ONDER VALSCHE VERDENKING Kerknieuws. FEUILLETON. Bij Kon. besluit is met ingang van 8 October opnieuw benoemd tot burgemees ter der gemeenten Groede en Nieuwvliet M. Wagtho, secretaris dier gemeenten. Patrimonium. Zaterdag j.l. ver gaderde te Middelburg onder voorzitter schap van den heer W. A. den Hollan der het bestuur der gewestelijke organi satie Zeeland van Patrimonium ter be spreking van de plannen voor de a.s. wintercampagne. In antwoord op een schrijven van het Verbondsbestuur zal worden medegedeeld welke factoren, naar de meening van het bestuur, den groei van Patrimonium in Zeeland belemmeren en wat gedaan kan worden, om Patrimonium in deze pro vincie nog meer bekendheid te geven. Getracht zal worden in contact te komen met vooraanstaande personen op politiek en kerkelijk gebied in bepaalde deelen der provincie, teneinde ook bij hen de belangen van Patrimonium te bepleiten. Aan den heer C. Smeenk, voorzitter van het Verbond, en lid der Tweede Kamer, zal worden verzocht op een nader te bepalen datum een rede uit te spreken. Terwijl op enkele plaatsen, waar nog geen afdeeling bestaat, getracht zal wor den een propagandavergadering te be leggen. De heer A. de Lange, te Goes, die door het Verbondsbestuur was aangewezen als lid van het Prov. comité van de centrale voor werkloozenzorg, opgericht door den Raad van Kerken, beantwoordde verschil lende vragen over de samenstelling en het werk dezer centrale. Vooral op het platteland werd in vorige winters nog weinig aan moreele werkloozenzorg ge daan. Hierna sluiting. Nut van het Algemeen. Za terdagmiddag jl. werd te Ierseke een alge meens vergadering gehouden van het di strict „Zeeland" van de Mij. tot Nut van het Algemeen, onder voorzitterschap van dhr A. v. d. Have te Kapelle. Na opening door den voozitter werd door den secretaris een uitvoerig verslag uitgebracht van de gehouden vergade ring van het hoofdbestuur en de verte genwoordigers van de verschillende di stricten in ons land. Door enkele afge vaardigden werd de wensch te kennen gegeven om aan de districten meer in vloed te geven op de samenstelling van het Hoofdbestuur. Dit werd door den al- gemeenen secretaris bestreden. Daarna werd het verslag uitgebracht over de werkzaamheden van de departe menten in het afgeloopen jaar. Sommige departementen gaven blijk van groote ac tiviteit, andere hadden met groote moeilijkheden te kampen. De heer v. d. Broecke (Aardenburg) bestreed de mee ning, alsof 't cultureele werk van de dep. niet meer van zoo'n groote beteekenis is, als vroeger. Indien elk dep. zich aanpast aan de eischen van den modernen tijd (jeugdwerk, ontwikkelingscursussen) dan is 't werk, wanneer het met liefde en opof fering gebeurt, nog van grooten invloed. Vervolgens werd het woord verleend aan den heer R. G. van Ree, technisch ambtenaar bij de arbeidsinspectie te Eindhoven. Zijn inleiding was: „Vakopleiding in Nederland in de naaste toekomst en de taak van den Radio-omroep daarbij". Spr. deelde mede, dat in de laatste normale jaren 40.000 jongens van 17 jaar werkten in de Nederlandsche Nijver heid. Daarvan zullen er dus een kleine 30.000 voor geschoolden arbeid bestemd zijn. Er blijft dus een groot aantal per sonen verstoken van goed vakonderwijs, gezien deze niet alle geplaatst kunnen worden op diverse vakscholen. Het is dus verklaarbaar, dat uitgezien wordt naar methoden, die zooveel mogelijk in het bestaande tekort voorzien. Aldus kon de correspondentieles ontstaan en zoo lag het voor de hand, dat overwogen werd of van de mogelijkheid, die door radio-om- roep geboden wordt, gebruik kan wor den gemaakt. Dat laatste leek al direct aantrekkelijk, omdat zoo alle ver van de bevolkingscentra wonende personen be reikt kunnen worden. Ongetwijfeld kan zelfs een beperkt aantal radio-lessen in de theorie van het vak aan de vakoplei ding van toekomstige ambachtslieden en geschoolde arbeiders in de industrie zeer ten goede komen. Vrij naar het Engelsch. 