20 SS 15 ONDER VALSCHE VERDENKING Wat brengt 3 Oct. a.s? Speciaal ck v>ete/i/><JiapfieCi^li saweyiyebteLd te/* l)e^ckertrwig van de keel. fMwweel voorde keel" DE NIEUWE AMERIKAANSCHE SIGARET WERELDBON EN SPEELKAART Uit de Provincie FEUILLETON. PRIJS IN HOUAND cents PLUS TOeSlAGZEGEt IN ELK PAKJE GOODWIN C CO NEW YORK U.S.A. Centrale Antirevol. Kiesvereeniging. Gisteren hield de Centrale A.R. Kies vereeniging Goes een druk bezochte alge- meene vergadering onder leiding van Mr. P. A. Schwartz. Nadat de vergadering op de gebruike lijke wijze was geopend, sprak de voor zitter een openingswoord, waarin hij her innerde aan de gehouden Kamerverkie zingen. De uitslag heeft onze verwachtin gen verre overtroffen. Niemand had dur ven hopen dat we twee zetels zouden win nen. Het gevolg is geweest, dat Dr Colijn, hoe sterke actie ook tegen hem gevoerd werd, is aangewezen als Kabinetsforma teur. En bij de uitvoering van die op dracht heeft hij getoond dat vertrouwen tenvolle waardig te zijn. De noodzakelijk heid van bezuiniging wordt in breede kringen ingezien en we kunnen zeggen dat het huidige Kabinet het vertrouwen heeft van een groot deel van ons volk. Spr. ein digde met den wensch uit te spreken dat het huidige Kabinet onder Gods zegen in staat mag worden gesteld ons volk en va derland met vaste hand te leiden. De notulen van de vorige jaarvergade ring werden vastgesteld. Medegedeeld werd dat in Januari een buitengewone deputatenvergadering zal worden gehouden ter behandeling van het 1 rogram van beginselen en dat op 10 October a.s. het Gentralen Convent zal vergaderen. Hierna werd aan de orde gesteld, de bespreking van den uitslag der verkie zing. De afgevaardigden van de verschil lende kiesvereenigingen deden hierom trent nadere mededeelingen. De re sultaten zijn over het algemeen bevredi gend, hoewel een krachtige actie noodza kelijk blijft. Het volgende punt van de agenda betrof het afscheid van den voorzitter wegens vertrek naar Maassluis. In een hartelijke toespraak teekende de tweede voorzitter, de heer J. A. Doini- nicus, de beteekenis van den heer Schwartz voor het politieke leven in deze omgeving. Hij heeft steeds met eere zijn plaats in ons midden ingenomen en zijn heengaan wordt dan ook betreurd. Spr. wilde niet memoreeren, alles wat de heer Schwartz op zoo velerlei gebied heeft ge daan, maar wel was het hem een behoefte dankend te gedenken wat op politiek ge bied in het algemeen door hem is ver richt, in 't bijzonder in de Centrale Goes. Maar, aldus Spr., al spijt het ons dat u van ons heengaat, we willen u toch geluk wenschen met uw prcvmotie en we twijfe len niet of u zult ook in uw nieuwe woon plaats weer een levendig aandeel nemen in den politieken strijd. Het scheiden doet pijn, maar bij alle wisseling en verande ring hebben we toch dezen troost, dat onze God altijd dezelfde blijft. Op verzoek van den heer Dominicus werd daarna den scheidenden voorzitter toegezongen Ps. 121 4. De heer Schwartz dankte de vergade ring voor de geboden gelegenheid om af scheid te nemen en voor de hartelijke woorden tot hem gericht. Met erkentelijk heid zal hij steeds aan het verblijf in deze Centrale terugdenken. Ongeveer 10 jaar heeft hij de vergaderingen mogen leiden en hij heeft daarbij veel vriendschap en sympathie en vertrouwen ook in andere functies mogen ontvangen, wat den arbeid niet weinig vergemakkelijkte. Over het ge heel was er een hartelijke samenwerking en heerschte er in de vergaderingen een prettige toon. Spr. wenscht de Centrale wederkeerig alles goeds toe en wekt de aanwezigen op getrouw te zijn en op te trekken onder de banier van onzen Ko ning. Hierna werd aan de orde