Uit de Provincie Kerknieuws. Rechtszaken Telegrammen. verklaren. Dit voorstel wordt in een Woensdag 27 Sept. te houden vergade ring behandeld. Wordt het aangenomen, dan is Mr Duys dus geen lid meer van de S.D.A.P. De heer Duys deelde desgevraagd mede, voorloopig zich niet over de op handen zijnde gebeurtenissen te kunnen uitlaten. Landdag der Nat. Soc. beweging. De tweede Landdag der Nationaal-So- cialistische Beweging, leider Ir A. A. Mussert, zal op 7 October te Utrecht wor den gehouden. Het vorig jaar kon worden volstaan met het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen; thans zijn de drie Jaarbeurs gebouwen, Tivoli en de Handelsbeurs af gehuurd, daar uit alle deelen van het land vele leden verwacht worden. Na aankomst worden allen in de Jaar beursgebouwen door den leider toege sproken, hetgeen slechts enkele minuten zal duren, waarna een optocht wordt ge formeerd, die van kwart voor vijf tot half zes door Utrechts straten zal trekken. Gedurende deze wandeling worden de deelnemers gesplitst, zoodat de drie ge bouwen na afloop gevuld zijn met de groepen, die daarvoor zijn aangewezen. Naar men meedeelde worden ongeveer 6000 leden op dezen landdag verwacht. Kamerlid-wethouder. Naar gemeld wordt, heeft de heer J. R. Snoeck Henkemans. benoemd tot wet houder van Den Haag, in overleg met zijn politieke vrienden besloten, voorloopig ook het lidmaatschap van de Tweede Ka mer te blijven waarnemen. De mijnen in Limburg. Het totaal aantal arbeiders der geza menlijke mijnen in Limburg bedroeg op 1 September ondergronds 23.075, boven gronds 10846. De totale netto-productie der gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg gedurende de maand Augustus 1933, 1.070.677.990 ton steen kolen. Radio-rede van Minister Oud. Naar wij vernemen, zal de Minister van Financiën, mr P. J. Oud. op Donderdag 28 September a.s. van 8 tot 9 uur des avonds, voor de A.V.R.O.-microfoon een rede houden over de Millioenennota. Het conflict In de S.D.A.P. te Zaandam. Het Zaandamsche raadslid, A. G. Verf- beek, een der vier soc. dem. leden, die vóór de door het rijk geëischte bezuini gingsvoorstellen hebben gestemd en wien deswege door de afdeeling werd verzocht zijn mandaat ter beschikking te stellen, heeft, volgens de Tel., aan het afdeelings- bestuur medegedeeld, dat hij niet bereid is als raadslid te bedanken. De wethou ders Prins en Kelder, wien eenzelfde ver zoek is gedaan, hebben nog eenigen be denktijd gevraagd. De muiterij op „De Zeven Provinciën". Het gerechtelijk onderzoek naar de muiterij aan boord vein „De Zeven Pro vinciën" is, naar het „Bat. Nieuwsblad" mededeelt, thans voltooid. De muiterij is gesplitst in zes groote en negen kleine zaken. In totaal zullen terechtstaan 192 beklaagden. Hieronder bevinden zich de 17 officieren en ongeveer 35 Europee- sche minderen, zoodat 140 inheemschen voor den Zeekrijgsraad verschijnen. Er zijn niet minder dan 436 getuigen ge hoord. De berechting zal half October a.s. een aanvang nemen. Lagere steunultkeeringen? Uit „betrouwbare bron" verneemt het „Volksblad", dat de regeering een wets ontwerp voorbereidt, dat de strekking heeft, de ondersteuning van de werkloo- zen aanzienlijk te verminderen. De strekking van dit wetsontwerp zal tweeledig zijn. Ten eerste zullen de steun- normen worden verlaagd en ten tweede zal de rijksbijdrage aan de gemeenten in de kosten van den werkloozensteun wor den verminderd. De regeering heeft zich hierbij ten doel gesteld het bedrag, dat voor onder steuning en werkverschaffing door het rijk wordt