140) o- „Ik was zoo graag vóór u aangekomen, meneer. Ik wist, dat ik van de inspanning hoestbuien zou krijgen en ik had bij me zelf gedacht: als ik nu maar een poosje hier rustig kan zitten, dan komt dat wel bij en dan zie ik er niet zoo onvoordeelig uit als meneer komt". „Jenkins", zeide de heer Galloway zacht, „dat mag ik niet van je aannemen; en je bent hier ook niet op de goede plaats. Als ik toeliet dat je, in zoo'n toestand, op mijn kantoor bleef, zou ik het mezelf later nooit kunnen vergeven". Juffrouwi Jenkins keek triumfeerend op. „Nou hoor je het, Jenkins! Wat zei ik je? Dat ik je nu voor eens en voor eenmaal je zin zou gev9n het kost alleen maar de vracht van die vigelante maar dat ik mijn hoofd en dat van meneer Gallo way zou opeten, als meneer je hier hield". „Jenkins, goede kerel", zeide de heer Galloway ernstig, „je moet aan jezelf wel voelen dat je niet in een toestand bent om je bovenmatig in te spannen. Ik zal je be langloosheid en je vriendelijkheid nooit De vereeniglng voor vakonderwijs in Nederland heeft voor een paar jaar het initiatief genomen tot de oprichting van een Federatie van belanghebbende en belangstellende vereenigingen, welke tot taak kreeg, het vakonderwijs door mid del van radio in den beschikbaren zend tijd te organiseeren en te verzorgen. Alle belangrijke, direct bij het vakonderwijs betrokken vereenigingen zagen aanstonds bet belang van dit werk in en traden tot de Federatie toe. Ook van de zijde der vakorganisaties werd een verheugende ]>elangstelling ondervonden, drie belang rijke vakcentrales zijn bij de Federatie aangesloten, benevens het verbond „Pa trimonium". Deze vereeniging kreeg den naam van „Federatie voor radio-vak onderwijs in Nederland". Zij begon haar werkzaamheden onder zeer gedrukte tijdsomstandigheden. Het is te betreuren, dat de federatie door gebrek aan middelen in dezen tijd niet met haar voornaamste werk naar buiten kan aan vangen. Een cursus, die in het algemeen ongeveer 20 lessen zal omvatten, brengt zooveel kosten met zich mee, dat er on geveer 500 betalende cursisten aan die nen deel te nemen, om uit te komen. Ook is het geen tijd, om voor dit werk subsi die aan te vragen. Inmiddels meende het bestuur, dat een poging kan worden ge daan iets voor de werkloozen te geven. Met de medewerking van de plaatselijke commissies voor ontwikkeling en ont spanning van werkloozen is dat gemak kelijk te verwezenlijken. Deze commissies kunnen de in aanmerking komende werk loozen in een lokaal met een ontvang-in- stallatie verzamelen onder leiding van een geschikt persoon. Spreker wees ook op het groote belang van het oefenen in het lezen van teekeningen. Vaardigheid daarin is voor ambachtslieden en ge schoolde arbeiders een voorname eisch. Een vakman, die een teekening goed kan lezen, heeft een belangrijke voorsprong op zijn collega, die deze vaardigheid mist. Met een opwekking om de federatie bij deze taak in het persoonlijk belang van den werklooze allereerst, maar toch ook direct in het belang van de geheele sa menleving te steunen, besloot de spreker zijn voordracht. Met een woord van dank door den voorzitter aan den spreker voor zijn leer zame