gesteld de verkiezing van een voorzitter. Na eenige stemmingen werd gekozen de heer J. A. Dominicus, die evenwel meende te moeten bedanken. Daarna werd gekozen Ds A. Scheele, die de benoeming aannam. In de plaats van den heer Schwartz werd tot bestuurslid gekozen de heer E. Tange te Rilland-Bath en tot lid van het Prov. Comité de heer J. Hommes te Nieuwdorp. Naar het te houden Centralen Con vent werden afgevaardigd de heeren Ds A. Scheele en J. Hommes. Daarna werd de vergadering door Ds Scheele met dankzegging gesloten. Vrij naar het Engelsch. 148) o— De aangesprokene dacht eenige ©ogen blikken ernstig over deze vraag na. „Ik geloof, dat mijn longen een leelijke knauw hebben gekregen en dat het dat is, me neer". „Maar het zal toch wel gauw beter wor den?" „Nee meneer, ik vrees van niet. Zie ik daar soms naar uit?" „Hoe is dat zoo gekomen?" vroeg hij. „Wel meneer, dat heeft zoo moeten zijn" antwoordde Jenkins geduldig. „Het is be gonnen met een leelijke hoest die maar niet weg wilde. Mijn broer is er ook aan heengegaan, evenals mijn moeder". Bywater stak zijn eerlijk, blozend gezicht vooruit. „Jenkins", zeide hij, zooals zijn gewoonte was, recht op 'het doei afgaan de „isdieongelukkige val inde.kerk.er.de oorzaak van „Val meneer? Wat val?" „Toen je van het orgel afkieperde. Zie „De Zeeuwsche Beker" Te Gapinge, Vrouwepolder, Veere en Oostkapelle zijn plaatselijke coinité's voor „De Zeeuwsche Beker" gevormd. Leden zijn te Gapinge: J. Louwerse, burgemees ter, G. Langebeeke, L. Oranje en L. den Ouden. Te Veere: Dr G. J. Weyland, Ds J. v. de Guchte, H. Droukers, burgemeester, F. J. Gastel, W. de Wolf. Te Oostkapelle: Jhr. W. Z. van Teylin- gen, burgemeester, Ds J. v. d. Wiel; Ds E. Diouma, P. Cornelisse. Te Vrouwepolder: Ds J. Tjebbes, W. van Hekken, S. de Roo en A. van Dis. Het co mité alhier zal samenwerken met dat te Gapinge, zoodat VrouwepolderGapinge feitelijk één comité vormen met als voor zitter burgemeester J. Louwerse. De Noord-Bevelandsche brug. Maandag hebben leden van Gedep. Sta ten van Zeeland, met den voorzitter, den Commissaris der Koningin, mr J. W. Quarles van Ufford, per stoomboot van den Prov. Stoombootdienst een bezoek ge bracht ter inspectie van de steigers van den veerdienst WolfaartsdijkKortgene. Dit bezoek zal, naar de N. R. Crt. meent, wel mede een gevolg zijn van het adres van de vereen. De Noord-Bevelandsche Brug, aan de Staten om verbetering van genoemden veerdienst en van het feit, dat den laatsten tijd verschillende vaste stei gers van den Prov. Stoombootdienst zijn veranderd in drijvende pontons. De bezoekers troffen juist een dag en een tijd dat er weinig vervoer was, wat jammer was, omdat zoo de gebreken niet goed zichtbaar werden. Het verschil in de Zandkreek tusschen hoog en laag water is plm. 45 Meter. De steigers hebben drie „bruggen" en het is te begrijpen, dat deze bruggen niet altijd gelijk met de boot liggen. Over twee plan ken, elk ongeveer 2 meter lang en 50 c.M. breed, moet men aan boord rijden. Soms staan deze planken met een helling van 60 c.M. zoodat het op en afrijden van of op een hellende brug voor velen niet ge makkelijk is. In de najaarszitting der Staten van Zeeland komt het adres van de Vereen. Noord-Bevelandsche Brug in behandeling en vandaar dat Ged. Staten zelf den toe stand in oogenschouw wilden nemen. Verbetering van de vaste steigers in drijvende pontons zal tienduizenden gul dens kosten en dan wordt de veerdienst toch nog ongemakkelijk. De Vereen. Noord-Bevelandsche brug streeft er daarom naar een brugverbin- ding te krijgen. Naar verluidt wordt gedacht een N.V. op te richten, welke het recht van tolhef fing zou krijgen, daar