoeken gevuld. De Voorzitter, de Iheer J. Marijs, sprak een welkomstwoord. Niettegenstaande de zorgelijke tijden is het ledental tot een record gestegen, en bedraagt ongeveer 1100. Hierna werd door den heer P A. Bel- 'ger als regisseur een duidelijke uiteenzet ting gegeven van het historisch spel, dat Vertoond zou worden. Dit historisch spel van Maurits van Wagenvoort verplaatst ons in fan Gouden Eeuw in 1646, twee jaar Voor het einde van den 80-jarigen oorlog. De eindstrijd werd geleid dóór Frederik Hendrik. In hert jaar van het spel iis hij oud en afge leefd, verstrooid en lichamelijk zwak. Geen wonder, 'dat hij naar den vrede smacht. Hij is gehuwd met Amalia van Solms. Voor haar gold maar één ideaal: haar dochters uit te huwelijken aan wat wij tegenwoordig zouden noemen „sterren" in de vorsrtenwereld. Het was haar reeds gelukt haar zoon Willem H te doen trou wen met de Engelsohe prinses Maria Stuart. Nu gaat het hier om haar dochter Louise Henriette, die verliefd was op den Fransohen prins de Talmonit, die ook aan het Hof vertoefde. Deze beminde Louise Henriette. Amalia van Solms 'had echter voor haar uitgezocht Fr. Wilhelm van Branden burg. Het spel werd door de medewerkenden dank zij de 'bekwame regie van den heer Belger uitnemend vertolkt, en hield de aandacht van het publiek tot het einde toe gespannen. De schitterende costuums uit dien tijd en de fraaie décors en requisieten ver hoogden het mooie geheel. De historie welke werd opgevoerd gaf niet in de eerste plaats de heldendaden onzer Oranjes te zien, maar een stukje familieleven in een Stadhouderlijk gezin, met zijn sitrijd en zorgen, met zijn zonden en zijn verdriet, maar ook met zijn ge loof. Tusschen de bedrijven speelde het or kest onder leiding van mej. De Hondt op keurige wijze toepasselijke liederen. VREESELIJK DRAMA IN DEN UP0LDER. Een jongeman doodgeschoten. AMSTERDAM. In den grooten IJpol- der heeft zich hedennacht een ernstig drama afgespeeld waarvan, een 25-jarige jongeman het slachtoffer is geworden. Twee jongemannen keerden kort na mid dernacht met hun meisjes, twee zusters, van een bruiloft terug. Dicht bij de wo ning begaf een der jongens zich met zijn meisje in de schuur, terwijl de andere zich naar achter de schuur begaf. Kort daarop werd aan de schuurdeur geklopt. Wat daarna gebeurde staat niet precies vast. De indringer richtte een revolver op den jongeman en schoot hem neer. Volgens bet meisje zou de verslagene ge roepen hebben: Arie dat moet je niet doen! Een in de buurt wonende landbouwer hoorde het schot en ging op onderzoek uit. Hij vond de verslagene dood; de da der was intusachen verdwenen. De poli tie die onmiddellijk gewaarschuwd werd, stelde dadelijk een uitgebreid onderzoek in. D'e geheele polder werd afgezet, maar tot nu toe heeft men geen spoor van den dader ontdekt. Volgens een andere lezing zou de in dringer geroepen hebben: ben jij bet Arie, waarna het schot viel. De naam van het slachtoffer staat nog niet definitief vast. Vermoedelijk is het Gerrit v. d. Hoeven, wonende in den IJpolder. Het meisje dat getuige was van den moord kon geen enkele inlichting ver schaffen. AMSTERDAM. Hedenmorgen te 7 uur is het K. L. M. vliegtuig de „Pelikaan" van Schiphol naar Batavia vertrokken. Aan boord bevonden zich twee passagiers voor Bagdad, twee voor 'Calcutta, 1 voor Belgrado en 1 voor Leipzig. Door het vliegtuig wordt meegevoerd 297.746 kg. post, 51.50 kg. pakketpost en 39.690 kg. lading. BREDA. Hedenmorgen te 8 uur is op het kruispunt VinkstraafcLeeuwerik- straat een ernstig ongeluk gebeurd. De 14-jarige Th. Maat kwam uit de Leeuwe rikstraat fietsen, juist toen in de Vink straat van twee zijden een auto aankwam. M. wilde tusschen de auto's doorglippen, maar had het ongeluk te vallen, juist voor de voorwielen van een zware vrachtauto. Hij werd op slag gedood. ROTTERDAM. Hedenmorgen is op de Matthenesserweg de 46-jarige J. D. 