rede, werd deze geanimeerde ver gadering gesloten. Vaardigheidsproeven Z. A. B. De leden van den Zeeuwscben Athletiekbond, die Zaterdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein te Middel burg het tweede gedeelte van hun vaar digheidsproeven hebben afgelegd, hebben het ook ditmaal met het weer getroffen. De proeven, welke thans voor de hee- ren bestonden uit kogelstooten, hinkstap- sprong, polsstokspringen, 400 en 1500 M. hardloopen, benevens touwklimmen, en voor dames uit 200 M. hardloopen en touwklimemn, hadden een zeer geani meerd verloop, terwijl het resultaat, ge zien het feit, dat de eischen vrij zwaar zijn, alleszins gunstig kan worden ge noemd. Slechts twee candidaten zijn af gewezen. De geslaagden zijn: Mej. M. van Driel, Achilles, Middelburg, eerste graad dames; Mej. H. Petterson, Achilles, eerste graad adspiranten. De heeren zijn: P. Kambier, E. M. M., Middelburg, eerste graad heeren; A. Kambier, E. M. M.; G. J. Aerssens, Ma rathon, Vlissingen, beiden tweede graad; J. Parent, J. Maartense, A. Tabak, allen Marathon, allen derde graad heeren. Deze leden hebben nog slechts een 35 K.M. afstandsmarsch af te leggen om in aanmerking te komen voor het vaardig heidsdiploma van genoemden Bond. De vlagjesverkoop voor den Chr arbeid onder de militairen bracht te 3e- rooskerke f 16,45 op; te Koudekerke f 16.75 en te Oostkapelle f 18,65. Gedeputerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 October a.s benoemd tot concierge van de Provinciale Bibliotheek de beer P. G. H. Peeters te Middelburg. Hardhandig voet ba lier. Naar het „Volk" meldt, heeft gisteren te Middelburg bij een wedstrijd de aanvoer der en doelverdediger van „Middelburg" vergeten; maar je moet waarlijk dadelijk naar huis". „Heb ik niet dezelfde woorden tot je gesproken, Jenkins? 0 zool" „Ik weet wel, dat ik niet sterk ben, me neer", merkte de arme man op, met een smeekenden blik naar zijn echtgenoot© om hem niet in de rede te vallen. „Maar een beetje ongemak is voor mij niet zoo erg als u in moeite zit, meneer. Wat moet u hier alleen aanvangen, meneer?" „Ik weet het waarlijk niet, Jenkins", zuchtte de heer Galloway, terwijl hij even een zuur gezicht trok als zijn waardige bezoekster had gedaan, nu hem plotseling al het onaangename van den huidigen toestand weer voor oogen werd gebracht. „Hoe het ook zij, jezelf ten mijnen plezier© opofferen, daar komt niets van in. O, wat een dwaasheid van dien Roland Yorke. Hoe is hij daar toch op gekomen?" „Wie zal het zeggen, meneer. Toen me neer Roland vanmorgen het me vertelde, had men mij als een veertje om kunnen blazen. Hij had wel eens meer over dat Port Natal gesproken, doch wie had nu kunnen denken, dat het hem ernst was? Hij maakte zoo vaak gekheid". „Een paar dagen geleden heeft hij nog thee 'bij ons gedronken", verklaarde juf frouw Jenkins gretig, „en toen sprak hij er over, zeggend, dat hij zich op uw kan toor moest doodwerken". „Toe maar, doodwerken nog wel!" stoof Vijgenboom, toen het spel een half uur oud was, een speler der gasten tegen den grond geslagen. De scheidsrechter gelastte hem natuurlijk het veld te verlaten. Goes. Het nieuwe gebouw van de Wa terleiding. Zooals bekend, worden kantoor, magazijn en de werkplaats van de N. V. Waterleiding- Mij. Zuid-Beveland binnenkort verplaatst van de Singelstraat naar den Stations weg. Deze overplaatsing is wel zeer noo- dig, daar de laatste jaren voortdurend met tekort aan bergruimte viel te wor stelen, zoodat meermalen niet zulke groo te hoeveelheden van allerlei artikelen konden worden aangeschaft, als