men vreest, dat het nog wel tientallen jaren kan duren voor de brug door het rijk of de provincie wordt gelegd. Op de voorgestelde manier zou men jaarlijks ongeveer 50 duizend gulden aan veergeld ontvangen en met een vaste ver binding kan dit wel tot een 70 duizend gulden stijgen. De rente van een kapitaal van f 1.000.000 is in dit geval dus ge dekt. Paardenfokker ij in Zee land. Dit najaar zullen de keuringen van paarden door de rijkscommissie niet plaats hebben. De keuringen zullen in de maand October alleen worden ge houden door de commissie van het stam boek voor het Nederl. Trekpaard, en wel te Hulst, Axel, Oostburg, Middelburg, Zierikzee en Kattendijke. Opgepast. De commissaris van politie te Middelburg verzoekt ons naar aanleiding van bij hem ingekomen be richten, te waarschuwen tegen personen, die trachten sigaren te verkoopen aan particulieren, voorgevende te komen voor den bond van ex-werklooze sigarenma kers of wel om sigaren te verkoopen, die de gemeente 's Hertogenbosch zou laten maken door werkloozen. In werkelijkheid zijn het sigaren van in ferieure kwaliteit en betrokken van kleine fabriekjes. De bedoelde personen, op wier gedrag ook veel is aan te merken, werken veel in het zuiden van het land. H)et station Ylake. Zooals gisteren geadverteerd werd, wordt met in gang van Zondag 8 October 1933 het sta tion Vlake voor reizigersverkeer gesloten en worden de verbindingen te Vlake met je en daar was ik de schuld van. Want van het afsluiten der kruisgangen was ik de 'belhamel". „O1, God zegen u, meneer, u heeft zich niets te verwijten. Denk daar niet over". „Ik wil alleen weten, of die val mede gewerkt heeft om je zoo akelig te maken". „Nee, meneer, die heeft er niets mee te maken. Ik heb toen mijn hoofd een weinig bezeerd het had waarlijk niet veel te beteekenen; en daar was ik gauw van opgeknapt. De kwaal, die me nu te pak ken heeft, moet me van mijn geboorte af onder de leden hebben gezeten". Op dat oogenblik kwam juffrouw Jen kins binnen met een kommetje, waarin ze een ei met wijn en suiker aan het klutsen was. Ze goot het mengsel over in een beker en zette het voor haar echtvriend neer. „Lieve, ik heb er heusch geen trek dn". „Geen trek in dan slik je toch maar". En voor de zieke gelegenheid werd ge laten, om een antwoord te geven, had ze resoluut zijn hoofd omvat en goot hem het brouwsel tusschen de lippen. „Ziezoo", merkte ze op, „met mijn winkel vol klan ten heb ik vandaag geen tijd om te leu teren". Bywater lachte hartelijk en de waardige dame vertrok. „Als het goed voor me was om goud te HansweertZ.-Vlaanderen v.v. verlegd naar station Kruiningen-Ierseke. Voor wagonladingen vrachtgoed en zendingen vee blijft het station Vlake geopend. Door de politie te 's H. Arendsker- ke is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld, zekere J. J. F., 41 j., makelaar, wonende te Hein- kenszand, als verdacht van oplichting en verduistering gepleegd te Goes. Middelburg. Gisterenavond had in een der zalen van de Eendracht alhier een bij eenkomst plaats van bestuursleden van de M. T. V. en de daarbij aangesloten ver- eenigingen met hun dames ten einde af scheid te nemen van den heer W. Jo ziasse, die Middelburg metterwoon gaat verlaten. De heer J. C. va n d e n B o u d t. voor zitter van de M. T. V., huldigde den heer Joziasse als een beste kracht en een prima secretaris-penningmeester. Spr. bracht den scheidenden hartelijk dank voor het vele, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan en bood hem onder applaus der aanwezigen het eere-lidmaatschap en de daarbij behoorende oorkonde in lijst aan. Ook mevrouw Joziasse huldigde spr. en bood het echtpaar als