ONDER VALSCHE VERDENKING Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. terraad een request gezonden, waarin wordt betoogd, dat de communistische en Marxistische partijen en organisaties de grootste vijanden van ons Vaderland zijn, aangezien zij ondermijnen de natioale waarden van ons volt: Vorstenhuis, Godsdienst, Gezin, Gezag, Rijkseenheid en Weermacht, en dat het mitsdien een levensbelang voor ons volk is, dat het te gen deze vernietigende krachten be schermd wordt. Daarom verzoekt het Verbond den Mi nister-president te bevorderen, dat ge noemde partijen en organisaties verboden worden en in afwachting van deze maat regelen de uitzendingen van de Vara stop gezet worden, die dagelijks ons land in het buitenland belachelijk maken, o.a. door elke uitzending te beëindigen met de Internationale en honderdduizenden land- genooten te ergeren door haar opruiende uitlatingen. Het voorzitterschap van de C.-H. Unie. In de 'Dinsdag gehouden vergadering van de Centrale Haagsche Kiesvereeni- ging der Ghr. Hist. Unie werd tot afge vaardigde van Den Haag in 'het hoofdbe stuur der Ghr. Hist. Unie gekozen de Minister van Staat, Jhr Mr D. J. de Geer, waardoor de weg geopend wordt Jhr de Geer, die reeds voorzitter der Ghr. Hist. Tweede Kamerfractie en hoofdredacteur van de „Nederlander" is, te benoemen tot voorzitter der Partij. In de plaats van Den 'Haagschen wet houder, den heer J. 'R. Snoeck Henke- mans, die den wenseh kenbaar had ge maakt als voorzitter van Centraal Den Haag af te treden werd gekozen het lid der Tweede Kamer, dhr H. W. Tilanus. Den Kaap en de brochure-Duijs. De afdeeling Den Haag 6 van de S. D. A, P. heeft gisteravond vergaderd ter be handeling van de aangelegenheid betref fende de uitgave van de brochure-Duijs Na een uitvoerige beraadslaging werd de bespreking geschorst. Een voorstel tot royement van den heer Duijs werd inge trokken. Een onjuist bericht. Naar wij vernemen is het door ons uit het „Volk" overgenomen bericht omtrent sa larisverlaging voor het gemeente-perso neel in Zeeland onjuist. Er is te dezen opzichte geen advies van Ged. Staten uit- gogaan. Passagiersschip te Vlis singen binnengeloopen. Gister morgen is te Vlissingen binnengeloopen het passagiersschip „Malinus" uit Har wich. De kapitein van dit schip, dat Zee- brugge moest aandoen en op weg was naar Antwerpen, had zich wegens den zwaren mist genoodzaakt gezien de passa giers en de post te Vlissingen aan wal te brengen. Om tien uur is 'het schip naar Antwerpen opgestoomd. Westkapelle. Reeds geruimen tijd is een daartoe gevormd comité, bestaande uit de donateurs en bestuursleden van het fan farecorps „Oefening Kweekt Kunst" bezig aan de voorbereiding voor een bazar, ten bate van 0. K. K. Thans is besloten deze te houden op 0 en 7 October a.s. Kloetinge. Gisteravond om ongeveer half negen reed de heer J. Blok van Ka- pelle met zijn auto, even om de bocht nabij de herberg van den heer Minnaard, tegen een boom. De botsing 'liep evenwel gelukkig goed af. 'De heer B. zeide ver blind te zijn door het licht van een ande ren auto. De cabine en de spatborden waren wat beschadigd. Nadat de politie een onderzoek ingesteld had, kon de heer Blok doorrijden. Wemeldinge. De Arja-club „Pro Rege" kwam onder leiding van dhr Jac. v. d Berge bijeen. Dhr H. Brouwer leverde een inleiding over: „Ons kiesstelsel", waar een leerrijke bespreking op volgde. Voor gelezen werd een uitvoerig verslag van de Arja-toogdag te Zwolle. Op 30 Oct. a.s. hoopt burgemeester Keijiaer een referaat te houden over: „Werkloosheid en armen zorg". De 12 ijverige collectanten mochten voor de vervolgde Russische christenen een bedrag van f 267.40 ontvangen, dat in de „Zeeuwsohe Beker" gestort wordt. FEUILLETON Vrij naar het Engelsch. 