wel in het belang van het bedrijf gewenscht was. Bovendien kon in het oude gebouw be zwaarlijk controle en overzicht over het geheele bedrijf vanuit een centraal punt worden gehouden. Ook kon controle op de watermeters niet hier ter plaatse, maar moest die elders gehouden worden. Deze bezwaren nu zijn alle op een voor treffelijke wijze in het nieuwe gebouw, waarin wij vanmorgen een kijkje konden nemen, overwonnen. Het heerenhuib!, vroeger bewoond door Mevr. wed. Lucas- se, is gerestaureerd en gemoderniseerd (o.a. ramen, trappen en wandbekleeding) en kreeg een nieuw, plat en hooger dak, maar is overigens intact gelaten en bood prachtige ruimte en gelegenheid voor de kantoorlokalen. Links werd een wacht kamer voor hef publiek en een ruime kluisinrichting en rechts- een inrichting voor meterbeproeving, werkplaats en ga rage met bovenwoning aangebouwd. Naar onze meening is door dezen we- derzijdschen aanbouw met het oude ge bouw een gelukkig geheel verkregen. Als straks de heesters zullen zijn opgeruimd en de gazons aangelegd, zal dat nog beter uitkomen. Het is de bedoeling, dat dezer dagen nog een hek zal worden aange bracht en een haag geplant, zoo dat van den Stationsweg niets van de opslagplaats op het achtergedeelte van het terrein zal te zien zijn. De haag aan de Vosmaer- straat blijft staan. Het publiek krijgt entree aan de voor zijde (linkergedeelte), terwijl het perso neel een toegang vindt aan de achter zijde, op de binnenplaats. De wachtka mer voor het publiek ziet er keurig uit, wat trouwens ook gezegd kan worden van het ruime en frissche kantoor voor het complete personeel, daarachter gele gen en de directeurskamer, waarin men vervolgens komt. Ook voor toilets en kleedkasten is ruimschoots gezorgd. Boven bevinden zich een vergaderka mer, een teekenkamer met kluisinrich ting, een monsterkamer en een reserve kantoor. De ruime zolder biedt nog een flinke bergruimte. Het gebouw is electrisch verlicht en is voorzien van een nieuw systeem gasver- warming (zonder schoorsteen). De ka chels hebben twee buizen. Door de eene treedt versche lucht toe, terwijl door de andere de afgewerkte gassen worden afgevoerd. Zooals gezegd, bevindt zich in het hooge rechtergedeelte een inrichting voor meterbeproeving, waarin boven en bene den 'n waterreservoir wordt aangebracht. Daarachter zijn ruime en overvloedig van licht voorziene werkplaatsen, magazijn en garage, die alle op de binnenplaats uit- loopen. Boven de garage is een keurig ingerichte woning gebouwd voor een lid van het personeel. De aannemer, firma Schrijver, heeft dit werk precies op tijd afgeleverd. Op 15 October moet het oude gebouw zijn verlaten, zoodat de overplaatsing in den loop van de e.v. weken zal plaats hebben. Op de Internationale Tentoonstel ling voor honden van alle rassen, georga niseerd door de Kynologenclub 's-Herto- genbosch en omstreken, stonden inge schreven 222 honden, w.o. 33 Airedale Terriers. Mevr. de Wilde, alhier, behaal de met 3 Airedale Terriers 8 club- en 5 speciale prijzen. 's-Heerenhoek. De Raad dezer gemeen te kwam Donderdag in openbare verga dering bijeen. De navolgende ingekomen stukken wer den voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen: Brief van B. en W. van Borsselen, waarin wordt medegedeeld, dat naar aanleiding van de verbetering de heer Galloway op. „Er is nog één ding, waar we dank baar voor mogen zijn" zeide Jenkins zachtzinnig, „als het hem tegenloopt, is zijn oom er tenminste nog, om hem een steuntje te geven". „Hoor die weer! Juist iets voor hem! Intusschen, wat zal er