It igt a.s? Db Veenstra, die op de vorige vergade ring benoemd werd tot adviseur, was dezen avond voor de eerste maal aanwe zig. Hij nam zijn benoeming aan. De vol gende vergadering werd bepaald op D.V. 30 October. Ingeleid zal dan woorden „De Schoolstrijd I". Onderwijs Kerknieuws. Gemengd Nieuws De heer Nijgh: Heeft n van eenige auto riteit advies gehad om school A op ie Rechtszaken Telegrammen. Finantiëele Berichten Burgerlijke Stand Marktberichten. 9, General Totleben 7—8, Mariepijnpeer van Oegstgeest, .oostenman, geb. idenarbeid, van 36; J. Vermeule, cobstraat 22; J. iran Amsterdam, zonder beroep, tstraat 19; W. der beroep, van eg 12; J. Smal- zonder beroep, 73; A. J. de N. S., van 's-H. 18; S. R. v. d. ise, Zaagmolen- geb. Schippers, Haag, Ravelijn ufébediende, van 4; A. A. Kwaak, se, Wil'helmina- dienstbode, van ie Rijke, dienst- [orte Kerkstraat ersbediende, van it 3; G. M. J. A. Sroesbeek, Kloet, oburg en gezin, irdingen, Ganze- van Kleunen, ijfce, Ravelijn 1; er, van Arnster- T. van Sabben, laag, Couwerve- reede, en gezin, L. Vorststraat v. Eenennaam, elburg, L. Kerlk- it, veehandelaar, a 500; Wed. van beroep, naar B. 72; W. M. P. naar Bergh; J. Ier beroep, naar A. JL. Jans- naar Kloetinge dienstbode, naar sta, lieMezuster, v. klooster 14; J. wht, naar Fij- aars, naar Stan- M. L. van Nieu- ep, naar Steen- onse, dienstbode, J. G. de Pan, •tg, Waalsdorper- per, dienstbode, ieplein 23; H. M. raar Den Haag, Nobbe, kappers- >lde L 157; A. J. nderwij'zer, naar luider, predikant, weg 10; D. G. roep, naar Am- raat 126; F. van Den Haag, Val- v. d. Driest, zon- ikerke, Spooxpad. rersdijfcstraat 11; iet Grisis-lGo<mité IV2 op. egrafenisvereeni- mdagavond haar De opkomst was ingswoord deelde er in het pas af- nkele begraienis een unicum mag vijf en twintig g thans bestaat ir nimmer voor. sleden P. M. v. d. werden herkozen, v. d. Schraal, ;ijd had bedankt, Vair ave. Hoewel Schraaf eerbie- >m je zoo toe te it doet men toch jn last gekregen, j te knappen en ld en met mijn fleschje gevallen, ook niet zoo vlug schen twee haak- wel om, dat de nij ook wel. Was op viel, Jenkins? oe op den schoor- ding. En het zal e gelegen hebben, r het laatst heb- stak het fleschje g naar de consia- 1 aan te trekken. ?an den heer Pye schen de rij zijner ijd om zijn partij ,e, exultemus Do- fordt vervolgd.) digende, speet het de vergadering ten zeerste, dat hij bedankte, daar hij sinds 1913 steeds een zeer actief bestuurslid is geweest. Vanaf 1916 bekleedde hij de func tie van secretaris. Dhr H. van Belois werd in zijn plaats tot secretaris gekozen. Nu de vereeniging gedurende vijf en twintig jaar zonder begraaftoestel heeft gewerkt, en de kas het toelaat hierin ver andering te brengen, werd besloten een automatisch begraaftoestel aan te schaf fen. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat op de Veehoeve, alhier, een koe een kalf ter wereld heeft gebracht met vijf pooten. Van de drie achterpooten is de middelste korter en hangt tusschen de twee andere. Schore. Tijdens de werkzaamheden bij het leggen van de gaspersbuis (verbin ding gasbedrijven van Goes en Oosteinde) kreeg de werkman M. een buis op zijn been. Hij1 liep daarbij zoodanige kneuzin gen op, dat hij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen en zijn werkzaamheden niet kon hervatten. Als bijzonderheid kan worden ge meld, dat een zeug van den landbouwer S. alhier in één worp 21 biggen ter we reld heeft gebracht. Bij het spoorwegstation Vlake is een aanvang gemaakt met de gedeeltelijke demping van het spoorgat ten zuiden van genoemd station en ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland. Voor de demping zal ongeveer 10.000 M3 zand noodig zijn, dat met schepen wordt aan gevoerd. Deze werkzaamheden zijn noodig in verband met de a.s. bruggenbouw over bet Kanaal. Krabbendijke. Tot magazijnmeester voor het Groene Kruis alhier is benoemd de heer Jan van Boven Jacz. Colijnsplaat. Maandagavond vergader de de Arjaclub „Houw en Trouw". De voorzitter, dhr J. M. Contant, hield een inleiding over: „Het ontstaan der A.R.