blijvend aanden ken een fraaie staande schemerlamp voor electrisch licht aan. De beer L. J. Basting, voorzitter van de Pluimveevereeniging Middelburg en omstreken schetste wat dhr Joziasse voor die vereeniging deed, niet alleen door haar op te richten, maar door haar in stand te houden en tot bloei te brengen en bood een ets van den Langen Jan aan in lijst, als pendant van die van 't Stadhuis; die reeds vroeger aan den scheidende is aangeboden. De heer J. L. W i g a r d, voorzitter van de konijnenfokkersvereeniging „Nut en Sport" bracht den heer Joziasse dank voor wat hij voor deze vereeniging heeft gedaan onder aanbieding van een ets van het plekje bij Zoutelande, waar de heer Joziasse zoo gaarne vertoefde. De heer J. Kraamer sprak als voor zitter van de afdeeling Walcheren van de V. P. Z., maar ook voor zichzelf om te schetsen hoe aangenaam hij steeds met den heer Joziasse heeft samen gewerkt. Namens genoemde afdeeling bood spr. twee alpacca eierdopjes met toebehooren in étui aan. Ten slotte heeft de heer A. P. Ding e- m a n s e in een door hem gemaakt ge dicht den heer Joziasse gehuldigd. De heer Joziasse zeide, dat er een tijd van komen is en een van gaan. In 1923 is hij secretaris-penningmeester ge worden na reeds 5 jaar aan de tentoon stellingen te hebben medegewerkt. Spr. bracht in wel gekozen woorden allen spre kers en schrijvers dank ook voor het aan geboden eerelidmaatschap en voor de ge schenken. De laatste muziekuitvoering op het Molenwater heeft gisterenavond niette genstaande een regenbuitje bij het begin, nog veel belangstelling getrokken. slikken, zou ze het voor me bemachtigen, meneer", zeide Jenkins. „Doch ik heb nergens behoefte aan. Ze is een brave vrouw, meneer Bywater". „Zonder twijfel", beaamde deze wijs. „Ik zou zelf wel een vrouw willen hebben die me eieren met wijn voerde". „Als ze niet zoo zorgzaam was, zou mijn laatste uur allang geslagen zijn. En ze heeft groote ervaring, wat zieken aan gaat". Bywater zweeg. Terwijl hij opstond om heen te gaan, viel zijn blik op iets, dat op den schoorsteenmantel stond en dat hem evenzeer scheen te boeien als het straks Jenkins' uitgeteerd gelaat had gedaan. „Hola, Jenkins, waar heb je dat van daan?" „Dat meneer? O, dat bracht mijn vader gisteren mee. De oude man had er een leelijke jaap door in zijn hand gekregen. Waar zeide hij ook weer dat hij het ge vonden had? Juist, op het kerkhof bij de kruisgangen, meneer Bywater". Het was een stuk van een kokertje van bijzonderen vorm, dat blijkbaar inkt had bevat; het had wel iets weg van een slank vaasje met breeden rand. Bywater nam het op en terwijl hij het om en om draaide, scheen hij het met zijn blikken te verslinden. „Stel je er erg veel prijs op, Jenkins?" i A t h 1 eti ek wed strij den te Middelburg. Op Zaterdagnamiddag 30 Sept. a.s. zullen op het Gemeentelijk Sportterrein Nadorst te Middelburg, ath- letiekwedstrijden worden gehouden, ge organiseerd door den Zeeuwsch-Brabant- schen Turnkring van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond. De resultaten der athleliekwedstrijden zullen tevens gelden voor de athletiek- vaardigheids-proeven. Goes. Ghr. Besturenbond. Maan dagavond vergaderde onder voorzitter schap van den 'heer A. de Lange de Ghr. Besturenbond Goes e.o. ter vaststelling van Ihet winterplan. De voorzitter deelde mede, dat in de afgeloopen zomermaan den te Krabbendijke een Ghr. Besturen bond voor Oostelijk Zuid-Beveland is op gericht, wat in het belang van het werk noodzakelijk was. Na overschrijving van de daarvoor in aanmerking komende or ganisaties naar Krabbendijke, blijven er nog 28 organisaties bij den Goesohen Ghr. Besturenbond