gebeuren?" vroeg ze scherp. „Ik moet terug naar mijn win kel. Gaat hij' met mij mee naar huis, of blijft hij hier zoodat ieder, die hier binnen komt er schande van zal spreken?" Doch op dat oogenblik, voor men nog een beslissing had kunnen nemen deden zich buiten haastige voetstappen hooren, de deur werd opengerukt en op den drem pel stond Arthur Charming. HOOFDSTUK LH. Toen Hamish Channing dien morgen aan het ontbijt zat, vertelde hij in geu ren en kleuren, hetgeen hem aan het sta tion was overkomen. Arthur legde zijn mes en vork neer. Hij alleen kon begrij pen, wat de consequenties van dit on verwacht vertrek voor den heer Galloway waren. „Hamish, je wilt toch niet zeggen, dat hij werkelijk die reis meent te maken?" „D'at hij er althans een aanvang mede heeft gemaakt, door met den trein naar Londen te gaan, is buiten twijfel, daar ik zelf getuige was van zijn vertrek. van den weg Borsselen-'s-Heerenhoek door den Raad dier gemeente is besloten gedurende 50 jaren f 150 te betalen. Be richt van den Officier van Justitie te Middelburg, waarin wordt medegedeeld, dat het nazien van de registers van den Burgerlijken Stand over het jaar 1932, tot geen opmerkingen aanleiding heeft gegeven. Besluit der Ministeries van Binnen- landsche Zaken en Financien, dat het Kortingswetje betreffende de financieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten voor 's-Heerenhoek voor 1933'34 geen toepassing zal vinden. De burgemeester deelt mede, dat aan hem verlof is verleend van 23 Septem ber tot en met 30 September en van 6 tot en met 13 October e.k. Behoudens goedkeuring van Ged. Sta ten van Zeeland heeft de gemeente aan gekocht het huis, in eigendom van L. Stokx, plaatselijk gemerkt Molendijk 14a voor de som van f 1790. De begrooting van den keuringsdienst van vleesch en vee wordt in haar geheel goedgekeurd. Het raadsbesluit van 10 Aug. jl., waar- Lij besloten werd niet accoord te gaan met het bemiddelingsvoorstel ter zake de Zuid-Bevelandsche tramlijn, wordt in getrokken, terwijl nu besloten wordt mot genoemd voorstel wel accoord te gaan. De rekening 1932 wordt zonder aan merking van de commissie van onder zoek vastgesteld, zooals zij door B. en W. den Raad werd aangeboden. Ter financiering van nieuwe wegen en straten worden geldleeningen geslo ten ad vier en vijf-achtste pet. tegen pari koers. 's-Heer Arendskerke. In de met 1 Oct. a.s. vacant komende betrekking van kas sier der Goöp. Boerenleenbank ahier is wegens ontslag-aanvrage van dhr W. P. Markusse, als zoodanig benoemd dhr J. Hommes te Nieuwdorp. Domburg. Vrijdag vergaderde de Raad. Voorzitter wan de heer Elout. De ge meen terekening werd vastgesteld op f 61.016 aan ontvangsten en f 57.676 aan uitgaven gewone dienst en f 7063 ont vangsten en f 7042 uitgaven kapitaal- dienst. De gemeentebegrooting voor 1934 werd overgelegd. Adressen waarbij verzocht werd bij verordening de koffiehuisbedrij- ven en restaurants gelijk te stellen voor de Personeele Belasting met winkels en logementen werden op voorstel van den heer De Visser aangehouden tot een vol gende vergadering. De voorzitter gaf daarna een uitvoerige uiteenzetting van de wijze waarop, krachtens met de gemeente Middelburg aangegane overeenkomst, het technisch beheer van de waterleiding zou geschie den. De vraag was nu gerezen of het grootste deel van dat beheer niet door iemand in Domburg zou kunnen geschie den. Waar dit mogelijk bleek werd voor gesteld met de gemeente Middelburg in onderhandeling te treden over wijziging der overeenkomst. Nadat door de heeren De Visser en Geldof