uitgegeven, te verminderen van f 70 millioen in 1933 tot 48 millioen in 1934. Deze mededeelingen van onzen bericht gever, zegt het blad, stemmen geheel overeen met de in de millioenennota op genomen cijfers. Daarin wordt slechts ge rekend met een bedrag van f 48 milli oen voor werkverschaffing en ondersteu ning, terwijl uit hetzelfde stuk blijkt, dat dit cijfer voor 1933 f 70 millioen heeft bedragen. Vlissingen. Salariskorting. B. en W. zullen den raad voorstellen, de tij delijke korting op de salarissen en loo- nen van het gemeentepersoneel te ver- hoogen van 3 op 8 pet. Goes. Donderdagavond vergaderde de afdeeling Goes van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Als spreker trad op het Zeeuwsch H. B.-lid de heer J. M. Harthoorn van Mid delburg, met het onderwerp: „Chaos, dic tatuur, ofOp zeer bevattelijke wijze behandelde de heer Harthoorn dit onder werp, waarna een levendige bespreking volgde. Hierna werd besproken de door het Hoofdbestuur begonnen actie in ver band met de betreurenswaardige salari- eering der jeugdige kantoorbedienden. Besloten werd een aantal circulaires en brochures onder deze bedienden te verspreiden en tevens enkele platen te doen aanplakken. Getracht zal worden nieuwe leden te werven, teneinde zich ge- samenlijk achter deze actie te plaatsen. Poortvliet. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Ingekomen is een schrijven van den Directeur der Werkloosheidsver zekering, dat door de gemeente een be drag van f 240 moet worden gestort. Een schrijven over uitvoering besmettelijke ziektenwet meldt, dat door de Gemeente voor een barak 10 cent per inwoner moet worden betaald. Een schrijven van Ged. Staten, dat het besluit volgens hetwelk de verhooging der tarieven van de water leiding voor rekening der gemeente zal komen, niet goedgekeurd is. Hierover opent zich een breede discussie. Ten slotte wordt met 43 stemmen besloten, om bij de Kroon in beroep te gaan. Een adres van de landarbeidersvereeniging alhier, inhoudende een verzoek om een toelage van f 500 als eerste hypotheek op de lan derijen. De raad besloot, uitstel van beta ling tot 1 Nov. te geven, daarna kan men zien, wat er meer gedaan kan worden. Een verzoek van dhr P. Geene en de andere caféhouders om vrijstelling van belasting op de biljarts, werd na eenige discussie met 4 tegen 3 st. toegestaan. Aanbieding der gemeente-begrooting 1934. Dhr Boogaart, die het woord voerde namens de commissie van onderzoek, gaf eenige algemeene beschouwingen: De sa menstelling van het Dag. Bestuur geeft niet de juiste verhouding van den raad weer. De Raadsvergaderingen worden niet vroeg genoeg uitgeschreven. Daardoor kunnen de stukken niet voldoende bestu deerd worden. Een voorstel om het keur- en slacht- loon van f 500 op f 600 te brengen, wordt met 43 st. verworpen; de post begrafe nisrechten van f 100 op f 200 te brengen wordt met 43 st. verworpen. Om den post onderhoud gemeentehuis van f350 op f 300 te brengen, wordt z.h.st. aange nomen. verlichting en verwarming ge meentehuis te brengen op f 71 inplaats van 100 wordt z.h.s. aangenomen. Bij den post brandweermiddelen, wordt een voor stel door dhr Boogaart gedaan om een vrijwillig brandweercorps op te richten, en twee gasmaskers aan te schaffen. Z. h. st. aangenomen. De post straatverlich ting wordt van f 800 op f 700 gebracht. Borden ziullen worden aangeschaft met opschrift„niet parkeeren", n.l. op de hoeken bij J. Pleune en P. A. Potter. De post subsidie aan het Groene Kruis wordt met 43 st. op f 350 gehandhaafd. Een voorstel