149). o— HOOFDSTUK LUI. De terugkeer. In zijn dankbare stemming scheen het den heer Channing bijna toe of het weer speciaal te zijnen pleiziere zoo mild was. Een mooier nazomer had men zelden te Borcette meegemaakt, en tot op het oogenblik van het vertrek der Channings waren er nog geen teekenen van den naderenden winter. De dag, die getuige was van mijnheer Channing's terugkeer, was buitengewoon mooi en zacht. De zon scheen helder aan den blauwen hemel. Het was, of alles tot een vroolijk welkom wilde medewer ken. En toch waartoe was het, dat de herstelde zieke terugkeerde? Maar eens in zijn leven deinsde Ha- mish er voor terug, zijn ouders onder de oogen te komen. Hoe moest hij hen van het droevig gebeuren verwittigen? Vol verwachting en dankbaarheid keerden zij Rilland. Installatie van den burgemeester. Onder zeer groote 'belangstelling had gistermiddag de instal latie plaats van den heer P. J. Domini ons van Wemeldinge als burgemeester dezer gemeente. Reeds vroeg in den morgen heerschte er een gezellige druikte in 't dorp. Aller wegen was men in de weer om het een zoo fraai mogelijk aanzien te geven. Overal waren eerepoorten opgericht, waarboven hartelijke welkomstwoorden aan den burgemeester prijkten. Tegen elf uur begaven de meeste dor pelingen zich naar een weide, nabij de grens der gemeente, alwaar de nieuwe burgemeester zou worden verwelkomd. Ook werd daar de stoet opgesteld, die ter opluistering zou dienen, benevens het mu ziekkorps „Rillandia", dat voor de muzi kale opluistering zou zorg dragen. Het was over twaalf toen de stoet niet den 'burgemeester arriveerde. Aan de grens der gemeente werd de burgemeester afgehaald door een afdeeling ruiterij, die voor de autostoet uitreed. Een hartelijk gejuich weerklonk, toen de burgemeester op het terrein aankwam, waar het eere comité en feestcomité zich hadden opge steld. Nadat de heer Dominicus was uit gestapt, werd hij in de eerste plaats ver welkomd door den voorzitter van het eere- comité, Ds Oh. de Beus. Spr. heette den nieuwen burgemeester van harte welkom in deze gemeente en wees er op, dat het aimbt van burgemeester 'heel wat met zich meebrengt in deze gewijzigde omstandig heden. In deze gemeente zult u verschil lende richtingen aantreffen, zoowel op politiek als godsdienstig terrein, maar spr. hoopt, dat de nieuwe burgemeester zijn gemeentenaren als één zal beschou wen en dat hij in deze gemeente met blijd schap en voorspoed zal mogen arbeiden. Een dochter van den heer Straub, voor zitter van het feestcomité, bood den bur gemeester bloemen aan. Bhr Dominicus dankte voor deze zoo feestelijke ontvangst. Hij stelt dit ten zeer ste op prijs. In de toekomst zal hij' alle partijen gelijk achten en beveelt zich dan ook in de vriendschap van de bevolking aan. RiMandia 'liet daarop eenige fan fare's hooren, terwijl een „Leve de Burge meester" weerklonk. Dhr Dominicus nam hierop plaats in een open landauer, waarna de tocht naar Rilland en Bath begon. Overal werd de nieuwe burgemeester op 'hartelijke wij'ze begroet. Nadat men door geheel Rilland was gereden ging het naar Bath, waar de nieuwe burgemeester welkom werd ge- beeten door dhr Dronkers. Ook de school kinderen stonden hier opgesteld en een der kleinen bood den burgemeester een bouquet bloemen aan. Vervolgens zongen de 'kleinen een welkomstlied, waarvoor de burgemeester hartelijk dankte. Nadat door de gemeente Bath was gereden werd de terugtocht naar Rilland aangevangen, waar ten gemeentehuize de plechtige in stallatie zou plaats vinden. Hiervan hopen wij; morgen verslag te geven. Hoedekenskerke. Woensdagmiddag ver gaderde de Raad. Zonder kennisgeving de heer Hoek van Dijke afwezig. De voor uit den vreemde weer hoe moest hij hun de verdwijning van Charles vertel len? Medegedeeld moest het worden, en hij was de aangewezene om het te doen. Hamish wist nauwelijks, welke houding hij aan moest nemen. Zijn eigen hoop vol geloof, dat Charley vroeg of laat wel weer voor den dag zou komen hoe dan ook begon hem te ontzinken, naar mate de dagen verstreken. En al had hij zelf nog hoop kunnen