- partij". Een leerzame en drukke bespre king volgde. Tholen. Dinsdagmiddag j.l. vergaderde de Raad dezer gemeentea Afwezig met kennisgeving de heer Overbeeke. Een schrijven van verschillende gemeentebe sturen uit bet Eiland, dat zij geen sub sidie wenschen te geven voor het bezoek van kinderen uit bun gemeenten voor bet U.L.O. onderwijs wordt voor kennisgeving aangenomen. De voorz. brengt dank aan bet gemeentebestuur van Oud-Vossemeer voor het toekennen der subsidie en zijn welwillende houding. Besloten wordt met alg. st. van 't kerk bestuur voor de som van f 1 aan te koo- pen, de armhuizen aan de Schoolstraat, terwijl de gemeente zich dan zal verplich ten tot huisvesting der 4 inwoners en tot het plaatsen van een hekwerk langs de straat. De ontruiming moet voor 1 Jan. '35 plaats hebben, terwijl spoedig zal wor den begonnen met afbraak der 2 leeg staande huizen. Besloten wordt aan den beer H. Baay vergunning te verleenen tot plaatsen van een loods nabij: den veerdam, onder dezelf de voorwaarden als indertijd aan den beer de Cleer, met uitzondering dat Baay ten allen tijde vergunning moet verleenen tot uitvoeren van eventueele herstellin gen aan beschoeiingen enz. indien die plaats heben op zijn terrein. Hierna stellen B. en W. voor subsidie's te verleenen aan de daarvoor in aanmer king komende vereenigingen, evenwel met een korting van 1/3. Het spijt den heer Bogerd, dat B. en W. niet met een voor stel komen tot halveering, temeer, omdat indertijd toen salarisverlaging en belas- tingverhooging aan de orde kwam, een voorstel door hem gesteund is dat door dhr Dekker in dien geest is gedaan. Het is nu de tijd, de uitgaven te beperken. Ofschoon bet den heer Moelker spijt voor sommige vereenigingen welke deze subsidie niet kunnen missen, zegt hij niet tegen het voorstel van B. en W. te zullen stemmen. De heeren Van den Berge en Bogerd verlangen voor ieder geval stemming. Met de stemmen van de heeren v. d. Berge en Bogerd tegen wordt een subsidie van f 17.50 verleend aan de vereeniging tot afschaffing van sterke dranken. Een voorstel van B. en W. tot toekenning van f 100 subsidie aan Olympia wordt met 3 tegen 3 st. aangehouden. Tegen de heeren Bogerd, Wagenaar en Van den Berge. Aan de schietvereeniging wordt met de stem van den heer Dekker tegen een sub sidie toegekend van f 50. Eén subsidie-voorstel van f50 voor Concordia wordt met 3 tegen 3 st. aange houden, tegen dezelfde als bij Olympia. Goedgekeurd wordt een periodieke sa- ïarisverhooging van f90 voor den ge meente-ontvanger ingaande 1 Sept. 1.1. Daar reeds eenigen tijd een tweetal wo ningen der gemeente leeg staan, wordt be sloten de huur voor deze perceelen te brengen van f 4.40 op f 4, terwijl een der huizen zal worden nagezien. Bedankt voor Krniningen, H. G. Vale- ton te Wichmond. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen, J. B. A. Bosch te Alphen a. d. Rijn en A. Wijngaarden te Bedum. Bedankt voor Gorinchem, W. H. v. d. Vegt te Goes. Ds A. M. Berkhof f. Naar som mige bladen weten te melden, is Ds A. M. Berkhoff, die onlangs in verband met zijn chiliastische opvattingen met de Chr. Geref. Kerk heeft gebroken, voor nemens zich aan te sluiten bij de Ned. Herv. Kerk. Hij zou zijn studie aan een Rijksuniversiteit willen voortzetten, ten einde tot het predikambt in de Ned. Herv. Kerk te worden toegelaten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Schiermonnikoog (Evang.) Hl de Weerd Wz. te IJmuiden. Te Saaxum, J. E. Bos te Steggerda. Aangenomen naar Renkum, W. Deur te Schoonhoven. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. School te Sluiskil mej. J. M. Rekkers te Krabbendijke. Ongelukken. Gistermiddag is de 68-jarige pastoor Reinders te Zeist, nadat hij uit een autobus gestapt was, door de tram aangereden. Zijn toestand is zorgelijk. Gistermiddag is de beer E. te Delft aangereden door een auto. Hij stak volgens ooggetuigen plotseling, zon der teeken te geven, den weg over. Hier door kwam E. onder de auto terecht. De heer E. liep een schedelbreuk op en is tijdens bet transport per ziekenauto naar de Rijksklinieken te Utrecht overleden. Bij de werkzaamheden aan de nieuwe brug over de Waal te Zaltbommel is gis teren de voorwerker B. uit Amsterdam van een 16 meter hoogen pijler gevallen. Direct na aankomst in het ziekenhuis te Zaltbommel is de man overleden. Hij was 52 jaar oud en laat een vrouw en acht kinderen achter. Het drama te Amster dam. Volgens een bericht in het Leidsche Dagbl., is het zoontje van wijlen prof. Ebrenfest, dat na het Maandag gebeurde naar het Tesselschadeziekenhuis te Am sterdam is gebracht, thans ook overleden. 'Smokkelauto aangehou den. Te Maastricht hebben gisteren rijks ambtenaren bij den oprit der Wilhelmina- brug aan de Markt een auto met smokkel waar aangehouden, die bij Cannes over de Belgische grens was gekomen. Ze los ten een paar schoten, die door de voor ruit gingen. De beide inzittenden sprangen uit de auto, de brug af, en verdwenen in de Bubbelstraat. De auto, uit Sittard afkomstig, met 500 k.g. suiker, is in beslag genomen. Bocht te kort genomen. Tengevolge van het te kort nemen van de bocht door een grooten zeswieligen vee auto. werden gisterenmiddag aan het Hoendiep even buiten Groningen twee wielrijders aangereden, n.l. de 14-jarige D. en de 15-jarige W. Beiden geraakten bekneld tusschen den wagen en het groote hek, dat daar is ge plaatst om dit verkeer op de gevaarlijke bocht opmerkzaam te maken. D. werd ernstig gewond aan hoofd en knie en is op advies van den politiedokter naar het Diaconessenbuis overgebracht. Zijn toestand baart zorg. De andere jon gen kwam er zonder letsel af. De verkeerspolitie beeft proces-verbaal opgemaakt tegen den chauffeur. De rem men van zijn auto waren niet in orde. iOvertredingLotorijwet.De politie te Leiden heeft tegen enkele winke liers daar ter stede proces-verbaal opge maakt wegens overtreding der loterijwet Gedurende eenige jaren was het de ge woonte, dat tijdens de Leidsche winkel week de winkeliers, die daaraan deelne men eenige hunner artikelen gratis be schikbaar stelden voor koopers. Deze krij gen dan genummerde bons en de winkel weekcommissie bepaalde dan door lot, wie voor een prijs in aanmerking kwam. i Aan bloedvergiftiging overleden. Mej. H. te Hengelo is gis ternacht aan bloedvergiftiging overleden, tengevolge van het open krabben van een puistje in haar gezicht. Kermisgenoegens. Tijdens de Weerter kermis heeft in den nacht van Zondag op Maandag na sluitingsuur een ernstige vechtpartij plaats gehad. In een café in de binnenstad had een ernstige woordenwisseling plaats. De twistenden wilden met verhit gemoed het meenings- verschil op straat uitvechten. Er ont stond een felle kloppartij. Zekere van H. uit Leuken liep een vijftal ernstige snij- wonden op in den linkerbovenarm en in de schouders. Het slachtoffer zakte be wusteloos ineen. De verwondingen waren zoo ernstig, dat een dokter het raadzaam achtte, het slachtoffer onmiddellijk naar het ziekenhuis over te brengen. De ver moedelijke dader nam