om de jaarwedde der vroed vrouw te brengen van f 1000 op f 1100, wordt met 43 st. verworpen. Goedkeuring der begrooting van het Weezen armbestuur wordt op voorstel dan dhr Boogaart uitgesteld tot een vol gende vergadering. Rondvraag. Dhr Carels bedankt als lid van den raad. De voorz. dankt den heer Carels voor alles, wat hij in het belang der gemeente tot stand heeft helpen bren gen. Dhr Carels zegt, deze dankbetuiging niet te willen accepteeren, waarop slui ting volgde. HET VERBAND VAN A. R. PROPAGANDACLUBS. De hear Smeenk over de Chr. Dem. Unie. Het Verband van A.R. Propagandaclubs hield te Utrecht een flink bezochte ver gadering. De voorzitter, de heer J. Schouten, sprak een openingswoord, waarin hij er op wees, dat wij' ook in de sombere wer- kelijlkheid, welke God ons heeft gebracht, onze roeping moeten vervullen. Als wiji ons daarop bezinnen, treft ons de sterke verwarring der geesten, ook in ons Vaderland, die aan den dag treedt in allerlei extremistische stroomingen en pogingen om aan het leven weer levens kracht en -durf te geven. In het leven komt naar boven een alles beheerschende behoefte aan vastheid en zekerheid, die zich moet openbaren in het klare, welbewuste optreden, dat in geen enkel opzicht eenige aarzeling vertoont en een bewijs is van de overgave aan het geloof, dat men belijdt. Wie, wat in het leven gebeurt, in rapport brengt met de A, R. principes, ziet allerlei dat voort spruit uit gezonde reacties maar ook door de revolutionaire tendenz, een herhaling in andere vormen van wat het leven zoo dikwijls te zien heeft gegeven: een po ging van den mensch om het leven in eigen hand te nemen, zijn souvereiniteit te handhaven. Wie de souvereiniteit Gods belijdt, loo chent de souvereiniteit van den Staat over het geheele leven, die keert zich tegen de handhaving van een Gezag, dat zijn sterk te zoekt in het opleggen van zijn macht aan heel het leven. Wij gelooven dat onze beginselen aan het leven geven vastheid, sterkte en ze kerheid. Er zijn vele zorgen in dezen tijd, die zich als donkere schaduwen op veler leven leggen, algemeene en persoonlijke zorgen, voor onszelf en voor anderen. Dat alles kan ons afvoeren van den weg van de ge hoorzaamheid. En toch we zijn ver plicht, eiken dag elkander weer te zeggen: wat ons drukt, wat ons belaagt, we ge looven in Hem, den Schepper, buiten Wiens voorzienig bestel niets omgaat; en we zullen nooit murmereeren tot Hem, onze Vader, die in de hemelen is. Dó.t is het eenige bestand van ons le ven, de eenige vastheid. De eerste taak van de propagandisten is: toetsing van het leven, toetsing van alle kritiek aan de beginselen. In de tweede plaats moeten we letten op de actueele politiek. We moeten ons bezig houden met het regeeringsbeleid, de waarde van den arbeid van de Staten-Ge- neraal. Velen roepen in dezen om herstel van de eenheid. Maar velen hunner doen zoo weinig daaraan. Het eenheidsstrevsa openbaart zich hierin dat alles wat de kracht van de re ligie doet zien, uit het leven verwijderd moet worden. Heel die fascistische, nationaal socia listische gedachtengang gaat daar in den diepsten grond van uit: door eenheid tot vrijheid het wezen en de strekking van de vrijzinnigheid in de vorige eeuw. Daar tegenover moet staan door vrijheid, dooi wezenlijke vrijheid tot eenheid. Die vrij heid is dagelijks te verkrijgen voor elk mensch enkind, die gaat naar den voet van het Kruis en haakt naar de verlossing daarvan voor het maatschappelijk en poli tiek leven. De heeren A. Warnaar (Sassenheim) en G. B. van de