koesteren, Hamish begreep zeer goed, dat hij zijn vader een dergelijk geloof niet zou kun nen aanpraten. „Ik krijg vanmiddag vrij van school", riep Tom dien morgen aan het ontbijt. „Waartoe is dat noodig?" vroeg Ha mish. „Om vader en moeder van het station te halen." „Neen Tom, daar komt niets van in. Naar het station kun je niet gaan." „Wie zegt dat?" riep Tom scherp. „Ik", klonk het laconiek. „Neen maar, die is goedl" antwoordde Tom, die altijd haastig met zijn antwoord was. „Zelf ga je er fijn naar toe, doch mij wil je dat genoegen ontzeggenl Wel, voor geen geld van de wereld zou ik er weg willen blijven. Zeg nu maar niet, Hamisch, dat je nooit zelfzuchtig bent." Hamish luisterde glimlachend naar zitter deelt mede, dat een gedeelte der suikerpeeën dit najaar wederom aan de 'haven zal worden aangevoerd. Aangebo den wordt de gemeentebegrooting voor 1934:. De voorzitter deelt dienaangaande mede, dat het totaal bedrag van ontvang en uitgaaf is f 44921.30, met een post van f 902.19 voor onvoorziene uitgaven en dat geen belastingverhocging noodig zal zijn. Vastgesteld wordt de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur in ontvang en uitgaaf op f 6431.73 met een post van f 540.63 voor onvoorzien. Na eenige discussie wordt met 5 stem men en één onthouding aangenomen een voorstel-Boone om in te trekken het vorig raadsbesluit dienaangaande en besloten alsnog aan de commissie voor de spoor- wegbelangen op Zuid-Beveland mee te deelen, 'dat de Raad accoord gaat met het idee 't personenvervoer op de Zuid-iBeve- landsche tramwegen, met uitzondering van dat op de lijn GoesHoedekenskerke vice versa stop te zetten tegen een reduc tie van 33.055 pet. op de jaarlijksche sub sidies der gemeenten en polderbesturen. Bij de rondvraag deelt de voorzitter op een vraag van dhr Boone mede, dat de onderhandelingen in zake een standplaats voor woonwagens nog loopende zijn. Be heer Louisse krijgt op zijn vraag of B. en W. al een object gevonden hebben, tot te werkstellen van werkloozen in den aan staanden winter ten antwoord, dat bet be lang dier zaak eisoht, dat B. en W. mo menteel het antwoord daarop schuldig blijven en de heer Beulens op zijn vraag of er momenteel nog werkloozen zijn, bet antwoord, dat er t'hans enkelen bezig zijn aan graafwerk voor de P.Z.E.M. tot aan leg der verlichting van het terrein bij; de nieuwe aanlegplaats der Prov. boot, doch dat het B. en W. moeite heeft gekost het bemoedigde tiental bijeen te 'krijgen. Daar na sluiting. Kapelle. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad. Afwezig dhr J. Wisse. De bekende circulaire om te bezuinigen op het lager onderwijs werd voorgelezen. In verband met art. 13 L.O.-wet zal wor den gelet op de afstanden. Gestort moet worden voor het 2e kwartaal werkloozen- steun door de gemeente f 900. Een adres van de koffiehuishouders en slijters om aangeslagen te worden in de personeele belasting evenals de winkeliers, werd voor kennisgeving aangenomen. Omtrent de objecten voor werkverschaf fing kan de voorzitter meedeelen dat naar de wijze welke reeds besproken is en de rand goeddunkt zal gestreefd warden. Op het spitten en bewerken van boomgaarden zal de aandacht van den minister geves tigd worden. Ook is de B. W. B. Y. gene gen tot delving en wordt getracht dit ge daan te krijgen voor de Willem Anna- polder. Pogingen om de werkloozen te werk te stellen aan de gasbuizenaanleg in de ge meente voor de nabije gemeenten faalden tot heden. De heer Van Liere achtte het wensche- lijfc om den Minister inzake bewerking boomgaarden persoonlijk in te lichten. Na een onderlinge bespreking werd beslaten op advies van den voorzitter eerst den beer Stevens te raadplegen. Daarna kan dan handelend worden opgetreden. Dhr Fraanje vraagt of er reeds be richt is ontvangen van opheffing van de Gezondheidscommissie en of er al iets is binnen gekomen van de werkloozensteun, waarop de voorzitter ontkennend