nog nadere inlich tingen waren gevraagd werd besloten met de gemeente Middelburg in onderhande ling te treden en zoo deze gemeente daar toe bereid was, de voorgestelde wijzigin gen in de overeenkomst aan te brengen. Een verordening op het leveren van water door de gemeente Domburg werd daarna vasgesteld. Ingekomen was een adres van ver schillende organisaties van werknemers, waarbij aangedrongen werd op verbete ring van de voorwaarden, waarop werk loozen werden te werk gesteld. De heer Geldof kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. om de behande ling van dit voorstel aan te houden tot bij de behandeling der begrooting, om dat de nood bij de werkloozen dringt, te meer waar er nog genoeg gelden op de begrooting voor 1933 beschikbaar zijn. De heer Brand zegt, dat thans niet be oordeeld kan worden of de nog beschik bare gelden wel tot het einde van hei jaar toereikend zullen zijn. Bij de behan deling van de begrooting van het volgen de jaar zal een beter overzicht kunnen worden verkregen. De behandeling van het adres werd daarna, met 6 tegen 1 st die van den heer Geldof, aangehouden Hij had me toch allicht eens op kun nen zoeken", zeide Arthur teleurgesteld. „Ik had nooit gedacht, dat het hem ernst kon zijn met die emigratieplannen." „Ik wel, althans1 als hij er geld voor bij elkaar kan krijgen. En als lord Car- rick over de brug komt, zie ik hem met het eerste het beste schip, dat een beetje confortabel is, het ruime sop kiezen. Den laatsten tijd dacht hij nergens anders over", zeide Hamish. „Maar wat gaat hij daar uitvoeren!" verwonderde zich Constance. „Rijk worden", lachte Hamish. „Het zal mij verwonderen, wat meneer Galloway er van gezegd heeft, riep Ar thur op zijn beurt, „en nog meer, wat hij zal doen." „Ik denk, dat Galloway op dit oogen blik nog nergens van weet; of ik moet me al hard vergissen. „Nergens van weet!" riep Arthur, van ontsteltenis opspringend. Zou het moge lijk zijn, dat Roland zijn patroon een der gelijke kool had kunnen stoven? Hij ver zonk in stilzwijgen en dacht na. „Waarom kijk je zoo donker?" vroeg Constance eenige oogenblikken later, toen ieder het zijne gezegd had. „Dat ben ik me niet bewust, ik denk alleen maar na. Ik heb innerlijk iets uit te vechten gehad voor mezelf", lachte hij. „Wat is er dan?" „Constance, ik geloof dat het mijn tot de behandeling van de gemeentebe grooting. De commissie van advies voor de werkverschaffing stelde voor den heer Geldof niet te benoemen tot opzichter bij de werkverschaffing, omdat hij niet toeziet, dat de-werkloozen op het bepaal de uur met de werkzaamheden aanvan gen en omdat hij in een vergadering met de werkloozen actie voert om de door den Raad aangenomen regelingen ongedaan te maken. De heer Geldof zegt, dat hij met de or ganisaties heeft vergaderd, doch in een andere kwaliteit, hetgeen hem z. i. vol komen vrijstaat. Nadat hem was mede gedeeld, dat voor verschillend vakwerk niet langer dan de daarvoor wettelijk vastgestelden tijd gewerkt mocht worden is een half uur later met werken aange vangen. De heer Brand voert hiertegen aan, dat het z. i. niet aangaat, dat de beer Geldof, zij het dan in een andere kwaliteit, actie voert tegen maatregelen van het Gemeentebestuur ten opzichte van de werkverschaffing, terwijl hij zelf als opzichter daarbij optreedt. De voorzitter zegt, dat uit de discus sies wel is gebleken, dat vooral bezwaar bestaat, dat de heer Geldof politieke actie voert, terwijl hij opzichter is bij de werk verschaffing. Hij meent dat de heer Gel dof, die als raadslid volkomen vrij is