Wal ('s Hertogenbosch) werden bij acclamatie herkozen tot lid van de Verbandscommissie. De voorzitter deelde mede, dat de heer C. Smeenk zich bereid heeft verklaard, de parlementaire kroniek in „Nederland en Oranje" te verzorgen. Het voorstel werd aangenomen. Bij den aanvang van de middagvergade ring deelde de voorzitter mede, dat de Propagandaclub Leeuwarden 50 nieuwe abonnementen op „Nederland en Oranje" had opgegeven. (Applaus.) De heer G. Smeenk sprak bierna over: De Ghr. Democratische Unie. Spr. ging na, dat de G.D.U. is samen gesteld uit elementen, die vroeger oader anderen naam optraden. Men vindt er uit de Ghr. Dem. partij van Staalman, de Chr. Sociale partij van Van der Laar en de Ghr. Socialistische partij van Van der Zee Enka. Men schermt met citaten van Dr Kuy- per uit de negentiger jaren. Ook met ci taten, waarvan Dr Kuyper later een ver klaring heeft gegeven, die misverstand moest uitsluiten. Ook vergeet men, dat de verhoudingen thans heel anders zijn. dan in den tijd waarin Dr Kuyper sprak dat inplaats van het individualisme veel meer organisatie is opgetreden, dat maatschap pij en staat veel nader tot elkaar zijn ge komen. Het beginselprogram laat wat de for muleering betreft zooveel te wenschen over, dat men haast moet raden, wat er bedoeld wordt. Spr. toont dit o.m aan door te bespreken het punt: productie om winst, of productie om behoefte, een merkwaardige en onjuiste tegenstelling: niemand produceert toch een artikel, dal niet in een behoefte voorziet? De eenige financieele maatregel die naast allerlei kostbare maatregelen wordt voorgesteld is: invoering van een crisis- belasting. Wie de cijfers kent, weet dat een dergelijke belasting slechts enkele mil- lioenen zal opbrengen, niet in vergelijking met de vele millioenen, die uitvoering van het gevraagde zal kosten. Spr. kwam hierna tot het principieele en besprak allereerst de socialisatie. Hij zegt niet, dat deze in strijd is met het gebod Gods. Maar hij wees er wel op dat de socialisatie is opgekomen als vrucht van een wereldbeschouwing, die wij prin cipieel verwerpelijk moeten achten. De eisch van de G. D. U., dat do wereld- grondstoffen onder het beheer geplaatst moeten worden van een Internationalen Raad, die ze dan aan elk land „naar be hoefte" zou toewijzen, demonstreert een ontstellend gebrek aan inzicht in de wer kelijkheid van het internationale leven. Allereerst al: dat vraagt een werelddic tator, een mensch van een formaat, die niet bestaat. Bovendien valt te verwach ten, dat een dergelijke „verdeeling", ge zien de werking der nationale hartstoch ten hoogst bedenkelijke gevolgen zou kun nen hebben voor de kleine naties en met name voor Nederland. Spr. behandelde daarna den eisch van eenzijdige nationale ontwapening. Blijkens de brochure van ds Buskes ge voelt de G.D.U. groote sympathie voor het koloniale streven van de S.D.A.P. Deze sympathie is onverklaarbaar. Dat streven toch is gericht op een los-maken van den band tusschen Nederland en zijn koloniën. Het is onverklaarbaar dat menschen, die zeggen op te komen voor de nederi- gen, daaraan meewerken. In dit streven toch is te zien de satanische poging om het Oosten van het Westen los te maken, om daardoor onmogelijk te maken, dat het Westen het Oosten den Christus brengt. In dit verband wees spr. er op, dat God door aan het Nederlandsche volk in Europa in Oost- en in West-Indië zoo bij uitstek strategische punten in handen te geven, Hij' het alh.w. den sleutel van. de vrijheid gaf. Tenslotte wees spr. nog op de schade lijke