'de Roos met zijn fiets tegen een motorwagen van lijn 9 gereden. Hij werd dood opge nomen. ARNHEM. Het Gerechtshof heeft he den uitspraak gedaan in de zaak van den 29-jarigen meubelmaker B. K., te Almelo, beschuldigd 'gepoogd te heb ben zijn vrouw door gasvergiftiging om hert leven te brengen. Beklaagde was door de Rechtbank te Almelo vrijgesproken. Het Gerechtshof verklaarde hem echter schuldig en ver oordeelde hem tot 2 jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. MUNT0K. Aneta meldt: Nabij de kam pong Tandjoengni'oer werden drie gewa pende politiedienaren door zes man on verhoeds aangevallen. Een der politie dienaren werd gedood, een werd zwaar en een licht 'gewond. Van de daders zijn er twee gearresteerd. GUYK. Gisteravond toen de 50-jarige A. Klaassen met zijn motorrijwiel bij wachtpost 24 de spoorlijn overstek, werd hij door een locomotief gegrepen en mee gesleurd. De ongelukkige was op slag dood. Het rijwiel werd geheel vernield. TAMPXGO. Volgens de laatste berich ten zijn tengevolge van den wervelstorm zeker 3000 personen dakloos. In de zie kenhuizen zijn 800 gewonden opgenomen. Volgens de afgekondigde bepalingen wer dén 4 plunderaars op staarden voet ge- fusileerd. Nader wordt gemeldt, dat ook de stad Tamiatua zoo 'goed. als geheel vernield is. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 50 51 Philips Gloeilampen G.B. 185 183 Unilever 81 79 Anaconda Copper ioy4 10 Bethlehem Steel 22"/1. 21% U.S. Steel Corp. 31"/» 30% Koninkl. Petroleum 174 173M Shell Union 5Y4. 5X Amsterdam Rubber 92 y4 90 Ned. Scheepvaart Unie 49 M 49% Deli Maatschappij 114 K 118 Handelsverg. Amsterdam 178M 173 5 pet. Nederland 1932 ioiy8 101 4% pet. Ned.-Indië 1926 87% 88 4 pet. Nederland 1933 iooy8 iooy8 Ondanks de lagere New-Yorksche koersen was de stemming ter beurze niet ongunstig. In de meeste afdeelipgen, speciaal de hoofdsoorten, ging meer om, met grootere vraag. Düitsche waarden eveneens gevraagd. Wisselkoersen. Amsterdam. 28 Sept., 2.30 u Londen 7.73—7.78. Parijs 9.690.71. Berlijn 59.1459.19. Brussel 34.55—34.59. New-York 1.62—1.65. AANKONDIGING VAN VERGADERIN GEN ENZ. TE GOES. Oct. 6 Ghr. Vrouwenbond. Openb. Vergade ring. Spr. Dr K. Dijk. 26 Vergadering Kerk en Vrede. 27 Ghr. Winterlezing. Nov. 8 Prop. verg. Ghr. Besturenbond. 17 Ghr. Winterlezing. Jan. 12 Ghr. Winterlezing. Mrt. 2 Ghr. Winterlezing. Zl], die zloh met Ingang van 1 October a.s. op DE ZEEUW abonneeren, ontvangen de tot dien datum versohljnende num mers gratis. GOES. Huw.-aang.: Marinus Boude- wijn Schipper, 30 j. jm. en AcLriana Koopman, 25 j. jd.; Marinus Laven, 23 j. jm. te Middelburg en Maatje Fokke, 21 j. jd. MIDDELBURG, 28 Sept. 1933. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim. Kleine groene erwten f 10-11, kreon- erwten 11-13, schokkers 13-15, witte boo- nen 15.50-17.50, ronde bruine boonen 13- 15, lange bruine boonen 10-11, maanzaad 20-20.50. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 0.87.5; kipeieren 3.90, poelje eieren 2, eendeneieren 4, kalkoeneieren 0. Aangevoerd door handelaren: Boter f 0.87,5, kipeieren 3.80, poelje- eieren 2, eendeneieren 3.50, ganseieren 5, kalkoeneieren 6. Particuliere prijs: Boter f 0.95, kipeieren 4.75, poelje- eieren 3, eendeneieren 5. Veilingsvereen. „Walcheren". Aan voer 16000 eieren. Prijzen: 40-42 K.G. f 2.33, 42-44 K.G. f 2,31, 52-54 K.G. f 3.09, 56-58 K.G. f 3.39, 58-60 K.G. f 3.77-3.88, 60-62 K.G. f 4.01-4.07, 62-64 K.G. f4.18, 64-66 K.G. f 4.21. Bruine: 58-60 K.G. f 3.90,'60-62 K.G. f 4.05-4.08, 64-66 K.G. f 4.21. Eendeneieren f 4.16, ganseieren f 4. MIDDELBURG. 27 Sept. Op de veiling deden: Spinazie 29, postelein 213, Wagenaarsboonen 23, suikerboonen 2— 4, stoksnijboonen 431, stamsnijboonen 8 11, stokprincessen 210, stamprinces- sen 46, Roem van Holland 49, sprui ten 213, koolrapen 1, zilveruien 16, peen 12, uien 12, rentegevers 610, zuring 2 ct. alles per K.G.; peen 12,5, rapen 12,5, kroten 12, prei 35, sel derie 0.52, knolselderie 1,5, rammenas 11,5 ct. alles per bos; savoye kool 24, roode kool 0.53, boerekool 0.51, bloemkool 27, andijvie 0.5—1.5, kropsla 0.51.5, komkommers 1—3ct. alles per stuk; witte kool 1 ct. p. k.g.; gladiolen 7, asters 1 ct. beide p. bos. GGES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 27 September. Blauwe Druiven 19—25, Tomaten 2—5, Stoksnijboonen lie soort 4—9, Stokprin-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3