om alle mogelijke actie te voeren, zich, waar hij nu als opzichter optreedt, beter als zoodanig, dus ook buiten den Raad, te genover de werkloozen van actie kan ont houden. Hij is als opzichter min of meer ambtenaar en moet in die kwaliteit de besluiten van de gemeente uitvoeren. Wanneer de heer Geldof kan toezeggen, dat hij zich voortaan buiten den Gemeen teraad op het stuk van werkverschaffing van critiek zal onthouden, zal samenwer king met de Commissie van Advies mo gelijk blijken. De heer Westenburger stelt daarna voor de beslissing tot benoeming van den heer Geldof nog aan te houden tot een volgende vergadering. Dit voorstel werd echter verworpen met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Elout en Westenburger. Het voorstel van de Commissie van ad vies om den heer Geldof niet tot opzich ter bij de werkverschaffing te benoemen, wordt daarna aangenomen met 6 stem men. Bij beide stemmingen onthield de heer Geldof zich van medestemmen. De heer De Visser vroeg bij de rond vraag of het noodig zou zijn om de Zuid straat, waar weinig aansluitingen te ver wachten zijn, te rioleeren. De voorzitter zegt naar aanleiding daarvan dat 't plan tot rioleering van de gemeente systema tisch moet worden doorgevoerd. Wordt een gedeelte overgeslagen dan komt het geheele plan niet tot zijn recht. De heer Westenburger vraagt beter toezicht op het parkeeren van auto's op plaatsen waar het verkeer wordt belemmerd; de heer De Visser om verschillende takken te doen opsnoeien die hinderlijk zijn voor de passage van wagens. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelde de Chr. Voetbalvereen.. „S D. O." tlhier een me daille-wedstrijd tegen Goes 6. Stand met de rust 10 voor „S. D. O.". Eindstand 21 eveneens voor „S. D. 0." Het tweede elftal van „S. D. 0." speelde een wedstrijd tegen Goes 7. Ook dezen wedstrijd wist „S. D. 0." te winnen, n.l. met 40. Ruststand 20. Wemeldinge Voetbaluitslag nederlaag- wedstrijden. Wemeldinge Combinatie Hansweertsche Boys II 22. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Wagenborgen, W. Bergsma cand te 's Gravenhage; te Ouddiorp, E. Sshimmel te Ameide. Aangenomen naar Aagtekerke, J. G. Panhuise, cand. te Sloten. Naar Drach ten (Herv. Evangelisatie), M. D. Gijsman te N. Pekela; naar Visvliet, A. Kabel te Bozum. Bedankt voor NIjkerk, J. de Bruin te Rotterdam. Geref. Kerken. Bedankt voor Wormer, B. E. v. Buuren te Bemelum (Fr.). plicht is, den heer Galloway bijstand te verleenen. Doch het kost me eenige moeite om het zoover te brengen en mijn trots tot zwijgen te brengen". „Je wilt dus naar zijn kantoor terug?" „Ja, totdat hij zich op andere wijze kan redden." „Arthur, beste kerel, ik weet, dat je het doen zult", zeide ze zacht. „Als het ons altijd aangenaam was, onze plicht te doen, waar zou dan de belooning blij ven, die de vervulling ervan in zich houdt?" „Zoo is het Constance. Ik had voor mezelf dan ook al besloten. De moeilijk heid is, dat als ik het doe, het ook met heel mijn hart moet gaan." Ze keek hem aan met een glimlach vol toegenegenheid. „Probeer het maar. Een vaste wil kan zelfs een opstandigen geest breidelen." Arthur wist het maar al te wel. Hij kende het kunstje. En het duurde niet lang, of hij was op weg naar Close street, zonder dat hem onaangename gedachten kwelden. Het eerste, waar Arthurs oog op viel, toen hij op zijn oude kantoor kwam, was Jenkins uitgeteerde gestalte, schuddend van het hoesten. „O Jenkins!" liet hij zich onüvallen, wat doe jij hier, buiten; je huis?" (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2