per auto de vlucht Hij werd echter achtervolgd en in hech tenis genomen. De toestand van den ge troffene is zorgwekkend. De politie stelt een onderzoek in. -—Prettige discussies. Het blijkt in den Raad van Hellevoetsluis al precies zoo gezellig toe te gaan als in dien van Heesch. Het Zuid-Hollandsche stadje geeft in dit opzicht het Brabant- sche dorp niets toe. In de jongste Raadsvergadering is aan de orde geweest een voorstel om een der openbare scholen A op te heffen. De dis cussie liep toen aldus: heffen? De voorzitter: Neen. Maar al was het zoo, dan was ik nog niet verplicht u dat te zeggen. De heer Nijgh: Dé heer Essenherg (een wethouder) en ik zijn naar het Departe ment van Onderwijs geweest in Den Haag en daar verzekerde de chef ons, dat u van den Minister van Onderwijs een brief had gehad om school A op te heffen en u opgedragen was dit in B. en W. te be handelen. De voorzitter: Ik heb den Minister ge zegd: ik lees in uw brief school A op te heffen, doch dat moet een vergissing zijn van Uwe Excellentie. In den gelijk van Gedep. Staten ontvangen brief wordt niet over school A gesproken. De Minister scheen niet goed op de hoogte. De heer Nijgh: Ik constateer twee fei ten: Ik heb gevraagd of u een brief had gehad en u hebt neen geantwoord en nu erkent u van wel. Ik wensch van de wet houders te weten, of u dien brief ook in het college hebt voorgelezen. De heer Essenherg: Neen. De voorzit ter heeft daarop hardnekkig geweigerd en hij was dien middag zeer zenuwachtig. De voorzitter wendt zich daarna tot den secretaris of deze zich het dan ook niet weet te herinneren. De secretaris: Neen. De voorzitter zegt beide brieven gelijk in het college te hebben behandeld. Jullie ontkennen dat nu. Bovendien ontkent nu de secretaris dat ook nog en zich daarop tot dezen wendende voegt hij dezen toe: „Jij liegt, vent". De heer Nijgh protesteert heftig en vraagt den voorzitter den eersten dienaar van den Raad niet te beleedigen en dezen voortaan met u aan te spreken. De voorzitter houdt vol te weten, dat hij dezen brief heeft voorgelezen. De wethouders: Neen. Met 6 tegen 1 stem is hierna aangeno men een motie van afkeuring over het optreden van den voorzitter. Tegen hamsteraars van aardappelen. De politie te Zwolle heeft Maandag verscheidene wegen om Zwolle afgezet en ieder aangehouden, waarvan vermoed werd, dat zij in het bezit waren van aardappelen. Er waren tientallen hamsteraars, maar slechts een enkele had meer bij zich dan de toege stane 10 KG. Tegen de overtreders werd proces-ver baal opgemaakt. Er was een familie van 6 personen, die ieder 10 K.G. aardappelen bij zich had, dus te samen bijna een mud. Daartegen was echter niets te doen. Onderzeeër ramt een botter. Dinsdagavond is in het Schul- pengat bijl Den Helder de botter H. D. 7, door de onderzeeër O 13 aangevaren. De 0 13, die van de oefeningen terugkeerde, liep in de lichtenlijn het Schulpengat bin nen, terwijl een ander marinevaartuig, de „Friso" het gat uitvoer. Zooals later bleek bevond zich juist voor de „Friso" een botter, waarvan de lichten in die van de „Friso" vielen. Eerst op bet aller laatste oogenblik, toen uitwijken bijna niet meer mogelijk was, kwamen de lichten van den botter los. De commandant van de 0 13 trachtte nog door het roer geheel aan boord te leggen een aanvaring te voorkomen, doch de schipper van de bot ter gooide, blijkbaar in de war gebracht door de beide schepen voor en achter hem, ineens het roer aan. Hierdoor werd een aanvaring onvermijdelijk. De O 13 raakte den botter juist nabij den voorsteven, waardoor een gat in den boeg van den botter ontstemd. Door handig manoeu vreeren kwam de 0 13 vrijwel onmiddel lijk langszij van den botter, zoodat