ant woordt. De voorloopige vaststelling gemeente rekening 1932 had plaats; inkomsten f 82.998.47, uitgaven f 70.919.75%, saldo f 12.078.71%. De voorzitter deelt mede, dat f 900 is ingeteerd. Het batig slot zal wel te pas ko men om de begroeting 1934 sluitend te maken. Aangeboden wordt de begrooting 1934 tot een bedrag van ontvangsten en uitga ven groot f 74.631.24, met een post voor onvoorzien van f 1344.13. De begrooting kon sluitend gemaakt worden zonder be- lastingverhooging. Nadere vaststelling volgde van de nieu we bouwverordening. Besloten werd tot belegging van een geldsom van de gemeente groot f 1000 bij de Bank van Ned. Gemeenten. Benoemd werd tot lid van de Commis sie tot wering van Schoolverzuim en lid van de commissie van toezicht op het L. 0. dhr J. P. Gornelis, benoemd hoofd aan Tom's opgewonden stemgeluid, doch toen hij weer sprak was er een droeve klank in zijn stem. „Ik zou van ganscher harte wenschen, dat ik met jou, of iemand an ders, kon omruilen om naar het station te gaan, om er mijn taak over te nemen. Ik kan je wel zeggen Tom, dat ik nog nooit een werkje heb op moeten knap pen, dat me zoo tegen de borst stuit als dit." Tom's stem klonk aanmerkelijk zach ter. „Maar Hamish, er is toch geen en kele reden, waarom ik ook niet aan het station zou zijn. Dat zal het voor jou niet moeilijker of makkelijker maken." „Ik zal je zeggen, waarom ik er an ders over denk", antwoordde Hamish; „waarom ik het beter vind, dat je niet gaat. Het is van het grootste belang, dat zij thuis komen, hier in dit huis, bedoel ik, zonder dat zij op de hoogte zijn ge bracht van wat hier gebeurd is. Ik zou het lam vinden, vooral voor moeder, als ze op straat al op de hoogte kwamen van Charley's ongeluk..." „Natuurlijk" onderbrak Tom hem. „En wanneer jij nu aan het station bent" ging Hamish rustig voort, dan zouden ze het eerst van alles vragen: „waar is Charley? Als Tom vrij heeft kunnen krijgen van school, kon Charley hst ook." de Chr. Herv. School te Biezelinge in de plaats van den heer R. J. van de Hoek. Ingewilligd werd het verzoek van het Nutsdepartement te Kapelle tot in ge- bruikname van een schoollokaal voor het houden van nutscursussen. Rondvraag. Dhr Zuidweg vestigde de aandacht van B. en W. op enkele doode hoornen aan den Schenkelweg. Ook zag hij gaarne dat de put bij Bijl wat opgeknapt werd. Toezegging volgt. Dhr de Jonge hoorde dat 3 leerlingen van de Ghr. School Kapelle-Biezelinge, die ook de U.L.0. te Goes bezochten, wer den meegeteld bij de laatste telling. Spr. vraagt: wordt dit geen dubbel betalen? En is dit toegelaten volgens de wet. De voorzitter zegt een onderzoek te zul len instellen. Dhr Fraanje zegt, dat de inlichtingen ingewonnen zijn aan het verkeerde adres. Spr. adviseert zich niet te storen aan de praat van menschen welke er niets van weten en er ook geen verstand van heb ben. Inlichtingen inwinnen is niet noodig, want deze leerlingen zijn niet ingeschre ven te Kapelle, maar wel te Goes. Voor Kapelle werden niet 135 maar 132 leerlin gen ingeschreven. Spr. zelf is secretaris van de schoolvereeniging, dus kan de heer de Jonge gerust zijn. De controle kan afgewacht worden met een gerust hart. De voorzitter zegt dat ook de Inspecteur van het onderwijs dit wel zal onderzoeken. Het doet hem genoegen te vernemen dat deze zaak in orde is. Weth. v. d. Have acht het maar het ver standigst wettelijk te handelen. Dhr Fraanje ontving personen welke een adres wilden richten aan den Raad om 't staan tegen huizen en op hoeken te gen te gaan. Spr. verklaarde aan hen dat dit niet noodig was en meende zeker te weten dat er een verordening was, welke dit ver bood. De voorzitter verklaarde dat dit zoo is. De politie kan proces-verbaal opmaken. De raad verklaarde dat men hier meer de hand aan moest houden. Op sommige hoeken kan men haast niet passeeren. Be sloten werd scherpere maatregelen te zul len nemen. "Weth. van der Have