aangesloten. Het grootste deel daarvan was ter vergadering verte genwoordigd. Spr. wekte allen op in dezen moeilijken tijd trouw in Gods kracht te arbeiden. De secretaris-penningmeester, de heer C. K. Maartense, las notulen, bracht financieel rapport uit en rapporteerde over de 16 dezer gehouden districtsver gadering van Zeeuwsche Ghr. Besturen bonden. Besloten werd in November wederom een groote propaganda-vergadering uit te schrijven. Daarin zullen twee sprekers van het C. N. V. het woord voeren en zal een predikant 'het slotwoord spreken, terwijl tevens voor imuzikale of andere op luistering gezorgd zal worden. Ook de cursusavonden, die vorigen win ter goed geslaagd zijn, zullen weer gehou den worden. Getraoht zal worden er vier te organiseeren, waarin belangrijke onder werpen zullen worden ingeleid. Verder zal een avond gewijd worden aan een lezing met lichtbeelden over het jeugdwerk der Ohr. vakbeweging. Ge tracht zal ook worden een avond voor de vrouwen der leden te organiseeren. De voorzitter deed verschillende mede deelingen over bet werk van de Centrale voor Werklwzenzorg, opgericht door den Raad van Kerken en wekte op, cursussen, enz. voor de werkloozen in den a.s. win ter te organiseeren. Door samenwerking met naburige gemeenten kan wellicht worden bereikt, wat in eigen gemeente alleen niet mogelijk is. Gememoreerd werd ook 'het gunstig resultaat der op Hemelvaartsdag gehou den huisrlijttentoonstelling. Ze is in alle opzichten geslaagd. De voorzitter dankte de commissie hartelijk voor den velen ar beid, hieraan besteed. 'De beer Buitenhuis ging in dankgebed voor. Bevolking. Ingekomen: M. de Ruijg, verpleegster, van Rotterdam, Groote Markt 12; P. D. Blom en ecbtg., reiziger, „Heelemaal niet, mijnheer. Het ver baasde me al, dat mijn vrouw het nog niet naar den vuilnisbak heeft doen ver huizen." „Dan zou ik het graag hebben", ant woordde Bywater, het fleschje in den zak stekend. „En nu ben ik weg. 'tGa je goed Jenkins." En daarna ging Bywater het vertrek door, werkte zich met even weinig cere- moniëel, of het Roland was, door de klanten in den winkel, en stoof Kathe- draalwaarts. De klok had reeds lang op gehouden te luiden. Het orgel speelde en de deken met zijn onderhoorigen kwamen juist binnen, toen Bywater aan de andere zijde achter een pilaar gleed. Toen zij plechtig het schip der kerk doorschreden en het koor hadden bereikt, zocht By water den ouden Jenkins, den kerkdie naar op, die vandaag juist dienst had in den toren. Het viel hem dadelijk op, dat zijn eene hand met een zakdoek was omwikkeld. „Hallo, Jenkins", fluisterde hij, „wat heb je met je hand uitgevoerd?" „Ik heb er gisteren een leelijke snee in gekregen, meneer, net in de palm. Ik heb straks, toen ik de klok moest luiden, mijn zakdoek er om gewonden, uit vrees, dat het weer open zou gaan. Kijk" en hij maakte den doek los om Bywater de C. J. T. Giling, reiziger, van Oegstgeeet, Groote Markt 1; M. L. Kloosterman, geb. v. Willigen, onderw. handenarbeid, van Den Haag, L. Vorststraat 66; J. Vermeule, arbeider, van Eist, St. Jacobstraat 22; J. G. Nassy, zonder 'beroep, van Amsterdam, Ravelijn 1; P. Elsman, zonder beroep, van Kattendijke, L. Kerkstraat 19; W. Visiser geb. de Moor, zonder beroep, van Wissenkerke, Heerniseeweg 12; J. Smal- leigange, vr. v. W. Sinie, zonder beroep, van Driewegen, Voorstad 73; A. J. de Pree en gezin, wegwerker N. S., van 's-H. Arendskerke, Poelweg V 18; S. R. v. d. Brink, reiziger, van Nisse, Zaagmolen straat 27; L. Monsma geb. Schippers, zonder beroep, van Den Haag, Ravelijn 16; P. A. C. Entink, cafébediende, van Vlissingen, Groote Mankt 4; A. A. Kwaak, dienstbode, van