de drie 'Opvarenden aan boord van de 0 13 genomen konden worden. Een poging om den botter langzij te nemen en mede te sleepen mislukte. Later dreef het vaartuig met den sterken ebstroom snel af en zonk binnen vijf minuten. Voor de drie vis- schers was het een groot geluk, dat de on derzeeër zoo spoedig langszij kon komen. De botter is niet verzekerd. Vijf dooden bij een auto botsing. Gisteren heeft in de buurt van Evreux een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, waarbij vijf personen om bet le ven zijn gekomen. Een bestelauto, waarin behalve den eigenaar, diens vrouw, beide kinderen en een jongen van 14 jaar waren gezeten, is tegen een zware vrachtauto ge botst. De bestelauto werd tegen een buis geslingerd. De eigenaar en zijba beide kin deren waren op slag dood. Zijn vrouw en het neefje werden ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen, waar zij eenigen tijd later zijn overleden. CONTINGENTEERING ROGGEBLOEM EN ROGGEMEEL. In een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Kamer zegt de mi nister o.m.: De overschrijding van het toegestane invoercontingent roggemeel en roggebloem welke in den aanvang dezer contingentee- ring plaats vond, heeft de minister ge meend te moeten toelaten, teneinde bij dezen invoer betrokken importeurs voor aanzienlijke nadeelen te behoeden. Thans echter doet de werking van den onderhavigen maatregel zich ten volle ge voelen en wordt vrijwel geen roggemeel of roggebloem meer ingevoerd. Wat betreft het gebruik van roggebloem in het brood, merkt de minister op. dat vooral in de eerste maanden van het jaar 1933 dit gebruik sterk was toegenomen. Sommige bakkers voegden aan het tar webloem A 20 pet. roggebloem toe. Door den steeds toenamenden invoer van rog gebloem zou op den duur aan de werking van de tarwewet belangrijk afbreuk wor den gedaan, indien niet tot contingentee- ring ware overgegaan. De vrees, dat het gebruik van roggebloem bij de broodbe reiding de werking van de tarwewet in gevaar zal brengen, behoeft thans niet meer te bestaan. Het is onjuist, dat nog groote hoeveel heden tarwe van den oogst 1932 voorradig zijn- De leverbare hoeveelheid van dien oogst bedraagt ongeveer 340.000 ton. Daarvan is thans reeds geleverd een hoe veelheid van 330.000 ton. Indien de omstandigheden ten aanzien van het broodverbruik geen wijziging on dergaan, kan met voldoende zekerheid worden gezegd, dat ook de levering van den tarweoogst van 1933 zal plaats heb ben, zooals het met de tarwe van den oogst van 1932 het geval was, ook omdat de kwaliteit van den tarweoogst van 1933 voor die van den oogst 1932 waarschijn lijk niet zal onderdoen. Wat aangaat de vraag van enkele leden, of de contingenteering van den invoer van roggebloem en roggemeel nog wel reden heeft nu een graanmonopolie is ingesteld, merkt de minister op, dat inderdaad krachtens de Landbouwcrisiswet 1933 en het Grisismonopoliebesluit 1933 invoerbe perking zou kunnen plaats vinden. Voors hands geeft hij er de voorkeur aan den bestaanden maatregel krachtens de Gri- sisinvoerwet te handhaven; intusschen wordt overwogen of er redenen van prac- tischen aard zijn om de regeling te ver anderen. Bleekpoeder en bloembol len. Een ingezetene van Nijmegen, die qpiaestie bad gekregen met een bloem- kweeker, heeft op een zeer zonderlinge manier zijn tegenstander willen dupeeren. Hij kocht bij. een drogist 15 kg. bleek poeder en strooide dit uit op een terrein waar de bloerokweeker leliebolen bad ge zet. Deze zaak diende voor de rechtbank te Arnhem. De kweeker als getuige gehoord, verklaarde dat bij tijdig bet bleekpoeder op zijn land ihad ontdekt, anders zou het igewas geheel zijn mislukt. De subst. Officier van