werking die van het optreden der G.D.U. uitgaat op den invloed van het Prat. Chr. volksdeel en op de democratie, die juist doordat telkenmale tengevolge van de versplintering geen behoorlijke parlementaire meerderheid gevormd kan worden in tal van landen in discrediet kwam. Naar aanleiding van bij' de bespreking gemaakte opmerkingen wees de heer Smeenk er op, dat het sociale optreden van vooraanstaande personen in stad en land meermalen aanleiding heeft gegeven tot gerechte critiek. Maar ten onrechte wordt de A.R. partij verweten, dat zij is afgeweken van de sociale beginselen die Dr Kuyper in de vorige eeuw heeft aangewezen. Niemand heeft verwacht, dat in korten tijd juist van sociale maatregelen zooveel tot stand zou komen als in Nederland is tot stand ge komen. Wat men moet doen om de goede ele menten in de C.D.U terug te brengen? Men zal haar principieele fouten moeten aan wijzen. Verder zal het goed zijn, het prac- tisch optreden van den heer Van Houten na te gaan. In strijd met zijn program heeft hij gestemd voor de Omzetbelasting. Hij stemde daardoor voor 85 millioen, die uit indirecte belastingen moeten komen. Verder zullen wij moeten beseffen het ontzaglijk moeilijke waarvoor de arbei ders staan. Pas heeft men bereikt een eenigszins redelijk levenspeil. En terwijl men nog herinnering heeft aan het leed, dat in het verleden geleden is, moet men dat weer prijs geven. Met het psycholo gisch conflict, waarvoor men dan komt te staan, moeten wij rekening houden. Spr. besloot met aan de hand van en kele practische voorbeelden te wijzen op de principieele verwarring bij velen, die de G.D.U. wel sympathiek vinden en die bij principieele voorlichting wel te winnen zijn. Na een kort slotwoord van den heer Schouten en dankgebed door ds Kamper werd de vergadering gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Haulerwijk, A. G. Christof- fel te Bandoeng (met verlof hier te lande) Te Wagenborgen, W. Bergsma, cand. te 's-Gravenhage. Bedankt voor Sneek, H. v. d. Loos Jr te Lage Zwaluwe. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Amersfoort, P. J. de Bruin te Veenendaal. Herst. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te Gorinchem, W. F. ten Rou- welaar te Zwolle. Hulppredik e.r. In verband met de emeriteering van Ds E. Prinsen, heeft de Kerkeraad der Geref. Kerk te Enschedé tot hulpprediker benoemd den heer C. Houtman, theol. cand. te Schie dam. Gand. J. W. Tunderman, van Rotterdam-Zuid, die door de Classis Middelburg peremptoir geëxamineerd is en toegelaten tot den dienst des Woords en der Sacramenten, hoopt Zondag 8 Oc tober a.s. intrede te doen als predikant der Geref. Kerk te Vrouwepolder, na be vestiging door Dt G. Brillenburg Wurth van Rotterdam-Zuid. Prof. Barth en de Duit se h e Christenen. De beroemde theoloog Karl Barth, professor te Bonn, heeft een boekje doen verschijnen, Theo- ligische Existenz Heute, dat als een daad van grooten moed wordt beschouwd, om dat het de „Duitsche Christenen" zoo scherp mogelijk veroordeelt. Barth schrijft o.a.: „Wat ik daarover te zeggen heb, is heel eenvoudig: ik zeg onvoorwaardelijk en zonder eenig voorbehoud, „neen" tegen den geest en de letter van deze leer. Ik houd het ervoor, dat deze leer in de Evangelische Kerk niet thuis hoort; dat het einde van de Evangelische Kerk ge komen is, indien deze leer, zooals de „Duitsche Christenen" willen, tot alleen heerschappij komt; dat de Evangelische Kerk liever tot het allerkleinste groepje moet willen inschrompelen en in de cata comben moet willen gaan, dan