Hontenisse, Wil'helmina- straat 23; C. Bosman, dienstbode, van Nisse, Ruijteriaan 6; J. de Rijke, dienst bode, van Wemeldinge, Korte Kerkstraat 9; P. A. Flikweert, kappersbediende, van Deventer, Ganzepoortstraat 3; G. M. J. A. Klaver, liefdezuster, van Groesbeek, Kloet, weg 5a; W. van Witzenburg en gezin, viseh'handelaar, van Vlaardingen, Ganze poortstraat 19; W. A. van Kleunen, dienstbode, van Kattendijke, Ravelijn 1; M. M. Mulder, verpleegster, van Amster dam, Stationsweg 33; J. van Sabben, zonder 'beroep, van Den Haag, Couwerve- straat 2E; G. L. v. d. Vreede, en gezin, koopman, van Kioetinge, L. Vorststraat 42; M. J. Kampman ge'b. v. Eenennaam, zonder beroep, van Middelburg, L. Kerk straat 9. Vertrokken: C. de Kievit, veehandelaar, naar Den Haag, Beeklaan 500; Wed. van Nieuwenhuijzen, zonder beroep, naar B. op Zoom, Bolwerk Zuid 72; W. M. P. Verheij, zonder beroep, naar Bergh; J. Blok geb. Verburg, zonder beroep, naar Vlissingen, Singelweg 92; A. J. L. Jans sen, koopman, en gezin, naar Kioetinge B 133; P. L. Polfliet, dienstbode, naar Ovezand; E. W. da Costa, liefdezuster, naar Maastricht, ©t. Serv. klooster 14; J. Smits, schoemmalkersknecht, naar Fij naart B 861; 'kinderen Baars, naar Stan daardbuiten A 77e; Wed. M. L. van Nieu- wenihuijzen, zonder 'beroep, naar Steen bergen H 83; C. Simonse, dienstbode, naar Kattendijke A 76; J. C. de Pan, dienstbode, naar Den Haag, Waalsdorper- weg 84; N. Paardekooper, dienstbode, naar Amsterdam, Merwedeplein 23; H. M. Ventevogel, dienstbode, naar Den Haag, Waalsdorperweg 84; A. Nobbe, kappers bediende, naar Bellingwolde L 157; A. J. de Klerck en echtg., onderwijzer, naar Kioetinge B 175; J. M. Mulder, predikant, naar Haamstede, Noordweg 10; D. C. Kloosterman, zonder beroep, naar Am sterdam, Fr. v. Mierisstraat 126; F. van Zee, zonder beroep, naar Den Haag, Val- kenboschkade 533; P. J. v. d. Driest, zon der beroep, naar Arendskerke, Spoorpad. van Prinoenhage, C. Eversdijkstraat 11; De collecte voor het CbrisisJCoartité bracht deze week 57.37/4 op. Wilhelmiadorp. De begrafenisvereeni- ging alhier hield 1.1. Maandagavond haar gewone jaarvergadering. De opkomst was zeer matig. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat er in het pas af geloopen boekjaar geen enkele begrafenis was geweest, hetgeen wel een unicum mag w:orden genoemd. In de vijf en twintig jaar die deze vereeniging thans bestaat kwam zoo'n gunstig jaar nimmer voor. De aftredende bestuursleden P. M. v. d. Broecke en A. Provoost werden herkozen, terwijl in de vacature P. v. d. Schraal, welke vanwege zijn leeftijd had bedankt, werd benoemd dhr A. Walrave. Hoewel het besluit van dhr v. d. Schraaf eerbie- wond te toonen. „Wat stom van je, om je zoo toe te takelen." „Ja, maar meneer, dat doet men toch niet expres. „We hadden last gekregen, om het kerkhof wat op te knappen en toen ben ik gestruikeld en met mijn hand in een gebroken fleschje gevallen. Op mijn leeftijd is men ook niet zoo vlug meer, meneer. Doch tusschen twee haak jes, u denkt er toch wel om, dat de dienst begonnen is?" „O, die loopt zonder mij ook wel. Was dit het fleschje, waar je op viel, Jenkins? Ik zag het bij je zoon Joe op den schoor steen staan." „Ja, dat is het lamme ding. En het zal er wel een maand of drie gelegen hebben, te rekenen nadat we er het laatst heb ben schoongemaakt." Bywater knikte. Hij stak het fleschje weer in den zak en ging naar de consis torie, om zijn koorhemd aan te trekken. Onder het strenge oog van den heer Pye gleed hij vervolgens tusschen de rij zijner makkers, nog juist op tijd om zijn partij te zingen in het Venite, exultemus Do mino. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2