Justitie, Mr. Lasonder eisdhte tegen den niet versche nen verdachte een maand gevangenis straf. Uitspraak 10 October. Dr Colijn naar Genève. LONDEN. De Nederlandsche Minister president Dr H. Golijn is hedenmorgen per vliegtuig naar Parijs vertrokken, van waar hij zich naar Genève zal begeven. PARIJS. Minister Dr H. Colijn is he denmorgen te half 12 op het vliegveld te Parijs aangekomen. DUBLIN. Een arrestatiebevel is uitge vaardigd tegen den leider der Iersche partij en tegen den secretaris der Blauw- hemden-orgamisatie. LONDEN. Een Engelsch luchteskader, dat naar Schotland was vertrokken Voor het houden van oefeningen, heeft belang rijke verliezen geleden. Een bombarde mentsvliegtuig is naar beneden gestort en verbrand. De inzittenden werden gedood. Verder zijn nog een viertal vliegtuigen ernstig beschadigd. In totaal moesten 11 noodlandingen worden gemaakt. PEKING. Volgens hier ontvangen be richten wordt de toestand in het Noor den van China steeds critieker. In ver schillende plaatsen is de staat van beleg afgekondigd. Japansche vliegtuigen heb ben boven Peking strooibiljetten naar be neden geworden, waarin gezegd wordt, dat Japan met alle middelen den vroege- ren toestand in 't Noorden zeil herstellen. Mexico door orkaan geteisterd. MEXIOO-GITT. Nadere berichten uit Tampico bevestigen niet alleen wat ge vreesd werd, maar overtreffen de ergste verwachtingen. Doordat de rivier buiten hare oevers is getreden staan geheele straten onder water. Het aantal slachtof fers kan nog niet warden vastgesteld, aan gezien men steeds nieuwe lijken vindt. Al leen uit de puinhoopen van een ziekenhuis zijn 87 dooden te voorschijn gehaald. Vele personen zijd bij den vloedgolf ook in het water omgekomen en meegesleurd. Alle verbindingen met de buitenwereld zijn vernield. Bet spoorwegverkeer is door de aange richte verwoestingen geheel gestremd. Twee passagiers- en twee goederentreinen zijn spoorloos verdwenen. Alleen de scha de voor de spoorwegen wordt op 1% mi- lioen dollar geschat. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft zich per vliegtuig naar Tampico be geven om het reddingswerk te helpen lei den. Een nader bericht zegt, dat de militaire gouverneur van Tampico heeft verordend, dat plunderaars en lijkenschennera bij standrecht zullen warden doodgeschoten. Er zijn reeds 6 plunderaars gearresteerd, die op staanden voet werden terecht ge steld. Het aantal gewonden blijkt zeer groot te zijn. In een noodambulance werden 286 gewonden ondergebracht. De materieele schade is nog volstrekt niet te overzien. Wisselkoersen. .Amsterdam, 27 Sept., 2.30 u. Londen 7.70—7.73. Parijs 9.70—9.71. Berlijn 59.11—59.16. Brussel 34.5434.57. New-York 1.01—1.85. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterd&msche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 50 50 Philips Gloeilampen G.B. 182 185 Unilever 77 81% Anaconda Copper 10% 10% Bethlehem Steel 22% 22"/i# U.S. Steel Corp. 31^ 81»/» Kaninkl. Petroleum 17234 17434 Shell Union 5Ya 6% Amsterdam Rubber 90 92% Ned. Scheepv. Unie 50 4954 Deli Maatschappij 114% 11434 Handelsverg. Amsterdam 1713* 17634 5 pet. Nederland 1932 101% 101% 434 pet. Ned.