vraagt of de ge meente geen lid kan worden tegen een jaarlijksche contributie ad f 10 om de iep ziekte te helpen bestrijden. Indien de verschillende gemeenten dit deden zou er meer ter bestrijding kunnen gedaan worden. De voorz. zegt dit te willen bespreken hij de behandeling van de begrooting. Hierna sluiting en onderzoek begrooting. Oastkapelle. Woensdag vergaderde de Gemeenteraad voltallig. Eerst gaat 'de Raad over in een zitting met gesloten deu ren ter bespreking van de te behande len punten. Na heropening doet de voorzitter al lereerst mededeeling van de kosten van rioleering der vroonsloot en verbetering van de dokterswoning. De voorzitter deelt mede, dat de Raad besloten heeft om jeugdige werkloozen in de gelegenheid te stellen om cursussen te volgen in Middelburg. De regeling is zoodanig, dat zij, die hiertoe in staat zijn de kosten zelf moeten betalen en zij die hiertoe niet in staat zijn kunnen op kos ten van de gemeente hieraan deelnemen. Eli geval zal door B. en W. worden be oordeeld. Zij, die hieraan deel wenschen te nemen, kunnen zich binnen veertien dagen aanmelden bij den burgemeester. De voorzitter deelt nog mede, dat be sloten is om het loon bij de werkverschaf fing te handhaven op f 1.50 per dag, en dat elke groep een dag langer per week zal worden tewerk gesteld. Kortgene. Devuilnisbelt. Dinsdag plaatsten we een artikel over den onlhoud- baren toestand aan den Kadedijk, welke veroorzaakt wordt door de zich daar be vindende vuilnisbelt. Op last van den burgemeester, ia de belt echter sinds Dinsdag veel verbeterd. De smerige rommel, die zoo'n onaange- namen indruk maakte bij de entree van ons dorp, is met grond bedekt geworden. Van de vuiligheid is nu niet veel meer te zien. Dinsdagavond wemelde het echter van ratten, die van de laag aarde, waar mee ze bedekt waren, niet veel moesten hebben. De dieren werden door de dorps jeugd dbod geslagen. Er is nu een bord geplaatst, waarop te lezen staat dat het „Ik kan nu nooit iets bedenken, of er komt iets, dat een spaak in het wiel steekt", zuchtte Tom met een lang ge zicht, doch hij verzette zich niet langer, daar hij de juistheid van zijns broers redeneering inzag. Op dat oogenblik deed Annabel zich hooren. „Zoo gauw als vader en moeder er zijn, zullen we zeker wel in de rouw moeten, onderstel ik? Ik hoorde er Constance met lady Augusta over praten." „Praat niet van rouw kind, zoover zijn we nog niet. Als iedereen Charley op geeft, ik heb nog hoop." De middag kwam en Hamish begaf zich naar het station. Tom was rustig naar school gegaan en Arthur had orgel- dienst. Juist tegen het einde van de mid- dagkerk werden zijn oudere thuis ver wacht. Hamish had er destijds op ge snoefd, dat hij, als de heer Channing terugkeerde, met hem van het station naar huis zou wandelen; doch, evenals op dien middag Tom, zag hij, dat dit plan niet uitvoerbaar was. Want bij de eerste tien passen al zouden ze door Jan en alleman worden aangehouden en na de gebruikelijke gelukwenschen zou onmid dellijk volgen: „wat een droeve historie is dat met dien kleinen Charley!" En zelfs met de voorzorgen, die Hamish had genomen, twijfelde hij er aan, of door verboden ie, daar ter plaatse vuil te wer pen. Door dit verbod ie zeer zeker een etap in de goede richting gedaan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Elbuxg, N. v. d. Snoek te Veenendaal. Aangenomen naar Stedum, J. Hen ge veld te Oosthem. Naar Veendam, E. van Ruijtenherg te Warfhuizen. Bedankt voor Waddinxveen, W. Deur te Schoonhoven. Voor DinteloorcL, A. H J. G. van Voorthuizen te Rijssen. Geref. Kerken. Drietal te Huizen, G. P. Boodt te Mo lenaarsgraaf, W. Schouten te Westbroek en L. W. Weasels te Abcoude. Beroepen te Campen (O.