met deze leer ook maar in een enkel opzicht vrede te sluiten. Ik houd degenen, die deze leer aanvaarden, of voor verleiders of voor verleiden en kan de Kerk in deze geloofs- beweging slechts op de wijze herkennen, waarop ik haar ook in het Roomsche Pausdom herkennen moet. Ik kan ook mijn verschillende theologischen vrien den, die door de één of andere hypnose of door het een of andere sophisme in een toestand gekomen zijn, waarin zij op de ze leer amen zeggen, alleen maar vrien delijk verzoeken, van mij te hooren, dat ik mij, voor zoover bij hen niet in onge lukkige inconsekwentie naast deze dwaal leer ook nog een andersoortige Christe lijke, Kerkelijke en theologische substan tie overgebleven is, van hen zonder meer en absoluut gescheiden weet". CRITIEK OP DE AARDAPPELSTEUNREGELING. Tegen de wijze van uitbetaling en tegen de maten. Te Alkmaar is de algemeene vergade ring van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw gehouden onder voorzitter schap van Dr Lovink. In zijn openingswoord sprak Dr Lovink er zijn vreugde over uit, dat in de troon rede een executierecht wordt toegezegd volgens de in de vorige vergadering ge dane belofte. Hij herinnerde voorts aan de in werking getreden aardappelsteun- wet en aan de door minister Verschuur te Breda gebezigde uitlating inzake teelt beperking. Wijzende op hetgeen op dit gebied reeds in Duitschland gebeurt, meende de spreker, dat ook in ons land in dien geest moet worden gehandeld. Spreker kon digde aan, dat de gewestelijke tarwecen- trale over dit onderwerp een onderzoek zal instellen en daarvan een rapport zal publiceeren. Als bewijs voor het gezegde, dat de re geering doet wat mogelijk is voor den landbouw, haalde spreker aan, dat de varkensprijzen met vier cent zijn ver hoogd en dat er een uitkeering van f 5 per koe zal worden gegeven. De heer Smit (afdeeling Goeree-Over- flakkee) betreurde de late uitbetaling van de steungelden voor den aardappelver- bouw, volgens hem veroorzaakt door het feit, dat die betaling loopt over de aard appelcentrale. Hij vroeg of het niet moge lijk zou zijn de uitbetaling onmiddellijk te doen plaatsvinden door den kooper. Overigens meende spreker, dat de garan tieprijs niet altijd gegarandeerd blijkt. Hij verzocht voorts verruiming van de maten tegen te gaan. De aecreitarie antwoordde, dat het hoofdbestuur zich achter het aanbevolen stelsel had geschaard, ofschoon men wist dat den landbouwers voor het product geen loonende prijs gebracht kan worden. Spreker vroeg, ondanks alles, vertrouwen voor de personen met de uitvoering be- I last. Er. wordt cd gewerkt in de richting van rechtstreeksche betaling. Men hoopt den minimumprijs te kunnen verhoogen en de inhouding van 50 cent tot de ge schiedenis te kunnen laten behooren. De afdeeling Overflakkee drong er op aan, dat in ieder geval de minimumprijs zal worden uitbetaald. De heer Barendrecht (Amsterdam) noemde de aardappelenwet een onder- gangswet. In zijn omgeving moet men de groepen steuntrekkers met de revolver uit het land houden en nu komt de regeering die alles afneemt. Spreker maakte thans voor 1 H.L. Bevelanders f 1.05 en hij moest 3 H.L. voor veevoeder verkoopen tegen een zoo lagen prijs, dat hij dien niet durfde qoemen. De handel geniet f 1 per H.L. voor zijn bemoeiingen, zei spreker en kan wel tevreden zijn, maar wij heb ben het verlies te dragen. Op scherpe wij ze laakte spreker de vaststelling van de maten. De afgevaardigde van Haarlemmer meer onderschreef dit betoog ten volle, omdat ook voor zijn polder de wet onaan