-Indië 1920 87 87% 4 pet. Nederland 1933 100% 100% Middenbeurs brak een gunstige stem ming door met het gevolg, dat in de locale markt vrijwel alle afdeelingen in koers verbeterden. Voor Aku bestond goede be langstelling alsook voor Youngleening op 41. In enkele Yankee-waarden ging iets meer om. De beleggingsmarkt was goed prijshoudend. MIDDELBURG. Bevallen: M. Bassie Dingemanse, d.; J. LuijkJoZiasse, d.; A. van Benthem JuttingWent, d.; E. VensluijsRemie, z.; G. F. Pleijte—Re- mijn, d.; F. J. de BoeWisse, d.; F. S. MeHefsteJoosse, d.; G. J. A. Tellegen Kingma, d. Ondertrouwd: S. IJ. Huisman, 28 j. en M. Melse, 28 j. Overleden: J. Gahriëlse, 67 j., wedn. P. Roelse; J. J. v. Ratten, 86 j., ongeb. d.; A. van Dalen, 76 j., wedn. E. Marijs; M. A. van den Boom, 68 j., wed. E. Fijnaut; L. J. Visser, 87 j., wedn. A. H. Moena; A B. Tazelaar, 66 j., geth, met A. Pluij- imera. Van 1723 Sept. VROUWENPOLDER. Bevallen: E. Meijers geb Dingemanse, .z MIDDELBURG, 26 September 1933. Op de veiling deden peren: beurré d'amanlis 7-9, id. de Mérode 9-10, id. durandeau 2- 8, id. hardy 11-21, id. lebrun 9-12, id. Aremberg 6-11, id. v. d. Ham 4-0, id. clairgeau 3-10, id. Lucaa 7-11, zomer bergamotte 4, blanke juttepeer 7-11, Lou ise Bonne d'Avranohes 3-26, bergamotte 2, wittebroodspeer 1-2, scharlakenpeer 2- 4, souvenir du congres 6, garabaldi 19, triomphe de Vienne 12-19, conseiller a la cour 2-5, duchesse Williams 4-6, petite margriet 2-6, tafelpeer 9, fondant de Charmen 6, Hertogin Elsa 5-13, maagde peer 2-7, carbonkel 4, nouveau poiteau 3-6, marsepein 2-7, soldat lahoureur 8-14, delice d'hiver 2-6, doyenne de Commice 14-20, duchesse d'angoulème 11-12, du chesse de Brabant 3-7, tafel van Boddaert 8-19, passe colmar 10, spaansche wijn peer 8-14, gieser Wildeman 8-7, ponds- peer 3-7, rietpeer 5, Eva Ballet 5, lang- steel 3-5, foppepeer 3-5, alles per K.G. Appels: transparante de croncel 8-13, zomerbloemzoet 1-3, tuinzoet 4-8, cellini 3, codlin keswick 1-6, cox pomona 2, hondsmuil 1-3, Jacques lebel 1-7, enkhui- zer aagt 8, princes noble 3, Groninger kroon 4-10, dautziger kant 4-8, roode wijnappel 3, peperappel 2-5, lantaarnap- pe! 2-5, Fransche schijven 3, gloria mundi 2-4 schutter reinet 3-4, zure bellefleur 4-6, bismarck 1-3, court pendu 4, notaris appel 2, pippin cox Oranje 1-7, present v. Engeland 9, present van Lunteren 6, rei- nette annanas 1-3, reinette Baumans 4, goudreinette 5-12, reinette Landsberger 2-4, reinette Oranje 1, zoete ribber 1-7, sterappel 3-8, warners king 3-0, tomaten 2-5, black alicante 20-29, frankenthaler 21-30, witte druiven 14-16, bramen 6-8, reine victoria 4-7, alles per K.G. Perziken 3-6, vijgen 1, netmeloenen 10 -17, annanas meloenen 1.5-17, suikerme- loenen 8.5, alles per stuk. Aardappelen: blauwe eigenheimers 54- 50, late blauwe 75, beide per 25 K.G. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groote veiling van 26 Sept. 1933. Zure Kroetappels 2.30, Dubbele Princes- seboonen 26, alles per 100 Kg. Kleine veiling. Peren: Bonne Louisse d'Avranches 3139, id. A 2930, id. B 2125, id. G 1219, Doyenne du Cornice extra 40—43, id. A 35—38, id. B 25—1 39, id. G 12—24, Nouveau Poiteau extra 10—10, id. A 11—14. id. B 9-^12, id. 0 610, Conferance extra 24, id. A 14—21, id. B 1013, id. G 811, Maagdepeer ex tra 10—11, id. A 911, id. B 8—9, id. G 5'7, Soldat Laboreur extra 1719, id. A 15—17, id. B 13—14, id. G 8—18, Her- zogin Elsa extra 17—19, id. A 1517. id. B 1214, id. G 711, Beurre Alex Lucas extra 10, id. A 14, id. B 11, id. G 7, B. Clairgeau extra 1921, id. A 1319, id. B 1216, id. G 914, B. Legheponts ex tra 28, id A 27, id. B 23, id. G 12—18, B. Durandeau extra 18, id. A 1418. id. B 12—10, id. G 8—11, B. Hardy 9—20, B. de Merode 511, B. Superfin 1520, B Lebrun 1014, B. van den Ham 912. B. Bachelier 5—8, B. Blance 10, B. d'Aremberg 710, B. Wilhelmina 3—8, B. Napoleon 5, Duch. d'Angouleme 015, Triumphe de Vienne 10—17, William's Duchesse 1018, Fondante de Charneer 11—15, Calabasse Tirlemont 5—0, Cala- basse Oberdiekt 915, Emelyd Heijst 13, Minister Dr Lucius 1119, Comtesse de Paris 1015, Zwijndr. Wijnpeer 6—11, Triumphe de Jodoyene 7—11, Maria Louisse 510, Bezy van Schonauwen 4—

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3