-Fr.), J. den Ouden, cand. te Brandlecht (Bentheim). Prof. Dr H. H. Kuyper. Naar de „Standaard" vernam, is de toestand van Prof. Dr H. H. Kuyper hetzelfde. De temperatuur is goed. De toestand is niet zorgwekkend; alleen slas.pt de professor slecht. Algemeen college van toezicht op het beheer. De najaarsvergadering van het Algemeen college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Hervormde gemeenten in Nederland is op 27 September te 's Gravenhage gehouden. De voorzitter verwelkomt mr J. H. Bybau die als afgevaardigde voor Zeeland tegen woordig is; ook den afgevaardigde der Algem. Synode, dr G. J. Weyland. Langdurig wordt onderhandeld over den toestand te Biezelinge, waar een viertal leden van het plaatselijk beheers- college door het classikaal bestuur van Goes, doende wat des kerkeraads is, uit het lidmaatschap der kerk zijn ontzet. Het blijkt, dat dit viertal in hooger beroep is gekomen bij het Prov. kerkbestuur van Zeeland, welks uitspraak zal moeten wor den afgewacht. Ingekomen zijn twee brieven van de vereeniging van kerkvoogdijen. In den eersten brief wordt voorgesteld een wij ziging in art. 2 Alg. Reglement. De ter mijn van één jaar zou (in overeenstem ming met een verandering welke in de Sy nodale Reglementen is aangebracht) moe ten warden veranderd in vijf maanden. Beslaten wordt te antwoorden, dat het Al gemeen college bereid is eventueel, wan neer ook andere wijzigingen aan de orde zullen zijn, het voorstel te overwegen. In den tweeden brief van genoemde ver eeniging wordt gevraagd medewerking te verleenen aan de oprichting van een ker kelijke hypotheekbank en in verband daarmede art. 21 van het reglement te wijzigen. Het Algemeen college vindt geen termen, om aan dit verzoek te voldoen. Gehandeld wordt over de vraag van het provinciaal college van toezicht in Drente betreffende de verplichting, voor den secretaris van het college zegels te plak ken volgens de Invaliditeitswet. Volgens dat ooilege zou die zegelplichtigheid niet bestaan. Aan het slot van de vergadering deelt de secretaris van het algemeen college, mr W. J. Koppius mede, dat hij wegens zijn leeftijd meent zijn ambt als zoodanig te moeten neerleggen. Benoemd werden thans tot voorzitter mr W. J. baron van Lijnden te 's Graven hage; tot vice-voorzitter mr W. Tj. van der Ley te Heerenveen en tot secretaris m r J. H. Bybau te Middelburg. Allen nemen hunne benoeming aan. Tot leden van de commissie voor spoed- vorderende zaken voor 1934 worden be noemd de heeren mr A. M. A. baron van Boetzelaar, mr D. F. W. Scheidius en mr "W. Tj. van der Ley. Kruiningen. Be heer F. E. van Duijn, tijd. onderwijzer aan de Ghr. School te Kruiningen is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot onderwijzer aan een G'hr. school te Den Haag (hoofd de heer J. Bos). Met ingang van 10 October a. a. is benoemd tot directeur van bet post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Krabbendijke een toeval zijn plan nog niet zou mis lukken. Doch, tot zoover ging alles goed. Pre cies op tijd kwam de trein binnen en de verrukte Hamish zag zijn vader alleen uit de coupé stijgen en zonder steun het per ron afloopen, opnieuw in het genot van een paar gezonde onderdanen. Hamish wist nauwelijks welke hand hij het eerste zou grijpen die van den her stelden zieke of van zijn moeder. „Kun je gelooven, dat ik het zelf ben, Hamish?" vroeg de heer Channing tevre den, nadat de eerste begroeting voorbij was. „Ik zou me als een valsch profeet voor altijd moeten verstoppen, als bet anders was" glimlachte deze. „U weet, dat ik al tijd voorspeld heb, dat u genezen zou te- rugkeeren. Maar ziet u, waar ik wel aan twijfel: of deze welgedane, blozende dame inderdaad mijn moeder is." „Wat bedoel je, jongen?" „Wel in de mevrouw Channing van he den kan dat vroegere schrale vrouwtje wel tweemaal", riep hij, terwijl hij zijn moeder met innige genegenheid aankeek. „Ik hoop niet, dat u die akelige buiten- landsche gewoonte hebt overgenomen, om rouge op uw wangen te leggen; ik moet eerlijk zeggen, dat het er verdacht veel van beeft."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2