vaardbaar is. Ten gevolge van de vast gestelde maten kunnen de bouwers niet meer dan 35 pet. van hun product af zetten. De heer Smit van Overflakkee verze kerde, dat men ook in zijn afdeeling de zelfde bezwaren heeft als in den IJ- en in den Haarlemmermeerpolder. De secretaris stelde vast, dat de maten niet de instemming hebben gehad van de vertegenwoordigers uit de streken vlak bij de steden, maar dat de wet voor de Neder landsche aardappeltelers goed is. Spre ker drong er op aan de wet te steunen, hetgeen niet uitsluit, dat men mag wij zen op een eventueel onrechtvaardige wij ze van verdeeling. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den de navolgende vonnissen uitgespro ken: Oplichting: G. E., 34 jaar, koopman te Arnhem. Vrijspraak. Ontucht: J. J. de M., 45 jaar, zander beroep, te Calijnsplaat. 3 mnd. gev. straf voorwaardelijk. Overtreding Politieverordening Schoon- dijke: J. M. F., 50 jaar, slager te Oost en West-Souburg. Bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep, f 18 of 18 dagen. Overtreding Motor- en Rijwielwet; A. B., 25 jaar, monteur te Golijnsplaat. Be vestiging van het vonnis waarvan hooger beroep met uitzondering van de straf, f 5 i of 2 d.; J. H. v. d. H., 29 jaar, zonder beroep te West-Souburg. Bevestiging van bet vonnis waarvan hooger beroep, f 15 of 3 d.; G. J. H. v. O., 18 jaar, volontair te Middelburg. Bevestiging van het von nis waarvan hooger beroep, f 15 of 3 d.; G. A. de B., 19 jaar, zonder beroep te Middelburg. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 20 of 5 d.; A. M., 40 jaar, vrachtrijder te N.- en St Joosland. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 5 of 5 d.; J. J. v. d. H., 65 jaar, arts te Koudekerks. Ver nietiging van het vonnis waarvan hoo ger beroep. Vrijspraak; M. v. d. W„ 55 jaar, koopman te Golijnsplaat. Hervatting van het onderzoek gelast op 6 Oct. a.s.; C. V., 32 jaar, arbeider te Hoek. Bevesti ging van het vonnis waarvan hooger be roep. f 15 of 15 d.; J. K., 29 jaar, chauf feur te Golijnsplaat. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, f 25 of 10 dagen. Het te koop aanbieden van valsche rentezegels. De Rechtbank te Middelburg deed he den uitspraak in de zaak tegen D. G. R. 40 jaar, helderziende, en W. P. de S., 31 jaar, beiden wonende te Rotterdam, thans in voorarrest te Middelburg, verdacht van het in voorraad hebben en het ten verkoop aanbieden van valsche rentezeigeilA te Vlis singen in Juli j.l. De Rechtbank veroordeelde beide ver dachten tot een gevangenisstraf van zeB maanden met in mindering brenging van het voorarrest voor ieder hunner. Hooger beroep. Door A. T., 33 j., werkman te Terneuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te Middelburg van 19 Sept. 1.1. waarbij hij terzake van mis handeling is veroordeeld tot f 15 of 10 dagen hechtenis. Idem door den Off. van Justitie te Mid delburg tegen een vonnis van den Po litierechter van 12 Sept. 1.1. waarbij' J. v. H., 28 j., koopman, zwervend, is ver oordeeld ter zake van vernieling tot f 5 of 5 dagen hechtenis. Crlsls-botsrmerk. De crisis-zuivelcentrale maakt bekend, dat voor het tijdvak van 25 tot 30 Sep tember, de prijs van het crisis-botermerk is bepaald op ƒ0.90 per K.G. en van de vervoervergunningen van buitenlandsche boter op fl per K.G. SITTARD. Nabij Geleen heeft een felle brand gewoed in het Corsetten-magazijn „De Zon". Het geheele pand stond ln een oogenblik ln lichter laaie. De bewoners konden zich slechts met groote moeite

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2